Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 22:27

@domator,
Spoiler:
Tak, chyba dobrze liczysz. Na pewno można więcej na parze z usdt, ale tam gdzie lubię grać nie ma a nie wracam ani na sekundę na finexa. Zresztą moim celem nie jest jak największy zysk, ale wdrożenie się w grę bliższą dt, której unikam od wielu tygodni. Taka o zabawa małą częścią. Ja wyszedłem z traumy z m.in bardzo za wcześnie kupionym Ripplem, który na szczęście wzrósł przez 3 tygodnie ponad 106%, więc teraz się bawię, nic poważnego. Poważny ruch (all in jak prawie zawsze:) zrobię dopiero na korekcie jeśli nadejdzie lub na przebiciu oporów jeśli korekty nie będzie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 22:35

dybik08 pisze: Linii trendu po dołkach 5.02 i 18.03 w skali log, kurs nie przebił to nie ma wodospadu.
Przecież ta linia wychodzi z 400$ niżej :shock:

Dodano po 3 minutach 23 sekundach:
Chyba że patrzysz na innej giełdzie, nie pomyślałem :D na bitstampie ją przebiło

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 23:25

Wymazywanie pisze: Bez przesady. Jeśli ktoś uważa, że wyjdzie z klina w dół to ma idealne miejsca na stawianie shortów ew. na stawienia przy pierwszym większym ruchu pod klin.
Jeśli gra na wyjście BTC górą, to nic tylko HODL i ew. BUY MORE.
Nie jesteśmy w boczniaku 2 miesiące w miejscu gdzie naprawdę nie wiadomo gdzie może iść.
Nie przesadzajmy z tym "no trade zone". Dla mojej babci cały wykres BTC to no trade zone. I dlatego nie została milionerką, nawet nie spróbowała.

Mamy jakąś figurę (klin) to można układać sobie dokładne plany reakcyjne. No trade to jak mamy g... nie figurę.
Jak widzisz po wyjściu z klina dołem wróciliśmy do niego godzinę później. Kto pod to zagrał jest teraz na minusie. Z drugiej strony za jakiś czas może się okazać że powrót też był zmyłką i longi zostaną złapane w pułapkę. Szkoda nerwów i środków na stopy. "No trade zone" to właśnie taka strefa gdzie można się spodziewać fejków a siły byków i niedźwiedzi są równe. Zbyt wiele sprzecznych a jednocześnie silnych sygnałów z obu stron. W takich sytuacjach to nie trejding tylko hazard.
Nie wiem jak Twoja babcia ale ja wolę poczekać na:
-spadek na jakieś sensowne wsparcie (być może dopiero po przebiciu oporu) aby otworzyć longa
-wejście w opór i po ew ujawnieniu jego siły a zarazem słabości byków otwarcie shorta
NO POSITION IS POSITION
Czasem warto odpuścić i poczekać na jasny sygnał. A jeśli teraz pyknie o kilkaset $ w którąś stronę to co z tego? Będzie jeszcze mnóstwo innych okazji

Dodano po 21 minutach 5 sekundach:
FortiDude pisze: Ja to tylko tu zostawię gdyby ktoś drugiego wątku nie czytał:

Taaa
Tylko wystarczy się cofnąć o kilka miesięcy i widać co się stało pod koniec 2014 po takiej właśnie świeczce objęcia hossy :twisted: . Poza tym typ porównuje vol bitstampa wtedy i teraz. Zbyt stronnicze doszukiwanie się potwierdzenia swojego punktu widzenia. Jak dla mnie ciekawostka kategorii "zobaczył, mruknął hmmm i szybko zapomniał"
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 23:30

bitloteiros pisze: Jak widzisz po wyjściu z klina dołem wróciliśmy do niego godzinę później. Kto pod to zagrał jest teraz na minusie.
Nie ma znaczenia że jest teraz na minusie, skoro gra pod ruch, który dopiero się rozwinie i nie jest małą fluktuacją na 1h ale może być widoczny w 1d/1w, bo klin zawiera obszar 3 tygodni. Jasne, że wróciliśmy (a raczej stoimy jak jelenie na linii - stan z czasu pisania posta). Norma. Tak samo wyszliśmy już górą z klina zmyłkowo 21 i 22 kwietnia. Pisałem, że spodziewam się większej akcji dziś późną nocą. Te stanie koło 8925 to teraz zmaganie z dolną linią klina chyba już jako jakiegoś oporu, bo coś nie wraca wyraźnie do figury.

Dodano po 4 minutach 16 sekundach:
bitloteiros pisze: W takich sytuacjach to nie trejding tylko hazard.
Nie zgodzę się. Hazard jest gdy mamy pełną losowość wydarzenia, a nie równo silne argumenty za przeciwnymi kierunkami (wydarzeniami). W hazardzie nie ma argumentów i wnioskowania, nie ma zdeterminowania wydarzenia różnymi okolicznościami, nie ma przyczynowości. Wynik hazardu nie zależy od niczego oprócz dążenia w odpowiednio dużej liczbie prób do idealnego statystycznego rozkładu (nazywam to rozkładem "logicznym") wydarzeń (np. rzućmy 10000 kostką w wynik będzie raczej dążył do 1:6 dla każdej liczby).
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 23:34 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 2 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 23:32

@bitloteiros, uważam że sugerowanie się uparcie wciąż tym klinem jest bez sensu. Graliśmy go bardzo długo, w końcu przy pojawieniu się poważniejszego oporu zmieniła się tendencja kursu, część osób chciała zrealizować zyski więc wyrysowało się co innego. Jak spojrzysz na mój poprzedni wykres który wstawiłem dwie trzy strony temu to mam wyrysowany zielony trójkąt on się wybronił, dosyć szybko i myślę że on jest grany. Po za tym osobiście uważam, że bardziej trzeba zwracać uwagę na to co się dzieje w skali log. Z obserwacji w ostatnim czasie zauważam że kreski ze zwykłej skali oddziałują na kurs mniej, więc tylko kontrolnie czasem przełączam i patrzę czy faktycznie coś wnoszą.
Tak sobie myślę że dla kogoś kto chce się obkupić to wyjście z tego klina było spoko, bo wprowadza niepewność i podpuszcza ludzi do zabrania tego co ugrali lub otwarcia shortów, a wtedy skupowanie coinów można przeciągnąć na dłużej i zrobić większe zakupy na mniejszych poziomach.
Po za tym zrobienie korekty większej zamiast zmiany granej figury mogło by być mniej przewidywalne i niekoniecznie musiałoby się komuś opłacić jej wywołanie i idąc tym tokiem myślenia dalej jestem bardziej przekonany że polecimy w górę niż w dół

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 23:38

Drobniak pisze: uważam że sugerowanie się uparcie wciąż tym klinem jest bez sensu. Graliśmy go bardzo długo, w końcu przy pojawieniu się poważniejszego oporu zmieniła się tendencja kursu, część osób chciała zrealizować zyski więc wyrysowało się co innego.
O czym Ty mówisz? Jesteśmy w klinie i widać to dobrze, obecnie go kończymy i decyzja o kierunku jest naturalna i jak zawsze niepewna, trudna.
Co innego się wyrysowało? Możesz narysować?

Dodano po 1 minucie 21 sekundach:
Jeśli to: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 58#p484458 no to jest to mniejsza figura w obrębie klina i tak.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 23:43

Wymazywanie pisze: O czym Ty mówisz? Jesteśmy w klinie i widać to dobrze, obecnie go kończymy i decyzja o kierunku jest naturalna i jak zawsze niepewna, trudna.
Co innego się wyrysowało? Możesz narysować?
Tak jak pisałem, chodziło mi o ten zielony trójkąt, chciałem zaznaczyć że dopóki nie wyjdziemy dołem z niego to nadal dla mnie są większe szanse na up niż down. Na ten moment kurs jest wewnątrz obu w skali zwykłej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 23:50

Ja bym bardzo chętnie kupił dziś BTC i był bullish. :) Serio. Przy 10k bym sprzedawał. Ale zdziwiłby mnie ten klin bez korekty. Do tego widzę zaokrągloną koronę na jego szczycie, a to częste przed spadkiem. No i zauważam wyraźnie, że jak przy początku tej figury większość z wypowiadających się była bearish i było częste czekanie na 4-5k czy niżej, to tak teraz jak zwykle i zabawnie, odwrotnie, tzn. 2500$ wyżej nagle sporo ludzi bullish (wypowiedzi i ankieta) mimo, że to figura co wylatuje dołem w 70% przypadków mniej więcej. Dlatego postoję jeszcze i poczekam, fajnie jakby do 2 w nocy coś drgnęło konkretniej.

