Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » środa, 3 stycznia 2018, 23:17

Obrazek

Wygląda to na przystanek w ruchu na północ, który rozpoczął się ładnie ale musiał zatrzymać się gdyż poszedł za szybko i za daleko. Od jakiegoś czasu moim zdaniem rysuje się flaga, z której powinna wyjść kontynuacja ruchu na północ po zebraniu sił.

flaga doskonale widoczna na wykresie Bitfinex 1H.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: minerek » środa, 3 stycznia 2018, 23:31

Skończyła się Korona Królów i od razu trading rusza :P Tak DLavrov to wyważony człowiek nie obiecuje gruszek na wierzbie i nie zakłada pompowania wskaźników - pisze zachowawczo. Mi jak gdyby również rysuje się co najmniej double top - o ile wskaźniki krotko-okresowe nie są zresetowane typu 4 h to bardzo ładnie oddywergencjonowało sie 1 d. Rzeczywiscie jest szansa że kurs moze oprzeć się o mega-trójkąt na poziomie 14 k - na to dałbym tak 51 proc albo wystrzelic z flagi/diamencika na wysokość tyczki czyli mediana kanału wzrostowego = 16.3 k
Ostatnio zmieniony środa, 3 stycznia 2018, 23:45 przez minerek, łącznie zmieniany 1 raz.
Make Bitcoin great again

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 3 stycznia 2018, 23:39

ergorg pisze: @ekonokomik, Już kiedyś były podobne sytuacje, gdzie sam do swoich analiz ignorowałeś część wykresu. (nie dam sobie ręki uciąć, że to Ty, ale moge poszukać )
Tak, masz rację. Sam w niektórych przypadkach postulowałem uznawanie niektórych pików na wykresie za niebyłe. Ale chodziło mi o niezwykle wyjątkowe sytuacje, gry normalny trend, "rytm" wykresu był wypaczany przez nagłe nieprzewidywalne wydarzenia, newsy, fejki itp. Po prostu z moich obserwacji wynikało, że takie piki nie mają większego znaczenia dla analizy.
A i tak ten mój postulat uznany został przez praktycznie wszystkich analityków na naszym forum za wyjątkowo dziwaczny i absurdalny.

Wczoraj nie było moim zdaniem podstaw do takiego "wymazania" piku z analizy.

Dyskusja i tak zrobiła się bezprzedmiotowa, bo zamiast RGR mamy dziś jak się zdaje elegancki, symetryczny trójkąt.
A to bardzo ułatwia.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » środa, 3 stycznia 2018, 23:40

@rha, moim zdaniem to nie jest diament. To formacja wieszcząca zwykle zwrot w trendzie ale jak napisałeś zdarza się, że jest formacją kontynuacji. Jest to formacja niepewna gdyż ruch z niej możliwy jest w obie strony. Jeśli chodzi o rysunek to można tam zobaczyć diament rzeczywiście.

Jednak moim zdaniem widoczny jest doskonale ruch i jego zastopowanie. Czyli jak opisałem bardziej tutaj pasuje flaga jako miejsce do zebrania sił przed dalszym ruchem. Obroty również bardziej pasują do tej formacji. Zasięg wybicia podobny jak określiłeś dla diamentu.

Moim zdaniem niepotrzebnie asekurujesz się "krzywizną" formacji. Tak już jest, że rzadko są one rysowane jak od linijki.

Dodatkowo, co ważne warto pisać na podstawie jakiego wykresu wyciągamy nasze wnioski. Dlaczego?
Bo co giełda to inaczej wykres może być rysowany co wprowadza dodatkowa niepewność. Na Bitfinexie ruch interpretuję jako flagę. Na Bitstampie wykres wygląda inaczej i bardziej pasuje tutaj moim zdaniem diament. Jak widać wprowadza to dodatkową niepewność. Kwestia określenia giełdy, na podstawie której wyciągamy wnioski jest pierwszorzędna wobec takich różnic!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: baggins » czwartek, 4 stycznia 2018, 00:00

ekonokomik pisze: A i tak ten mój postulat uznany został przez praktycznie wszystkich analityków na naszym forum za wyjątkowo dziwaczny i absurdalny.
no bo taki był, skoro zaistniał handel po danym kursie to część uczestników rynku weszła bądź wyszła po takiej cenie i będzie miało to wpływ na dalsze ich zachowanie... wspomniane piki można IMHO próbować deprecjonować tylko w przypadku rażąco małego volumenu, a i tak nie do końca bo na wykresach zostają i gracze to widzą i po tym kreski rysują, a pamięć ludzka jest krótka nie wspominając o nowo przybyłych specach od AT bez jakiejkolwiek pamięci lecz z $ w kieszeniach
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: soulnecturn » czwartek, 4 stycznia 2018, 00:11


