Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: RuckenFetard » niedziela, 24 lutego 2019, 16:43

koparki pisze: niedziela, 24 lutego 2019, 16:06wzrost pod fork już właśnie został sprzedany. To na bazie wzrostu ETH zaistniał wzrost na btc i altach
Takiej akcji jak dziś na BTC nie widzieliśmy już dawno, chyba też to widzicie, to może coś znaczyć, coś się mogło zmienić :) To nie wygląda "na razie" jak "standardowy" zjazd , tylko "standardowy" wyleszcz przed wzrostem i zbudowanie paniki.

Odnośnie ETH to nadal 3mam od 100$ sl na 130, jak BTC się nie zawali się w najbliższych godzinach, to nadal trzymam, z uwagi na to iż większość gra pod to iż ETH NA PEWNO spadnie po forku :) Przecież to takie oczywiste, co może pójść nie tak ?

Edycja. Zauważcie że BTC jak i większość topowych altów spadła jednym ruchym grubo poniżej ostatniego wsparcia, dokładnie tam tam, gdzie było najwięcej stop losów, przypadek? Może tak, może nie :)

Jestem ciekaw czy są tutaj nadal wierzący w jakiś "naturalny" rynkowy cykl, który da się ogarnąć tylko AT ?
Ostatnio zmieniony niedziela, 24 lutego 2019, 16:49 przez RuckenFetard, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » niedziela, 24 lutego 2019, 16:44

Wymazywanie pisze: niedziela, 24 lutego 2019, 15:45Pewnie większość i tak na zysku
Tego akurat nie wiesz :P
vulcs1 pisze: niedziela, 24 lutego 2019, 15:46Znalezione na twiterze, dodane +/- 22 godziny temu ;p
Wiesz co mi bardziej chodziło o charakter tego spadku a nie, że w ogóle on wystąpił :) Bo spadki to wypatruje już któryś dzień, nie wiem czemu ale jakoś mnie raziły ostatnie wzrosty i bardzo do mnie przemawia scenariusz rozegrania dużego trójkąta który na bitfinexie się wyrysował.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » niedziela, 24 lutego 2019, 16:49

Tak patrząc psichologicznie ;-) to niewiara w większy czasowo trend wzrostowy była na tyle duża, że w końcu sprzedający osiągnęli przewagę. Ale dynamika tego ruchu bardziej kojarzy mi się z korektą trendu wzrostowego (w skali tygodni, żaden tam atak na ath).

A ruch jest klasyczny w swej normalności dla rynku crypto. Nagle, bez większych ostrzeżeń czerwona lufa. Tak było od początku btc

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mski » niedziela, 24 lutego 2019, 16:53

Albo będzie Bart, albo flaga. Okaże się w najbliższym czasie. Dalej w przyszłość nie wybiegam 🙂

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » niedziela, 24 lutego 2019, 16:58

Czasem lepiej wyjść z imprezy o 21 niż obudzić się rano w rowie bez filmu i z poobijaną gębą (lub bolącą dupą LOL) ;)

Mój nowy indykator dla większych interwałów:
https://alternative.me/crypto/fear-and-greed-index/
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » niedziela, 24 lutego 2019, 17:00

Tak jak pisałem, rośliśmy za szybko i do przewidzenia była korekta do fioletowej:

Obrazek

Nie sądziłem, że tak szybka, nic nie zapowiadało tego spadku, poza oczywiście skrajnym przewartościowaniem ceny. Niestety, poza tym, nie miałem żadnego wskaźnika do zajęcia pozycji, więc nie shortowałem. Teraz ciekawe, czy obronioną trendu i jak długo go obronią. Stawiam, że mogą go bronić co najmniej do kolejnego ataku na okolice 4000$.

Tak, czy inaczej polowanie na przebicie fioletowej powoli czas rozpocząć. Chyba, że zaraz pójdzie kolejny zrzut, to już w ogóle nic nie ugram.
Ostatnio zmieniony niedziela, 24 lutego 2019, 17:02 przez osobliwy_nick, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » niedziela, 24 lutego 2019, 17:01

RuckenFetard pisze: niedziela, 24 lutego 2019, 16:43To nie wygląda "na razie" jak "standardowy" zjazd , tylko "standardowy" wyleszcz przed wzrostem i zbudowanie paniki.

postawiłem bardzo dużo na scenariusz wyleszczenia , Ripple , IOTA itp naprawdę spadły obecnie przesadnie. BTC nie dotykam bo przewartościowane.
Choć po obejrzeniu tego filmu , wierzę że ktoś skupi BTC z rynku, jakis operator LN skusi się na żetony BTC z których będzie kiedyś dywidenda : https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 60#p557880
Ostatnio zmieniony niedziela, 24 lutego 2019, 17:03 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
---

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: spamboy » niedziela, 24 lutego 2019, 17:02

@BitJanusz

Ależ byłem, przez cały rok - tyle że nie widzę sensu pisania, jak wszytko już zostało napisane, a to co się tu pisze, często mija się z rzeczywistością :)

Nie wiem jak zrobiłeś tego longa z zyskiem, skoro ja po roku zacząłem inwestować (z naprawdę wieloma obawami) w sytuacji gdy wszyscy tu na forum (z małymi wyjątkami) wieszczyli tylko kierunek południe i przebijali się z prognozami jak nisko spadnie. Dodam, że nie ładowałem się na samym dnie, bo aż takim mistrzem wyczucia nie jestem (post factum każdy z forum jest mistrzem), ale wystarczająco nisko bo po dzisiejszej ladze, nie mieć pieluchy wypełnionej po brzegi. A zaznaczę że mój long nie tryska jakoś bardzo radością po tej ladze - mimo, że gram middle utrzymując swoje pozycje pomimo popłochu jak towarzyszy temu forum przy każdym tąpnięciu.

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: 1235674 » niedziela, 24 lutego 2019, 17:03

Brawa dla @ergorg za ostrzeżenie.

Dobry fraktal.
Szczyt wyszedł wzorowo.
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9176
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6982
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » niedziela, 24 lutego 2019, 17:06

Na 1h możliwe odbicie, inverted hammer/morning star :D RSI zmrożnone w trzy dupy :D


BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6725
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 24 lutego 2019, 17:14

@spamboy

narysowałem swego czasu Gartleya i pod niego grałem :) kupowałem w miejscach, które wyznaczały wsparcia. Niestety, nie kupiłem samego dołka, czyli okolic 3300$ na stampie, ale kupiłem za 3450$ po odbiciu. Wcześniej miałem zakupy za 3650$ i 3550$ (chyba, dokładnie nie pamiętam) więc zrzucając to razem do kupy wychodzi ok. 3500$ za longa, niestety tylko x2, którego skasowałem przy 3830$. Liczyłem na więcej, ale profit to profit :) i jak @bitloteiros świetnie napisał, lepiej wyjść z imprezy przedwcześnie, niż obudzić się z bolącą dupą w rowie :mrgreen:

jeszcze przychodzi mi do głowy powtórka z pierwszego odbicia, tj. od 3122$ na stampie. Tam mieliśmy trzy fale wzrostowe, potem czerwone 4h (tak jak teraz) a następnie HH na niziutkim wolumenie, które większość zaskoczyła, mnie też ;) a potem już zjazd na cztery litery.

edit: po dłuższym zastanowieniu: longa nie otwieram, ale zagram większym kapitałem pod obicia na altach, bo tam ostry pogrom poszedł.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9176
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6982
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » niedziela, 24 lutego 2019, 17:34

Ichimoku na 1d nie ma oporów, retest chmurki :D

1w nie wygląda za fajnie, ale jeszce 7 ponad godzin do zamknięcia :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » niedziela, 24 lutego 2019, 17:41

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » niedziela, 24 lutego 2019, 17:56

Byki mają teraz szansę się zapakować. Kluczowe wsparcie ~3690 tuż tuż. Bardzo przyzwoity r/r.
Zamknięcie dzisiejszej dziennej/tygodniowej 3830+ to duże prawdopodobieństwo kontynuacji wzrostów, poniżej dalszych spadków. Ostrożni wolą poczekać, degeneraci lewarowcy pewnie nie :twisted:
Obserwujcie uważnie ETH. To ono ostatnio póki co pokazuje kierunek i można spokojnie zdążyć wejść w pozycję na BTC które reaguje z opóźnieniem

@ergorg
Tak

@leszek555
"gdzie stop loss w tym przypadku?"

Tego nie powiem. Wszystko zależy od pozycji i stylu gry czy dostępności do kompa. Wsparcie ~3690 może być naruszane w szpilkach schodzących dużo niżej a po zamknięciu ważnej świeczki okaże się że wytrzymało tak że wg uznania

@new06
Na razie tylko szpilką. Patrząc na to z drugiej strony - być może to wyczekiwana zdrowa 50% korekta szalonych wzrostów. Czas pokaże. "Z tyłu głowy - trend spadkowy"
Ostatnio zmieniony niedziela, 24 lutego 2019, 18:38 przez bitloteiros, łącznie zmieniany 3 razy.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » niedziela, 24 lutego 2019, 18:22

@bitloteiros, wolę się upewnić, piszesz o stampie i mexie?
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: xtraderx » niedziela, 24 lutego 2019, 18:33


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 24 lutego 2019, 18:35

maxi82 pisze: sobota, 23 lutego 2019, 23:10Co by to było jeśli--- całe to "wybicie" sponsorowały kopalnie(technologicznie są pod ścianą)..

Biorę to pod uwagę, dlatego obserwuje hash i moc na Antpoolu gdzie kopię. Ostatnie dni anomalie +/- 35PH to bardzo dużo. Wczoraj prawie 150 PH, teraz spada do 140 PH ,piszę o BCH. To też dużo. Niestety samo kopanie dzisiaj jest raczej dla hobbystów, ja mam tani prąd(w czynszu, praktycznie można powiedzieć za free bo czynsz i tak muszę zapłacić za biuro). Spuszczenie wczoraj BCH po 600 zł i odkupienie po 480 (chociaż czekam na niżej) maxymalizuje moje zyski z kopania (w posiadanych monetach, które zakładając że do dopiero początek korekty, po pęknięciu bańki i tak słabo wygląda). Ale twoje spostrzeżenie jest celne, mali tak robią to i duże kopalnie dlaczego miałby by nie robić.
@bitloteiros a ten fork na ETH (bajka z forkami znamy i każdy swoje widział przez cały 2017 są znane) co właściwie jakościowo przynosi, zmianę na POS, czy to dalej będzie POW z mniejszą nagrodą, co potencjalnie może zwiększyć popyt? Pod co grają obserwujący ETH.
https://coinswitch.co/news/ethereum-har ... hard-forks
W tym roku mamy ten numer z ETH, mamy halving z LTC, mamy oczekiwanie na LTC i mamy cały czas mielony ten temat LN (który do mnie nie trafia, nie jest to przejrzyste ani nie za bardzo pokrywa mi się z samą koncepcją decentralizacji BTC, ale zwolennicy są widzę).
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » niedziela, 24 lutego 2019, 18:38

bitloteiros pisze: niedziela, 24 lutego 2019, 17:56degeneraci lewarowcy pewnie nie
Nie mam pojęcia o czym mówisz :D

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bemx2k » niedziela, 24 lutego 2019, 18:41

Ponoć Syndyk upadłościowy MTGOX planuje zrzucić kilka tyś BTC do końca Lutego więc możemy zaliczyc poważniejsze tąpnięcie weźcie to pod uwagę swoich przewidywań kursu.
BTC>ETH

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » niedziela, 24 lutego 2019, 18:46

@Bemx2k, może właśnie zrzucił? Przy okazji nie sprzedawał zawsze OTC?

//

Posłuchajcie jak to brzmi: "Syndyk MT.GOX powstrzymał BTC przed wzrostami." ;)
Ostatnio zmieniony niedziela, 24 lutego 2019, 18:53 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Eazzy0, pavlo4444, Sałata i 21 gości