Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » czwartek, 20 lutego 2020, 01:09

Wariactwo, alty już nie wiedzą jak reagować.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » czwartek, 20 lutego 2020, 01:29

Eth pisze: czwartek, 20 lutego 2020, 01:09Wariactwo, alty już nie wiedzą jak reagować.
Alty biorą głęboki oddech przed runem 10x ;)

Weteran
Posty: 7430
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » czwartek, 20 lutego 2020, 04:27

Co zainicjowalo ten ruch? CME?
Jesli tak to pora oficjalnie oglosic, ze wartosc BTC jak i zlota stala sie ofiara instrumentow pochodnych. Wielu pewnie zczyscilo. Umnie niestety TP nie weszlo bo tylko CME wypelnilo luke...

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » czwartek, 20 lutego 2020, 06:04

Hoho, wczoraj by mnie prawie wyleszczyło :D wywaliło mi stopa na 10212, ale jak zobaczyłem w sposób w jaki był reject 1h i na jakim obrocie to odkupiłem przy 10190 (z SL nad górką czyli 10316) i przetrzymałem do dzisiaj bez TP...No miód malina ten widok rano po przebudzeniu :)

Panowie, oddalcie wykres, 1W, 3D, 2D, 1D przecież mamy idealną świeczkę odwrócenia na szczycie, w dodatku wolumen tego spadku jest piękny :D Na twitter w szczególności zapadł mi wczoraj w pamięć prześmiewczy twitt celebracji zapędzenia niedźwiedzi w zagrodę a to tymczasem była jedna wielka pułapka na byki, która przypomina akcję z listopada...



No a tutaj porównanie fraktala 1H obecnej sytuacji z lewej, do 1D z Listopada i dzidzą na 10.6k. Jakby się miało sprawdzić, to mój oRGR z wczoraj albo choćby spadek do 9.2-8.5 możliwy. Popieram @prap0n utrzymanie 9550 i nie spadnięcie poniżej 9200 jest jeszcze ok i BDFP, ale musielibyśmy szybko wrócić nad 9800. Im dłużej tutaj nisko będziemy, tym gorzej dla byków. Szczerze to nie wiem co robić, ustawię jakiegoś SL, żeby wejść na hedge i chyba postoję z boku.


Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » czwartek, 20 lutego 2020, 08:43

@jondoexxx Od początku mi to wyglądało na bulltrap, dlatego odpuściłem. Obecnie raczej słaby moment na wejście, z tego co sobie czytam bulltrap jest jednym z sygnałów zmiany trendu. Nawet jeżeli tylko krótkoterminowo, to nie wierzę w tak szybkie odbicie, może jakiś boczniak i jednak później zejście na linię wsparcia ~9200.
Ja postoję, popatrzę, może na jakieś flash crashe zapoluje. Rączki się teraz chyba wszystkim trzęsą. Sam się wczoraj wyleszczyłem na 40$ :D

@zeroBTC Podczas takich akcji można się zestarzeć :D
Ostatnio zmieniony czwartek, 20 lutego 2020, 09:12 przez Eth, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » czwartek, 20 lutego 2020, 08:46

Obrazek

Weteran
Posty: 7430
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » czwartek, 20 lutego 2020, 09:17

prap0n pisze: środa, 19 lutego 2020, 23:32Tak dlugo jak 1W zamyka sie nad tym blokiem, to nie ma sie w mojej ocenie co martwic. Na 1W zasadzie nic sie nie wydarzylo i kurs lekko koryguje ruch wzrostowy.


W sensie bedzie dalszy rajd w gore?

Wczorajszy zrzut wprowadzil duza dezorientacje w moim spojrzeniu.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » czwartek, 20 lutego 2020, 10:04

GC k**wa!!11 Będziemy bogaci!!

Dość to było słabe.. Dobrze, że byłem przy kompie, bo SL miałem ustawiony dość frywolnie..

Póki co w punkt zatrzymało nas fibo 0.382 spadków i mocne poziome wsparcie.

Obrazek

Dodatkowo da się wyrysować takie dwie pierdołowate LT. Zejście poniżej 9.5 powinno doprowadzić do testowania wczorajszego dołka, zjazd poniżej pewnie implikuje 9.1, gdzie byłoby już bardzo niebezpiecznie. Jeśli mielibyśmy jednak stylowo zawracać to chyba już stąd albo okolic 9.2..

