Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 82
Rejestracja: 20 lipca 2019
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zachpom

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lisie_Uszka » wtorek, 30 lipca 2019, 13:23

@Dovakhiin no właśnie żeby to się nie skończyło pompą na poziomy 10k i spadkiem na 8....

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 167
Rejestracja: 30 kwietnia 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: alfthebest » wtorek, 30 lipca 2019, 13:26

"Administracja Trumpa złożyła w Sądzie Rejonowym w Kalifornii Północne pozew opiewający na 100 milionów dolarów przeciwko niesławnej giełdzie kryptowalut BTC-e i jej właścicielowi, Alexandrowi Vinnikowi."

https://comparic.pl/administracja-trump ... cicielowi/

ciekawe się teraz zadzieje ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 30 lipca 2019, 13:28

ergorg pisze: wtorek, 30 lipca 2019, 11:04Niczym innym a tym samym jest narysowanie trzech scenariuszy (zielony, czerwony i niebieski) a zrobienie np dwóch scenariuszy wg EW - jednego wzrostowego i drugiego spadkowego.
Jest to jednak trochę co innego, bo zwykłe kreskowanie-scenariuszomania nie rości sobie prawa do bycia kompletną i zawsze prawdziwą teorią rynku jak robi teoria Elliotta. Takie kreskowanie raz trafi a raz nie, ale nikt potem nie "wyciera" z wykresu po fakcie jednej ze strzałek i nie rysuje jej w kierunku w którym poszedł wykres. A dokładnie to robią twardzi analitycy EW, tylko po to, by teoria zawsze była prawidłowa. Zwykli kreślarze korzystający z różnych narzędzi z analizy, grający też czysto na przeczucie czy grający "hazardowo" z miejsca dopuszczają błędność swoich pomysłów i wiedzą, że mogą kompletnie się mylić. Tymczasem twardogłowi analitycy EW mają za paradygmat, świętość teorię fal, a jedyny możliwy błąd to błąd ludzki. Nie spotkałem się nigdy z żadnym kreskującym, który robiłby po fakcie - jak nie trafi - takie poprawki jakie robią twardogłowy Elliociarze.

Niemniej EW jest przydatne i czasem takie ścisłe przywiązanie do jego zasad mimo wady typu "wiedza absolutna o rynku" może być zaletą, zwłaszcza jak ktoś za bardzo wchodzi w dużą dowolność dobieranych metod i pomysłów na analizę (które często są tylko wyrazem decyzji już podjętej o tym gdzie chcemy, by kurs szedł).

Kończąc dramat z wczoraj - napisałem PW do @Fibo i wiem, że je dziś odczytał. Mam nadzieję, że albo będzie normalnie pisał, albo napisze przynajmniej coś więcej, tak by nie zostało, że przeze mnie nie chce pisać, bo to nonsens. Setki razy były tu uwagi krytyczne albo nawet agresywne (kilka razy, może kilkanaście) w jego stronę ze strony np. @amneziahaze (wiele razy go za to "jechałem") i @Fibo nigdy przenigdy nie wchodził w żadne kłótnie, OT, potyczki ego itd. (wyjątkowa osoba pod tym względem, duży szacunek za to się należy). Wątpię więc by mój post spowodował taki efekt i sądzę, że tą decyzję już wcześniej podjął a zaczepił ją o jakikolwiek punkt, padło na mnie bo zwróciłem uwagę na jego posta i odpowiedziałem z ironią ale bardzo merytoryczną.

A jeśli faktycznie nagle z powodu mojego posta podjął decyzje o niepisaniu, no to z takim powodem jakieś 99% z nas tutaj już dawno by nie pisało bo było mnóstwo kłótni, niezgadzania się, krytykowania aż do chamskich walk przy których mój post jest dosłownie niczym. Więcej w tej sprawie nie zrobię. Jak zechce będzie pisał. Dobrze widzi jak mnóstwo ludzi tu to szanuje, czeka na jego analizy, wynagradza je, bierze pod uwagę. Jeśli to nie jest jakaś renoma, uznanie i nagroda za dzielenie się wiedzą, to nie wiem jak można bardziej go docenić - może nie tipować go tylko reputacją ale - stale -satoshimi? Temat zamykam z mojej strony.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 30 lipca 2019, 13:35

@Ahr,

Na co poszło obiecane 5btc? :) Forumowicze wybrali zgodnie z obietnicą cel charytatywny? Gdzie jest temat?
Cena spadła potem nie tyle do 4k co do 3.2k, ale nagle cisza w tej jakże szczytnej inicjatywie... :|
Ahr pisze: niedziela, 23 września 2018, 01:20 ja ustawiam ASK na 7084$ i ide spac 8) jezeli kurs spadnie do poziomu 4k tak, jak niektorzy zwiastuja to oglaszam wszem i wobec, ze przekaze 5 BTC na wybrany przez forumowych misiaczkow cel charytatywny.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 167
Rejestracja: 30 kwietnia 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: alfthebest » wtorek, 30 lipca 2019, 13:36

Trwa rozprawa sądowa dot. Bitfinex

"Biuro prokuratora generalnego w Nowym Jorku (NYAG) analizuje zarzuty dot. tego, czy Bitfinex pokrył stratę prawie 1 miliarda dolarów w funduszach klientów, pożyczając środki od rezerw stablecoina Tether. Chociaż sprawa trwa od kwietnia, poniedziałkowe przesłuchanie dotyczyło przede wszystkim tego, czy… NYAG w ogóle ma uprawnienia do prowadzenia dochodzenia."

https://comparic.pl/trwa-rozprawa-sadowa-dot-bitfinex/

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 20 grudnia 2018
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: l00p73 » wtorek, 30 lipca 2019, 13:39

Fibo pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 18:54Porzucić to ja mogę to forum (a nie EW) i właśnie to robię. Myślę, że już po prostu wystarczy mojej obecności na tym forum…

@Fibo, proszę, nie porzucaj forum... zaglądam tu głównie dla Twoich analiz. Myślę, że nie tylko ja...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » wtorek, 30 lipca 2019, 13:43

alfthebest pisze: wtorek, 30 lipca 2019, 13:36Trwa rozprawa sądowa dot. Bitfinex

"Biuro prokuratora generalnego w Nowym Jorku (NYAG) analizuje zarzuty dot. tego, czy Bitfinex pokrył stratę prawie 1 miliarda dolarów w funduszach klientów, pożyczając środki od rezerw stablecoina Tether. Chociaż sprawa trwa od kwietnia, poniedziałkowe przesłuchanie dotyczyło przede wszystkim tego, czy… NYAG w ogóle ma uprawnienia do prowadzenia dochodzenia."
snajper pisze: wtorek, 30 lipca 2019, 03:14 Ciekawy artykuł odnośnie tych dużych transferów BTC z 29 lipca:
https://medium.com/coinmonks/did-tether ... 2178e4e508
A ja skwituje to tak :
Text z w/w artykulu
It sends a big middle finger to the New York Attorney General’s Office. It basically sends the message that Tether will do what it wants, when it wants, and there is nothing that the NYAG can do to stop them. Nice power move.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4280
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 30 lipca 2019, 13:58

@Wymazywanie zakładam, że kolega @Ahr ponownie zniknie przeczekując niewygodne pytania.

Przegrałem niedawno Dash’a do kilku osób i wiem, że nie jest lekko płacić, no ale cóż - słowo się rzekło.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: xtraderx » wtorek, 30 lipca 2019, 14:44

Binance - [LOG]
ten spadek do 6k nie odbyl by sie oczywiscie jednym ruchu, ale mysle ze jezeli teraz nie przebijemy 0.618 (druga pozioma czerwien od gory) ostatniego spadku to kierunek zostanie obrany.
Przy mozliwej korekcie do 8500 zrobilibysmy 3 - o ktorej wspominal Fibo ([*]) - i zakladajac, ze sie nie mylil w EW, 4 nie moze byc > 0.618 - stad tez odbicie (o dziwo idealnie pokrywa nam sie z podloga 9k-9.2k).

Obrazek


Obrazek

Dodam jeszcze, ze dolek z 2lipca jest rowny 0.618 korekty ostatnich spadkow
Ostatnio zmieniony wtorek, 30 lipca 2019, 15:22 przez xtraderx, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3268
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » wtorek, 30 lipca 2019, 14:49

ergorg pisze: wtorek, 30 lipca 2019, 07:29Jeśli widzisz użyteczność poniższego kanału:

To powinieneś zrozumieć użyteczność kanału spadkowego wrzuconego przez Fibo. Jeśli nie, to chyba nie ma co tłumaczyć.
Łot? Ja nie pytam o użyteczność kanałów w ogóle tylko o pewien konkretny. Kanał narysowany przez Ciebie ma dobrze potwierdzone obie krawędzie oraz linię środkową, kanał Fibo jak na razie jest bardziej hipotetyczny, żeby nie powiedzieć naciągany, co jest też dość zabawne, bo chwilę wcześniej pisał o wrzucaniu przez inne osoby linii naciąganych jak "guma u majtek" :] (viewtopic.php?f=27&t=25968&start=38500#p593241)
ergorg pisze: wtorek, 30 lipca 2019, 11:04Niczym innym a tym samym jest narysowanie trzech scenariuszy (zielony, czerwony i niebieski) a zrobienie np dwóch scenariuszy wg EW - jednego wzrostowego i drugiego spadkowego.
Zasadniczą różnicą między EW a innymi technikami jest brak falsyfikowalności tej pierwszej, na co zwrócił wyżej uwagę @Wymazywanie tylko innymi słowami. Jeśli nie zadziała scenariusz oparty na figurze, kresce, układzie świec, wskaźniku czy innej technice, to podlega falsyfikacji. W przypadku EW jedynie modyfikacji. Ma to istotne konsekwencje praktyczne, nie potrafię sobie np. wyobrazić badań statystycznych jakich podjął się Bulkowski na temat sprawdzalności patternów w odniesieniu do EW. Na http://thepatternsite.com jest co nieco o EW, ale jedynie informacyjno-edukacyjnie i dość skrótowo, do badań statystycznych się nie doklikałem i trudno mi sobie nawet wyobrazić takie badania wobec opisu wykresu, który zgodnie z założeniem jest zawsze prawdziwy a gdy nie jest, to dlatego, że był błędnie narysowany przez analityka :)

Na marginesie, Wasze oburzenie wygląda trochę tak jak byście byli muzułmanami a ktoś ośmielił się poddać w wątpliwość jakiś fragment nauk Mahometa. Czy o EW w ogóle można rozmawiać na tym forum czy tylko jak o religii żeby nie obrażać "uczuć" wyznawców?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adiqq » wtorek, 30 lipca 2019, 14:56

kozaki_wiesi pisze: wtorek, 30 lipca 2019, 13:58Przegrałem niedawno Dash’a do kilku osób i wiem, że nie jest lekko płacić, no ale cóż - słowo się rzekło.


Chiałoby się rzec: "kobyłka u płota" ;)
No ale niestety, dzisiaj takie zachowanie jak twoje niedawno to niestety rzadkość.... :roll:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 82
Rejestracja: 20 lipca 2019
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zachpom

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lisie_Uszka » wtorek, 30 lipca 2019, 15:03

@xtraderx
"jezeli teraz nie przebijemy 0.618 (druga pozioma czerwien od gory) ostatniego spadku to kierunek zostanie obrany."
Jakie warunki musi spełnić ten scenariusz by miał jak największy procent powodzenia? Musi odbyć się to w wyznaczonym czasie? A może potrzeba odpowiednia ilość podejść do wskazanego poziomu?

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » wtorek, 30 lipca 2019, 15:08

Co do Waszej dyskusji na temat @Fibo, kanałów i sprawdzalności to FAKTEM jest, że podawane przez niego poziomy sprawdzały się ostatnio bezbłędnie (a były podawane przed wykonaniem jakiegoś ruchu a nie korygowane po fakcie), a w tym czasie wiele było innych analiz, wklejek itp, które w sposób rozmyty podawały różne targety i kierunki i nie określały dokładnie co się wydarzy w ciągu kilku następnych godzin.

Po fakcie również była przed niektórych rysowana/wspominana linia, która zatrzymała kurs na 9100 i nie pamiętam, by ktoś przed faktem wspominał, że tam może być strefa popytu, co oczywiście mogło być oczywiste bo DB, ale jakoś przed faktem nikt na nią nie stawiał.
Także wiecie, źdźbło w oku bliźniego zawsze łatwo znaleźć, a prawda jest taka, że po fakcie to każdy jest mądry :p
Ostatnio zmieniony wtorek, 30 lipca 2019, 15:15 przez Lais, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 30 lipca 2019, 15:13

@akos Ja krytykowałem setki razy EW, bo skuteczność ludzi z sieci używających tej metody jest praktycznie zerowa. Wystarczy poczytać ich analizy "miesiąc-dwa po" i zobaczyć, że to zwykłe zgadywanie, które do niczego nie prowadzi. @Fibo ma jednak jedną cechę odrózniającą go od tych partaczy, a mianowicie - jest skuteczny. Nie da się też nie zauważyć, że stosuje jakąś odmianę (?) EW, z takimi pojęciami jak baza A-B chociażby, której na próżno szukać w poradniku młodego eliotowca z pierwszej lepszej strony internetowej. Dlatego z dużym zainteresowaniem czytałem jego posty, mimo, że o metodzie (przynajmniej "powszechnie stosowanej") mam złe zdanie.

