Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: s---r » poniedziałek, 23 lipca 2018, 11:01

bitmex?

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Awesomist » poniedziałek, 23 lipca 2018, 11:11

BartoszOkno pisze:Sory za Oftop. Panowie powiedźcie mi gdzie najlepiej grać na longi/shorty ze stosunkowo nie dużym kapitałem (5000-10000 złotych) na dźwigni do max x25 ?
Na takie kwoty na początek mi się przyjemnie na Bitmarkecie handlowało - nie mają dużej głębokości ale ich dźwignia jest mega tania (do x10). Na naukę dźwigni wg mnie dobra sprawa.
Co jest też dużym plusem - takie polskie giełdy podążąją za kursem więc w przypadku nagłych skoków ceny można wyprzedzić resztę rynku (z danej giełdy) bo bywają opóźnienia i cena nadgania tą, która jest na innych dużych giełdach. A boty nie wszystko zdążą nadrobić ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 23 lipca 2018, 11:13 przez Awesomist, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 23 lipca 2018, 13:06

Tak pro forma - na tym wybiciu alty znowu zostały w tyle :|

Dodano po 19 minutach 20 sekundach:

Coraz wiekszymi krokami zblizamy sie do ATH longow (finex)

Dodano po 55 minutach 53 sekundach:
//Finex chyba padl (tzn mozna sie zalogowac - i nic ponadto..)

Dodano po 38 minutach 40 sekundach:
nie wiem, czy ktos wrzucal:
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 178
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: oliee0 » poniedziałek, 23 lipca 2018, 13:16

Te nawet nie drgnące alty mnie coraz bardziej ciekawią :idea:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 23 lipca 2018, 13:29

@oliee0, tylko ze np takie ETH wczoraj przed "wyleszczaniem" bylo ponad 10usd drozsze
NEO i DASH tez ostro w plecy wzg BTC, a i -3% w USD to przeciez nie malo :|
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 178
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: oliee0 » poniedziałek, 23 lipca 2018, 13:35

@adam1226, mało czy nie mało to pojęcie względne, bo zależy ile ktoś ma zainwestowane. Jak 1000 zł to mało, jak 100 razy tyle to 3% to już sporo kasy. :ugeek:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 23 lipca 2018, 13:40

problem jest inny:
sprzedaja alty przed zrzutem bitka, czy raczej zamieniaja na bitka przed kolejnym "upem"
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Gaduła
Posty: 359
Rejestracja: 26 grudnia 2015
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jacek-g » poniedziałek, 23 lipca 2018, 14:02

@adam1226, punktem w sedno, topowe alty są sukcesywnie dociskane, czeka nas grubszy ruch na bitku, niestety nie daje to odpowiedzi w którą stronę. Ja przychylałbym się ku opcji południowej.

teraz z tym całym mexem handel już nie jest taki jak kiedyś, grubi poprzez operowanie kursem na finexie, ubierają odpowiednio ludzików na mexie i następuje ruch czyszczący.

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kenioctiB » poniedziałek, 23 lipca 2018, 14:35

W 2017roku BTC potrafil rosnac, a alty względem usd stały lub tracily, względem BTC tracily podwójnie.

W 2017 jak rósł btc a alty stały w miejscu można bylo rozpoznać zmianę trendu na rosnący.

Później jak bitcoin uklepywał wyższy poziom przez np tydzień, dwa, były pompowane alty.
Poprostu w poszukiwaniu zarobku bardziej sie opłacało wymieniać wysokie btc na przecenione alty.

Miałem wtedy 50% w btc i 50% w altach.
Miałem np 1000eosa jak kosztował 0.60$, i denerwowałem sie ze bitcoin rośnie a eos spada. Suma sumaru bylem na zero. Flustracja.

Jakby na sile tworzyli wrażenie ze na altach nie zarobicie. Dzieki temu ludzie im oddawali swoje tanie alty a kupowali ich drogie btc. Bo roslo. Z 1000eosa czyli 600dol miałbym spokojnie 20x jakbym sprzedał na 10$. Czyli okolo12k. Nie zrobiłem tego.

Ale dziś wiem ze btc mnie nie interesuje, niechce nikomu doradzać. Ale to na altach ja i wielu sie dorobilo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 23 lipca 2018, 14:53

tak, tylko ze fundametnalnie to jedyny powod zeby krypto roslo to ETF na btc (tyle, ze zbieznosc tych ruchow moze byc rownie dobrze przypadkowa :|)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 23 lipca 2018, 15:00

l3sny pisze: trochę jakby to 7800 przebite gdzieniegdzie... jak nie dziś to jutro, te bycze flagi i wczorajsze wgłębienie niedźwiadków, które zostało zaorane wzrostami raczej nie pozostawiają wątpliwości. Jeśli 9990 pęknie to mamy piękne recovery a na jesień ATH. Dobrze mnie nos swędział tydzień temu ;)
Kurde weteran a o ATH pisze... po wzroście o 2000$ względem dna... i spadku 12000$ względem ATH? :P

Niby kto ma kupować te bitki szaleńczo po 12k wzwyż i czemu, skoro cena była już tam kilka razy i nikt nie chciał? Co się zmieniło od miesiąca, oprócz ilości wyleszczonych bagholderów? 2 miesiące temu było 9900$ i jakoś zabrakło chętnych, a wykres wyglądał sto razy bardziej byczo, niż teraz. ;)

Oczywiście jest kwestia ETF i tego nie da się ignorować, ale na razie to tylko plotka i jest namiętnie kupowana - jak widać. ;)

Jeśli dostaniemy newsa o pozytywnym zaopiniowaniu ETF i zobaczymy dzidę o 15-20% UP, to się będę musiał z Toba zgodzić, ale obecnie to o 8800$ może być ciężko.



W sumie pompa pod ETF = jak najbardziej alty zostają z tyłu, bo niby czemu mają rosnąć, skoro sprawa tyczy się tylko BTC.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 23 lipca 2018, 15:12

gorzej jak klepna faktycznie ETF ale ze wzgledu na to ze bedzie to ETF na kontrakty to efekt bedzie podobny do wprowadzenia kontraktow
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » poniedziałek, 23 lipca 2018, 15:17

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lester » poniedziałek, 23 lipca 2018, 15:21

BitJanusz pisze:Niby kto ma kupować te bitki szaleńczo po 12k wzwyż i czemu, skoro cena była już tam kilka razy i nikt nie chciał? Co się zmieniło od miesiąca, oprócz ilości wyleszczonych bagholderów?
Nic się nie zmieniło albo niewiele. Mam wrażenie, że jest więcej pozytywnych newsów, ale wcześniej nie śledziłem aż tak uważnie więc może to nie być miarodajne.
Mówimy tu jednak o przyszłości, więc zgadujemy, spekulujemy... Postawiłbym pytanie: co się może zmienić? Może pójść fama na świat, że znowu mamy hossę już bez cienia wątpliwości, wszelkie media zaczną trąbić o tym i ludziki w cywilizowanej części globu rzucą się żeby kupować na hurraaa - kto pierwszy ten lepszy, żeby zdążyć przed szczytem, przed końcem bańki, który zostanie 'obwieszczony' na 100k, albo i wyżej. :D Czyli zadziała FOMO ze zwielokrotnioną siłą w porównaniu do tego sprzed roku, bo wbrew pozorom ulica nie weszła jeszcze w btc, przynajmniej nie w Polandii. Podejrzewam że w innych krajach jest podobnie. Nie wierzę w sondaże mówiące o procencie ludzi (znaczy widziałem tylko takie ile Polaków rzekomo zainwestowało w krypto), którzy już weszli. Zresztą mogli wejść z kilkoma stówkami PLN i to też jest "wejście" wg sondażu. :D
BitJanusz pisze:W sumie pompa pod ETF = jak najbardziej alty zostają z tyłu, bo niby czemu mają rosnąć, skoro sprawa tyczy się tylko BTC.
Może dlatego, że wieść głosi, że jak btc rośnie to i alty wcześniej czy później idą za nim i to ponoć z większą mocą. :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: l3sny » poniedziałek, 23 lipca 2018, 15:29

@Lester, Dokładnie mam takie same przeczucia. Znów na fali Januszów, Sebów i Grażyn pakujących się w bita nadyma się wielka bania, być może wraz ze współwystępującymi oznakami kolejnego kryzysu bo np DB przyzna się, że jest bankrutem. Wszystko się może zdarzyć.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 23 lipca 2018, 15:30

