Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 506
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: coss_takiego » środa, 18 lipca 2018, 19:20

Najpierw pochwale się swoją poprzednią analizą, bo udało się z dużym podobieństwem wyznaczyć kierunek i zasięg ruchów, aż sam jestem tym nieco zaskoczony:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=505694#p505694

A co do obecnej sytuacji to uważam, że trójka tego cyklu o którym pisałem poprzednio już powoli dobiega końca (nie powinna przekroczyć 7600), myślę że to kwestia 2 dni (dystrybucja). Następnie spodziewam się czwórki, której zasięg nie może spaść poniżej 6900, obstawiam, że pikiem zejdziemy poniżej 7k, a potem będzie czas na piątkę z zasięgiem ok. 7900 (pisałem o nim w poprzednim poście) i pod to obecnie gram. Dzisiaj sprzedałem 3/4 tego co miałem i standardowo zostawiam resztę na wypadek pomyłki i wydłużenia trójki, a jak kurs będzie korekcił to będę to zbierał.

Nie widziałem, żeby ktoś wstawiał już ten żółty klin wzrostowy rozszerzający się [rys. poniżej], więc zwracam na niego uwagę. Jesteśmy przy jego górnym ograniczeniu, więc ryzyko spadku jest dosyć duże. Jeśli kurs przebije 6900 to możliwe, że dojedzie do dolnej krawędzi i tam powinno być odbicie, ale moim zdaniem znaczyłoby to powrót do kolejnych spadków i po takim odbiciu od dolnej krawędzi wyjście dołem po kolejne low.

Kolejną średnią alternatywą może być znany wszystkim niebieski trójkąt [rys. poniżej]. Obecne odbicie można potraktować jako potwierdzenie wyjścia dołem i kontynuacje spadków, których zasięg każdy może sobie "wyobrazić"...

Obrazek

Od strony psychologii internetu i wyleszczania to widać jaki jest optymizm, tudemoonki już dają o sobie znać. Ci co czekali na 4k pewnie właśnie się ładują, bo już co niektórzy widzą BTC za naście tysięcy, a nawet dziesiąt w tym roku. Zobaczymy :D Ja tylko przypomnę o tym portfelu 96k BTC, on to jakoś musi spieniężyć i myślę, że już powoli sukcesywnie sprzedaje. Czasami też rozmawiam z ludźmi którzy pokupowali na bańce (robiłem taki wywiad środowiskowy można powiedzieć) i większość trzyma od tych dużych poziomów, co utwierdza mnie w przekonaniu, że nie można im pozwolić odrobić strat. Ich trzeba niestety zmęczyć przez dłuższy czas na niższych poziomach, ale też nie za niskich, bo piranie czekają na 4k, więc oni też muszą swoje odczekać, aż im się znudzi, czyli bardzo powolne i stopniowe zniżanie, by te poziomy nie robiły wrażenia.

Podsumowując, z analizy mi wychodzi, że w dół na 75%. Z psychologii jest tak optymistycznie, że chyba też w dół, coby ostudzić tudemoonków.
Spoiler:
Tu jedynie dopiszę, że coraz bardziej doceniam money managment i zaczynam go stawiać na prawie podobnym poziomie co AT. Uzależniam go od tworzonego przeze mnie prawdopodobieństwa danych ruchów, czyli na podstawie AT i zgodnie z tym szacowaniem powiększam lub pomniejszam kapitał w grze. W moim przypadku daje mi to często wielki spokój, ponieważ zazwyczaj jest tak, że jak kurs spadnie to wiem, że będę miał za co dokupić, jak wzrośnie to wiem, że będę miał co sprzedawać i nigdy nie zostanę całkowicie na lodzie, gdy AT mnie zawiedzie.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 18 lipca 2018, 19:50

https://cointelegraph.com/news/billiona ... mes-easier

Kolejny "tudemunowiec" zareagował na wzrosty - tym razem 40k $ "wkrótce"

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mski » środa, 18 lipca 2018, 19:57

@coss_takiego
Dzieki za fajna analize :)
Dlaczego uwzasz ze zatrzyma sie w okolicach 8300?
Moze jestem slepy ale chyba nie ma tam jakiegos mocnego wsparcia.
Wydaje mi sie ze podciagniemy pod 9k(pełne liczby,psychologia).

Z drugiej strony, jesli stanie sie tak jak przewidziałeś, istnieje mozliwosc realizacji invH&S ktora wrzucalem kilka postow wczesniej. A wtedy zasieg byłby duzo wiekszy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 18 lipca 2018, 21:01

Majkos pisze:Mam nadzieje ze twoj post jest proroczy. :D

Musze poprawic pare bledow ;P

P.S Ale jakos nie moge go wyznaczyc, na jakim iterwale patrzysz. ?
ech, tak to jest patrzeć na telefonie... muszę się wycofać, totalnie pomotylkowałem parę rzeczy :oops:

Natomiast okazję do zakupu możesz jeszcze mieć... nawet możesz się cieszyć, że nie kupiłeś ;) wszystko zależy od zachowania kursu w obszarze 7400-7800.

big picture, bigmex 1d:

Obrazek

zielony wolumen dzienny na mexie robi wrażenie, prawda? ;) kurs walczy z linią po dołkach, z tego trójkąta, z którego wypadł.

BTW, w tym roku każdy uptrend trwał około miesiąca. Licząc 26-tego (5750$) za początek, zostało nam już niewiele czasu, gdyby miało być "jak zawsze". ;) jednak po wolumenie widać, że to nie jest "jak zawsze" w tym roku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » środa, 18 lipca 2018, 21:12

Moze wazne

https://cointelegraph.com/news/coinbase ... securities

Coinbase dostala zezwolenie od SEC i FINRA na oferowanie handlu papierami wartościowymi w formie security tokenów

Teraz sie z tego wycofala ?

Info dzieki skysly

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mosteque » środa, 18 lipca 2018, 21:23

Też o tym dzisiaj czytałem. To jakaś farsa jest.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 19 maja 2018
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: supersonic82 » środa, 18 lipca 2018, 21:26

@Majkos, i spadki już się zaczynają
@Mski, może ma ten dar przewidywania ruchu, czyli coś czego ja jeszcze szukam
@coss_takiego, czy swoje przewidywania opierasz tez o emocje i wpisy np. na reddicie, ponoc ludzie ktorzy potrafią coś właśnie wyśledzić, robią to z obserwacji innych, tak jak napisales na redd czy innym forum już widzą nowe ATH, to oznacza ze wszysko stanie się odwrotnie, to samo gdy już zaczyna być coraz wiecej złych wpisów, albo wrecz ich brakuje, nikomu nie chce sie nawet wypowiadac, wtedy idziemy do gory... oczywiscie to nie jest regułą, bo było by to trochę za łatwe. ale być może w następnej swojej analizie, tudzież w następnym wpisie podziel się z nami też tłem jakie kieruje tobą przy tworzeniu analizy na obecną chwile :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » środa, 18 lipca 2018, 21:55

@Majkos, pisalem o tym wczoraj albo dzisiaj rano.

Dodano po 4 minutach 22 sekundach:

alty coraz bardziej tracą :/
(szczegolnie ETH)


tu taka ciekawostka:
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » środa, 18 lipca 2018, 22:07

@Majkos, pisalem o tym wczoraj albo dzisiaj rano.
Sorki za to " F " mialo byc " Faktycznie " i cos sie skasowalo . Ale lapka sie nalezy za wczesniejsza analize.
Ostatnio zmieniony środa, 18 lipca 2018, 22:27 przez Majkos, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 18 lipca 2018, 22:13

rzeczywiście alty wyglądają bardzo słabo obecnie. Nie wystrzeliły na wczorajszym ruchu, ale bardzo mocno zareagowały na dzisiejszy (drobny przecież) spadek od 7550$.

Dla mnie to naczynia połączone. Wiem, że wielu z was napisze: gdy BTC rośnie, alty spadają. Tak rzeczywiście bywa, ale posłużę się tutaj dwoma przykładami:

1. BTC na 14k $ po odbiciu od bodajże 10,5k$ (pierwszy wielki dump po 20k - styczeń). Wtedy wiele altów alergicznie reagowało na szarpnięcia BTC w górę, grubymi czerwonymi krechami. Bardzo szybko po tym rozpoczął się drastyczny dump całego rynku.
2. BTC na 9900$, po uptrendzie z 6800$. Identyczna sytuacja. Gdy alty zaczęły tak reagować na wzrosty BTC, to następny w kolejce był srogi dump.

Jestem na to zjawisko cholernie wyczulony. Dla mnie to pierwsza czerwona lampka w uptrendzie od 5750$. Ostatnio "zdrowy" uptrend (np. 6800->9900) charakteryzował się wzrostem altów i BTC w harmonijny sposób (alty 3-4 razy szybciej wzgledem dolara od BTC). Oczywiście w mega bull runie od 8k alty często spadały gdy BTC rósł a mimo to nie było korekt, ale IMHO jesteśmy obecnie na zupełnie innym levelu.. inny rynek, inne powiązania, inne reakcje graczy i rynku.

Początkujący
Posty: 122
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ejti » środa, 18 lipca 2018, 22:17

Futures miały właśnie swoje expiry

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » środa, 18 lipca 2018, 22:18

ejti pisze: Futures miały właśnie swoje expiry
Dobre info
BitJanusz pisze: Co powiecie na potencjalny mały rgr z zasięgiem do ok 7100$? Z telefonu więc bez wykresu.
Jeszcze kawalek mamy ;D

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 18 lipca 2018, 22:19

Jeśli ktoś uważa, że reakcja altów na wzrosty była za mała, lub niezbyt powszechna, to przy nagłym wybiciu BTC często dochodzi do zjawiska migracji kapitału z altów w stronę BTC. Nic w tym dziwnego, po prostu kapitał przepływa tam gdzie jest akurat pompka. Jeśli wzrosty na BTC się utrzymają, to po pewnym czasie alty nadrobią a następnie wyprzedzą wzrosty na BTC/USD.

Początkujący
Posty: 122
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ejti » środa, 18 lipca 2018, 22:24

@ekonokomik, chyba wszystkie oprócz ripple :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » środa, 18 lipca 2018, 22:25

@ekonokomik, no ok, a jak wytlumaczysz to, ze alty spadaja bardziej niz btc?
kasa z altow przeszla do btc, wiec skad spadek altow?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » środa, 18 lipca 2018, 22:29

BitJanusz pisze: bardzo mocno zareagowały na dzisiejszy (drobny przecież) spadek od 7550$
Nie do końca. Nie wiem jakie obserwujesz ale ja mam na oku głównie ETH (zaczęło spadać pierwsze) LTC (zaraz potem) i BCH (krótko przed BTC które chyba ma jeszcze trochę do "nadrobienia" bo jak one już spadały to jeszcze trzymało cenę)

BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » środa, 18 lipca 2018, 22:35

@bitloteiros, ETH to spada juz od wczoraj...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 506
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: coss_takiego » środa, 18 lipca 2018, 22:47

Mski pisze: Dlaczego uwzasz ze zatrzyma sie w okolicach 8300?
Moze jestem slepy ale chyba nie ma tam jakiegos mocnego wsparcia.
Ja tam widze górne ograniczenie klina z mojego rysunku, dodatkowo tam (8280) wypada przedłużenie trójki o poziom fibo 38,2%. No i piątka nie powinna być dłuższa od trójki, a jeśli zrobimy czwórkę zgodną z moimi przewidywaniami to zasięg piątki nie powinien przekroczyć 8500, a zazwyczaj jest krótszy od trójki, stąd ten poziom.

