Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » czwartek, 9 sierpnia 2018, 09:49

vjankuv pisze: Zatem otrzymał bana na rok, ma własną prośbę.
Zapraszam do dyskusji na kolejny rok.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » czwartek, 9 sierpnia 2018, 10:01

BitJanusz pisze: Decyzja o SolidX ETF dopiero za niecałe 2 miesiące.
Wtedy pewnie przełożą o następne 90 dni, a po 90 dniach o następne 60, wyczerpując tym samym możliwości przełożeń.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » czwartek, 9 sierpnia 2018, 10:16

https://www.rp.pl/Finanse/180809539-Bit ... larow.html

Rzeczpospolita zna przyczynę spadków.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lester » czwartek, 9 sierpnia 2018, 10:21

vjankuv pisze: Bitek dziś będzie tak samo istniał jak za np 5 lat.
Pewnie tak, tylko może mieć wartość kolekcjonerską. Nie musi być mała, jak numizmaty, czy nasiona pewnej bardzo popularnej wręcz kultowej rośliny. ;) Może właśnie taka rola jest przewidziana dla Bitcoina w przyszłości, a rolę fiatów przejmą inne tańsze, szybsze, nowocześniejsze coiny?
Zresztą już się mówi, że jego głównym zastosowaniem - nie licząc spekulacji :) - jest store of value właśnie.

A co do kursu, to patrząc na wykres z perspektywy roku widzę jeszcze miejsce ba spadki. Była tu propozycja obstawiania dołka dołków - obstawiam 4600$. Nie wiem czy od razu tam zleci, czy raczej - co bardziej prawdopodobne - będzie odbicie wcześniej w okolicach 5500$ możliwe że z fejkowym odbiciem po drodze (może nawet dzisiaj przy czwartku).

Początkujący
Posty: 200
Rejestracja: 6 sierpnia 2018
Reputacja: 377
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: graczyk » czwartek, 9 sierpnia 2018, 10:53

vjankuv pisze:
graczyk pisze: . Bitcoin jest zbyt rozproszony i zbyt płynny aby ktoś tym sterował w średnim terminie
Nie ma jednego sternika kursem.
Jednak sterowalny jest ;)
Forki
Bany krypto
Kontrakty
Legalizacja krypto
ETF
Newsy w gazetach o adaptacji
Tethery
Hacki giełd
No tak licząc to jest sterowalny. Można uznać,że ja też należę do grupy sterników kursem. W końcu jak wezmę kilka sztuk to zawsze jakiś tam wpływ na kurs mam.........

Dodano po 4 minutach 18 sekundach:
kozaki_wiesi pisze: @graczyk
Mam pytanie odnośnie tego punktu:

"gigantyczny dodruk bitcoina codziennie- w aktualnych cenach codziennie jest emitowane Bitcoina za 12 mln USD, taka ilosć wymaga codziennego mocnego napływu kapitału aby to nie poleciało w przepaść"

Skąd wiadomo jaka część urobku trafia wprost na giełdy a jaka jest trzymana przez minerów? Poza tym ktoś wspominał, że nowe bitcoiny bardzo często znajdują nabywców poza rynkiem, to coś w rodzaju "czystych tokenów", które nigdy nie brały udziału w żadnych operacjach czyli nie mogły być narzędziem przestępstwa, stąd silny popyt na nie.
Minerzy też ponoszą koszt wydobycia bitcoinów. Jeżeli ich nie sprzedają, to znaczy,że muszą dolać do wydobycia swojej kasy. Więc finalnie do projektu bitcoin musi być stały gotówki.

Transakcje poza rynkiem też wymagają dopływu gotówki codziennie. Nie ważne czy kupię Bitcoina na giełdzie czy na targu, to kasę wydać muszę :o

Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pionty » czwartek, 9 sierpnia 2018, 10:56

Wszystko cacy, tylko w takim układzie po co komu wypchane BTC portfele? Kolekcjonersko?
Dla zabawy kursem i kręcenia kółeczek?
Po to, żeby zebrać wszystkie jak Pokemony i umrzyć Bitka?

Ciężko mi uwierzyć, ze osoby, które to akumulują pozwolą mu tak po prostu zdechnąć. Tym bardziej, że posiadając takie ilości można tak sterować kursem, że hohoh.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 9 sierpnia 2018, 11:11

Lester pisze: Była tu propozycja obstawiania dołka dołków - obstawiam 4600$
Tak, zaproponowalem to:) sam nie piszac... otoz.

