Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » piątek, 17 sierpnia 2018, 17:12

pael pisze: Po co wy tu jestescie i dyskutujecie o kursie skoro jestescie płotki bez szans?
To jest temat dlA pOCZĄTKUJĄCYCH WIĘC należy im wyjaśnić jaka jest prawda, natomiast po co my tu jesteśmy... to jest dobre pytanie. To chyba jest błąd, w ogóle nas tu nie powinno być. :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » piątek, 17 sierpnia 2018, 17:13

A tu zamiana trendu dopiero:
If this were to happen, Bitcoin (BTC) would have to complete a correction of 86.54% in a period of 669 days which comes down to Oct, 2019
https://cryptodaily.co.uk/2018/08/bitco ... ney-up-to/
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » piątek, 17 sierpnia 2018, 17:25

amneziahaze pisze: należy im wyjaśnić jaka jest prawda
jak dla mnie to wystarczy myslec co sie pisze, a nie twierdzic ze bedzie roslo, dajac jako najwazniejszy argument, ze "przeciez zawsze roslo" przepraszam, jesli ktos poczul sie urazony, nie to bylo moim celem, ale fajnie jakbysmy sie obudzili
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » piątek, 17 sierpnia 2018, 17:37

adam1226 pisze:
amneziahaze pisze: należy im wyjaśnić jaka jest prawda
jak dla mnie to wystarczy myslec co sie pisze, a nie twierdzic ze bedzie roslo, dajac jako najwazniejszy argument, ze "przeciez zawsze roslo" przepraszam, jesli ktos poczul sie urazony, nie to bylo moim celem, ale fajnie jakbysmy sie obudzili
Nie. Moim zdaniem jesteś spoko. Generalnie to chodzi o to, że Ci wszyscy których tu nakręcą to będą dawcy kapitału i wcale mnie to aktualnie nie dziwi. To już wolę naparzać z korpo i bankami. Przynajmniej wiem z kim wygrywam.
adam1226 pisze:
jak dla mnie to wystarczy myslec co sie pisze, a nie twierdzic ze bedzie roslo, dajac jako najwazniejszy argument, ze "przeciez zawsze roslo" przepraszam,
Zawsze możesz panikować, że zgubi Cię plankton. Dla mnie to jest po prostu śmieszne.

Dodano po 2 minutach 51 sekundach:
To powiem Ci tak, weź spróbuj zarobić na konsoli, jeżeli umiesz to robić, to możemy przestać tu pisać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » piątek, 17 sierpnia 2018, 20:17

gielda umie zarobic
amneziahaze pisze: To powiem Ci tak, weź spróbuj zarobić na konsoli, jeżeli umiesz to robić, to możemy przestać tu pisać.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » piątek, 17 sierpnia 2018, 20:50

adam1226 pisze: gielda umie zarobic
amneziahaze pisze: To powiem Ci tak, weź spróbuj zarobić na konsoli, jeżeli umiesz to robić, to możemy przestać tu pisać.
Zapomnij.

Tzn. nie że się nie da, ale zapomnij, odpowiem na dniach, pozdrawiam.

Dodano po 1 minucie 20 sekundach:
A poza tym po co cokolwiek pisać skoro oni i tak wiedzą lepiej. Ha-Ha-Ha. [youtube][/youtube] Weź mnie najlepiej zbanuj.

Dodano po 16 minutach 44 sekundach:
Nie oszukujmy się, jest źle.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
33
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » piątek, 17 sierpnia 2018, 21:22

amneziahaze pisze: Tak długo się zastanawiałem nad tym co napisać, ostatecznie nie róbmy tu gimnazjum. Prawda jest taka, że większość przegrywa na rynku, tym bardziej teraz, beneficjentami zazwyczaj są profesjonalni gracze oraz zdolni dt-scalperzy, i tyle ode mnie na dziś.

[zarabiałem/zarabiam na dawcach kapitału]

I nie dajcie się zwieźć naiwnym gatkom, że niby jest super. Nie jest, i nigdy nie było - trejding to bardzo trudna i stresująca sztuka tylko dla bardzo wytrwałych. Reszta w obecnym momencie przegra pieniądze. Pozdrawiam.
ekonokomik pisze: Ja oceniam, że przez ostatnich 8 lat zdecydowana większość traderów zarobiła.

