Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 205
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ambroży » wtorek, 18 maja 2021, 12:12

Spoiler:
mesrotten pisze: wtorek, 18 maja 2021, 11:57 Ok, jeszcze coś dla fanów i antyfanów podobieństw poprzednich baniek.

Im bardziej się im przyglądam to tym bardziej nie widzę tam nic "dzikiego", "nie dającego się przewidzieć" czy "mocno indywidualnego".. Całość wydaje mi się oparta na dość oczywistych paternach at i strukturach akumulacyjnych głównie w formach kanałów (co zauważam oczywiście mocno po fakcie, ale mam nadzieję, że nie za późno :D ).

Aktualnie cały okres akumulacji po wybiciu ath imo wygląda identycznie jak w 2017 roku, cechuje go:

1. mocne wybicie ath, punkt ten daje początek rysowania struktury akumulacyjnej w postaci sześciomiesięcznego kanału ;
2. szczyt pierwszego impulsu wzrostowego określa medianę dużego kanału akumulacyjnego;
3. pierwszy dołek pierwszego wybicia daje bazę do wyrysowania podstawy kanału;
4. po wybiciu mediany mamy kilka kolejnych hh w niewielkich odstępach co znamionuje zmęczenie trendu i określa górne ograniczenie kanału;
5. z górnego ograniczenia nadchodzi dłuższa, największa w całym cyklu korekta do dolnego ograniczenia kanału;
6. korekta dotyka pierwszego szczytu po wybiciu ath;
7. cały ruch up trzyma EMA21 na 1W, które do końca tego tygodnia musimy odzyskać;
8. w cyklu nie ma już kolejnej korekty w okresie akumulacji, cena zaczyna podążać już tylko do górnego ograniczenia kanału;
9. okres akumulacji od wybicia ath trwa m/w dokładnie 6 miesięcy :mrgreen:
10. ostatnia duża korekta to sprowadzająca kurs na górne organicznie kanału po jego wybiciu + shake outy podczas paraboli;
11. parabola x4 - 280-320 k ;)

Nie każę nikomu się upierać, że teraz będzie identycznie (zwłaszcza pod względem timingu i procentów), ale cmon...

popatrzcie na te rysunki.

:geek:

Gdyby historia miała się rymować to stąd:

- mamy dołek na 42 k;
- idziemy ok. miesiąc up do gónego ograniczenia kanału;
- konsolidujemy tam i za dwa miesiące testujemy wyjście z kanału (połowa lipca);
- we wrześniu koniec bani.


Obrazek
Brzmi aż za dobrze :)
Zerknijcie na tego gościa - mega konkretny i analizuje też wykres matematycznie - ma swoją społeczność i własne wskaźniki, wg niego taka wycena w tym roku o której piszesz jest niemożliwa:
https://www.youtube.com/watch?v=b31JfuzKXiw

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 991
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wamak » wtorek, 18 maja 2021, 12:39

Bitmar pisze: niedziela, 16 maja 2021, 22:07Póki co wszystko jest ok, idziemy według schematu typowej korekty ABC i póki co mamy niecałe 32% od ATH więc wszystko mieści się w normie i jest zdrowe. Problem zacznie się jak korekta pogłębi się >40% lub jeśli w odbiciu tej korekty nie zrobimy nowego ATH w ciągu 2-3tyg max.
Nawiązujesz może do lata 2017r? Wtedy właśnie po korekcie 40% nowe ATH było po trzech tygodniach.
Ja jeszcze biorę pod uwagę scenariusz z lata 2019r. Był wzrost do 14k, bessa 73% trwająca 9 miesięcy i następnie przebicie 14k po 8 miesiącach. Razem to daje około 1,5 roku na nowe ATH.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 368
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2302
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » wtorek, 18 maja 2021, 12:57

Na moje dzisiejszy maj 2021 to odpowiednik lipca 2017. Zatem teoretycznie mamy jeszcze 6msc hossy. W 2017 od dołka lipca do szczytu BTC urósł 10x. Przyjmijmy, że teraz urośnie około 5-6x (to i tak dużo, ale zaszalejmy) - nagle na koniec października robi nam się 260k USD. Pożyjemy zobaczymy, pomarzyć można. Gdyby ktoś mi kazał strzelać szczyt to osobiście podałbym 180-220k, ale jak wiemy nasze strzały to jedna wielka spekulacja.

Obrazek

A tu aktualizacja na dzień 15 maja:


Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 5 listopada 2020
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jesieniara » wtorek, 18 maja 2021, 13:04

Panowie wytłumaczcie mi jedno (jestem po prostu ciekawska) skoro koniec końców ulica ma wtopić to kto popchnie tę cenę do 180tys. i więcej? Przedstawicie mi swój tok myślenia? Bo dla osoby która kupowała dosyć dawno to ceny nawet teraz to szok .

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pawelawe » wtorek, 18 maja 2021, 14:08

jesieniara pisze: wtorek, 18 maja 2021, 13:04 Panowie wytłumaczcie mi jedno (jestem po prostu ciekawska) skoro koniec końców ulica ma wtopić to kto popchnie tę cenę do 180tys. i więcej? Przedstawicie mi swój tok myślenia? Bo dla osoby która kupowała dosyć dawno to ceny nawet teraz to szok .
Wywindowanie ceny do 180k$ przy obecnych warunkach nie powinno być właściwie czymś nie realnym, to samo pisałem rok temu, że przy takiej płynności oraz warunkach jakie mamy po bańce 2017r. możemy sobie spokojnie rosnąć do 100k$ bez większego zainteresowania bitcoinem ulicy. Zadając takie pytanie ewidentnie nie wiesz jak skonstruowany jest rynek bitcoina. Przy obecnej kapitalizacji, oraz małej płynności można ten rynek wywindować spokojnie na jeszcze wyższe poziomy. Wystarczy jakiś większy 'rybak', lub instytucja regularnie skupująca co jakiś czas, a resztę zrobią boty/lewary.

Kolejna kwestia, która była omawiana tu wiele razy, przy 1k$ też pisano kto będzie kupował po wyższych poziomach, bo osoby kupujące bitcoina po kilka-kilkanaście $ nie mogły pojąć tego, że ktoś będzie chciał kupować coś co jeszcze jakiś czas temu oni kupowali dużo, dużo taniej (coś ala dysonans poznawczy.)
Nowy uczestnik wchodząc na rynek nie patrzy w ten sposób.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 846
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 486
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » wtorek, 18 maja 2021, 14:17

KaTa90 pisze: wtorek, 18 maja 2021, 06:19 Lecimy pod 48k$ i zapewne jeszcze raz przetestujemy dołek i kolejnym celem będzie 50k$
To się samozakleszcza. Bitek odbija, ludziska widzą szansę na altach. Zamiast doładować dziadka, walą hajs w ETH i shitcoiny. zaczyna brakować kapitału, dominacja spada. Kurs się cofa, alty też tracą. Ciekaw jestem reakcji, gdy dominacja spadnie poniżej 40%.

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 5 listopada 2020
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jesieniara » wtorek, 18 maja 2021, 14:29

@Pawelawe dokładnie tak jest, że ciężko mi zrozumieć kto normalny kupi BTC po 80tys.$ a to ,że instytucje może złapać FOMO przy kwotach bliskich pęknięcia bańki to zupełnie nie mieści mi się w głowie ale zapewne tak też będzie. Jeśli tak się stanie stracę wiarę w ludzi i ich racjonalne myślenie :P

Początkujący
Posty: 331
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: odoja » wtorek, 18 maja 2021, 14:55

Hmmm, tu już sugerowałbym się tokiem myślenia socjologa przy takich opiniach, jaki racjonalny człowiek kupił btc po cenie nawet 20$??
Moim zdaniem szaleniec, sama idea BTC była ciekawa dopóki nie nadano mu wartości w dolarach, i każda suma od centa w górę jest jawnym brakiem racjonalności u ludzi, nie szukaj tutaj wiary w ludzi ani w ogólnym systemie wolnorynkowym bo w dzisiejszym świecie tego nie ma i jeśli tu jesteś sama ten irracjonalny system wspierasz , jak się chcesz wypisać sprzedaj całe krypto i zaszyj się w lesie ;). Także 80k czy 380k, bez znaczenia, pierwsza kwota pewnie pyknie za kilka miesięcy i ją znacznie przewyższy a druga pewnie za kilak lat.

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 5 listopada 2020
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jesieniara » wtorek, 18 maja 2021, 15:12

Nie no jak już tu jestem to posiedzę trochę :D mam dobre miejsce i popcorn :lol:
Dla mnie to ciekawy eksperyment ,raczej stoję z boku i przyglądam się dokąd nas to zaprowadzi. Idea była ciekawa ale chyba już nic z niej nie pozostało.

Początkujący
Posty: 356
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Dix22 » wtorek, 18 maja 2021, 15:31

Strach - ciąg dalszy. To juz chyba "czwarta" nóżka.

Wolumeny rosną, ktoś odbiera papier od "dużych leszczy". Na Binance ładne paczki szły teraz na sprzedaż, zanizały kurs a jednak ktoś to odebrał.

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kirucha2 » wtorek, 18 maja 2021, 15:42

Dix22 pisze: wtorek, 18 maja 2021, 15:31 Wolumeny rosną, ktoś odbiera papier od "dużych leszczy". Na Binance ładne paczki szły teraz na sprzedaż, zanizały kurs a jednak ktoś to odebrał.
z tego co mowia wlasciciele kantorow to maja szturm kupujacych

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 18 maja 2021, 16:03

Jakby FUDu było mało :mrgreen:

China has banned financial institutions and payment companies from providing services related to cryptocurrency transactions, and warned investors against speculative crypto trading.

https://www.reuters.com/technology/chin ... 021-05-18/
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » wtorek, 18 maja 2021, 16:18




ergorg pisze: wtorek, 18 maja 2021, 16:03Jakby FUDu było mało

Here you have all news that were released within last week:

1. Elon Musk announcing that Tesla will not accept bitcoin anymore
2. DOJ, IRS investigating Binance
3. Tether reserves breakdown data, allegedly showing that only 4% of customers cash is held on bank accounts, and the rest is invested in different ways.
4. Square not interested in purchasing more bitcoin for now.
5. SEC warns investmenets funds of potential risks associated with bitcoin market
Spoiler:
Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek, 18 maja 2021, 16:39 przez prap0n, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 18 listopada 2020
Reputacja: 257
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Ozzy » wtorek, 18 maja 2021, 16:33

Coś dla fanów struktury świec jakie Nam się utworzyły na rocznych świecach. Tak tak wiem, że rynek btc jest za mały żeby na takim interwale móc cokolwiek wnioskować. Jednakże tylko na podstawie ostatniej bani można powiedzieć, że sytuacja się powtarza. Jest to również tylko spekulacja i myślenie życzeniowe, lecz czemu by tego nie mieć na uwadze.

Obrazek

Póki co klin trzyma

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pawelawe » wtorek, 18 maja 2021, 18:02



Robi się ciekawe :)

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » wtorek, 18 maja 2021, 18:09

Ciekawie się zrobi jak pęknie 41,950 a potem droga do 32k i już raczej pewne odbicie.

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 3 grudnia 2020
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vincent » wtorek, 18 maja 2021, 18:09

Od marca czekam na spadki z trójką z przodu. Obserwowałem wykres na małych interwałach i dało się zauważyć powolną dystrybucję, mimo wymęczonego ATH po drodze. Obecnie coraz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu, że uklepujemy dołek na 42k. Jednak brakuje w tym wszystkim szczypty paniki...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 846
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 486
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » wtorek, 18 maja 2021, 18:18

RevWolt pisze: wtorek, 18 maja 2021, 18:09 Ciekawie się zrobi jak pęknie 41,950 a potem droga do 32k i już raczej pewne odbicie.
Tak nisko raczej nie zejdzie. Ja stawiam max 36-38k :)

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 15 maja 2021
Reputacja: 154
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Appogeum » wtorek, 18 maja 2021, 18:19

jak peknie 41,950 nic sie nie stanie, technicznie zjazd do 41,69 jest zdrowy
ponadto poziom 39,46 wypchnie kurs do poziomow 52,6 jesli nie bedzie wybicia tego poziomu wtedy bedzie mozna sie martwic, teraz mozna jedynie czekac na odpowiedni poziom do wejscia pod wybicie albo korygujace spadki albo pod ostatnie wyciagniecie BTC

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 252
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 257
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CounterStrike » wtorek, 18 maja 2021, 18:38

Wyckoff distribution :D :D

Obrazek

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości