Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » sobota, 26 maja 2018, 16:26

@BitJanusz i @ergorg
Taki trójkącik musiałby być 4-ką w ramach ruchu spadkowego od 5.05. Z grubsza wygląda nieźle, bo 2-ka była zygzakiem i reguła zmienności jest zachowana co do kształtu formacji korygujących. Gorzej jest z zachowaniem „reguły” zmienności co do zniesień fibo a jej sens zaczyna być coraz lepiej widoczny wraz z dojrzewaniem rynku, a BTC po prawie 8 latach powoli nabiera już takiego charakteru. 2-ka była zygzakiem znoszącym niecałe 0,382 1-ki, zaś 4-ka pretendująca na tego trójkącika znosi na tą chwilę jeszcze mniej 3-ki. Trudno wobec powyższego mówić o zachowaniu powyższego aspektu reguły zmienności i jest to sporo za mało, aby suma zniesień fibo była ok. 1.
Z drugiej strony zniesienie 3-ki spełniające powyższe spowoduje, że 4-ka wpadnie ma 1-kę i tym samym struktura impulsowa spadku od 5.05 zostałyby automatycznie zanegowana. Dodatkowo 4-ka raczej flatem już nie będzie, zaś trójkąty znoszące tak dużo 3-ki są mało prawdopodobne.

@ergorg
Jeśli chodzi o zejście do strefy 6,9-7k$, czyli do linii łączącej dołki z 6.02 i 1.04 – jest to tylko aproksymacja dolnej linii trójkąta, w sytuacji gdy trójkąt jest we wczesnej fazie budowania a chcemy tą linię jakoś pokazać na wykresie. Tak naprawdę to drugi punkt (koniec fali 'd') jest określany dopiero teraz, aby można było wykreślić rzeczywistą dolną bandę trójkąta od 6.02 – bo początkiem określania wiarygodnej pierwszej bandy dla trójkąta jest zawsze koniec fali ‘a’ trójkąta a nie jej początek. Przypadek szczególny to zejście się obu linii – przerywanej i dolnej ciągłej na poniższym wykresie ale na to musi pozwalać przebieg falowy fali ‘d’ trójkąta. Gdyby faktycznie rynek zszedł w okolice 6,9-7k$ byłoby to elliottowsko mało „elaganckie”, bo impulsowość ruchu od 5.05 mało poprawna, zaś trójki słabo identyfikowalne.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: depar » sobota, 26 maja 2018, 16:38

Tak , elliottowsko byłoby to mało eleganckie. Kiedy przychodzi do wybierania między Elliottem a mocnymi wsparciami to priorytetem jest dla mnie mocne wsparcie.
Teraz tych dwóch rzeczy nie można pogodzić a coś wybrać trzeba do dalszej gry.
W ostateczności jak nie wyjdzie dolne wsparcie 6900 lub niżej to będą kolejne wsparcia/opory na innych poziomach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » sobota, 26 maja 2018, 17:02

@Fibo, nie znam się na Elliocie, o co tu chodzi, że 5=a albo a=5, to nie powinna być kolejna fala na zygzaku po prostu? Czemu oznaczasz dany wierzchołek akurat w taki sposób?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: depar » sobota, 26 maja 2018, 18:17

Jeszcze rozważam taki scenariusz, że już od 6II do dzisiaj grubasy robią fazę akumulacji pomiędzy poziomami 6-7 tysięcy. Wtedy można by się było spodziewać zmasowanego ataku byczków i długotrwałe wzrosty. Może to ktoś skomentować. Nie czuję się mocny w tak rozległych prognozach. Dajcie znać zanim mecz się zacznie bo potem nie będzie ludzi do dyskusji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » sobota, 26 maja 2018, 18:41

Fibo pisze: Gdyby faktycznie rynek zszedł w okolice 6,9-7k$ byłoby to elliottowsko mało „eleganckie”, bo impulsowość ruchu od 5.05 mało poprawna, zaś trójki słabo identyfikowalne.
Zabawna troska o elegancję w kontekście tego, że fala c trójkąta wymagała zastosowania podstawy A-B, by ominąć problem 5-falowej struktury; c << a w tejże fali również wygląda dość kiepsko.
Fibo pisze: Trudno wobec powyższego mówić o zachowaniu powyższego aspektu reguły zmienności i jest to sporo za mało, aby suma zniesień fibo była ok. 1.
Pierwsze słyszę o wskazówce odnośnie sumy zniesień równej 1, czego to ci biedni elliottowscy puryści nie wymyślą. Dobrze, że zawsze mają w zanadrzu tyle możliwości wybrnięcia z kłopotu, co kreatywny doradca podatkowy optymalizujący dochody bogatego klienta-przedsiębiorcy.

Swoją drogą, skoro już zajrzałem do notatek jednego elliottowca, żeby upewnić się co do reguły zmienności:
Rich Swannell, in his Elite Trader Secrets book contends that alternation only takes place 61.8% of the time. He contends that the culprit causing this somewhat low percentage is that when wave 2 is sideways, there is a 78% chance that wave 4 will be sideways as well!! In his 20 years of research, this is the only significant statistical anomaly he found comparing realtime analysis to Elliot’s original guidelines.
Rozczulające zamiłowanie do współczynników fibo-pochodnych: 61.8%, 78% (czyli prawie 78.6%), szkoda że nie udało się zmieścić tam i 38.2%!

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: depar » sobota, 26 maja 2018, 19:11

Ciekawa rzecz ale kiedy zmieniłem skalę logarytmiczną na liniową to trend prowadzony po dołkach z 16 VII(1826.2) i 15 IX (2980) wypada dokładnie na poziomie w jakim się teraz znajdujemy tj około 7500. Trzeba to potraktować poważnie ponieważ dosyć długo cena się trzyma na tym poziomie. Pewnie wiele osób już wcześniej to zauważyło, ale warto jeszcze raz przypomnieć. Może jednak to miejsce okaże się punktem przełomowym. (tylko w którą stronę?)
Warto czasem poobserwować wykres na różnych skalach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » sobota, 26 maja 2018, 19:39

depar pisze: Może jednak to miejsce okaże się punktem przełomowym. (tylko w którą stronę?)
Chikou span 4h mówi że na dół. Ale to mało wiarygodny interwał w tym przypadku. Na 1D sprawdziłem też, to samo. Nawet jak będzie sygnał buy to będzie on tak naprawdę słaby. Zobaczymy co się sprawdzi, bo rzeczywiście same sprzeczności przy tym przystanku.

Przy okazji polecam dla kogoś kto nie neguje AT ze względu na sprzeczności, ale szuka po prostu najlepszych rozwiązań jednocześnie: [youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony sobota, 26 maja 2018, 19:54 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » sobota, 26 maja 2018, 19:41

Im dłużej to tak trwa tym bardziej jestem przekonany do formacji klasycznego Barta.

Jedno jest pewne, wieczność ten boczniak nie będzie trwał i w którąś stronę w końcu ruszy.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: depar » sobota, 26 maja 2018, 19:50

Jak pójdzie górą to będzie prawdopodobnie długa tyczka której nie da się dogonić.
Byczkom pozostaje kupić teraz albo ustawić zlecenie Buy Stop gdzieś powyżej aktualnej ceny. Niedźwiedzie mogą czekać na spadek + zabezpieczenie Buy Stop powyżej aktualnej ceny.

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: scibi » sobota, 26 maja 2018, 20:22

Ja obstawilem wzrosty w krotkim interwale i pod to zagralem kilka godzin temu, z waskim SL.
Dlugoterminowo mysle ze jeszcze spadniemy. Dlatego od jakiegos czasu gram na strzaly krótkie.
Pzdr

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » sobota, 26 maja 2018, 21:38

Intuicyjnie:
Przeczuwam dosc duze wybicie w gore okolo 22.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » sobota, 26 maja 2018, 22:41

W ciągu najbliższych 4h powinno się wyjaśnić, teraz bardziej z nastawieniem na up.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » sobota, 26 maja 2018, 23:03

ergorg pisze: W ciągu najbliższych 4h powinno się wyjaśnić
Też myślę że coś niedługo się wydarzy. Bbands 4H :shock:.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » sobota, 26 maja 2018, 23:16

Mysle ze podbicie bedzie ... i zblizymy sie do lini trendu spadkowego i wydaje mi sie ze mozemy zjechac mniej wiecej 6900 tam mniej wiecej jest ostatnie wsparcie. ;)


23:16 cos w koncu drgnelo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » sobota, 26 maja 2018, 23:23

No chyba nie o takie wybicie wszystkim chodziło. Ja profilaktycznie zamknąłem longa i otworzyłem shorta bo nawet nie przebiliśmy poprzedniego szczytu. :evil:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » sobota, 26 maja 2018, 23:33

BitJanusz pisze: Azjaci bardzo często dumpują, kiedy widzą taką niedźwiedzią sytuację. Nie zdziwi mnie dump ok. 3-4 w nocy, czyli ranek dalekiego wschodu - parę razy wtopiłem grę, gdyż po prostu zasnąłem, nim oni wstali i zrujnowali moją pozycję :)

Moze te wachniecia kursu to wlasnie te male zielone ludziki. :D Ale tu masz racje .

Kurs dgrnal ale wacha sie przy 7500. ( Czyzby ktos tego pilnowal :roll: )

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » niedziela, 27 maja 2018, 00:03

Bardzo dużo bidów na finexie podczas spadków zostało wycofanych. Jak już wcześniej pisano na forum, ktoś celowo chce się wkupić niżej. Patrząc na obroty, myślę, że odbijemy od dolnej granicy trójkąta. Szykuje się kolejna nieprzespana noc. :cry:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tomasz_Es » niedziela, 27 maja 2018, 00:13

Co do kursu mam nadzieje że moja ulubiona "kupa" nadal będzie dobrze prognozować kurs :mrgreen:

https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... ass-BTC-D/

Co do ewentualnego wybicia w przyszłości 10k nie szukałbym wtedy księżyca, pamiętajcie że syndyk po Goxie ma jeszcze 137 886 BTC które musi upłynnić w tym roku -takie info na Twitterze było ale nie potwierdzone że w ciągu 12 miesięcy musi spieniężyć całość, więc zapewne też poluje na konkretne poziomy jeżeli jest opłacany procentowo od nadwyżki ponad roszczenia względem goxa ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » niedziela, 27 maja 2018, 00:16

@Tomasz_Es, nie musi spieniężyć całości: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... ad#p494656 (ostatnio niuanse były poruszane w tamtym temacie)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tomasz_Es » niedziela, 27 maja 2018, 00:21

@adam1226, z tamtego wątku, jeden zapis mnie ciekawi: "As well as stockpiling the requisite amount of cash, the Trustee also has to establish a Trust vehicle to hold the assets that flow into CR. Once this has done, the conditions for approving CR should be met, and the court can then give the green light. The suggestion is that all creditors vote on being paid through the bankruptcy, (better for fiat claims) or allowing your claim to roll over into the Trust, which will then receive the assets left over after fiat claims have been settled, and distribute them under a CR plan (through an exchange or directly with the help of a third party bespoke crypto payment platform and bank transfers)."

Wnioskuje że wierzyciele będą raz naciskać na syndyka a dwa zależy jak jest on opłacany. Gdzieś na TW (nie wiem czy prawda) było info że jeżeli występuje majątek syndyk ma do 12 miesięcy na sprzedaż całościowego przejętego majątku wg. Japońskiego prawa.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: grzeg, ZielonaMila i 41 gości