Trejderów czy holderów? Bo ja holduje od lat, co nie zmienia faktu, że trejding generalnie łatwy nie jest, inaczej w hossie, ale ogółem to nie masz szans na profesjonalnych rynkach, no chyba że znasz te rynki od podszewki, a generalnie to statystyka jest taka, że 70% przegra albo z Tobą, albo z korpo i bankami.
Ale jaka to różnica "trejderów czy holderów". Holdowanie to strategia tradingu.
Rzecz właśnie w tym, że na BTC (patrząc w długich skalach) mamy hossę, lub mieliśmy ją od 2010 do 2017 roku. To znaczy, że KAŻDY kto kupił BTC (lub jakikolwiek sensowny alt) przed listopadem 2017 i był wystarczająco cierpliwy, jest w tej chwili do przodu*. Każdy. Czujesz to?
A jeśli zamiast holdowania chciał się wziąć za "prawdziwy trejding" ucząc się od zera? Wystarczy, że wcześniej wycofał wkład + trochę i nawet jeśli potem okaże się, że jest w tym beznadziejny i straci wszystko, to i tak sumarycznie będzie na plus i nie zostanie dawcą kapitału.

*) Nie biorę tu pod uwagę padów giełd. Przez to niestety można być przegranym będąc nawet najlepszym trejderem :(

Krypto to był dotąd bardzo specyficzny rynek, więc to co np. na forex może być prawdą (że większość traci 100% kapitału) tu do tej pory prawdą nie było.
Dlatego każdego zachęcam, że jeśli trafił na swój kawałek wzrostów i np. podwoił kapitał, to niech najpierw wycofa wkład. Jeśli znów uda mu się zarobić - niech wycofa jeszcze 50% tego co początkowo zainwestował. I wtedy niech sobie na luzie trejduje dalej. Ile by potem nie stracił - pozostanie zwycięzcą ;)
Ostatnio zmieniony piątek, 17 sierpnia 2018, 21:39 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » piątek, 17 sierpnia 2018, 21:27

@ Święte słowa @ekonomik ,i wiedzą to nawet zatwardziali shorciarze jak JA :mrgreen:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » piątek, 17 sierpnia 2018, 22:19

Mam tylko nadzieję, że wyższe obroty i dynamika wybicia lipcowego niż kwietniowego, świadczą o tym, że fraktal został złamany i nie będziemy się przez kolejny miesiąc osuwać nad linią do poziomu 5k5 :roll:
fraktal.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » piątek, 17 sierpnia 2018, 22:59

ekonokomik pisze: nie będziemy się przez kolejny miesiąc osuwać nad linią do poziomu 5k5
To nie byłoby takie złe. Długi, wielomiesięczny boczniak na takich poziomach, to solidne dno na przyszłość.

BTW, Twoje linie wyglądają, jak boże promienie z jakiejś góry :D Z tego tylko dobre rzeczy mogą być ;) Chyba "Hobbit:bitwa pięciu armii" mnie na takie skojarzenia sprowadziła.
Spoiler:
Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 17 sierpnia 2018, 23:03 przez janku66, łącznie zmieniany 1 raz.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
17
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » piątek, 17 sierpnia 2018, 23:00

Nie wiem czy była mowa o tym wcześniej, ale chciałbym zwrócić uwagę na coś o czym obecnie prawie nikt nie mówi, tzn. o golden cross. Robiłem sobie porównanie obecnej bańki z bańkami z 2011 i z końca 2013 r. i wydaje mi się, że bliżej nam do tej z 2011 r.
https://image.ibb.co/hUG3xe/banki_bitcoin.jpg
O ile w 2013/2014r. sytuacja była bardziej skomplikowana, ponieważ rynek musiał odreagować podwójną bańkę (stąd wielokrotne przecinanie 50/200 SMA), więc dłużej szukał dna korekty o tyle w 2011 r. było to bardziej oczywiste. W 2011r. dno korekty zostało osiągnięte w przeciągu pół roku od pęknięcia bańki. Zakładając, że w 2017r. najniższy poziom został już osiągnięty, sytuacja jest bardzo podobna. Dla przypomnienia dno bańki z 2013r. zobaczyliśmy dopiero w styczniu 2015r. i zostało testowane ponownie w październiku 2015r, więc prawie 2 lata po jej pęknięciu.

