Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 11 września 2018, 11:17

Jeszcze wrzucę wątek bitmexowy.

Dzięki @domator przerobiłem wszystkie możliwości bitmexa i tutaj najlepszy sposób :

1. Oferta zakupu na stopie (bądź sprzedaży) - Stop Limit. Powinna zakładać maksymalną tolerancję dla naszego zakupu np. 10$ ponad/poniżej naszego triggera. W DT zakup drastycznie powyżej założonej wartości na ogół prowadzi do strat, więc lepiej, żeby to nie wyszło. Jeżeli dobrze rozumiem, to "ImmediateOrCancel" powinien nas zabezpieczyć przed zakupem przy powrotnej fali cenowej, ale tutaj jeszcze nie miałem okazji przetestować. Trzeba tutaj zabezpieczyć się przed kupnem, gdy cena wraca z nieudanego wystrzału.
2. Wzięcie zysków - Take Profit Limit. Triggerowany o parę dolarów ponad nasz zakup, cena = nasz założony poziom profitu, z zaznaczonym "reduce only". I znów - chodzi o to, by nie wejść w odwrotną pozycję przez lag silnika.
3. Stop loss - niestety tylko na bocie. Trzeba mu zadać obserwację wskazanego poziomu jeżeli jest zajęta pozycja + dwa market selle, gdyby ten poziom osiągnięty. Market Sell z wyzwalaczem (Last) i Market Sell z wyzwalaczem (Mark). To taki dupochron, gdyż czytałem opinie, z których wynika, że czasem (Mark) działa lepiej, niż (Last). Dla pewności oba. Żadna strata, bo oba muszą być "reduce only" - nie wrzucą nas na minę. Być może warto wcześniej (parę % wcześniej) dodać też Stop Limit z zaznaczonym reduce only, być może bowiem nasz stop nie zostanie osiągnięty od razu i uda się wyjść limitem (mniejszy fee).

Takie ustawienia powinny nas technicznie zabezpieczyć przed:
1. otwarciem odwrotnej pozycji, niż chcieliśmy
2. zakupem kilkadziesiąt dolarów wyżej/niżej, niż chcieliśmy.

Niestety, z tego, co wiem, nic nie może nas zabezpieczyć przed opóźnieniem przy stop loss. Tutaj zawsze jest ryzyko, że nasza pozycja zamknie się kilkadziesiąt dolarów później, niż chcieliśmy. :? Dlatego też im krócej trwa nasza pozycja, tym mniej narażamy ją na skumulowany wystrzał w przeciwną stronę przy boczniakowaniu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
21
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 11 września 2018, 11:38

sha256 pisze: paraliżujące
Bitek nie takie Elliotty wciągał i wypluwał na każdej skali i potem było "och to inna fala, och to inny typ korekty niż wcześniej oznaczono, inne zniesienie, diagonal duponal" itd. Największe zdziwienie dla EW pewnie było w 2013, jak przy 266$ rysowano dużą trójkę a potem szok, bo nagle idzie szybko nowa bańka. I co wypadało zrobić? Pewnie rysowano wtedy szybką dużą 5-tkę. :) Potem ta piątka nagle nie pasowała bo na koniec 2015 i pocz. 2016 coś nie chce spadać niżej i robić korekty całego cyklu, ale buduje nowy impuls wzrostowy. No tak - co wypada zrobić? 2 bańki z 2013 rozrysować jako jedną falę - dużą trójkę. Wtedy niby pasuje, naciąganie do EW po raz kolejny aby tylko w końcu pasowało. Równie dobrze może iść numer jak w 2013 i Elliottowcy by kombinowali, by rozrysować to jako kontynuacje piątki. Ale by był wtedy wywód, że BTC charakteryzuje się złożonością dużych impulsów tak dużą, że potrafi 2 bańki przekuć w 1 impuls! O mamusiu, takie cuda! ;)

Żeby nie było. EW jest fajne i przydatne. Analizujący EW myli się tak samo jak potrafi od razu wskazać prawidłowe oznaczenie falowe. Cyrk następuje potem - nawet jak się myli, to się poprawi oznaczenie tak by pasowało już do wykresu po lewej i okazuje się, że EW nigdy się myli, a jedynie oznaczający może nie sprostać rygorom tej teorii i popełnić błąd. Sama teoria jest jak ustrój ZSRR czy PRL, nieomylny w założeniach. :)

EW, poprawiane po drodze wiele razy by wyjaśniało każdy impuls, każdy ruch który najpierw oznaczono inaczej niż potem poszło, będzie niemylne. Ale jest to nieomylność typu "to przecież było oczywiste, że wczoraj będzie padać deszcz" nawet gdy nie wzięło się ani kawałka parasolki. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 11 września 2018, 11:56

Dovakhiin pisze: @anagamidev, co zrobisz jak nie spadnie do 1-2? Co zrobisz jak nagle juz teraz pociag odjedzie?
ja się zastanawiam co zrobię gdy spadnie do poziomu 1k. Tzn. w tym momencie plany mam sprecyzowane (all in) ale wyobrażam sobie jaka będzie wówczas atmosfera i jak fatalne będą fundamentalne niusy, które taki spadek spowodują. Innymi słowy, zastanawiam się czy moja psycha pozwoli mi otworzyć pozycję.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jondoexxx » wtorek, 11 września 2018, 12:06

kozaki_wiesi pisze: czy moja psycha pozwoli mi otworzyć pozycję.
No i właśnie o tym mówiłem, teraz sobie możemy mówić, bedąc na poziomie 6k, gdy nasza psychika jest dostosowana do tych poziomów. Jak będzie 1-2k, to się przyzwyczaimy, atmosfera będzie grobowa i będzie mowa o upadku bitka, o tym, że wraca do poziomów z poprzednich baniek, 260$, 30$, itd. itd....wziąłbyś wtedy kredyt? :D Ja nie, ale mam trochę kasy odłożone, które zamierzam zainwestować w najbliższych miesiącach/latach, i wierzę, że wtedy też będę taki mądry jak teraz i zadziałam jak trzeba :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 11 września 2018, 12:23

Przy cenach typu 1000$ lub kilkaset $, wiele osób by miało w końcu kilka, kilkadziesiąt czy kilkaset/tysiące BTC. :)
Niestety jest teraz generacja osób z 2017, które niekoniecznie mało mają w pln na tym rynku (bo mają np kilka dobrych wypłat a to już coś), ale nigdy nie wykroczyli poza 0.x BTC czy 1-2-3 BTC. Niższe ceny = więcej bitków. A swoje i tak zarobimy. :) Ten rynek nie padnie, bo nie ma rynku osobnego od niego i konkurencyjnego względem niego. Znacie konkurencję dla kryptowalut? Czyli przesyłania online środków bez 3-ciej strony względnie anonimowo (BTC) lub całkowicie (XMR; czy Dash i Zec to nie wiem) zabezpieczone kryptografią nie do złamania i ogromną mocą sieci? Ja nie znam. Bankowe formy przesyłu nie są alternatywą, bo są trzecią stroną transakcji a anonimowość nie istnieje. Rynek bez konkurencji, na który jest choć trochę popyt, jest skazany może nie na pewny sukces, ale na nie-padnięcie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 11 września 2018, 12:31

@Wymazywanie, uparcie będę twierdził, że i tak najwięcej zależy od polityków. jak się uprą, to dla "przeciętnego człowieka" rynek ten zostanie całkowicie zniszczony i będzie powrót do darknetu. Jeżeli komuś się wydaje, że politycy czegoś nie mogą, to... wydaje mu się, yep.

Wystarczy kilka głośnych afer z "terroryzmem" sponsorowanym przez krypto w tle, prawdziwych bądź fikcyjnych i UE zacznie rozważać ban na handel krypto. Tak na szybko przykład. W takiej PL populiści podejmą temat (przecież już o tym przebąkiwali) i już będzie zonk. Cena na coś takiego najpewniej zareagowałaby "goxowo" - zjazdem stulecia.

Nie może się to zdarzyć? może!

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 11 września 2018, 12:34

@Wymazywanie
No tak ale problemem pozostaje liczba kryptowalut. Jest ich tyle, że łatwo postawić na niewłaściwego konia. Niebezpieczeństwem może być też wypromowanie banksterskiego tokena i przejęcie rynku w ten sposób.
Ostatnio zmieniony wtorek, 11 września 2018, 12:36 przez kozaki_wiesi, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » wtorek, 11 września 2018, 12:35

@Wymazywanie, przy tak niskich cenach po długotrwałych spadkach nie ma chętnych do kupna, bo myślą, że nadal będzie spadało. Poza tym są po takiej traumie, że zanim się otrząsną to minie trochę czasu. I ten czas powinien być znaczony akumulacją.
A potem...pewnie wyjdzie słońce i 3 fala wyższego stopnia, która wyniesie kurs BTC na niespotykane szczyty i nowe ATH, może nawet będzie fala wydłużoną, kto wie? I wtedy pojawi się możliwość do ogromnego zarobku na grze z trendem. No ale to na razie bajka o przyszłości.

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 30 kwietnia 2018
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: PanBrzuszek » wtorek, 11 września 2018, 12:38

Mało się udzielam, ale stale - nawet kilka razy dziennie - czytam.
Zacznijmy od "Januszów". Na forum oczywiście ich nie ma...
Moim zdaniem, każdy, kto zainwestował w bitcoin ważną dla siebie kasę, śledzi jakieś forum, lub jakąś grupę. Nawet jeśli pytacie takich ludzi, to oni mając dyskomfort, bo zainwestowali na szczycie, odpowiedzą Wam, że to ich nie obchodzi, ale skłamią. Przestają czytać tylko wtedy, gdy sprzedadzą. I wtedy na bitcoina mają wręcz alergię...

Przyjmijmy więc, że 80 procent posiadaczy aktywnych rachunków bitcoina ( ilościowo ) śledzi sytuację na bieżąco.
Ponieważ minimum 30 procent ilości bitcoina jest już stracona, mamy około 12 milionów x 80 procent, czyli około 10 milionów bitkoinów u graczy aktywnych ( w sensie na bieżąco analizujących sytuację )

Teraz takie sobie zapytanko. Ilu średnio graczy jest zapakowana na sto procent?
Z mojej analizy obserwacyjno - intuicyjnej wynika, że maks 10 procent. Włącznie ze mną. Nie jestem obiektywny... :)
Cała reszta szykuje się na kupno dołka. Jedni widzą go po 5, ale większość pomiędzy 4 a 2 tysiące.
Czyli średni popyt na spadku - traktując te deklarację poważnie, powinien być nie mniejszy niż 4 - 5 milionów. I to tylko od tych graczy, którzy wcześniej sprzedali. Licząc na zapakowanie się "w lepszej cenie".

Wszędzie cała masa super analiz historycznych. Bitcoin ZAWSZE spadał to i teraz spadnie... tak upraszczając.
Analiza techniczna przecież nie kłamie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 11 września 2018, 12:40

Od spada do 1000 i co?
A) czy kupujecie za 1000? All in? Czescia?
B) czekacie na jeszcze nizsze kwoty i rozstawiacie bidy co iles tam?
C) nie czekam na 1000 bo go nie bedzie?

A jesli spadnie do 1000 to czemu mialoby nie spasc juz calkiem do 100 czy 10 czy tam 1$?.

No i wlasnie.. bylyby brane kredyty? Cos co kosztowalo 20 000 a nagle kosztuje 10?

Wstaloby to? Mialoby racje bytu?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 11 września 2018, 12:55

PanBrzuszek pisze: Mało się udzielam, ale stale - nawet kilka razy dziennie - czytam.
Zacznijmy od "Januszów". Na forum oczywiście ich nie ma...
Moim zdaniem, każdy, kto zainwestował w bitcoin ważną dla siebie kasę, śledzi jakieś forum, lub jakąś grupę. Nawet jeśli pytacie takich ludzi, to oni mając dyskomfort, bo zainwestowali na szczycie, odpowiedzą Wam, że to ich nie obchodzi, ale skłamią. Przestają czytać tylko wtedy, gdy sprzedadzą. I wtedy na bitcoina mają wręcz alergię...

Przyjmijmy więc, że 80 procent posiadaczy aktywnych rachunków bitcoina ( ilościowo ) śledzi sytuację na bieżąco.
Ponieważ minimum 30 procent ilości bitcoina jest już stracona, mamy około 12 milionów x 80 procent, czyli około 10 milionów bitkoinów u graczy aktywnych ( w sensie na bieżąco analizujących sytuację )

Teraz takie sobie zapytanko. Ilu średnio graczy jest zapakowana na sto procent?
Z mojej analizy obserwacyjno - intuicyjnej wynika, że maks 10 procent. Włącznie ze mną. Nie jestem obiektywny... :)
Cała reszta szykuje się na kupno dołka. Jedni widzą go po 5, ale większość pomiędzy 4 a 2 tysiące.
Czyli średni popyt na spadku - traktując te deklarację poważnie, powinien być nie mniejszy niż 4 - 5 milionów. I to tylko od tych graczy, którzy wcześniej sprzedali. Licząc na zapakowanie się "w lepszej cenie".

Wszędzie cała masa super analiz historycznych. Bitcoin ZAWSZE spadał to i teraz spadnie... tak upraszczając.
Analiza techniczna przecież nie kłamie.
Ciekawa analiza natomiast zabrakło wniosków.
No i jedna uwaga - ilość Btc nie rozkłada się równomiernie i no i nie wiemy do kogo należą największe portfele i jakie motywacje im przyświecają. Co jeśli to służby?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mayoris » wtorek, 11 września 2018, 13:11

BitJanusz pisze: @Wymazywanie, uparcie będę twierdził, że i tak najwięcej zależy od polityków. jak się uprą, to dla "przeciętnego człowieka" rynek ten zostanie całkowicie zniszczony i będzie powrót do darknetu. Jeżeli komuś się wydaje, że politycy czegoś nie mogą, to... wydaje mu się, yep.

Wystarczy kilka głośnych afer z "terroryzmem" sponsorowanym przez krypto w tle, prawdziwych bądź fikcyjnych i UE zacznie rozważać ban na handel krypto. Tak na szybko przykład. W takiej PL populiści podejmą temat (przecież już o tym przebąkiwali) i już będzie zonk. Cena na coś takiego najpewniej zareagowałaby "goxowo" - zjazdem stulecia.

Nie może się to zdarzyć? może!
tak apropo, news z wczoraj ;)
https://www.coindesk.com/crypto-assets- ... ident/amp/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 11 września 2018, 13:14

PanBrzuszek pisze: Teraz takie sobie zapytanko. Ilu średnio graczy jest zapakowana na sto procent?
Z mojej analizy obserwacyjno - intuicyjnej wynika, że maks 10 procent. Włącznie ze mną. Nie jestem obiektywny...
Ciężko to ocenić, wręcz to niemożliwe.
Ja np. uwielbiam grać all-in (nie używam dźwigni), i nie znaczy to, że jak mam cały kapitał do gry już w coinach, że uważam, że to dno i wzrosty pewne i trzymać na long. Kluczem jest nie tyle czy ktoś gra all-in czy trzyma fiaty na giełdach miesiącami (to nawet głupsze niż trzymać crypto ni mieć je na portfelu, z pełną i wyłącznie swoją kontrolą). Kluczem jest "dynamika" naszych środków. Na jakiej skali gramy, z jakim celem. Ktoś kto gra za 10% środków a 90% leży w fiatach na giełdzie od miesięcy może i tak grać bardziej ryzykownie niż ktoś z all-in kto obraca z dużą zmiennością pozycji.

Nie ma danych by ocenić jaki % ludzi jest ile % w grze, a ile w fiatach. Ale nie ma co tego porównywać. To, że mam 100% in nie znaczy że jestem hodlerem pod przyszłe ATH, bo jutro równie dobrze mam 0% w crypto a 100% w fiatach a w nocy o 3:30 wstanę i zapakuję się znów w alty na maksa by sprzedać za 3 dni. By dane, o których piszesz miałyby jakiś sens, trzeba by zbadać też cele i metody gry. Jest to nie do zbadania za pomocą jednego czy dwóch pytań, ankieta musiałaby być dużo bardziej złożona.

Odnośnie ankiety, mamy już 143 głosy. Jak dobijemy do 200 może zrobię jakieś podliczenia przeciętnych zarobków i strat. Ponawiam prośbę o wrzucenie na wykop pod tagi #bitcoin #kryptowaluty najlepiej przez konto, które tam czasem coś pisze, w zamian duży plus pkt. rep.

https://linkto.run/r/JS0DIGL9
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » wtorek, 11 września 2018, 13:24

@Wymazywanie, prawie zaparło mi dech w piersiach, więc specjalnie dla Ciebie odnośnik jakby nie zauważyć: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 22#p522622

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 11 września 2018, 13:31

BitJanusz pisze: uparcie będę twierdził, że i tak najwięcej zależy od polityków.
To sobie twierdź, ale uświadom sobie w końcu, że kryptowaluty są tworem nowego typu, którego politycy nie są w stanie kontrolować ani zniszczyć bo furtka trzeciej strony jest zamknięta i nie mają jak wepchać paluchów w sam ten cudowny twór. Mogą wpływać na działanie giełd, na jawny obrót, ale przy nadmiernych restrykcjach schodzimy głębiej i to nawet podnosi wartość towaru, jest on pod ladą, nie na półce. Z kryptowalutami nie da się wygrać i ich zniszczyć. Zniszczenie może nastąpić tylko jakby wszyscy górnicy stracili zainteresowanie zabezpieczeniem sieci oraz popyt na obrót nimi oraz płatność spadł do 0. Póki co na to się nie zanosi. Politycy nie mają nad nami pełnej władzy, a nad matematyką zabezpieczającą kryptowaluty tym bardziej. Niech zamykają giełdy (na co się nawet nie zanosi), na ich miejsce powstanie tyle samo giełd zdecentralizowanych, wymian f2f i innych form zakupu gorącego towaru.

Kiedyś też uważałem, że i banki i rządy zjedzą crypto i wyplują - myliłem się. Krypto to wyszukane danie, a oni żywią się w macu szkodliwym żarciem jak larwy na zwłokach. Mają zepsute zęby, nie potrafią ugryźć naszego steka z wołowinki argentyńskiej. Zostają wyproszeni z restauracji z crypto, to nie ich poziom. A my jemy dalej i zamówimy sobie szampana jak będziemy mieć ochotę. Oni przez szybę do nas pukają i robią głupie miny a my prosimy kelnera by zasunął rolety, bo jakaś patologia za szybą uprzykrza nam posiłek. Smacznego!

Dodano po 3 minutach 24 sekundach:
@amneziahaze, No widzę żeś zarobił na kilka flaszek, o Ty cwaniaczku, niech Cie kule biją za ten spryt i łeb na karku! :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 30 kwietnia 2018
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: PanBrzuszek » wtorek, 11 września 2018, 13:34

@kozaki_wiesi

Wydawało mi się, że wniosek zawiera się w końcowej ironii... :roll: No bo to ironia była.
Polecam spędzenie kilku godzin na analizie portfeli:

https://bitinfocharts.com/pl/top-100-ri ... esses.html

Nie tylko tych największych, ale też tych dużo, dużo dalszych. Widać, że spora część jest martwa i za cholerę nie rozumiem, po co ktoś, czy ktosie zasila je mikro wpłatami. Jedyny wniosek, to taki, aby nie wyglądały na martwe? Bez sensu. To przekracza moje zdolności analizy, chyba, że istnieje hipotetyczna możliwość prawnego zajęcia tych środków za jakiś czas, (coś jak zasiedzenie w nieruchomościach - taki żarcik ), ale trudno mi sobie to wyobrazić.

Moim zdaniem porównywanie nie dojrzałego rynku ( poprzednie bessy ) z dojrzałym ( obecnie ) stanowi główny błąd większości analiz historycznych. Bitcoin w tej chwili jest już na progu rynku dojrzałego i walka na poziomie 6.000 jest wojną o utrzymanie się w tej kategorii. To co wszyscy wyczekujecie, czyli spadek do 2 - 3 tysięcy oznacza spadnięcie bitcoina w strefę "aktywa niepoważnego, pozbawionego wartości". Aby dostrzec tę zależność trzeba wyobrazić sobie medialną zawieruchę, jaka wybuchnie, gdy bitcoin dalej będzie spadać. I ten błąd analityczny właśnie zawiera się w porównaniach. Przecież zawsze wszyscy wieszczyli koniec bitcoina. Tak, na forach branżowych. Teraz jest w mainstreamie. Teraz oznacza zwycięstwo wrogów systemowych, zainteresowanych zniszczeniem bitcoina. Wcale nie twierdzę, że jak spadnie do dwóch tysięcy, to potem nie wzrośnie, ale nie stanie się już cyfrowym złotem. I o to jest ta wojna.

Jest dużo analiz, że gdy wybuchnie kryzys, to bitcoin spadnie pierwszy. Moim zdanim, jeśli wszystko zostanie dobrze zagrane, to wtedy właśnie bitcoin zacznie zyskiwać na wartości. Zupełnie bez echa na tym forum przeszedł news o dwudziestu paru tysiącach dolarów za bita w Iranie i to na przestrzeni ostatnich tygodni. Nie byłem wstanie tego zweryfikować i nie zdziwię się, że to bzdura i fake news, ale nawet w takim przypadku pokazuje "kierunek ruchu" w przypadku ogólnoświatowego kryzysu. Ten kryzys będzie odpowiedzią na wieloletnie "luzowanie ilościowe". To oznacza, że będzie mu towarzyszyć inflacja. A to oznacza, że gdzieś trzeba będzie zabezpieczyć wartość. A spróbujcie zainwestować sto milionów dolców w złoto. W warunkach rozszerzającego się kryzysu, każdy chciałby mieć to złoto w swoim sejfie. Sto baniek w złocie to logistyczny koszmar. A sto baniek w bitcoinie to pryszczyk, szczególnie gdy z dnia na dzień zacznie rosnąć. Bo tak właśnie się stanie gdy ten kryzys wybuchnie.

Droga jest jednokierunkowa. Nie będę obrażać inteligencji czytaczy, pisząc jaki to kierunek. Oczywiście moim zdaniem.
Każdy może mieć własne.

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 5 stycznia 2014
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kristiano92 » wtorek, 11 września 2018, 13:35

Założyciel Okcoin / Okex jest przesłuchiwany przez policję. Możliwy fraud.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » wtorek, 11 września 2018, 13:36

PanBrzuszek pisze: Nie tylko tych największych, ale też tych dużo, dużo dalszych. Widać, że spora część jest martwa i za cholerę nie rozumiem, po co ktoś, czy ktosie zasila je mikro wpłatami. Jedyny wniosek, to taki, aby nie wyglądały na martwe? Bez sensu
Mozliwe ze te portfele to podzielony kapital kogos ;) Zeby sie nie rzucac w oczy trzyma na 20 adresach.
Jest dużo analiz, że gdy wybuchnie kryzys, to bitcoin spadnie pierwszy. Moim zdanim, jeśli wszystko zostanie dobrze zagrane, to wtedy właśnie bitcoin zacznie zyskiwać na wartości.
Gdy wybucha kryzys, inwestorzy uciekaja do instrumentow pewnych, a nie ekstramalnie ryzykownych jakimi sa kryptowaluty.
Bitcoin w tej chwili jest już na progu rynku dojrzałego i walka na poziomie 6.000 jest wojną o utrzymanie się w tej kategorii
Nie wiem skad utozsamianie poziomu 6000 z rynkiem dojrzalym. Na 5000 juz nie bedzie dojrzaly?
zyli spadek do 2 - 3 tysięcy oznacza spadnięcie bitcoina w strefę "aktywa niepoważnego, pozbawionego wartości"
To samo co wczesniej, skad te porownania poziomow cenowych z tym czy cos jest powaznie czy nie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » wtorek, 11 września 2018, 13:42

prap0n pisze: Gdy wybucha kryzys, inwestorzy uciekala do instrumentow pewnych, a nie ekstramalnie ryzykownych jakimi sa kryptowaluty.
Naprawdę?

Czyli DZIŚ GDZIE?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » wtorek, 11 września 2018, 13:43

amneziahaze pisze:
prap0n pisze: Gdy wybucha kryzys, inwestorzy uciekala do instrumentow pewnych, a nie ekstramalnie ryzykownych jakimi sa kryptowaluty.
Naprawdę?

Czyli DZIŚ GDZIE?
Naprawde.

Nie sledze rynkow kapitalowych, wiec nie odpowiem. Na pewno nie w kryptowaluty, ktore posiadaja smieszna kapitalizacje i ktora moga stracic na wartosci 10% w 24h.

Lubie bitcoina, ale nalezy wyjsc z kolka rozancowego i zerknac z daleka na caly rynek. Jest on ekstremalnie manipulowany i nie mozna powiedziec zeby w pewnym momencie byl stabilny.

Na innych walorach oczywiscie rowniez mozna stracic, ale nie tak duzo i tak szybko.
Ostatnio zmieniony wtorek, 11 września 2018, 13:48 przez prap0n, łącznie zmieniany 3 razy.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: _det i 26 gości