Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 5 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Badoomdangboi » poniedziałek, 24 września 2018, 09:56

Fyers pisze: O ile obecna sytuacja nie sprzyja otwieraniu się nowych kopalni (+ poebana władza i rosnące ceny prądu) o tyle perspektywa, że za 2lata będzie "gwarantowane" 100% zysku przemawia za hodlem ze strony każdego rozgarniętego górnika.
Ze strony każdego rozgarniętego górnika, który może sobie na to pozwolić. A takich nie ma wcale tak wielu w tym momencie, ze względu na to, na co sam zwróciłeś uwagę - ceny prądu i rosnącą trudność. Rachunki z czegoś opłacić trzeba, a za dwa lata BTC może równie dobrze być wart okrągłe 0, sporo zakupionych koparek jeszcze nie zwróciło swojego kosztu zakupu.

Raczej bym na hodlowanie tu nie liczył. A przynajmniej nie na poziomach, na których sprzedaż w dalszym ciągu daje jakiś zysk.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 24 września 2018, 12:09

Ja trzymam to co kupiłem za 6400$ z czego część poszła w alty, które mają płaski wykres i nie zostały jeszcze napompowane od dołka (czyli nie NANO, XRP, etc.). Natomiast do dokupienia na razie nie jestem specjalnie chętny, ponieważ:

Obrazek

co tu dużo mówić, na razie walnęło w punkt w 0.618, co ostatnio oznaczało koniec zabawy.

Dokupiłbym za to przy 6900$ i 7500$. Odpowiednio - przebicie linii po poprzednich wierzchołkach (ludzie pod to grają, więc liczę na to, że po przebiciu utrzyma się na poziomie ponad na tyle długo, by zdążyć postawić SL w cenie wejścia :roll:) no i 7500$, przebicie porzedniego szczytu - pierwszy raz od double top na 12k, na pewno spowoduje to duże zainteresowanie traderów i ponownie zadziała to jako dupochron, powinno podbić co najmniej do 7800$ i mamy miejsce/czas na SL.

Gdyby zaś miało spaść, to ciężko napisać coś mądrego, bo znów przyjdzie jakiś wyleszcz i wszystko pójdzie w cholerę. Ja bym kupił blisko ostatniego low lokalnego (czyli koło 6100$) z bardzo ciasnym SL tuż pod ostatnim dołkiem. Przed ruchem na 8500$ mieliśmy zawrotkę pierwszej dzidy właśnie tuż nad poprzedni low, ale nie został on przebity i z tego miejsca ruszył lokalny uptrend. Może teraz też będzie tak samo?

W skali 3d czy 1w jest miejsce i na wzrost, i spadek.

również:

Obrazek

mex 1h, kurs na wsparciu, ciekawe, czy uda się wybicie.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » poniedziałek, 24 września 2018, 14:34

Dla mnie sporo musi się zmienić by zacząć trzymać BTC na dłużej. Od paru miesięcy sprawdza mi się schemat, że kupione należy sprzedać po wybiciu gdy impet zaczyna się wypłaszczać, bo zawsze można odkupić potem taniej, sprawdziło się i teraz. Kwestia czy teraz kupić, bo już jest taniej (przynajmniej dla mnie bo sprzedałam na szczycie) czy wylądujemy znów tam gdzie ostatnio było najtaniej.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 24 września 2018, 15:02

Zapraszam do nowej ankiety kursu.

Przy okazji co myślicie o mojej analizie długoterminowej:

Do końca roku 9-10k, w 2019 dołek w okolicach 3-4k i boczniak, w 2020 formowanie się nowej bańki ;)

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Don8000 » poniedziałek, 24 września 2018, 15:48

Ależ ktoś panicznie broni 6,6. Zobaczymy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 24 września 2018, 16:14

Shorty wyrównały się z Longami. Jeszcze jak była przewaga 60/40 dla shortów można było liczyć na wyleszczenie niedźwiedzi. Teraz to już chyba loteria, w którą stronę pójdzie.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bagder » poniedziałek, 24 września 2018, 16:30

@Bitmar - z analizy tego co widać na wykresach i giełdach, oraz opinii wygłaszanych w tym wątku - wnioskuję, że rynek jest głodny wzrostów... Rozumiem, to tak - że każdy mocniejszy impuls wzrostowy +20% w okresie 1W - spowoduje fale FOMO, ile pieniędzy drobnych (z ulicy) i grubszych inwestorów na to pójdzie - nie jestem w stanie ocenić - ale przypuszczalnie - nie mniej niż rok temu, czyli 19k - do końca marca w myśl figury "filiżanki" i kto wie, po korekcie wiosenno-letniej 2019 - może dalsza kontynuacja.
Kwestia otwarta - czy wieloryby sobie na to pozwolą? Szybkie wzrosty na krypto - powodują nie tylko zwiększanie się ryzyka przegrzania (a podaż jakby nie było - jest ograniczona - chociaż... etfy i inne takie sztuczne zagrywki mogą spowodować, że handlować się będzie większą ilością - niż występuje w naturze...), ale także przechodzenie spekulantów (inwestorów) z innych rynków. Biorąc pod uwagę marcowy Brexit - może dziać się sporo.

3-4k - raczej już nie zobaczymy - nawet w piku, ale czy pójdziemy szybko do góry, czy spokojniej? Stawiam na spokojniej - i być może, za to z mniejszym udziałem BTC w kapitalizacji rynku. To z kolei niepokoi - bo brak czystki na rynku altów - to potencjalna dziura bańkowa w przyszłości.

Do wzrostów jest tylko jeden warunek - musi nastąpić kakofonia newsów - i to tych dobrych.
Sic semper evello mortem tyrannis

Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 12 maja 2018
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blackdev » poniedziałek, 24 września 2018, 16:35

Aktualnie kurs znajduje się w ciekawy miejscu jeśli chodzi o potencjalne zakończenie korekty wzrostów. Mamy 0.382 Fibo na poziomie potencjalnie silnych wsparć. Ktoś cały czas dba o to żeby wyhamowywać spadki kwestią jest oczywiście to jaki ma w tym cel.
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » poniedziałek, 24 września 2018, 16:45

shinya56 pisze: Shorty wyrównały się z Longami. Jeszcze jak była przewaga 60/40 dla shortów można było liczyć na wyleszczenie niedźwiedzi. Teraz to już chyba loteria, w którą stronę pójdzie.
No jak to loteria? :ugeek:

Przeciez na poprzednich stronach pisano ze juz mamy odwrocenie trendu po wzroscie o 500$. :o
Czyli co? Short squeeze juz odpada... No to moze teraz jaki wyckoff sie znajdzie?
Hmm... albo moze inwestorzy instytucjonalni? Soros? Nie... no to moze chinski nowy rok? Albo consensus?
W sumie moze koniec roku fiskalnego w stanach?

Hmm...... :) :)

A tak na powaznie to ta wasza wielka "obrona" poziomu 6500 jest spowodowana zamykaniem sie shortow, shorty sie zamkna i mozecie isc do bunkru. Rynek sie zresetowal i bardzo mozliwe ze pojdzie teraz w kierunku trendu obserwowanego od tego roku. Moze od razu nie az tak skrajnie, ale nowy low badz okolice ostatniego powinny byc. Zamkniecie ponizej 6500 1D powinno pomoc potwierdzic ten scenariusz. Jedyna nadzieja dla bullsow ze opor okaze sie wsparciem.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 24 września 2018, 17:00 przez prap0n, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » poniedziałek, 24 września 2018, 16:55

Bagder pisze: wnioskuję, że rynek jest głodny wzrostów
Jeśli przez "rynek" rozumiesz drobnych, ewentualnie średnich inwestorów i spekulantów, to "rynek" jest zawsze głodny wzrostów. To jeszcze o niczym nie świadczy.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 24 września 2018, 17:06

prap0n pisze:
shinya56 pisze: Shorty wyrównały się z Longami. Jeszcze jak była przewaga 60/40 dla shortów można było liczyć na wyleszczenie niedźwiedzi. Teraz to już chyba loteria, w którą stronę pójdzie.
No jak to loteria? :ugeek:

Przeciez na poprzednich stronach pisano ze juz mamy odwrocenie trendu po wzroscie o 500$. :o
Czyli co? Short squeeze juz odpada... No to moze teraz jaki wyckoff sie znajdzie?
Hmm... albo moze inwestorzy instytucjonalni? Soros? Nie... no to moze chinski nowy rok? Albo consensus?
W sumie moze koniec roku fiskalnego w stanach?

