Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kluka » wtorek, 22 stycznia 2019, 10:24

prap0n pisze: wtorek, 22 stycznia 2019, 09:32
Kluka pisze: wtorek, 22 stycznia 2019, 08:20Wg mnie spadek do 1800 byłby za prosty, wiekszosc by się załadowała a nie może być tak jak większości pasuje. Ja widzę już up w long term, ale nie mówię ze bez zasadzek ale nie licze na zjazd w okolice 1000-1800


Taaak.. jak zacznie ci spadac po 200$ w ciagu 4h przez tydzien to pojawi sie strach. Teraz to latwo sie pisze bo nastroje sa lekko neutralne.
Tak samo pisano ze 5/4k nie padnie bo zaraz wszyscy sie rzuca na kupno. Widzimy oczywiscie co z tego wyniknelo :D
Taaak.. jak zacznie ci rosnac po 200$ w ciagu 4h przez tydzien to pojawi sie rigoros (edit: euforia durny słownik sam zmienia na niewiadono na co). Teraz to latwo sie pisze bo nastroje sa lekko neutralne.
Tak samo pisano ze 10k nie wurosnie bo zaraz wszyscy sie rzuca do sprzedaży. Przy 10k na forum było nawet ostrzeżenie przed potencjalna korekta Widzimy oczywiscie co z tego wyniknelo :D było 20k a prezes już od maja 2017 przy ok 4k wieszczył koniec banki :p ;) sam się sos wyprzedalem przy 4k ale potem udało mi się na samej gorce. Była taka jedna osoba co z uporem maniaka czekała na 100$ w 2015 ale się nie doczekała. Także myśle ze na long bezpieczniej jest kupić teraz niż czekać na zjazd do 1800. Pod warunkiem ze jest to na long i wierzysz w długoterminowe powodzenie projektu. Ale oczywiście nikogo do niczego nie namawiam, każdy zrobi jak będzie uważał.

cytuje:
"Jak kurs dojdzie do 20k to mnie zlinczują, a jak do 50k to będę musiał uciekać z kraju (na szczście wtedy będę miał już za co) ;)"
Na szczęście do 50 nie doszedł ;)

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... postingbox
Ostatnio zmieniony wtorek, 22 stycznia 2019, 12:31 przez Kluka, łącznie zmieniany 1 raz.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 22 stycznia 2019, 10:25

To małe odreagowanie (dotąd 0,382 fib spadku tylko) mnie zastanawia. Znów przychodzi na myśl pękanie bańki goxowej, gdzie po okresie spadków mieliśmy słabe odreagowanie do 0,382 fib (+/-) i następnie pogłębienie dołka. Podobnie jak tutaj wolumen wzrosł zauważalnie w 3d, jednak dołek był wyraźnie "oznaczony". Pozostaje liczyć na to, że w naszym przypadku będzie podobnie.

Obrazek

Niestey, jest pewna różnica. ten dołek goxowy był poprzedzony powolnym osuwaniem. Tak więc odreagowanie do 0,382 miało rację bytu: wolne spadki = słabe odbicie. Wszystko się zgadza. Tymczasem u nas wodospad i słabe odbicie, co jest dość nietypowe jak na BTC. Oczywiście podbnie było z 14k; po prostu wtedy po spadku do 8k też mieślimy słabe odbicie i dramatyczne pogłębienie dołka. Czy to jest zatem "ostatni spadek, akt drugi" ? moim zdaniem tak. Pytanie teraz, czy powstanie double bottom, spring, czy też ordynarne -70% od "podłogi" 6k i wypłaszcz.

Oczywiście to scenariusz niedźwiedzi.

W byczym wciąż powinniśmy zaliczyć większą korektę spadków.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 22 stycznia 2019, 10:31

Panowie, wklejam tu bo może wielu z nas dotyczyć:

prywatne dane weryfikacyjne klientów zostały wystawione na sprzedaż w darknecie.
CCN podaje, że na portalu aukcyjnym Dread, znajdującym się w ukrytej sieci sprzedawca pod nazwą “ExploitDOT" próbuje sprzedać dane użytkowników z najpopularniejszych giełd danych kryptowalutowych (KYC). Wrażliwe dane klientów mają rzekomo pochodzić z giełd kryptowalut: Binance, Bittrex, Poloniex, czy Bitfinex
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tomasz_Es » wtorek, 22 stycznia 2019, 10:34

@kozaki_wiesi wrzucalem to juz wczoraj w watku BitBay

Zrodlo: https://www.ccn.com/hacked-customer-dat ... -dark-web/

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Awesomist » wtorek, 22 stycznia 2019, 11:49

Dane danymi, wydaje mi się że większym problemem byłoby jakby jeszcze wyciekły historie transakcji per konto z imienia.
Dowody i tak pewnie nasze krążą w necie już od dawna jeżeli robiliśmy weryfikację KYC gdzieś. Dlatego dobrze raz na jakiś czas zgubić dowód i wyrobić sobie nowy według mnie.

Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 76
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Homer691888 » wtorek, 22 stycznia 2019, 11:59

Dla rozluźnienia wrzucę link z artykułu na Interii, tak siedzimy we własnym krypto sosie, rzucie okiem na komentarze ludzi siedzących z boku, dominuje narracja że piramida, oszustwo i nic nie warte, te komentarze najwięcej plusów zbierają jak widać jest jeszcze spora "ulica" która pewnie kupi na przyszłej bańce, także spokojnie myślę że 2019 to dobry czas na akumulacje

https://m.interia.pl/biznes/news,2599751,1023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 22 stycznia 2019, 12:02

Na interii najwięcej plusów zbierają komentarze, które wpisują się w pewien schemat. Jeśli napiszesz, że uchodźcy są be, młodzi to debile, millianialsi są leniwi i roszczeniowi, peło to złodzieje, kto nie był w wojsku ten pipa, krypto to amber gold, etc. to dostaniesz znaczną przewagę plusów nad minusami z automatu. Typowy czytelnik to najwyraźniej - sądząc po poglądach - statystyczny mężczyzna lat 40-50.

Nie przejmowałbym się totalnie poglądami tej grupy, liczy się właśnie grupa ludzi poniżej tego wieku ; oni będą decydować, czy krypto się przyjmie, czy nie.

Na stronach, gdzie dominują młodsi krypto jest zdecydowanie cieplej przyjmowane.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 205
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ambroży » wtorek, 22 stycznia 2019, 12:10

Ja się dziś trochę pobawiłem i amatorsko porysowałem kilka linii wzorując się na paragdymacie bańki oraz analizując obecną sytuację.
Skala liniowa.

Naniosłem na wykres
1. Linie trendu na wzór paradygmatu bańki tak aby było jak najbardziej podobnie - linia gruba pomarańczowa : Obrazek
Wykres:
Obrazek
2. Pociągnąłem wachlarz fibo od dołka 17.08.2015, na tej dacie zamocowałem również powyższą linię
3. Kanał Fibo aby zobrazować sobie ostatnie 2miesiące

W krótkiej perspektywnie jesteśmy na wsparciu, które sądzę, że padnie i nie odbije się od 0.5 z kanału, tylko polecimy na kolejne 0.382. Tam też wypada mi linia trendu z punktu 1, oraz wspomniane wsparcie z kanału fibo. Jest to okolica 3370-3390$ na bitfinex, lub 3320-3340$ na bitstamp. Kropka czerwona

Co dalej w shortterm trudno powiedzieć - być może w końcu pójdziemy trochę wyżej aby przebić LT od wierzchorzłka bańki być może na 1.618? Byłaby to naturalna większa korekta tego spadku na którym dużo osób czeka. Zakres zielony

Wykres shortterm:
Obrazek

Natomiast w midterm w poszukiwaniu dołka, korzystając z paradygmatu, procentów od szczytu bańki , wachlarza fibo zaznaczyłem dość duży obszar na dołek, który wypada na dużym czerwonym kółku. Im teraz ta konsolidacja z potencjalnym wybiciem w górę dłużej potrwa tym potencjalny dołek będzie wyżej.

Sądzę, że to może być okolica 2800-2000$, wyniakałoby to z szerokości wachlarza, szczyt wg takiego wachlarza był między 1/4 a 1/3, dołek zatem powinien być podobnie, ale między 3/1 a 4/1, czyli te okolice. Pasuje to do dołka niżej niż obecny, pasuje to do linii paradygmatu. Pasuje to również do procentowego spadku od szczytu bańki.
Jest to spadek od 85% do 90% od szczytu.

Obrazek

+ plus obserwacja wolumenu pod kątem kapitulacji na 1D.. mam nadzieję.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 22 stycznia 2019, 12:19

A co jeśli jeśli jesteśmy w tym miejscu a rację mają ci, którzy mówią, że zaczęła się korekta całości hossy od 2010 roku? Wtedy czeka na "return to normal" do jakichś 9k$ i dramatyczny zjazd gdzie nawet @anagamidev pęknie i ogłosi "śmierć bitka" ;)

Obrazek
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » wtorek, 22 stycznia 2019, 12:30

@kozaki_wiesi nic nie pękam, kolejny mój target to 288k$ i jestem go pewny na 100%. Kiedy zostanie wbity nie wiem. Ale jeśli spadniemy do jakichś irracjonalnie niskich poziomów to dokupię BTC. Ja żywię się paniką i strachem na rynku. Tylko takie nastawienie pozwala zarabiać miliony :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 22 stycznia 2019, 12:33

anagamidev pisze: wtorek, 22 stycznia 2019, 12:30 jeśli spadniemy do jakichś irracjonalnie niskich poziomów to dokupię BTC

Nie życzę Ci by życie sprawdziło Twoje postanowienia zakupu za np. 10$.
Ile to ja już historii słyszałem i czytałem, że przy 4xxx to ja "dom zastawiam i wchodzę". Ciekawe gdzie są teraz ci chojracy
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 205
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ambroży » wtorek, 22 stycznia 2019, 12:34

kozaki_wiesi pisze: wtorek, 22 stycznia 2019, 12:19 A co jeśli jeśli jesteśmy w tym miejscu a rację mają ci, którzy mówią, że zaczęła się korekta całości hossy od 2010 roku? Wtedy czeka na "return to normal" do jakichś 9k$ i dramatyczny zjazd gdzie nawet @anagamidev pęknie i ogłosi "śmierć bitka" ;)

Obrazek
Może tak? https://i.imgur.com/zceLUgJ.png

Ale to by znaczyło, że wartośc bitka spadła by do wartości poniżej 200$ hmm

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » wtorek, 22 stycznia 2019, 12:36

@kozaki_wiesi nigdy nie wchodziłem all-in. Mam kilkadziesiąt BTC i nawet przy spadku do 1k$ ich wartość będzie dla mnie i tak duża. Poza tym przy cenach 1k$ to będę mógł sobie spokojnie dokupić za kapitał który kiszę na takie specjalne okazje, plus będę dokupował za miesięczny dochód z innych źródeł, a jak spadnie do 10$ to uwierz mi, że tylko się ucieszę :D Bo wiem doskonale ile osób kupowało przy 10k-20k$ i albo oni zaczną akumulować i pompować cenę, ale stracą wszystko :D Ja co najwyżej mogę stracić zyski, czyli kasę, które nigdy nie wąchałem :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 22 stycznia 2019, 12:36

@kozaki_wiesi no gdzie sa... tam gdzie kupili :mrgreen: po prostu przyszli na peron za wczesnie ale przynajmniej nie spoznia sie na pociag :mrgreen:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 22 stycznia 2019, 12:41

A moim zdaniem nie kupili. Łatwo się snuje plany zakupu za 4 gdy bitek jest, dajmy na to po 10k$. Gdy faktycznie spadnie do 4 a zewsząd płyną predykcje dalszych spadków to psycha płata nieźle figle i wcale nie jest już tak łatwo otworzyć pozycje.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » wtorek, 22 stycznia 2019, 12:41

bfx 6h

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 22 stycznia 2019, 12:42

Mamy nasz dump,szpilka dotknęła na stampie idealnie ograniczenia dolnego kanału (PÓKI CO), wreszcie można uznać, ze wbito prawilny zakres Gartleya. Ciekawe, czy zostanie to uratowane. Jeśli tak, to obstawiam 4800$ w ciągu miesiąca. Na razie mamy ładny pinbar na stampie który może wciągnąć shorterów w niezły wyleszcz.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 22 stycznia 2019, 12:45

A co to było, wyciskanie longów?
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » wtorek, 22 stycznia 2019, 12:45

1h, ładny powrót :D Buy the fucking dip :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 22 stycznia 2019, 12:53

Na razie jestem na longu. Mamy szybkie zejście poniżej oporu 4h z utrzymaniem się ponad, byczy pinbar i naciąganego gartleya oraz nieodbębnione 0,618.

jedziemy?

Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek, 22 stycznia 2019, 12:53 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, anagamidev, pavlo4444, remix, shinya56, WojciechT i 31 gości