Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » środa, 27 maja 2020, 11:21

@filoZoff To już komuś pisałem - klin obejmujący część uptrendu i downtrendu jest lipny ;)

aczkolwiek można narysować mniej więcej połowę Twojego i będzie poprawny (z tym, że oczywiscie zmniejszy się techniczny target wybicia).
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » środa, 27 maja 2020, 12:08

@BitJanusz, ale przecież tam masz DT, więc jak najbardziej klin jest w porządku. Trend obrócił się już przy pierwszym szczycie.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » środa, 27 maja 2020, 12:29

jak poleci od razu na 9300 to ja tam widze ishs z zasiegiem na 10k :D

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 8 maja 2020
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: etVz » środa, 27 maja 2020, 12:30

najwazniejsze teraz to wybic techniczna strefe oporu na 9,0-9,05, pozniej 9131 jesli ten opor pusci to czeka nas rajd :evil:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Mayoris » środa, 27 maja 2020, 12:48

kozaki_wiesi pisze: środa, 27 maja 2020, 08:39 U naszego wschodniego sąsiada proponują grube rozwiązanie - wygląda to na całkowity ban.
Rosja proponuje prawo, które kryminalizuje kupowanie bitcoinów za gotówkę, przestępcy grożą 7 lat więzienia

https://news.bitcoin.com/russia-law-cri ... ears-jail/

Osoby korzystające z BTC w Rosji mogą zostać skazane na siedem lat więzienia i grzywny w wysokości do 7000 USD za korzystanie z BTC w transakcjach finansowych.
Ludzie będą również karani za kupowanie kryptowaluty za gotówkę lub przelewanie na konta otwarte w rosyjskich bankach. Osoby posiadające już aktywa cyfrowe będą zmuszone zarejestrować je w rosyjskiej agencji podatkowej i wyjaśnić, w jaki sposób je nabyły.
Ale też - praktycznie w tym samym czasie - Bank Centralny Indii potwierdza, że znosi ban na krypto w każdym obszarze działalności
https://news.bitcoin.com/rbi-confirms-n ... ers-india/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » środa, 27 maja 2020, 13:05

Ciekawy moment na wykresie. Wiem, że wielu na to nie zwraca uwagi, ale shitcoiny miały dziś strzała o -10% na tym dwustudolarowym podbiciu.

Czyżby ruch na ~10900$? :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » środa, 27 maja 2020, 13:11

BitJanusz pisze: środa, 27 maja 2020, 11:21 klin obejmujący część uptrendu i downtrendu jest lipny ;)

aczkolwiek (...)

@BitJanusz To jest tam klin czy go nie ma czy jest, ale lipny? ;)

BitJanusz pisze: środa, 27 maja 2020, 11:21To już komuś pisałem - klin obejmujący część uptrendu i downtrendu jest lipny ;)

Mi pisałeś, ale ufam, że oprócz swoich postów czytasz też odpowiedzi ;)

Spoiler:
mesrotten pisze: poniedziałek, 25 maja 2020, 18:27 Obrazek
Spoiler:
mesrotten pisze: poniedziałek, 25 maja 2020, 20:14
BitJanusz pisze: poniedziałek, 25 maja 2020, 19:37 @mesrotten niestety to jest kawałek downtrendu zmiksowany z kawałkiem uptrendu ;)

@Bitjanusz przecież klin jest na pomarańczowo .. :roll:

Natomiast b. często najbardziej legitne kliny na większych interwałach mają dolną podstawę połączoną z ostatnim HL ostatniego impulsu wzrostowego, stąd często dość łatwo ją wyznaczyć, co i teraz mi się udało - stąd pomocniczo przerywana biała kreska.
Spoiler:
mesrotten pisze: wtorek, 26 maja 2020, 22:43 Ot, mały fraktalik na bazie klina, którego wrzucałem w styczniu.

I tu wydarza się łączenie uptrendu z downtrendem (przerywane linie) ;) Nadal uznaję tak rysowane kliny za najbardziej legitne na btc.

Oby rozwiązanie było podobne..

+ ciekawostka - wtedy klin był rozgrywany równy tydzień (do momentu wyjścia - 19-26.01)

Aktualna szpila dająca oparcie dla klina jest z 20.05, idąc za fraktalem jutro powinno nastąpić wyjście.

Obrazek


Póki co fraktal realizuje się w 100%, liczę, że to wybicie oznacza koniec tygodniowej korekty w ramach korekcyjnego klina zniżkującego i powrót do wzrostów. Chociaż newralgiczne punkty gdzie zdarzyć się może jeszcze wszystko mamy przy teście lt od 13.03 od dołu oraz teście lt po szczytach (w zależności od timingu odpowiednio ok. 9.35 i 9.8).

Po przebiciu lt od 13.03 i braku lawinowych spadków oraz sile wyjścia z klina jestem raczej dobrej myśli.

W dłuższej perspektywie czekam na sygnał BUY na Hash Ribbons, w ciągu trzech tyg. powinien się pojawć.

mesrotten pisze: wtorek, 26 maja 2020, 22:43 Ot, mały fraktalik na bazie klina, którego wrzucałem w styczniu.

I tu wydarza się łączenie uptrendu z downtrendem (przerywane linie) ;) Nadal uznaję tak rysowane kliny za najbardziej legitne na btc.

Oby rozwiązanie było podobne..

+ ciekawostka - wtedy klin był rozgrywany równy tydzień (do momentu wyjścia - 19-26.01)

Aktualna szpila dająca oparcie dla klina jest z 20.05, idąc za fraktalem jutro powinno nastąpić wyjście.

Obrazek

8-)

Obrazek

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: xtraderx » środa, 27 maja 2020, 13:13

Spoiler:
xtraderx pisze: wtorek, 26 maja 2020, 18:51 Wyjscie z kanalu spadkowego dolem uwazam za negacje ponizszego



@echo55 bez urazy, ale musisz nienawidzic pieniedzy, ze tak piszesz.

birbnestowe naganianko raczej niedzwiedzie.

Obrazek
@BitJanusz no wlasnie widze co sie dzieje i z jednej strony jest strach, ze to zniosa, a z drugiej jest pokusa duzych zarobkow. A zawsze jak tak mam szczegolnie z fajna bezpieczna pozycja to wiem ze najwazniejsze jest zrobic dwie rzeczy - TRZYMAC SIE PLANU i RECE POD DUPA.



Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » środa, 27 maja 2020, 13:15



O ciekawe hahaha
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » środa, 27 maja 2020, 13:21

mesrotten pisze: środa, 27 maja 2020, 13:11@BitJanusz To jest tam klin czy go nie ma czy jest, ale lipny?
Klin jest, tylko można się co najwyżej spierać o tę przerywaną linię (co może odrobinę rzutować na target), klina nie kwestionowałem, zwłaszcza po dzisiejszym dniu gdy się ładnie wykrystalizował czubek ;)

Odpowiedzi czytam, ale czasem mi coś ucieknie z uwagi na ilość postów w temacie. Sorry, jeśli nie zwróciłem uwagi.

Dodano po 5 minutach 29 sekundach:
Okej, to jeszcze garść uwag:

Obrazek

Kanał uratowali na 1d póki co - przebita spadkowa (różowa) - potwierdzeniem zakończenia korekty często są dwie postępujące po sobie, stosunkowo duże świeczki 4h (oczywiście zielone, najlepiej druga większa od pierwszej - często ta druga jest solidnie znoszona i jest to dobry moment na wejście).

Mój target zakłada podbicie aż pod tą niebieską (jest to linia prowadzona po wierzchołkach 20k i 14k) - tutaj scenariusz @Fibo lub @prap0n byłby w grze - czyli na ten moment jakieś 11,3k $ w scenariuszu Fibo oraz okolice 12k ~ gdyby był fejkowy up jak oznaczył prap0n (góra kanału) ;)

Scenariusz niedźwiedzi - brak świeczki wzrostowej, mulenie, korekta obecnego wzrostu w ciągu następnych 1h. Wtedy oczekujemy na rozwiązanie w strefie 8.1 - 8.5k (wątpię, by wyszło dołem, więc raczej wtedy ostateczny wyleszcz shortów).
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 1 kwietnia 2020
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kryptokanaly » środa, 27 maja 2020, 13:27

Zapraszamy na nową "Analizę rynków", którą przygotował dla Was Arkadiusz na naszym kanale!

Oprócz Bitcoina i Ethereum Arek przygotował dla Was analizę:
🔸Litecoina (LTC),
🔸OmniseGo (OMG)
🔸IOT.


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » środa, 27 maja 2020, 14:38

BitJanusz pisze: środa, 27 maja 2020, 13:21prap0n byłby w grze - czyli na ten moment jakieś 11,3k $


Dla mnie to bylby scenariusz z fajerwerkami (11k+). Optymalne obecnie sie wydaja okolice 10.7k to jest cos pomiedzy minimum a teoretycznym maksimum. Czyli gorna banda z poprzedniego posta nizej.

Patrzac na te 2 topy z ostatnich miesiecy, lekko powyzej 10k - to az sie prosi zeby je wybic i uderzyc stop lossy ktore wyrzuca kurs na 11k+. Tylko to wydaje sie tak oczywiste.. za oczywiste. Zwlaszcza jak ktos widzial zagrania z forexa. Do tego w wyobrazni juz pojawia sie luka CME na 11.8k.

Problem w tym, ze przez ostatnie 3 miesiace ktokolwiek kto gral pod znaczace luki, dosc mocno obrywal. Nawet luka na 3.6k nie zostala domknieta, a zrzut na 3k nastapil pozostawiajac luke na 9k

Najmniej popularny scenariusz to byloby kolejne podejscie pod 10k, moze troche wyzej i kontynuacja trendu w dol. Czyli nuda i beznadzieja.

Mnie bardziej interesuje czy bedziemy zamulac kolejne 3 lata produkujac falszywe rajdy, czy moze wreszcie zrzuca to w tym roku do poziomu docelowego gdzie prawdopodobnie to wszystko dazy, czyli jedynki z przodu. Jednak aby to nastapilo to watki niedzwiedzie typu kapitulacja minerow musza zostac wyciszone a nastroje poprawione. Spora poprawa miala juz miejsce.

Generalnie zainteresowanie BTC w mojej ocenie jest male. Ludzie powoli zauwazaja ze obecne rangowanie tymczasowo prowadzi do niczego. 700 coinow na bistampie zrzuca kurs o 600$. Sporo osob ucieklo na gieldy derivatives, marzac o pomnozeniu swojego majatku na duzej dzwigni, wiec orderbooki na gieldach spot sa cienkie. Koszty wybicia w dowolna strone sa mniejsze niz kiedys.

Patrzac na to co sie dzialo w ostatnich latach. To wyleszczane w ostatnich latach zostaly w zasadzie wszyscy "grupy zawodowe", poza jedna dominujaca grupa - ktorej nie da sie zlikwidowac jednym strzalem, tylko trzeba dociskac srube przez dluzszy okres czasu.
Tak czy inaczej predzej niz ponizej czeka nas wybicie z tej oscylacji, czy to w gore czy w dol.
► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony środa, 27 maja 2020, 16:48 przez prap0n, łącznie zmieniany 6 razy.

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » środa, 27 maja 2020, 15:16

Tylko ta grupa jak widać, nie będzie się przejmować nawet jak BTC spadnie do zero. To ideowcy, którym ręce nie zadrżą.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » środa, 27 maja 2020, 15:16

@prop0n zrobili z tego zabawkę na lewarze to tak to właśnie wygląda. Jeszcze w 2017 się tak wszyscy cieszyli i czekali na Bakkt, Etf i Forexy. To macie teraz przewalanie z kupki na kupkę, tysięczny walor spekulacyjny do zabawy w dniu wybuchu marcowego apogeum wirusowego odarty z ideologii. Bo się s.ał bardziej niż idexy i kruszce. Świetnie to podsumował na wykopie ten kolo
Spoiler:
Obrazek
. Osobiście od prawie dwóch lat wyłącznie mielę, jak już na PrimeXBT x100 i zamiast ładować się w walor za 40000 zł walcząc o wzrost 2000 zł. Można grać x100 mniejszymi środkami. Wychodzi na to samo ;) a już najlepiej w ogóle nie grać na samym kursie BTC. Tylko zabezpieczać Bitcoinem (coś zawsze masz w razie rakiety sterowanej przez @anagamidev) i grać na Dax`ie (1200 punktów od 15 maja) albo SPX 130 punktów od piątku 22.05). Tu jest teraz zmienność o której krypciarze to już chyba zapomnieli jak wygląda :lol:

Nabijać mi ref. Próbuję dobić do 60 spekulantów lewarowych na pokładzie (brakuje 7 duszyczek - takich szalonych potrzebuję) : https://primexbt.com?signup=95256
Spoiler:
Obrazek
Ostatnio zmieniony środa, 27 maja 2020, 15:24 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 2 razy.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » środa, 27 maja 2020, 15:17

@Eth

Zawsze tak pisza przy komfortowej sytuacji ;) Widzialem co sie dzialo przy zrzucie do 3k.

Jesli z tamtego miejsca polecialoby cos w rodzaju wielomiesiecznego falling wedge na niskiej zmiennosci, mysle ze odpadlo by wielu.
Sa oczywiscie tacy co by nie sprzedali, ale oni raczej zrealizowali juz spora czesc zyskow wczesniej.

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 26 sierpnia 2019
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mikusiek » środa, 27 maja 2020, 15:42

moim zdaniem ci, co mieli sie wyprzedac ze strachu, to zrobili to w marcu - naprawde watpie, abysmy odwiedzili tamte rejony raz jeszcze, nie widze zadnego sensownego powodu. moze za pare lat, ale w najblizszym czasie nie widze takiej mozliwosci.

oddalajac maksymalnie wykres widze za to, ze dziura na 3,5k spotkala sie z dosc szybka reakcja popytowa. w 2 miesiace z pieprzonego 3,6k wyszlismy na 10. nie ma w tej chwili - moim zdaniem - lepszego sygnalu na dobra kondycje BTC i mozliwy kolejny powazny rajd ku gorze. zbyt duzo niedzwiedzi, zbyt duzo niedowiarkow i zbyt wielu moonboyow stracilo juz wiare - dla mnie wyglada to na doskonaly moment na pompe.

patrzac na caly wykres widac tez ewidentne "zaburzenie" jakim jest rajd trwajacy od marca - ta figura nijak nie pasuje do downtrendu z czerwca. mowi sie, ze trend zawsze trwa dluzej niz na to wyglada - na moje oko zejscie na 3,5k bylo jego ukoronowaniem i ostatecznym wykonczeniem slabszych rak.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » środa, 27 maja 2020, 15:45

mikusiek pisze: środa, 27 maja 2020, 15:42zbyt wielu moonboyow stracilo juz wiare
ja widze szanse na okolice 80k w tym roku :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » środa, 27 maja 2020, 15:49

@mikusiek i @masonbtc co wy się będziecie p.Olić - M E L O N was czeka
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Niko9tek » środa, 27 maja 2020, 15:50

mikusiek pisze: środa, 27 maja 2020, 15:42duzo niedowiarkow i zbyt wielu moonboyow stracilo juz wiare

Wejdź na Twittera i na forum anglojęzyczne albo reddita, czytając 5 minut takie forum sam nabierzesz wiary że jeszcze w czerwcu będziemy mieli nowe ATH, moon soon itp. Doskonały moment na zrobienie paniki i zrzutu dla wielorybów, nadal 75% pozycji to longi - https://blockchainwhispers.com/bitmex-p ... alculator/
mikusiek pisze: środa, 27 maja 2020, 15:42lepszego sygnalu na dobra kondycje BTC
Jako dobrą kondycje Bitcoina uważasz hashrate 90 th/s czyli mniej niż po zrzucie z marca? Górnicy też muszą za coś żyć, kupić wydajniejszy sprzęt, w końcu zaczną sprzedawać nagromadzone Bitcoiny.

I jeśli za dobrą kondycje uważasz sztuczne pompowanie tetherem , to nie mam więcej pytań

Przypomnę jeszcze że tego spadku z marca też mało kto sie spodziewał więc, nie zdziwiłbym sie gdyby takie coś nas jeszcze raz spotkało, nawet w mniejszym stopniu ;)
Ostatnio zmieniony środa, 27 maja 2020, 15:56 przez Niko9tek, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » środa, 27 maja 2020, 15:54

mikusiek pisze: środa, 27 maja 2020, 15:42moim zdaniem ci, co mieli sie wyprzedac ze strachu, to zrobili to w marcu
identyczny argument padał gdy byliśmy po rajdzie na 14k, a jednak cena wróciła do 4k - i jednak znaleźli się chętni na sprzedaż.
mikusiek pisze: środa, 27 maja 2020, 15:42zbyt wielu moonboyow stracilo juz wiare
Chyba innego twittera oglądamy :) moim zdaniem znakomita większość pozostałych na rynku graczy wskazuje, że BTC zawsze rośnie, tylko rośnie i musi być kolejna bańka, padają kwoty od 40k $ do 1,200,000$, davincij15 nawet chatę za bitka sprzedał.
Eth pisze: środa, 27 maja 2020, 15:16Tylko ta grupa jak widać, nie będzie się przejmować nawet jak BTC spadnie do zero. To ideowcy, którym ręce nie zadrżą.
Pewne są i tacy, ale powiem CI na własnym przykładzie.

Ja też kiedyś buńczucznie pisałem, że nie sprzedam na minusie (altów, ale pomysl był taki sam). Że najwyżej sobie potrzymam rok, że mam to w dupie.

Sprzedałem na -70% 8-) prawie płacząc i chcąc ugryźć się we własną dupę ze złości.
Ostatnio zmieniony środa, 27 maja 2020, 15:57 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Karolak i 42 gości