Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 67
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: brzoza94 » sobota, 4 grudnia 2021, 09:32

Mniej więcej taki powinniśmy obrać kierunek, ale możliwy jest też scenariusz dalszych spadków (prawe jądro bardziej opadnięte).
Miałem w głowie taki wykres jak jeszcze byliśmy na 57k, ale nie spodziewałem się, że to się naprawdę wydarzy :lol:

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3090
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » sobota, 4 grudnia 2021, 09:37

@brzoza94 A to ch*j z tego bitcoina :lol:
@socjolog2008 grubasy wykryły, że Ci (bycze) rogi na tej niedźwiedziej głowie zaczęły rosnąć więc szybko Cię chcieli nawrócić.
Pamiętajcie, każdy spadek można też obrócić w sukces.
A weekendowo to niech ta piosenka będzie motywem przewodnim :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6977
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 4 grudnia 2021, 09:48

Na logu nic na razie nie widać :D Zaznaczony poziom 47777$, bo chyba przez weekend nie ma notowań na BLX :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » sobota, 4 grudnia 2021, 09:56

Ozzy pisze: sobota, 4 grudnia 2021, 09:14 @ekonokomik być może doczekasz się swoich zakupów na święta.
A co to się stanęło... O_o
Za 41K to bym nie czekał do Gwiazdki i kupił juz na Mikołajki ;)
Jednak nie opłaca się spać za długo :P

A na poważnie: cykle są ważniejsze niż poziomy. Czasu na zakupy będzie pewnie sporo przez zimę, choć nie zdziwiłoby mnie, gdyby kurs nie zszedł poniżej 39K. Więc ja nie będę zbyt zachłanny i nie zamierzam szarpać się przy zakupie o głupie 2k w górę czy w dół.

Przewiduję, że teraz pojawi się wśród wielu graczy "sentyment" pt. "olaboga, już po bańce, przecież miało być 100K do końca roku".
A ja spokojnie poczekam na ATH do maja - czerwca ;)

EDITED: o już się zaczyna:
sebamistrz pisze: sobota, 4 grudnia 2021, 08:17 To koniec. Do zobaczenia na kolejnej hossie za rok. 8-)
ChomiczyPlan pisze: sobota, 4 grudnia 2021, 08:02 To co Panowie, chyba koniec? Zawijamy taboły i widzimy się za 2-3 lata na początku kolejnej hossy?
Panowie, spokojnie, nic się nie stało. To wciąż jest ta sama bańka, tylko (mam nadzieję) większa :)
viewtopic.php?p=721880#p721880

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 4 grudnia 2021, 10:08

Wysypało się i schemat mi i wielu innym zepsuł. Książkowo do tej pory szło.
Jednak MACD 1T to jest ważny wskaźnik, który wskazuje trend. Od wielu tygodni pokazywał jasno w którym kierunku zmierzamy.

Trzeba przysiąść przy tym na spokojnie i nową predykcję rozpisać.

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 217
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zombine » sobota, 4 grudnia 2021, 10:09

ekonokomik pisze: niedziela, 28 listopada 2021, 10:11"Ludzie" się nie zniecierpliwią i nie wyjdą z rynku, bo w wypadku tej bańki ci "ludzie" to wielkie fundusze, inwestorzy instytucjonalni, państwa wręcz. Oni są cierpliwi i przyzwyczajeni do myślenia długimi cyklami, a nie działania na zasadzie "złapać w ręce co się da i uciekać".
To jest właśnie ta inność od tego szczytu z 2018

Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 24 października 2017
Reputacja: 58
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pancer » sobota, 4 grudnia 2021, 10:22

shinya56 pisze: środa, 1 grudnia 2021, 06:59
Pancer pisze: wtorek, 30 listopada 2021, 23:28@shinya56 Fala 3 nie jest za krótka u ciebie ?

Trójka przebiła B. Wystarczy.

Na wykresie ładnie widać korektę ABC plus trend 1-4. Można przyjąć za logiczne, że 5 będzie ostatnią falą.
Układ jest czytelny, a nawet aż nadto. Niestety, został zanegowany, trzeba szukać nowego scenariusza.

Może coś takiego nam się tworzy
https://zapodaj.net/42142d114f348.png.html

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 4 grudnia 2021, 10:30

socjolog2008 pisze: sobota, 4 grudnia 2021, 08:29No gdzie LONG na BTC/XMR/TRX/LTC/ETH/DASH/BSV i dokupione wszystkiego na SPOT.

obładowany longami na btcusd /bsvbtc /bsvusd i cały spot zamieniony na bsv
Zobaczcie jaki tu potencjał jest /starcie ideologiczne, alty niech zdychają viewtopic.php?f=45&p=722685#p722685

Dodano po 1 minucie 12 sekundach:
mudol pisze: sobota, 4 grudnia 2021, 09:37@socjolog2008 grubasy wykryły, że Ci (bycze) rogi na tej niedźwiedziej głowie zaczęły rosnąć więc szybko Cię chcieli nawrócić.

WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 4 grudnia 2021, 10:35

Na szybko. Jakby na ETH tak się zamknęła tygodniówka to nie ma stresu. Mamy przetestowanie wsparcia 3900 $.

Sam Bitcoin to druga sprawa. Widzę pozytyw tego zjazdu. Czekałem na piąta fale czyli ostatnią. Tak to może będziemy mieć nowy cykl ABC i kolejne fale 1-5.
No i pojawiła się kapitulacja co widać po wpisach kolegów na forum.

Obrazek

bMh
Początkujący
Posty: 544
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bMh » sobota, 4 grudnia 2021, 10:46


Początkujący
Posty: 89
Rejestracja: 16 kwietnia 2021
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: dopra » sobota, 4 grudnia 2021, 11:27

socjolog2008 pisze: sobota, 4 grudnia 2021, 10:31obładowany longami na btcusd /bsvbtc /bsvusd i cały spot zamieniony na bsv
trochę się Tobie dziwię że przy takich spadkach za oceanem wczoraj wchodziłeś w longi

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 4 grudnia 2021, 11:43

@dopra 10/9 pozycji z ostatnich dni dały mega poduszkę i wczoraj trochę odebrali /w nocy zwrotnie ale co to zmienia powiedz ten Long. Ja umierać za btc nie zamierzam, pójdzie niżej to się przyczaje się na parach x/btc i bede obserwować. Cześć kasy w tym tygodniu poszła też w Allegro /mPay / Cannabis /IMMGames na GPW - gdzie wielu wieszczy że Amazon zgniecie Allegro
Albo was Byki zaorają albo odbiją i będzie czas na ucieczkę albo będzie przez dwa lata narracja zaraz odbije jak cały 2018 i 2019. Wsio ryba ,ja nie mam ksztyny btc - niech się Spot’y teraz martwią ,jeszcze popróbuje L aż się zniechęcę
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 331
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Delhi » sobota, 4 grudnia 2021, 11:49

MA 200 na 1W poważnie nakłute. 40 % w dół od topu . Żadnych odbić. Serio ile mam to powtarzać .. światło już zgaszone czy musi wyjechać 30-20-10k ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6977
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 4 grudnia 2021, 11:50

@Delhi akurat -40% jest bardzo bycze :D Chociaż wiadome, fajnie byłoby kupić na -85% na 10k$ :D Czy to jest możliwe, być może :D



RSI 4h przedbańkowe :D


UWAGA!!! HOPIUM!!
Spoiler:
### edited: 2021-12-04 12:03 ###
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » sobota, 4 grudnia 2021, 12:34

Mają rozmach sk****yny :D O tym wicku do 50k (szybkie dotknięcie lini trendu + Fibo 0,618 ruchu) myślałem, ale spuszczenie krwi do 40k - dawno mnie ten rynek tak nie zaskoczył.