Jeszcze psychologiczna rozkmninka na wyleszczanie. Dużo osób z tego co wiem, czeka na 8k, bo to górne ograniczenie niebieskiego trójkąta z mojego rysunku. I to już daje wysokie prawdopodobieństwo, że to nie będzie szczyt. Ja tam widze takie opcje:
a) kurs dojdzie do 7900 i zjazd, wtedy ci co czekaja na 8k nie zdążą zrealizować zysków
b) kurs dojdzie do 8k, wtedy oni zrealizują zyski, więc kurs pójdzie wyżej dla zmyłki, by ponownie odkupili wyżej i wtedy zjazd
c) będzie zupełnie inaczej i będzie można moją analizą się podetrzeć ( to jest chyba najbardziej prawdopodobne :D ) i wtedy robotę będzie robił money managment
Mski pisze: Z drugiej strony, jesli stanie sie tak jak przewidziałeś, istnieje mozliwosc realizacji invH&S ktora wrzucalem kilka postow wczesniej. A wtedy zasieg byłby duzo wiekszy.
Jeśli to się zrealizuje to ja na pewno na tym nie zarobie, bo:
-inv HS jest skuteczny na dnie, a ten byłby tak duży, że linia szyi byłaby niewiele poniżej odwrócenia trendu na 10k
-ta figura ma za małe "jaja" (póki co lewe) i bardzo dziwny kształt członka, by traktować ją poważnie :D (mówię to w żartach, ale to nie ten kształt)
Mimo to nie można wykluczyć, że się zrealizuje, ale moim zdaniem będzie to wynikało z zupełnie innego powodu lub przypadku, a twierdzenie, że ta figura zadziałała będzie mocno naciągana (to tylko moje zdanie, mogę być w błędzie). Ale na pewno nie zagram pod tą figurę, co też nie znaczy, że nie będę grał wtedy na wzrosty, ale tego jeszcze nie wiem.
supersonic82 pisze: @coss_takiego, czy swoje przewidywania opierasz tez o emocje i wpisy np. na reddicie,
supersonic82 pisze: ale być może w następnej swojej analizie, tudzież w następnym wpisie podziel się z nami też tłem jakie kieruje tobą przy tworzeniu analizy na obecną chwile
Tak, chociaż nie mam sztywnych norm, że akurat tam, po prostu w różnych miejscach natrafiam na różne informacje i wpisy. Często tutaj ludzie wstawiają linki do różnych artykułów lub wylewają swoje żale lub entuzjazm. Wtedy wiadomo co robić. Należy przeanalizować wykres i sprawdzić o co im chodzi. Artykuły "ważnych" instytucji czy osób np z Wall Street zawsze czytam odwrotnie, jak widzę, że kurs jest po długim spadku i piszą, że poleci jeszcze znacznie niżej to gram pod prąd, analogicznie w drugą stronę, jak namawiają, żeby kupować, bo to przyszłość, wtedy wiem, że chcą mieć komu sprzedać, bo mają dużo do sprzedania i inaczej się tego nie pozbędą lub inaczej nie kupią dużych ilości. Potem trzeba ułożyć plan działania dla każdego możliwego przypadku, czyli money managment i przed faktem wiedzieć ile mogę stracić, ile mogę zyskać. I na końcu najtrudniejsze: TRZYMAĆ SIĘ PLANU, choćby się waliło i paliło, bo plan jest robiony na chłodno, a emocje są na bieżąco i nie warto się nimi kierować, a przynajmniej nie swoimi ;)
Co do trzymania się planu to czasami idę na ustępstwa jak widzę taką dzidę jak ostatnio mieliśmy, wtedy nie sprzedaję, tylko spokojnie czekam, aż to tzw. momentum wyhamuje. Dzięki temu często udaje się sprzedać w okolicy szczytu +-150USD, ale czasami można się zdziwić i trzeba się z tym liczyć.

Na koniec dodam, że nie jestem prorokiem i to że jedna analiza mi wyszła nie znaczy, że obecna wyjdzie. Wręcz przeciwnie, jestem jeszcze mniej pewny tego czy się zrealizuje, ale będę pod nią grał.

Początkujący
Posty: 158
Rejestracja: 16 grudnia 2017
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Xceed » środa, 18 lipca 2018, 22:56

Spokojnie i bez nerwów ;) Zanim trend sie zmieni i tak musi byc najpierw kurs poniżej 5k.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » środa, 18 lipca 2018, 23:07

Na razie to sie zanosi na poglebienie spadkow.. (7200-6800)

Ma ktos moze porzadnie wyznaczony "stary duzy trojkat"?
bo u mnie aktualnie dolne ramie jest ok 7130; tak mysle czy by pierwszej czesci nie probowac zlapac wlasnie w zakresie 7150-7250...

Dodano po 5 minutach 55 sekundach:
Aha, i jeszcze finex, ja wiem ze to permalongi; ale mysle ze w koncu przynajmniej do poziomu z okolic fioletowego prostokata sie zamkna (albo zostana zamkniete :P):
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, Bing [Bot], Google [Bot], szajsiwo, Zmarzniety0 i 61 gości