Lester pisze:
BitJanusz pisze:Niby kto ma kupować te bitki szaleńczo po 12k wzwyż i czemu, skoro cena była już tam kilka razy i nikt nie chciał? Co się zmieniło od miesiąca, oprócz ilości wyleszczonych bagholderów?
Nic się nie zmieniło albo niewiele. Mam wrażenie, że jest więcej pozytywnych newsów, ale wcześniej nie śledziłem aż tak uważnie więc może to nie być miarodajne.
Mówimy tu jednak o przyszłości, więc zgadujemy, spekulujemy... Postawiłbym pytanie: co się może zmienić? Może pójść fama na świat, że znowu mamy hossę już bez cienia wątpliwości, wszelkie media zaczną trąbić o tym i ludziki w cywilizowanej części globu rzucą się żeby kupować na hurraaa - kto pierwszy ten lepszy, żeby zdążyć przed szczytem, przed końcem bańki, który zostanie 'obwieszczony' na 100k, albo i wyżej. :D Czyli zadziała FOMO ze zwielokrotnioną siłą w porównaniu do tego sprzed roku, bo wbrew pozorom ulica nie weszła jeszcze w btc, przynajmniej nie w Polandii.
Zdecydowana większosć - ta, która grała pod technikalia - głosiła wszem i wobec bulltrend od końca marca. Elliotowcy rysowali swoje kreseczki na (przynajmniej) 14k. Wszyscy zebrali ostre baty.

Żeby zaczęła wchodzić ulica, to naprawdę musiałoby pyknąć ATH, bo na dobrą sprawę tylko dzięki ATH BTC zagości znów w mediach. Jednak jesteśmy bardzo daleko od ATH i przebicie tego poziomu wymaga wręcz niewyobrażalnego wkładu finansowego, bo dochodzą pieniądze zawiedzionych bagholderów zamrożone na różnych poziomach. Kto ma wnieść ten wkład?

przy 1200$ nikt tego wkładu nie wniósł, bot goxa robił transakcje sam ze sobą. Przy 20k - w wersji optymistycznej - kupował cały świat (ulica, janusze właśnie) - a w wersji pesymistycznej kurs był pchany tetherem z księżyca przez wiodącą giełdę.

Jeżeli nie wejdziemy w tematykę ordynarnej spekulacji cenowej, to pozostanie jedynie ulica, a ta raczej nie będzie chciała wchodzić po tym, jak mocno sparzyli się Janusze na początku tego roku. Czy ludzie, którzy nie weszli wtedy (po parabolicznym wzroście i ATH) wejdą teraz, po tym, jak BTC pokazało moc wyleszczania na długie miesiące? moim zdaniem nie. Ci, którzy weszli przy 20k i sprzedali przy 6k też raczej nie wejdą ponownie.

Na dobrą sprawę bitkujna może uratować jedynie ETF właśnie, czyli grubi trejderzy grający za ogromne sumy. Nie widzę na tę chwilę nic innego, co wygeneruje dość mocy, by dojechać tam, gdzie ulica może się znów zainteresować BTC.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 23 lipca 2018, 15:34

BitJanusz pisze: Na dobrą sprawę bitkujna może uratować jedynie ETF
ale to wiesz, ze tam bedzie tez ETF na shorty?"
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 23 lipca 2018, 15:35

Słyszałem dwie wersje: że będą shorty i że niekoniecznie ;)

bo jak będą, to aż się prosi po finalnej pompie zrobić sell the news.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 23 lipca 2018, 15:41

Ty slyszales .. ja widzialem linka :P
Trzeba bedzie poszukac.. a myslalem ze to oczywiste :)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 12 maja 2018
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blackdev » poniedziałek, 23 lipca 2018, 16:10

adam1226 pisze: gorzej jak klepna faktycznie ETF ale ze wzgledu na to ze bedzie to ETF na kontrakty to efekt bedzie podobny do wprowadzenia kontraktow
According to the filing documents, the trust will invest directly in physical bitcoin — not bitcoin futures
Będzie musiał kupić odpowiednią ilość co może wywołać duży trend wzrostowy. Gorzej jeśli dogadali się z kimś kto je już posiada.Bedzie musiał upublicznić te dane więc wtedy się dowiemy czy będzie miał nadmiar. Jeśli dobrze rozumiem, że ETF bardziej podąża za ceną niż ją kreuje to na początku będzie szedł za trendem wzrostowym bo taki według mnie będziemy mieli kiedy pojawi się informacja o powstaniu ETF. Czyli nowe ATH to niby marzenia ale chyba trochę realne kiedy słyszy się o powstaniu ETF.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości