Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 358
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 1008
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Arcymistrz1990 » sobota, 14 maja 2022, 01:49

revo pisze: sobota, 14 maja 2022, 01:21@Arcymistrz1990 spadek inflacji? xD

Tak, jeśli nie nastąpią jakieś nowe szoki podażowe to jest to bardzo prawdopodobne, zwłaszcza jeżeli rzeczywiście nastąpi spadek bilansu FED-u (co jest niczym innym jak spalaniem podaży pieniądza fiducjarnego).
revo pisze: sobota, 14 maja 2022, 01:21teraz już tylko z górki będzie coraz więcej emerytów coraz wiecej ludzi na zasiłkach i coraz mniej pracujących...to może oznaczać tylko jedno.

Wybacz, ale nie rozumiem Twojego toku rozumowania.
revo pisze: sobota, 14 maja 2022, 01:21i to że będzie inflacja wcale nie znaczy jeszcze że crypto będzie rosło... niestety nie ma tak dobrze :P
Zgadzam się, że inflacja działa generalnie destabilizująco na rynki. I jest czynnikiem negatywnym. Natomiast o ile wiemy jak zacieśnienie monetarne działa na rynku obligacji (spadek wycen, wzrost rentowności) oraz nieruchomości (spadek zdolności kredytowej konsumentów oraz wzrost stopy wolnej od ryzyka dla inewstorów) - tak inne rynki mogą zachowywać się bardzo różnie. Natomiast istotą mojej wypowiedzi było to, że zacieśnienie może się skończyć wcześniej niż się wielu uczestnikom rynku wydaje - co generalnie powinno być pozytywne dla rynków. W przypadku krypto kluczowe będzie to czy będą zakupy na rynku spot instytucji.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 609
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: revo » sobota, 14 maja 2022, 02:03

Arcymistrz1990 pisze: sobota, 14 maja 2022, 01:49Wybacz, ale nie rozumiem Twojego toku rozumowania.

tu mam na myśli sytuację w Europie 1.coraz więcej emerytów = coraz większe składki emerytalne by ich utrzymać = coraz większe koszty działalności i pracy ->wzrost cen przerzucony na klientów
2.Zasiłki to chyba jasne... ktoś musi je finansować (tym bardziej że chętnych przybywa) w podatkach i nie będą to fundusze i banki typu blackrock jpmorgan zoptymalizowane na maxa z siedzibą w Luxemburgu... większe podatki to większa inflacja przynajmniej ja to tak rozumiem.
3.coraz mniej pracujących= podwyżka płac bo chętnych do pracy nie będzie już tak łatwo znaleźć za owocowe czwartki co tez w mniejszym lub większym stopniu przełoży się na inflacje.
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 307
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 780
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jahu » sobota, 14 maja 2022, 03:37

warchlakozaur pisze: piątek, 13 maja 2022, 23:39gdzieś widziałem dane, że napływ stable coinów na giełdy ostatnie dni był rekordowy od co najmniej 3 lat (przebił maj 2021 dość sporo).
Obrazek

To nic nie znaczy, po prostu ludzie wpłacają stable by kupić tanie bitcoiny, jednak nie przesądza to o dalszym kierunku kursu, możemy pójść do góry (marzec 2020), albo i w dół (czerwiec 2021) przy rosnącej ilości stabli. Teraz wiele osób sprzedało i pewnie powie, że ma dość wypłaci sobie te stable i już nie wróci.

Ja jestem już niedźwiedziem, co zresztą zapowiadałem już dawno, że jeżeli nie przebijemy ATH w marcu lub kwietniu to długo nie będzie wzrostów. Oczywiście nic nie sprzedałem, tylko zgodnie z planem hodluję do następnej hossy, pewnie na kolejny halving. Nie wykonuję ruchów bo nie sposób przewidzieć rozwoju sytuacji, ta zależy od decyzji FEDu. Jak FED powie, że drukujemy to będzie powtórka z marca 2020, a jak nie to będzie dwa lata bessy. Jednak wieloletni trend się nie zmienia.