Hmm...... :) :)

A tak na powaznie to ta wasza wielka "obrona" poziomu 6500 jest spowodowana zamykaniem sie shortow, shorty sie zamkna i mozecie isc do bunkru. Rynek sie zresetowal i bardzo mozliwe ze pojdzie teraz w kierunku trendu obserwowanego od tego roku. Moze od razu nie skrajnie ale nowy low powinnien byc. Zamkniecie ponizej 6500 1D powinno pomoc potwierdzic ten scenariusz. Jedyna nadzieja dla bullsow ze opor okaze sie wsparciem.
Słuchaj ja codziennie czytam ten temat. Opinie są podzielone 50/50. Ja jestem po stronie niedźwiedzi, ale w ciągu ostatnich miesięcy można było zauważyć schemat wyleszczenia w zależności od ilości short i long na niekorzyść tych co mieli przewagę. Stawiam, że teraz mamy "dramatyczną obronę byków" i w końcu przebijemy te 6000 $ na dobre. Argument, że już 5 razy obroniliśmy ten opór można tłumaczyć pod siebie w zależności po której stronie jesteśmy. Dla byków to sygnał do wzrostów, dla niedźwiedzi każde podejście pod ta granicę powoduje jego osłabienie i w końcu bastion padnie. Sam widzisz. Takie są opinie tylko z tego tematu.
prap0n pisze: Przecież na poprzednich stronach pisano ze już mamy odwrócenie trendu po wzroście o 500$.
Tego nie będę komentował. Takie opinie występują po obu stronach. Nie są to profesjonalne analizy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 24 września 2018, 17:09

Bitmar pisze: Zapraszam do nowej ankiety kursu.

Przy okazji co myślicie o mojej analizie długoterminowej:

Do końca roku 9-10k, w 2019 dołek w okolicach 3-4k i boczniak, w 2020 formowanie się nowej bańki ;)
Pasterz zasiał ziarno nadziei w owczarni! O dzięki Ci! :mrgreen:
Spoiler:
[youtube][/youtube]
...a tak bardziej poważnie - z czego wynikają te szacowania? Dobrze podejrzewam, że z porównania do poprzedniej bańki i tego co po niej (2013/2014)?
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » poniedziałek, 24 września 2018, 17:14

shinya56 pisze: Słuchaj ja codziennie czytam ten temat. Opinie są podzielone 50/50

Argument, że już 5 razy obroniliśmy ten opór można tłumaczyć pod siebie w zależności po której stronie jesteśmy. Dla byków to sygnał do wzrostów, dla niedźwiedzi każde podejście pod ta granicę powoduje jego osłabienie i w końcu bastion padnie
Pewnie. Roznica jest taka ze za spadkami przemawia wykres i historia podobnych baniek spekulacyjnych. I nie potrzebne sa do tego zadne wieksze smieszne newsy czy szukanie cudow w postaci wyckoffa.

Co do obrony, to TA mowie ze im czesciej testuje sie dany poziom tym staje sie on slabszy. Wiec ci ktorzy uwazaja ze swiadczy to o jego sile ... no coz... na twitterze moze sie z nimi zgodza.

Postow na poprzedniej stronach nie moglem juz nawet czytac, mala pompa a wyznawcy teorii permawzrostow juz stali sie tak zajadli w swoich wypowiedziach i pewnosci o zmianie trendu ze atakowali kazdego malego niedzwiedzia :D

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 29
Rejestracja: 14 września 2018
Reputacja: 37
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zlotygraal » poniedziałek, 24 września 2018, 17:22

Niedawno na Bitmex sobie narysowałem taką strzałkę, dziś się zalogowałem po krótkiej przerwie od day tradingu na bitmex i wygląda to tak

Obrazek

a na Trading view Obrazek

widać wyjście dołem z trójkąta i zaraz powrót. Stosunek shortów do longów na Bitmex prawie 50/50% zgodnie z https://datamish.com co znaczy, że możemy iść zarówno w górę jak i dół.

Poziom 6600$ wydaję się trzymać póki co. S&P otworzyło się z luką bessy czyli mamy korektę ostatnich wzrostów, ale ja w ten kryzys osobiście nie wierzę aby nastąpił on teraz i spróbuje zagrać long z wąskim stop lossem na 3%.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 24 września 2018, 17:26

prap0n pisze: a wyznawcy teorii permawzrostow
Jeśli traktujesz to jako "wyznawanie" a więc temat jako obiekt kultu czyli np. religię, to dogmat wyznawców jest innego typu niż nieweryfikowalne dogmaty w religii; wnika on po prostu z historii tego rynku i jego charakteru. :) Więc takie wyznawanie czy tego chcemy czy nie, ma oparcie w faktach.
Ciężko tego nie widzieć: https://www.tradingview.com/x/rrq9WdGy/
Ten rynek po prostu od początku istnienia porusza się cyklicznymi bańkami, taką ma naturę, więc nic dziwnego, że ludzie upatrują kolejnych. Najlepsze jest to, że nawet jeśli będzie bańka ale za bardzo, bardzo długo, to też będą mieli rację.
prap0n pisze: im czesciej testuje sie dany poziom tym staje sie on slabszy
...a jeśli ten poziom nie pęka, to silniejszy. Więc na dwoje babka wróżyła.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » poniedziałek, 24 września 2018, 17:31

Wymazywanie pisze: ...a jeśli ten poziom nie pęka, to silniejszy. Więc na dwoje babka wróżyła.
To chyba wedlug ogolnego rozumowania, a nie tego co generalnie mowi TA :)

Co do wykresu eliottowego... standardowo cyferki mozna roznie interpretowac.
Sa po prostu pewne granice a patrzac na psychologie ostatniego ATH i globalny boom medialny moim zdaniem osiagnelismy cos co bedzie przedmotem wiekszego resetu (nie wykluczajac jednoczesnie nowej banki po resecie). Historia poprzednich banek przemawia za tym rozwiazaniem.

Co do wyznawanie to chodzi raczej o brak otwartosci na inne opcje. I zamkniecie we wlasnym swiecie permabulli. Z tego co obserwuje jak ktos gra na spadki to jest bardziej otwarty na wszystkie opcje jakie moze zgotowac rynek niz "typowy bitcoinowy wzrostowicz".
Nie wiem czy to jest temat dla wyznawcow czy dla traderow? Bo traderzy sa otwarci na wszystkie mozliwosci, wszedzie tam gdzie mozna zarobic. :D

Brakuje tutaj pola w profilu ktore jeszcze opisywaloby frakcje do ktorej nalezy delikwent, oraz to czy jest wyznawca czy traderem :D
prap0n pisze:

Nie wiem co oznaczaja te cyfry? fale eliotta? To chyba ktos zapomnial o korekcie
Moja propozycja, jak ja rysowalem to troche sam sie balem :twisted:


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 24 września 2018, 17:41

@prap0n
Każdy sobie interpretuje jak chce, potem rzeczywistość weryfikuje wykres a my tylko próbujemy sobie ułożyć logiczną całość jak to się stało.

Fajnie, że druga fala wzrostów pomija 80% korektę po bańce z kwietnia 2013 r. :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » poniedziałek, 24 września 2018, 17:43

Pleasek89 pisze: @prap0n
Każdy sobie interpretuje jak chce, potem rzeczywistość weryfikuje wykres a my tylko próbujemy sobie ułożyć logiczną całość jak to się stało.

Fajnie, że druga fala wzrostów pomija 80% korektę po bańce z kwietnia 2013 r. :lol:
Nic nie pomija tylko w skali miesiecznej to jest kompletnie niewidoczne. Sugerujesz ze wycialem cos z wykresu? :lol:
Odpal dokladnie ten sam wykres i narysuj mi to po swojemu, bo ja jestem otwarty na wszystkie mozliwosci i jak cos ma logiczne podstawy to chetnie zobacze.
Każdy sobie interpretuje jak chce, potem rzeczywistość weryfikuje wykres a my tylko próbujemy sobie ułożyć logiczną całość jak to się stało.
I to jest blad, nie interpretuje sie wykresu zgodnie z wlasna "ideologia" i przekonaniem. Dlatego tak trudne jest czasami przestawienie sie na nowy trend i czesto nastepuje zbyt pozno.

@down

te moje eliotty to takie humorystyczne, wiec nie brac tego na powaznie :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 24 września 2018, 17:53 przez prap0n, łącznie zmieniany 9 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 24 września 2018, 17:44

prap0n pisze: Nie wiem co oznaczaja te cyfry? fale eliotta? To chyba ktos zapomnial o korekcie
Moja propozycja, jak ja rysowalem to troche sam sie balem
@Fibo pisał ostatnio, że fala B takiej korekty może zajść wyżej niż fala 5 - ATH (!).
Dla mnie to szalenie ciekawe było.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 24 września 2018, 17:47

Wymazywanie pisze: ...a tak bardziej poważnie - z czego wynikają te szacowania? Dobrze podejrzewam, że z porównania do poprzedniej bańki i tego co po niej (2013/2014)?
Tak, do tych baniek i innych na innych rynkach. Psychologia tłumu robi swoje, więc zakładam taki scenariusz jako najbardziej prawdopodobny. Jest jeszcze drugi scenariusz, że będziemy mieli korektę w long całych wzrostów, jednak prawdopodobieństwo tego wydarzenia oceniam na dużo mniejsze choć prędzej czy później raczej nie nieuniknione.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: miazo i 35 gości