Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 30 listopada 2020, 22:11

Zeyt pisze: poniedziałek, 30 listopada 2020, 21:48na amerykańskich indeksach przebijaliśmy ATH wielokrotnie w ciągu ostatnich paru lat

Z 4-5 razy tylko w tym roku, od marca przebijaliśmy ATH na Sp500 ;)
Też liczę na więcej ,ale mnie interesują alty i ich wzrosty do $ a do btc to byłoby jeszcze więcej do $
Jestem za poziomami z totalnego kapelusza nawet. Posiadam tylko btc z ref na prime, już pisałem(mnożone), wyleczony jestem chwilowo z shortowania cudaka i wyciągać mi to wszystko za uszy /sprzedawać dom/samochód i pompować (przecież to przyszłość) - pompować razem z altami. Kaman :lol:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 13348
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 30 listopada 2020, 22:13

Ale widzicie, że żadnego ATH póki co nie było? :twisted:

Podobno całym tym pie...nikiem kręci Bitfinex. A tam zabrakło dobrych $47 :P

Więc ATH dzisiaj odwołane, można się rozejść.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Antrepair » poniedziałek, 30 listopada 2020, 22:16

Dzisiaj trwa do godziny 01:00 :!:

Początkujący
Posty: 258
Rejestracja: 21 stycznia 2018
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pabblo_pl » poniedziałek, 30 listopada 2020, 22:35

ekonokomik pisze: poniedziałek, 30 listopada 2020, 22:13Podobno całym tym pie...nikiem kręci Bitfinex. A tam zabrakło dobrych $47

Pragnę się nie zgodzić.
Volumen Bitfinex to 4.600 w szczycie czyli największa ilość podczas ataku na ath,
Volumen Biance to 16.047 w tych samych momentach..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9210
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7041
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 30 listopada 2020, 23:53

ATH w godzinę można pyknąć jeszcze, co nam szkodzi :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 17 września 2017
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: onameis » poniedziałek, 30 listopada 2020, 23:54

Zeyt pisze: poniedziałek, 30 listopada 2020, 21:48Co nie zmienia faktu że mnie osobiście bardzo ucieszy ostateczne potwierdzenie rozpoczęcia hossy.

Krótkoterminowo hossa trwa od marca, długoterminowo od 10 lat. Na które rozpoczęcie hossy czekasz?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: FlyingAtom » poniedziałek, 30 listopada 2020, 23:55

anagamidev pisze: poniedziałek, 30 listopada 2020, 23:53ATH w godzinę można pyknąć jeszcze, co nam szkodzi

ATH na większości giełd już było.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9210
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7041
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » wtorek, 1 grudnia 2020, 00:00

FlyingAtom pisze: poniedziałek, 30 listopada 2020, 23:55ATH na większości giełd już było.
No tak, ale chodzi o sam bitfinex, teoretycznie może się tutaj utworzyć cup and handle jakieś, czyli formacja kontynuacji i wbilibyśmy tego ISHS dużego :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Dyskutant
Posty: 185
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jjodwald » wtorek, 1 grudnia 2020, 00:02

Oprócz analizy technicznej, tak szeroko stosowanej przez większość kryptoentuzjastów, mamy jeszcze przecież nieocenioną analizę fundamentalną. I tu jedna myśl nie daje mi spokoju...

Mamy bardzo dużo newsów o tym, że na ten rynek wchodzą nie byle jacy "Institutional Investors" typu Guggenheim Investments, a większość kapitału, który wpływa obecnie na ten rynek pochodzi zza oceanu. W mediach jest jeszcze bardzo spokojnie i jak to zostało bardzo słusznie napisane kila postów wyżej, przy kolejnych rekordach indeksów i obecnych wynikach niektórych spółek typu Tesla (przychody w 2019 <$6 mld, obecna kapitalizacja >$500 mld sic!!!) newsy o BTC w okolicach $20k nie robią na nikim specjalnego wrażenia. Do tego mamy hossę na globalnych rynkach napędzoną w dużej mierze przez helicopter money i bardzo wyczekiwane przez cały świat przejęcie kontroli nad pandemią przy pomocy szczepionek, które jest już praktycznie na wyciągnięcie ręki. Spodziewam się, że przy powrocie do normalności, w zachodnich społeczeństwach euforia będzie porównywalna do tej jaka panuje po zakończeniu konfliktu zbrojnego. Drobni gracze, którzy napędzają ostanie, hiperboliczne fazy wzrostów nie zdążyli jeszcze na dobre zauważyć tego rynku. W tym szumie informacyjnym w ogóle mnie to nie dziwi.

