Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 5 października 2018, 17:51

new06 pisze: Jeśli jednak któryś z was nie osiągnął jeszcze wolności finansowej - tj. nie doszedł do momentu, w którym nie musi dosłownie : ani trochę martwić się o pieniądze (nie musi pracować, oszczędzać i nie musi szczególnie ograniczać się w swoich wydatkach)
Jest coś takiego w'ogle możliwe?
W dzisiejszych czasach FIAT i pseudodemokracji gdzie niemal każdy projekt można udupić a z nieruchomości wywłaszczyć pod byle pozorem, nie wyobrażam sobie stanu "niemartwienia się". Jeżeli możesz żyć z dochodu pasywnego to wciąż nerwowo spoglądasz na otoczenie polityczno-gospodarcze czyli czy kochana władza nie przymierza się do rozkułaczania.
Prawda jest taka, że posiadanie dużych zasobów też jest problemem. Oczywiście, lepiej płacze się w Ferrari niż w tramwaju...

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kenioctiB » piątek, 5 października 2018, 17:56

Przeczucie i obserwacja orderbooku ze zaraz j***ie do gory.

Na bitmexie od razu będzie overload wiec pozycje można ustawić po skończonej akcji

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ahr » piątek, 5 października 2018, 18:01

a ja zawsze gram all-in, po prostu bez lewarowania, oczywiscie wszystko zalezy od kapitalu, jaki przeznaczamy na gre, mnie osobiscie bardziej meczylo przy ostatnim wejsciu, czekanie na poziom, w ktorym zaplanowalem zrealizowac zysk nizeli czekanie na wejscie. Boczniak weryfikuje to jakim sie jest graczem, ja stawiam na spokoj. Lepiej ustawic alarmy i zajac sie czyms, a nie ciagle zastanawiac sie nad sytuacja rynku. U mnie to 6300 i 6800, po przebiciu 5400 bede bral pod uwage 3-4k, ale teraz? phi. :shock: szukanie nowego ATH rowniez :shock:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 5 października 2018, 18:11

takiej świeczki godzinowej na finexie to chyba nigdy nie widziałem :P

Obrazek

czyżby teraz w odpowiedzi na wygaśnięcie ruchów - wielka dzida up/down?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Canis Lupus » piątek, 5 października 2018, 18:44

stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kenioctiB » piątek, 5 października 2018, 18:46

Od kilku dni jesteśmy przyklejeni do linii spadkowej od dołu, delikatnie obniżając loty wraz z ta linia. Pamiętam we wrześniu ubiegłego roku była podobna sytuacja gdzie rysowałem wróżkę tetheruszke w rosyjskiej czapce broniacej Stalingradu. I tam również boczniakiem wyszliśmy z lini spadkowej

Na wykresie bitjanusza widać 2czerwone knoty, kierując sie jakimikolwiek zasadami widzimy ze kurs dwukrotnie byl broniony i wracal na swoje miejsce. Także w teorii powinien byc równie mocny atak na gore, puki co jest szczypanie
Ostatnio zmieniony piątek, 5 października 2018, 18:52 przez kenioctiB, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 158
Rejestracja: 16 grudnia 2017
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Xceed » piątek, 5 października 2018, 18:50

Moja szklana kula mowi mi ze wyjscie powinno byc dołem, ale jednak trochę za długo juz to trwa więc z docelowego poziomu 4,5k widze teraz raczej 4,8-5k i potem odwrocenie trendu z zasięgiem 100k za btc w 2021r. Druga opcja to że 5k nie wytrzyma i wtedy zjazd na 1k i 100k tez bedzie tyle ze duzo pozniej ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » piątek, 5 października 2018, 19:08

Gracz pisze: A waszym zdaniem co przed nami ?
Takie posty jak Twój tylko utwierdzają w przekonaniu, że ludzie lubią analogię, powtórki, replay-e i inne tego typu analizy :) i pod to pewnie zagrają... ale wg mnie ten rok, ta bessa przyniesie coś innego, niekoniecznie to co już było... i to będzie właśnie TEN SUPRISE co każdego zaskoczy. To moje zdanie, tak to czuje że będzie inaczej.

