Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » środa, 22 sierpnia 2018, 16:38

zaraz sie okaze, ze nie bedziemy musieli czekac na odmowe etf na zrzut, bo pojda jakies artykuly ze to wybicie to byla manipulacja ..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 22 sierpnia 2018, 16:39

BitJanusz pisze: Jutro pewnie zbuduje sobie longa i shorta na mexie odległego o 100-150$ od aktualnej ceny i będę podnosił tę poprzeczkę co kwardrans. Dźwignia x25, take profit na jakieś 40%-50%. Momentu newsa i tak nie złapię, ale nagły wzrost-spadek o 100$ powinien mnie dostatecznie dobrze uświadomić, że lepiej poinformowani już wiedzą.
Odważnie.
W 2017 parę minut przed decyzją, ktoś zbudował fejkową epicką świecę w górę:
https://pl.tradingview.com/chart/BTCUSD ... -Festival/

Myślę, że sporo osób grających x25 za chwilę zostało z niczym.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » środa, 22 sierpnia 2018, 16:46

Dodam do tego, że przed shortsqueeze kwietniowym najpierw był spadek o "pare" dolarow...


tak, że uwaga Obrazek
Ostatnio zmieniony środa, 22 sierpnia 2018, 16:51 przez adam1226, łącznie zmieniany 1 raz.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
29
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 22 sierpnia 2018, 16:50

Canis Lupus pisze: @Wymazywanie, skoro w końcu wróciłeś to może wypowiedziałbyś się na temat kursu btc. Jestem pewien, że wiele osób interesuje Twój punkt widzenia.
Jasne, ale nie napiszę nic odkrywczego, tak samo nie wiem jak każdy z nas.
Trend (albo raczej tendencja, bo trend jest up na długo po pęknięciu bańki bo zachowuje główne linie uptrendu a my już piszemy, że się zmienił, bo na małej skali tak jest) zmienia się na dwa sposoby. Po wzrostach robi się to szybko, jest bardzo duża dynamika, która z czasem się osłabia i widzimy coraz słabsze wychylenia w obie strony. Tak opada trend wzrostowy. Jak z kolei rodzi się trend wzrostowy (w odpowiedniej skali) to robi się to powoli, tak bojaźliwie, bez przekonania. Dlatego jest trudniej to wyczuć, a co gorsza początkowo to co wygląda na małe próby zmiany trendu na wzrostowy, może być produkowaniem boczniaka i dopiero potem może być zmiana trendu.

Obrazek

Niestety jesteśmy w tym trudniejszym miejscu, gdzie jednak spadki po hossie trochę już trwają i jest zasadne pytanie o odwrócenie tendencji czy zakupy na dłużej przez inwestorów i spekulantów na dłuższy termin czy kilka dni/tygodni.

Trend po hossie zmienia się gwałtownie jak mocno uderza opętanie dziewczynki w Egzorcyście, a po spadkach, trend wzrostowy rodzi się w wielkich bólach i z oporem takim, z jakim Damian w Omenie szedł z rodzicami do Kościoła. W filmie Damian z rodzicami do Kościoła nie dotarł, ale ja mam nadzieję, że u nas w końcu dotrze i ja tam na niego nawet czekam przy wejściu. Jeśli by już dotarł, to prędko z niego nie wyjdzie i chciałoby się na takiej mszy posiedzieć nawet i na kazaniu i nawet na ogłoszenia parafialne (ale zaraz potem uciekać, bo Damian wybiegnie potem znów bardzo szybko na zewnątrz jak zrobił w grudniu 2017).

Wykresy baniek na crypto często mają ze 3 lub nawet 4 sekwencje spadkowe. Na BTC mamy od grudnia 4 a nawet 5 takich sekwencji jeśli liczyć spadek do 20 grudnia już jako pierwszą. Dynamika opadła, podaż jest już słabsza i jakoś nie może tego 6k przebić i zamienić w opór. Nie wiem czy warto w ogóle już na to patrzeć jako trójkąt spadkowy. Ci, co rysują krzywe, nie proste, mogliby zmieścić całość od grudnia jako duży pseudo trójkąt spadkowy. Tylko czy tak zachowuje się trójkąt spadkowy, że nie wychodzi tylko przedłuża się? Nie wiem, ale dla mnie to trochę wygląda jakby utworzył się już jakiś boczniak (od lipca) który może potrwać kilka miesięcy by wygenerować w końcu coś nowego. Zresztą próbując ułożyć analogię do 2013, to jakby się uprzeć na fraktal, chociażby częściowy (a taki jest zawsze, bo mamy niemal stałe powtarzalne emocje graczy a one rysują wszelkie wykresy), to dla mnie bylibyśmy już w tym rejonie dolnym, gdzie nie kontynuujemy spadku i robimy jakaś akumulację pod wzrost. Przy takim ujęciu, nawet i zrobienie nowego low do 5k czy 4k by szczególnie nie przeszkadzało.

To, co odróżnia nas nieco od 2013 (obu), to, że w zasadzie nie szliśmy tak lałer lałołato jak wtedy. Był na początku lutego pik do 6000$ i to już zaledwie 1-1.5 ms. po ATH, ale rynek przed kolejne kilka miesięcy nie pogłębił znacznie dołka. Zobaczcie jak to wyglądało w 2013. To dla mnie ma znaczenie. Podobnie rozmiar spadku - mniejszy niż poprzednio w %.

Więc albo to ogromna korekta (co ciekawe P. Brandt tak uważa, nie lubię powoływać się na autorytet ale warto gościa czasem czytać: albo robimy rozciągnięty cykl, taki, że faktycznie będą nowe low ale wszystko powoli. W kwestii "kontynuacji" pęknięcia przez ok. 7 miesięcy po dołku 6000$ zrobiliśmy niewiele więcej. Zobaczmy na 2013 druga bańkę - te -70% z naszego 20k-6k gdyby wtedy się wydarzyło, trzymałoby cenę aż na 350-400$: https://www.tradingview.com/x/xRWLBPCV/ - przy bańce kwietniowej już wygląda to lepiej, bo wypada na 80$ a cena potem zeszła tylko do okolic 60$ i na 2 tygodnie: https://www.tradingview.com/x/VVFm7S7f/ . Tylko, że pierwsza bańka miała kosmiczny popyt w postaci Williego i to dlatego napędziło dynamikę, przyspieszyło znacznie cykl.

Ciężko zakończyć post, jak mam ocenić to co wydaję mi się, że będzie, to bym dał jednak więcej na wzrost, ale to taki wzrost, który musi się jeszcze długo kotłować z niedużymi wahaniami w atmosferze niepewności, zwątpienia, znudzenia, z nauką, że shorty to jest to co daje zyski (podobnie jak do longów się na baniach przyzwyczają mocno). Do tego nawet spadek w okolice 4-5k nie niszczyłby koncepcji wzrostu jak dla mnie.

Jeśli chodzi o LT, to dawno temu pisałem o kilku i ja tak prosto lubię spojrzeć na wykres z najważniejszymi liniami na dużej skali. Jak jedna padnie, to następna support itd. LT 1826-2980 można podciągnąć nawet pod opór wybicia z końca lipca. Co nas trzyma w uptrendzie od ponad roku nadal, to LT 888-1826, wyższe LT padły. I Tak LT za kilka-kilkanaście tygodni jeśli utrzymamy okolice 6k, będzie przy nas i liczę, że będzie miało to znaczenie i skonkretyzuje dalszy kierunek, na północ, do Kościoła, do którego wejdzie nieśmiało Damian.

[youtube][/youtube]

W totalny upadek cenowy BTC do poziomów 3 cyfry lub 1000$ średnio wierzę i średnio widzę (chyba, że paniczny pik pod 2k). Jakby tam spadało to wielu ludzi (w tym ja) pakuje duże oszczędności przy takich cenach ze sporą szansą, że byłby to epicki zakup. Najgorzej jednak, gdyby tak mocno spadło ale powoli, bo to bardziej adaptuje ceny. Wtedy wybudowanie wzrostów też by adekwatnie powoli się działo.
Spoiler:
[youtube][/youtube]
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » środa, 22 sierpnia 2018, 17:09

adam1226 pisze: zaraz sie okaze, ze nie bedziemy musieli czekac na odmowe etf na zrzut, bo pojda jakies artykuly ze to wybicie to byla manipulacja ..
Takich artykulow to dzisiaj widzialem z 3. W tabelce z newsami na tradingview.
Prezes w swoim dzisiejszym przegladzie tez o tym mowil.

Edit 18:02:

Skomentuje to:

XD

Sprzedawanie faktow. :twisted:
Ostatnio zmieniony środa, 22 sierpnia 2018, 18:05 przez prap0n, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kAArter » środa, 22 sierpnia 2018, 18:01

Zna ktoś może dokładną godzine decyzji dot ETF?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 22 sierpnia 2018, 18:07

ekonokomik pisze:Myślę, że sporo osób grających x25 za chwilę zostało z niczym.
moje pozycje zamykają się automatycznie po osiągnięciu ustalonego jeszcze przed pozycją poziomu. rzadko kiedy jestem na pozycji dłużej, niż minutę ;) na takiej świecy bym zarobił więc.
Do tego wchodząc na pozycję od razu zakładam stop loss. Czasem zamknie się on trochę niżej, niż bym chciał (cholerne lagi bitmexa), ale na szczęście udaje się dotąd uniknąć likwidacji.


Tymczasem dość ciekawy DUMP na finexie - bardzo mały wolumen (zaledwie kawałeczek wczorajszego zielonego), bardzo duży spadek (w stosunku do wolumenu).

finex 1h

Obrazek

czyżby spekulant poznał decyzję SEC przed ogłoszeniem? :mrgreen:
Ostatnio zmieniony środa, 22 sierpnia 2018, 18:10 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 2 razy.

Dyskutant
Posty: 199
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 218
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: makur » środa, 22 sierpnia 2018, 18:10

kAArter pisze: Zna ktoś może dokładną godzine decyzji dot ETF?
Patrząc po zachowaniu kursu w ostatnich minutach ktoś już prawdopodpobnie ją zna.

Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 27 czerwca 2011
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hornet » środa, 22 sierpnia 2018, 18:11

trochę to wygląda jak zemsta za manipulacje nocną, tylko tym razem bitfinex i kraken niefunkcjonalne, jakby zddosowane, a bitmex jedzie na pełnej :)

@prapon
na bitmexie z sukcesem otworzyłem i zamknąłem kilkukrotnie pozycję (minimalnymi kwotami co prawda, rzędu kilkudziesięciu złotych, ale nie miałem większych problemów). krakena nawet nie mogłem zobaczyć, bitfinex działa może z perspektywy serwisu, ale nie mam tam środków, więc silnika nie sprawdzałem

dajcie spokój, kraken działał normalnie? :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony środa, 22 sierpnia 2018, 18:20 przez hornet, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 22 sierpnia 2018, 18:12

Jest to o tyle ciekawe, że wczoraj skupowano BTC paczkami po nawet 1000 i kurs nawet nie drgnął. Dziś ledwo ponad 2000 BTC ściągnęło cenę niemal o 4%.

chyba, że finex ma taki mały wolumen bo ma jakiś atak/ddos/hack/whatever, a na innych giełdach trwa normalny zrzut?



edit:
On Wednesday, August 22 at 01:00 UTC, BitMEX will be performing maintenance to improve engine performance. This will require migrating the physical machine that trading operations execute upon, which will require temporarily taking down trading.
Bitmex przechodzi modernizację dziś, więc bez paniki. Może wreszcie będzie lagował mniej.
Ostatnio zmieniony środa, 22 sierpnia 2018, 18:17 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » środa, 22 sierpnia 2018, 18:18

hornet pisze: trochę to wygląda jak zemsta za manipulacje nocną, tylko tym razem bitfinex i kraken niefunkcjonalne, jakby zddosowane, a bitmex jedzie na pełnej :)
Chyba odwrotnie. Wszyscy pisza ze bitmex lezy, bitfinex dziala bez zarzutow.
Patrząc po zachowaniu kursu w ostatnich minutach ktoś już prawdopodpobnie ją zna.
:twisted:

Obrazek

Nie wiem czy to prawdziwa archiwalna rozmowa ale czesto powielana.

PS. Piekna swieczka na 1D.

Dodano po 5 minutach 38 sekundach:
@BitJanusz,

Ta modernizacja to byla dzisiaj w nocy... i 1M po niej nastapil wystrzal na bitfinexie, potem wlaczono bitmexa i rekt.
Obejrzyj sobie blog prezesa, fajnie opowiadal jak mozna bylo zarobic rozgrywajac obie gieldy.

Przegląd rynków: kryptowaluty, akcje, surowce, forex. Czy mamy fałszywe wybicie na Bitcoinie?


Na 6400 znowu pojawil sie ten gigantyczny mega bid na bfx co zaabsorbowal juz z 15k+ btc
Ostatnio zmieniony środa, 22 sierpnia 2018, 18:32 przez prap0n, łącznie zmieniany 4 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 22 sierpnia 2018, 18:21

Niekoniecznie musi spasc bo zna decyzje... nawet jak zna to lepiej sprzedac wyzej... kupic nizej i jeszcze przed sama decyzja na gorce sprzedac :)
Mysle ze kurs wroci max do jutra skad teraz spadlo lub wyzej..

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 98
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szymoncorr » środa, 22 sierpnia 2018, 18:41

Tak sobie teraz myślę, najciekawsze będzie zatwierdzenie ETF (niekoniecznie najbliższego) i wykorzystanie tego do konkretnej, ostatniej dystrybucji przed "śmiercią bitcoina". Mało prawdopodobne ale piszę bo tego scenariusza nikt nie bierze pod uwagę. Kto na forum nie skusiłby się na BTC po 3k i nie wszedłby sporą częścią lub całmym kapitałem? A to cena zaledwie z przed roku. Może to ostatnie wyjście grubego kapitału i porzucenie BTC. Dlaczego? Niech każdy poszuka odpowiedzi sam :)
Ostatnio zmieniony środa, 22 sierpnia 2018, 18:44 przez szymoncorr, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » środa, 22 sierpnia 2018, 18:44

Tutaj standardowo macie newsowy powod zrzutu, zeby nie bylo ze zle grubasy manipuluja :twisted:


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » środa, 22 sierpnia 2018, 18:46

prap0n pisze: Tutaj standardowo macie newsowy powod zrzutu:

Czyli, Chiny szykują sobie grunt na zakupy ;)
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 22 sierpnia 2018, 18:50

Zniesienie do zera pierwszego wybicia po boczniaku, jest zwykle oznaką, że kurs podąży w stronę przeciwną. Taki typowy fejk.
Ale zwykle takie fejki rozgrywane są wielokrotnie szybciej, a po drugie, do jutra możemy wyć świadkami wielu zadziwiających wydarzeń na wykresie ;)

Więc jeśli ktoś ma przemyślany plan gry, który nie zakłada gry "pod ETF" to chyba najlepiej by zrobił dając sobie dwudniowego autobana na giełdach ;)

Dodano po 2 minutach 27 sekundach:
szymoncorr pisze: Tak sobie teraz myślę, najciekawsze będzie zatwierdzenie ETF (niekoniecznie najbliższego) i wykorzystanie tego do konkretnej, ostatniej dystrybucji przed "śmiercią bitcoina". Mało prawdopodobne ale piszę bo tego scenariusza nikt nie bierze pod uwagę.
A nieprawda ;)
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=515820#p515820

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » środa, 22 sierpnia 2018, 18:52

prap0n pisze: Tutaj standardowo macie newsowy powod zrzutu, zeby nie bylo ze zle grubasy manipuluja :twisted:

o tym juz pisalem - rozumiem ze teraz news sie zaczal rozpowszechniac jako powod do fudu?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Canis Lupus » środa, 22 sierpnia 2018, 18:56

o chiński ban, no proszę. Dawno nie było. Czyli wszystko po staremu.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » środa, 22 sierpnia 2018, 19:13

pyton71 pisze:

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk
grupa zamknieta

Dodano po 1 minucie 39 sekundach:
https://www.omniexplorer.info/address/1 ... z2SfU4pgZw juz troche ubylo z tych wczorajszych 100milionow
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 31 stycznia 2018
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pyton71 » środa, 22 sierpnia 2018, 19:18

https://www.bloomberg.com/news/articles ... t=business

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości