Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 252
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 234
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » poniedziałek, 6 maja 2024, 10:17

Mi system oparty o MACD daje doscy mocne sygnaly na shorta teraz

Przy okazji, incepcja

Pytanie sieci neuronowej o sieci neuronowe:

Obrazek

Obrazek

Dodano po 22 minutach 22 sekundach:
Yogi77 pisze: poniedziałek, 6 maja 2024, 10:17Mi system oparty o MACD daje doscy mocne sygnaly na shorta teraz


Z drugiej strony jest duzo czynnikow ktore moga przemawiac za longiem

Poczatek tygodnia, a MACD 1D sie umacnia

Bot otworzyl shorty, ale to prawdopodobnie jedna z tych sytuacji gdy trzeba bedzie szybko uciac strate

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 198
Rejestracja: 27 września 2023
Reputacja: 196
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mess_on_a_mission » poniedziałek, 6 maja 2024, 10:52

pael pisze: niedziela, 5 maja 2024, 05:55 @mess_on_a_mission jak kanaly na btc eth?


na eth poniższe ciągle w grze, jakoś stąd imo powinna być jeszcze jedna noga w dół, choć to denko wygląda już nieźle a lt trzyma.

można więc próbować rysować ten kanał w oparciu o dolną lt i szukać szczytu w okolicach 5k

mess_on_a_mission pisze: poniedziałek, 1 kwietnia 2024, 20:42 :ugeek:

2 na dolną bandę i wyjście górą za parę miesięcy plz

SVG Image

aktualnie

SVG Image


na btc w ujęciu niedźwiedzim robimy gwałtowny test mediany i tym samym bull trap przed zejściem w okolice 50 k, byłby potencjał na piękny kanalik w log


SVG Image

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7653
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12897
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 6 maja 2024, 11:47

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 252
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 234
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » poniedziałek, 6 maja 2024, 12:28

Właśnie coś mi nie pasowało z tymi shortami. I znalazłem bardzo, bardo poważny błąd w algorytmie wyliczającym MACD

Poprawiłem i przewidywanie wróciło na Longi (tak jak oczekiwałem)

Uciąłem stratę i na razie jestem bez pozycji

Trzeba przejrzeć trochę rzeczy w kodzie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9220
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7048
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 6 maja 2024, 13:08

Na 4h teoretycznie jakieś cup and handle na 70k$ i nawet ISHS jest jakiś na 72.5k$ o ile nie spadnie poniżej 63k$ :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 7613
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2816
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » poniedziałek, 6 maja 2024, 13:10

mess_on_a_mission pisze: poniedziałek, 6 maja 2024, 10:52na eth poniższe ciągle w grze, jakoś stąd imo powinna być jeszcze jedna noga w dół,

2300
tam zejsci byloby na ~~
mess_on_a_mission pisze: poniedziałek, 6 maja 2024, 10:52w okolice 50 k,
btc z fakeoutem tego kanalu zrobilby to 47k ktore siedzi mi z tyl glowy

Dodano po 1 minucie 2 sekundach:
Yogi77 pisze: poniedziałek, 6 maja 2024, 10:40Mi system oparty o MACD daje doscy mocne sygnaly na shorta teraz
Yogi77 pisze: poniedziałek, 6 maja 2024, 12:28Uciąłem stratę i na razie jestem bez pozycji


Dal dobry sygnal z bledem w kodzie, mimo to straciles bo zagrales przeciw? ;-)

Początkujący
Posty: 144
Rejestracja: 12 maja 2021
Reputacja: 177
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sebamistrz » poniedziałek, 6 maja 2024, 13:27

Właśnie Yogi wyjaśnij skoro wskaźnik dał sygnał na szorta, szort poszedł a ty uciąłeś stratę więc grasz przeciwko swojemu wskaźnikowi ? :D

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 10 marca 2024
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zmarzniety0 » poniedziałek, 6 maja 2024, 17:02

Ostatni raz takie cuda widziałem, kiedy jeden deweloper ruskiej gry online się najebał, i w nocy odpierdalał jakieś chore akcje zmieniając różne ustawienia w grze.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3124
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1128
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 6 maja 2024, 18:37

Zmarzniety0 pisze: poniedziałek, 6 maja 2024, 17:02cuda
Że wzrosło o tysiaka i jebło o dwa? Nie no nie pierwszy raz, bardziej bym uznał, że to dawno nie widziane, a nic w mediach nie piszczy jaki mógłby być powód.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 1753
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 458
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » poniedziałek, 6 maja 2024, 18:52

pael pisze: poniedziałek, 6 maja 2024, 08:14 zamknal podobno na +. i dobrze, kazdy sie myli a branie sl/tp be to wazniejszy skill niz jedna dobra wrozba.
alty chyba tak ale z BTC czekał a już było 62k+

Dodano po 2 minutach 42 sekundach:
sebamistrz pisze: poniedziałek, 6 maja 2024, 13:27Właśnie Yogi wyjaśnij skoro wskaźnik dał sygnał na szorta, szort poszedł a ty uciąłeś stratę więc grasz przeciwko swojemu wskaźnikowi ? :D
przecież napisał że w kodzie był błąd .

Dodano po 2 minutach 2 sekundach:
ergorg pisze: poniedziałek, 6 maja 2024, 09:58 Każdy się myli ale nie każdy jest tak toksyczny, wyzywa od siusiaków etc. Można mieć przeciwne zdania i być kulturalnym.
Problem w tym że to całe towarzystwo jest mega toksyczne, Tomek, Szwajcar i reszta nic lepsi.. złodziej krzycz łapać złodzieja.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 252
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 234
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » poniedziałek, 6 maja 2024, 19:59

sebamistrz pisze: poniedziałek, 6 maja 2024, 13:27 Właśnie Yogi wyjaśnij skoro wskaźnik dał sygnał na szorta, szort poszedł a ty uciąłeś stratę więc grasz przeciwko swojemu wskaźnikowi ? :D
Haha, koniec końców okazało się że błędu nie było a short tak jak wskazywał pierwotnie algorytm byłby ostatecznie dobrą decyzją (już zjechaliśmy ponad 1k)

Bałem się że coś jest u mnie nie tak z wyliczeniem MACD, bo mój tak jakby wyprzedza wskaźnik z TradingView

Teoretycznie jedyna różnica pomiędzy moją implementacją a tą z TradingView to sposób wyliczenia EMA, u mnie jest wzór jawny, tam prawdopodobnie rekurencyjny

Ale nie wiem czy to może dawać taki rozjazd. Jak jest silny trend to wartości się pokrywają (nie idealnie, ale co do znaku, a to najważniejsze), gdy trend słabnie to moja implementacja zazwyczaj schodzi do zera i następnie odwraca znak szybciej

Z jednej strony to lepiej bo mam wcześniej sygnał, z drugiej obawiam się że wzrasta ryzyko fałszywych sygnałów

Taką sytuację miałem od wczorajszego wieczora, u mnie był już sygnał na shorta a histogram MACD 4h wprawdzie wyraźnie spadał, ale był nadal dodatni

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 20 kwietnia 2019
Reputacja: 119
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitex » poniedziałek, 6 maja 2024, 20:21

Spoiler:
Yogi77 pisze: poniedziałek, 6 maja 2024, 10:40 Mi system oparty o MACD daje doscy mocne sygnaly na shorta teraz

Przy okazji, incepcja

Pytanie sieci neuronowej o sieci neuronowe:

Obrazek

Obrazek
Akurat RNNy w tym LSTMY są o tyle słabe, że "nie pamiętają" tego co było znacznie wcześniej. Lepsze są teraz transformery np TFT. Na marginesie ciekawy serwis jest do takich rzeczy timeGPT ale niestety nie mam czasu się bawić

Początkujący
Posty: 1753
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 458
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » poniedziałek, 6 maja 2024, 21:28

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/na ... farme.html

ciekawe ile lat to funkcjonowało..

Weteran
Posty: 7613
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2816
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » poniedziałek, 6 maja 2024, 21:40

fetek pisze: poniedziałek, 6 maja 2024, 21:28ciekawe ile lat to funkcjonowało..
Jesli poszukasz na forum, na mniejsza skale bylo wielu artystow ktorzy mieli prad "za darmo".

