Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9210
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7040
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » wtorek, 26 marca 2024, 13:52

bitup pisze: wtorek, 26 marca 2024, 13:49@adagamidev nie jest najlepsze i są lepsze jak btc które jest sov i gold i tak dalej i tak dalej ,
Dobrze jest mieć i fiaty i BTC, nigdy nie pisałem, że BTC jest najlepsze, ale wg. mnie jest najlepszym tworem spekulacyjnym, co wykoncypowałem na podstawie jego 14 letniej historii i tego jak działa technicznie :D I że wyewoluował w store of value :D
Spoiler:
anagamidev pisze: środa, 31 sierpnia 2022, 00:52
mudol pisze: wtorek, 30 sierpnia 2022, 18:52Oczywiście, że rynek jest zmienny, tym bardziej trzeba piętnować takie wpisy jak Twoje, sugerujące jakby bitek już był kilka tysięcy baksów wyżej i już tylko w górę będzie leciał. Tak samo tych co piszą "bitek nie spadnie/nie wzrośnie poniżej/powyżej XX$" bo to są po prostu zwykłe głupoty. Gorzej jak ktoś takie posty bierze na poważnie i utopi górę siana.
To właśnie Ty sobie dobierasz do głowy jakieś niestworzone rzeczy i ekstrapolujesz moje posty :D Ale powiem Ci, że zwykle jest tak, że jak już wszyscy się podniecają, zauważają, że to rośnie, to już jest ostatni dzwonek, żeby sprzedać, bo jak ktoś kupił niżej i jest na mega plusie, to trudno, żeby narzekał :D Narzekają Ci co mają mentalność przegranych albo Ci, którzy nie zaryzykowali na dołku :D Chociaż to też może działać w drugą stronę jak ktoś gra na dźwigni i shortuje :D Ja tam np. bardzo się siedzę, że @socjolog2008 zarabia na shortowaniu BTC od 3k$ w dół do 500$ :D I zauważ, że ja na hossie, po przebiciu 20k$ czyli starego ATH nie pisałem o uśrednianiu i akumulowaniu, tylko już byłem zachowawczy :D Kierując się analogią to lepiej właśnie teraz na spadkach, beznadziei, rosnących stopach, deflacji, skupować ile wlezie i zakładać, że to jakiś czas potrwa, ale trend anty-inflacyjny się odwróci i znowu będzie pięknie wszystko rosło :D Wg. mnie należy piętnować takich jak Ty, którzy właśnie skupiają się na krótkoterminowych wahaniach, próbując szukać ostatecznego dołka, który bardzo ciężko przewidzieć, ale tak naprawdę kupowanie dziś to jak kupowanie BTC po 300$ po spadku z 1.2k$ na poprzedniej bańce i jak kupowanie po 6k-7k$ po spadku na 20k$ na ostatniej bańce i teraz kupowanie na 20k$ to jest to mega okazja, bo większa szansa, że poleci do 100k$ niż spadnie do 500$ :D Takie są fakty, trend długoterminowy jest wzrostowy i tyle :D HODL'er zawsze wygrywa, to nie wynika z mojego widzimisię tylko z tego co pokazuje historia od 13 lat :D I jak na razie BTC jest chcąc nie chcąc jedyną prawdziwie działającą zdecentralizowaną cyfrową walutą/pieniądzem, doskonałym store of value o ograniczonej podaży :D

O ile sobie dobrze przypominam to sławetni tutaj elliottowcy jak BTC był po 4k$ bodajże, przewidywali, że BTC może spaść nawet do 200$, czyli wykonać korektę stopnia cyklu całego czy jakiegoś takiego, a niestety nigdy tam nie spadliśmy, a wręcz zrobiliśmy ATH(20k$) x3, a jeszcze były takie wizje, że jeśli BTC czeka kolejna hossa, to będzie rósł bardzo ślamazarnie do 300k$ :D Więc wszelkie jakieś predykcje czy takie czy siakie należy traktować z dużą dozą ostrożności :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 20 września 2017
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: riDERQs » wtorek, 26 marca 2024, 15:28

Bitup, będziesz żył.

