Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jondoexxx » niedziela, 20 stycznia 2019, 20:17

Chciałbym żebyście zwrócili na coś uwagę, jest to wykres BitStampa liniowy



Po poprzedniej bańce ładnie widać po wykresie obrotów, że do momentu ATH obroty rosły, a przez całą bessę do końca spadków malały i od momentu kiedy zaczęły rosnąć, zaczęła się hossa.
Obecnie widać, że obroty wciąż maleją, dlatego wydaje się, że dołek, faktycznie przed nami. Jeżeli jednak spojrzeć na wykres od czerwca 2016, to praktycznie osiągnęliśmy już dno


Jednak jest to pewnego rodzaju manipulacja, bo jeżeli by spojrzeć na okres od początku hossy 2015, to do dna daleko.



Warto zauważyć, że po upadku Goxa, największej giełdy, obroty tak spadły i było to "możliwe", w obecnej sytuacji ciężko jest mi to sobie wyobrazić, jest za dużo dużych giełd.

Osobiście, obecnie jestem zainteresowany pomnażaniem ilości BTC, bo wierzę w ideę kryptowalut i obecną cenę w $ uważam, za tanią w stosunku do tego jaka będzie w przyszłości. W ostatnim tygodniu przejrzałem wykresy ok 400 altów w parze z BTC i widać wyraźnie, że na większości, osiągnęliśmy dno już jakiś czas temu (grudzień 2018), a obecnie znajdujemy się nawet 30-50-100% ponad tym dnem. Porozstawiałem BIDy w okolicach dołków w parach z BTC, ale jak widzę ich wypłaszczone wykresy i to, że musiałyby spaść o kolejne 50-70%, to nie wiem co by się musiało wydarzyć. Aby ponownie odwiedzić dno w parach ALT/BTC, BTC musiałby spaść sporo poniżej 3100. W związku z tym widzę kilka scenariuszy:
1) BTC zrobi w najlepszym wypadku double bottom w okolicach 2900-3100 (w tym wypadku nie sądzę, aby alty zeszły poniżej swoich dołków na wykresach ALT/BTC
2) BTC zejdzie w okolice 1800, wyrysuje coś na kształ V bottom i wróci w okolice 2500-3000, alty w tym przypadku ALT/BTC wyrysują ładne double bottom
3) BTC zejdzie w okolice 1200-1800 i zostanie tam wiele miesięcy, w ten sposób wykres obrotów sięgnie dna i całkiem możliwe, że zobaczymy nowe lowy na altach w parze z BTC.

Sam nie wiem pod co grać, spadki trwają już rok, wykresy większości coinów na parach z BTC są tak wypłaszczone, że tam nie ma miejsca na kolejne 50%-70% w dół. Oczywiście na parze z $ to spokojnie może polecieć i 80%. Wystarczy, że bitek spadnie do 1,2k, alt w parze z BTC o 10-20% i gotowe. Jeżeli ktoś jest jednak zainteresowany akumulacją BTC jak ja, to można się zacząć denerwować, bo obecnie większość jest przeważnie po 50%+ na plusie od dołka. Mam wystawione sporo bidów ale nie sądzę, aby one weszły.

np wykres STEEM, zdziwiłbym się, gdyby spadł 50% poniżej dołków w parze z BTC (no chyba, że projekt by upadł)


Na koniec, ciekawostka:

Jeżeli rozciągnąć fibo od szczytu hossy, do dołka ostatniej bańki, 3142$ to 0,893 zniesienia, a dołek na stampie wynosi $3122. Jeżeli projekt nie upadnie, nie wiem jak zakupy na tym poziomie powiedzmy za 30%, a następnie zakupy za 40% przy 2-3k, a następnie za 40% wszystkiego poniżej 2k mogą nam nie dać zysku w perspektywie 5-10 lat (okazji do sprzedania 2-3x wyżej). Jak dla mnie to jest tanio i z każdym miesiącem, kiedy nie spadamy poniżej 3k, a ja mam nie więcej niż 30% kapitału zaangażowanego, po prostu się denerwuję, że pociąg odjedzie :D W głębi duszy modlę się o te 1-2k i wielomiesięczne boczniakowanie, bo zakumulowałbym sporo BTC i altów, które nabyłbym po niższych cenach.


Dodano po 22 minutach 10 sekundach:
Obecną sytuację widzę tak, jeżeli nie zrobimy nowego low, to widzę szansę na wyrysowanie ładnego "W". Ładnie się to pokrywa z obrotami, które miały swój dołek w grudniu, a teraz idą do góry. Generalnie w tym okresie, w którym jesteśmy poniżej 4k, obroty są wyraźnie większe. Czy to akumulacja, czy dystrybucja, ciężko powiedzieć.


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 20 stycznia 2019, 20:20

Tylko czy projekt można w ten sposób wiązać z ceną, @@jondoexxx ?

Czy BTC nie mógłby pełnić założonej w whitepaper roli, kosztując dolara?
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jondoexxx » niedziela, 20 stycznia 2019, 20:30

@BitJanusz Za dużo filozofujesz. Nie mógłby, bo adopcja jest związana z ceną. Nie będę prowadził tej dyskusji gdy zaczynasz od zdania, porozmawiajmy co by było gdyby BTC spadł do 1$, bo kosztuje ile kosztuje, więc musiałby tam spaść, a to się nie wydarzy. Jeżeli sądzisz, że to możliwe, to uważasz, że projekt upadnie. Ja jestem innego zdania.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » niedziela, 20 stycznia 2019, 20:42

A ja jestem zdania, że BTC za 1 dolara byłby znacznie popularniejszy niż za 20000$.

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: olena » niedziela, 20 stycznia 2019, 20:47

@BitJanusz, moim zdaniem BTC za 1 USD nie mógłby pełnić żadnej znaczącej roli, bo byłby za mały do czegokolwiek.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Harmony » niedziela, 20 stycznia 2019, 20:50

@osobliwy_nick Po spadku z 20k na 1 usd z pewnością straciłby swoje poważanie i nikt nie chciałby go dotknąć. Byłby jedynie popularniejszy wśród hobbystów.

Co innego 50 000 Usd i całe oczy skierowane na niego ;)

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: leszek555 » niedziela, 20 stycznia 2019, 21:01

osobliwy_nick pisze: niedziela, 20 stycznia 2019, 20:42A ja jestem zdania, że BTC za 1 dolara byłby znacznie popularniejszy niż za 20000$.


no, jakże byłby popularny, gdyby w jednym czasie gromadził tylko 21 mln dolarów kapitału, myślę, że użytkownicy tego forum mają taką sumę, byłby bardzo popularny i użyteczny. XD

Początkujący
Posty: 114
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Adsero » niedziela, 20 stycznia 2019, 21:13

Żeby był po 1$ to musiałby być "dodrukowywany" :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » niedziela, 20 stycznia 2019, 21:18

osobliwy_nick pisze: niedziela, 20 stycznia 2019, 19:55Zaczynam się mocno czaić na shorta w okolice 2500$:
Dopiero zaczynasz się czaić? Czekaj dłużej :D
Short w Towim przypadku (wykres) powinien być otwarty minimum na 4000$... a Ty się czaisz :D
Ostatnio zmieniony niedziela, 20 stycznia 2019, 21:28 przez Dovakhiin, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6981
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » niedziela, 20 stycznia 2019, 21:19

Otóż BTC mógłby kosztować dolara, w zasadzie już tyle kosztwał, jednak nagły wzrost popularności wśród ludzi dostrzegających olbrzymi potencjał w tej technologii spowodował bańkę cenową do 20k$, która w oczywisty sposób zakończyła się kolapsem, a obecnie trwa korekta tych olbrzymich wzrostów i cena stabilizuje sie na poziomie 3566 dolarów. Zaś wkrótce cena powinna zacząć zmierzać ponownie do góry już bardziej łagodnie, chociaż w pewnym momencie znowu może zacząć piąć się do góry i to ostro :D
Satoshi Nakamoto pisze:Bitcoins have no dividend or potential future dividend, therefore not like a stock. More like a collectible or commodity.
Satoshi Nakamoto pisze:It's the same situation as gold and gold mining. The marginal cost of gold mining tends to stay near the price of gold. Gold mining is a waste, but that waste is far less than the utility of having gold available as a medium of exchange. I think the case will be the same for Bitcoin. The utility of the exchanges made possible by Bitcoin will far exceed the cost of electricity used. Therefore, not having Bitcoin would be the net waste.
Czyli niezależnie od tego, co jest whitepaper, Satoshi Nakamoto też definował BTC jako cyfrowe złoto, GOLD 2.0 :D Czyli po prostu buy and hodl :D
Ostatnio zmieniony niedziela, 20 stycznia 2019, 21:42 przez anagamidev, łącznie zmieniany 3 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 1691
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 630
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zomos2 » niedziela, 20 stycznia 2019, 21:34

Ehh... Ludzie zapominają że BTC dzieli się nawet na 100 000 000 satoshi. Ludzie zapominają że BTC to wciąż BETA TEST. Ludzie zapominają że są już projekty dojrzalsze i lepsze technologicznie i następna bańka będzie na którymś z nich(lub kilku) i może nastąpić mijanka kapitalizacji(obstawiam że tak właśnie będzie).

Dodano po 32 sekundach:
@Adsero A nie jest dodrukowywany poprzez kolejne forki ? :D

Początkujący
Posty: 114
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Adsero » niedziela, 20 stycznia 2019, 21:38

@zomos2 Jest ale cena też się dzieli na poszczególne nowe coiny o powiedzmy innej specyfikacji.
Na jakie projekty stawiasz przy następnej bańce ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 20 stycznia 2019, 22:15

@jondoexxx

Nie rozumiem, czemu adopcja miałaby być związana z ceną. de facto NIE MOGŁABY, bo inaczej to nigdy się nie sprawdzi. Kto będzie płacić walutą, która systematycznie drożeje ? nikt, bo lepiej zapłacić tracącym wartość FIAT-em. Czy zapłaciłbyś x BTC za laptopa, wiedząc, że cena BTC znów rośnie, być może przebiła ATH? Ja na pewno nie, zapłaciłbym fiatem, który wyłącznie traci.

To nie jest filozofia, po prostu BTC to (miała być) waluta, mega skoki wartości sprawiają, że jako waluta się nie sprawdzi. I zupełnie nie rozumiem, czemu projekt miałby upaść przy niskiej cenie, w whitepaper nie ma nic o snach tudemunów o lambo...
anagamidev pisze: niedziela, 20 stycznia 2019, 21:19nagły wzrost popularności wśród ludzi dostrzegających olbrzymi potencjał w tej technologii


raczej nagły wzrost ilość spekulantów :)


akurat 1$ to cena przykładowa - od czapy. Dolar systematycznie traci na wartości, a adopcja jest naprawdę szeroka ;)


To w sumie trochę zamknięte koło... coinów jest ileśtam. Ludzie chcą nimi płacić, chociaż na próbę. No ale cena jest skończona. popyt przeważa nad podażą, cena rośnie. Ludzie przestają chcieć płacić, za to zaczynają chcieć spekulować. Cena rośnie jeszcze mocniej, adopcja spada. Potem kończy się popyt, kończy sie bania, i zaczyna się odwrót, ale przy tym odwrocie nie rośnie adopcja.. ups, to już mieliśmy, to z grubsza scenariusz od 2010 do dziś ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6981
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » niedziela, 20 stycznia 2019, 22:21

@BitJanusz przecież ostatnio BTC cały czas traci, ktoś np. kto kupował wcześniej przed wbiciem 3-4k$ nadal jest zarobiony, może sobie płaci za różnej pierdoły mając 1000 BTC :D Piszesz ze swojej perspektywy, bo wszedłeś dopiero w 2017 roku. Być może za niedługo 1 BTC będzie warto 100k$ i wtedy też będziesz sobie mógł płacić za byle gówno nie przejmując się wysokim fee :D Oczywiście mając 90k$ zarobku będzie narzekał jakiego to fee wysokie :D To jest właśnie spierdolone myślenie, że jak zarabiam to jest fajnie, jak coś traci na wartości to nagle jest już złe :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » niedziela, 20 stycznia 2019, 22:26

Adsero pisze:Żeby był po 1$ to musiałby być "dodrukowywany"
I zostanie dodrukowany, jeżeli ludzie nie będą chcieli za niego płacić więcej, jeżeli w ogóle ma przetrwać. Oczywiście nie piszę o dodrukowaniu BTC, bo teoretycznie zabrania tego protokół. Mogłyby za to powstać "stablecoiny" powiązane z BTC 1:1, używające nawet lepszej i szybszej technologii. Bitcoin pozostałby wówczas pewnym regulatorem całego rynku, oczywiście wzrost jego ceny mógłby następować i równoważyć powiedzmy inflację, niewiele więcej.

Przy cenie 1$ za BTC teoretycznie ktoś posiadający 21 mln $ mógłby wykupić wszystkie BTC, praktycznie jednak szybko zostałby zablokowany przez jednego, czy innego dystrybutora stablecoina (posiadającego ogromne fundusze), spotykając się z wykładniczym wzrostem ceny, w miarę pokrywania kolejnych zleceń. I w praktyce za swoje 21 mln $ nie wykupiłby nawet ułamka wszystkich BTC.

Dokładnie tak samo jest obecnie na rynku złota. Fizycznego złota jest obecnie kilkukrotnie mniej, aniżeli papierowego. Tylko jedna firma taka jak Apple mogłaby wykupić, przy obecnej cenie złota bodaj całą kilkuletnią produkcję złota za swoje rezerwy finansowe. Skoro złoto jest tak strategicznym surowcem dla działania tej firmy (niezbędny składnik do produkcji elektroniki), dlaczego nie zabezpieczy sobie ona zapasów na kilka lat? Ano bo wówczas ceny złota poszybowałaby momentalnie tak w górę, że nie wykupiliby oni nawet ułamka rynku.

To takie trochę kryptowalutowe science fiction. Ale jest to realna alternatywa dla wariantu, w którym ceny BTC rosną do niebotycznych poziomów, zaś stabilizują się dopiero przy powszechnej adopcji i tym samym, przy ustabilizowaniu popytu na tę kryptowalutę - który jest moim zdaniem nierealny. Bo to oznacza jeden wielki scenariusz bańkowy, a każda bańka musi w końcu pęknąć. Jak na razie nie powstał żaden stablecoin do bitcoina, ale, gdy powstanie może to być znak, że rynek dojrzewa, a technologia ma szansę się upowszechnić.

Dodano po 4 minutach 14 sekundach:
Dovakhiin pisze: niedziela, 20 stycznia 2019, 21:18Dopiero zaczynasz się czaić? Czekaj dłużej
Short w Towim przypadku (wykres) powinien być otwarty minimum na 4000$... a Ty się czaisz
Nie ma opcji, żebym trzymał tyle czasu shorta. Trzymam shorta na czas, czy w zakresie ruchu, który potrafię przewidzieć, zaplanować. Trzymanie shorta od 4000$ byłoby zdaniem się na los, bowiem po drodze było tyle nieokreślonych momentów, że nie byłem w stanie w żaden sposób ocenić, czy warto go dalej trzymać, czy nie. Jakkolwiek shorta z 4000$ zrobiłem, ale już dawno zamknięty.
Ostatnio zmieniony niedziela, 20 stycznia 2019, 22:40 przez osobliwy_nick, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 20 stycznia 2019, 22:26

Nie neguję, że BTC, blokchain, etc. To świetne wynalazki. Pomyście, jaką radochę miałby urząd skarbowy z cyfrozłotówki, gdyby to państwo kontrolowało taki coin poprzez PoW. Ustalone fee i każda transakcja automatycznie odprowadza podatek. Niczego nie trzeba kontrolować, można zwolnić tysiące urzędników od prowokacji żarówkowych :twisted: koniec z kasami fiskalnymi, urzędasami od liczenia tabelek w excelu, pitami...

Pewnie dlatego nic z tego, stołki muszą być :lol:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6981
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » niedziela, 20 stycznia 2019, 22:36

@BitJanusz ale Ty całkowicie mylisz różne rzeczy. Przecież to nie problem, żeby zrobić jakiegoś bitcoin'a, który będzie wart 1$ czy 10kk$ tylko właśnie problem jest z emitentem i kto będzie gwarantował wartość tego bitcoin'a. Abstrakcyjny przypadek, wypuszczamy sobie własnego coin'a i ustalamy, że jego wartość będzie 100$, Ty masz 1000 takich coin'ów i ja mam 1000 takich coin'ów. I co oddasz mi 100k$ za te moje coiny? :D Masz gwarancje, że Cię nie oszukam? Stwierdzę, że mi te coiny nie są potrzebne, a Ty przecież będziesz miał 2000 coin'ów wartych 100$, ale niestety tylko dla Ciebie :D Po prostu BTC w obecnej chwili szuka swojej ceny. Cena jest jaka jest :D Dlatego warto podejść do tego długoterminowo i właśnie skupować po trochu po dużysz spadkach, na wypłaszczeniu, a nie jak już zaczyna mocno rosnąć, oczywiście teraz jest strach, że spadnie jeszcze niżej, ale właśnie to ryzyko jest później nagradzane :D

A co do urzędu skarbowego to faktycznie może wkrótce takie rozwiązania się pojawią. Poza tym 1 bitcoino-złotówka też przecież będzie miała zmienną wartość w stosunku do $ czy jena czy euro :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: 1235674 » poniedziałek, 21 stycznia 2019, 00:32

@Bitmar , to może powrót do starej ankiety, ile % kapitału włożone?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » poniedziałek, 21 stycznia 2019, 01:14

BitJanusz pisze: niedziela, 20 stycznia 2019, 15:31Mi takie LT niezbyt się podobają. Mają mało punktów, są przebije "w tę i tamtę", nie da się pod to grać. Jak założysz longa "bo przebiło" to za chwilę masz nura w dół i tracisz. Shortujesz w drugą stronę - znów wtopa, bo to prawie dołek.

Do tego taką "LT" możesz narysować.. no właśnie, kiedy? Czy byłeś ją w stanie narysować w maju? czerwcu? lipcu? ni dudu. Ona swoje punkty zaczepienia "złapała" dopiero w październiku. Jak grać pod wielomiesięczną formację, gdy powstaje ona tuż przed spadkiem i w ogóle można ją tuż przed nim dopiero narysować?
To, że są przebijane w jedną i drugą jak to mówisz, daje dodatkową informację.
Ogólnie to jeśli masz gdziekolwiek jakąś LT to nie masz otwierać od razu longa po jej przebiciu czy tam shorta. Jest LT -> patrzysz jak na nią reaguje kurs -> decydujesz czy kurs się od niej odbija i zawraca czy przebija i kontynuuje ruch -> otwierasz/zamykasz pozycję.

Odnośnie tego kiedy byłem w stanie narysować LT o którą pytasz to jest najmniej istotne bo będzie ona potrzebna dopiero za jakiś czas. To nie ona była "formacją przez którą powstał spadek".

