Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 17 czerwca 2018, 11:46

ekonokomik pisze:
socjolog2008 pisze: @prezes myślę że nie tylko zawodowa spekuła ale i ta mniej zawodowa, amatorska i lokalna. Większość, łącznie z tobą widzę jest już na rynkach finansowych (oglądam twoje filmiki).
Gdzie konkretnie można grać na BTC (i/lub altach) na rynkach finansowych? Przy założeniu że nazywam się Kowalski a nie Buffett.
Chciałbym powoli żegnać się z "giełdami" kryptowalut.

@FortiDude - poszło tam gdzie podałeś. Przepraszam, za prywatę w publicznym wątku, ale zablokowałeś możliwość wysyłania wiadomości prywatnych.
Tutaj są wyszczególnione wszystkie platformy z opisem : http://www.bitcoin.edu.pl/pl/2018/05/12 ... -i-minusy/
osobiście polecam XTB - świetna platforma przeglądarkowa ale i MetaTrader jak wszędzie jest, może jeszcze IronFx. Dodatkowo przecież kiedyś crypto nam się zacznie podnosić, spekuła wróci na te rynki, a to najlepiej będzie zaobserwować kiedy właśnie na FX. Nie ma się co dziwić @ekonomik w tej chwili że jest marazm, skoro większość platofrm jak Polo, Bittrex namawia cię do przesłania scanu dowodu (to sorry ale wolę się zweryfikować na Forex i mieć dostęp do całego rynku - tutaj jedynie nie ma tych dziwacznych crypto - najważniejsze i największe są), znikneli manipulatorzy bo są prowadzone śledztwa, już oficjalnie pojawią się info że 2017 to był Tether(to mogli czytać to forum już by wiedzieli dawno temu :mrgreen: ) itd..itp..
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 278
Rejestracja: 28 października 2014
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Internet

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pan Inwestor » niedziela, 17 czerwca 2018, 11:50

Mayoris pisze: Tym razem forum trafiło w ankiecie, czas na nową ;)
Nie trafiło, najwięcej głosów poszło po tym jak poleciał kurs poniżej 7k 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 17 czerwca 2018, 12:02

A tak na marginesie: bańka z 2014 spowodowana była goxowym botem robiącym puste transakcje. Bańka z 2017 - tu coraz więcej osób jest pewnym, że odpowiada za nią bitfinex i drukowanie tetheru. (art na ten temat: https://mobile.nytimes.com/2018/06/13/t ... ation.html). Jeżeli to drugie to prawda, to można dojść do smutnego wniosku, że wzrosty były sztuczne i bez kolejnego przekrętu nie będzie więcej baniek. A teraz na BTC się po prostu patrzy, interesują się nim politycy i instytucje finansowe, więc trudniej robić wały na masową skalę. Ile może osiągnąć BTC bez "opiekunów kursu" ? nie wiem, ale skłaniałbym się w tym przypadku do stabilizacji na jakimś poziomie, na przykład 6-7k. Albo mniej. 6k wydaje się być dość silnie bronione nawet bez "opiekuna", więc może w tej okolicy BTC spędzi kolejne miesiące?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3269
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » niedziela, 17 czerwca 2018, 12:11

BitJanusz pisze:
Sens ma to taki, że jeśli BTC nie rośnie względem USD, to i tak traci na wartości, bo na wartości traci dolar. Więc BTC będące po 20k za 40 lat na dobrą sprawę będzie warte tyle samo, co BTC obecnie.
No ale odróżniaj cenę od wartości nabywczej.
BitJanusz pisze: bezużyteczne BTC osiągnęło 20k, bo to była zwykła spekulacyjna bańka jakich setki już mieliśmy na świecie.
No właśnie, więc skąd założenie, że ewentualny następny wzrost ceny musiałby być poparty większą użytecznością?
BitJanusz pisze: Przechowywanie wartości w środku, który w miesiąc traci 75% wartości? powodzenia :mrgreen:
Jak ktoś myśli o przechowywaniu środków a nie o spekulacji to kupuje po wielotygodniowych / wielomiesięcznych spadkach i czeka minimum kilka lat. Spadki trwające kilka tygodni nie mają tu nic do rzeczy a liczy się wykres wieloletni. Tak się niestety składa, że w ostatnich latach nie było pewniaka do roli store of value, choćby złoto, przechowywanie wartości w środku, który ma z grubsza taką samą cenę co 10 lat temu i nie pokonuje inflacji, powodzenia ;) To ja już wolę jednak bity w perspektywie wieloletniej. Oczywiście trzeba mieć na uwadze scenariusz o którym wspomniałem, czyli upadek projektu i korektę od początku wzrostów (mało to jednak realne na ten moment), więc nie ma sensu bezmyślny hodl tylko raczej trzymanie ręki na pulsie.
BitJanusz pisze: A tak na marginesie: bańka z 2014 spowodowana była goxowym botem robiącym puste transakcje. Bańka z 2017 - tu coraz więcej osób jest pewnym, że odpowiada za nią bitfinex i drukowanie tetheru.
Ten argument akurat ma sporo sensu, ale też był dyskutowany krytycznie, gdzieś była analiza z szukaniem korelacji dla kolejnych wystrzałów wzrostowych i dodruków tethera, ale zdaje się nie było żadnego ścisłego związku. Nie chce mi się szukać teraz tego artykułu, ale imho najrozsądniej jest założyć, że na wzrosty złożyło się kilka czynników w szczególności spekuła, być może wspomniana manipulacja oraz tłum, który za tym popędził.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 17 czerwca 2018, 12:19