Niektóre wprowadzone przez @Fibo mechanizmy, np. median line kanału wzrostowego/spadkowego to świetny pomysł niezależnie od tego, czy używamy EW, czy nie. Widać to świetnie na przykładzie kanału wrzuconego przez @ergorg, gdzie median line dawało wielokrotnie zarobić.

Dodano po 2 minutach 19 sekundach:
Majkos pisze: wtorek, 30 lipca 2019, 13:43
It sends a big middle finger to the New York Attorney General’s Office. It basically sends the message that Tether will do what it wants, when it wants, and there is nothing that the NYAG can do to stop them. Nice power move.
Też mam takie odczucie. Organizacje o takiej sile, jak Tether cz Finex, do tego umieszczone w jakichś rajach podatkowych, są po prostu ponad prawem i można im naskoczyć. Raje się nie przyczepią przecież, bo żyją z tego, że są rajami...
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 30 lipca 2019, 15:18

akos pisze: wtorek, 30 lipca 2019, 14:49Łot? Ja nie pytam o użyteczność kanałów w ogóle tylko o pewien konkretny. Kanał narysowany przez Ciebie ma dobrze potwierdzone obie krawędzie oraz linię środkową, kanał Fibo jak na razie jest bardziej hipotetyczny, żeby nie powiedzieć naciągany, co jest też dość zabawne, bo chwilę wcześniej pisał o wrzucaniu przez inne osoby linii naciąganych jak "guma u majtek" :] (viewtopic.php?f=27&t=25968&start=38500#p593241)

Jak widać nie zrozumiałeś. Różnica między naszymi kanałami a fibo to to, że rysuje on je w oparciu o ruchy EW. Stąd też tamten spadkowy wygląda jak wygląda bo zapewne je oparł o jedynki i dwójki spadkowe. Później taki kanał potrafi mieć dużą sprawdzalność.

akos pisze: wtorek, 30 lipca 2019, 14:49Na marginesie, Wasze oburzenie wygląda trochę tak jak byście byli muzułmanami a ktoś ośmielił się poddać w wątpliwość jakiś fragment nauk Mahometa. Czy o EW w ogóle można rozmawiać na tym forum czy tylko jak o religii żeby nie obrażać "uczuć" wyznawców?

Oczywiście, że można ale czy mamy na tyle wiedzy z EW, żeby móc ją krytykować? Mnie zastanawia czy na tym forum choć jedna osoba przeczytała książkę o EW (pomijając @Fibo, i może @fusywszklanejkuli ).

Sam nie znam nikogo poza fibo kto potrafi dobrze oznaczać wykres za pomocą EW. Większość oznaczeń w sieci nie ma z falami Elliota nic wspólnego.

---

Znowu zabili całą zmienność na BTC, gorzej jak to wina wakacji i potrwa jeszcze miesiąc. :|
Ostatnio zmieniony wtorek, 30 lipca 2019, 15:36 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 82
Rejestracja: 20 lipca 2019
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zachpom

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lisie_Uszka » wtorek, 30 lipca 2019, 15:35

@xtraderx
Poziom niżej czyli coś koło 9300?
A więc mamy dwa scenariusze albo odbijamy się od 9700 i wędrujemy pod 9000 lub przebijemy poziom 9700 i pewnie znajdziemy się gdzie na granicy 10200 lub wyżej i pogłębienie korekty przesuniemy na później?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3268
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » wtorek, 30 lipca 2019, 16:14

ergorg pisze: wtorek, 30 lipca 2019, 15:18Jak widać nie zrozumiałeś. Różnica między naszymi kanałami a fibo to to, że rysuje on je w oparciu o ruchy EW. Stąd też tamten spadkowy wygląda jak wygląda bo zapewne je oparł o jedynki i dwójki spadkowe. Później taki kanał potrafi mieć dużą sprawdzalność.
1. Trudno mi było zrozumieć oznaczenia falowe, których nie było na tamtym rysunku. Jeśli je widzisz to podaj, przynajmniej powiesz coś merytorycznego w tej kwestii.

2. Niezależnie od tego na pdst. jakich hipotez / teorii kanał jest narysowany sam też powinien być dobrze potwierdzony żeby nie uznawać go za hipotetyczny. Jeśli nie jest to można poddawać w wątpliwość nie tylko sam kanał, ale i założenia, które posłużyły do jego narysowania. Widać, że nie zrozumiałeś w ogóle charakteru mojej uwagi / pytania i masz problemy z prawidłowym wnioskowaniem ;]
ergorg pisze: wtorek, 30 lipca 2019, 15:18Oczywiście, że można ale czy mamy na tyle wiedzy z EW, żeby móc ją krytykować?
Również pozamerytoryczna uwaga.

@BitJanusz

Zgadzam się. Sam używam median line i nie tylko, również innych linii ukośnych wewnątrz kanału opartych o współczynniki Fibonacciego, np. tu (jasnoniebieskie 0.382, żółte 0.618)
► Pokaż Spoiler
Nie rozumiem tylko dlaczego akurat teraz adresujesz do mnie te spostrzeżenia? :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 30 lipca 2019, 16:28

snajper pisze: wtorek, 30 lipca 2019, 03:14 Ciekawy artykuł odnośnie tych dużych transferów BTC z 29 lipca:

Potwierdzam, że ciekawy artykuł.
Czy dobrze zrozumiałem, że przesunęli dużą część Tethera na łańcuch czy usługę Liquid, która może umożliwić niepubliczny przepływ środków? Czy dotyczy to tylko przesyłania Tethera czy też w ten sposób można go tworzyć? Bo jeśli tak, to znacznie ułatwiłoby im dowolne działania (przede wszystkim tak lubiane i tak dobrze wszystkim niby znane tworzenie Tethera z powietrza).

Dodano po 5 minutach 10 sekundach:
ergorg pisze: wtorek, 30 lipca 2019, 15:18Oczywiście, że można ale czy mamy na tyle wiedzy z EW, żeby móc ją krytykować? Mnie zastanawia czy na tym forum choć jedna osoba przeczytała książkę o EW (pomijając @Fibo, i może @fusywszklanejkuli ).
A czy masz prawo krytykować np. radykalny Islam skoro nie znasz dobrze Koranu? To troszkę tego typu argument. Wątek jest dla wszystkich i ma podpis "dla początkujących", nic dziwnego, że ludzie coś napiszą czasem o EW mimo, że nie są specami od EW. To zwykły wątek a nie kongres naukowy światowej sławy analityków teorii fal, że wielkim faux pas jest zabranie głosu przez nie akademika, że jak może się odzywać nie mając doktoratu w dziedzinie. Tak jak bardzo @Fibo był i jest tu chwalony i wynagradzany, to chyba nikt nie był (relacja postów do rep). Jeżeli lubi, żeby go błagać by pisał, no to udało mu się, ale jak nie chce to ok, tylko nikt mi nie wmówi, że mój post to magicznie spowodował - u usera, który nie miał nigdy ani 1 posta offtopowego i ani 1 kłótni z nikim przez 3 lata pisania (ewenement).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 104
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 167
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: snajper » wtorek, 30 lipca 2019, 16:43

Wymazywanie pisze: wtorek, 30 lipca 2019, 16:28Potwierdzam, że ciekawy artykuł.
Czy dobrze zrozumiałem, że przesunęli dużą część Tethera na łańcuch czy usługę Liquid, która może umożliwić niepubliczny przepływ środków? Czy dotyczy to tylko przesyłania Tethera czy też w ten sposób można go tworzyć? Bo jeśli tak, to znacznie ułatwiłoby im dowolne działania (przede wszystkim tak lubiane i tak dobrze wszystkim niby znane tworzenie Tethera z powietrza).

Jeśli dobrze zrozumiałem to można tworzyć (https://blockstream.com/liquid/):
Any institution that has custody of assets, such as fiat or cryptocurrencies, may use Liquid to issue a tokenized version of the asset. Once in Liquid, this asset can be traded freely within the network, taking advantage of Liquid’s privacy, speed, and secure trading features.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 82
Rejestracja: 20 lipca 2019
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zachpom

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lisie_Uszka » wtorek, 30 lipca 2019, 17:26

17:25 przez chwilę było 9880 ale szybko stłumili. Ciekawe czy będą próbowali dalej przebić to 9720.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Bundy, shinya56, TomaszT, ZielonaMila i 36 gości