Zobacz jak działają LT na BTC i zastanów się czy aby na pewno nie da się pod to grać. Przygotowałem kilka przykładów.
Skróty: LTP - linia trendu pierwotna; LTO - linia trendu ostateczna

LTO zielona - wyznaczyła wsparcie dla dołka w lutym
LTP pomarańczowa - wyznaczyła wsparcie dla kolejnego dołka
LTP turkusowa - jw
LTP fioletowa - pozwoliła na wyznaczenie optymalnego miejsca na zamknięcie longa, minimalizując ryzyko i maksymalizując zysk z pozycji. Chodzi oczywiście o miejsce jej przebicia.
Zółta linia - wyznaczyła opór dla szczytu bańki
Czerwona linia - przez ponad 5 miesięcy wyznaczała szczyty górek

Każda z nich mimo że miała na początku tylko 2 punkty podparcia to ostatecznie w istotny sposób miała wpływ na kształtowanie się wykresu. Np. kurs mógł spadać i można było się spodziewać gdzie zamykać shorta i otwierać znowu longa.


Gdy zaczęła się bessa:
LTP fioletowa - wyznaczyła szczyt w lutym
LTO żółta - wyznaczyła szczyt w marcu
LTO czerwona - wyznaczyła dołek w kwietniu


Później kolejny dołek został wyznaczony przy próbie przebicia 6k. Wcześniejsza LTO czerwona zmieniła drugi punkt podparcia i stała się fioletową krawędzią dolną longtermowego trójkąta którego górna krawędź została wyznaczona przez linie pociągniętą po knotach dwóch szczytów. Myślę, że z racji tego, że rozgrywany był ten trójkąt to rysowanie kolejnych LT spadkowych od szczytu bańki mijało się z celem.


Dopiero teraz jest sens wyrysowania takich LT, zapewne LTP żółta będzie w którymś momencie stanowiła opór z którym kurs będzie musiał się zmierzyć i być może będzie miejscem zmiany jakiegoś trendu lokalnego, to samo może być z LTO fioletową, z tą różnicą że po jej przebiciu uznam już bessę za zakończoną. Biorę kredyt, rabuje bank, stawiam longa bez SL itp :D Wszyscy zastanawiają się co może być punktem zwrotnym, kiedy rozpocznie się kolejna hossa, a odpowiedź może być banalna - po pokonaniu longtermowej LT spadkowej.


Ogólnie w mniejszych skalach też się tworzą różne LT czy formacje które trzeba narysować według określonych zasad bo inaczej mogą wprowadzać w błąd. Ty BitJanusz piszesz że kreski które rysuje mają za mało punktów podparcia. I właśnie dobrze że mają mało. Trendy i formacje muszą się co chwilę zmieniać, jeśli gralibyśmy zbyt długo pod coś to gra by była łatwa i każdy by zarabiał a tak to nie działa. Rynek jest dynamiczny a układ wykresu ciągle się zmienia, trzeba za tym nadążać i nanosić kolejne zmiany jeśli to konieczne.
BitJanusz pisze: niedziela, 20 stycznia 2019, 15:31a pamiętam, jaki entuzjazm zapanował, gdy padła ta pierwsza (różowa), bo przecież od niej były dwa odbicia. Naganiacze twitterowi nawet zaczęli pisać, że to nowy bullrun.
Bez obrazy ale już któryś raz rozważania na jakiś temat próbujesz poprzeć argumentem że ktoś coś gdzieś mówił/pisał. To że 3/4 ludzi mówiło że w 2000r. będzie koniec świata sprawiło że on nastąpił? No chyba nie bardzo

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4785
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » poniedziałek, 21 stycznia 2019, 06:10

Funding rate na USD osiagnal dzis prawie 0.2% :twisted:
Jednoczesnie spread miedzy finexem i np coinbase bardzo sie zmniejszyl. Nie zdziwilbym sie gdyby to finex rezerwowal funding tak aby znormalizowac cene... bo ten rate jest absurdalny. bardziej oplaca sie pozyczac niz tradowac :D



Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk i 13 gości