Moje luźne przemyślenia: wygląda na to, że o ile nie będzie bardzo szybkiego (typu 1-2 dni) powrotu pow. 50k, to myślę, że niestety główna linia trendu została przebita i tak szybko nad nią nie wrócimy. Na tą chwilę wygląda mi to na typową akcję wyleszczającą zlewarowanych, którzy ładowali się na poziomach 50-70k i akcję, która jednocześnie daje nadzieję niedźwiedziom na konkretną bessę.

Gdybym miał to rozegrać w taki sposób aby wydymać jak najwięcej uczestników rynku to prawdopodobnie czeka nas....kilkumiesięczna konsolidacja. Większość tudemunowców chyba już pogodziła się z faktem, że na 100k będą musieli trochę poczekać, natomiast teraz czas na polowanie na niedźwiedzie, które już prawdopodobnie wieszczą spadki o 80%. Dla mnie osobiście ta hossa (mówimy oczywiście o samym BTC, reszta altów do AT mnie nie interesuje) nie wygenerowała tak dużych wzrostów a jeszcze biorąc pod uwagę, że 2021r. był praktycznie jedną wielką konsolidacją żeby zobaczyć tak duże spadki. Dla mnie dużą lampką ostrzegawczą byłoby wrócenie do poprzedniej konsolidacji (poziom 29-35k) innym ruchem niż zwykłym szybkim retestem.

Podsumowując - ja na tą chwilę obstawiam podobny scenariusz do @ekonokomik czyli konsolidacja na poziomie 40-50k przez kilka miesięcy z okazjonalnymi ruchami <40k i >50k żeby skasować podekscytowanych i przelewarowanych w jednym i drugim kierunku z mentalnością "nooo czyli kierunek obrany, na 100% gram pod nowy trend". Jeżeli ten scenariusz będzie rozegrany to wstrzymałbym się z zakupami na jakiś czas, nawet gdybym nie miał racji i mielibyśmy rozpocząć nowy uptrend to myślę, że minimum jest retest 40k (na zasadzie spadki do 42/43k). Tyle ode mnie, ja na tydzień/dwa się wstrzymuję z grą dopóki pierwszy kurz nie opadnie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 188
Rejestracja: 31 lipca 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Hanslik » sobota, 4 grudnia 2021, 12:43

Panowie - jak oceniacie sytuację ? Pierdyknie jeszcze mocniej czy nie będzie jakieś odbicie ? Nie potrafię trzeźwo ocenić czy warto się ewakuować.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 48
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 58
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: FeniX`cK » sobota, 4 grudnia 2021, 13:03

Wróżenie z fusów aczkolwiek prędzej bym widział szybki powrót pod ~50k aniżeli dalszy zjazd na najbliższe kilka godzin.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » sobota, 4 grudnia 2021, 13:05

Łe, totalnie mi nie wyszło tym razem - napisałem parę dni temu, że przebiło lokalny trend spadkowy i podbije pod 80k. Pocieszam się, że to pierwsza wpadka od 2 lat w sumie ;) nie miałem L, gram tylko na altach. Miałem "szczęście w nieszczęściu", że Binance dopiero łaskawie mnie weryfikuje. Przez to nie mogę grać, a wczorajsza pozycja na altach zamknęła się z zyskiem na podbiciu też przed dumpem.

Także jestem czysty i tracę tylko na BTC/USD w razie czego (co mam generalnie w dupie na tym rynku, gram pod maksymalizację ilości BTC poprzez alty, wartość w parze z dolarem przestała mnie interesować rok temu). Uważam, że w obliczu ogromnej, światowej inflacji BTC ma wartość większą niż kiedykolwiek.

To teraz moje trzy grosze, wybaczcie za poprzednią wtopę, może ta analiza będzie lepsza:



Linia trendu lokalnie została przebita (tu nie widać tego spadku do 43k bo się nie zaktualizował BLX jeszcze, pozwoliłem sobie dorysować kreskę obrazującą spadek). W rezultacie moja poprzednia analiza (wzrost do ~90k) uległa dezaktualizacji.

Moim zdaniem najbardziej prawdopodobne będzie coś takiego:



Czyli długi trójkąt z wygaszeniem ruchu. Potem być może dostaniemy upragnione przez byków >100k.

Dopóki na światowych rynkach nie wejdzie deflacja, dopóty nie widzę znaczących spadków na bitku.

A gdy już wejdzie, to wiadomo, jedziemy do dolnej bandy rogalika :))

Warto dodać, że już przekroczyliśmy długością hossę 1->20k (1050 dni), więc sprawdza się że kolejne cykle są coraz dłuższe.



Jeśli mam się bawić w długoterminowe wróżenie z fusów, to IMO do 2025 cena wróci do przedziału 25-50k po topie który padnie gdzieś po drodze (około 100k, mniej lub więcej).

Pozdro!
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » sobota, 4 grudnia 2021, 13:43

Ja to mam takie spostrzeżenia które są kontynuacją mojej idei i zarazem potwierdzenia zbliżania się do 60% dominacji altów
-Alty pompowały przez kilka ostatnich dni
-Hashrate btc spada, eth z tego co się dokopałem to rośnie
-Double top, dwie (teraz trzecia) dzida i kasowanie lewarów na btc
-Kurs bitcoina przez ostatnie dni był połączony z sp500 przez małe zainteresowanie btc i dzisiejsza kapitulacja
-Kolejna mocna dniówka dominacji altów
-ATH etherum/btc dzisiaj
+Kurs btc zatrzymał się na 42k co pokazuje jak ta strefa zakupowa jest ogromnie respektowana
Jak dla mnie grubasy wyprzedają się z bitcoina i szukają pozycji w altach, podobnie było ale odwrotnie gdy dominacja altów spadała poniżej 55%. Stary wyjadacz potrzebuje świeżej krwi ale jak widać świeża krew już ma gdzieś bitcoina i woli ładować się w alty to po co wyjadacz ma lewarować btc, chyba że na shorta.
Po tak ogromnych spadach bez konkretnego odbicia wchodząc na binance widzimy aż trzy alty które robią po 30%+ i kilka po 10%, reszta leży ale to cisza przed burzą. Kiedyś po takich spadkach był strach na altach przez kilka dni lub tygodni a teraz pełna swoboda. Przy przebijaniu 60% bitcoin może mieć lekkie odbicie ale raczej altcointaran szybko nadrobi i alty wciągną bitcoina.
Opcja super bycza dla bitcoina, odbicie się od 60% altów i spadek w okolicę 40% przez co kapitał da paliwo do zrobienia 100k na btc.
2022 hossa altcoinów a w w 2025 będziemy wspominać btc jak ltc teraz?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 4 grudnia 2021, 13:54

shinya56 pisze: sobota, 4 grudnia 2021, 10:35Tak to może będziemy mieć nowy cykl ABC i kolejne fale 1-5.
Niekoniecznie musi 1-5, zawsze możemy zrobić ZYGZAK:





Zaskoczyli mnie jak chyba większość, dobrze, że coś mnie tchnęło i uciekłem w większości z longów przy 52-53k$. Coś tam na tym zrzucie połapałem, ale to bardziej grane pod odbicie niż, żeby trzymać dłużej. Duża niepewność. Możemy jeszcze jak w maju testować dno kilka razy - te 42k$ a równie dobrze zrobić V-recovery. Trzeba do tego obserwować sentyment na indeksach.



Jeśli ktoś się zastanawia nad wyjściem z BTC, czerwoną strefę powinniśmy prędzej czy później przetestować.

@mesrotten jak wypływy? Wychodzi jednak, że chyba te ostatnie wpływy to nie był inside.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: CzarnaOwca, zenon246 i 15 gości