Dla mnie osobiscie kurs zatrzyma sie na 5100 a knotem moze muśnie 5000. Po czym up.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 98
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szymoncorr » czwartek, 9 sierpnia 2018, 11:15

Mimo że z mojego scenariusza jeśli chodzi o poziomy wyszło niewiele :oops:, to nadal uważam że dołek dołków już mieliśmy.
Dovakhiin pisze: Tak, zaproponowalem to:) sam nie piszac... otoz.
Też proponowałem to wcześniej już, w formie ankiety. Niestety moje prośby nie zostały wysłuchane :cry:, może nastepnym razem @Bitmar.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jondoexxx » czwartek, 9 sierpnia 2018, 11:24

Obstawiam dołek dołków 2960, jeszcze nie teraz, ale za kilka miesięcy jak będzie wykrwawianie i ogólne zwątpienie w sens kryptowalut.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mski » czwartek, 9 sierpnia 2018, 11:29

jondoexxx pisze: Obstawiam dołek dołków 2960, jeszcze nie teraz, ale za kilka miesięcy jak będzie wykrwawianie i ogólne zwątpienie w sens kryptowalut.
Jakies konkretne argumenty przemawiajace za tym poziomem??... ? Cokolwiek ?
Wkurzam sie jak w trakcie orientuje sie ze trace czas na czytanie takiego nic nie wnoszącego posta.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4287
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 9 sierpnia 2018, 11:47

Dovakhiin pisze:
Tak, zaproponowalem to:) sam nie piszac... otoz.

Dla mnie osobiscie kurs zatrzyma sie na 5100 a knotem moze muśnie 5000. Po czym up.
Offtop: Mam dla Ciebie propozycję - by tu nie robić bałaganu może załóż osobny wątek w dziale hype-park gdzie każdy chętny obstawi swój poziom. Możnaby też zobowiązać każdego kto się tam wpisze do wpłaty np. 0,001btc dla zwycięzcy by dodać rywalizacji kolorytu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » czwartek, 9 sierpnia 2018, 11:59

Mski pisze:
jondoexxx pisze: Obstawiam dołek dołków 2960, jeszcze nie teraz, ale za kilka miesięcy jak będzie wykrwawianie i ogólne zwątpienie w sens kryptowalut.
Jakies konkretne argumenty przemawiajace za tym poziomem??... ? Cokolwiek ?
Wkurzam sie jak w trakcie orientuje sie ze trace czas na czytanie takiego nic nie wnoszącego posta.
W nocy sie nad tym zastanawialem.
Jesli te windy w dol, to jest sprzedaz bitcoinow przez smart-money/market makerow to pomyslcie na jakich poziomach oni moga chciec odkupic.
2.5-3k jest bardzo realistyczne jako ostateczny scenariusz konczacy, w perspektywie roku wszystko sie moze zdarzyc.

Przy takim krachu rynku, sprzedajacych bedzie mnostwo i pozwoli to tym ktorzy w tym momencie prawdopodobienie sie wyprzedaja (grubasy i czerwone windy w dol na 1D) na skupienie nizej. Lecz zeby kupic tak ogromna ilosc btc, to jest potrzebny OGROMNY spadek- stad ta kwota (mimo ze na ten moment, duzo osob powie aby sie popukac w czolo) jest jak najbardziej mozliwa.

4k wedlug mnie, nie zapewnilo by takiej ilosci sprzedajacych (plynnosc) "łeee... 4k. zaraz odbije powyzej 5"
Dodatkowo 4k pojawia sie jako jeden z mozliwych scenariuszy. Jednak w przypadku naprawde duzego krachu rynku - kurs spada zazwyczaj nizej niz oczekiwania.

W tradingu trzeba miec otwarty umysl i niczego nie wykluczac.


PS. A moze hs z zasiegiem na 3.8k? ;)

Ostatnio zmieniony czwartek, 9 sierpnia 2018, 12:32 przez prap0n, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4287
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 9 sierpnia 2018, 12:27

2-3k$ wydają nam się jakimiś kosmicznymi, niedorzecznymi wielkościami a to przecież raptem ATH sprzed roku.
Nieźle zmieniła się percepcja chociaż, moim zdaniem, nie ma ku temu podstaw bo czy Bitcoin fundamentalnie spoważniał na tyle by mieć dzisiejszą wartość 6k? Tak racjonalnie podchodząc do sprawy to na tę chwilę, biorąc pod uwagę fundamenty, wciąż jest przewartościowany. Co, mam nadzieję się zmieni i wtedy nadejdzie panic buy. Ale wówczas, jak ktoś już wspomniał, ci co mają zarobić, bedą załadowani po szyję.
Jeśli zobaczymy spadek na potężnych obrotach w okolice tych wartości z jednoczesnym masowym FUDem na onecie o śmierci bitcoina to trzeba będzie kupować.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jondoexxx » czwartek, 9 sierpnia 2018, 12:49

Mski pisze:
jondoexxx pisze: Obstawiam dołek dołków 2960, jeszcze nie teraz, ale za kilka miesięcy jak będzie wykrwawianie i ogólne zwątpienie w sens kryptowalut.
Jakies konkretne argumenty przemawiajace za tym poziomem??... ? Cokolwiek ?
Wkurzam sie jak w trakcie orientuje sie ze trace czas na czytanie takiego nic nie wnoszącego posta.
Jest taki cytat, nie chce mi się go szukać, ale puenta jest taka, "rynek spadnie niżej niż to można sobie wyobrazić i tak samo może wzrosnąć". Na 4k już zbyt dużo ludzi czeka. Poza tym włącz skalę 1W i oddal wykres, okolice 3k to ATH z czerwca 2017, więc raptem rok temu. Naprawdę uważasz, że w fazie głębokiej bessy, wielomiesięcznego wykrwania, kiedy zapanuje ogólne zwątpienie na rynku, desparacja, panika, że to już koniec, to kurs nie dotrze aż tam? 3k to nawet dużo, być może nawet 1,3k bo to byłby poziom z Marca 2017. Nie może być tak, że będzie koniec kryptowalut w mediach, a ludzie co weszli w pierwszej połowie 2017 dalej są na sporym +, zakładając, że HODL.

Popatrz na projekt @prezes Emerytura za Litecoin:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... ingle=true

On wciąż jest na gigantycznym plusie. Ja nie mówię, że prezes to sprzeda w panice...ale właśnie takich hodlerów musi bessa przetrzepać, aby nastąpiło oczyszczenie. Co z 2k ma obecnie 60k...może jak to spadnie do 20k to pomyślą "a może to wypłacę, żeby mieć jakikolwiek zysk, jak te kryptowaluty jednak upadają?"

Czy ja mówię, że tak musi być i nie zainwestuję jeżeli te poziomy nie zostaną osiągnięte? Oczywiście, że nie. Teraz jestem w 20% zapakowany, w 5-5,5k wejdę za kolejnę 20%. Przy 4-4,5k kolejne 20%, 3-4k, kolejne 20%....no a ostatnie 20% zostawię sobie na <3k....i tak naprawdę te 100% to i tak tylko pewien procent moich oszczędności, nie znam przyszłości, ale wiem, że już drugi raz o BTC nie zapomnę. W 2013 poznałem tą technologię, sam kopałem, miałem kilkanaście BTC, nawet się zastanawiałem czy w ETH nie zainwestować bo był 2 miesiące przed releasem. Ale niewiele wiadomości, forum itd. czytałem, byłem januszem, laikiem. Pamiętam jednak jedną cechę wspólną. Wtedy po krachu Goxa, czytałem taki post, w którym ktoś opisał, czym były spowodowane wzrosty, że Willy itd. że tak naprawdę cena osiągnęła takie poziomy tylko przez manipulację i w sumie dlatego zrezygnowałem.
A co mamy teraz? Tethery i inne skandale. Widzę wiele wspólnych pkt. ale tym razem jestem już mądrzejszy i widzę jak to działa.

2960 też dlatego, że jest to mniej więcej -85% od szczytu bańki. Czyli mniej więcej tyle ile tracił BTC w poprzednich bańkach..Chyba @Wymazywanie robił na ten temat post kiedyś.
Ostatnio zmieniony czwartek, 9 sierpnia 2018, 12:57 przez jondoexxx, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » czwartek, 9 sierpnia 2018, 12:55

Akurat w temacie i absurdalnych wartosciach, @prezes o etfach i psychologii rynku

Bitcoin - czy zostaną wprowadzone ETF-y i jaki będą miały wpływ na cenę?


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 9 sierpnia 2018, 13:01

Aby nie byc goloslownym piszac ze dolek oceniam 5000-5100. Sa do tego przeslanki by nawet nie schodzic do tego poziomu (poprzednie dolki np 5920 czy z dolkiem 5780 -najnizszym) brak sily misow na nizej niz w/w wartosci.
Jestesmy w bessie wiec scenariusz pod misia jest na moje oko wlasnie te ok 5000.. o ile zejda z oporow.

Kwota ok 5000 byla kiedys oporem ok 28.08.17 ktory nastepnie zostal przebity przez coraz wieksze fomo dopiero w 2 tygodniu pazdziernika..
Powyzsza wartosc zlewa sie tez z dolnym ograniczeniem kanalu. Takze calosc miedzy 5000-5700 tworzy bufor i jak dla mnie no trade zone/area..

Obrazek

Początkujący
Posty: 122
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ejti » czwartek, 9 sierpnia 2018, 16:16

Panowie i Panie ktoś może mi przypomnieć tą stronę, gdzie było ratio market buy/sells z bitmexa?

edit: odszukane https://coinfarm.online/index.asp
Ostatnio zmieniony czwartek, 9 sierpnia 2018, 17:37 przez ejti, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » czwartek, 9 sierpnia 2018, 16:21


Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 753
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » czwartek, 9 sierpnia 2018, 16:38

30 milionów baksów shortów zlikwidowanych .
Dziękuje kto da więcej.
Koniec ? :?:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 9 sierpnia 2018, 16:47

To dopiero początek. Ja swoich Big short`ów nie likwiduję jeszcze do co najmniej 5k, a przyznam się że wczoraj dokupiłem Bita i właśnie rozstawiam się z kolejnymi shortami na drugim koncie. Może to wybicie to przypływ spragnionych zakupów BTC do shortowania...kto to może wiedzieć :mrgreen:
I poszły konie po betonie, już na małej dzwigni x3, boi poziomy już niebezpieczne do shortowania ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czwartek, 9 sierpnia 2018, 17:09 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 2 razy.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 41 gości