Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » sobota, 17 lutego 2018, 18:02

@Wymazywanie - na świeczkę tygodniową z wielkim knotem zwróciłem uwagę w poprzednią niedzielę.To bardzo obiecujące i fatycznie w perspektywie kolejnych kilku świec liczę na znaczne wzrosty i to wyczekiwane odbicie widoczne w większych skalach. Ale najpierw, zgodnie z książkowym wykresem, który wkleiłeś, świeczka przyszłego tygodnia może nam przynieść korektę wzrostów o 1k5 - 2k USD.

W skali short: od 6 rano narysowała się dość rzadka figura - megafon.
https://www.marketwatch.com/story/beari ... 2014-11-12

Albo kurs teraz wyjdzie górą, albo kolejnej szansy już może nie dostać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » sobota, 17 lutego 2018, 18:21

@ekonokomik, magafony na gorkach - a w tej skali to chyba jestesmy na gorce - sa raczej misiowe, prawda?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » sobota, 17 lutego 2018, 18:34

@domator, ja nie jestem specem, ale wg opisów, które znalazłem (min ten do którego linka wrzuciłem) - tak.
Teraz jest raczej ostatnia szansa dla kursu aby złamać schemat. Teoretycznie wystarczy wypchnąć go najpierw nad 10840, a potem dla pewności nad 10875. To nie trudne, dużo kasy nie trzeba. To już byłoby właściwie wyjście górą z tej figury. Ale popatrz ile asków wisi do 11k (i to tylko tych widocznych). Nie wiem czy kasy z zamykanych przez SL shortów wystarczy by się przebić.

W ciągu godzinny wszystko powinno być jasne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 17 lutego 2018, 19:23

ekonokomik pisze: na świeczkę tygodniową z wielkim knotem zwróciłem uwagę w poprzednią niedzielę.To bardzo obiecujące i fatycznie w perspektywie kolejnych kilku świec liczę na znaczne wzrosty i to wyczekiwane odbicie widoczne w większych skalach. Ale najpierw, zgodnie z książkowym wykresem, który wkleiłeś, świeczka przyszłego tygodnia może nam przynieść korektę wzrostów o 1k5 - 2k USD.
Nie, nie. Tzn. Morning Star to układ 3 świec, a te obok nie wchodzą w skład tego patternu. Na schemacie są narysowane od tak o, choć korekcyjna po dużej zielonej jest bardzo naturalna podobnie jak lokalizacja patternu po spadkach a przed wzrostem.
Ekolog pisze: Wygląda że kolejna 4H wygląda że rynek jest nie zdecydowany, oby dwie na razie wyglądają podobnie lekko spadkowe. Następna wyjaśni nam kierunek bo ile razy można być nie zdecydowany ?
Dokładnie.
Dodano po 1 minucie 50 sekundach:
4h faktycznie mocno niezdecydowane i albo kreujemy lokalny high albo trampolinkę pod wybicie dalej w górę.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 23 lutego 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Chillout » sobota, 17 lutego 2018, 19:25

Na finexie stoją ścianki po 100BTC co 10$, a na 11k$ stoi 400BTC.
Niby 100BTC to nie dużo, ale przy tylu ściankach co 10$ to nazbiera się tam tego kilka tysięcy. Od 10.7k$ do 11k$ ponad 3000BTC. Po drugiej stronie zdecydowanie jest tego mniej.
Aczkolwiek ja inaczej wyrysowałem linie i u mnie nie ma formacji gramofonu a zwykłe ubijanie gruntu.
Ja tu widzę Bullish Rectangle.
Obrazek

Wykres m30 finex
Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota, 17 lutego 2018, 19:30 przez Chillout, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 17 lutego 2018, 19:25

Ps. Ktoś śledzi bardziej sprawę ETF dla BTC (bardziej niż przeczytanie tego ogólnego artykułu na bankierze ostatnio)?
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 17 lutego 2018, 19:36

A to teraz to może być właśnie "sprawdzam" robione przez grubego. Kurs trzymany relatywnie wysoko bo blisko szczytów wybicia jakie teraz osiągnęliśmy i czekanie, czy ktoś większy pęka i realizuje zyski. Nie pęka? Lekka korekta? No to gruby taktyk może pociągnie. Taka gra z przyczajki. Test rynku czy inni więksi trzymają, skupują, nie wysypują, co robią a może właśnie po to by się wysypali. Grubi gracze mają dużo trudniej, ich ruchy i ściany są łatwiej widoczne niż nasze, szaraczków.

Dotknięcie LT spadkowej od ATH byłoby ładnym krokiem naprzód odkąd mamy tylko 2 dotknięcia (z czego drugie aż 1ms+11dni temu!) a 3 fala spadkowa od ATH była przyśpieszeniem trendu czyli nie dotknęła nawet spadkowej a zleciała na pysk.

Zgodnie z tym co pisał nieraz @kenioctiB, może tez być faza na BTC stojące relatywnie wysoko po odbiciu i rzucenie się na alty niebawem (większe niż sama korelacja z BTC, którą widzimy). @kenioctiB, masz jakiś pomysł co do teorii cykli BTC/alty o jakim często pisałeś? Gdzie teraz jesteśmy i co dalej?

Dodano po 22 sekundach:
@aneks, DZIĘKI.:) Ale to nie materiał dotyczący ETF. :P ETF dla BTC (i futuresy) oznaczają kontrolowanie jego ceny i akceptację jako aktywa do spekulacji przez większych chłopców z banku, chyba trader21 mówił o tym ciekawie jakoś ostatnio.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12854
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » sobota, 17 lutego 2018, 19:45

Blow the whistle on pump-and-dump schemers Virtual currency and digital token pumpand-dump
schemes continue becausethey are mostly anonymous. If you have original information thatleads to a successful enforcementaction that leads to monetary sanctions of $1 million or more, you could be eligible for a monetary award of between 10 percent and 30 percent. For more information, or to submit a tip,
visit the CFTC’s whistleblower.govwebsite.
http://www.cftc.gov/idc/groups/public/@ ... mp0218.pdf

Znacie jakąś tajną grupę? dają 10% minimum nagrody, gdzie kara to 1mln $. Może McAfee by się nadał? :mrgreen:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: -40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: NYpost » sobota, 17 lutego 2018, 19:45

Smule pisze:
NYpost pisze: Nom właśnie dlatego czują rozdarcie, czy chce zarabiać, czy inwestować w coś w co wierzę, a złość odczuwam, bo BTC mi tego nie ułatwia nie chcąc umierac:p i do tego wiem, że potopi moje inwestycje w razie agonalnej padaczki i jestem zmuszony czekać i czekać kiedy to nastąpi i frustruję się bo to jeszcze oddycha.
To tak nie działa kolego. Jeśli myślisz, że bez BTC twoje alty usamodzielniłby się (albo szły cały czas do góry, bo chyba o to Ci chodzi...) to jesteś w dużym błędzie. Na każdym rynku jest lider za którym podąża reszta, to nie dotyczy tylko kryptowalut.
To jest oczywiste, mam problem z "liderem", generalnie "bitcoin", w takim stanie jakim jest nie interesuje mnie zupełnie jako inwestycja, hypowanie i pompowanie go przez grubasow odbija się czkawka dla całego rynku, bo w dzisiejszej postaci jest generalnie shitcoinem, któremu uciekli devovie, a cały rynek jednym wielkim pump i dump, więc rozumiem mechanikę lidera na rynkach, ale nie zgadzam się z tym szajsem na tej pozycji, które niczemu nie służy - ot droga wydmuszka, która nabija kabze grubym co jakiś czas jak krzykną "China ban bitcoin", albo kopalniom
Ostatnio zmieniony sobota, 17 lutego 2018, 19:49 przez NYpost, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 17 lutego 2018, 19:49

@NYpost, Ale pewnie nie przeszkadzałoby to Tobie, gdybyś kupił go za upragnione 2000$ :?: :mrgreen:

To, co piszesz, to trochę chyba ubrzydzanie sobie bita bo nie podszedł niżej jak planowałeś. :P
NYpost pisze: hypowanie i pompowanie go przez grubasow odbija się czkawka dla całego rynku
Gdyby nie pompowanie BTC to rynek altów by w życiu nie miał hossy. :)
Nie wiem od kiedy obserwujesz rynek, ale jeśli wcześniej niż 2016 to powinieneś pamiętać co się działo z altami w 2015. A działo się niemal NIC. Zresztą sam rynek altów powstał dopiero wraz z bańkami na LTC... ...i Doge (!) w 2013, wcześniej były powijaki.
Ostatnio zmieniony sobota, 17 lutego 2018, 19:52 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: -40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: NYpost » sobota, 17 lutego 2018, 19:51

Przejrzyj moje posty i pisałem, że nie zamierzam kupywac BTC, moje nadzieję na 2k wiązały się z tym, że rzeczywiście zakończy to cykl i pójdziemy inna droga. Moje alty zyskały na wybiciu w większości więcej, niż BTC, ale nawet to jest nieważne, bo wystarczy czkawka bita, by je znów utopić. Z tym mam problem.

E: pompowanie bita miało również związek z forkami i obiecankami devow - ludzie oczekiwali czegoś innego, tymczasem nadal brak wiedzy i doedukowania w tych tematach służy grubym do napełniania sakiewk kosztem wariatów, którzy wierzą, że martwy projekt kiedyś zastąpi system bankowy itp.
Ostatnio zmieniony sobota, 17 lutego 2018, 20:01 przez NYpost, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 17 lutego 2018, 19:56

@NYpost, To problem pozorny, przecież łatwiej się gra - masz wiele altów a generalnie analizujesz ruchy BTC jak jest korelacja, a jest ona większość czasu ostatnio.

BTC a alty to jest korelacja pewnie tak silna jak kondycja dolara amerykańskiego $$$ a mniejszymi walutami zależnymi od USA, jej ruchów i waluty. Czasem się zrywają ze smyczy, ale BTC jest, było i pewnie nadal będzie długi czas najważniejszym aktywem na tym rynku.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » sobota, 17 lutego 2018, 20:04

Kurs funduje nam dodatkowe narastanie napięcia. Aż strach zasiąść do kolacji :)
Zastanawiam się czy SL zostawić na 11k czy przy przebiciu 10900 będzie już pozamiatane. Mówię oczywiście o negatywnym rozwiązaniu.
Jak sądzicie?
Chillout pisze: Aczkolwiek ja inaczej wyrysowałem linie i u mnie nie ma formacji gramofonu a zwykłe ubijanie gruntu.
Lepsze to niż formacja CD ;)

Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: -40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: NYpost » sobota, 17 lutego 2018, 20:12

@Smule, no właśnie działa, bo to właśnie na altach można najlepiej zarobić, ja chce po prostu w końcu jakichś sensownych rozwiązań od devow zamiast obiecanek i wiecznych opowieści o lightning network i zastąpieniu banków. BTC jest zbyt zależne od spekulacji i zbyt rozchwiane jako store of value, a powiedzmy że zmuszony jestem z tego korzystać. No cóż wolny rynek, potrafię się dostosować, ale forum polega na wyrażaniu opinii. Liczyłem na to, nie spełniło się - trudno, kropka. Pozdrawiam. ;)

E: a i pisałem jeszcze przed spadkami, więc wiedziałem co robię, i poprzedni rajd zaliczyłem i w sumie uciekłem prawie idealnie.
Ostatnio zmieniony sobota, 17 lutego 2018, 20:14 przez NYpost, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 128
Rejestracja: 7 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wipqozn » sobota, 17 lutego 2018, 20:12

@aneks, W mojej ocenie to ostrzeżenie ma zerowy związek z przyszłością ETFów BTC. Z moich obserwacji wynika, że regulatorzy obserwują futures i ocena tego produktu zaważy na przyszłości ETFów. Clayton z SEC wydaje się być przeciwny krypto, ale on tam wcale nie rządzi twardą ręką i nie sądzę, aby mógł ten pociąg samodzielnie zatrzymać.

@Wymazywanie, Jak wyżej, ale to kwestia miesięcy, nie tygodni.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12854
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » sobota, 17 lutego 2018, 20:32

Od paru godzin shortów pomału przybywa, natomiast longi praktycznie stoją w miejscu.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 1 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: djpe87 » sobota, 17 lutego 2018, 20:35

ergorg pisze:Od paru godzin shortów pomału przybywa, natomiast longi praktycznie stoją w miejscu.
Obstawiasz spadek podobnie jak większość tych shorciarzy, czy jednak podciągnięcie pod 11k5 ?

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » sobota, 17 lutego 2018, 20:40

NYpost pisze: To jest oczywiste, mam problem z "liderem", generalnie "bitcoin", w takim stanie jakim jest nie interesuje mnie zupełnie jako inwestycja, hypowanie i pompowanie go przez grubasow odbija się czkawka dla całego rynku, bo w dzisiejszej postaci jest generalnie shitcoinem, któremu uciekli devovie, a cały rynek jednym wielkim pump i dump, więc rozumiem mechanikę lidera na rynkach, ale nie zgadzam się z tym szajsem na tej pozycji, które niczemu nie służy - ot droga wydmuszka, która nabija kabze grubym co jakiś czas jak krzykną "China ban bitcoin", albo kopalniom
Czy Ty czytasz czasem co napisałeś?
To wątek na temat kursu, dlaczego któryś z kolej Twój post jest powtórką poprzedniego i przysłowiowych cierpień młodego Wertera?
Stosujesz słowa klucze jak telewizja wiadomo, która i zatruwasz życie, sączysz jad nt. Bitcoina i manipulacji na rynku.
Jeżeli sobie z tym nie radzisz to znaczy, że temat nie jest dla Ciebie. I to, że nie nadajesz się do tradingu nie znaczy, że jesteś gorszym człowiekiem. Tylko po prostu znajdź sobie bratnią duszę, która Cię wysłucha w potrzebie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12854
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » sobota, 17 lutego 2018, 20:41

@djpe87, rano w większości się wyprzedałem, więc nie jestem obiektywny. Duże znaczenie ma dla mnie, jak zamkniemy świecę 4H w tym momencie. Na ten moment doji, przy okazji 4 świeca z tak wystającymi knotami. Zamknięcie tej świecy powinno już dać jakiś sygnał.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 1 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: djpe87 » sobota, 17 lutego 2018, 20:46

ergorg pisze: @djpe87, rano w większości się wyprzedałem więc nie jestem obiektywny. Duże znaczenie ma dla mnie, jak zamkniemy świecę 4H w tym momencie. Na ten moment doji, przy okazji 4 świeca z tak wystającymi knotami. Zamknięcie tej świecy powinno już dać jakiś sygnał.
To podobnie jak ja, stoję na fiatach z małym shortem, ale coraz bardziej mnie ta sytuacja niepokoi. Za dlugo kisi się to w tym samym miejscu, kurs jest blokowany, ale z drugiej strony nie leci.
Ostatnio zmieniony sobota, 17 lutego 2018, 20:50 przez djpe87, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: baranzii, Google [Bot] i 35 gości