Zauważyłem elementy podobne na wykresie - atakujące dokładnie to samo miejsce = mediane mojego pitchforka... wygląda super podobnie 0.0
Jeżeli będzie kontynuować na podobieństwo to UP UP UP ogólnie lol

P.S.
rysunek pokazuje też takie małe bearish gdyby - nie przykładajcie do tego większej wagi - bawiłem się zwyczajnie na tym samym wykresie co spostrzegłem ten element podobny ;)


EDIT
@ergorg, 15500-15600 byłoby przebiciem mediany tego pitchforka + podejściem ponad ganna spadku - jak wyjdzie ponad 15600 na stampie + trochę wyżej to ja będę wyczekiwał retestu tych linii od góry - taki retest prawidłowy byłby mega byczym sygnałem już (ja się takiej wersji aktualnie trzymam).
Nie ważne co widzą i mówią inni - ZAWSZE używaj własnego rozumu!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 4 stycznia 2018, 00:26

Nowy (stary) wątek to dorzucę kamyczek ciekawego z interesującym. Forum PL super, tradingview i analizy też super (tyle że tego od cholery) a czemu by nie posłuchać tych wielkich rynków samemu, co tam w trawie piszczy. Od kilku dni się wczytuje co oni tam mają w głowie i przedzieram przez te fora w poszukiwaniu zaginionej Arki (wiedza i informacja). Indie i Indonezja. Linki z tłumaczeniami (jak ktoś zna genialnie angielski zbędne ale google translator jakoś tam sobie radzi i pomaga). Dla zainteresowanych :
Indonezia
https://translate.googleusercontent.com ... GYfc0qxj7g
Indie
https://translate.googleusercontent.com ... iucJ0FvvCA

Ponad Miliard mieszkańców to coś tam można też w procesie badawczym wyuskać ciekawego :mrgreen:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » czwartek, 4 stycznia 2018, 00:34

Wybaczcie, ale ja się upieram przy trójkącie.

Choć to podbicie pionowe przed chwilą do górnej linii mi się nie podoba. Tak się zwykle drukuje zmyłki...
fin42.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Picek » czwartek, 4 stycznia 2018, 00:59

Wyszliśmy górą z trójkąta

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: soulnecturn » czwartek, 4 stycznia 2018, 01:00

No niby wyszło górą z tego trójkąta:

Pozostaje pytanie czy trójkąt/flaga itd dadzą odpowiednią siłę przebicia! Chwila prawdy
Nie ważne co widzą i mówią inni - ZAWSZE używaj własnego rozumu!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7625
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12824
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 4 stycznia 2018, 01:03

Skoro zanegowaliśmy już RGR, również skłaniałbym się ku trójkątowi, szczególnie, że na stampie nie ma nawet flagi. :D





/e

Dzisiaj przy okazji zamknęliśmy 3d, aż kusi by obecna podeszła pod górne bbands. Szczególnie, kiedy ostatni raz dotknęliśmy środkowego, następna świeczka 3d wylądowała na styk z górną. :D
Ostatnio zmieniony czwartek, 4 stycznia 2018, 01:16 przez ergorg, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » czwartek, 4 stycznia 2018, 01:11

Picek pisze: Wyszliśmy górą z trójkąta
soulnecturn pisze: No niby wyszło górą z tego trójkąta
Z takich klinów to sobie może wychodzić. Teraz raczej jest grana liniia jak wrzucał @ekonomik. Ja ją narysowałem w H4 między knotami ATH i 01.02 godz 16:00 (czyli ten długi, po wyjściu z trójkąta wczoraj). I godzinna zamknęła body idealnie na tej linii. Myślę, że to nie przypadek. Dzienna zamknięta - dość nijaka, małe body, średnie cienie. Ale właśnie body w stosunku do poprzedniej dziennej świadczy o wyhamowaniu. Teraz 50/50 **, że przebije środkową wstęgę bbands na tym TF lub się od niej odbije. Tak samo z tl tego dużego klina wrzucanego przez @ekonomik - godzinna rysuje się u mnie już nad nią, ale jednak czuć duży balans między bykami i miśkami i niepewność rynku.

Dodano po 1 minucie 47 sekundach:
PS jednak wraca. IMHO nawet w okolice 14950. Ale to wcale nie jest złe dla byków. Ogólnie byczo cały czas, choć wciąż niepewnie.

** Chociaż tak myślę, że skoro cena nie została gwałtownie odrzucona po kontakcie z środkową wstęgą bbands na dziennych, nie wyrysował się jakiś długi knot, odwrócony pinbar, tylko taka spokojna świeczka z małym knotem wysuniętym nad wstęgę, jakby testującym, nawet przypominająca bączek, to raczej dałbym 60/40 że przebije.
Ostatnio zmieniony czwartek, 4 stycznia 2018, 01:14 przez new06, łącznie zmieniany 1 raz.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: minerek » czwartek, 4 stycznia 2018, 01:12

Tak samo jak taka pseudo gwiazda doi 1 d - nie jest to typowa gwiazda ale lekkie wytracanie impetu jakby przed lekka max 1 dzień stagnacją ? To nic pewnego - oczywiście w takiej konfiguracji ale wróżbita Maciej skasowałby za to 1 bita :P

PS: A new06 już to opisał powyżej - choć ja daje 51/49 na spadek do dołu
Make Bitcoin great again

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: rha » czwartek, 4 stycznia 2018, 02:25

Po 0:55 do teraz narysowała się litera M, na Bitstampie drugi raz opierając się o sporą kwotę na wysokości 15000 USD. Początkowo wystarczała ona na zakup 142 BTC (przynajmniej od chwili gdy ja obserwowałem), teraz zeszła już do 40 BTC i maleje nadal.
Na Bitfineksie przy 14940 jet inna duża kwota. Zobaczymy czy ta wytrzyma.

Dodano po 9 minutach 1 sekundzie:
@cinex, dopisz tam trochę na temat kursu by to nie był zupełny offtop. Co do rozliczeń to kryptowaluty są u nas prawami majątkowymi, a metody księgowania są różne.

Ścianka zakupu na Bitstampie została zjedzona, ale ta na Bitfineksie ma się dobrze i odbiła kurs ponad 150 USD do góry. Trudno ocenić czy to naganianie czy prawdziwe zakupy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » czwartek, 4 stycznia 2018, 02:48

U mnie przebiło opór. Pierwszy przystanek okolice 15770, jak wszystko pójdzie dobrze.

Chociaż jest jeszcze na 15400 bbands H1, a teraz zatrzymało się na tl po dwóch knotach.
Spoiler:
rha pisze: @cinex, dopisz tam trochę na temat kursu by to nie był zupełny offtop.
Czyli ma napisać cokolwiek upozorowanego na temat dyskusji, żeby przemycić offtop? A więc zachęcasz go, żeby do offtopu dodał jeszcze spam. No to lepiej już niech nic nie dopisuje.

PS2 Widzę, że o temat podatków rozpętała się walka jak o Niepodległość Ojczyzny :D . Tylko dlaczego akurat zawsze kiedy BTC przebije jakiś ważny opór?? (to tak ogólnie, nie do Ciebie @rha)
Ostatnio zmieniony czwartek, 4 stycznia 2018, 03:19 przez new06, łącznie zmieniany 2 razy.
Brave New World

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » czwartek, 4 stycznia 2018, 03:02

Ja tam widze, że jeszcze sie dobija od dołu Obrazek

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: scibi » czwartek, 4 stycznia 2018, 03:33

@cinex,
po raz ostatni prosze, zaloz osobny watek na ten temat.
Wpisywac crypto jako koszt w ksiedze przychodow i rozchodow gdy rozliczamy sie miesiecznie/kwartalnie z zyskow (tj. placimy podatki/notujemy straty) to zupelnie co innego niz kupowac krypto na koniec roku by wygenerowac same koszta (a o tym pisaliscie)!!!.

"Biorąc pod uwagę klasyfikację PKD, art. 23 ust. 1 pkt 38 i 38a ww. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a także istotne podobieństwo handlu kryptowalutami do innych działalności finansowych, takich jak np. działalność kantorowa, poniesione przez Wnioskodawcę wydatki na zakup kryptowalut, będą podlegały zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodu w momencie ich sprzedaży, zgodnie z metodą FIFO, a zapis powinien znaleźć się z kolumnie 10. KPIR."

A teraz na powaznie ostatni raz pisze by zalozyc osobny watek na to, Twoj post juz zostal zgloszony przez kogos jako spam.
Kolejne w tym temacie bede wywalal i jezeli beda powielane dalsze konsekwencje tez bede wyciagał. Nudzi mnie pisanie jak do sciany by jak ktos chce popisac na temat podatkow by zalozyl nowy temat, nie spamowal tutaj.

Dopisywanie czegos na temat kursu, by tylko pospamowac bedzie uznane za spam, by bylo to jasne, to nie temat na dopisywanie, podatki sa megatrudnym i zawilym kolega (w PL, nie rozliczam sie za granica to sie nie wypowiem).


@cinex, bana dostales za ciagly spam, brak czytania i zastosowania sie prosby bys zalozyl nowy temat jak chcesz pisac na temat podatkow.(1 dzien) Ale widze ze wrociles i robisz dalej to samo ;-)?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » czwartek, 4 stycznia 2018, 07:18

Dziendobry :) 6 godzinowa na finexie zamknieta w ten sposob https://www.tradingview.com/x/Tc8mqxyv
Bardzo ladna flaga wedlug mnie, ale czegos jeszcze jej brakuje, takiego małego wyleszcza, który dalby nam ładny knot u dołu, co ciekawe a zarazem dziwne, alty stoja w miejscu, dokladnie w jednym wąskim przedziale cenowym, przyklad ETH 5M
Obrazek

Nastepnie BCH

Obrazek

Co ciekawe, na BCH knot juz jest, ale powstał raczej na skutek zrzutu kogoś kto nie wytrzymał presji, lub stwierdził ze jego kapitał bedzie miec lepiej w innym miejscu

Z tego co udało mi sie wydedukować, hype na alty jest, ale BTC tez powoli sie podnosi, alty jako tako niechcą juz zejsc nizej, nawet jesli BTC buduje flage, to na altach jest to po prostu płaska linia
Koniec konców, wedlug mnie w najblizszym dniu bedziemy raczej obserwować wyskok na BTC, a alty juz zajeły pozycje wysoko, takze % zysku na nich bedzie pewnie jeszcze wiekszy
Jest jeszcze scenariusz przelewu kapitału z altów na BTC, no i wtedy ładna pompka, ale jakoś nie jestem do tego przekonany
Pozdrawiam :)



Jest jeszcze jedna opcja bardzo pesymistyczna, własnie nastepuje realizacja zysków na altach, grubaski postawili niewidzialne sciany, a nowi je zjadaja. Bitcoin wyjdzie dołem niczym na obrazku ergorga, i wszystko sie posypie, a aktualny stan bedziemy kiedys nazywac "return to normal" :P

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » czwartek, 4 stycznia 2018, 08:29

No i z trójkąta nici :/ A o 3:00 przebiło nawet linię po 2 pierwszych wierzchołkach obecnego boczniaka. Zawrotka chwilę później musiała być bolesna i chyba stąd brak zaufania i obecny spadek.
Nie wiem juz co o tym myśleć. Może faktycznie przyjąć jak @sh256, że to flaga i nie wnikać w szczegóły.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » czwartek, 4 stycznia 2018, 08:50

@ekonokomik, Ja na razie trzymam te bity co je kupilem nizej. Ale jak tak bedziemy flagowac w dol to za chwile wyladujemy tam gdzie kupowalem :-) wiec troche zaczynam sie martwic.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 88duguid, adamjttk, Arcymistrz1990, Azeldoh, invisible, shinya56 i 11 gości