Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2299
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3481
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » środa, 26 grudnia 2018, 13:55

osobliwy_nick pisze: środa, 26 grudnia 2018, 11:37 Po pierwsze tworzę własne zasady analizy technicznej
to wiele tłumaczy

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » środa, 26 grudnia 2018, 14:49

Pleasek89 pisze: środa, 26 grudnia 2018, 13:55to wiele tłumaczy
To jedyna droga, żeby coś osiągnąć w tym sporcie. Ty nie tworzysz własnych zasad? Polegasz ślepo na AT? To przegrasz, bo AT nie działa lub działa wybiórczo. Nie masz żadnych zasad? Również przegrasz. Przynajmniej w tradingu.
BitJanusz pisze: środa, 26 grudnia 2018, 13:43bardzo dobrze napisał - gdyby prześledzić bessy BTC, to linia trendu zawsze była łamana.
Wiem, że była łamana, ale nigdy wcześniej trend nie był budowany tyle lat. Ja tam widzę trend liniowy, z odstępstwami na czas pompowania baniek, które odrzucam, tak ja się odrzuca obserwacje wykraczające drastycznie poza jakieś odchylenie standardowe.
BitJanusz pisze: środa, 26 grudnia 2018, 13:43Z tymi liniami jest prosty problem - na ogół mają dwa, góra trzy punkty podparcia, czyli z punktu widzenia AT są po prostu bardzo słabe i bardzo wątpliwe.
AT nie działa.

Dla mnie trend został przełamany i najbardziej racjonalną decyzją jest to shortować. Nie wiem, czy już teraz na hurra, ani nie powiem Wam jak to rozegrać, ale dopóki nie pojawi się impuls na wykresie, który mógłby zmienić tę opinię, nie mam powodu, by zmieniać zdanie. I nie zamierzam patrzeć na to ile było baniek na BTC i ile razy jakieś linie były łamane :) Jeśli się mylę, to nie dlatego, że moje wnioski są złe, tylko dlatego, że pojawią się jakieś zewnętrzne czynniki, które zmienią zasady gry lub, co najwyżej dlatego, że nie ma tam żadnego liniowego trendu (w rzeczywistej skali to oczywiście trend wykładniczy) i dopatrzyłem się go na siłę.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » środa, 26 grudnia 2018, 15:59

emocje coraz większe są, nie wiem czy tak powinien wyglądać "dołek dołków" na pewno świetnie widać zasadę którą ktoś to przedstawił. Książki o tradingu z lat 50-60 są dalej aktualne bo natura ludzka się nie zmienia. Niektórzy widzą już powoli tylko jedną opcje , a nie którzy życzeniowo pragną pozbyć się swoich krypto kupionych na górce. Jedno jest pewne w tym wszystkim kryptowaluty jako technologia weszła do świadomości szerszego grona. Szkoda, że idea bitcoina została przy tym zaorana przez wojenki pokroju "sukces ma wielu ojców ale to moje dna jest w nim" :)


Odnośnie mojej prywatnej opinii uważam, że dołek dołków mamy przed sobą, ponieważ kryptowaluty to aktywo wysoko spekulacyjne a takie tracą w okresie bessy, a ta dopiero oficjalnie się rozpoczęła.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 26 grudnia 2018, 17:52

@osobliwy_nick

Jeśli "AT nie działa", to na jakiej podstawie grasz? przeczucie? rzut monetą? wróżby z fusów? szkoda czasu. Idź do kasyna i stawiaj na czarne w ruletce, efekt będzie ten sam, tylko szybciej i bez problematycznego rozliczenia podatkowego.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zomos2 » środa, 26 grudnia 2018, 18:04

@discipuli Ależ dołek dołków przed nami dopiero za kilka lat! :D 3 bańki były to teraz dwa mega zjazdy. Pierwszy się skończy na poziomach 1xyz kolejny na setkach dolarów albo i dziesiątkach.

Dodano po 37 sekundach:
@BitJanusz On jeszcze nie wie że AT na płynnym rynku to analiza psychologii tłumu.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » środa, 26 grudnia 2018, 20:03

Ech te kłótnie o metodologie grania są zabawne w każdej grupie trejderskiej. Nie moja metodologia grania jest lepsza nie moja ! A moja ! Takie przepychanie się przedszkolaków o to czyj tato jest lepszy. (Jak ktoś ma dwóch to w ogóle bezdyskusyjne KO robi)
Dla mnie AT to po pierwsze analiza nastrojów rynku. Jakakolwiek metoda z AT użyta bazuje na nastrojach, bo uwaga na rynku grają uwaga zaskocze tutaj więc łapiemy się krzesła ... Ludzie lub boty napisanych przez ludzi !

@@zomos2 Osobiście uważam, że ten schemat jest ułomny zważywszy na analizę wykresów giełd od lat 30 ubiegłego wieku.

Wpadam tutaj raz na jakiś czas do wątku, ale skończmy te prywatne wjazdy ad personem bo to jest walka na to kto ma dłuższego ! godna gimnazjalistów z linijką.

Odnośnie btc widzę ocieplenie na giełdach światowych więc może na dniach coś nam kapnie ?; )

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3269
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » środa, 26 grudnia 2018, 20:35

osobliwy_nick pisze: środa, 26 grudnia 2018, 14:49AT nie działa
Odpowiem jak typowy informatyk: "u mnie działa" ;)
Skoro u Ciebie nie działa, to po diabła rysujesz jakieś linie trendu? Przecież to element AT.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » środa, 26 grudnia 2018, 20:59

nigdy więcej świąt z kryptowalutami :p
Ktoś wie dokąd zmierzamy? bo ja nie wiem, jesteśmy jakby pomiędzy dwoma kierunkami

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 133
Rejestracja: 27 lutego 2018
Reputacja: 109
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Gracz » środa, 26 grudnia 2018, 21:11

Na 1M widać albo początek zmiany trędu albo zupa była za słona i można się spodziewać nawet 1k/1.2k .. hehe A teraz może pobujać pod koniec grudnia :D Z drugiej strony było by to ponad 90% spadku a taki był chyba po goxie hym. Albo spadniemy o te 90% bo kryzys itp. albo czas na hosse :mrgreen:
Ostatnio zmieniony środa, 26 grudnia 2018, 21:14 przez Gracz, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 76
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Homer691888 » środa, 26 grudnia 2018, 21:13

zomos2 pisze: środa, 26 grudnia 2018, 18:04 @discipuli Ależ dołek dołków przed nami dopiero za kilka lat! :D 3 bańki były to teraz dwa mega zjazdy. Pierwszy się skończy na poziomach 1xyz kolejny na setkach dolarów albo i dziesiątkach.

Pozazdrościć pewności siebie i znajomości przyszłości, za kilka lat pewnie będziesz bardzo bogatym człowiekiem

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wloczykij78 » środa, 26 grudnia 2018, 21:50

Niezdecydowanie to IMHO dobry znak. Z jednej strony aż się prosi po ostatnim rajdzie o jakąś grubszą korektę dla "wyczyszczenia umysłów", a z drugiej strony ... fork na ETH - a właściwie dwa, z tego co się doczytałem - mogą mocno pchnąć bitka, a tym samym resztę rynku do góry. Ja obstawiam szybki rajd w dół (jakieś może 10-15%), a potem jedziemy w górę ciągnięci przez Ethereum.

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zomos2 » środa, 26 grudnia 2018, 22:16

@discipuli Nie uwzględniasz inflacji(po drodze był new deal, bretton woods, zerwanie z bretton woods).
DJI po uwzględnieniu inflacji dolara:

Jeśli to co teraz się zaczyna to koniec mega hossy od lat 80-tych powiązanych z upadkiem komunizmu to znajdziemy się na poziomie 6000 na DJI wg dzisiejszych cen. Aha niech przypomnę że w USA się liczy inflację inaczej teraz niż dawniej(w 1983 roku kongres przyjął inną metodę liczenia inflacji)

@Homer691888 A skąd wiesz czy już nie jestem ?
Ostatnio zmieniony środa, 26 grudnia 2018, 22:27 przez zomos2, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » środa, 26 grudnia 2018, 22:26

BitJanusz pisze: Jeśli "AT nie działa", to na jakiej podstawie grasz?
Czy w tym wątku dalej ktoś chce to roztrząsać?

Mało tu już krwi się lało przez to pytanie? :D
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » środa, 26 grudnia 2018, 22:38

zomos2 pisze:@discipuli Nie uwzględniasz inflacji(po drodze był new deal, bretton woods, zerwanie z bretton woods).
DJI po uwzględnieniu inflacji dolara:
Obrazek
Ciężko tego wykresu nie przyrownać do tego
bitloteiros pisze:Struktura wzrostu została złamana - mamy LL. W związku z tym rynek powinien faworyzować sprzedających przynajmniej teoretycznie i do następnego HH
Obrazek
Tyle że jest jak zwykle ten sam problem czy to zadziała ? Według mnie myśl że kolejne 100 lat to bessa i cofnięcie nas do czasów 1 wojny światowej pod względem stanu posiadania wydaje się nie realna.
Według mnie na drugim obrazku popełniono błedne założenie, że skoro coś wzrosło od 0 to musi spaść do 0.

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zomos2 » środa, 26 grudnia 2018, 22:45

@discipuli To co pokazałem to de facto wykres gospodarki mocarstwa które przyjęło tę rolę podczas i po IWŚ. Wcześniej inflacji w USA nie liczono a i sam DJIA jest od 1896 roku... Co się będzie działo jak USA przestanie być hegemonem? Wszystko się może zdarzyć. Rzym też kiedyś upadł.

Początkujący
Posty: 231
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 137
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Daro » środa, 26 grudnia 2018, 22:47

S&P szaleje ...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3269
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » środa, 26 grudnia 2018, 23:02

Lais pisze: środa, 26 grudnia 2018, 20:59Ktoś wie dokąd zmierzamy? bo ja nie wiem, jesteśmy jakby pomiędzy dwoma kierunkami
Wie tylko rynek ;) Ja mam nadzieję, że zmierzamy do narysowania poniższego ORGR, którego zasięg to okolice 5400-5500 (rysowane trochę na oko, ale to nie ma większego znaczenia przy tej skali) co się ładnie pokrywa z oporem. No ale jak zawsze to tylko jeden z możliwych scenariuszy. Dziś na NYSE zielono, ja wprawdzie za bardzo korelacji z rynkiem akcji nie widzę, ale jeśli rację mają ci, którzy się ich doszukują, to mogłoby zwiększyć szanse na kontynuację odbicia na BTC, w przeciwnym razie prawdopodobnie pogłębienie dołka, ale chyba niezbyt głębokie, bo na 3k mocny support. W sumie to nadal jestem nieco skonfundowany, że od razu nie zeszło w te rejony, być może nie tylko ja, stąd takie dość długie zastanawianie się kursu czy lecimy wyżej czy może okopujemy się mocniej w okolicach 3k.


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » środa, 26 grudnia 2018, 23:44

Widzę że dużo osób wrzuca rysujące się właśnie ORGR. Dużym problemem w jego ew realizacji będzie negatywna krzywa wyznaczająca linię szyi i dlatego nie można go porównywać do tego z przełomu czerwca i lipca. Spodziewam się fejkowego wyjścia górą zablokowanego przez dzienną 50MA (do której powinniśmy byli dotrzeć bez spadku poniżej 3800 - słabość byków) i nowego dołka. Dlatego oczywiście będę starał się złapać prawe ramię licząc na wsparcie 3400-3500 ale przy przebiciu szyi lepiej być ostrożnym.
W przypadku utrzymania 36xx i kontynuacji wzrostów z obecnego poziomu powyższy misiowy scenariusz zmieniłby się w mocno byczy jeśli przebicie szyi nastąpiłoby na dużych obrotach i bez retestu jak w lipcu. Cofka do linii szyi - daję 75% na jej przebicie i kontynuację spadków. Zmiana scenariusza z bear na bull wynikałaby z "wyrównania" efektu negatywnej krzywej szyi poprzez ustanowienie wyżej prawego ramienia
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » czwartek, 27 grudnia 2018, 00:12

akos pisze: środa, 26 grudnia 2018, 23:02W sumie to nadal jestem nieco skonfundowany, że od razu nie zeszło w te rejony, być może nie tylko ja, stąd takie dość długie zastanawianie się kursu czy lecimy wyżej czy może okopujemy się mocniej w okolicach 3k.
Nie tylko Ty, na mniejszych interwałach ciągle HH i HL są robione, korekta była mizerna, mam wrażenie że albo faktycznie jakaś korelacja z innymi rynkami jest, albo może dużo osób chce zrobić zakupy jeszcze na tych poziomach bez spadku. W sumie przecież nie każdy myśli o tym że fajnie by było jakąś figurę wyrysować :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: xtraderx » czwartek, 27 grudnia 2018, 00:31

Obrazek

Ja tu widze test trojkata od dolu i zjazd do ~3650 - probe zrobienia ihs - co z tego wyjdzie, przekonamy sie.
Daro pisze: środa, 26 grudnia 2018, 22:47 S&P szaleje ...
Nie chce mowic, ze sie tego spodziewalem.. ale sie tego spodziewalem.. wszyscy trabili o przebiciu 20% jako poczatku bessy, kazdy sie na tym skupial jakby byl to najwazniejszy punkt.. no i takie momenty trzeba wykorzystywac :twisted:

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, bubek10, CzarnaOwca, Google [Bot], hps, Karolak, KaTa90, upp i 26 gości