Chciałem zwrócić uwagę na jedną rzecz tzn. kiedy ewentualnie możemy się spodziewać golden cross? Zakładając, że przez najbliższy tydzień lub dwa będziemy się bujać w przedziale 6,2 do 7k:
1) 200 SMA będzie przez tydzień "zastępowało" ceny z końca stycznia/początku lutego (Bitcoin wtedy stał po ok. 8-10k) obecnymi cenami t.j. ok. 6,5k, czyli 200 SMA dalej będzie spadać
2) 50 SMA - obecnie uwzględnia ceny z końca czerwca (wtedy cena wynosiła 5,8 do 6,5k), co oznacza, że niższy kurs będzie "zastępowany" przez wyższy = 50 SMA pnie się ku górze.

Podsumowując: istnieje szansa, że jeśli Bitcoin utrzyma się przez najbliższe 1-2 tygodnie na obecnym poziomie (nawet lepiej jeśli zacznie lekko wzrastać) to wówczas możemy zobaczyć golden cross co bardzo dobrze wróżyłoby na najbliższą przyszłość.

Biorąc pod uwagę inne czynniki jak wybronione 6k po raz CZWARTY oraz roczne RSI na niskim poziomie ja osobiście jestem dobrej myśli
https://image.ibb.co/nGouLz/rsi_roczne.jpg

Takie moje luźne przemyślenia ;)
Ostatnio zmieniony sobota, 18 sierpnia 2018, 01:16 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 4 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » sobota, 18 sierpnia 2018, 00:34

vjankuv pisze: BTW, Twoje linie wyglądają, jak boże promienie z jakiejś góry :D Z tego tylko dobre rzeczy mogą być ;) Chyba "Hobbit:bitwa pięciu armii" mnie na takie skojarzenia sprowadziła.
Spoiler:
Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 17 sierpnia 2018, 23:03 przez vjankuv, łącznie zmieniany 1 raz.
Zaraz kurs wejdzie w chmure, i przyjda spadki i wszyscy beda miec pochmurne oblicza...

Nie no, chyba 6550 przebije

Dodano po 5 minutach 24 sekundach:
Pleasek89 pisze: roczne RSI
chyba dniowe? ;)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » sobota, 18 sierpnia 2018, 01:09

Memento: nie pękajmy za wcześnie. A najlepiej w ogóle
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=2&t=4599

"Jako iż przed chwila spieniężyłem ostatnie BTC wykopane przeze mnie a sprzęt (a w sumie ostatnia koparke jaka miałem) wystawiam powoli na allegro, przyszedł czas pożegnać się z BTC i z tym forum :P Było fajnie ale to już koniec"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » sobota, 18 sierpnia 2018, 01:21

Bit-els pisze: Memento: nie pękajmy za wcześnie. A najlepiej w ogóle
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=2&t=4599

"Jako iż przed chwila spieniężyłem ostatnie BTC wykopane przeze mnie a sprzęt (a w sumie ostatnia koparke jaka miałem) wystawiam powoli na allegro, przyszedł czas pożegnać się z BTC i z tym forum :P Było fajnie ale to już koniec"
Przypomniało mi się to:
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » sobota, 18 sierpnia 2018, 03:22

Meeh (¿ )
https://www.barchart.com/futures/quotes/BTQ18/overview

Kod: Zaznacz cały

Expiration Date
08/31/18 (14 days)

Kod: Zaznacz cały

Leveraged Funds - Long / Short
2,065 (+584)
1,766 (+312)

Kod: Zaznacz cały

Non-Commercials - Long / Short
2,203 (+587)
2,425 (+443)
Dodano po 2 minutach 51 sekundach:
Reserve Currency - Dollar, Euro, Ruble, Gold, or Bitcoin?
https://www.barchart.com/story/futures/ ... or-bitcoin
* nie czytałełem może jutro

Dodano po 20 minutach 53 sekundach:
(chyba chwilę, przed pikiem)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » sobota, 18 sierpnia 2018, 07:22

Bit-els pisze: Memento: nie pękajmy za wcześnie. A najlepiej w ogóle
Mądrego, zawsze miło słuchać:
l3sny pisze: mozesz przeciez kopac LTC. zabawa sie dopiero zaczyna a Ty juz wymiękasz?
z tego samego wątku.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: RuckenFetard » sobota, 18 sierpnia 2018, 08:03

Tak patrzą
Bit-els pisze: Memento: nie pękajmy za wcześnie. A najlepiej w ogóle
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=2&t=4599

"Jako iż przed chwila spieniężyłem ostatnie BTC wykopane przeze mnie a sprzęt (a w sumie ostatnia koparke jaka miałem) wystawiam powoli na allegro, przyszedł czas pożegnać się z BTC i z tym forum :P Było fajnie ale to już koniec"

Może zamiast kresek zacznę szukać na tym forum paternów takich jak :
Wpis wyprzedanego desperata a następnie dwa blisko siebie wpisy @prezesa oraz @l3sny , ten pierwszy w neutralnym tonie a ten drugi w pozytywnym.

Jeszcze jeden tekst wyjęty z tego linka :)
Heh wiesz co czuje ze wyszedłem na plus, ale dowodów nie mam bo musiałbym zsumować dziesiątki rzeczy jakie wiązały się z BTC a zwyczajnie mi się nie chce, ale jestem zdania że na plus

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
50
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 18 sierpnia 2018, 09:50

Bykom udało się zamknąć świecę dzienną powyżej jednego z dwóch głównych ustanowionych w ostatnich dniach oporów (niebieski). Został jeszcze poziomy (fioletowy). Niestety ostatni ruch wzrostowy został wyrysowany na zmniejszającym wolumenie, co prosi się o korektę.

Obrazek

Jeśli przyjrzymy się obecnemu ruchowi w skali micro, do zobaczymy formację przypominającą double top, która może przejść w większe spadki. Widać, że wzrost jest rysowany małymi świeczkami z długimi knotami. Nie ma w tym wszystkim siły potrzebnej do dalszych wzrostów. Widać też, że średni wolumen drugiej części ruchu jest mniejszy niż pierwszej. Miejmy nadzieję, że potencjalna korekta nie przebije dwóch ostatnich dołków na poziomie około 6250$, które stanowią jednocześnie fibo 0,5 obecnego ruchu.

Obrazek

Przy okazji po raz kolejny zachęcam do analizy z perspektywy poziomów np techniką stref wsparć i oporów. Na forum jest bardzo dużo linii trendu i bardzo mało poziomów. Te dwie techniki dają zupełnie inne spojrzenie na kurs, tym samym miejsca wspólna dla obu metod mają większą szansę reakcji kursu.
Nie uważam, żeby w tradingu zawsze trzeba było przewidywać. Ja często lubię rysować linie "post factum" - kiedy widzę, że zmniejszyła się dynamika ruchu. Nie mam pewności, że ruch został zakończony, jednak nie przeszkadza mi to w pociągnięciu linii przez obecny poziom kursu i wcześniejszy dołek / szczyt. Wtedy mogę badać jak do tej pory kurs reagował na tak narysowaną linię. Zdaje się, że spadek, który rysuje się od zamknięcia ostatniej świecy dziennej wywołany jest przez fioletowy opór poziomy, o którym pisałem na początku i niebieską linię, którą narysowałem poniżej. Z analizy rozstawienia możliwych oporów wynika, że bykom nie będzie w najbliższym czasie łatwo przebić się wyżej, a potencjalny ruch wzrostowy może być rysowany przez dłuższy czas.

Obrazek

Obrazek

Jeśli spadki miałyby się rozwinąć, a to, co rysuje się od 9 dni miałoby jednak nie stanowić reversalu trendu dziennego, to potencjalny kolejny dołek mógłby być w okolicach dolnej linii trójkąta narysowanego na 4H, a więc w okolicach 5250-5330. Trochę bardziej optymistyczny i realistyczny scenariusz to retest dolnej linii klina narysowanego na dziennych i okolice 5900$.

Obrazek

Jednak bardzo optymistycznym faktem jest to, że nastąpiło wczoraj pochłonięcie (zasłonięcie) dziennej świecy spadkowej z 10.08.2018.
Ruch na BTC (i właściwie na każdym aktywie) można podzielić na ruchy właściwe i oddzielające te ruchy konsolidacje. Konsolidacje są wyznaczane przez wszystko, co wskazuje na zmniejszenie momentum danego ruchu, tj. krótsze body (bączki), długie knoty skierowane w przeciwnym kierunku, co ruch (long legged doji, pinbary) lub świece o przeciwnym kolorze (np. zielony bączek po kilku czerwonych świecach z długimi body). Zarówno bykom jak i miśkom nie jest trudno wyskoczyć z tworzącej się konsolidacji. Najtrudniejsze zadanie polega na zniesieniu świecy, która do niej prowadziła. Na obrazkach poniżej pokazałem trzy główne ruchy spadkowe w ramach konsolidacji rozpoczętej około 20.01.2018 i trwającej do dziś. Pominąłem ostatni ruch spadkowy od 31.07.2018, bo nie mamy pewności czy jest zakończony. Na pomarańczowo oznaczałem główną świecę spadkową i jej nieudaną próbę przebicia, co w rezultacie zmieniało wyrysowaną konsolidację w formację kontynuacji. Na żółto oznaczałem konsolidacje, które najczęściej były zasygnalizowane przez doji lub pinbara. Na niebiesko oznaczyłem bycze zniesienia kolejnych świec spadkowych, co wiązało się z ruchem do kolejnego oporu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ruch trwający od końca lipca podzieliłbym w następujący sposób:

Obrazek

Zasłaniając świecę z 10.08.2018 bykom udało się ostatecznie wyjść z konsolidacji nr 3 górą. Jeżeli wolumenu popytowego starczy na kontynuację ruchu na północ, to powinniśmy dobić do wskazanej poniżej pomarańczowej linii trendu, która pokrywa się z poziomym wsparciem w przedziale cenowym 6860 - 6900$. Wymagałoby to jednak interwencji jakiś grubych paluchów.

Obrazek

Obrazek

PS. Przepraszam za lekką chaotyczność, skończyła mi się kawa.
adam1226 pisze:
Czyli uważasz, że 6,8-6,9 to max a i o to będzie bardzo trudno?
Jeżeli z obecnych poziomów nastąpi wybicie to oceniam zasięg takiego ruchu na 7,5 - 7,7k (fibonacci extension, klin na dziennych). Po prostu uważam, że na 6,8-6,9 będzie kolejna korekta w przypadku wzrostów.
Ze względu na to jak wyglądała wczorajsza dzienna stawiam na korektę do maks. 6,35 k lub do obecnego poziomu i potem wzrosty. Obecnie jesteśmy na lt wzrostowego rysowanej na 1H i może nastąpić tu kolejne wybicie. Ale to, co dzieje się na wolumenie od około 15 godzin (tj. od przebicia niebieskiego oporu, o którym pisałem na początku postu) to jakaś tykająca bomba zegarowa dla byczków. Bez pomocy grubasa, który wyrysuje dzidę do góry (najlepiej taką jak ta z 12.04.2018) może się nie obyć.

Obrazek

Kawa zaczyna działać :) .
Ostatnio zmieniony sobota, 18 sierpnia 2018, 11:04 przez new06, łącznie zmieniany 1 raz.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » sobota, 18 sierpnia 2018, 10:13

Jak dla mnie wygląda to bardzo niepokojąco


Dodano po 51 sekundach:
new06 pisze: Jeżeli wolumenu popytowego starczy na kontynuację ruchu na północ, to powinniśmy dobić do wskazanej poniżej pomarańczowej linii trendu, która pokrywa się z poziomym wsparciem w przedziale cenowym 6860 - 6900$. Wymagałoby to jednak interwencji jakiś grubych paluchów.
Czyli uważasz, że 6,8-6,9 to max a i o to będzie bardzo trudno?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » sobota, 18 sierpnia 2018, 10:40

https://m.interia.pl/biznes/news,2582072
.
Z badań przeprowadzonych przez naukowców z Yale wynika, że wzrost wyszukiwań w wyszukiwarce Google fraz związanych z bitcoinem o jedno odchylenie standardowe w ciągu tygodnia powodowało wzrost ceny o 1,84 proc., natomiast wzrost o jedno odchylenie standardowe w ciągu dwóch tygodni wzrost ceny o 2,3 proc
Chcecie wzrostów?
To już do goglowania zapędzić rodziny i przyjaciół :D
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 38 gości