akos pisze:
No właśnie, więc skąd założenie, że ewentualny następny wzrost ceny musiałby być poparty większą użytecznością?
czymś musi :) bo jeśli nie Spoofy i nie Tether, to co? spekulacja sama z siebie nie daje rady (widać po zachowaniu od lutego).
akos pisze:
Jak ktoś myśli o przechowywaniu środków a nie o spekulacji to kupuje po wielotygodniowych / wielomiesięcznych spadkach i czeka minimum kilka lat.
Jak kupił 5 lat temu, to luzik. Ale ile zostało takich osób? Przeciętny "Janusz" dziś do nich nie należy. Przeciętny "Janusz" za to jest straszony przez polityków/skarbówki, widzi ogromny dump w styczniu/lutym i brak widocznych oznak odbicia po kilku miesiącach. Dla takiego kogoś BTC nie jest atrakcyjnym zakupem IMHO. A "hodlerów" też nie ma nieskończenie wiele i wielu z nich wykrusza się wraz ze spadkiem odrealnienia dotyczącego krypto.

Tutaj po prostu "opiekun" musiałby wyrwać BTC z letargu, wtedy "Janusze" uwierzą w permawzrosty i wejdą ponownie. Ale jeśli Finexowi rozmaite organy patrzą na ręce, a Gox umarł, to kto ma to zrobić? Bitmex raczej jest nastawiony na koszenie wysokich prowizji, a nie przyciąganie jelonków sztucznym wzrostem, a to bitmex jest obecnie wiodącą giełdą.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » niedziela, 17 czerwca 2018, 12:43

BitJanusz pisze: o jeśli nie Spoofy i nie Tether, to co? spekulacja sama z siebie nie daje rady (widać po zachowaniu od lutego).
Bo


Trzeba czekać na kolejną.

Dodano po 8 minutach 21 sekundach:
Co do kursu, to nie wygląda to dobrze. Mamy trójkąt symetryczny/zniżkujący.



Jedynie można liczyć na sytuację jak w kwietniu.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 752
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » niedziela, 17 czerwca 2018, 12:47

Jest duże niebezpieczeństwo zrobienia barta.

1. Jest szczyt
2. Jest boczniak
3. Jest fałszywe wyjście ( wyższy szczyt)

Brakuje tylko ruchu w dół


Do tego na 1h Klin po szpilach więc dla mnie dzisiejsza pozycja to brak pozycji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » niedziela, 17 czerwca 2018, 12:58

Jeszcze dodam, że z drugiej strony na BitMexie już tak źle to nie wygląda. Przebiliśmy bokiem opór dużego trójkąta (albo zaraz przebijemy, zależy jak rysować), i rysuje nam się mały trójkąt symetryczny (w tym wypadku up).

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » niedziela, 17 czerwca 2018, 13:03

@ergorg, Od strony wskazników typu RSI, BB, też to źle nie wygląda, obczaj od 2h do 3d. To wygląda coraz bardziej już na powrót w górę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 17 czerwca 2018, 13:05

ja na bitmexie widzę to:
Spoiler:
Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 752
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » niedziela, 17 czerwca 2018, 13:08

@ergor

jeśli mamy to co w Kwietniu było a widać że ruchy podobne to teraz byśmy musieli przywitać 6600-6700 i nagle spaść to tego trójkąta żeby następnie znów z niego wyjść tym razem już na serio. :shock:

Albo już przywitaliśmy wyższy poziom dzisiaj rano tą szpilą ? Możliwe .. to teraz w dół powinno być

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » niedziela, 17 czerwca 2018, 13:22

@pabloj, na tych mniejszych wskaźnikach ok, ale 3d czy 1w, cały czas mnie martwi, że rynek może chcieć tam podejść do 30 jeśli chodzi o RSI. Na 1W dolnej BBands też jeszcze nie dotknęliśmy. Niekoniecznie musi się to stać, ale przezorny zawsze ubezpieczony. :P

@Delhi, na pewno nie będzie tak samo. :D

Jeszcze jedno, mamy niedzielę, zamykamy dzisiaj 3D i 1W. Więc albo wóz albo przewóz, powinno się do 2:00 w nocy wyjaśnić co dalej.

@pabloj, no tak, może chcieć zejść jeszcze niżej. :P
Ostatnio zmieniony niedziela, 17 czerwca 2018, 13:29 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » niedziela, 17 czerwca 2018, 13:25

@ergorg, Nie musi wcale wszędzie co do joty ten sam wskaźnik ustawić w tym samym miejscu ;) Ważne, że na większości wyższych interwałów wskazuje na to samo.

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: s---r » niedziela, 17 czerwca 2018, 13:33


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
62
Napiwki za post: 0.001 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » niedziela, 17 czerwca 2018, 14:46

W nawiązaniu do mojego ostatniego posta:

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=499453#p499453

Kurs znalazł oparcie blisko punktu 1.
Spoiler:
new06 pisze: Obrazek
new06 pisze: kurs nie zareagował dynamicznie na kontakt z dwoma ważnymi wsparciami. Widzę przebicie obecnego miejsca confluence i zejście do jednego z dwóch opisanych przeze mnie powyżej
Dla mnie głównym scenariuszem midterm jest nadal opadanie przy jednoczesnym odbijaniu się od głównej linii trendu spadkowego, tak jak to opisałem wcześniej:
new06 pisze: Obrazek
Kurs przebił strefę confluence i rozrysował pinbara na 1W (jak dotąd) blisko dolnej wstęgi bbands, ponad główną linią trendu spadkowego, jednakże pod główną linią wsparcia. Wygląda to tak:

Obrazek

Można powiedzieć, że ogólnie mamy przewagę sygnałów byczych (pinbar, oparcie na przebitej linii trendu spadkowego, bliskość dolnej wstęgi bbands). Jednakże główna linia wsparcia, pod którą znalazł się kurs, jest mówiąc oględnie, nie w kij dmuchał :) . Linia ta łączy się ze szczytem bańki z końca 2013 roku. Pisałem o tym typie linii widocznym na każdym aktywie w tym poście:

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=487043#p487043
new06 pisze: Okazuje się, że dla większości baniek da się wykreślić linię trendu biegnącą w środku formacji, która ma swoje oparcie na dwóch punktach:

1) szczyt poprzedniej bańki,
2) przełamanie oporu przed "ostatnim rajdem" kolejnej bańki (zaznaczone fioletowym kwadratem),

Linia wyznaczona na tych punktach powinna wskazać oparcie przynajmniej jednej świecy tygodniowej, od której zaczęło się rysowanie szczytów 2 lub 3 lub 4. Jak widać na powyższym wykresie Forda ta linia "działa".
new06 pisze: Dlaczego ta linia jest dla nas ważna? Bo jej przekroczenie oznacza rozpoczęcie długiej i wyniszczającej fazy pękania bańki. Czyżby złoto było blisko tego punktu?
Pisałem już jak rewelacyjnie sprawdza się odpowiednio rozłożony fibo extension na BTC? Dla przykładu rozszerzenie Fibonacciego rozłożone na doji 1D z końca listopada 2017 było w stanie wyznaczyć prawie perfekcyjnie szczyt z 17. grudnia 2017.

Obrazek

I tu zachęcam do backtestowania fibo extension na BTC. Jednym z lepszych sposobów na jego rysowanie jest rozłożenie go na ostatniej podfali o ruchu przeciwnym do właściwej fali, której oczekujemy. Tj. jeżeli chcemy określi zasięg wybicia na północ, to szukamy ostatniej podfali spadkowej. Fibo ex jest też bardzo dobre do szukania dołków.
Jeżeli rozłożymy fibo na ruchu wzrostowym który rysował się na wykresie mniej więcej przez cały kwiecień b.r., to otrzymamy "pewny" zakres fibo extension: 5081,4$. Co rozumiem przez słowo "pewny"? Nie chodzi tu o przepowiadanie przyszłości. Natomiast jeżeli z obecnego miejsca nastąpią dalsze spadki, które przebiją ostatni dołek z 06.13 (np. nie przebicie linii, o której pisałem wyżej) to prawie na pewno dotrą w to miejsce (obecną pewność biorę z dotychczasowego zbacktestowania fibo extension na BTC. Backtesty nie były na tyle dokładne, żebym miał statystyczną liczbową skuteczność, z jaką przeciętny ruch na BTC dociera do pierwszego poziomu fibo, tj. 161.8%, ale jest ona wysoka. Odnośnie obecnej sytuacji - jest jeszcze jedno wsparcie poziome w okolica 5925-5975, które teoretycznie możne zawrócić kurs, lub przynajmniej spowodować kilkudniowy pullback. Jednak docelowo takie spadki, jeżeli będą miały miejsce najprawdopodobniej dotrą w opisane przeze mnie okolice).
Jeżeli do takiego fibo dodamy główną linię trendu spadkowego, która obecnie jest wsparciem oraz wspomniany przeze mnie w poście poniżej fibo fans to otrzymamy prawdopodobny target ruchu spadkowego w rejonie 5081,4-4684,3 $, który zostałby osiągnięty w przedziale czasowym od 09.lipca do 06.sierpnia b.r.

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=499220#p499220

Obrazek

Kilka uwag:
1) Dodałem poziome wsparcie wynikające z price action z końca sierpnia 2017,
2) Po przeanalizowaniu schematu poprzedniej bańki widać, że przy takim spadku powinien nastąpić gwałtowny skok wolumenu
3) Rozłożyłem fibo extension po body - z moich testów wynika, że takie rozłożenie częściej się sprawdza. Jednak rozłożenie po knotach też ma sporą skuteczność. Jeżeli tak byśmy do tego podeszli, to pierwszy level fibo byłby na poziomie 4384,7. Ktoś może powiedzieć: po co podniecać się narzędziem, które daje dwa tak dalekie od siebie wyniki? A ja odpowiem: trading to gra prawdopodobieństw. I jeszcze: naszym ulubionym słowem jest "confluence" (btw. Ostatnio po wielu przemyśleniach doszedłem do wniosku, że większość ważnych pytań typu: "Czy na giełdzie da się stabilnie zarabiać przez dłuższy czas?", "Czy AT działa (a jeśli nie, to co działa)?" można sprowadzić do pytania: "Czy idea confluence "działa"?"). Obecny poziom fibo wybrałem ze względu na bliskość poziomów wyznaczonych przez inne narzędzia. Ale pomimo tego fibo jest tak potężnym narzędziem, że można je rozkładać na różne sposoby i wyznaczać ważne poziomy w miejscach clusterów. W takim wypadku nasza strefa targetu byłaby rozłożona między 5081,4, a 4384,7. Niby spory rozrzut, ale mówimy tu już praktycznie o longterm. Popatrzcie na to jak daleko sięgały strzały (knoty) od zamknięć body przy rysowania dołka w styczniu 2015. Jeżeli ktoś będzie wsiadał w miejscu, które opisuję w celu pomnożeniu swojego kapitału kilkukrotnie (minimum), to nie będzie miało tak dużego znaczenia, czy wsiądzie w stabilnym 5,1k po zamknięciu tygodniowej, czy będzie łapał noże na poziomie 4,3k.
4) jeśli przyrównywać do wcześniejszej bańki, to jesteśmy mniej więcej w tym miejscu na moje oko:

Obrazek

Jak widać na poprzednim obrazku oznaczyłem szczyty pękającej bańki z 2013-2014 roku. Obecnie wszystkie 4 szczyty mamy zaliczone (chociaż czwarty nie sięgnął trzeciego, na co liczyłem). Zaczyna się okres rysowania coraz niższych dołków charakterystyczny dla ostatniej fazy pękania bańki. Ostatni dołek z 13.06 przebił ten wcześniejszy (tak przy okazji patrząc na bańkę z 2013-2014. Czy konsolidacja i późniejszy wystrzał przed szczytem 4 nie przypomina Wam tego, co działo się od 31.03.2018 do 12.04.2018? Jak widać jest tu sporo analogii. Miejsce: przebicie głównej linii trendu spadkowego po to, żeby spaść jeszcze niżej - też się zgadza). Na chwilę obecną spodziewam się niewielkiego pullbacku w okolice ~ 7100$, po czym prawdopodobnie nastąpią najmocniejsze w tym roku (pod względem dynamiki i momentum) spadki.

Dodano po 24 minutach 58 sekundach:
ergorg pisze:Sierpnia 2018? :P
Tak.
e/ myślałem, że pytasz o target, chodziło ofc o sierpień 2017, już poprawione.

Dodano po 41 minutach 54 sekundach:
Zapomniałem o rozpisce R/R i napisaniu skąd wzięło mi się to 7100$. Na 1D są teraz grane dwie formacje: kanał i klin. Nie wiem czy ktoś to wrzucał.

Obrazek

Ogólnie można powalczyć o złapanie ruchu jak zaznaczyłem strzałką (ale tylko jeśli wolumen skoczy do góry!), tj do 7032$. Mnie bardziej interesuje prawdopodobny nadchodzący ruch spadkowy, który opisałem wyżej, którego target wynosi w najgorszym wypadku 5081,4$. Najlepszym sposobem na wejście będzie tu poczekanie do pullback całego ruchu spadkowego, czyli właśnie na 7032$ i kontakt z górną linią klina. Mój scenariusz zostałby zanegowany, gdyby nastąpiło pochłonięcie przez hossę ostatniej czerwonej marabozu na 1W, tj. gdyby kurs przebił poziom 7790,1$ - tam warto ustawić SL. Tak więc R/R jest następujące:

Reward = 7032 - 5081,4$ = 1950,6$
Risk = 7790,15 - 7032$ = 758,15$

RRR = 1/2,57

Jeżeli scenariusz zacznie się realizować - nic tylko stawiać shorta.

PS1. Ofc pullback nie musi nastąpić, jeżeli spadki nastąpią już z tego miejsca (nie przebicie głównej linii wsparcia, która jest teraz oporem, a o której pisałem wcześniej, lub w mniejszym interwale: nie przebicie górnej linii żółtego kanału) to miejscem wejścia powinno być przebicie poziomu ostatniego dołka, tj. 6120$. RRR będzie wtedy niższy - ale można zarządzać pozycją obserwując mniejsze interwały. Poza tym momentum takich spadków - jeśli wystąpią dawałoby dodatkową pewność.
PS2. Oczywiście też to jest moment, kiedy można już powoli szykować się do łapania dołka na longterm. Po jego wystąpieniu będzie trzeba przeczekać zapewne dość długą fazę akumulacji (aczkolwiek kąt nachylenia głównej linii trendu wzrostowego, fibo fans na 1W oraz ogólna dynamika obecnej bańki sugerują, że ten okres będzie nieco krótszy, niż ten, który nastąpił po pęknięciu z 2013-2014 roku).
Brave New World

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » niedziela, 17 czerwca 2018, 14:47

"analityk Phillip Nunn potwierdza swoje przewidywania dotyczące ceny Bitcoina w wysokości 60.000 USD do końca 2018 roku."

Jakim cudem analityk może potwierdzić swoje przewidywania zanim się one zrealizują? :D To jakiś podróżnik w czasie? Pojechał do przyszłości i potwierdził: 'aha tak miałem racje'?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Canis Lupus » niedziela, 17 czerwca 2018, 14:56

Podoba mi się komentarz jednego użytkownika pod tym artykułem

Peter Blake says: 17 Czerwiec, 2018 at 11:15 am
Pod koniec miesiąca 50k zł news od kierowcy ubera...

mniej więcej tak samo wiarygodne jak potwierdzone przewidywanie analityka
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3269
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » niedziela, 17 czerwca 2018, 15:04

Raczej potwierdza, że podtrzymuje swoje prognozy, ale takie strzelanie okrągłymi kwotami od 0 do miliona przez różnych "analityków" ma faktycznie wartość jak news od taksówkarza ;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 692
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 406
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Jazda » niedziela, 17 czerwca 2018, 15:24

60.000 USD przy obecnie 6 K w pół roku dziesięciokrotny wzrost, przy tak wystraszonym i zrezygnowanym rynku to by była naprawdę gratka :mrgreen: :mrgreen: Wiara umiera ostatnia ;) Rozumiem także iż ta prognoza a raczej rekomandacja miała dać wyraźny sygnał do kupna ;)
Dobrych Coinów i projektów na rynku przybywa dominacja % BTC maleje i prognoza kursu 60K $ na koniec roku ;) MAGIA

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » niedziela, 17 czerwca 2018, 15:30

To jest pruba ratowania kursu imo. Nagonka i moim zdaniem b.sluszna. Trzeba tlum ruszyc by wpompowal kase i pyknac nowe ath. ;)

A tak co do kursu i dalszych spadkow . Taka obserwacja daleka od AT. Wydaje mi sie ze rynek zweryfikowal cene i jest to "+-" 6500

Przy 6150 wszystko zostalo wchloniete natychmiast poziom 6600, 6500 domonuje teraz i poprzedni dolek z 01.04 tez byl ca.6500

Moim zdaniem raczej powinny nas czekac jakies tam powolne wzrosty lub jak ktos pisal wyzej boczniak z powrotami w te wlasnie okolice.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, alomorti, Google [Bot] i 25 gości