Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6981
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 4 października 2021, 20:23

Bardzo przyjemne short squeeze'iki :D Do 50k$ niewiele brakuje :D Czasem dobry short squeeze może być odwracającym trend :D Ogólnie wg. mojej analizy to przebicie 51k$ może być bardzo bycze i targety 70k-90k$ jeszcze w tym roku jak najbardziej w grze :D (optymistycznie ofc)
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1770
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1556
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » poniedziałek, 4 października 2021, 20:38

Jazda pisze: poniedziałek, 4 października 2021, 19:54Oj wycisną dziś misie...


Początkujący
Posty: 209
Rejestracja: 25 czerwca 2021
Reputacja: 1233
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetzzzzzzzzzzz » poniedziałek, 4 października 2021, 20:42

jesli tendencja wzrostowa sie zachowa i nie odbijemy sie znaczaco od LT to za okolo 2-3 dni powinnismy miec namiastke altsezonu, wg mierzen na 1D target to 55,3 ja tu bardziej obstawialbym 57,2 jezeli jakims cudem zostanie wybity to wg 1W 66,8 w porywach do 76-78 xd

ku otusze niedzwiedziom i tym, co fale kresla do 20k to jest tez szansa na 26% spadek od LT :D

nie mniej jednak po tak obrysowanej swiecy mamy jutro GC i na 1W momentum, wiec prawdopodobienstwo dobicia do 55,3-6 ewentualnie 57,2 bedzie wysokie

niepokojace jest jedynie to, ze gracze beda nastawiac sie na ATH, co jest zgubne moim zdaniem i trzeba zachowac rozwage ;)

Początkujący
Posty: 209
Rejestracja: 25 czerwca 2021
Reputacja: 1233
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetzzzzzzzzzzz » poniedziałek, 4 października 2021, 20:56

ja nie tykam juz dosc dlugo dzwigni, nie musze trzymac ;)
z tym przyjacielem to dojebales :shock:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 4 października 2021, 20:59

Długo to jeszcze potrwa bo film chce obejrzeć :?:
Wszystko spada a ten tu co próbuje udowodnić ,że walczy z kryzysem i bangsterką :?:
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 4 października 2021, 21:01 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wygadany
Posty: 554
Rejestracja: 7 grudnia 2013
Reputacja: 250
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KaTa90 » poniedziałek, 4 października 2021, 21:01

pael pisze: poniedziałek, 4 października 2021, 19:37
KaTa90 pisze: poniedziałek, 4 października 2021, 10:47Dzisiaj kolejny zrzut longów. Powtarzalne, duże partie.


Ktos to chyba zbiera... ;-)
Zgadza się :) Jednak jeśli ktoś kasuje tak dużo longów, może w końcu w shorty pójść i sprzedać bitki powodując głęboki lej i ponowne zachwianie na giełdzie

Początkujący
Posty: 209
Rejestracja: 25 czerwca 2021
Reputacja: 1233
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetzzzzzzzzzzz » poniedziałek, 4 października 2021, 21:05

uwaga beda kosic shorty xd

Dodano po 1 minucie 33 sekundach:
realizuje to, co mam w pizdzierniku i robie sobie urlop

Dodano po 56 latach 31 dniach:
@socjolog2008 jaki film? tak w ogole socjolog - sympatyczny czlowieku, naszla mnie mysl po drinku, ze Ty urwales sie z przyszlosci :D kryzys nadejdzie, ja mam wielka nadzieje, ze wykonczy socjalne pizdy itp czasy na mega shorta na BTC tez nadejda ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 4 października 2021, 21:22 przez Vetzzzzzzzzzzz, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Posty: 7430
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » poniedziałek, 4 października 2021, 21:20

viewtopic.php?p=716023#p716023
@bitup co to za gosc? odpalilem na chwile, czerwona lage robia a ten jakies koszulki pokazuje :lol:

---

Na ichimoku 1d w wypadku takiego zamkniecia rakieta w gore.

Początkujący
Posty: 292
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 168
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: spidersEverywhere » wtorek, 5 października 2021, 08:57

to co mamy teraz na 4h to nie jest bearish expanding triangle?

Weteran
Posty: 7430
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » wtorek, 5 października 2021, 09:00

spidersEverywhere pisze: wtorek, 5 października 2021, 08:57to co mamy teraz na 4h to nie jest bearish expanding triangle?


megafon, dobrze dymajaca struktura, a spadek do dolnego ramienia nie bylby dramatyczny

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 8
Rejestracja: 5 października 2021
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków
Napiwki: 3CBLnNqKEMCzaKMeKdLdWkH7BQ9iyv7rbb

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Joanna-Wiśnia » wtorek, 5 października 2021, 10:06

Potrzebuję rad z rodziną zastanawiamy się nad sprzedaniem mieszkania które odziedziczyliśmy po dziadku. kwota około 220 tyś czy w tej chwili po tej cenie warto zainwestować całość w Bitcoina czy czekać aż cena spadnie ? ma to być inwestycja długoterminowa na około 5 - może 10 lat Proszę o wypowiedź ludzi których słowo jest coś warte i znają projekt bitcoin od podstaw.

Pozdrawiam serdecznie Asia

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6981
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » wtorek, 5 października 2021, 10:17

Joanna-Wiśnia pisze: wtorek, 5 października 2021, 10:06ma to być inwestycja długoterminowa na około 5 - może 10 lat
Jeśli tendencja się utrzyma to jak najbardziej warto w takim horyzoncie, wiadome, że w kontekście ATH BTC jest dość drogi, natomiast w kontekście utrzymującego się wieloletniego byczego trendu jest dość tani, zakładając ceny 100k$, 1M$ czy 10M$ za jednego :D Najlepiej kupować po prostu na jakichś korektach, myślę, że RSI w okolicach 30 na 4h, 1d, 1w jak najbardziej są dobrym miejscem, tudzież mocne loklane spadki powyżej 30-40%, czy podobnie od ceny ATH, aczkolwiek na realizację zysków trzeba czekać nieraz kilka lat, ale zwykle się to pyli :D

Tutaj mogę zacytować siebie, kiedy akurat nastroje były smętne i miny były nietęgie :D Wtedy cena tego dnia to było 3600-3900$ dzisiaj po 3 latach prawie jest to prawie 50k$ czyli 10-12x więcej :D Jak wtedy ktoś zainwestowałby kwotę równowartości 1 mieszkania to dzisiaj mógłby mieć 5-10 mieszkań, bo ceny mieszkań też rosną :D W każdym razie trzymając na koncie w banku ten kapitał będzie tracił przez inflację, a inwestując w BTC na HOLD, czyli 1 BTC to 1 BTC, bez lewaroania się, trzymając ma portfelu, jego wartość może spaść 90% chwilowo, na rok dwa, ale za 4 lata może to być 10x więcej już, zakładając że tym razem też nie będzie inaczej :D
anagamidev pisze: sobota, 19 stycznia 2019, 15:33 Deprecjonując wartość BTC jako doskonałego, niezależnego aktywa spekulacyjnego i store of value, wiele osób nie bierze pod uwagę faktów. A fakty są takie, że ktoś kto kupował od początku istnienia BTC do połowy 2017 roku, kiedy to mieliśmy pierwszą mini-bańkę na 3k$ od której zaczęły się wykładnicze, łatwo zauważalne wzrosty(czyli miał na kupono jakieś 8.5 roku) ciągle jest na plus, ma czas i możliwość zrealizować część zysków jeśli do tej porty tego nie zrobił, a jego kapitał jest bezpieczny. BTC w zasadzie przez te lata niewiele się zmienił, a jest mega super bezpieczny. 1 BTC to 1 BTC. Spadek ceny nie musi wiązać się bezpośrednio(i często jest tak faktycznie) ze spadkiem rzeczywistej wartości aktywa. Po prostu ktoś kto zna AT i z niej korzysta doskonale wie, że wzrosty nie mogą trwać w nieskończoność i musi nastąpić korekta. Czyli część inwestorów zaczyna realizować zyski i cena mocno spada. Co w gruncie rzeczy jest dobre, bo przecież chyba nikt by nie chciał, żeby w drodze do 100k$ nagle przy 50k$ jakaś osob, która kupiła/ukopała 1000 BTC za grosze zrobiła zrzut i zgoliła pół rynku, a tak to przy mocnych spadkach ma szansę spanikować i zrealizować zyski. I ta korekta nie przekreśla przyszłego potencjału Bitcoin'a na wzosty. Ktoś kto kupował za 20k$ widocznie widział potencjał na 40k$ i więcej. A to, że w międzyczasie dostał możliwość dokupienia dużo taniej powinien traktować/traktuje jako inwestycyjną super szansę. I być może taka osoba inwestująca na lata, za kilka lat może faktycznie obudzi się milionerem i osoby tutaj śmiejące się z niej wtedy będą milczeć. Zapewne tak też było na 200$ czy 1k$ za BTC, a dzisiaj te osoby konsekwestnie postępując nawet po tak drastycznych spadkach są zarobione i na plus, a może już są milionerami i odkupują te setki BTC, żeby znowu sprzedać dużo wyżej na kolejnej bańce :D
Dziwi mnie też takie myślenie/postępowanie kogoś, kto doskonale zdaje sobie sprawę, że bańka musi pęknąć niezleżnie jak super fantastyczne jest dane aktywo i twierdzi, że BTC to tylko bańka, scam i zdezelowane aktywo jednoczesnie nie ma skrupułów i z pełną premedytacją sprzedaje swoje torby BTC za te kosmiczne ceny(wg. niego). Wtedy taka osoba nie powie, że wykorzystała niewiedzę innych osób, żeby zarobić i uciec ze statku jak szczur nazywając BTC nic niewartym gównem :D Ale czas pokaże kto ma rację. Zresztą właśnie BTC nie ma być czymś co rozwali system finansowy, a właśnie go zrównoważy i daje możliwość zwykłemu Kowalskiemu w łatwy sposób odłożyć część zarobionego kapitału z nadzieję, że jego wartość z czasem co najmaniej nie zmaleje. Trzymnie tej kasy na koncie tak czy siak z roku na rok będzie powodować, że będzie tracił przez infalcję :D
### edited: 2021-10-05 10:50 ###
Spoiler:
anagamidev pisze: sobota, 19 stycznia 2019, 16:23 @Vilv no spoko, tylko, że ja np. nie zarzucam Ci, że grasz na spadki i że naganiasz na sprzedawnie. A to, że oczekujesz 1.9k$ traktuję jako cenną informację, która daje mi częściowy obraz rynku :D Po prostu RSI 1w i 1M są dość mocno schłodzone i mimo, że może to nie jest dołek lepiej kupować teraz na długi termin, niż na 20k$, kupowanie na cenach kiedy codziennie, a nawet co kilka godzin wbijane jest raz po raz nowe ATH na longterm jest dość niebezpieczne. Dlatego dla grających na short-term może faktycznie jest jeszcze drogo, z kolei dla bagholder'ów, patrząc na przeszłość po spadkach 50% od ATH, czy nawet 80% ATH to już mega dobry moment na kupno i akumulację długoterminową, basta :D A sprzedawanie będzie dopiero po przebiciu ATH i odkrywaniu nowych szczytów :D


Na pewno warto dystrybuować jak jest mocno powyżej MA200, a akumulować jak jest mocno poniżej MA200 na 1D :D
Spoiler:
Ostatnio zmieniony wtorek, 5 października 2021, 10:51 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 327
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 307
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: odoja » wtorek, 5 października 2021, 10:25

Joanna-Wiśnia pisze: wtorek, 5 października 2021, 10:06 Potrzebuję rad z rodziną zastanawiamy się nad sprzedaniem mieszkania które odziedziczyliśmy po dziadku. kwota około 220 tyś czy w tej chwili po tej cenie warto zainwestować całość w Bitcoina czy czekać aż cena spadnie ? ma to być inwestycja długoterminowa na około 5 - może 10 lat Proszę o wypowiedź ludzi których słowo jest coś warte i znają projekt bitcoin od podstaw.

Pozdrawiam serdecznie Asia
Śmiem wątpić, że ktokolwiek rozsądny tutaj odpowie, żeby owe mieszkanie sprzedać i kupić nawet nie BTC,ale jakiekolwiek krypto... osobiście jeśli miałbym aktualnie wolne mieszkanie na sprzedaż, bałbym się go pozbywać z przyszłą inwestycją na krypto. Jednak z mieszkaniem jako inwestycją czułbym się znacznie lepiej i pewniej.

Druga sprawa, gdzie macie to mieszkanie, jakieś zadupie na którym nie ma perspektyw, ludzi chętnych do wynajmowania (sam bym wynajmował zamiast sprzedawać na krypto,a kiedyś dopiero myślał o sprzedaży), albo może widzisz , że w przyszłości sprzedaż może być trudna przez pustoszenie miejsca i migracje mieszkańców do miast, w takim przypadku zastanowiłbym się nad sprzedażą i kupnem ziemi :). A ewentualne resztki z kupna ziemi zainwestowałbym w jakieś altcoiny plus złoto i to fizyczne.

Zaś z trzeciej strony, jak te 220 tysiecy dla was nie jest jakąś duża kwotą i nie będziecie obgryzać paznokci przed jej stratą (bo z tym już musicie się liczyć od momentu wejścia w krypto) to śmiało kupujcie bitka ,tym bardziej na 5-10 lat ze świadomością straty. A nóż urośnie z 20x od teraz to się zrobi pokaźna sumka, i o ile nie będziecie wchodzić raz na jakiś czas na forum i czytać posty Socjologa 8-) (z szacunkiem dla socjo ;))(wówczas możecie mocno żałować sprzedania mieszkania:P)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 8
Rejestracja: 5 października 2021
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków
Napiwki: 3CBLnNqKEMCzaKMeKdLdWkH7BQ9iyv7rbb

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Joanna-Wiśnia » wtorek, 5 października 2021, 10:31

@anagamidev BARDZO DZIĘKUJĘ ZA TWOJĄ OPINIĘ! szczerze czytałam wiele Twoich postów i są one na tym forum jedne z najcenniejszych dla mnie rodzina nieco sceptycznie podchodzi do pomysłu ale pokazywałam wykresy :P i biorą tę opcję na poważne.... chciałabym znaleźć tylko najlepszy moment na zakup ... bo jak spadnie teraz o 50% to mnie uduszą w domu xD na nic będą tłumaczenia że wzrośnie za rok czy dwa ... nie chcę dwóch lat się użerać o pieniądze :)

Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 25 stycznia 2018
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: warchlakozaur » wtorek, 5 października 2021, 10:42

Przede wszystkim doedukowałbym się jeszcze z podstaw inwestowania. Takiej kwoty na pewno nie wkleiłbym na raz tylko partiami, 5 - 10 partii. No i dywesyfikacja, czyli niekoniecznie całość w bitka - taki dość bezpieczny wallet to: btc, eth, złoto, srebro (obydwa tylko fizyczne, najlepiej monety np. kanadyjski liść klonowy). No i w szczególności jeśli idzie o krypto - jakiś plan kiedy i jaki % "take profit". To takie totalne minimum do ogarnięcia :)

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 19 maja 2021
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zerrkos » wtorek, 5 października 2021, 10:43

Joanna-Wiśnia.
Jak myślisz w kategoriach użerać się to daj sobie spokój. Nikt Ci nie zagwarantuje, że akurat za tydzień nie będzie korekty 30-40%. Ale jak znając szczęście niektórych to może być tak, że jak kupisz to akurat spadnie i będziesz żałowała, jak nie kupisz to wzrośnie i też będziesz żałowała, może być też tak, że jak już zdecydujesz się na kupno to to będzie ATH i wtedy to nie będzie już żal tylko zupełnie inna bajka.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 8
Rejestracja: 5 października 2021
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków
Napiwki: 3CBLnNqKEMCzaKMeKdLdWkH7BQ9iyv7rbb

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Joanna-Wiśnia » wtorek, 5 października 2021, 10:47

Dziękuję za rady


PS.

