Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 18 października 2018, 15:23

Jeśli ktoś chce podyskutować o AT:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 00#p530700
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 18 października 2018, 15:25

akos pisze: więc szukanie tu dokładnych proporcji i pomiarów może równie dobrze zaszkodzić co pomóc...
Niby tak, ale niemal każdy rozważa rozmiar dużego spadku jako wyznacznik pęknięcia i sprawdza się to póki co od początku historii. Duże korekty dochodzą do okolic -50%, natomiast pęknięcia kończyły finalnie średnio na -87.3% (dokładnie policzone tu: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=472359#p472359 ).

Aktualne -71% tworzy dylemat - większa korekta, czy mniejsze pękniecie - czy niewykończenie jeszcze dołka po ATH?

Jest to kompletnie kluczowa kwestia dla inwestorów i graczy innych niż daytraderzy/swingtraderzy.

Świece, które analizuję były wyznacznikami dwóch zapalnych punktów, czyli ostatniego bulltrapa oraz końca spadku (co nie jest równoznaczne z szybkim wzrostem jak wiemy) i wypracowania już dołka po ATH 2013 (ze zmyłkowym pogłębieniem potem jak już opisywałem).

Nie widzę żadnej przewagi holistycznego wrażenia nt wykresu od pomiarów w kwestii jaką wyżej opisuję. Bo tutaj jest spora różnica czy low by pozostał na -71%, czy by został pogłębiony np. do -80% natomiast nie sądzę, by dla holistycznego oglądu było to wyraźnie odczuwalne, bo bańki są ogólnie raczej mocno podobne bez mierzenia ich.
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 października 2018, 15:34 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 9 lutego 2018
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: rolph » czwartek, 18 października 2018, 15:33

Jeżeli dno przed nami i faktycznie doszłoby do ok -87% to oznacza, że dołek wynosiłby ok 2.6k $... :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 18 października 2018, 16:01

@rolph, Taka jest średnia dołków po 3 bańkach, ale nie ma żadnej konieczności jej realizowania. Jedyne chyba 2 prawidłowości jakie znalazłem w rozmiarze spadku od ATH to:
-wszystkie wynosiły ponad 81% do ok. 94% ze średnia -87% (czyli mamy pewien wspólny obszar dość bliskich wyników)
-wynik spadku bańki nr 3 (2013 druga) jest bardzo bliski średniej spadku bańki nr 1 i nr 2.

Z punktu 1 nie wynika, że pęknięcie 2017 musi się zawierać w tym przedziale, ale byłoby to typowe. Z punktu 2 nie wynika, że teraz robimy średnią z 3 pęknięć czy dwóch poprzednich jak druga bańka 2013.

Dodano po 23 minutach 13 sekundach:
PS. A co do braku prawidłowości, to np. czas od ATH do dołka jest kompletnie różny (w przypadku double bottom podaję czas pierwszego dołka, który nawet jak został na double pogłębiony, to lekko i generował już zmianę trendu):

2011 (4.5 miesiąca)
2013 (niecałe 3 miesiące)
2013-2015 (1 rok i 2 miesiące)

Obecnie mamy 10 miesięcy od ATH ale nasz lowest low po ATH był póki co 6.5 miesiąca po ATH.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Canis Lupus » czwartek, 18 października 2018, 16:05

to może warto liczyć czas trwania bańki i czas trwania bessy. Tak na szybko z pamięci to by chyba wychodziło bessa to ok. 50% czasu hossy.
A nie sorry, duża bańka 2013 była krótka a pęknięcie długie. No to lipa.

No przecież napisałem, że się pomyliłem.
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 października 2018, 16:16 przez Canis Lupus, łącznie zmieniany 1 raz.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 18 października 2018, 16:17

Canis Lupus pisze: Tak na szybko z pamięci to by chyba wychodziło bessa to ok. 50% czasu hossy.
50%? Zwłaszcza jak bessa po 2013 trwała 14 miesięcy, potem wielomiesięczny boczniak a sama hossa tej bańki 5 miesięcy (od dołka po 2013 do ATH pod koniec 2013).

Coś co opisujesz jako "50% z pamięci" wynosi tu 280%. :)
A licząc z boczniakiem, to 21 miesięcy więc aż 420%.

Stosunki czasu hossy do bessy można liczyć, ale raczej nie ma prawidłowości bo zaburza mocno krótki czas między bańkami w 2013 i nieco arbitralny jest start hossy pierwszej bańki. Za to znalazłem kiedyś bardzo dokładną powtarzającą się proporcję odcinków do siebie między ATH (po EW, z 2013 jako trójką): https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 80#p487692 Prawdopodobnie traktując 2013 jako jedna bańkę inne wyliczenia również będą wyglądać znacznie bardziej regularnie niż liczenie dla dwóch baniek w tym roku.

Dodano po 3 minutach 57 sekundach:
Canis Lupus pisze: A nie sorry, duża bańka 2013 była krótka a pęknięcie długie. No to lipa.

No przecież napisałem, że się pomyliłem.
Spoko, czytałem i odpowiadałem chyba przed edycją posta.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 18 października 2018, 16:25

akos pisze: w odpowiedzi na uwagi eko walnąłeś esej, którego większą część stanowią docinki, w dodatku nieuzasadnione moim zdaniem, co starałem się uargumentować powyżej Dla mnie to ludzie mogą wrzucić nawet fotkę wykresu narysowanego patykiem na plaży o ile będzie to zawierało oryginalną ideę. Nie znaczy to rzecz jasna, że odrzucam jako nieprzydatne analizy wykorzystujące dokładne pomiary i narzędzia takie jak tv. Moim zdaniem obaj mieliście ciekawe spostrzeżenia, które jednak doprowadziły do niepotrzebnej przy okazji spinki
Ludzie tacy jak @Wymazywanie czy @new06 to po prostu ścisłowcy i perfekcjoniści, wszystko musi być dokładnie pomierzone i sprawdzone, nie ma miejsca na jakąś dowolność. Piszę to bez ironii, po prostu stwierdzam fakt.
Jakiś czas temu @Pleasek89 dostał ostre zjeby od @new06 właśnie za to, że machnął od ręki jak kura pazurem swoją długoterminową predykcję (bardzo ciekawą imo zresztą). I tak jak piszesz - mnie pasują obie formy i nie ma o co kruszyć kopii. Jest tu jednak na forum ogólnie poważana i szanowana elita na której czele z pewnością stoją m.in. @ekonokomik czy wspomniani @new06 i @Wymazywanie - więc i ego też tu gra rolę wśród samców alfa :mrgreen: i spinki są po prostu nieuniknioną częścią tego forum - na szczęście są zazwyczaj twórcze

A w temacie - słyszeliście, że z rynku zdjęto 250mln USDT?
https://cryptovest.com/news/unwanted-te ... -bitfinex/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 18 października 2018, 16:53

Ja w ogóle nie rozumiem Tethera, może ktoś to ogarnia, może nie.

Obrazek

Coinmarketcap pokazuje market cap jako cena*ilość coinów.
Cena Tethera się z grubsza nie zmienia, więc na rynku przyrastała mega szybko ilośc USDT.

Czyli żeby zachowć pokrycie, w skarbcu Tethera musiałaby przyrastać identyczna ilość USD, żeby zachować 1:1.

OK, ale teraz mamy zonka - market cap spada. Wycofano więc część tetherów i zjarano, żeby podciągnąć cenę pod 1$.

Co w takiej sytuacji z USD, które "podobno" są w skarbcu 1:1?

Też je "wycofano" (do kieszeni CEO) ?

Początkujący
Posty: 248
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wloczykij78 » czwartek, 18 października 2018, 17:02

BitJanusz pisze: Co w takiej sytuacji z USD, które "podobno" są w skarbcu 1:1?
I tak się zaczęła pewna hiperinflacja, gdy okazało się, że piniondz pewnego kraju nie ma wymienialności na złoto (o czym zapewniał rząd), bo złoto dawno zastawił w lombardzie :-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Canis Lupus » czwartek, 18 października 2018, 17:06

@BitJanusz, giełdy zamawiają usdt i wpłacają do firmy tether dolary. Jak ludzie na giełdach pozbywają się usdt i zabierają dolary to giełdy przesyłają usdt do firmy tether, firma tether wysyła giełdom dolary a usdt zostają spalone.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: depar » czwartek, 18 października 2018, 17:25

BitJanusz pisze: Ja w ogóle nie rozumiem Tethera, może ktoś to ogarnia, może nie.



Coinmarketcap pokazuje market cap jako cena*ilość coinów.
Cena Tethera się z grubsza nie zmienia, więc na rynku przyrastała mega szybko ilośc USDT.


Czyli żeby zachowć pokrycie, w skarbcu Tethera musiałaby przyrastać identyczna ilość USD, żeby zachować 1:1.
Faktycznie coinmarketcapt nie jest wygodny do oceniania tego co aktualnie dzieje się na rynku z USDT w relacji do BTC i USD.
Zwłaszcza trudno jest tam ocenić wpływ na spadek lub wzrosty ceny BTC na poszczególnych giełdach.
Łatwiej jest odczytać co się dzieje na rynku gdy będziemy obserwować zależności
USDT/USD na krakenie i na Binance TUSD/USDT.
https://cryptowat.ch/markets/kraken/usdt/usd

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » czwartek, 18 października 2018, 17:27

Co do kursu na ten moment, albo mi się wydaje albo mamy fejkowe wyjście dołem z chorągiewki (bynajmniej u mnie taka formacja) i albo BTC odbije w górę i zacznie podążać w kierunku 6800$ albo pójdzie w dół i wtedy nawet ciężko mi przewidzieć gdzie będzie kolejny przystanek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Canis Lupus » czwartek, 18 października 2018, 17:36

@Wymazywanie, oraz inni chętni do analiz. Poniżej ciekawa strona z danymi btc. Tutaj akurat przedstawiam wolumen ale można ugryźć to na inne sposoby.

http://data.bitcoinity.org/markets/volu ... =month&t=b

Mnie zainteresował wolumen i widzę pewną zależność. Natomiast póki co nie chcę o tym pisać żeby nikomu nie zawężać pola widzenia.

Można sobie eksportować pliki do csv, xlsx. Polecam też w Comparison ustawić no comparision (czytelniejszy wykres jest) ale jak kto chce. Znajdźmy odpowiedź na pytanie kiedy będzie dołek i ile będzie wynosił.
Powodzenia.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 18 października 2018, 17:52

Canis Lupus pisze: @BitJanusz, giełdy zamawiają usdt i wpłacają do firmy tether dolary. Jak ludzie na giełdach pozbywają się usdt i zabierają dolary to giełdy przesyłają usdt do firmy tether, firma tether wysyła giełdom dolary a usdt zostają spalone.
Czyli na hossie ludzie masowo kupowali USDT, że ich ilość wykładniczo rosła? chyba nie...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Canis Lupus » czwartek, 18 października 2018, 17:54

no właśnie najwięcej ludzi wchodzi na hossie. BTC rośnie to wpłacamy dolary żeby kupić BTC więc giełdy "kupują" usdt. Chyba jednak tak.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 18 października 2018, 18:02

Canis Lupus pisze:BTC rośnie to wpłacamy dolary żeby kupić BTC więc giełdy "kupują" usdt
Chyba raczej BTC powinny kupować wtedy, bo na niego jest popyt?

Nie no, serio, kto wchodzi na hossie i kupuje USDT? Po co?

Skoro nie tzw. Janusze, to kto? same giełdy? po co im ten tether?

Najwyraźniej czegoś nie rozumiem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » czwartek, 18 października 2018, 18:05

Wymazywanie pisze: XXI wiek. Era nauk ścisłych, myślenia precyzyjnego, liczb, danych, informatyzacji.
Wykres BTC obecnie[przy takiej zmienności jaka jest od ostatnich kilku miesięcy] jest dla jakichś 19wiecznych paralityków analitycznych. Serio się coś takiego jakoś mierzy? A nie prościej postawić teraz eskę na nasdaqu?

Ja tam niczego nie mierzę, bo i tak nie złapię ani górki, ani dołka, zatem sado-masochizm, nie, dzięki.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 18 października 2018, 18:07

BitJanusz pisze: Nie no, serio, kto wchodzi na hossie i kupuje USDT? Po co?
Nie po to by kupić za nie btc?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 18 października 2018, 18:18

kozaki_wiesi pisze:
BitJanusz pisze: Nie no, serio, kto wchodzi na hossie i kupuje USDT? Po co?
Nie po to by kupić za nie btc?
To raczej za EUR czy USD bezpośrednio, nie? znasz kogoś, kto wchodzi na krakena, kupuje za dolary Tether i dopiero za Tether BTC? ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 18 października 2018, 18:21

Są giełdy gdzie możesz kupić chyba wyłącznie za USDT?
Wydaje mi się, że ludzie po prostu zaopatrują się w tether by w odpowiedniej chwili szybciej zrealizować transakcje zakupu w miejscu gdzie za fiata krypto nie kupisz. W każdym razie ja to tak rozumiem ale na innej giełdzie niż polska nigdy konta nie miałem.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], zbig001 i 17 gości