@new06
o kuźwa faktycznie Ty rocznik 17... nigdy nie spoglądałem na datę Twojej rejestracji.. totalne zaskoczenie :shock:

----------------------------------------------------------------------------

Scenariusz 1 wg nastrojów tu na forum taki, że MUST HAVE 3-4 k najlepiej już teraz, zaraz..... PANIC BUY... potem mocny UP na 10K (i wyżej) i co będzie to będzie, a kurs (MOŻE - muszę to zaznaczyć aby nikt się nie przypierdzielił xD) zrobi psikusa i poniżej 6 nie zejdzie, a i panic buy zamiast na 3-4k będzie na 7-8-i wyżej :mrgreen:

Scenariusz 2 mniej popularny zakłada jeszcze trochę konsolidacji.. powolna akumulacja i po schodkach (już z pominięciem piwnicy i lochów) na górę... a gdzie? pies wie... chodzą słuchy, że 10K must have i potem ostateczny "Zjazd" do w/w wartości.... a co będzie (może?) a no, że zamiast schodków będzie winda i całe oczekiwanie na spadki szlag trafi i znów panic buy nawet w okolicach 10k... (no moze troche przesadziłem, ale bywały ogromne skoki między wyłączeniem kompa, a jego włączeniem następnego dnia, także i takie zakupy mnie nie zdziwią xD)

Scenariusz 3.. utopia, abstrakcja... must have 100K za btc najlepiej za rok.. tudziez w 2020 w polowie... a co będzie to już za daleki czas nawet na fantazję :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 133
Rejestracja: 27 lutego 2018
Reputacja: 109
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Gracz » piątek, 5 października 2018, 19:21

@Dovakhiin
Na pewno nie będzie identycznie, ale podobnie. Cały czas mamy powtórki np. wojny (najpierw się wybijają potem płacz i nigdy więcej a potem to samo. Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej Albert Einstein)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 5 października 2018, 19:23

Dovakhiin pisze: Scenariusz 3.. utopia, abstrakcja... must have 100K za btc najlepiej za rok.. tudziez w 2020 w polowie... a co będzie to już za daleki czas nawet na fantazję
Scenariusz 4, rzadko spotykany - zjazd do wartosci <1$, upadek projektu i przejecie schedy przez inne krypto ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 5 października 2018, 19:24

akurat ani uptrend, ani downtrend nie zaskoczy raczej trejderów - duże grupy czekają na jedno, i na drugie.

Fejkowe wyjście - zaskoczy większość, jak zwykle. Ja jestem mentalnie gotowy :lol:

Chyba nikt nie obstawia, że wyboczniakujemy z trójkąta i będziemy jechać na boczniaku 6-7k przez kolejne miesiące.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 5 października 2018, 19:26

BitJanusz pisze: Chyba nikt nie obstawia, że wyboczniakujemy z trójkąta i będziemy jechać na boczniaku 6-7k przez kolejne miesiące
To mój życzeniowy scenariusz, długi, najlepiej ponadroczny męczący boczniak z mnóstwem czasu na dokupienie czyli powtórka 2015-6

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » piątek, 5 października 2018, 19:30

Szkoda, że nie możemy zbadać czy:
a) ktoś kupił wcześnie btc sprzedał po drodze lub na szczycie i teraz czeka jeszcze na kupno czy kupił gdzieś teraz (lub trzyma mimo zawirowań)
b) sprzedał na szczycie zabrał hajs i nie wróci.
c) ile bagholderów sprzedalo ze stratą.. (pewnie też nie wrócą lub kupią gdzieś na dołku o ile się trafi takowy)
d) czy świeżaki patrzą i czekają/kupili gdzieś teraz może itp
e) czy jak ktoś nie słyszał o krypto, a usłyszy to czy wejdzie/nie wejdzie na rynek.


------------------------------------
Boczniak byłby najbardziej negatywnym scenariuszem chyba dla każdego. wiadomo co pozioma kreska oznacza :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 5 października 2018, 19:35

W sumie jak powiększysz 2015-6 to on wcale taki spokojny nie był ;) potrafiło pierdyknąć o 50-100% i to w bardzo krótkim okresie czasu

finex (3d więc mogą być przekłamania co do dat ;)) 2015

14 styczeń ~ 166 $
26 styczeń ~ 315 $

4 luty ~ 210$
9 marca ~ 301$

1 czerwiec 215$
26 czerwiec 274$
18 sierpień 162$

:roll:

tak się wydaje że nic się nie działo ale tam były ogromne ruchy.

To u nas teraz się nic dzieje...
Ostatnio zmieniony piątek, 5 października 2018, 19:37 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 5 października 2018, 19:36

Taka ciekawostka - nie jest to (jeszcze) najgorszy rok w historii bitcoina, tak jak 2017 nie był najlepszym:

Obrazek

BitJanusz pisze: W sumie jak powiększysz 2015-6 to on wcale taki spokojny nie był
No tak, racja - to przy dzisiejszych wartosciach poprzednie duze zmiany sie wyplaszczyly na wykresie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 5 października 2018, 19:37

kozaki_wiesi pisze:
BitJanusz pisze: Chyba nikt nie obstawia, że wyboczniakujemy z trójkąta i będziemy jechać na boczniaku 6-7k przez kolejne miesiące
To mój życzeniowy scenariusz, długi, najlepiej ponadroczny męczący boczniak z mnóstwem czasu na dokupienie czyli powtórka 2015-6
Tzn ja akurat tego nikomu nie życzę bo wolę jednak jak buja tym kajakiem na górę i w dół, ale właśnie obawiam się, że wszyscy którzy liczą na 4k/10k mogą jeszcze ładnych parę miesięcy poczekać, zobaczcie ile to już razy kurs miał lecieć do piekła czy właśnie na te 10k.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » piątek, 5 października 2018, 20:01

BitJanusz pisze: akurat ani uptrend, ani downtrend nie zaskoczy raczej trejderów - duże grupy czekają na jedno, i na drugie.

Fejkowe wyjście - zaskoczy większość, jak zwykle. Ja jestem mentalnie gotowy :lol:

Chyba nikt nie obstawia, że wyboczniakujemy z trójkąta i będziemy jechać na boczniaku 6-7k przez kolejne miesiące.
Jesteś pewny? Już o tym pisałem ze 2 tygodnie temu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 5 października 2018, 20:09

new06 pisze: Ale w całej drodze od początków BTC do teraz było bardzo, bardzo dużo losowości i przypadku. A ludzie sukcesu mają tendencję do ignorowanie tej sfery w kontekście własnej historii i traktowania całej wygranej jako bezpośredniego skutku własnych umiejętności.
Jasne, że było mnóstwo losowości, wydarzeń nie do przewidzenia - rynek jest w dużej części z nich utkany, zwłaszcza nowy. Ale ta losowość nie tylko może ułatwić, ale nam przeszkodzić - i to z doświadczenia wiemy, że ona często więcej przeszkadzała na rynku kryptowalut. Pady giełd, ich słabe działania, hacki, włamy, scamy itd. itd. Więc jeśli chcesz przesunąć akcent na "częściowo udało się komuś przez pozytywna losowość", to jest to jednostronne podejście, bo ta losowość bardzo często działała "przeszkadzająco", nie "ułatwiająco". :)
new06 pisze: Biorąc pod uwagę to, w jakiej fazie rynku możemy się obecnie znajdować (chociaż oczywiście nie musimy), to narracja w stylu Zaorskiego może być dla takich osób, mówiąc przysłowiami: wodą na młyn, a później gwoździem do trumny.
Jestem chyba pierwszą osobą, która wrzucała na forum linki do wykładów z Tsj i chwaliła i polecała je, bo Zaorski wykładał bardzo przydatne rzeczy zwłaszcza o psychologii gry. Równocześnie jak X miesięcy potem, zaczął swoja śmieszną krucjatę, że AT nie działa i jest niepomocna itd., od razu to tu obszernie krytykowałem. Więc ciężko opisywać to, co pisałem dziś jako narrację w stylu Zaorskiego. Ja jedynie podważam bezmyślne dostosowywanie się do pseudo-zasad z poradników graczy giełdowych, a proponuję znalezienie swojej drogi, swojego stylu gry. Dla jednego będzie to gra all-in, dla drugiego będzie to zupełnie inny sposób. Uważam, że sztywne stosowanie się do stereotypowych zasad zanim trader nauczy się grać i pozna swoje cechy, wady i skuteczność swoich pomysłów, prowadzi tylko do przeciętniactwa giełdowego. Ludzie jako traderzy mają tak różne predyspozycje, sposób działania, obserwacje, wrażliwość, emocje, że sądzę, że każdy powinien szukać swojej drogi a nie czytać "co zrobić by zarabiać" i wkręcać się w wypracowanie nie przez nich, standardowe zasady, które co prawda mogą być np. dla 50 osób dobre, ale dla drugich 50 osób będą niepotrzebne.

To, co pisze nijak się ma do narracji Zaorskiego. Dla mnie AT jest przydatnym narzędziem. Zresztą dla Zaorskiego też, i też jej używa, tylko wciska kity, że jest niepotrzebna by uchodzić za geniusza, ale sam gapi się na wykres i patrzy na świeczki, opory itd. Jakby grał tylko ceną jak mówi, to by nie patrzył się wcale na wykres. No, ale janusze giełdowe z facebooka oczywiście łykną takie podejście - bo łatwiej jest nic się nie uczyć (przypominam przekreślone słowo nauka czy edukacja na jego wykładzie) tylko "walczyć jak fighter z rynkiem i zadawać mu ciosy", nawet jeśli jest to puste sformułowanie i nie mówi nic o tym, jak grać.