Początkujący
Posty: 502
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 423
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » wtorek, 7 maja 2024, 09:11

Wychlodzilo mocno sentyment przez te dlugie tygodnie, postow na forum jak na lekarstwo, wszyscy sie obkopali, i byki i niedzwiedzie.
Impas zupelny na kursie.

Niedzwiedzie nie potrafia zrzucic kursu bardziej, bykow nie ma dosc zeby popchnac kurs wyzej.

Teraz jest czas dla magicznych market makerow zeby zanecic narybek i pchnac kurs w okolice 80k albo zrzucic to dalej w okolice 50k
W innym przypadku leniwie bedziemy nakrecac sprezyne kolejne miesiace.
W sumie kazda opcja dobra, czasu na rozegranie hossy mnostwo.

Jestem BAAARDZO ciekawy czy gdy przyjdzie czas to uda sie wybic z marszu 100k bo jezeli jest taki opor na poprzednim ATH to spodziewam sie duzo wiekszego oporu w okolicy okraglych 100k.

Natomiast moja zdanie niezmienne - po przebiciu 100k zacznie sie ladowac prawdziwa ulica i nakrecac prawdziwe fomo, kurs bedzie lecial balistycznie i nie zdziwi mnie kolejne 50-60-70% od tego pulapu w ciagu doslownie kilku tygodni --> wtedy bede planowal raczej wyscie z wiekszosci BTC.

A czy to bedzie ten rok czy kolejny - pozyjemy zobaczymy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9220
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7048
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » wtorek, 7 maja 2024, 11:23

adamjttk pisze: wtorek, 7 maja 2024, 09:11Jestem BAAARDZO ciekawy czy gdy przyjdzie czas to uda sie wybic z marszu 100k
Możliwe, na razie korekta 23% jeśli nie pogłębimy dołka to szansa na kolejne ~100% czyli jakieś 110k$ :D
Spoiler:
Możliwe, że warto też zainteresować się PKPCARGO, co by później więcej kupić BTC :D

Spoiler:
anagamidev pisze: wtorek, 12 lipca 2022, 07:41 BTC/USDT, 4h, RSI znowu ponownie w okolicach 30, więc można skupować w dół śmiało :D Ogólnie kupowanie teraz to jak kupowanie w okolicach 6k$ na poprzedniej bessie, po czym było 69k$ :D Kupowanie na bessie przez wiele tygodni/miesięcy, przeczekanie do kolejnej bańki na BTC daje bycie do końca życia na zysku :D #btfd #promka


### edited: 2022-07-12 07:55 ###
Spoiler:
anagamidev pisze: wtorek, 5 października 2021, 16:52
shinya56 pisze: wtorek, 5 października 2021, 16:39Następna sprawa na forum są traderzy, którzy obracają krypto w małych interwałach czasowych kilka godzin, do kilku dni. Tutaj żyje się z dnia na dzień.

Giełda jest wymagająca. Trzeba tym żyć, interesować się, dokształcać. To nie działa tak ,ze kupisz i zobaczymy co będzie z a kilka lat. Sprzedaż mieszkania i "zainwestowanie" w coś na czym się nie znasz to głupota. Psychika ci siądzie jak będziesz -70% na minusie albo nawet na plusie i nie zrealizujesz zysku bo wiecznie będzie mało.
Właśnie tutaj nie do końca się zgodzę. Pisałem tutaj mnóstwo razy, ktoś kto wszedł przykładowo i zaryzykował po korekcie z 20k$ na poprzedniej bańce i uśredniał od 10k$ powiedzmy, że uśrednił do 5k$ w ciągu tych dwóch lat dzisiaj ma 1000% zysku, czyli z 100k, może mieć miliona, natomiast ktoś kto gra daytrading, czyli np. 1/10 kapitału, tj. 10k$, żeby wykręcić podobny wynik musiałby osiągnąć ROI napoziomie 10000%, rząd wielkości większy, co jest bardzo mało prawdopodobne, niemożliwe dla 90% graczy, a też im wyżej będziemy dokładać nawet z trendem tym potencjał zysku maleje i może się okazać, że skupując od przebicia 20k$(potwierdzenie trendu) w górę do 64k$, ktoś ma średnią 42k$(czyli kilkakrotnie większą niż 5k$) :D Rynek BTC jest mocno trendowy jak spada to mocno, jak rośnie to też mocno :D Należy dodać, że shortując możemy zarobić max 100%, a longując 200-1000%, dlatego lepiej uśredniać w dół po prostu tak na logikę :D Jedynie leszczy nas faktycznie upadek BTC czyli całkowita anihilacja :D Poza tym daytrader będzie musiał się mierzyć wg. mnie z dużo większym stresem gdyż będzie codziennie doznawał porażki, a od czasu do czasu parę sukcesów, a też na koniec dnia może wszystko pójść jak krew w piach :D Dlatego wg. mnie właśnie lepiej ryzykować mocno na bessie, oczywiście odpowiednim kapitałem, dla niektórych 100k to wcale nie jest duża kasa tylko np. część jakiegoś zgromadzonego majątku, oszczędności, nie popadajmy też w skrajności, to są tylko przykładowe kwoty, a także inwestując jakąkolwiek kwotę należałoby mieć świadomość, że zamrażamy ją być może na kilka lat, oraz warto mieć właśnie jakieś srodki/kapitał na ewentualne większe promocje aktywa, w którym widzimy potencjał :D Proste jak drut, właśnie te proste, oczywiste rzeczy wydają nam się niemożliwe, a tutaj wielkiej filozofii nie ma :D Co wykazałem przytaczając post z 2019 roku na poprzednich stronnicach tego jakże zacnego forum :D I też zauważam, że wcale nie trzeba tym żyć, po prostu na chłodno kalkulować szukać jakichś lokalnych przesileń trendów realizować na bieżąco jakieś zyski, byle do przodu, powoli, powoli procent składany zrobi swoje, grosz do grosza będzie kokosza :D

### edited: 2021-10-05 17:13 ###
@shinya56 Co do Liska, to zalecałem akumulację od 10PLN w dół, czyli w najgorszym przypadku gdzie dołek był na poziomie 2PLN, średnio wychodzi 6PLN, zatem można było pięknie zarobić na tej hossie na wiosnę :D Czyż nie :D A nawet jeśli ktoś wydał 100kPLN kupując Liska na 140PLN i poźniej właśnie zaryzykował 100kPLN na 10PLN, to mógł odzyskać cały kapitał na tej bańce do 40PLN już na poziomie 20PLN :D Czy miałby 200kPLN w kieszeni i te Liski za friko, które kupował na 140PLN, pamietajmy, że cena 140PLN za liska to był zaledwie jeden dzień, a ja tutaj propaguję uśrednianie na wielu poziomach cenowych oraz regularną realizacje zysków w celu późńiejszego odkupu większej ilości na loklanych spadkach :D Co właśnie nazywam uśredniaiem długoterminowym :D Jeśli uśredniamy po spadkach 80-90% w dół to nigdy nasza cena nie będzie większa, a co najwyżej mniejsza :D Zatem wystarczy odbicie na 30-40% ATH i mamy już piękny zysk :D A gdyby Lisk wybił ATH to wchodzimy w milionerstwo zawężając naszą przygodę jedynie do Lisk'a :D
Spoiler:
anagamidev pisze: piątek, 28 czerwca 2019, 13:09 Cóż, zalecałem kupowanie od 10PLN, przez większość czasu cena była poniżej tej ceny, a były już 3 wyjścia na 9PLN na bitbay, a na polo było na momento 4.5$ :D I co nie miałem racji przez 95% czasu? :D To, że teraz spadło to normalka :D Buy low, sell high :D



Wczoraj napisałem, że promocja jak Lisk był w okolicach 6.7PLN bodajże, dzisiaj jest po 7.4PLN na ten moment :D Co daje 11% :D Rozumiem, że 11% to mało? :D Zakładając, że mamy już hossę na crypto wszystko co kupicie teraz wcześniej czy później sprzedacie wyżej :D Więc nie bójcie się kupować dip'ów :D Na BTC to było od 3k-14k$ w ostatnim czasie :D Teraz jest na 11k$ i spaść nie chce :D Lepiej wykorzystać trend na maksa, a później się zastanawiać i dozować ryzyko do wysokości i do korekt :D I na hossie nie oczekujcie korekt po 90% tylko 20% i ewentualnie na kolejne 10%(30%) i kolejne 10%(40%), chociaż pewnie zdarzają się większe, ale 38% fibo to taka klasyczna korekta na bullranie :D No i później grzecznie czeka się na nowe high :D
Spoiler:
Ogólnie należy sobie zadać pytanie w razie wątpliwości, jakie jest prawodopdobieństwo, że kupując na 20k$ BTC juz nigdy nie osiągnie chociażby 21k$, czy 30k$, czy 40k$, powtarzam nigdy :D HODL nic nie kosztuje :D A po każdym halvingu cena jest wyższa od 13 lat niemalże :D
anagamidev pisze: niedziela, 20 czerwca 2021, 14:22
koparki pisze: niedziela, 20 czerwca 2021, 12:33
low będzie poniżej 17xxx$ teraz jest koszmarnie drogo i dziwne że zdołało to niedawno drgnąć aż do 40k, za ta cenę wolę dodrukowywane złotówki, póki co nie tracą na inflacji więcej niż 15%/rok ;) Ewentualnie niektóre alty(nie mylić z shitcoinami) można skupić ostrożnie stopniowo , Dlaczego stopniowo ? aby mieć na koniec środki na ewentualny pik kapitulacyjny do pobliskich już poziomów sprzed hossy gdzie jest silne wsparcie moim zdaniem.

Jak wyżej kolega mówi polecam zerknąć na skalę 1W !
No właśnie na 1W patrząc to jak najbardziej warto kupować i jest tanio :D No teraz 30k$ jest jak 10k$ na poprzedniej bani i nawet po pęknięciu jest x3 zysku dzisiaj :D Zatem kierując się analogią wszystko kupione w dół na tej bessie(bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że jest bessa już) da zarobić x2 co najmniej, a być może nawet x6 :D Czyli już śmiało można akumulować potęże ilości na long term, kalkulując chłodno, co zapewne pomnoży nasz majątek za rok dwa trzy :D Cierpliwości :D 1 BTC to 1 BTC i kiedyś będzie wart 1M-10M$ :D
Spoiler:
anagamidev pisze: poniedziałek, 24 stycznia 2022, 12:17
bMh pisze: poniedziałek, 24 stycznia 2022, 12:08Tak tylko ze w koncu Ci sie skonczy kapital na dokupowanie dolkow, chyba ze masz nieograniczony kapital, ale z drugoiej strony po co Ci wtedy zabawa w inwestycje?
No, ale ja Ci mówię, że jak wyczerpiesz kapitał, a jesteś faktycznie długoterminowym inwestorem, czyli potrafisz czekać 2-4 lata(halving), to nawet jak teraz zablokujesz cały kapitał, a BTC jeszcze spadnie nawet do 1$, to nic się nie stanie, bo jeśli za 2-4 lata BTC będzie śmigał na 100k-400k$, to z tych cen będziesz miał +200-800% zysku :D Tak samo było przecież wtedy 2 lata temu, na 8k$ wchodząc all in, może i miałeś -50% chwilowo, ale dzisiaj nawet na takiej panice masz x4(+300%) zysku, możesz jeszcze spanikować i wyjść pięknie zarobionym, bądź ewentualnie czekać na 8k$, które nigdy się może nie wydarzyć :D A nawet jeśli spadnie do 8k$, a później będzie dopiero 100k$, to tak samo możesz zarobić :D I do końca życia już być na zysku :D
### edited: 2022-07-12 08:17 ###
Spoiler:
anagamidev pisze: środa, 28 grudnia 2022, 11:32
jack_btc pisze: środa, 28 grudnia 2022, 01:17Każdy się myli, ale profesjonalni gracze jednak stosują stoplosy. Tylko masochiści i amatorzy trzymają od 30k wzwyż, uśredniając w dół stratę
Wydaje mi się, że zbytnio demonizujesz, patrzysz wyłącznie z perspektywy li tylko trader'a, spekulanta krótkoterminowego :D Poza tym kwestia też kogo nazwiemy profesjonalistą i jakim kapitałem się gra :D Profesjonalista zwykle to ktoś kto jest na rynku już kilka lat, a także zamierza jeszcze pewnie spędzić na rynku wiele lat, zatem też powinien mieć szerszą perspektywę i dłuższy horyzont czasowwy(nie bać się zamrozić kapitał), gdzie w tym czasie na pewno przydarzyło mu się i przydaży wiele kryzysów, szoków i innych anomali rynkowych :D W Bitcoin'ie występuje coś takiego jak cykliczność, jeśli ktoś np. kupował po przecenie 50% od ATH to jak na razie od 13 lat wychodzi na plus, tzn. teraz od roku/dwóch może jest lekko na minusie jeśli skupuje dopiero od 35k$ w dół, jednak ten stan może potrwać rok, dwa, ale jeśli tym razem znowu nie będzie inaczej, to przez kolejne lata, może być znowu na potężnym plusia, a być może do końca życia na zysku :D Warto prześledzić historię przykładowo poprzednia bańka to było 20k$ i skupowanie od 10k$ w dół do 3k$(a nigdy nie wiem gdzie będzie ten dołek i czy to będzie długie mulenie na jakiś tam niskich poziomach przez kilka miesięcy jak w 2019 roku, czy będzie to kilkugodzinny dołek jak w 2020 roku od którego rozpocznie się kilkuletnia hossa :D Ktoś kto stosował tą metodę dzisiaj od prawie 3 lat jest na zysku, mimo, że przez rok/dwa był podwodą, a także miał okazję wyjść na zysku i to 10x :D I już teraz mieć powidzmy darmowe BTC plus odzyskany kapitał :D Jak ktoś tylko kupuje i nie relealizuje zysków to jego strata, ale wrarto posiłkować się RSI 4h, 1d, 1w czy 1M i kupować właśnie na przegrzaniach i wychłodzniach :D To nie musi być takie bezsensowne DCA bez względu na cenę, ale też w opariu o proste wskaźniki, typu RSI 4h właśnie :D Czasem następuje mocne odbicie i można część zysku zrealizować uśrednić i na kolejnym schłodzeniu odkupić więcej, a w perspektywę mamy taką, że czekamy cierpliwie na nowe ATH czyli +100% co najmniej od tej ceny zakupowej czyli -50% ATH poprzedniego :D Zabawne, że nawet podczas tej bańki taki coś się wydarzyło, był szczyt na 65k$, możn abyło kupić na 32.5$ poczekać kilka miesięcy i mieć +100% część sprzedać i czekać na calkowite pęknięcie czyli ponownie -50% i docelowo -80%, którego już w zasadzie jesteśmy blisko, więc tak czy siak R/R jest dobre pod akumulację :D

Poza tym ta strategia jest bardzo dobra, jeśli mamy większy kapitał i boimy się przelać całości na giełdę, bo różnie może być, ktoś nam może zablokować środki, bo np. za duży przelew albo np. giełda upadnie po prostu :D Zatem też minimalizujemy ryzyko i jest to zgodne z tym, że każdy jest właśnym bankiem :D Zatem ktoś sobie akumuluje przez kilka miesięcy, mając jakiś tam kapitał 10k$, 20k$, 100k$, 200k$, na spokojnie, po trochu, jak straci 1/10 z wcześniej wymienionych powodów to aż tak nie będzie stratny :D W końcu nadchodzi przesilenie spadków, zaczyna się hossa, po roku dwóch, może być na zysku +100-200% przez kolejne kilka lat, a może nawet już do końca będzie zyskowny przy odrobinie szczęścia i zdrowego rozsądku, że na -50% od ATH kupujemy i jak przebijamy ATH to sprzedajemy część i czekamy na pęknięcie czyli -50% od szczytu i tak w koło Macieju :D

