Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7623
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12820
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 7 grudnia 2021, 00:04

Piękny wolumen dzisiaj, w sumie nie zdziwię się gdybyśmy już nie zeszli poniżej 50k, a jeśli to nic tylko brać kolejne longi i traktować to jako promocję! 8-)

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mxxm977 » wtorek, 7 grudnia 2021, 00:18

Czyli już nie taka pewna jest wizja spadku na około 42k czy nawet mniej o czym większość mówiła ostatnio?
Czyli longi, z jakimi SLami?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7623
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12820
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 7 grudnia 2021, 00:21

mxxm977 pisze: wtorek, 7 grudnia 2021, 00:18Czyli już nie taka pewna jest wizja spadku na około 42k czy nawet mniej o czym większość mówiła ostatnio?
Jaka większość? Ja np od początku zakładałem, że 42k to było tylko pikiem i cena tam już nie wróci. Ewentualnie jeszcze test 45-46k$.

Swoją drogą - ETH ma otwartą drogę do ATH, wybili najistotniejsze poziomy fibo:

Ostatnio zmieniony wtorek, 7 grudnia 2021, 00:23 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » wtorek, 7 grudnia 2021, 00:22

@mxxm977 still short, down to the ground B) Matematyka na niskich interwałach domaga się dołka, więc wzrost nawet jeśli będzie pociągnięty to IMO niewiele już stąd. Pompa wyszła w przerwie notowań kontraktów bo cena się zbliżyła do kresek za bardzo, odpalili o 00:00 kontrakty na indeksach i btc znów kopiuje spadek. Takie podbicie płynności przez ulicę ładującą w locie na zielonej rosnącej świecy może jeszcze sprzyjać dynamicznym spadkom, a generalnie to dołek się należy jak psu buda

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7623
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12820
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 7 grudnia 2021, 00:27

voodoom pisze: wtorek, 7 grudnia 2021, 00:22Matematyka na niskich interwałach domaga się dołka
Pokaż mi tę matematykę.
voodoom pisze: wtorek, 7 grudnia 2021, 00:22generalnie to dołek się należy jak psu buda
Dołek był, do tego zrobiony specjalnie na weekendzie kiedy orderbook jest o wiele mniejszy i łatwiej takie coś zrealizować. Oczywiście nigdy się tego nie dowiemy, ale śmiem twierdzić, że w ciągu tygodnia by się to nie udało.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 481
Rejestracja: 5 listopada 2015
Reputacja: 301
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: szajsiwo » wtorek, 7 grudnia 2021, 00:43

szajsiwo pisze: poniedziałek, 6 grudnia 2021, 00:54płynnych BTC na giełdach znów co raz mniej i założę się że za chwile będzie ich jeszcze mniej niż ostatnio.


Obrazek

Obrazek

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » wtorek, 7 grudnia 2021, 00:44

@ergorg nie ukrywam że mi jako misiowi się nie podoba to co widzę, ale już podjechali pod likwidacje na tyle wysoko że trzymam.
ergorg pisze: wtorek, 7 grudnia 2021, 00:27Dołek był, do tego zrobiony specjalnie na weekendzie kiedy orderbook jest o wiele mniejszy i łatwiej takie coś zrealizować. Oczywiście nigdy się tego nie dowiemy, ale śmiem twierdzić, że w ciągu tygodnia by się to nie udało.

IMO dołek był bo w piątek boty kopiując SPX zwiozły kurs zbyt nisko i się posypały wsparcia, powodując panikę.

ergorg pisze: wtorek, 7 grudnia 2021, 00:27Pokaż mi tę matematykę.

Proszę, głównie patrzę na Stocha, MACD, WaveTrend i MarketCipher B, gdzie mamy:
- 15m - MACD wyleciał wysoko, cofka go złamie. Wavetrend wskazuje mocny overbought, Stoch i Cipher przy górnej bandzie i zawija
- 30m - same, WT wskazuje mocny overbought, Stoch i Cipher przy górnej bandzie
- 1h - WT przy górnej bandzie, mój długi Stoch (L 60, czyli Stoch z 4h) przy górnej bandzie

Niemniej - 4h solidnie nabrało impetu i wykrzywiło słabe wcześniej wskaźniki, jest moc byków. Dlatego spodziewałbym się dołka, ale nie głębszego, tylko do któregośtam zniesienia fibo, przynajmniej na tyle żeby 15m/1h ostygło. A jeśli jakimś cudem przeleci na LL to tylko lepiej dla mnie, ale wątpię.

Obrazek

Dodano po 1 godzinie 45 minutach 55 sekundach:
voodoom pisze: wtorek, 7 grudnia 2021, 00:22Matematyka na niskich interwałach domaga się dołka, więc wzrost nawet jeśli będzie pociągnięty to IMO niewiele już stąd

51430, IMO koniec na tę chwilę, teraz cofka. @socjolog2008 a Ty na jakiej pozycji? :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 38
Rejestracja: 13 października 2021
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa
Napiwki: https://cutt.ly/TRNipJN
Napiwki: https://blockchair.com/bitcoin-cash/add ... dczf9l2uj7

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DamaPik » wtorek, 7 grudnia 2021, 03:19

Alert! Bitcoin: krótkoterminowe odbicie przed dalszym spadkiem

Bitcoin zbliża się do 30% spadku w nieco ponad miesiąc, od ATH 1 Listopada, tym samym Bitcoin jest głęboko w rynku spadkowym. Ogólnie najprawdopodobniej (dałabym 99% pewności) pogłębimy spadek z soboty ($40150.1)

Najbliższy scenariusz: @socjolog2008 Time to SHORT!


Etap 1) Pogłębienie spadku z soboty do : $29310.2


Etap 2) z około $29k w krótkim czasie ruch do $100k


Sugerowana transakcja SHORT!

Wejście: $52000
Stop-Loss: $53000
Ryzyko: $1k
Cel: $43000
Zysk: $9000
Stosunek ryzyka do zysku: 1:9


Powodzenia!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9200
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » wtorek, 7 grudnia 2021, 05:53

Piękne odbicie :D Teoretycznie realizuje się Dalajlama pattern z zasięgiem na 69k$+ :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 7 grudnia 2021, 08:37

DamaPik pisze: wtorek, 7 grudnia 2021, 03:19Najbliższy scenariusz: @socjolog2008 Time to SHORT!
socjolog2008 pisze: poniedziałek, 6 grudnia 2021, 10:16poziomy 40k+ w grze ale nie tak odrazu ,trochę to przeciągną jednak. Nie wszystko dziś ,co za problem podbić jeszcze o 4 k na 52 i spuścić dopiero na 39

Ja to wiem ,właściwie każda opcja jest możliwa ale jak pisałem 80% kasy z crypto poszła na GPW i teraz to ja czekam na otwarcie rynku i kupuje zrzuty Allegro na Hodl 8-) to co sobie zostawiłem pykam na tdxp na indexach i walutach/ w grudniu możliwe że będzie zmienność i będzie się fajnie grać albo będzie cisnąć w jednym kierunku i będą nudy. Suma sumarum jednak grudzień sam w sobie naszpikowany jest na tyle mnogo świętami i dniami wolnymi że robię sobie lekki chill out od tego rynku. Powodzenia @DamaPik - próbuj bić dziada :twisted: i opisuj swoje zmagania bo forum czytam
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 209
Rejestracja: 25 czerwca 2021
Reputacja: 1233
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetzzzzzzzzzzz » wtorek, 7 grudnia 2021, 09:07

zasieg poczatkowy został wbity u mnie wyszlo rowno 51,45 wg ma powinnismy wybronic poziom sma 50845 i rozpoczac dalsza droge ku gorze po wybiciu 51047 zasieg to 52,13 poki co korekty sa czytelne a my mamy w strukturze 15min* trojkacik z ktorego powinnismy wyjsc gora

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
24
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » wtorek, 7 grudnia 2021, 10:18

mesrotten pisze: niedziela, 28 listopada 2021, 10:20
Mocne zejście w dół imo może nas doprowadzić flashcrashem aż do poniższej średniej w okolice 50 k, które imo musi wytrzymać.

Obrazek

No i ok, flashcrash odfajkowany, bujnęło piętro niżej, a na wykresie... nic się nie stało?

Obrazek

Zoom in.

Imo bardzo podobny schemat szarpanej akumulacji przy czym dość szybko musielibyśmy wrócić nad poprzedni szczyt czyli 53 k już raczej po powrocie nad lt i tam zacząć budować trójkąt zwyżkujący.

Obrazek

Krótkoterminowo nie zbliżyliśmy się jeszcze ani do lt spadkowej ani testu lt wzrostowej oraz oporu na 53 k. Liczę, że niebawem to nastąpi i rynek zacznie mocny impuls up nie dając ponownej możliwości wejścia wszystkim przestraszonym ostatnią akcją.

p.s. odrobiłem już 30 k usd i.. nie, nie zlikwidowało mnie. Po prostu portfolio ucierpiało bardziej niż zakładałem na tą korektę. Anyways dzięki za ciepłe słowa ziomeczki *

Obrazek

e/

@ao1989 łap.

Reversal powinien (teoretycznie) nastąpić niebawem. Ogólnie sporo gadam z tym typem CryptoReggae na telegramie i mocno akcentuje on, że dywergencja na wykresie jest zawsze na 100% pewna i średnio po tym jak kolor zacznie się zmieniać to trzeba czekać ok.9 dni a czasami więcej bo. Trzeba się nauczyć z tego korzystać. Jeśli dane się potwierdzą to nie powinniśmy kontynuować spadków. Will see.

Obrazek

Początkujący
Posty: 209
Rejestracja: 25 czerwca 2021
Reputacja: 1233
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetzzzzzzzzzzz » wtorek, 7 grudnia 2021, 11:35

@mesrotten taka zabawa z fraktalami jest zyczeniowa, dlatego, ze struktura dolka jest zupelnie inna, wielkosc korety i poprzedniego wzrostu, dlugosc konsolidacji to wszystko sie diametralnie rozni, przeciecie wstegi, mi sie bardziej podobaja posty z fazami ksiezyca xd
cale zalozenie ze spadkiem i zblizony kierunek fajnie wyglada, oby nas ponioslo jak najwyzej i jak najszybciej :D a nie np tylko do 53.8 lub 56.4

Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 16 stycznia 2020
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kobuzzz » wtorek, 7 grudnia 2021, 11:41

Co mam od siebie do dodania:
1. Mamy za sobą 5 falowy ruch w dół
2. Największa korekta w tym ruchu została złamana co daje nam możliwość rozpoczęcia korekty tego impulsu
3. W wyznaczonej strefie short według mnie najsilniejszy poziom to środkowy (0.618 fibo) który zbiega się z miejscem gdzie ktoś dużo sprzedawał i może jeszcze raz chcieć sprzedać
4. Pierwsze spadki znoszące trwający impuls wzrostowy o 0.5 fibo możemy dostać już z 0.5 fibo (dolna krawędź strefy) impulsu spadkowego od ATH
5. SL dla strefy to biała linia w okolicach 61 k $ (zależy od giełdy)
Obrazek

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » wtorek, 7 grudnia 2021, 11:52

Vetzzzzzzzzzzz pisze: wtorek, 7 grudnia 2021, 11:35mi sie bardziej podobaja posty z fazami ksiezyca xd
Apropo, co tam księżyc mówi, bo chce zająć pozycję, a to jak na razie strategia lepsza niż 90% postów tutaj? :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9200
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » wtorek, 7 grudnia 2021, 12:07

10k$ już odrobione :D
Spoiler:
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » wtorek, 7 grudnia 2021, 13:09

Vetzzzzzzzzzzz pisze: wtorek, 7 grudnia 2021, 11:35 @mesrotten taka zabawa z fraktalami jest zyczeniowa, dlatego, ze struktura dolka jest zupelnie inna, wielkosc korety i poprzedniego wzrostu, dlugosc konsolidacji to wszystko sie diametralnie rozni, przeciecie wstegi, mi sie bardziej podobaja posty z fazami ksiezyca xd
cale zalozenie ze spadkiem i zblizony kierunek fajnie wyglada, oby nas ponioslo jak najwyzej i jak najszybciej :D a nie np tylko do 53.8 lub 56.4

Prawda prawda, tylko określenie 'fraktal" jest dla mnie lekko pejoratywne. Nie skupiam się na tym żeby ślepo iść za podobnym rysunkiem bo w którymś momencie zawsze idzie inaczej tylko żeby wychwycić kształt dłuższego okresu konsolidacji i ocenić czy to aku czy dystrybucja.

Aktualnie mamy bardzo wypłaszczony niemal roczny range, w sobotę cena spadła do cen styczniowych. Taka szarpanina zawsze oznaczała wyniszczająca konsolę, a póki zachowujemy strukturę wyższych dołków to jest szansa, że akumulujemy.

Btw też koFfam KsienŻyC, ale jeszcze bardziej kanały ;) Ten w log jest słodko gorzki - z jednej strony widać szansę na mocny impuls up po uporaniu się z 70 k, ale z drugij cena nigdy nie wróciła nad poprzednią lt a aktualnie jest i pod aktualną.

Aktualnie kluczowe jest dla mnie uporanie się z lt spadkową i odzyskanie 56 k.

Obrazek

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 8 października 2021
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: PL

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Raymond » wtorek, 7 grudnia 2021, 14:33

Póki czas sprzedawajta, bo jeśli będzie załamanie całej tej "ekonomii" to pierwszy zareaguje rynek bańki spekulacyjnej Bitcoina i reszty krypto"walut" :

co oznacza że nadejdzie czas gdy będzie b a r d z o ciężko je sprzedać. I wtedy wirtualne miraże się rozpłyną nagle...

Pozdro.

Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 16 stycznia 2020
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kobuzzz » wtorek, 7 grudnia 2021, 14:38

Raymond pisze: wtorek, 7 grudnia 2021, 14:33Póki czas sprzedawajta, bo jeśli będzie załamanie całej tej "ekonomii" to pierwszy zareaguje rynek bańki spekulacyjnej Bitcoina i reszty krypto"walut" :

co oznacza że nadejdzie czas gdy będzie b a r d z o ciężko je sprzedać. I wtedy wirtualne miraże się rozpłyną nagle...

Pozdro.

Jak FED ogłosi podniesienie stóp w USA to będzie krucho ze wszystkimi rynkami, a krypto dostanie najbardziej...

Początkujący
Posty: 331
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
16
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: odoja » wtorek, 7 grudnia 2021, 15:06

Uwielbiam wasze przewidywania rynkowe, szczególnie te pesymistyczne...żadne do tej pory się nie sprawdziły. Nikt nic nie przewidzi nawet na 40%, co się stanie jeśli nastąpi to albo siamto. Wyluzujcie się katastrofiści. Jak coś przyjdzie to nikt z nas tego się spodziewał nie będzie ,nie ma takiej opcji. Bitmar już kilkukrotnie przy fajnym kursie widział cuda na kiju, to nagle trafiała się korekta i teraz sobie pisze o 2 z przodu nawet :D . Socjo to socjo, realista z chęcią zarobku. Plus normalni ludzie raczej dający wskazówki ,nic nie obiecując, ale jak się czyta w zdaniach "kryzys" ,"sprzedawajta" kupujcie" i wieszczone załamanie świata od dwóch ,tfu,chyba 20 lat (no przynajmniej świadomie coś kojarzę ) od zamachów na WTC szału nie ma. Mnie się bardziej kryzys kojarzy z tym, że z 70% świata bedzie skomlało ze strachu o wodę i żarcie,a nie , że jakiś przydupas przedsiębiorca, nie potrafi ogarnąc swojej firmy , po czym upada. Życie. I jak można skamleć przy kursie bitka na 50k, no szlag, nawet przy 30k...sorry,faktycznie , to są grosze...

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: luk_fiz, mrkotkins i 18 gości