Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 25 października 2021, 18:27

@maly_ZE Ciężko to porównywać z 2017 rokiem, kiedy mieliśmy szczyt bańki. Nie wiadomo w którym miejscu jesteśmy i czy przed nami bańka czy po prostu zwykła hossa która może się niedługo skończyć. Ostatnia pół roczna korekta (dziwnie długa jak na bańkę) sugerowałaby, że dopiero jesteśmy po fazie Bear Trap a ta korekta była właśnie tą fazą ;) First Sell Off to było 64k. Oczywiście to przy założeniu, że znów 5 raz idziemy typowym cyklem bańkowym. Jak będziemy przy końcu bańki to znów będzie wysyp po >100 postów dziennie w tym wątku i forum może mulić. Póki co wydaje się, że jesteśmy w fazie "Institutional Investors" co nawet zgadzałoby się po ilości zakupów a ta faza jest zwykle cicha. Dopiero "Public" robi się głośną fazą gdzie o krypto rozmawia nawet pani Jadzia z mięsnego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » poniedziałek, 25 października 2021, 18:30

@Bitmar Podobny wniosek przyszedł mi do głowy parę dni temu. Z perspektywy czasu można określić formację marcowo-majową jako bear trap, na który zresztą sporo miśków się dało złapać (i byków tez xd). Wykres wgl nie wygląda tam jak pęknięcie bańki (choć to mówiłem już wtedy, że jeżeli to pęknięcie, to jest "dziwne"), lecz w większej skali jako łagodny łuk.

Gdyby Bitcoin wzrósł w ciągu najbliższych miesięcy do 200-300k jak sporo Internetu wieści, to wykres wyglądałby kubeł w kubeł z tym co wrzuciłeś i co tu nieraz się już pojawiało zresztą :D

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 25 października 2021, 18:48

@miso20 Mimo, że wygląda to dość irracjonalnie nawet dla mnie, to tak obiektywnie patrząc tak to właśnie wygląda. Nie zakładam, że tak będzie, tylko analizuje wykres. Pół roczna korekta nie jest typowa dla szybkich jakby nie było bitcoinowych baniek, więc tylko Bear Trap przychodzi mi tu do głowy. 200-500k za BTC nawet dla mnie wydaje się być absurdem, ale w odróżnieniu od @socjolog2008 nie wykluczam takiej opcji. 10 lat w krypto uczy pokory. Kilka lat temu, pamiętam jak odpowiednicy Socjo w podobnym szyderczym tonie śmiali się, że my myślimy, że Bitcoin będzie rósł w nieskończoność i dojdzie do 1000$ co wtedy było faktycznie kosmosem. Nie sądzę, aby BTC rósł w nieskończoność, ale te 200-500k gdy już dobrnęliśmy do 67k nie wydaje się nieosiągalne. Nie koniecznie w tej najbliższej bańce. Może w następnej...

Tak więc @socjolog2008 , zgadzam się z Tobą, że idziemy na 500, ale bardziej prawdopodobne jest 500k $ niż 500$ :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 25 października 2021, 19:00

Kwiecień dla Was to był Bear trap ,a na lewarze x20 przy spadku o 55% można było w 3 tygodnie wyjąć tyle ile hodlerzy spot od 2017. Promowany eCash dał x15 w kilka tygodni viewtopic.php?f=45&t=35855
Wieloryby wypłacają hajs ,inwestują i ich to zapewnie niewiele interesuje co tu kto myśli. Early adopterzy robią swoje i przerzucają wagonami tą kasę z kosmosu ,i ich też prawdopodobnie niewiele interesuje co się stanie z kursem btc. A teraz ta wiśienka - przybędzie wam tu setki jak nie tysiące early adopterów waleni ;)

lećcie sobie gdzie wam się podoba @bitmar, niech każdy robi swoje

Dodano po 1 minucie 41 sekundach:
maly_ZE pisze: poniedziałek, 25 października 2021, 18:05Generalnie w porównaniu z rokiem 2017 to jest tu ogromną cisza i spokój.

Jak dziwnych teorii by do tego nie lepić ,po prostu jest duuuuuuuuuużo mniej ludzi piszących na forach /zastąpiły inne kanały komunikacji jak discordy ,twittery, fb, telegramy itd. itp
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 25 października 2021, 19:21

@rubel , odnośnie Twojego komentarza w tipie, że wróciłem na właściwie tory. Ja nie gram emocjonalnie i w przypadku kursu nie przywiązuję się do moich założeń tylko kalkuluję na chłodno i reaguję na bieżąco zgodnie z sytuacją i strategią. Wiele miesięcy temu zakładałem, że ta bańka dojdzie do 200k. Potem nagle kurs zwolnił. Mieliśmy 3 korekty pod rząd które potrafiły przy wyjściu podnieść kurs tylko o kilka k$. Ewidentnie brakowało paliwa. Zrobił się Wyckoff, korekta 55% dziwnie długa. Coś tu nie grało. Rozczarowanie i poczucie niedosytu. Nie było co się kopać z koniem bezpieczniej było założyć trend spadkowy (i słusznie zresztą bo trwał on 175 dni). Czarny scenariusz był bezpieczniejszy w tej sytuacji. Przez te pół roku wielokrotnie wspominałem, że nie wykluczam kontynuacji bańki, tylko, że bezpieczniej założyć, że się skończyła bo lepiej mniej zarobić niż dużo stracić. Zresztą tak jak pisałem tu: viewtopic.php?f=27&t=25968&p=717897#p717897 czy ktoś założył pęknięcie czy kontynuację to przez pół roku grania, strategia niewiele się różniła. Gdybym założył kontynuację bańki od początku to jedyna zmiana w mojej strategii polegałaby na tym, że nie sprzedawałbym w przedziale 50-52k a potem nie odkupił za 53-54k a to co kupiłem poniżej 30k i potem w okolicach 35-36k trzymałbym już do 64k i czekał na korektę jak zresztą teraz zrobiłem. Kilka procent potencjalnych zysków przepadło, ale miałem spokojny sen :D

Dopiero przebicie 53k było jasnym i klarownym sygnałem, że jednak nie pasuje to do pęknięcia i wtedy zmieniłem założenie. Ja wiem, że wiele osób zakładało to już dużo wcześniej, ale ja nie gram na instynkt, przeczucia i na emocje, ja musze mieć potwierdzenie według mojej strategii. Moja strategia na pewno nie jest optymalna jak złapanie dołka i sprzedaż na samej górce, ale minimalizuje ryzyko kosztem mniejszych zysków i pozwala się dobrze wyspać. Obecnie przebiliśmy ATH więc nie ma się co kopać z koniem tylko trzeba płynąć z trendem, który trwa. Na obecną chwilę, trend może się załamać na oko jak zejdziemy poniżej 53k do tego czasu płyniemy dalej. Emocje na bok, zęby zaciśnięte i wiosła w dłoń :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 77
Rejestracja: 2 sierpnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pawel128 » poniedziałek, 25 października 2021, 19:29

Spoiler:
Ja np. wpadłem tu po kilku latach sprawdzić czy @socjolog2008 nadal shortuje i tak już podglądam od kilku dni;).
Szacun!!!!!!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 25 października 2021, 20:14

pawel128 pisze: poniedziałek, 25 października 2021, 19:29Ja np. wpadłem tu po kilku latach

I super że wpadasz po latach ,niech wpada więcej pretorian z zamierzchłej przeszłości ku uciesze @bitmar a i mojej ,gdzie jest @wizardking76 @new06 @bitloteiros i wielu innych. Wasze opinie są bezcenne. Ja jestem jak dinozaur z S tutaj/ i to się nie zmieni ,do obserwacji do 20.11.21 :arrow: https://www.cryptoground.com/mtgox-cold-wallet-monitor/
Film na Netflixie ,kotlet i swoje sprawy, na dzisiaj dziękuję. Niech moc czerwieni będzie z nami :twisted:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 209
Rejestracja: 25 czerwca 2021
Reputacja: 1233
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetzzzzzzzzzzz » poniedziałek, 25 października 2021, 20:17

maly_ZE pisze: poniedziałek, 25 października 2021, 18:05Generalnie w porównaniu z rokiem 2017 to jest tu ogromną cisza i spokój. I teraz pytanie czy to z powody małego zainteresowania ulicy i małej fascynacji nowym szczytem BTC
sek w tym, ze ulica raczej wchodzi w alty, wiekszosc szuka wielkich zyskow w NFT i tu leci hajs zielonych/glupich, wiekszosc zawsze traci, ale setki lub tysiace % omamiaja ludzi
w BTC inwestuja natomiast instytucje, ludzie, ktorzy sa bardziej dojrzalymi graczami, ocalency z banki z 17 xd, a takze Ci, ktorzy wola "bezpieczniejsza" zabawe, to takie moje spostrzezenie