Co do inflacji to stawiam, że nie spadnie, bo stopy są o wiele o wiele za niskie, a podnieść ich nie można bo cały system się zawali. Mamy przed sobą więc 10 lat dwucyfrowej inflacji w całym zachodnim świecie. Kraje jak Turcja czy Argentyna pokazują, że można z tym żyć wiele lat i nikomu to nie przeszkadza, a inflację w końcu zmiele ciągle duża zachodnia gospodarka i innowacje. FED tylko tak gada, że inflację będzie zwalczać, żeby ludzi ułagodzić, tak naprawdę jest im to przecież na rękę bo im długi znikają, a ludzie muszą więcej pracować. To kolejny argument by siedzieć w BTC. Jeżeli na dolarze będzie oficjalna inflacja 8% przez 10 lat to realnie dolar straci jakieś 70% wartości przez ten czas. A na BTC mamy teraz stratę 63% od ATH do wczorajszego dołka. Więc sobie policzcie co się bardziej opłaca długoterminowo.

Krótkoterminowo za to mamy jak pisałem kapitulację i lokalny dołek. Potwierdza to wolumen tygodniowy, który jest największy od lipca 2021 i silna reakcja popytowa. Dlatego nie spodziewam się pogłębienia w ciągu najbliższych tygodni. Krótkoterminowo (1-2 tygodnie) trzeba być w longu, aż do oporów $33k-$38k. Jeżeli odbicie zawiedzie to za kilka miesięcy możemy pogłębić dołek aż do $20k, ale daje na to małą szansę. Zdecydowanie za dużo ludzi na to czeka. Praktycznie co druga prognoza to $20k lub niżej. Ale mogę się mylić. Krach na giełdzie USA i krach na Lunie niestety wiele zmienia, bo inwestorzy tracą zaufanie i będą siedzieć na dolarze, a wrócą dopiero na kolejny krach za kilka lat. Czyli ulica straci standardowo najwięcej. I na inflacji i na spadkach aktywów.

Patrząc na cykle to znajdujemy się w odpowiedniku listopada 2018 (spadek z $6k na $3k po bańce 2017) lub odpowiedniku września 2014 czy też stycznia 2015 (spadek z $680 do $275 i do $150 po bańce 2013).

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » sobota, 14 maja 2022, 07:41

@KubaKoń @voodoom :?:

Obrazek

bMh
Początkujący
Posty: 544
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bMh » sobota, 14 maja 2022, 07:54

@mesrotten przedwczoraj śmignelo mi na Twitterze coś bardzo podobnego Obrazek

Ja zaś sam obserwuje ostatni byczy kanał jaki udało mi się wyznaczyć i który pokrywa się z tym co jest wyżej Obrazek

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ikswodnal » sobota, 14 maja 2022, 09:16

revo pisze: sobota, 14 maja 2022, 02:03coraz więcej emerytów = coraz większe składki emerytalne by ich utrzymać
Przecież to jest absurd. Od czasów wprowadzenia systemów emerytalnych wydajność pracy wzrosła
dzieści razy, ilość członków rodziny na utrzymaniu pracującego spadła z 6-8 do 2-3 osób (przeciętnie).
No i emeryci pracują coraz więcej/dłużej coraz bardziej efektywnie wg swojego wieku. Stąd świadczenia socjalne (w tym emerytury) rosły, rosną i będą rosły także dzięki blockchainowi i BTC.
Oczywiście mało to związane z tematem, ale ze względu na swój wiek musiałem wtrącić.
Wartość BTC będzie rosła ze względu na swoją konstrukcję, no i adopcję - upowszechnienie. Możemy
się przysłużyć w tym ostatnim i będzie to dla wzrostu wartości BTC.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4674
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3488
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 14 maja 2022, 10:44

Gracie na dźwigni czy tylko SPOT ?

Rynek jest strasznie przelawerowany i dlatego mamy takie efekty. Jak spojrzy się na wyższe interwały to widać szum i na SPOT-cie nawet jak nie zrealizowaliśmy straty to jest do przeczekania. Na małych interwalach za bardzo buja kursem, żeby dać większy lewar.

Rynek jest w miarę młody to takie wahania cen będą się powtarzać w dwie strony.

Co do ceny. Paradoksalnie jakby podciągnęli do jutra 2000 $ to nie ma "tragedii". Chyba, że rynek będzie dążył do wyzerowania wszystkiego ze scamów to będziemy się bujać miesiącami w bessie.

Obrazek

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 363
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2290
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » sobota, 14 maja 2022, 11:48

@mesrotten dostałem powiadomienie mailowe, że dziś z Coinbase wypłynęło 29k BTC. Co o out/inflow mówi Reggae? Masz u niego jeszcze subskrypcje? Przed spadkami wrzuciłeś info od niego, że jest duży inflow, a różne tweetery trąbiły że jest outflow... Jak widać Reggae miał znowu racje i dzięki za tamte posty ;)

Co do fal elliota to polecam tego youtubera - dziś wrzucił najnowszą analizę. The best moim zdaniem i pokazuje różne scenariusze, a nie tylko jeden jak chociażby nasz użytkownik Fibo (to nie zarzut!).


Początkujący
Posty: 481
Rejestracja: 5 listopada 2015
Reputacja: 301
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: szajsiwo » sobota, 14 maja 2022, 12:37

@KubaKoń To był outflow ze spota:

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7623
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12820
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 14 maja 2022, 14:09

Kolejny dołek, kolejne bycze analizy ze strzałkami prosto na ATH, że niektórym się to jeszcze nie znudziło po pół roku spadków. :roll:

Łapcie mój główny scenariusz którego się trzymam już od jakiegoś czasu. Najbardziej istotne dla mnie czy robimy ABC czy pięcio-falowy spadek, gdzie bardziej jestem za pięcio-falowym spadkiem. Także teraz jeszcze zejście na 20-23k$ widzę, potem konsola na tych poziomach 20-25k$, może i podbicie na 30k$. Stamtąd na jesień albo wyjście górą albo kolejne spierdololo na 1xk$. Dalej nie wybiegam w przyszłość.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » sobota, 14 maja 2022, 14:39

Ciężko być pewnym jakiegokolwiek scenariusza. Z jednej strony naprawdę długo już spadamy, mieliśmy małą kapitulację. Z drugiej strony nic nie przeszkadza żeby lecieć dalej do piekła a cyrki z luną były tylko preludium do większej katastrofy na całym rynku. Ja jestem poza rynkiem i mi się nie spieszy. :lol:

Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 6 kwietnia 2019
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jack_btc » sobota, 14 maja 2022, 15:01

Mój sentyment podpowiada mi, że w obecnej fazie nie powinno się już sprzedawać, tylko akumulować.

Sentyment 1D
Obrazek
BTC/USDT 1W
Obrazek

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » sobota, 14 maja 2022, 15:18

ikswodnal pisze: sobota, 14 maja 2022, 09:16Oczywiście mało to związane z tematem, ale ze względu na swój wiek musiałem wtrącić.
Wartość BTC będzie rosła ze względu na swoją konstrukcję, no i adopcję - upowszechnienie. Możemy
się przysłużyć w tym ostatnim i będzie to dla wzrostu wartości BTC.
większość produktów w longu rośnie. Konstrukcja jest ograniczaniem do szerszej adopcji, sieć jest za mało wydajna by mogła przejąc poważniejszą funkcję.

Niestety nikt z nas nie wie co będzie za 10 lat, ale uzależnianie się tylko od BTC jest szczytem głupoty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7623
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12820
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 14 maja 2022, 15:27

Na weekendzie oczekuję jeszcze podbicia co by wyciąć shorty a jest co:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 609
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: revo » sobota, 14 maja 2022, 15:34

@Jahu myślę że inflacja przeszkadza obywatelom Turcji i to bardzo... może Erdoganowi nie ale ludziom tak
z tego co się orientuje dystrybucja pieniędzy wygląda tak że 90% kapitału jest w rękach 1% ludzi więc nawet jak te pozostałe 99% będzie inwestować te niecałe 10% w btc czy inne krypto to nie wiele to zmieni bo te 99% procent ludzi nie jest decyzyjnych po prostu...
Więc ciężko przyszłość przewidzieć przy tak skoncentrowanym i scentralizowanym kapitale.
Ale inflacja też jest dla mnie raczej pewna i nie wierzę w głupoty ani Glapińskiego ani FEDu
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
22
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » sobota, 14 maja 2022, 16:01

KubaKoń pisze: sobota, 14 maja 2022, 11:48 @mesrotten dostałem powiadomienie mailowe, że dziś z Coinbase wypłynęło 29k BTC. Co o out/inflow mówi Reggae? Masz u niego jeszcze subskrypcje? Przed spadkami wrzuciłeś info od niego, że jest duży inflow, a różne tweetery trąbiły że jest outflow... Jak widać Reggae miał znowu racje i dzięki za tamte posty ;)

Jest dokładnie jak mówisz. Tu też było pełno komentarzy, że przecież ""duży outflow".

Ludzie nadal nie kumają, że OUTFLOW SHORT TERM NIE WPŁYWA NA CENĘ.

Przede wszystkim ważny jest balans co do netflow, jeśli więcej będzie inflow niż outflow to znaczy, że jest przewaga sprzedających. No i oczywistym jest, że outflow na coraz niższych poziomach cenowych będzie coraz większy bo przecież ZAWSZE KTOŚ KUPUJE I CENA NIE IDZIE PIONOWO W DÓŁ.

Natomiast jeśli presja sprzedających nie zmaleje to cena nie zacznie iść ku górze, chyba, że sztucznie na lewarze.

Aktualnie sytuacja nadal wygląda b. źle i nie widać oznak akumulacji na tych poziomach.


Obrazek

Obrazek

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ikswodnal » sobota, 14 maja 2022, 16:16

fetek pisze: sobota, 14 maja 2022, 15:18Niestety nikt z nas nie wie co będzie za 10 lat, ale uzależnianie się tylko od BTC jest szczytem głupoty.
To co, uzależnienie od funduszy inwestycyjnych w tym emerytalnych daje i da większe profity? Przecież dzisiaj przynoszą straty. Czy nigdy nie pozbędziesz się przywary oceniania innych - a nie problemów?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 14 maja 2022, 16:19

rubel pisze: sobota, 14 maja 2022, 14:39Ciężko być pewnym jakiegokolwiek scenariusza. Z jednej strony naprawdę długo już spadamy, mieliśmy małą kapitulację.

Rośnie 13 lat, ostatnie 7 lat wyłącznie dzięki Ponzi stablecoinowym. Rewolucja z tego żadna, zagarnięte przez bangsterkę. Zrobią wam tu samobójstwo jak zrobili Luniarzom ale to i tak nikt tego nie dostrzega bo to cyfrowe złoto. Teraz to tylko pograć na pierwszym upadłym ponzi i powyciągać jeszcze coś prawdziwej kasy, uciekać z tego rynku w te pędy a nie rysować magiczne rysunki i opowiadać sobie dalej bajki o bitcoinie walczącym z inflacją. Ja tu powinienem dostać k.a medal za ostrzeganie i uzmysłowianie negatywów.
maxi82 pisze: piątek, 13 maja 2022, 20:02Socjolog na urlop udać się powinien ale jakoś mi brakło "przysłowiowej kropki nad I" więc jak na razie apeluję do rozsądku

Ale nie bana jest mi chcą dać. Beka :twisted: Rozsądnie jebnijcie się w łeb nie realizując dalej zysków
Zostały podważone całe doktryny kryptowaluty, padają filary, sypią się ,,niby'' dolary zabezpieczane piaskiem i mgłą - jak zawsze pisałem. A wy czekacie na co :roll: na ATH :shock:

Piramidy trwają tak długo, jak długo nikt nie powie sprawdzam. Poszło pierwsze sprawdzam i zjebało się do ZERA.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » sobota, 14 maja 2022, 16:40

HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1817
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1576
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » sobota, 14 maja 2022, 17:40

najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 7 gości