Obrazek

Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 16 stycznia 2020
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kobuzzz » czwartek, 20 lutego 2020, 10:09

Ja też się zastanawiam co to będzie... Wczoraj się wyleszczyłem jak cholera... Zresztą pewnie jak większość;P mi to śmierdzi jeszcze zrzutem ale jesteśmy na silnym wsparciu:)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 20 lutego 2020, 10:33

Mam wrażenie, że ostatni tydzień/dwa to jest jedno wielkie wyleszczenie w dwie strony. Zwróciliście uwagę, że rynek jest bardzo zero jedynkowy ostatnio? Tzn. jeśli wydarzy się X, to wszyscy krzyczą, że wzrosty. Jeśli wydarzy się Y to wszyscy jak jeden mąż uważają, że spadki. Teraz mam wrażenie, że wszyscy lub prawie wszyscy obstawiają większą korektę. Zobaczycie, że jeśli wrócimy w krótkim czasie do >10k, to znów sentyment odwróci się o 180 stopni.

Mam przeczucie, że czeka nas korekta do poziomu 8,5/9k (luka CME?), ale nie zdziwiłoby mnie podejście pod 10k. Nie widziałem chyba takiego poziomu dezorientacji na krypto od kiedy sam gram, czyli już prawie 3 lata.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » czwartek, 20 lutego 2020, 10:52

@Pleasek89 chyba okragle 10k robi swoje z psychika .

Weteran
Posty: 7430
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » czwartek, 20 lutego 2020, 11:16

Pleasek89 pisze: czwartek, 20 lutego 2020, 10:33Mam wrażenie, że ostatni tydzień/dwa to jest jedno wielkie wyleszczenie w dwie strony.


https://tenor.com/view/excited-yas-winn ... if-5975326

Tak to ostatnio wyglada.

Dodano po 56 sekundach:
Pleasek89 pisze: czwartek, 20 lutego 2020, 10:33Mam przeczucie, że czeka nas korekta do poziomu 8,5/9k (luka CME?), ale nie zdziwiłoby mnie podejście pod 10k. Nie widziałem chyba takiego poziomu dezorientacji na krypto od kiedy sam gram, czyli już prawie 3 lata.


Po wczorajszej akcji podobnie. Niby wciaz gora, ale moja pewnosc siebie zanikla.

Początkujący
Posty: 313
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lordzuk » czwartek, 20 lutego 2020, 11:24

Panowie eliotowcy @Fibo @fusywszklanejkuli Wspomniana czerwona lina nakreślona przez Fibo została przebita wiec ten wzrost od dołka od 6k z groszem to 5 falówka i teraz mamy korektę ABC ? I jesteśmy w fali C?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 20 lutego 2020, 11:31

Pleasek89 pisze: czwartek, 20 lutego 2020, 10:33Nie widziałem chyba takiego poziomu dezorientacji na krypto od kiedy sam gram, czyli już prawie 3 lata.
serio? IMO mamy bardzo ładny trend, wpisany w jeden dość prosty kanał, volatility jest niskie, nie ma bartów co 20 minut...

Styczeń - luty 2018 to był hardcore. +10% w jedną stronę, za chwilę -10% w drugą... Wtedy nikt nie wiedział co się dzieje ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 20 lutego 2020, 12:11

ergorg pisze: wtorek, 18 lutego 2020, 15:16Lepiej grać spadki po przebiciu tych czerwonych aniżeli liczyć, że wróci.
No cóż, wyszło to wyszło, a wzrost budowany do wczoraj to swego rodzaju return to normal (małe interwały), ładnie uwięzili sporą część byków w longi budując tamto wybicie. Gratulacje dla @fusywszklanejkuli za formację Quasimodo.
BitJanusz pisze: czwartek, 20 lutego 2020, 11:31IMO mamy bardzo ładny trend, wpisany w jeden dość prosty kanał, volatility jest niskie, nie ma bartów co 20 minut...
Ja twojego kanału nie kupuję. Już przedwczoraj pisałem, że wyszło dołem i wczoraj w nocy mieliśmy tego potwierdzenie. Co z tego, że odbiło Ci od kanału jak wczoraj wróżyłeś 11k$.

No a co do bartów:



Obecne ruchy to typowa zagrywka przy zmianie lokalnego trendu, gdzie spora część rynku wciąż wierzy w wzrosty. Duża zmienność w obie strony.



Dwa wyrysowane wsparcia, gdzie możemy odbić przy pierwszym wsparciu, jednak lepsze dla dalszych wzrostów było przetestowanie drugiego. Podejście do żółtej linii to ŚMIERĆ na dłuższy czas na BTC.

8 tygodni wzrostów, drugi tydzień już spadamy. Myślę, że korekta potrwa maksymalnie do połowy marca. Wszystko zależy od dynamiki spadków.

Sam na ten moment bez pozycji, na razie postoję z boku i poobserwuję.(może jednak się mylę, i zaraz pójdziemy na 12k$ ;) ) Na niskich interwałach może przyjść jakieś odreagowanie wczorajszych spadków.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 147
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: krakan » czwartek, 20 lutego 2020, 12:50

ergorg pisze: czwartek, 20 lutego 2020, 12:11 BitJanusz pisze: ↑ czwartek, 20 lutego 2020, 10:31
IMO mamy bardzo ładny trend, wpisany w jeden dość prosty kanał, volatility jest niskie, nie ma bartów co 20 minut...


Ja twojego kanału nie kupuję. Już przedwczoraj pisałem, że wyszło dołem i wczoraj w nocy mieliśmy tego potwierdzenie. Co z tego, że odbiło Ci od kanału jak wczoraj wróżyłeś 11k$.
Jesli sie nie myle BitJanusz kanal wzrostowy rozciaga najpierw po szczytach i chyba tutaj jest problem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 20 lutego 2020, 13:03

ergorg pisze: czwartek, 20 lutego 2020, 12:11Ja twojego kanału nie kupuję. Już przedwczoraj pisałem, że wyszło dołem i wczoraj w nocy mieliśmy tego potwierdzenie. Co z tego, że odbiło Ci od kanału jak wczoraj wróżyłeś 11k$.
Wyjdzie w praniu. Zawsze rozciągam go po tej płaszczyźnie, która ma więcej punktów wsparcia. Zawsze w logu (linear szczerze mówiąc może dla mnie nie istnieć, ale wiem, że tutaj są rózne opinie). Na ogól działa bardzo dobrze. Nie wiem, czemu piszesz, że nie kupujesz tego kanału, kiedy kurs odbil się niemal dokładnie od jego dolnej bandy - według Ciebie to przypadek? ;)

Obrazek

Zawiodło jedynie to, że rysowałem go na stampie, a pozycję miałem na krakenie, bo wszedłby idealnie sam dołek spadku na long x3 - no cóż, my bad, ale Stamp jest nieco "średniowieczny" dla mnie, natomiast Kraken ma za mały wolumen, żeby pod niego rysować.


Co do 11k $, to jak widać rysowanie kwadracików było przekombinowanym podejściem - było do pięciu razy sztuka, szóstego nie było.
Ostatnio zmieniony czwartek, 20 lutego 2020, 13:08 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » czwartek, 20 lutego 2020, 13:06



xD

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 20 lutego 2020, 14:35

BitJanusz pisze: czwartek, 20 lutego 2020, 13:03Nie wiem, czemu piszesz, że nie kupujesz tego kanału, kiedy kurs odbil się niemal dokładnie od jego dolnej bandy - według Ciebie to przypadek?
Wg mnie to przypadek. Zobaczymy czy utrzyma się to wsparcie czy przypadkiem zaraz nie puści i spadniemy niżej. A jeśli w nie wierzysz, mam rozumieć, że teraz ALL-IN long? :P

Dodano po 8 minutach 5 sekundach:
Co do obecnej sytuacji na wykresie, myślę, że rynek sprawdzi jeszcze raz dołek. Może nieznacznie przebije, może zatrzyma się trochę wyżej (zależnie od giełdy). Ostatnio BTC lubi sprawdzać cenę dwa razy.



Oczywiście wpierw możemy podbić o te 100-200$ zanim przetestujemy dołek.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 20 lutego 2020, 14:40

ergorg pisze: czwartek, 20 lutego 2020, 14:35Wg mnie to przypadek. Zobaczymy czy utrzyma się to wsparcie czy przypadkiem zaraz nie puści i spadniemy niżej. A jeśli w nie wierzysz, mam rozumieć, że teraz ALL-IN long?
Miał być. Ale byłem tak g00pi, że nie zdrabinkowałem tego poprawnie, tylko dałem jedno zlecenie. :) Cała zabawa w dnie kanału jest taka, że można dać SL 2$ poniżej ceny zakupu. Jak trafisz (a tu bym trafił gdyby nie głupota) to masz super bezpieczną pozycję i praktycznie żadną stratę w razie pomyłki.

Oczywiście ten kanał niczego nie gwarantuje, bo przecież kanały powstają i upadają co chwilę ;) Jedynie daje (moim zdaniem) dobre miejsce na założenie pozycji ze stoplossem ustawionym tak, by przebił interesującą SZ, zrobił LL i na dodatek wyszedł z kanału, czyli 100% negacji scenariusza pod który założyłem pozycję.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Ostrowin, remix i 14 gości