Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 13 sierpnia 2021, 09:46

Klycior pisze: piątek, 13 sierpnia 2021, 09:43No chyba, że mamy tu aż tylu optymistów
Historia bitcoina pokazuje, że optymiści to realiści ;)
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Posty: 7521
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2781
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » piątek, 13 sierpnia 2021, 09:51

anagamidev pisze: piątek, 13 sierpnia 2021, 08:45Piękny rebound na 46k$



Piekne odbicie, ETH mega bycze, BTC na MA200 pieknie ubilo dno pod wybicie na 140k+.
Pora zdjac rogi. futro ;-)
Ostatnio zmieniony piątek, 13 sierpnia 2021, 13:56 przez pael, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 13 sierpnia 2021, 09:54

pael pisze: piątek, 13 sierpnia 2021, 09:51pora zdjac rogi.
Chyba tak

"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » piątek, 13 sierpnia 2021, 13:17

Trochę o altach, ale w korelacji z BTC, więc wrzucam tu.

Cykl na sterydach na przykładzie Doga - z przymrużeniem oka ;)

Choć bardzo na poważnie biorę pod uwagę zjazd stąd i przedłużenie konsolidacji do października.

Podczas gdy zdaje się wszyscy widzą albo moon albo końcówkę fali B i nieuchronne 18 k na btc to taki scenariusz mógłby namieszać po obu stronach i dać szansę na mocne Q4.

Po zrobieniu 100% niemal na wszystkim imo przed nami ostatni pullback przed misją księżycową.

Obrazek

Powyższy pomysł współgra z cyklicznością BTC i tendencją do korekcyjnego września, który w bull markecie zazwyczaj dawał dobrą okazję do zakupów.

Obrazek

No i zagwózdka na dominacji - podbijemy do górnej lt czy lecimy przez pół roku pionowo w dół? ;)

Obrazek

Wygadany
Posty: 554
Rejestracja: 7 grudnia 2013
Reputacja: 250
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KaTa90 » piątek, 13 sierpnia 2021, 21:03

Mam wrażenie, że mamy od 5 dni dystrybucję, skończy się na próbie wybicia 47k i poleci na pysk.
Obecnie jest mnożenie kapitału na altach, po czym rozpocznie się sprzedawanie BTC.
Tak też było w Kwietniu, Maju i Czerwcu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » piątek, 13 sierpnia 2021, 21:11

@KaTa90 tak tak kolego i tylko ładować się w BEAR i czekać. Nic więcej nie trzeba robić. BEAR HODL ;)
Obrazek
ETH
Spoiler:
Obrazek

nawet na forum zajrzeć raz na tydzień wystarczy. Czekać i kumulować BEAR :arrow: :arrow: :arrow: kilka dni mnie nie było i czasu nie mam za bardzo ale się jedynie przypomnę ,kumulować BEAR : https://ftx.com/#a=socjoBEAR i chill out korzystając z lata jeszcze
bitup pisze: wtorek, 10 sierpnia 2021, 19:05socjo ty się jakoś do tego odnieśiesz

Nie mam czasu ,odpoczywam od forumowej twórczości ,za mało czytelników ostatnio tutaj zagląda
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 10 listopada 2020
Reputacja: -7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wykopek7 » piątek, 13 sierpnia 2021, 21:22

socjolog2008 pisze: piątek, 13 sierpnia 2021, 21:11Nic więcej nie trzeba robić. BEAR HODL

Spoiler:
Obrazek

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » piątek, 13 sierpnia 2021, 21:46

@socjolog2008 Jaki zysk jest w trzymaniu tokenów bear jak one cały czas spadają w dół a przecież zaraz będzie skończą się zera i będzie zamianka 1000 tokenów na 1 i reset ceny w celu dalszych spadków?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » piątek, 13 sierpnia 2021, 22:17

RevWolt pisze: piątek, 13 sierpnia 2021, 21:46skończą się zera i będzie zamianka 1000 tokenów na 1 i reset ceny w celu dalszych spadków?

Split się zdarza ,tak jak się zdarza na akcjach ..np. Tesli 1:5 /na spokojnie. Mało wam
audyt tethera i podnieśli rezerwę z 2% na 6% w $ ,regulacje w stanach i podatki - zrobią z crypto świnkę skarbonkę , adopcja nadal zerowa, kyc/aml na wszystkich giełdach - bezpośrednie cisną wyjście na fiat. I wiśienka z wczoraj
Podnoszą to wam od 24 dniówek (bez 4 no dobra) i później spuszczą.
RevWolt pisze: piątek, 13 sierpnia 2021, 21:46Jaki zysk jest w trzymaniu tokenów bear jak one cały czas spadają w dół

Tokeny na FTX to oszczędność czasu akurat na te crypto walory ,siedzę na na uk100 i eu50 ale jak to pyknie jakiś swój kamyczek chce mieć ,taki sens
Tu masz pęknięcie w maju ,oceniasz z perspektywy posiadacza btc pewnie. Ja nie posiadam tego cudaka tylko dokupuje BEAR - tak jak teraz. Chcecie to kupujcie wirtualne koraliki. Kto wam zabroni. Longi dają od 19 lipca w gruncie rzeczy tylko zarabiać, i przecież wstawiałem w przeciwieństwie do większości swoje pozycje dość często w obie strony. Teraz tylko czasami poczytam. Więcej ludzi by się przydało i punktów widzenia ,nowi ludzie ,nowe nicki ze swoimi spostrzeżeniami. To by mnie interesowało najbardziej na tym forum teraz. Pompa jak nic teraz ,gratki byki 8-)
Obrazek
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Klycior » piątek, 13 sierpnia 2021, 22:19

No to lecimy w weekend po 50k :roll: :roll: :roll: :roll:

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » piątek, 13 sierpnia 2021, 22:27

@socjolog2008 Mnie tam bitcoin interesuje i interesował zawsze tyle jak ma się do altów i tylko raz miałem btc przez chwilę, dla mnie jest nieatrakcyjny w takiej formie jakiej jest ale może kiedyś zmienię zdanie. Są inne coiny bardziej wartościowe od btc ale finalnie dla mnie jak i dla wszystkich liczy się to czy po kilku latach za to kupimy lambo czy passata. Ja od 43k jestem na pełnym luzie, niedźwiadki się wykażą za kilka tysięcy dopiero jak będziemy wchodzić w górną bandę tego kanału zakupowego czyli 43-55k. Między 50-55k ustawiam ciasne SL na altach i częściowo zrealizuje zyski, jak przebiją 55k i będzie to lecieć dalej to czekam na realizację zysków i odkupuje. Nie walczę z rynkiem bo traciłbym zyski a i tak ładnie zarobiłem od tego dołka na samych altach.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 30 lipca 2021
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: nomatterwho » piątek, 13 sierpnia 2021, 23:44

Jest takie piękne zdanie, którego jeszcze niedźwiedzie nie rozumieją w tym przypadku :)

"They say this time is different but due to perception biases it never is."

To mój 3 post tu na forum i zapewne dużo ich nie będzie, ale to też moja 3 hossa na tym rynku i jestem przekonany, że idziemy po wyższe niż kiedykolwiek wyceny. ETH zahaczy o $10 000, mogę się założyć :)

Czas pokaże, wrócę pewnie z cytatem tego posta.
Powodzenia wszystkim :)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 1027
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Arcymistrz1990 » sobota, 14 sierpnia 2021, 00:25

Jak ktoś wierzy w to, że bańka pękła to moim zdaniem jest to ostatnie bezpieczne miejsce na wyjście z rynku.

Natomiast twierdzenia że BTC spadnie do 20k USD na podstawie oderwanych z kontekstu pojedynczych konceptów analizy technicznej (np. death cross, rgr w skali logarytmicznej, fala ABC, zasięg spadków) i budowane na ich podstawie scenariusze należy rozpatrywać w kategoriach skrajnie egzotycznych (bardzo malo prawdopodobnych).
Spoiler:
Arcymistrz1990 pisze: wtorek, 27 lipca 2021, 22:20 @Maggix
Oceniam prawdopdobieństwo wystąpienia poziomu poniżej 29k USD do końca roku 2021 na 3,5%.
Spoiler:
ergorg pisze: czwartek, 22 lipca 2021, 18:39
Arcymistrz1990 pisze: czwartek, 22 lipca 2021, 18:32Gdzie te spadki do 27k USD? Ani widu ani słychu


Gdzie ten RTN na 40k$ czy 50k$? Ani widu ani słychu. :lol:

Zainteresowanie instytucjonalne jest wielokrotnie (powtarzam wielokrotnie) większe niż wtedy w 2017 roku, kiedy cena przecież dobiła prawie do 20k USD. Dlaczego? Dzięki regulacjom. Jeszcze w poprzednim cyklu był to dziki rynek i żadna poważna instytucja nie inwestuje w takim ekosystemie (brak regulacji podatkowych, brak complaince).
Rozumiem niesmak wczesnych adopterów patrzących na zainteresowanie BTC Wallstreet, a wcześniej myślących, że BTC to jakieś antysystemowe narzędzie wyzwalające lud. Ale tutaj rozmawiamy o cenie, a więc o siłach popytowych i podażowych, a nie o ideologii.
Obecnie znacznie większa podaż BTC jest zamrożona (a więc nie uczestniczy w wymianie handlowej) pod zabezpiecznie innych instrumentów (grayscale oraz powstające etfy zabezpieczone fizicznym btc) lub pod inwestycje długoterminowe (Microstrategy i wiele innych) i wszystko wskazuje na to, że trend ten będzie kontynuuowany w najbliższej przyszłości. Prawdobieństwo, że zobaczymy jeszcze w tym roku 100 000 USD na BTC oceniam na 91,5%.


Jeśli chodzi o kurs to znajdujemy się tuż pod ostatnią strefą przewag spadkowych.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » sobota, 14 sierpnia 2021, 01:01

Obrazek
Grubo ponad 99% altów przyniesie Ci w longterm straty albo mniejsze zarobki niż BTC.

EW to jedna z największych głupot jakie wymyślono.

Zarobiłeś dzięki moim analizom gruby szmal? Zawsze możesz coś kopsnąć koledze. ;)

ETH:0xe878F6845aB2894F8315cdD7880C6cfd0F10a694

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 13 sierpnia 2021
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: dB09 » sobota, 14 sierpnia 2021, 02:40

Regulacje podatkowe w usa nie zmieniły się od 2017, poza tym to nie jest problem dla dużych instytucji zatrudniających b drogich pracowników/prawników. To, że ktoś kupuje nie znaczy, że będzie to rosło, kiedyś kupowanie się kończy. Perpetum mobile, gdyby Polski rząd drukował złotówki i za to kupował BTC codziennie :-). Mówienie, że stuknie jakaś cena na x% jest dziecinne, nie można niczego być pewnym i żaden analityk by czegoś takiego nie napisał nawet licealista, ale jakie to ma znaczenie, piszesz post który sobie przykleisz jak cena stuknie 100k lub o którym zapomnisz jak nie stuknie. Skoro takiś pewny to rozumiem, że budujesz potężną pozycję z TP @ 100k?

Niezły post, jak przerysujesz po raz kolejny kreskę to będziesz mógł pochwalić się "a nie mówiłem"
viewtopic.php?f=27&t=25968&p=696877#p696877

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 1027
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Arcymistrz1990 » sobota, 14 sierpnia 2021, 10:48

dB09 pisze: To, że ktoś kupuje nie znaczy, że będzie to rosło, kiedyś kupowanie się kończy.
To oczywiście prawda, że istnieje prawdopodbieństwo, że kupowanie się skończy i tym charakteryzują się końcówki cyklów rynkowych, że brakuje nowych kupujących.
BTC jednak charakteryzuje się tym, że duże fale popytu pozostają bez wpływu na wielkość nowej podaży. A więc żebyśmy na dłużej spadli do poziomów z poprzedniej hossy potrzebne byłoby nie tylko niekupowanie ale wygenerowanie dodatkowej siły podażowej przez instytucje. Oceniam taki scenariusz na chwilę obecną jako bardzo mało prawodpodbny, co nie oznacza, że nie należy obserwować. Jeden Grayscale posiadł 3,1% całkowitej przyszłej podaży BTC - to bardzo dużo.
dB09 pisze: poza tym to nie jest problem dla dużych instytucji zatrudniających b drogich pracowników/prawników
Duże instytucje mają bardzo złożony proces decyzyjny i dużą inercje, poza tym nie chcą podejmowac nadmiernego ryzyka i wręcz czekają na większą adopcję.
dB09 pisze: . Mówienie, że stuknie jakaś cena na x% jest dziecinne, nie można niczego być pewnym i żaden analityk by czegoś takiego nie napisał nawet licealista, ale jakie to ma znaczenie.
Jak to? Jest dokładnie odwrotnie. Przecież to jest właśnie rola analityka. Analiza przewag statystycznych, modelowanie ceny na podstawie predyktorów, szukanie prawdopodobieństw powyżej 50% w celu podejmowania decyzji przez tradera. Nie jestem pewien i proszę mi tego nie zarzucać. Określiłem prawdopodbieństwo niezerowe wystąpienia spadków poniżej 29k USD oraz określiłem prawdopodbieństwo niezerowee nie stuknięcia poziomu 100k USD w tym roku.
dB09 pisze: Niezły post, jak przerysujesz po raz kolejny kreskę to będziesz mógł pochwalić się "a nie mówiłem"
viewtopic.php?f=27&t=25968&p=696877#p696877
Mylę się jak każdy, ale akurat ten post całkowicie nie jest wskazaniem mojego błędu. Cena porusza się w strefach przewag na wzrosty i spadki - tutaj linia trendu była poprawnie wyznaczona - zresztą po jej wybiciu nastąpiła aktywacja ruchu spadkowego co jest potwierdzeniem prawidłowego oznaczenia.
Spoiler:
Przypominam, że 4 maja dostrzegłem słabość kursu i wyrysowałem zielonymi prostokątami strefy gdzie może zatrzymać się spadek
viewtopic.php?f=27&t=25968&p=698659#p698659

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12854
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 14 sierpnia 2021, 12:55

Bardzo podobna sytuacja jak 2 tygodnie temu na weekendzie, w piątek wybicie szczytu, w sobote poprawka i rozpoczęcie większej korekty. (liczę na to)

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 14 sierpnia 2021, 12:58

shinya56 pisze: czwartek, 12 sierpnia 2021, 10:49 Na Bitcoinie szykuje się jeszcze jedno podejście do 48-50k $. Dalej powinniśmy mieć konsole w zakresie 41-48k $.
Jeżeli nie zrobimy tego do 48h to w weekend zaliczymy korektę i pewnie będziemy testować wparcie na 41k$.

Obrazek

shinya56 pisze: niedziela, 8 sierpnia 2021, 11:12 Jak cena Bitcoina będzie się stabilizowała w zakresie 41-48k $, w tym czasie powinniśmy mieć większe odreagowanie na altach.
Może dojdziemy nawet do poziomów 50-75 %. Na jesień/pod koniec roku kasa przejdzie z powrotem do Bitcoina.

Obrazek


Update 14.08.2021

Scenariusz zrealizowany. 48k $ zaliczone. IMO końcówka wzrostów na Bitcoinie. Może podejdziemy na 50k $ i dalej konsola w zakresie 41-48k $ (trend horyzontalny). Plan na Bitcoina short-48k $, long-41k $.

Obrazek


Po krótkim odreagowaniu (dwa-trzy tygodnie, z opcją do końca Września) stawiam na dwu-trzy miesięczny alt sezon. Q4 na altach może być konkretne. Przynajmniej powinniśmy zaliczyć powrót do lokalnych ATH.

Obrazek

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » sobota, 14 sierpnia 2021, 13:17

@shinya56 Właściwie to jest weekend i możliwe że dopiero mocniejszy zrzut będziemy mieć w poniedziałek, chyba że wszystko wykorekci się dzisiaj lub jutro z knotem na 1D i od poniedziałko 50-55k konsola.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 14 sierpnia 2021, 13:25

Coś dla byków:

"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: baranzii, bn801, MagicznyKrokiet, szajsiwo, zombu i 35 gości