Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: altar » czwartek, 20 grudnia 2018, 09:29

To zależy czy wyjdziesz z pozycji na czas :)

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » czwartek, 20 grudnia 2018, 09:32

sha256 pisze: Jak pisałem dzisiaj:

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 20#p545204
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 20#p545218

decyzja FEDu nie postawiła rynkom wyboru. Podniesienie stóp procentowych i co najmniej 2 podwyżki w 2019 oznaczają silnego dolara i spadki na giełdach, spadki kruszców takich jak złoto.
To realizuje się teraz. Bardzo mocny short na wszystkim co pozwala odzyskać płynność. Jak na razie zmierzamy ku przepaści na świecie. Dlaczego BTC miałby tu być odosobnionym przypadkiem?
Nawet złoto po takiej decyzji może spaść z dzisiejszego maks. powyżej 1260$ nawet poniżej 1124$. Spójrzcie na spadki na S&P, Dax. Jeden wielki short.
No to teraz prosimy jeszcze o analizę pt. "Dlaczego wczoraj nie miałem racji" i już możesz zostać Analitykiem Rynków onetu :D
Sorki, ale przeczytałem Twój post dopiero przed chwilą, zerknąłem na wykresy i nie mogłem się powstrzymać, tak zabawnie "trafiłeś" ;)
BTC.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jondoexxx » czwartek, 20 grudnia 2018, 09:37

Naprawdę świetne podsumowanie obecnej sytuacji:

https://twitter.com/TheCryptoFam/status ... 3113024512

Dla tych którym się nie chcę klikać:
Theory: 1/2

On the way to $20k, BTC dipped hard several times. Like, 20-30%. Recovered bigly. When the bubble finally bursted at $20k, people had confidence that it would keep going up anyways. They watched it go down and froze, failing to adjust.
2/2

In this bear market, people are predicting an accumulation period. Would not be surprised if BTC bounces hard, 3 or 4 times, and gets rejected. When it finally makes a real move to start a new bull market, people will freeze and fail to adjust, watching it go up without them
This process could last a year or two in theory
Essentially, there was disbelief that BTC would enter any sort of real bear market because we'd all witnessed large corrections and BTC chugged on. There will be disbelief that a bull market will begin because we will have all witnessed large rallies that didn't sustain.
Ja też myślę, że tak to się odbywało. Przejrzałem właśnie wykres Bitfinexa w latach 2015-2016, wtedy były 4 rajdy i wzrosty wynosiły odpowiednio
1) 102% dołek dołków
2) 44%
3) 53%
4) 150% po przetestowaniu okolic dołka dołków, jednak wyżej i po tym zaczął się już ten właściwy wzrost, HL itd.

Ciekawe spojrzenie, można wysnuć 2 hipotezy, jeżeli nie było jeszcze dołka dołków, to obstawiam, że zatrzyma się na ~4500 (okolice 55 EMA), 45% wzrosty od dołka, choć to równie dobrze może być i 5-5,2k. Jeżeli polecimy dużo wyżej, to jest szansa, że dołek mamy już za sobą.

Tak czy inaczej, na chwilę obecną obstawiam scenariusz, że dołek jeszcze przed nami i myślę tak jak gość zacytowany wyżej, że czeka nas kilka mocnych wybić, zanim nastąpi to właściwe, kiedy wszyscy będą myśleć, że ono też poniesie porażkę. Tak czy inaczej, fajnie to pasuje do wykrwawiania, które może potrwać nawet kilka lat, z kilkoma mocnymi wybiciami. Sam jeszcze nie wiem jak pod to zagram, najniższą transzę btc mam z 3200 i przy 4500 (jak dojdziemy), to rozważę wyładowanie się w 50%, a potem to zobaczymy. Chyba, że będę widział moc i obroty, to zaczekam na więcej.
Ostatnio zmieniony czwartek, 20 grudnia 2018, 09:47 przez jondoexxx, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » czwartek, 20 grudnia 2018, 09:40

@sha256, żeby nie było, że się głupio nabijam: Twoje wnioski były słuszne i logiczne. Napisałbym to samo.
I w dłuższym terminie pewnie będzie jak piszesz. Ale rynki zaskakują.

Pytanie (poażne): dlaczego najszybsza, czyli najbardziej emocjonalna, "najszczersza", reakcja rynków jest odwrotna do tej, jaka jest spodziewana na tego newsa?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mski » czwartek, 20 grudnia 2018, 09:41

Jak tak patrze na wykres btc w 2008 to nie widze bessy. Można stwierdzić ze kryzys swiatowy nie wpływa bardzo na krypto ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2056
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4791
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » czwartek, 20 grudnia 2018, 09:42

I cyk retest 200EMA na weekly. Zamkniecie powinno byc ponizej. Dobre miejsca na shorta na dluzszy termin :twisted:


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 20 grudnia 2018, 09:43

Przed nami 4400 i 4600 oraz 5400 jesli to przebije z wysokim vol to wizja fejka oddali sie mocno :mrgreen:

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » czwartek, 20 grudnia 2018, 09:43

@ekonokomik, cofnij się do ok. 14:00 kiedy powstawały te pierwsze wpisy, drugi przed FOMC.
Zobacz po ile wtedy było złoto. Zobacz po ile był BTC i ile sie osunął i co napisałem.
Fakt, kurs wzrósł teraz ale wklejanie wycinka czasowego - wybieranie tego , który najbardziej wg Ciebie ośmiesza twórce postu to taki chłyt ( tak chłyt, a nie chwyt) godny Ciebie. Spóźnionego i czytającego po łebkach.
Fajnie jest przyjść po fakcie i skrytykować. Ja tez tak umiem, uwierz mi. Ale widzę, że nie każdy z tego wyrósł.
Poza tym świat na dzisiejszym dniu sie nie kończy - poczekajmy aż BTC urośnie. Potem spadnie ale nie będę sie tym chełpił.
A Dax wyskoczy w góre jak z procy po docisnięciu do ziemi, które odbywa sie teraz, S&P podobnie. Wtedy też czekam aż wkleisz mi odpowiedni wykres lub wykresy :)

Edit.: trzeba być głupcem , żeby myśleć, że złoto spadnie dzisiaj do 1124$. Taki spadek możliwy jest w dłuższym czasookresie i to nawet do ok 1050$ - na to jednak nie liczę.

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » czwartek, 20 grudnia 2018, 09:49

@sha256, ale nie spinaj się tak :) Ja nie atakuję. Jak już wyjaśniłem w kolejnym poście, uważam że masz rację, a to był tylko żart. Przepraszam. Peace! 8-)

Pamiętajmy też, że nikt nie jest nieomylny, a czynników jest więcej niż jeden news. Wciąż jest w grze scenariusz (któremu ja akurat daję małe szanse ale trzymam kciuki), że BTC zostanie okrzyknięty dobrą inwestycją na czas krachu na giełdach.

PS. Moje pytanie z drugiego posta jest jednak wciąż aktualne: czym tłumaczysz dzisiejsze wzrosty i na BTC i na złocie?

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » czwartek, 20 grudnia 2018, 09:55

@ekonokomik, spoko.
Jak się ogarnę z rynkami poza BTC i innymi robótkami postaram sie odpisać, mam nadzieje w miarę szybko. Później zobaczyłem Twój drugi wpis. Niemniej ciśnienie mi podniosłeś swoim doborem wykresów ;)

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 4 stycznia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: reader13 » czwartek, 20 grudnia 2018, 10:15

Jak myślicie ile dzisiaj wybije? Aktualnie walka na 4k, mimo że nie siedzę w BTC to liczę na dalszy wzrost, który pociągnie inne waluty w górę i moją XLM. Szkoda tylko że mimo, że BTC wrócił znów pod 4k to inne waluty wciąż sporo tracą do tego co miały :/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » czwartek, 20 grudnia 2018, 10:22

Prawde mowiac jakbysmy wyszli z tego kanalu gora to bylbym zdziwiony ale i zadowolony....
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 231
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 137
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Daro » czwartek, 20 grudnia 2018, 10:36

Zamiast grzebać palcem w herbacie, a życzenia pozostawić do opłatka, może lepiej skupić się na rynku i tam zaznaczać swoją obecność.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » czwartek, 20 grudnia 2018, 10:42

To jest strefa oporu i kolejne 10% ponad to tez jest w strefie potencjalnych zrzutów . Jest tutaj sporo zawiedzionych longów i łapaczy noży, którzy liczyli swego czasu w tym rejonie na korektę a nie wyszli podczas dalszego spadku. Ta grupa w chwili gdy tylko pojawi sie większa czerwona świeca sa w stanie zrzucić swoje monety. Jak liczna jest ta grupa i czy pojawi się silnoręki który odbierze te monety? Tego nie wiadomo, raczej tak.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » czwartek, 20 grudnia 2018, 10:49

@koparki, Wiem. Ale ja nie zamknalem longa z poranka. A wlasciwie w wiekszosci z wczorajszego wieczora. Jakos zbyt optymistycznie stukamy w gorna linie kanalu jak dla mnie.
Ale SL mam bardzo blisko :-)
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » czwartek, 20 grudnia 2018, 10:50

Specjalnie dla @ekonokomik z dedykacją ;)
Wybaczcie, że nie o BTC, o BTC jak się zbiorę w następnym odcinku. Może zmienię swoje nastawienie.