jezeli nie zamkna 1D powyzej 62,54 moze byc nerwowo, ale to raczej efekt tego, ze "lecielismy do 100k" bez psikusow, czyli dobry czas na zakup lub byc moze bedzie dobry czas na zakupy w koncu 1W poprzednia wyglada byczo :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 października 2021, 20:19 przez Vetzzzzzzzzzzz, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 183
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: krisodrigo » poniedziałek, 25 października 2021, 20:18

Ten cykl będzie długi.

Obrazek

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » poniedziałek, 25 października 2021, 20:31

socjolog2008 pisze: poniedziałek, 25 października 2021, 19:01Kwiecień dla Was to był Bear trap ,a na lewarze x20 przy spadku o 55% można było w 3 tygodnie wyjąć tyle ile hodlerzy spot od 2017. Promowany eCash dał x15 w kilka tygodni viewtopic.php?f=45&t=35855
Bzdury pleciesz. Musiałbyś wejść w odpowiednim momencie, kopać się z koniem i rwać włosy z głowy. A nawet jeżeli wszedłeś za pierwszym razem tak, to prawdopodobnie wynika to z rachunku prawdopodobieństwa, że akurat tobie się udało, a 99 innym osobom nie, bo weszli za wcześnie lub za późno. Żadne umiejętności, czysta probabilistyka.

Hodler kupił parę lat temu i nawet dzisiaj jak przespał zawieruchę majową na Seszelach, to może się skeszować lepiej niż ten twój lewar, który wymaga aktywności i działania i szczęścia.
Bitmar pisze: poniedziałek, 25 października 2021, 18:4810 lat w krypto uczy pokory.
Owszem, są tu jeszcze tacy osobnicy, co shortowali poprzednią bańkę i dalej to praktykują, choć można było od tamtego czasu zarobić bez lewara razy x100 budząc się dzisiaj z hodlowego snu xd. Ale pomału widać, że obecna bańka już ich wykańcza 8-).

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1768
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1556
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » poniedziałek, 25 października 2021, 20:55

@miso20 tutaj to i ja się zgodze . Tylko pokaż takiego hodlera :arrow: :arrow: portfel kogoś z tego forum . I kto był takim wróżbitą Maciejem że został hodlerem na kilka lat , nie sprzedał , nie dotykał.. bo legendy o tym krążą a realnie nie znam . Najwięksi hodlerzy jak wspomniał socjo to ci z mt.goxa ale niekoniecznie z wyboru i teraz jak zakładacie :shock: co oni z tymi przelewami od syndyka zrobią :?:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4265
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 25 października 2021, 21:22

Bitmar pisze: poniedziałek, 25 października 2021, 18:48200-500k za BTC nawet dla mnie wydaje się być absurdem
Pewnie wielu z nas pamięta 2017 rok i moment przebicia poprzedniego ATH, które przypadkiem było w ówczesnej okolicy ceny uncji Au (1200$). Kilka osób twierdziło, że na pewno dojedziemy do 10k$ (najbardziej linczowany za to był zdaje się @wizardking76) a reszta pukała się w czoło na taki absurd bo już cena "ciągu znaków" wynosząca tyle co uncja kruszcu była dla większości, w tym oczywiście mnie też, kuriozalna. A dziś mamy bitka po cenie kilograma złota i ja się nie odważę mówić o jakiejkolwiek wycenie jako o absurdalnej bo ten Król Tetryk przełamuje wszelkie granice wyobraźni.

"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » poniedziałek, 25 października 2021, 21:40

bitup pisze: poniedziałek, 25 października 2021, 20:55@miso20 tutaj to i ja się zgodze . Tylko pokaż takiego hodlera
Zdziwiłbyś się, ja znam. Może nie 10 lat ale 6. Już nie wspomnę o mojej skromnej osobie ale wiadomo, zaraz ktoś będzie praskał śmiechem bo przez internet to wszystko można napisać.
Nowopoznanym ludziom, jeśli w ogóle poruszam temat krypto bo staram się tego nie robić, to wbijam do głowy właśnie takie podejście. I wiesz co mi wtedy mówią? Jakby to było takie proste to każdy by tak robił. Gówno prawda. Prawe nikt tak nie robi, bo rozemocjonowane gadające małpy zawsze mają to do siebie że muszą skomplikować to co proste.

Weteran
Posty: 1691
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 630
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » poniedziałek, 25 października 2021, 22:33

@socjolog2008 Piękne czasy, pamiętam ten zjazd z tej piosenki a potem jesienią było 1200 USD a tam płacz że mtGox zlagował a później padł :D. Ta pieśń to piękny kawał historii aż mi się łezka w oku zakręciła, przypomniało jak siedziałem w robocie i widziałem ten zjazd zapakowany w oszczędności. A potem bańka bota willyego, zjazd, bańka 2017 :D. Cudowne czasy. Mam wrażenie że teraz jest "ostateczna bańka BTC". Już nie te impety co wtedy że z 260 do 60 i do 150 usd :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 13 lutego 2014
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fugitive » poniedziałek, 25 października 2021, 22:42

@zomos2
Aż mnie nostalgia ogarnęła, sam wyłapywałem aski Willyego, a później cena na mtGox rozjechała się o prawie sto dolców względem innych giełd. Na forum trwała bitwa i broniono tej giełdy niczym Częstochowy xD

Weteran
Posty: 1691
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 630
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » poniedziałek, 25 października 2021, 22:43

@Fugitive

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » wtorek, 26 października 2021, 01:07

@bitup ludzie z dawnych lat mają takie specyficzne podejście dot. bezpieczeństwa i prywatności. Nikt ci się nie przyzna ile ma, jak długo, a nawet niektórzy uparcie twierdzą, że wszystko stracili. Ty i socjo nie rozumiecie tego podejścia i czujecie potrzebę ciągłego chwalenia się i pokazywania kto jakie ma pozycje. Dawniej rynek krypto był dziki, zdarzały się różne oszustwa nieprzyjemne historie. Jak ktoś uhodlował parę tysięcy czy parę setek bitcoinów, to nie będzie trąbić o tym na prawo i lewo. Bitmar zresztą pisał tutaj o takich, co po cichu chcieli by usunąć ich konta jak już dorobili się więcej niż przypuszczali. Trochę można powiedzieć paranoiczne podejście, ale niestety jest wynikiem rzeczywistości jaka wtedy była w branży.

Poza tym nie jesteśmy anonimowi tutaj, choć chowamy się za nickami. Natomiast osobiście znam wielu hodlerów, więc takie osobniki istnieją. Najtrudniej jest zacząć, a potem z górki. :D

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » wtorek, 26 października 2021, 06:59

miso20 pisze: wtorek, 26 października 2021, 01:07Natomiast osobiście znam wielu hodlerów
Tak, ja też znam sporo takich osób. Czasami jestem w szoku, jak wiele jest takich osób - i nie dotyczy to tylko bitka ale i innych monet.
To nie muszą być od razu takie ilości jak piszesz wyżej....
miso20 pisze: wtorek, 26 października 2021, 01:07Najtrudniej jest zacząć, a potem z górki. :D
Dokładnie tak. Przypuszczam, że za kilka miesięcy, będzie kolejna fala osób, które chce tutaj usunać konta ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » wtorek, 26 października 2021, 10:39

mesrotten pisze: niedziela, 8 sierpnia 2021, 10:06 Będę się upierał, że wskazanym momentem dla rozpoczęcia ruchu parabolicznego jest wyjście z ogromnego kanału akumulacyjnego wzrostowego.

Aktualnie można próbować wyrysować poniższą strukturę.

Timingowo widzę możliwość dojścia do mediany skąd nastąpi korekta ukierunkowana na test całej strefy akumulacji (np. 49/50 -> 41/38), mocny impuls od października do grudnia (np. 40-80), korekta 30% w okolice mediany, podjazd pod górne ograniczenie, konsola i wyjście górą w przyszłym roku w okolice 200k+.

Obrazek

W nawiązaniu do wrzutki wczorajszego kanału.. post z 8.08, so far so good.

Obrazek

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 12 maja 2021
Reputacja: 175
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sebamistrz » wtorek, 26 października 2021, 11:19

w maju widzisz finał ?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: luk_fiz, norbus82 i 13 gości