Dodano po 1 minucie 54 sekundach:
@Drobniak, Ok, dzięki, ten trójkącik to po prostu chyba pennant (chorągiewka) bo jest po słupku wcześniej.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 23:54

Ja podzielam zdanie @Drobniak, i widzę tutaj jeszcze jeden up, a potem ewentualną korektę. BTC ostatnio jest bardzo byczy, i jeśli już mamy jakieś korekty to w postaci boczniaka.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 23:58

Jeżeli kurs poleci w górę to też będę przy 10k czatował ze sprzedażą bo nie wierzę że przynajmniej mała korekta wtedy się nie zrobi albo wahanie kursu.. Na tą chwilę wyjście z klina ponownie nie zrobi na mnie wrażenia ale że figury się już kończą to poziom ceny 8850$ będzie dla mnie decydujący jeśli chodzi o zostawienie pozycji. Myślałem że dziś o tej godzinie będzie już wszystko ładnie wyjaśnione w sprawie kierunku

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 24 kwietnia 2018, 00:02

Jako ciekawostkę podam że na Forex też nastroje malinowe, i wszyscy z kupionymi kontraktami na UP, z przekonaniem że tylko dalej kupować..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » wtorek, 24 kwietnia 2018, 00:16

ergorg pisze: widzę tutaj jeszcze jeden up, a potem ewentualną korektę.
Ja wstępnie obstawiam up do 9500$ czyli oporu z 03.02 który widzę że kilka razy już oddziaływał widocznie na wykres a później korekta do 9k. Bo jeśli miało by być jakieś większe krwawienie to raczej z wyższych poziomów, może gdzieś na 11700 przed potwierdzeniem że lecimy wysoko, albo 10k $ psychologiczne.. no ale to już takie moje wróżenie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 24 kwietnia 2018, 00:18

@socjolog2008, To tabelka z kontraktami na crypto na forexie? Zielone to up? To są kontrakty terminowe, na jakiś czas czy bez czasu?
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 6 marca 2017
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wiktorwiki » wtorek, 24 kwietnia 2018, 00:29

Wymazywanie pisze: @socjolog2008, To tabelka z kontraktami na crypto na forexie? Zielone to up? To są kontrakty terminowe, na jakiś czas czy bez czasu?
To tabelka z XTB, a tam pozycje na krypto tylko do 7 dni maksymalnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 24 kwietnia 2018, 00:54

@wiktorwiki zgadza się XTB. @wymazywanie obecnie postawione pozycje w ujęciu procentowym - taki barometr nastrojów, nie muszę mówić że jestem w mniejszości z czerwonymi na Dash i ETH. Bitka bacznie obserwuje. To bywa zmienne - jak rynek. Ale na FX Bycze nastroje, aż się proszą o bęcki :mrgreen:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » wtorek, 24 kwietnia 2018, 03:03

Wymazywanie pisze: fajnie jakby do 2 w nocy coś drgnęło konkretniej.

hehe no i drgnęło ;) póki co jest kolejny opór w okolicach 9170 ale po takiej obszerności konsolidacji poprzedzającej można się spodziewać wybicia do ok 9500-9600 w tej fali o ile to nie jest pułapka.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 24 kwietnia 2018, 03:21

@koparki, Dokładnie, szybka akcja, ale coś pow. 9.2k nie bardzo chce zostać.
Co ciekawe mój short Xrp o który pytał @domator, zyskuje i na wartości i na cenie BTC a gdyby był w /usdt by tracił.
Nadal sądzę, że to końcówka ruchu przed zjazdem. Zrobienie 9.2k+ bez korekty mnie zaskoczy. Mam ochotę ładować niektóre alty na wzrost, to chyba zły znak, bo jest to typowe FOMO, a coś alty nie idą nawet w połowie jak BTC poszło (ale BCH idzie, to fakt).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: burzolak » wtorek, 24 kwietnia 2018, 03:42

@wymazywanie na jakiej giełdzie walisz szorty? Jakoś mi ta metoda obca, muszę tego popróbować :)
Generalnie wywaliło mnie z wyra, nie mogę spać to znaczy ,że trzeba wywalać z koszyka. SL niby są ale te shorty mnie ... ciekawią.
Za bardzo to wszystko napięte jak baranie jaja. Kolejny wyskok w górę faktycznie byłby zbyt ... hmmmm

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » wtorek, 24 kwietnia 2018, 03:52

@burzolak, póki co nie było dowodu zmiany trendu więc shortem się możesz pokaleczyć .
Najbardziej płynna giełda do short na BTC/USD i na ETH/USD to bitfinex , dźwignia 2.5x
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » wtorek, 24 kwietnia 2018, 06:16

Wymazywanie pisze: Zrobienie 9.2k+ bez korekty mnie zaskoczy.
Czujesz sie zaskoczony? :-)
Ja troche tak.
Po nocy widac ze moje zmniejszenie longow na "wypadnieciu" bylo bledem. Trudno. Dobrze ze je zmniejszylem a nie pozamykalem.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fledermaus, Google [Bot], Ivanhoe, Karolak, Lykaon, pavlo4444, sebamistrz, shinya56 i 36 gości