Złoto zareagowało tak jak można bylo przypuszczać spadkiem z ponad 1260$ do 1240$+ po po decyzji FOMC i to dość gwałtownie.
Obecny ruch widzę dwojako:
Albo jako próbe powrotu do górnej linii kanału wzrostowego (wykres gold_day) i próbę retestu, która powinna zaowocować powrotem w dół.
Albo wykres próbuje rysować klin kończący (kolor żółty), z którego dopiero pójdzie mocny ruch w dół.
Decyzja FOMC jasno niekorzystna dla złota spowodowała krótkoterminowy zjazd ale wykres musi zostać wyrysowany do końca więc ten "właściwy" zjazd moim zdaniem przed nami.
I on może dać szansę do tanich zakupów kruszcu. W dłuższej perspektywie FED pewnie znów uruchomi drukarki i dolar stanie się papierkiem jakim jest.
Wtedy do łask wróci złoty kruszec wg mnie.
Cały ruch wzrostowy na złocie od sierpnia tego roku odczytuję jako bear flag. Takie jest moje zdanie na ten temat.

wykres gold_week
Obrazek


wykres gold_day
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 20 grudnia 2018, 10:52

To może Być już końcówka naszego odbicia. Target wbity, lepiej nie dać się teraz złapać na FOMO. Zauwazcie że większa część binance na czerwono. Tak bywabywa przy szybkich i krótkich odbiciach btc zwykle...


Czekam na wymęczoną rundę wzrostow by zamknąć wszystkie pozycje (pesymistycznie już realistycznie do 4400, optymistycznie do 4800+).
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 571
Rejestracja: 19 października 2013
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nexushash » czwartek, 20 grudnia 2018, 11:02

prap0n pisze:I cyk retest 200EMA na weekly. Zamkniecie powinno byc ponizej. Dobre miejsca na shorta na dluzszy termin :twisted:

Według mnie SMA będzie lepsze czyli zapomnijmy o shortowaniu w dłuższym terminie, trend się odwrócił na $3000 mamy solidne dno, którego nie przebijemy ani w tym ani w następnym roku. Osobiście ostatnią partię bitów załadowałem przy $3200 i pozostaje holdowanie 2-3 lata. Na trading nie mam już specjalnie czasu.
Ostatnie słabe ręce oddały bity, kto miał sprzedać na gwiazdę lub podatki sprzedał. Teraz mamy rajd pod Bakkt. Tak to widzę.
Obrazek
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 167
Rejestracja: 30 kwietnia 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: alfthebest » czwartek, 20 grudnia 2018, 11:04

pytanie: jak to jest z tym Bitfinexem? tam są teraz notowania do USD czy USD coin (theter)?

Dodano po 38 sekundach:
bo nie wiem w co ew. uciekać ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2056
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4791
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » czwartek, 20 grudnia 2018, 11:04

nexushash pisze: , trend się odwrócił na $3000 mamy solidne dno
:twisted: :twisted:

A widzisz gdzies tutaj przebicie ostatnich szczytow na 1W? Bo wtedy dochodzi do zmiany trendu. Chyba ze chodzi ci o mniejsze interwaly.
Solidne? Ani raz nie byl poziom testowany.

A wrozenie z fusow dotyczace szacowania ze w danym roku cos nie wystapi/badz wystapi to pozostawie bez komentarza, nikt rozsadny nie porwal by sie na cos takiego :) Zwlaszcza na tym rynku.

Wielu jest tu takich co mysla ze przezyja miesiac sporych spadkow, kupia/zapomna a teraz tylko do gory i tylko trzymac.
Niestety bardzo prawdopodobne ze bedziecie oddawac bitcoiny jeszcze nizej i sami napedzac spadek :) Bylo tutaj kilku takich pewnych, jeden nawet sie zakladal na 4 BTC :D

Co do obecnego ruchu to przypominam ze w fazie koncowej danego ruchu zazwyczaj obserwuje sie przyspieszenie impulsu.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości