Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » środa, 4 sierpnia 2021, 22:01

mesrotten pisze: środa, 4 sierpnia 2021, 13:25 jeśli miałbym wróżyć to.. możemy jeszcze pomielić cały sierpień i wrzesień w obecnym zakresie łącznie ze zrobieniem teraz 48 -> 42 w dwa miesiące i up od października
Obrazek

Biały Wyckoff akumulacyjny zyskuje przewagę. Zobaczymy na co stać do jutra eth i może uda się wyjść prawidłowo z range'a. Wtedy w nawiązaniu do poprzedniego posta widziałbym mocny sierpień, ostudzenie nastrojów we wrześniu i opcję na fajerwerki w Q4 z ew. przedłużeniem do początku Q2 2022.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7625
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12824
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » środa, 4 sierpnia 2021, 23:50

@mesrotten, no ja bym uważał, bo nawet jeśli przebijemy 42k$ to do ATH jeszcze sporo oporów (47, 50 czy 55k$) i każdy może zawrócić kurs na nowe ATL.

Jutro raczej spodziewałbym się dalszych spadków. W końcu „sprzedawaj fakty” na ETH.

Dodano po 1 minucie 33 sekundach:
Nawet jeśli mamy iść dalej up to 0.382 to za mało przy pierwszej fali wzrostowej. Imo lokalny dołek poprawimy jeszcze.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 5 sierpnia 2021, 10:51

Jak nastroje, ekipo? Ja się nie udzielałem, bo i nie było po co, nudne mulenie. Moim zdaniem mamy duże szanse, żeby (tak jak część osób przewidywało wtedy) zrobić bańkę dwuetapową, bo to co mamy teraz naprawdę nie wygląda już na grunt pod R2N, mamy coś co spokojnie może dać ORGR dający początek nowemu silnemu uptrendowi. Jeśli pomulimy jeszcze miesiąc to będzie to baaardzo interesujący sygnał.

Alternatywą jest kontynuacja mojego rogalika ze spadkiem do 14k ;) tak czy inaczej jeden z scenariuszy, który mocno promowałem kilka m-cy temu, zwalczając uptrend do 100k bez przystanków ile wlezie, pewnie pamiętacie :D

Teraz nie mam już problemów ze 100k, mnie satysfakcjonuje obecna figura i w przypadku byczym liczyłbym nawet na ponad 200k, więc byki mają mnie w drużynie :mrgreen: tj. jeśli fajny ORGR się narysuje i będzie naprawdę super podstawa pod banię. Bo na razie wyglada bardzo zachęcająco, ale brakuje ~miesiąca mulenia i prawego ramienia, najlepiej w maksymalnie byczej postaci tj. trójkąt w jakiejś postaci (oby zwyżkujący, wtedy mamy byczą figurę w byczej figurze w byczym trendzie 1M, nic tylko czekać na profity :mrgreen: )

Ale odrzucenie tutaj, może w powiązaniu z ETH --> okolice 14k. I fajny moment by się obkupić raczej wtedy, jeśli zacznie się kolejne mulenie parumiesięczne :mrgreen:

Niecierpliwym polecam teraz shitcoiny, altcoin season index spadł do 25 czyli w sam raz, by planować długie pozycje na kolejną megabanię altów.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 14 sierpnia 2020
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rockalypse » czwartek, 5 sierpnia 2021, 12:24



Zaczyna się robić ciekawie, jeżeli okaże się to prawdą.:)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » czwartek, 5 sierpnia 2021, 12:45

mesrotten pisze: piątek, 23 lipca 2021, 13:19 Witam po urlopie ;)

Szybki strzał ode mnie i dwa warianty:

1. Byczy

Imo gramy ten ogromny kanał, duża zbieżność punktów stykowych z medianą zdaje się go potwierdzać.

Dla wersji optymistycznej musielibyśmy z aktualnej konsolidacji wybić medianę i powędrować do górnego ograniczenia kanału, co w zależności od timingu powinno sprowadzić nas do range-high w okolicach 40-42 k.

Widziałbym przy tym jeszcze jeden zjazd nawet do 30 k i rysowanie trójkąta zwyżkującego, chociaż niestety druga fala zrzutów namieszała i wykres wygląda całkowicie inaczej na praktycznie każdej giełdzie gdzie mamy w komplecie HH, HL i DB (finex), przez co równie dobrze może wyrysować się klin lub trójkąt zniżkujący :D

Wybicie mediany i jej pozytywny test dałyby nadzieję na początek końca korekty.

Obrazek

@BitJanusz mam bardzo podobne rozkminy. Jakiś czas temu wrzucałem powyższy pomysł na opcję byczą, punktem wyjścia było dla mnie wybicie mediany tego dużego kanału co nastąpiło w jednym silnym ruchu do lt spadkowej. Aktualnie bardzo wskazane byłoby mulenie nawet do końca września pod lt przy wyrysowywaniu kolejnych HL. Nie wyklucza to zrobienia nawet okolic 31 k z timingiem za ok. miesiąc przy lt. Ew. jak w powyższym poście przy wyjściu teraz i tak widziałbym test obecnego range'a, przetestowanie tak ogromnej, klkumiesięcznej struktury byłoby bardzo wskazane. Zgadzam się też co do R2N, który jako z natury korekcyjny powinien być impulsywny i szybki, a co nie nastąpiło.

Zmieniam też taktykę i olewam lewar, skupuję spot za duże kwoty, i tu pytanko - w jakie shity byś wchodził ? ;) oprócz dot, uni, doge :D i eth z altów rozkminiam jeszcze ocean, ogn, grt, atom, chz, zil, dgb pro, ada, keep, kava i vet :D powoli akumulując :) Przy początku ew. 5 fali od XII '18 nie widzę sensu siłować się z pojedynczymy trejdami, poza tym nie mam czasu siedzieć na telefonie i reagować szybko.

Obrazek


Imo b. ważne jest również odbudowywanie się hashrate'u. Pułap spadków z pewnością w dużej mierze zawdzięczamy banowi w Chinach i kapitulacji górników. Blue dot nie pojawiła się od dawna nawet przy mniejszych kapitulacjach pod rząd pierwszy raz w historii. Jeśli ją zobaczymy po tak dużym załamaniu to powinien to być naprawdę mocny sygnał do zakupów.

Obrazek


No i funding i premium nawet pomimo wystrzałów o kilkanaście tyś. od maja pozostają na bardzo niskim poziomie - póki co zawsze oznaczało to okres intensywnej akumulacji.

mesrotten pisze: niedziela, 6 czerwca 2021, 21:04 Funding & premium fajnie wyznaczały do tej pory okresy akumulacji a nawet lokalne dołki.

Obrazek

@ergorg ogólnie biorę pod uwagę jeszcze jeden mocny zjazd w ciągu miesiąca/dwóch, ale raczej będę go traktował jako szansę zakupową. Dopiero mocne wyjście z range'a dołem zniszczy me marzenia :D ogólnie masz bardzo rację wylewając to co jakiś czas kubeł zimnej wody na forum. Mi przede wszystkim nie pasuje do zrobienia r2n i zawrotki na ATL charakter obecnego wypłaszczenia i brak impulsywnej, szybkiej korekty po spadkach (właściwe r2n). Oczywiście jeśli trwa dystrybucja to możemy myknąć 43/44 k i zanurkować, ale jeśli finalnie wyjdziemy mocno up (48/50+) to daję 75% szans na max korektę wyjścia z range'a we wrześniu i dalsze wzrosty. No i eth trochę podciągnął rynek up i pasowałoby dziś zawrócić a nie odwrotnie.

e/

No i jeszcze to. Nie jestem wielkim fanem log, ale jakoś nie daje mi spokoju.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7625
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12824
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 5 sierpnia 2021, 13:02

@mesrotten, staram się nie oddalać zbyt bardzo na wykresie. Co mam na spocie to mam, jedynie bym dokupił gdybyśmy zrobić nowe ATL.

Tymczasem scenariusz najbliższy czas:



Jeśli kolejne rozszerzenia fibo zadziałają jako wsparcie, idziemy wyżej (wtedy dopiero zacznę się zastanawiać gdzie idziemy) i na pewno będę próbować łapać longi z tych poziomów. Zejście poniżej 34k$ dalej daje szanse na pójście up ale niesmak pozostanie. (ostatnie wsparcie na 32k$ - niżej to piekło)



Przypomnę, że zatrzymało nas u góry 0.382 całych spadków i linia trendu spadkowego. (liniowa)

Shorty wczoraj ładnie wzięte na lokalnym podbiciu:

Obrazek

Dużo ludzi na forum wszystko by chciało szybko i już teraz. W zeszłym tygodniu waliłem do łbów, że korekty dwutygodniowych wzrostów (i kilkunastów k$ up) nie odbębnimy w dwa dni. Oczywiście zakładając, że obecnie mamy korektę wzrostów, a nie korektę spadków.

---

No dobra, wrzucę jeszcze wykres mid term:



Co przemawia do mnie za (chociaż) jeszcze jednym up'em, to to, że struktura obecnego wybicia miała charakter impulsu. Jeśli już pójdziemy wyżej, zależnie od tego gdzie się zatrzymamy będzie można już lepiej określić czy to tylko korekta spadków czy jednak budujemy impuls pod nowe ATH. Jednak dalej dla mnie za wcześnie. Wolę rozgrywać ruchy w obecnym range'u aniżeli myśleć o wybiciu w którąś ze stron.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » czwartek, 5 sierpnia 2021, 13:15

BitJanusz pisze: czwartek, 5 sierpnia 2021, 10:51Teraz nie mam już problemów ze 100k, mnie satysfakcjonuje obecna figura i w przypadku byczym liczyłbym nawet na ponad 200k, więc byki mają mnie w drużynie
czuje się zaszczycony i jestem rozpromieniony :D

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2021
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: siemekmaly » czwartek, 5 sierpnia 2021, 13:19

hmmm a nie martwią Was malejące od maja obroty na BTC? Jak na to patrzycie? Co o tym można myśleć?

Nie myślicie że za słabo wystraszono "nowych" hodlerów którzy kupili BTC po 20-30k?

Łukasz

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 156
Rejestracja: 22 października 2018
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: SirJack » czwartek, 5 sierpnia 2021, 13:25

Z góry przepraszam za lekki OT, ale zerknąłem z ciekawości na ETH D1.

Oto co rzuciło mi się w oczy:

https://pl.tradingview.com/chart/ETHUSD/CcxJKjBY/

Obrazek

Co by nie robić całkiem OT, to sytuacja na BTC:
układ nie został dociągnięty do punktu D. Klaster 1.618 i FE1.618.

Jak puści pivot, może być zjazd.

https://pl.tradingview.com/chart/BTCUSD/iQxRHoZZ/

Obrazek

Zwracam uwagę, że na obu walorach wolumen popytowy na interwale D1 raczej mizerny.
ETH - Kraken, BTC - Coinbase, a więc dwie duże giełdy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 156
Rejestracja: 22 października 2018
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: SirJack » czwartek, 5 sierpnia 2021, 14:00

9gmalgmal pisze: czwartek, 5 sierpnia 2021, 13:52@SirJack juz kilka razy trafiles, do jakiego poziomu obstawiasz ew. zjazd?

Możliwe strefy wsparcia przedstawiam poniżej:

Obrazek

RGR lekko nie dojechał prawym ramieniem, liczyłem na 40.6k i tam czekałem z Skami.
Zobaczymy, czy wybiją linię szyi.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2021
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: siemekmaly » czwartek, 5 sierpnia 2021, 14:13

9gmalgmal pisze: czwartek, 5 sierpnia 2021, 13:52@siemekmaly nowi mogli kupic po 30k. Ijezeli pojdziemy w gore to dobrze zrobili a jak pojdziemy w dol to zel zrobili. Tu nie ma co dyskutowac o oczywistosciach.


Wiesz, nie o to mi chodzi. Poprostu spadki z 65k na 30k nie wystraszyły na tyle kupujących po 20-30k żeby oni odsprzedali swoje BTC, wierzą w BTC za 1mln. Zastanawiam się tylko, przy jakich wartościach faktycznie zacznie się panika i wyprzedaż. AT swoją drogą, ale mamy całe otoczenie gospodarcze i spekulacje :)

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2021
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: siemekmaly » czwartek, 5 sierpnia 2021, 14:28

@9gmalgmal jasna sprawa.
A masz pomysł na zmniejszające się obroty vs potencjalne wybicie?
Nie powinniśmy spodziewać się odwrotnego ruchu (a nie wzrostów), patrząc na malejący wolumen?

Wygadany
Posty: 554
Rejestracja: 7 grudnia 2013
Reputacja: 250
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KaTa90 » czwartek, 5 sierpnia 2021, 17:03

Obrazek

1. Utworzył nam się trójkąt 1h, gdzie kluczowe jest utrzymanie 36,8k, a maksymalny zakres obecnego wzrostu to 39,3k. Po weekendzie nadejdzie rozwiązanie :)

2. Przebicie 39,3k daje na możliwe kolejne podejście pod 41,5k-42k, którego przebicie spowoduje gwałtowne wzrosty do poziomu 47k-47,5k, jednakże odbicie się od tego poziomu kolejny raz sprowadzi nas na nowy dołek

3. Przebicie 36,8k oznacza zejście na kolejne wsparcie w poziomie 34,5k

Weekend widzę w altach, sprawdzam właśnie co mocno rypło, co utrzymuje constans i może jak TRU/FIS coś wystrzeli ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7625
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12824
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 5 sierpnia 2021, 19:46

To odbicie wygląda obiecująco, do tego weekend się zbliża.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » czwartek, 5 sierpnia 2021, 21:58

Ostatni bastion miśków i bardzo ważne 1D. Mocny odrzut tutaj nie wróżyłby nic dobrego. Zamknięcie nad 41.5 powinno dać kopa.

Obrazek

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 358
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 1008
Reputacja postu: 
37
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Arcymistrz1990 » piątek, 6 sierpnia 2021, 00:55

9gmalgmal pisze: czwartek, 5 sierpnia 2021, 03:39
ergorg pisze: środa, 4 sierpnia 2021, 23:52Imo lokalny dołek poprawimy jeszcze.
Tez mi sie tak wydaje. Mozliwe ze wyrysuje sie HS z zasiegiem na fibo 0,6 (~34k) od dolka 20.07, ale nie widze tez popytu, volumenu, jak sie rozgladam, to duzo osob wrzuca wieksza kase w inne rzeczy niz krypto. Zobaczymy.
Jakiego volumenu nie widzisz? Jakie osoby? Apeluję, żeby skończyć przynajmniej tu na forum z mitami o potężnej cenotwórczej sile ulicy czy też wpływie Elona Muska na długoterminowe ruchy na BTC. Ulica wchodzi na samym końcu jak już jest duża zmienność cenowa.

W długim terminie wpływ na cenę BTC ma ściąganie z rynku spot podaży przez instytucje - zaznaczam, że bardzo rzadko odbywa się to przez orderbook, a zazwyczaj przez OTC (over the counter przez np. zakupy instytucji bezpośrednio od górników) albo przez darkpool. Do tego dochodzi halving i redukcja nowej podaży o połowę. Tego typu wydarzenia trwają długo, podaż jest stopniowo ściągana i zamrażana (względem wymiany giełdowej) i w pewnych momentach nagle dochodzi do szoków podażowych kiedy mamy okazje obserwować bardzo dynamiczne ruchy wzrostowe. Wtedy zazwyczaj pojawia się złudzenie, że to ulica się rzuciła i pompuje, albo Elon Musk manipuluje - ale prawda jest taka, że w obrocie handlowym na giełdach po prostu brakuje bitcoinów do sprzedaży, które zostały wcześniej skupione pod zabezpieczenie jakiegoś innego instrumentu (np. etf czy chociażby gbtc). Oczywiście krótkoterminowo i bardzo daleko od bazy wybicia (przy już silnym wykupieniu i dużej odległości od ceny skupów instytucjonalnych) można łatwo manipulować rynkiem, dlatego też jestem zwolennikiem długoterminowego horyzontu inswestycyjnego na krypto.

Kluczowa jest analiza tego czy jest zainteresowanie instytucji. A nie tego czy Kowalski lub Smith jest na wakacjach czy wrzuca kasę w krypto czy w inne aktywa. Przepraszam bardzo ale przecież tego typu rozumowanie jest absurdalne, dziecinne i naiwne.

Nie twierdzę, że cena nie jest prowadzona przez boty handlowe - sam w oparciu o to wrzucam tu analizy. To wszystko jest ważne w tradingu krótkoterminowym. Ale na koniec dnia w dłuższej perspektywie czasowej decyduje proste prawo popytu i podaży i tego co się dzieje na rynku spot. Dlatego też dane onchain są bardzo ciekawe ponieważ mogą ujawnić coś czego nie widać na orderbooku (skoro instytucje skupują poza orderbookiem) i mogą dać sygnały wyprzedzające dla pojawienia się na giełdach szoku podażowego.

A skoro już mówimy o wolumenie i niech już będzie danych giełdowych. Poniżej dane od dostawcy giełdy Coinbase. Strzałkami zaznaczone 4 bardzo wyraźne piki wolumenowe - kiedy następowała obrona ceny przed dalszymi spadkami poniżej 28-30k USD. A więc był wolumen i to wolumen broniący kursu.


Przepraszam za tego posta ale jestem po prostu zdumiony niektórymi wypowiedziami.

A poniżej tracking posiadania BTC przez Grayscale. O ile dane przedstawione są wiarygodne to zwracam uwagę na rok 2020 i ilości posiadanych BTC z 259000 BTC na początek roku do 607 000 na koniec roku. To ma wpływ na cenę, a nie to czy Kowalski jest na urlopie.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1275500707

Obecnie Grayscale podaje, że posiada ok. 650 060 BTC (shares outstanding 692,370,100 x BTC per share 0 .000938892). A więc widać, że roku w 2021 już nie szczególnie kupuje co też jest jakąś informacją.

Ostatnio zmieniony piątek, 6 sierpnia 2021, 08:25 przez Arcymistrz1990, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 111
Rejestracja: 8 czerwca 2020
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: GameBoy » piątek, 6 sierpnia 2021, 01:06

Śmieją nam się w twarz:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3105
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1094
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 6 sierpnia 2021, 08:42

@GameBoy niekoniecznie, chyba to było powodem:




Ale dlaczego na binance?

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 24 maja 2021
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: marcinrio » piątek, 6 sierpnia 2021, 08:45

GameBoy pisze: piątek, 6 sierpnia 2021, 01:06 Śmieją nam się w twarz:
To był swap z TRC20 na ERC20, nic szczególnego


Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » piątek, 6 sierpnia 2021, 09:07

marcinrio pisze: piątek, 6 sierpnia 2021, 08:45To był swap z TRC20 na ERC20, nic szczególnego
ale od zawsze, wszelkie spiskowe teorie się lepiej sprzedawały :lol:
o upadku Tethera czytam od samego początku, jak się tutaj zarejestrowałem....
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 88duguid, shinya56 i 27 gości