Początkujący
Posty: 258
Rejestracja: 21 stycznia 2018
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pabblo_pl » wtorek, 26 marca 2024, 15:50

riDERQs pisze: wtorek, 26 marca 2024, 15:28Bitup, będziesz żył.

Czy aby na pewno? Jest szansa że korekta się zakończyła.

Początkujący
Posty: 468
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 381
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » wtorek, 26 marca 2024, 15:54

Ciekawa strona kombo apropo BTC
https://newhedge.io/terminal/bitcoin

PS. Jestem mega zaskoczony ze USA odpowiadaja jedynie za 10% handlu BTC, az mi sie wierzyc nie chce, moze ktos to potwierdzic??

Początkujący
Posty: 220
Rejestracja: 10 lutego 2018
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: atlas1234 » wtorek, 26 marca 2024, 17:19

Jak zejdzie poniżej 68 k można się powoli zastanawiać co dalej

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1826
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » wtorek, 26 marca 2024, 17:22

@atlas1234 płacić do bitupa $ będzie dalej ;) piniążki latają i od czwartku 22 nie będzie notowań etf do poniedziałku ;) https://chain.so/BTC a pierwszy kwartał się kończy i brokerzy sobie kwartalnie wypłacają premie https://www.coinglass.com/bitcoin-etf

Dodano po 57 minutach 53 sekundach:
o dawno nic nie upadało
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 181
Rejestracja: 27 września 2023
Reputacja: 185
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mess_on_a_mission » wtorek, 26 marca 2024, 19:41

ciekawy kanał na eth z dużym byczym potencjałem imo, no ale ewidentnie brakuje drugiego dotknięcia dolnej bandy w okolicach DB

:evil:

SVG Image

Początkujący
Posty: 258
Rejestracja: 21 stycznia 2018
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pabblo_pl » wtorek, 26 marca 2024, 22:37

@BitHub to była ostatnia okazja zamknąć poniżej 70k usd..
Nie chcę cię martwić ale w weekendy bez etf również wybijali górą.

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 5 listopada 2022
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Hoyden » środa, 27 marca 2024, 02:17

adamjttk pisze: wtorek, 26 marca 2024, 15:54 Ciekawa strona kombo apropo BTC
https://newhedge.io/terminal/bitcoin

PS. Jestem mega zaskoczony ze USA odpowiadaja jedynie za 10% handlu BTC, az mi sie wierzyc nie chce, moze ktos to potwierdzic??
Ciekawa stronka faktycznie :-) chodzi o ten wykres i wskaznik ?
https://newhedge.io/terminal/bitcoin/us ... ing-volume

Nie dziwota. Od początku to azjaci napędzali rynek btc, w pewnym momencie do ok 2017 r to azja miała ponad 70 % przewagi w handlu nad resztą świata. I mimo późniejszych sankcji głownie w chinach , ten rynek nie zmalał drastycznie . Sam jestem w sumie zaskoczony tylko 10 % . Ale to daje do myślenia na jakim etapie adopcji jesteśmy i co by się stało jakby takie instytucje jak w USA też weszły w btc za pomocą takich instrumentów ETF czy podobnych ... bitcoin po 1 mln usd ?? :lol: ...

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ikswodnal » środa, 27 marca 2024, 06:50

Hoyden pisze: środa, 27 marca 2024, 02:17Ale to daje do myślenia na jakim etapie adopcji jesteśmy i co by się stało jakby takie instytucje jak w USA też weszły w btc za pomocą takich instrumentów ETF czy podobnych ... bitcoin po 1 mln usd ??
Jednak należy pamiętać że prawdopodobnie wtedy 1 bułkę nie będzie można kupić za ~ 0,50 USD ale tylko za co najmniej 10-100 USD :D

Weteran
Posty: 7526
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2782
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » środa, 27 marca 2024, 07:15

@Fibo mozna update prosic?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1826
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » środa, 27 marca 2024, 09:01

bitup pisze: poniedziałek, 25 marca 2024, 07:35Gra pod nieudane 2 krotne przebicie 66 i nie utrzymanie się nie sprawdziło , przebili z impetem
bitup pisze: poniedziałek, 25 marca 2024, 20:38@adamjttk powiem pass jak mnie przetrzymają do środy , w wielki czwartek i ogólnie święta , do wtorku nie mam zamiaru włączać komputera nawet

pozycja poddana , brak czasu do wtorku na grę - 18% :arrow:
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Weteran
Posty: 7526
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2782
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » środa, 27 marca 2024, 09:08

bitup pisze: środa, 27 marca 2024, 09:01pozycja poddana , brak czasu do wtorku na grę - 18%


Czyli spadamy na ma50 ;-)
Obrazek

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1826
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » środa, 27 marca 2024, 09:23

Wesołych i spokojnych Świąt Wielkanocnych wszystkim życzę serdecznie
Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-bNSYZ0peZ5
@pael
Spoiler:
no kto to może wiedzieć , potencjalnie większe szanse są nadal na spadki niż na jakieś dzikie wzrosty . To już mam na kilka dni z głowy
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Początkujący
Posty: 468
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 381
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » środa, 27 marca 2024, 09:24

@bitup , pytalem ale nie odpowiedziales
apropo nasmiewania sie z hodlowania i jak to w 3 dni trejdow na swingach zarabiasz tyle co w kilka lat hodlowania wg Ciebie.

Za jaki procent kapitalu inwestycyjnego grasz takie trejdy ktore tu namietnie wklejasz raz za razem?

Bo jak to np polowa kapitalu to powiem szczerze -18% by mnie ostro wkur****, przez ostatnie 2 lata hodlowania ani razu nie bylem na minusie powyzej ~10% przez jakis tam krotki okres kilku tygodni.
A jezeli te trejdy to jest za 5% calego kapitalu i zysk 20-50% powieksza Ci kapital o 1-2% to powiedz po co to w ogole wklejac takie orzeszki? Gdzie sens, gdzie logika?
Tym bardziej ze po 3 trejdach +50% masz dwa kolejne -50% czyli 3 kroki do przodu i 2 do tylu.

Bit przez ostatnie 18 mies dal zarobic 250% jak sie ktos obkupil w przedziale ~15-25k poltora roku temu --> nie wymagalo to ZADNEGO wysilku i nawet minuty spedzonej przed monitorami.
Czyli dodatkowo jakies ~18 mies wyplat mozesz doliczyc do swojego ujemnego bilansu skoro siedzisz przed monitorem non stop jak na etacie.

Smieszy mnie troche jak piszesz o grze, adrenalinie, hazardzie etc wsrod posiadaczy BTC, mi sie wydaje ze jest dokladnie odwrotnie, hodlerzy sobie przy herbacie patrza na wykres pnacy sie ku polnocy od 15 lat a hazrazrd i nerwy sa po Twojej stronie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1117
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » środa, 27 marca 2024, 10:31

adamjttk pisze: środa, 27 marca 2024, 09:24nie wymagalo to ZADNEGO wysilku
Bzdury, chyba zdajesz sobie sprawę, że odsetek takich osób, co to latami widziało bita nagle AKURAT wtedy się załadowało po uszy jest marny, większość już wcześniej kupowało bita, więc te 250% możesz między bajki wsadzić. A ci słynni hodlerzy to mogli nawet teoretycznie ledwo co na plus wyjść jak kupowali na górce na zeszłej bani, a byli tu tacy co przy tych kwotach dalej naganiali "bo urośnie do 100tys".
Zajebiste jest też myślenie, że jak ktoś kupuje bita to ALL-IN, ale natomiast alty czy dźwignie to już "orzeszki".
Ty naprawdę z każdym postem potwierdzasz, że to twoja pierwsza bania i jeszcze cię porządnie nie przemieliło, albo takiego udajesz.
adamjttk pisze: środa, 27 marca 2024, 09:24hodlerzy sobie przy herbacie patrza na wykres pnacy sie ku polnocy od 15 lat a hazrazrd i nerwy sa po Twojej stronie.
No szczególnie jak ci hodlerzy zamiast sprzedać na poprzedniej bani i odkupić
adamjttk pisze: środa, 27 marca 2024, 09:24w przedziale ~15-25k poltora roku temu
i mieć teraz prawie 3 razy tyle to naprawdę mądrzy ludzie.

e: dla chętnych lektura po ostatnim szczycie:
viewtopic.php?f=27&t=25968&start=66260
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 468
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 381
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » środa, 27 marca 2024, 11:06

@Owca - ja stwierdzam fakty, pisze o roznicy pomiedzy hodlowaniem kogos kto wierzy dlugoterminowo w wartosc btc a tym bitupowym trejdowaniemi i sensem wrzucania tu snipow po 10% zysku (nie wiem za ile % kapitalu gra, dlatego pytam)

A fakty sa takie - jezeli nie inwestujesz za pieniadze z providenta czy karty kredytowej z 25% odsetkami a inwestujesz po prostu dlugoterminowo oszczednosci w bita (DCA to juz w ogole) - to na swiecie po 15 latach nie ma obecnie osoby ktora jest pod woda - jestesmy na 70k czyli okolicach ATH - czy inwestowales w 2010, 2015, 2021 czy 2023r --> co najwyzej jestes w plecy o 3-letnia inflacje jak kupiles na SAMYM SZCZYCIE w 2021r --> czyli mowimy o lacznie kilku miesiacach z ostatnich 15 lat i jakims malym procencie ludzi.
Cala reszta ludzi jest na duzym plusie, BARDZO duzym plusie lub jakas drobna czesc ludzi jest w okolicach "na zero" z dobrymi perspektywami na najblizsze miesiace.

I to wszystko mozna bylo zrobic na upartego nie angazujac wiecej niz 1 godziny swojego zycia w przeciwienstwie do pracy na caly etat grajac dziesiatki/setki trejdow z nosem przyklejonym do monitora kazdego dnia.

Powtorze - jezeli ktos wierzy w projekt BTC i nie przeinwestowuje nieswoich pieniedzy to ostatnie 15 lat pokazalo ze nie ma czegos takiego jak przehodlowanie i na koniec dnia hodlerzy wychodza ciagle gora.

I tutaj wlasnie wjezdzaja na bialym koniu fundusze i inwestowanie w btc na emeryture - bardzo jestem ciekawy czy to sie przyjmiena szersza skale, jezeli tak to mozna olac cykliczne dipy/korekty i na spokojnie zostawic swoje bity na kolejne 10 lat z dobrymi perspektywami na przyszlosc, naplyw gotowki bedzie juz staly i niezaklocony w szerszym horyzoncie.
Ciekawi mnie tez czy przyjma za rok MSTR do SP500 co utworzy kolejny precedens do kolejnego ogromnego naplywu $ w btc.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1117
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » środa, 27 marca 2024, 11:20

adamjttk pisze: środa, 27 marca 2024, 11:06po 15 latach nie ma obecnie osoby ktora jest pod woda - jestesmy na 70k czyli okolicach ATH - czy inwestowales w 2010, 2015, 2021 czy 2023r --> co najwyzej jestes w plecy o 3-letnia inflacje jak kupiles na SAMYM SZCZYCIE w 2021r --> czyli mowimy o lacznie kilku miesiacach z ostatnich 15 lat i jakims malym procencie ludzi.
Tak, z tym się zgodzę, kwestia tego, kto kiedy w końcu planuje sprzedać, pytanie tez ilu takich zostało, bo jak ktoś kupował po 1000$ to kwestia poprzedniej bani na ponad 60K$ mogła "wymusić" sprzedaż, tak samo obecnie.
Podejrzewam, że na tym forum nie ma ANI JEDNEJ osoby, która kupiła < 1000$ i trzyma do dzisiaj nie sprzedając po drodze. Bankowo poszły sprzedaże i odkupienia po różnych kwotach.
Nie liczę tych z Gotxa ale też nie wiem po ile tam kupowali ;)
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 27 marca 2024, 11:28

CzarnaOwca pisze: środa, 27 marca 2024, 11:20Podejrzewam, że na tym forum nie ma ANI JEDNEJ osoby, która kupiła < 1000$
Myślę, że mocno byś się zdziwił. I nie mam tu na myśli siebie.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1117
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » środa, 27 marca 2024, 11:39

@kozaki_wiesi I nie sprzedała nic do dzisiaj? Wątpię, nawet pewnie @Bitmar jako założyciel też coś sprzedał ;) ale wykluczyć nie mogę, pytanie czy ta osoba jeszcze uczestniczy na tym forum.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: sebamistrz i 35 gości