Ludzie, których znam i którzy zarobili na tym mniej czy więcej, ale raczej tyle, że dla większości będzie to i tak dużo - każdy z nich grał totalnie po swojemu. Jeden sposób gry nie byłby dobry dla innego. Wiele sposobów gry zupełnie wykracza poza typowe zdroworozsądkowe zasady z poradników dla januszy.
new06 pisze: Tak więc możliwe, że przed taką osobą, której już bardzo niewiele brakuje, pozostało najtrudniejsze do wykonania zadanie. A w takim wypadku pewność siebie może być największym wrogiem.
No ja akurat pewności nie mam za dużo. Mam za to wiedzę i doświadczenie, a pewność z czasem bardzo maleje. Nadmierną pewność zauważam raczej u nowszych graczy. Ale może to i dobrze - bo taka giełdowa ambiwalencja czy trafniej ambitendencja, na początku przygody, mogą za bardzo paraliżować decyzyjnie. Teraz np. widzę na wykresie i rynku niemal równosilne argumenty za wzrostem i spadkiem. Dawniej, jak zaczynałem, uznałbym to za złą analizę i wywierałbym sobie presję, że muszę się opowiedzieć za którąś z opcji i pod nią zagrać. Teraz już nie i oznacza to dla mnie nie własną słabość czy brak zdania, ale po prostu wyrównaną sytuację.

Odnośnie pewności siebie - nadal dajesz 95% na wyjście dołem? Czy "tylko" 90%?
Jeśli tak to ciężko innym zarzucać w czymkolwiek "pewność siebie". :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » piątek, 5 października 2018, 20:14

Wymazywanie pisze: Odnośnie pewności siebie - nadal dajesz 95% na wyjście dołem? Czy "tylko" 90%?
Jeśli tak to ciężko innym zarzucać w czymkolwiek "pewność siebie".

Przyznaję, trochę się wygłupiłem wtedy.

Za Zaorskiego przepraszam :) .

Żeby nie było samego offtopu:

Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 5 października 2018, 20:26 przez new06, łącznie zmieniany 1 raz.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 5 października 2018, 20:24

Pleasek89 pisze: Przypominam, że na Bitcoinie mieliśmy dotychczas 4 duże bańki i każda różniła się od siebie jeśli chodzi o ramy czasowe, głębokość korekty itd.
Ale poziom spadku po nich był jednak dość podobny. Jakoś od 82% do 93% (z pamięci podaję, niedokładnie).
Jest na tyle bliski, że nie są to przypadkowe wyniki. Rozmiar spadku łączy bańki, nawet jeśli kilka % w jedną czy drugą stronę jest subiektywnie sporą wartością w ilości fiat.

A tu dokładniej znalazłem:
Wymazywanie pisze: 2011 (MtGox): 32->2$ = -93.75%
2013 (MtGox) 266$->50$ = -81.2%
2013 (Bitstamp): 1163$->152.4$ = -86.9%
lub (Bitfinex): 1175$->162$ = -86.2% (pomijam flash na 100$)
Do tego spadek z trzeciej bańki jest bardzo bliski średniej spadku dwóch poprzednich baniek (odstępstwo rzędu 0.5-1%, więcej w tym cytowanym poście).

Bańki są do siebie też podobne w innych aspektach np. tempo wzrostu w ostatniej fazie oraz tempo spadku zaraz po ATH.

Dodano po 2 minutach 12 sekundach:
new06 pisze:
Przyznaję, trochę się wygłupiłem wtedy.
To ile teraz dajesz? Ja 50/50 a jak się ruszy do <6300 lub 6800<, to 60/40.
Kompletnie nie mam pojęcia co będzie a fajnie byłoby kupić, wrzucić na wallety i odkopać na wiosnę licząc ładne zyski. :|

Dodano po 2 minutach 9 sekundach:
new06 pisze: Zaorskiego przepraszam .
Dzięki. Zaorski robi mnóstwo dobrej roboty dla rynku i środowiska, ale to z tą AT nie działa miesza we łbach początkującym, że nic nie muszą się uczyć tylko trza walczyć jak fighter. Po 20 latach gry ma się w oczach już opory i typowe rozwiązania, ale po 0-1 latach nie da rady tak grać jak on proponuje, czyli rentgen w oczach i zero rysowania i patrzenia na świeczki.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], sebamistrz, shinya56 i 36 gości