Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 2901
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamu79 » czwartek, 12 marca 2020, 15:50

fusywszklanejkuli pisze: czwartek, 12 marca 2020, 15:43Upadł mit złota jako prawdziwego złota i bezpiecznej przystani!!!
Na kontraktach na comexie (papierowe złoto) może i tak.
Na prawdziwym kruszcu może być inaczej..

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 12 marca 2020, 15:51

Chyba jest różnica pomiędzy spadkiem o 1/4 a o 3,5%?
Nie rozumiem po co szydzisz.

Na razie w górę frank i dolar - "cash is the king"
Czyżby realizował się scenariusz deflacyjny i GD 2.0? Za wcześnie o tym mówić ale skurcz gospodarczy spowodowany epidemią może być potężny.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 12 marca 2020, 15:56

fusywszklanejkuli pisze: czwartek, 12 marca 2020, 15:43Upadł mit złota jako prawdziwego złota i bezpiecznej przystani!!!

Tak Bitcoin jako cyfrowe złoto i SoV to opowieść z Narnii. Trzeba się maxymaliści z tym pogodzić ;)
Złoto vs BTC od 01.01.2020
Obrazek
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Księżyc

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: tomaroc » czwartek, 12 marca 2020, 16:06

Spoiler:
Obrazek
Kierując się tym parametrem to mamy "dopiero" 14, a historycznie najniższa wartość wynosiła - 5 (22 sierpnia 2019).
Aktualizacja za (14 godzin) powinna dać jakąś odpowiedź ...

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » czwartek, 12 marca 2020, 16:16

koparki pisze: czwartek, 12 marca 2020, 13:00
mudol pisze: czwartek, 12 marca 2020, 12:54"cyfrowe złoto" psia mać

myśle że nawet najbardziej zatwardziali hodlerzy bitcoinowi i wyznawcy SoV po czymś takim wyrzucą ten skarb na rynek jak nieco kurs się odbuduje.
Spokojnie koparki. Ja nie zamierzam, a wręcz dokupiłem sowicie. Przygnębiony jesteś po stracie, ale nie popadaj w deprechę ;).

Ja w sumie jako jeden z nielicznych byłem sceptyczny co do zachowania krypto, gdy przyjdzie kryzys. Choć bardzi wierzę w świetlaną przyszłośc projektu. Generalnie jednak, gdy wywalają cię z pracy to potrzbujesz kasy by jeść. Sprzedajesz wtedy i krypto i złoto i wszystko. Dopiero potem przychodzą odbicia.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: GibonGientki » czwartek, 12 marca 2020, 16:17

Witam po długiej przerwie, a tu wciąż te same nicki! :) Chyba czas sie reaktywować, niektóre alty to zaraz za darmo będą... Może coś uda się uszczknąć, bo jakiegoś odbicia to bym jednak się spodziewał, chociaż przed delikatne pogłębienie dołka?

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » czwartek, 12 marca 2020, 16:22

Nas pisze: czwartek, 12 marca 2020, 13:42 Ktoś robi zakupy w takim momencie czy lepiej poczekać aż się uspokoi? Bo z jednej strony korci, że pójdzie V Recovery i się człowiek nie załapie a z drugiej strach, że poleci znowu :(

Niech się wypowiedzą starzy wyjadacze, co w takich sytuacjach najlepiej zrobić?
Zawsze lepiej kupić jest jak spadło niż jak urosło. To proste. Trudne jednak jest to czy nie spadnie więcej.

Dodano po 1 minucie 42 sekundach:
Wszystkim spanikowanym chciałem przypomnieć analize @Pawelawe, którą wrzucił tuż przed krachem. Myślę, że należą się brawa za w ogóle snucie takiej niepopularnej analizy. A bykom pozostaje modlić się o jej słuszność ;P

EDIT: widzę, że kolega sam się przypomniał stronę wcześniej, tym niemniej zostawiam ;)
Pawelawe pisze: czwartek, 12 marca 2020, 02:02 Jeżeli BTC będzie szedł śladami indeksów i reagował negatywnie na nCoV 2019, a panika w związku z koronakiem dopiero co się zaczyna (btw: dzisiaj WHO ogłosiło oficjalnie pandemie.)
Uważam, że cena 5400-5800$ całkiem realna, tym bardziej że utworzyło nam się coś ala trójkąt symetryczny.
Więc są duże szanse, że przed ostatnim potencjalnym cyklem hossy przetestujemy jego dolną podstawę i dopiero wtedy wyjdziemy z niego górą negując przy tym kilkumiesięczną besse:
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12856
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 12 marca 2020, 16:30

Czy ktoś widzi fundamentalne podstawy pod odbicie? Bo ja na razie żadnych i dalej panika(epidemia)>halving. Z resztą widać zachowanie ulicy - nie myślą o zakupie BTC a makaron i ryż biorą z półek.

Imo, jakiś news ze szczepionką czy innym lekarstwem byłby zbawienny.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 26 sierpnia 2019
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mikusiek » czwartek, 12 marca 2020, 16:30


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 12 marca 2020, 16:34

ergorg pisze: czwartek, 12 marca 2020, 16:30Imo, jakiś news ze szczepionką czy innym lekarstwem byłby zbawienny.

https://fakty.interia.pl/raporty/raport ... Id,4377427
@Jahu banieczka pęka z bólu, cyfrowe złoto się w.ało na ryj :mrgreen: a to dopiero początek
komentarz maxymalisty
Spoiler:
Jedyne opowieści z Narnii to snujesz ty na tym forum. BTC to jest SoV i cyfrowe złoto, a dziś wyczyściło tych, którzy w to zwątpili. I właśnie o to chodzi. O przetrwanie ciężkich czasów i lata historii. Cyfrowe złoto nie powstanie w 10 lat, potrzeba dużo więcej czasu.
@Nas
Spoiler:
Słuszna uwaga, stanowisko moje jest znane. Nie jest SoV, żadne złoto, muł bagienny lecący z kapitalizacją w otchłań. Zgadza się, słuszna koncepcja i deklaruje że do pęknięcia 5000$ nic nie napiszę.
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 marca 2020, 16:43 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Nas
Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Nas » czwartek, 12 marca 2020, 16:44

@socjolog2008 Daj już sobie spokój z tymi głupimi docinkami jaki to bitcoin jest chujowy itd. To się nudne robi. Nie grasz ponoć a zawracasz dupę tymi gówno tekstami. Sorki ale są tu ludzie co potracili kasę inni zarobili, każdy się zastanawia co dalej w kontekscie gry a Ty swoje że to gówno, że nie złoto itp. To naprawdę niewielu interesuje jakie masz zdanie o BTC, to jest dział o kursie a nie o tym czy to złoto czy nie, a poza tym Twoje zdanie już każdy zna.

Dodano po 2 minutach 15 sekundach:
ergorg pisze: czwartek, 12 marca 2020, 16:30Czy ktoś widzi fundamentalne podstawy pod odbicie?

Myślę, że na tą chwilę fundamenty do odbicia nie powinny mieć znaczenia. Po takim laniu myślę, że to kwestia czasu żeby odbiło z 0.8k -1.0k tak po prostu z zasady. A to czy potem pogłębimy dołek to już inna kwestia i uważam że chyba tak.

Dodano po 1 minucie 59 sekundach:
@socjolog2008 A poza tym, nie shortowałeś?, ja na shorcie wyszedłem prawie na zero, bo oczywiście byłem na longu, licząc że LT odbije

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 12 marca 2020, 16:46

Widać, że emocje są spore, także tu na forum.
Wielu z nas dostało dziś ostro po łapach (mnie udało się szczęśliwie tego uniknąć i strat na kapitale nie mam) więc może unikajmy wzajemnych uszczypliwości, pliz bo to do niczego dobrego nie prowadzi.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Nas
Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Nas » czwartek, 12 marca 2020, 16:49

@kozaki_wiesi Można wiedzieć jakim cudem uniknąłeś strat? Pytam poważnie, (stop loss czy nie miałeś pozycji) ja jak zaczęło lecieć na chama shorta założyłem na LTC i prawie jestem na zero.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 12 marca 2020, 16:52

@socjolog2008 żebyś niedługo nie pluł w brodę, że ZNÓW nie kupiłeś :)

Ostatnio zmieniony czwartek, 12 marca 2020, 16:53 przez Dovakhiin, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 12 marca 2020, 16:52

@Nas Wszedłem dużo niżej i po prostu straciłem część zysku a tak właściwe to kapitał wejściowy mam dawno wycofany i cokolwiek mam w krypto to czysty zysk. Poza tym nie jestem zbyt aktywnym graczem i zajęte pozycje mogę policzyć w skali roku na palcach obu rąk.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » czwartek, 12 marca 2020, 16:53

Sorry za offtop, ale idealnie pasuje do dzisiejszej sytuacji :lol:


Tak na poważnie. Trzy opcje dla mnie.
1. Mieliśmy szpilę kapitulacyjną albo jeszcze taka przed nami. Oznacza to zmianę trendu. W ciągu dwóch lat mieliśmy pękniecie bani 2017/2018 i banie w 2019. Czyli dwa trendy. Piszę o trendzie spadkowym od 2018.
2. W najbliższych miesiącach zacznie się bessa. Czyli powolne opadanie kursu. Wymęczenie holderow. Ogolnie nudy, które mogą potrwać do 2-3 lat.
3. Akumulacja. Kurs "wariuje". Zmienne nastroje od euforii po depresję. W sumie to można podpiąć pod pkt. 1. tylko, że takie wahanie mogą potrwać jeszcze kilka miesięcy po halvingu.

Początkujący
Posty: 313
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lordzuk » czwartek, 12 marca 2020, 16:56

U mnie 40 % straty kapitału , dostałem największy wpierdol w mojej 3 letniej karierze no ale , nie ma tego złego co na dobre nie wyjdzie :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 252
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 257
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CounterStrike » czwartek, 12 marca 2020, 17:02

Co za straty, czarny dzień. Wszystko przez tego pieprzonego niedogotowanego nietoperza

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » czwartek, 12 marca 2020, 17:05

szczerze mówiąc, mnie taki spadek w ogóle nie rusza. Nie zajmuję się w ogóle DT, patrzę w perspektywie długoterminowej, u mnie pełny spokój...długoterminowo, to nie ma większego znaczenia dla mnie...
wręcz jest bardzo dobrze, bo ceny na nicehash-ethash poszybowały w górę ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: domator » czwartek, 12 marca 2020, 17:11

Ci co grali pod halvening powinni byc zadowoleni. Zgodnie z przewidywaniami cena zmniejszyla sie o połowę.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: baranzii, Bing [Bot] i 42 gości