Biorąc to wszystko pod uwagę i jeszcze wiele innych czynników możemy stwierdzić, że jesteśmy dopiero w początkowej fazie pompowania się balonika, gdzieś pomiędzy wejściem na rynek "smart money", a zainteresowaniem ze strony "institutional investors". I nawet nie będę starał się oszacować gdzie zalecimy jeśli to rzeczywiście jest dopiero początek. Ale jedno jest pewne. Żeby wspinać się na coraz to wyższe szczyty potrzebna jest ulica, a te według mnie wejdzie dopiero jak zapanuje euforia, o której pisałem wyżej.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » wtorek, 1 grudnia 2020, 00:15

jjodwald pisze: wtorek, 1 grudnia 2020, 00:02jesteśmy dopiero w początkowej fazie pompowania się balonika
raczej w środku inaczej wszyscy by zarobili a po drodze jeszcze tyle przeszkód bo przecież teraz nie ma oporów i nie wiadomo kiedy sprzedać :D

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: FlyingAtom » wtorek, 1 grudnia 2020, 00:17

jjodwald pisze: wtorek, 1 grudnia 2020, 00:02Biorąc to wszystko pod uwagę i jeszcze wiele innych czynników możemy stwierdzić, że jesteśmy dopiero w początkowej fazie pompowania się balonika, gdzieś pomiędzy wejściem na rynek "smart money", a zainteresowaniem ze strony "institutional investors". I nawet nie będę starał się oszacować gdzie zalecimy jeśli to rzeczywiście jest dopiero początek. Ale jedno jest pewne. Żeby wspinać się na coraz to wyższe szczyty potrzebna jest ulica, a te według mnie wejdzie dopiero jak zapanuje euforia, o której pisałem wyżej.


Według mnie ulica już wchodzi parę faktów.
W ciągu ostatniego miesiąca odezwały się do mnie 3 osoby które są znajomymi i pytały o btc. Normalnie na 3 miesiące jedna się odzywała.
Pojawiają się nowi klienci, widać to po działaniu biur i jak chłopaki komentują że pochodzą nowi klienci (taki klient mniej się orientuje i często więcej czasu na obsługę jego potrzeba).
Obroty znacznie nam wzrosły.
Ciekawostka jak cena spadła z 19500 do 17000 to w piątek 80-90% obrotu to zakupy.

Kwestia dni a nie tygodni byśmy przebili aktualne poziomy.

Fundamentalnie uważam że miesięcznie społeczność zwiększa się o 5%. A od podziały nagrody mamy 2 razy mniej btc co dobę na rynku.
Teraz będą wchodzić fundusze, większe firmy, więksi inwestorzy i to da impuls do większych wzrostów.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
19
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: xtraderx » wtorek, 1 grudnia 2020, 00:19

baggins pisze: poniedziałek, 30 listopada 2020, 20:37 KPINA... ATH a post na forum co godzinę? :P
co to się porobiło?
Wszyscy już dawno wyprzedani czekają na zwale i zastanawiają się co powiedzą rodzinie przy wigilijnym stole jak Bitcoin będzie ładował 25k XD

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kAArter » wtorek, 1 grudnia 2020, 01:56

@xtraderx na pewno to rozsądniejsze niż kupowanie na ath bez korekt

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 86
Rejestracja: 3 września 2016
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: dondziadzia » wtorek, 1 grudnia 2020, 02:25

Jeśli chodzi o zainteresowanie, wciąż daleko nam do ath ;) Wiele osób szuka porównań do końcówki 2017 ale jesteśmy 3 lata później i poziomy, które przed nami mogą być zupełnie inne.
Obrazek

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » wtorek, 1 grudnia 2020, 02:30

no tak jak miało być przy ath wzrost zainteresowania

widać to już na forum pierwsze grażyny się odpaliły 8-) idziemy w dobrym kierunku

w ogóle tak jakoś więcej osób już teraz widzi wyższe ceny nie to co parę tygodni temu jak to wszystko się zmienia :lol:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 1 grudnia 2020, 07:16

xtraderx pisze: wtorek, 1 grudnia 2020, 00:19zastanawiają się co powiedzą rodzinie przy wigilijnym stole jak Bitcoin będzie ładował 25k
Przy wigilijnym stole to masz szansę się jedynie pokłócić o politykę, bitcoin nie trafił jeszcze pod strzechy by o nim rozprawiać w gronie rodzinnym. Jeśli za rok ziszczą się optymistyczne prognozy to wtedy tak, 24.12.2021 wujek Janusz będzie się dopytywał o kąputerowy piniondz.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9210
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7041
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » wtorek, 1 grudnia 2020, 07:28

1h, bardziej rzetelny interwał, zdaje się trójkąt symetryczny, i albo w górę kanałku albo wypad z kanałku :D Interesujące czasy :D
Spoiler:
Nawet pokrywa się to zdeczka z SPX :D Never-ending bull market :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 1 grudnia 2020, 07:31 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » wtorek, 1 grudnia 2020, 07:31

Ulica jak ma się pakować to przez banki i inne instytucje oferujące krypto. Wtedy ceny na pewno będą inne i nie będzie już takich dużych różnic kursowych w przeciągu kilku miesięcy / dni.

Nie wyobrażam sobie, że ludzie masowo oblegają bitomaty, żeby dostać kwitek papieru albo przechodzą weryfikacje KYC na giełdach, które dla nich to drugie amber gold.

Teraz to mamy instytucje i malutki procent ulicy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 251
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 146
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: blackraijin » wtorek, 1 grudnia 2020, 08:00

dondziadzia pisze: wtorek, 1 grudnia 2020, 02:25 Jeśli chodzi o zainteresowanie, wciąż daleko nam do ath ;) Wiele osób szuka porównań do końcówki 2017 ale jesteśmy 3 lata później i poziomy, które przed nami mogą być zupełnie inne.
Obrazek
Ale jak już patrzymy na zainteresowanie to patrzmy na analogiczny okres do tego w którym jesteśmy. Jest to wyrównywanie poprzedniego ath, a nie windowanie nowego do bankowych poziomów. Poprzednie ath to był rok 2014 i 950usd. Wyrównanie tego ath to początek 2017r, a bańkowy rajd dopiero pod koniec roku.

Wg mnie idziemy dokładnie wg wykresu który wstawiłeś, czyli zainteresowanie takie samo jak przez 2 ostatnie lata. 🙂

Weteran
Posty: 13348
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » wtorek, 1 grudnia 2020, 09:17

xtraderx pisze: wtorek, 1 grudnia 2020, 00:19Wszyscy już dawno wyprzedani czekają na zwale i zastanawiają się co powiedzą rodzinie przy wigilijnym stole jak Bitcoin będzie ładował 25k XD


Ja np. jestem taką osobą, bo sprzedałem w zakresie 16 - 19K. Nie doceniłem siły byków, ok, ale potroiłem środki i niezależnie od dalszych wzrostów czuję się zwycięzcą ;). Po tym co się stało wczoraj nie zdziwiłoby mnie nie tylko 25K ale i $30K w ciągu najbliższych 2 tygodni. Ale to niczego nie zmienia w moim planie. Podjąłem decyzję, sprzedałem i teraz czekam na odpowiedni moment wejścia (niekoniecznie na wielką zwałkę).

Właściwie najlepsze co można zrobić, to natychmiast zapomnieć o tym co BYŁO, czyli całą historię dotychczasowych transakcji i myśleć tylko o wykresie i przyszłości. Moment wejścia nie powinien przecież zależeć od tego za ile się wcześniej sprzedało, czy ile się zarobiło, prawda? To samo z take profit - prawidłowe wyznaczanie tego momentu jest niezależne od ceny zakupu.

Takie chwile jak obecna to jest dobry test psychiki, trzymania się zasad i nieulegania emocjom chwili i chciwości ("cholerka, może urwę jeszcze trochę") :)

PS. "Prawdziwa" korekta wciąż przed nami.
Spójrzcie na RSI 1W. Miejsce na wzrost jeszcze jest, przecież mamy "dopiero" okolice 85 :) ale w ciągu ostatnich 6 lat był chyba tylko jeden okres gdy RSI 1W przebywało dłużej w obszarze >70 niż teraz (kwiecien - maj 2017 gdy mieliśmy wzrosty z 1K do 3K praktycznie bez korekty).

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, alomorti, Google [Bot], nowystary i 38 gości