Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 25 września 2021
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Henios » czwartek, 13 stycznia 2022, 21:23

To zawsze musi być poprzedzone jakimś dramatem można zwariować .Reprezentuje ulice bez jakiegokolwiek doświadczenia ...jestem już zmeczony bitcoinem...
Czyli dzida up :lol:

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » czwartek, 13 stycznia 2022, 22:02

Offtop:
Tak się zastanawiam, że jakby tak wszystko porządnie jeb**, to zaliczylibyśmy od razu globalny resecik.
Cała wydrukowana kasa poszłaby w powietrze i można wracać do normalności. Bo tak, to ile można dmuchać te wskaźniki, ile pieniędzy trzeba jeszcze ładować. Przecież to wszystko ledwo już dyszy.
Ostatnio zmieniony czwartek, 13 stycznia 2022, 22:04 przez Eth, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 12 lutego 2020
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: brylok » czwartek, 13 stycznia 2022, 22:02

godzinówka zielona, lecimy wyżej
oby następny przystanek 48k bo inaczej dzia na 34 :shock:

Weteran
Posty: 7514
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2780
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » czwartek, 13 stycznia 2022, 22:04

Eth pisze: czwartek, 13 stycznia 2022, 22:02Tak się zastanawiam, że jakby tak wszystko porządnie jeb**, to zaliczyli byśmy od razu globalny resecik.
Cała wydrukowana kasa poszłaby w powietrze i można wracać do normalności. Bo tak, to ile można dmuchać te wskaźniki, ile pieniędzy trzeba jeszcze ładować. Przecież to wszystko ledwo już dyszy.


Pytanie jak wygladalby reset i podniesienie sie w takim mega cyklu. Fibo wrzucal posta banka na wszystkim.
@Fibo halo? Co teraz? ;)

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 5 grudnia 2021
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fall095 » czwartek, 13 stycznia 2022, 23:31

Celem tej gry jest zabranie ludziom pieniędzy, a w tym momencie jest postawione 76% longów i tylko 24% shortów wg danych Binance. Nie widzę powodów, dla których rynek nie miałby spaść niżej, żeby zlikwidować długie pozycje, a Smart money mogli dokupić po dużo niższych cenach niż obecnie. Musicie zrozumieć, że te rynki są tak skonstruowane, że praktycznie w każdym momencie będzie się zgadzało z takimi albo innymi liniami, kreskami etc.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. M2007J3SG przy użyciu Tapatalka


Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: 12 maja 2021
Reputacja: 177
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sebamistrz » czwartek, 13 stycznia 2022, 23:50

A ja tu https://www.coinglass.com/LongShortRatio widzę że przewaga jest shortów. gdzie Ty widzisz przewage longów ?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
21
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » piątek, 14 stycznia 2022, 01:42

Spadnie czy nie? Mówcie ludzie gdzie to łapać jeśli zleci niżej, czy już na 500$ się ustawiać :lol: Gdzie tam macie jakieś kreski ukośne, bo ktoś pisał że jak stąd spadnie to już się nie zatrzyma na 4Xk. Prawda li to? Ja widzę kilka punktów:
- 40-41k - zniesienie .236 ruchu od dołka
- 37-38k - dolna banda chmury 1w
- 35-36k - ema100 1w

Spadki oczywiście w akompaniamencie spadającego od godz. 16 SPX, który o zgrozo nie zareagował w ten sposób na żadne dane ani newsy. W sumie tylko przemówienie kolejnej gadającej bangsterskiej głowy która powtórzyła to samo co już było. Brak powodu + nagła zwała = najgorsze połączenie. I nie widać tam zbytnio ochoty do recovery póki co.

Widać że pierwsze hamowanie BTC było na dolnej bandzie Ichi 1h, ale teraz już bokiem z niej wyszło. 4h też już korpusami wyłazi z chmury. Odreagowanie póki co zaledwie w rejon fib .786-.707 lokalnego ruchu spadkowego. Słabo to wygląda ogólnie.
Obrazek

Na daily poprzednia wtorkowa zielona zjedzona w całości przez środę. Cena nawet nie doszła do ema20 1d.
Obrazek

Na wskaźnikach falowych też nienajlepiej:
- 1d - płaski byko-cross MACD, WT i Cipher próbują zawijać w dół pod wpływem zamknięcia wczorajszej świecy
- 4h - misio-cross MACD, Stoch 60 na górze, WT również, jest zapas do spadków. Krótki stoch 14 na dole, ale to nic nie znaczy w tej sytuacji, może tam długo zostać.
- 1h - na MACD narysowany duży łuk z misio-dywergencją na ostatnim szczycie, potencjalnie daje możliwość zrobienia teraz równie dużego w dół
- 15m - wygląda jako tako, jest lokalny HL, więc niestety bez byczych dywergencji
Obrazek

Dodano po 24 minutach 56 sekundach:
To jeszcze jako bonus rzut oka na monthly i matematykę - jak się byki zaraz nie ogarną to tutaj wygląda na grubo pozamiatany temat:
- misio-cross na MACD
- misio-dywergencja wskaźnika do ceny na RSI, Stoch, WT, Cipher
- cena wisi na ema20 monthly
Jeśli to by miało wejść i MACD miałby zrealizować spadek w okolice zera to i piwnica może nie starczyć za podłogę

Obrazek

Dodano po 11 minutach 5 sekundach:
Z pozdrowieniem dla @Jahu za komenta:
Jahu pisze: Jahu » czwartek, 13 stycznia 2022, 14:13

Nie chcę was obrażać, ale niezbyt mądre to jest i tyle. W ogóle nie rozsądne jest prognozowanie spadków w czasie hossy i to przy maksymalnie ostudzonych wskaźnikach i wyprzedanym rynku. Plusowanie takich debilizmów nie sprawią, że będą one bardziej prawdziwe, za to wprowadzają ludzi w błąd.
Urzekła mnie część "nie rozsądne jest prognozowanie spadków w czasie hossy". Widać po klimacie ogólnej oceny sytuacji na forum, że hossa trwa póki nie zlecimy na 20k, wtedy okrzykniemy że mamy bessę. Dla przypomnienia - mieliśmy 69k (a o spadkach pierdzielę od 59k). Uważasz że prognozowanie spadków będąc na poziomie 20k jest rozsądne? Tam to ja zaczynam zakupy :lol: A co do "maksymalnie ostudzonych wskaźnikach" - spójrz proszę jeszcze raz na monthly ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 845
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 485
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » piątek, 14 stycznia 2022, 07:05

Bardzo dobrze, że mocno zaznaczasz sytuację na 1M. MACD już na styku z niedźwiedzim przecięciem. Na mniejszych interwałach nierzadko potrafiło odbić do góry, ale na 1M odbić, to jak skręcić Titaniciem tuż przed górą lodową :P Potrzeba na prawdę dużej mocy, aby z tego wyjść. Czerwone świece na 1M też nieubłaganie cisną, aby odpalić kolejne i znieść to wszystko co najmniej do 25-28k. Ale pożyjemy zobaczymy. Historia BTC z poziomu 1M jest na tyle krotka, że ja nie miałbym odwagi powiedzieć, że to się zaraz przetnie i zawali.

bMh
Początkujący
Posty: 545
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bMh » piątek, 14 stycznia 2022, 07:43

Obrazek

Troche o tym skad @voodoom wzial socjologowe 500$, bo troche sobie smieszkowalismy, troche analizowalismy (wlasciwie robimy to prawie caly czas przez wiekszosc dnia :D).

Jak widac cykle wzrostowe traca na impecie. Kazdy kolejny w porownaniu do poprzedniego byl okolo 5x mniejszy (300k%, 60k%, 12k%, 2k%). Jezeli mamy zachowac cyklicznosc to jestesmy albo juz po szczycie albo tuz przed. Pamietam ze @Fibo wrzucal cos ze caly ruch od krachu w 2k17 to korekta pedzaca i tak sobie zaczelismy tez rozkminiac sytuacje na rynkach globalnych i ewentualne konsekwencje. Dokladajac to o czym malo kto (poza socjo). BTC nigdy nie byl testowany w warunkach rynkowej bessy (globalnej).

Roznie mozna rysowac wykresy, rozciagac fibo i liczyc fale, patrzec na MACD i setki innych wskaznikow. Ja twierdze ze nie mozna sie zamykac na jedyny sluszny kierunek. Dla mnie w grze long term moze byc zarowno 500$ jak 250k$.

Moje zyczeniowe myslenie jest natomiast takie ze osobiscie widze jeszcze nowe ATH w przedzialach 73-88k i po osiagnieciu tych poziomow bede uciekal z rynku

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » piątek, 14 stycznia 2022, 07:45

Wiem że poranek, ale serio, dawajcie kreski bo nie wiadomo co robić. Sytuacja niby dynamiczna, kurs wrócił do chmury, niskie interwały na wskaźnikach aż do 15m załadowane niemal na full, nie wiadomo czego się spodziewać, pójdzie w bok czy zleci w dół. W Azji mieszanie, najpierw nieco w dół, potem nieco w górę. Podratowanie BTC "of course" w towarzystwie nocnych wzrostów kontraktów na SPX, co to spekulanci nocą przy kielichu już zdołali ukołatać nerwy po wczorajszej zwale z dnia i obstawiają odreagowanie. Godzina 8 rano wyniki dla UK, raczej nie powinny mocno szarpnąć. O 14:30 US eksport/import/sentyment konsumentów, tu już może coś więcej się wydarzyć.

W chainie nudy, wg QC po jednorazowym strzale outflow, już drugi dzień z rzędu mamy lekki inflow na giełdy, rezerwa BTC lekko podwyższona. Na lookintobitcoin też nic, zaledwie przybyły 2 portfele >1000BTC.

---
Ja komenty od @Jahu traktuję jako cenny input, oznakę negowania/wyparcia faktów przez część rynku nastawioną na wzrosty (denial phase?).

Obrazek
To urocze, serio żal Ci tradera? :lol: Raz shortem, raz longiem, jakoś się żyje ;)

Obrazek

// edit: co by nie wprowadzać w błąd powyższym, ja znów short od 42800.
Ostatnio zmieniony piątek, 14 stycznia 2022, 10:56 przez voodoom, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 14 kwietnia 2020
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: emescool » piątek, 14 stycznia 2022, 09:10

bMh pisze: piątek, 14 stycznia 2022, 07:43 Obrazek

Troche o tym skad @voodoom wzial socjologowe 500$, bo troche sobie smieszkowalismy, troche analizowalismy (wlasciwie robimy to prawie caly czas przez wiekszosc dnia :D).

Jak widac cykle wzrostowe traca na impecie. Kazdy kolejny w porownaniu do poprzedniego byl okolo 5x mniejszy (300k%, 60k%, 12k%, 2k%). Jezeli mamy zachowac cyklicznosc to jestesmy albo juz po szczycie albo tuz przed. Pamietam ze @Fibo wrzucal cos ze caly ruch od krachu w 2k17 to korekta pedzaca i tak sobie zaczelismy tez rozkminiac sytuacje na rynkach globalnych i ewentualne konsekwencje. Dokladajac to o czym malo kto (poza socjo). BTC nigdy nie byl testowany w warunkach rynkowej bessy (globalnej).

Roznie mozna rysowac wykresy, rozciagac fibo i liczyc fale, patrzec na MACD i setki innych wskaznikow. Ja twierdze ze nie mozna sie zamykac na jedyny sluszny kierunek. Dla mnie w grze long term moze byc zarowno 500$ jak 250k$.

Moje zyczeniowe myslenie jest natomiast takie ze osobiscie widze jeszcze nowe ATH w przedzialach 73-88k i po osiagnieciu tych poziomow bede uciekal z rynku

Nie lubię twittera, rzadko znajduje tam coś mądrego, ale to lubię.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » piątek, 14 stycznia 2022, 09:44

Obrazek

Początkujący
Posty: 82
Rejestracja: 3 stycznia 2018
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: szarosc » piątek, 14 stycznia 2022, 10:00

emescool pisze: piątek, 14 stycznia 2022, 09:10Nie lubię twittera, rzadko znajduje tam coś mądrego, ale to lubię.

dziwne te piłeczki, na zadnym rynku nigdy nie spadają na ziemię ;)
bMh pisze: piątek, 14 stycznia 2022, 07:43 5x mniejszy (300k%, 60k%, 12k%, 2k%).
to gdyby byl kolejny cykl (i gdyby zalozyc ze aktualny sie skonczyl), to byloby 400%, a jakby zalozyc ze te 400% powinno wypasc "znaczoco" powyzej poprzedniego ath, to strasznie duzego miejsca na spadki nie ma (zakladajac ze cykle sie wyplaszczaja to dolki tez sa mniejsze)

Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 14 kwietnia 2020
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: emescool » piątek, 14 stycznia 2022, 10:08

szarosc pisze: piątek, 14 stycznia 2022, 10:00dziwne te piłeczki, na zadnym rynku nigdy nie spadają na ziemię

Chodzi o momentum, ale też spadają tylko podłoga się podnosi cały czas.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 845
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 485
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » piątek, 14 stycznia 2022, 10:15

Podłoga się podnosi, bo przybijają deski na deski (inflacja) zamiast to zedrzeć do żywego. Ale przyjdzie moment, że to rozwalą, bo nie będzie już szło w tym żyć :)

bMh
Początkujący
Posty: 545
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bMh » piątek, 14 stycznia 2022, 10:35

Aktualizacja fractalboyowa:

Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 14 stycznia 2022, 10:35 przez bMh, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 313
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lordzuk » piątek, 14 stycznia 2022, 10:35

k!@#$% obróciło i w sumie nie raz warto obrócić :D
Obrazek

+ eh chyba decyzja będzie dopiero jak USA się otworzy :evil:
+ DC na dziennych stał sie faktem wiec maks 46k i lecimy po nowy dołek
Ostatnio zmieniony piątek, 14 stycznia 2022, 11:02 przez lordzuk, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 14 kwietnia 2020
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: emescool » piątek, 14 stycznia 2022, 10:41

lordzuk pisze: piątek, 14 stycznia 2022, 10:35k!@#$% obróciło i w sumie nie raz warto obrócić

ostatni post, spadam do roboty, ale śmieszy mnie ze rsi ma spadac przy cenie rosnącej do góry XD

Edit: o juz poprawiłeś, za późno XD

Początkujący
Posty: 313
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lordzuk » piątek, 14 stycznia 2022, 10:47

emescool pisze: piątek, 14 stycznia 2022, 10:41Edit: o juz poprawiłeś, za późno XD
Kaplem się jak już wrzuciłem :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » piątek, 14 stycznia 2022, 11:50

Jak nie oglądam i nie szczególnie mnie interesują influancerzy z YT odnośnie crypto ten gość ma na siebie pomysł i jest oryginalny 8-) Warto może by go odrobinę wznieść i podpompować zasięgi
@wearecrypto poproszę o film o RVN i cenie BTCUSD na styczeń
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fledermaus, MrShadow, shinya56, szajsiwo i 24 gości