Dodatkowo też HODL'owanie na właśnym portfelu nic nie kosztuje, a jak ktoś faktycznie inwestuje większy kapitał to opłaty stosunkowo są znikowme :D Plus mamy jakieś tam BTC, którymi możemy bawić się na altach, które jeśli wejdziemy odpowienio nisko generują największe zwroty, x100-x600, jak przykładowo LUNA czy DOGE, oczywiście, nic wiecznie nie rośnie, jak dużo osób ma x100, to oczywistym jest, że ryzyko korekty czyli realizacji zysków rośnie niesamowicie i wtedy warto mieć stop loss'a jeśli ktoś chce wyciskać na maksa cytrynę, która jest już wyciśnięta do cna i zostało kilka kropel :D Dlatego ja jestem odrędnownikiem skupowania właśnie teraz na bessie, gdzie jest płacz jako dziecko bessy, niż właśnie kiedy dany coin przeżywa okres świetności i powszechnej euforii :D Lepiej na spokojnie sobie uśredniać przez kilka miesięcy i skupować w dół w transzach i później przeczekać do przebicia ATH :D Wg. mnie max to będzie 10M$, czyli coś między 1M$-10M$, więc jeszcze jest sporo potencjału :D Chociaż tak jak mówię, więcej wzrostu może dawać jakiś shitcoin, ale zwykle taki ma tylko 1/2 bańki i nie należy zwlekać z braniem zysku :D Natomiast BTC już pewnie nie da x100 podczas jednej bańki, ale na pewno nie stracimy w długim terminie, tzn. jest bardzo małe prawdopodobnieństwo jeśli zachowamy chłodne spojrzenie i będziemy trzymać się jakiejś metody :D


Poglądowy rysuneczek :D Oczywiście dzisiaj 17k$ czy nawet 35k$ wydają się jakimiś kosmicznymi cenami, ale jeśli na BTC będzie nadal trwała ta cykliczność, to po przebiciu 70k$ już te ceny wydawać się będą aktracyjne :D Tak jak niegdyś ceny 500$, czy 1k$, czy 5k$ czy 10k$ uchodziły za takie, a dzisiaj te ceny były by nie lada gratką dla łowców dołków i najzatwardzialszych niedźwiedzi :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 502
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 423
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » wtorek, 7 maja 2024, 12:20

Warto tez mysle odnotowac, ze Grayscale drugi dzien z rzedu ma wplaty a nie wyplaty (!), swiatelko w tunelu ze wyprzedaz/przenoszenie aktywow sie zakonczyly i teraz zaczniemy obserwowac prawdziwy inflow do funduszy amerykanskich zywej gotowki a nie przekladanie z kieszeni do kieszeni.

https://farside.co.uk/?p=1321

Mysle ze za kilka miesiecy jak juz bedzie troche wiecej danych bedzie mozna zrobic ladne zestawienie inflow do funduszy na tle kursu BTC i wyciagnac jakies pierwsze wnioski jak sie ma jedno do drugiego, na ile inflow wplywa na biezacy wykres.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1858
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1604
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » wtorek, 7 maja 2024, 20:05

adamjttk pisze: wtorek, 7 maja 2024, 09:11 Impas zupelny na kursie.

rozwiązanie zagadki prawdopodobnie przyjdzie przy określaniu trudności za 1.6 dnia ok. 9 maja 6 - 8 rano czasu PL
Kurs to odzwierciedlenie w tej chwili hash od halvingu :arrow: https://www.blockchain.com/explorer/charts/hash-rate
Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-mSnilWZjpq

Dodano po 1 godzinie 37 minutach 44 sekundach:

pomijalna czy niepomijalna informacja dla UE :?:

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 28 kwietnia 2024
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: maciek_btc » środa, 8 maja 2024, 09:10

Prosi się o odhaczenie 59.7-60k i z tych poziomów odbicie jeśli chcemy iść wyżej, zakładając że dołek korekty mamy za sobą.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 252
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 234
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » środa, 8 maja 2024, 10:48

@maciek_btc Tak, mój bot trzyma shorta od około 63.3k, mogłem wejść wyżej, ale nie zaufałem w pełni swojemu systemowi :lol:

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Karolak i 16 gości