Żałuję że nie dowiedziałam się o bitcoinie kilka lat wcześniej ... :cry:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: blink » wtorek, 5 października 2021, 11:01

Joanna-Wiśnia pisze: wtorek, 5 października 2021, 10:31@anagamidev BARDZO DZIĘKUJĘ ZA TWOJĄ OPINIĘ! szczerze czytałam wiele Twoich postów i są one na tym forum jedne z najcenniejszych dla mnie rodzina nieco sceptycznie podchodzi do pomysłu ale pokazywałam wykresy i biorą tę opcję na poważne.... chciałabym znaleźć tylko najlepszy moment na zakup ... bo jak spadnie teraz o 50% to mnie uduszą w domu xD na nic będą tłumaczenia że wzrośnie za rok czy dwa ... nie chcę dwóch lat się użerać o pieniądze


To jak chcesz czekać 5 czy 10 lat skoro koniec bańki może być za miesiąc do pół roku max i wtedy sroga korekta o 50-80% :D Po tym co pisałaś widać, że będziesz siedziała jak na szpilkach tym bardziej, że nie masz pojęcia o rynku zadając takie pytania. Gdybym miał ocenić ile moich krypto po zakupie wzrosło zanim wcześniej spadło to może być to tylko z 10-30%. Mimo iż teraz całość inwestycji wzrosła o 18000% to nie raz trzeba było zacisnąć zęby tracąc 30% w ciągu dnia a 50% w ciągu tygodnia. Czy jeśli z 220 tys. zrobi Ci się 110 tys. dasz rade wytrzymać? Co powiesz wtedy rodzinie? Czy nie będą Cię dusić na sprzedaż na stracie? Pieniądze nie biorą się z powietrza - ktoś tutaj zarabia ktoś traci. Uważasz, że Ty, jako świeżak zarobisz?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 5 października 2021, 11:09

Joanna-Wiśnia pisze: wtorek, 5 października 2021, 10:31 @anagamidev BARDZO DZIĘKUJĘ ZA TWOJĄ OPINIĘ! szczerze czytałam wiele Twoich postów i są one na tym forum jedne z najcenniejszych dla mnie rodzina nieco sceptycznie podchodzi do pomysłu ale pokazywałam wykresy :P i biorą tę opcję na poważne.... chciałabym znaleźć tylko najlepszy moment na zakup ... bo jak spadnie teraz o 50% to mnie uduszą w domu xD na nic będą tłumaczenia że wzrośnie za rok czy dwa ... nie chcę dwóch lat się użerać o pieniądze :)
1) uważam, że sprzedanie mieszkania, kupienie Bitcoina za całą kwotę dzisiaj i trzymanie 5-10 lat ostatecznie byłoby dobrym zagraniem
2) odradzałbym każdemu taką akcję

@9gmalgmal
"wzajemne wykluczenie - dobre :)"

Dlaczego? Moim zdaniem Bitcoin pójdzie sporo wyżej długoterminowo, ale sprzedanie mieszkania, żeby kupić Bita to jest hazard. Jakbym miał gwarancję, że Bit za 10 lat będzie stał po milion dolarów to sprzedałbym nie tylko mieszkanie, ale skarpetki, które mam w tej chwili na sobie.
Ostatnio zmieniony wtorek, 5 października 2021, 13:09 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 23 lutego 2018
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pavlo4444 » wtorek, 5 października 2021, 11:27

Joanna-Wiśnia pisze: wtorek, 5 października 2021, 10:06ma to być inwestycja długoterminowa na około 5 - może 10 lat

Inwestując na tak długi okres musisz być świadoma, że przez jakiś czas możesz być na dużej stracie. Możliwe,że tak nie będzie, ale musisz być na to psychicznie przygotowana. Z Twoich postów wynika, że nie jesteś, a w takiej sytuacji ludzie, którzy nie mają doświadczenia sprzedają w dołku z obawy, że stracą wszystko.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości