Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 25 września 2021
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Henios » piątek, 26 kwietnia 2024, 06:20

"Hong Kong Bitcoin and Ether ETFs officially approved to start trading on April 30"

https://cointelegraph.com/news/hong-kon ... g-april-30

Weteran
Posty: 7559
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » piątek, 26 kwietnia 2024, 08:09


double settings

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7645
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12874
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 26 kwietnia 2024, 10:17







15 minut temu wygasły ogromne opcje na deribit. Wczoraj była próba ściągnięcia ceny, na eth się udało. To co? Odbijamy? :)

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 486
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » piątek, 26 kwietnia 2024, 10:52

ergorg pisze: piątek, 26 kwietnia 2024, 10:1715 minut temu wygasły ogromne opcje na deribit. Wczoraj była próba ściągnięcia ceny, na eth się udało. To co? Odbijamy?
Od 2 miesiecy nakrecamy sprezyne.
Niedzwiedzie probowaly wielokrotnie, nie sa w stanie zbic obecnie kursu ponizej 60k.

Jak na moje w przyszlym tygodniu bedziemy latac juz na 70-75k i pukac do 80k.

Caly ten rok to bedzie jedna wielka hustawka nastrojow - euforia przy kolejnych pieterkach i depresja/strach przy kazdym 10-30% dipie.

Popcorn w rece i obserwujemy :)

--------------
apropo HongKong ETF

"Unlike the cash-creation model of the United States spot Bitcoin ETFs, Hong Kong aims to offer in-kind creation models for ETFs that enable the creation of new ETF shares by using BTC and ETH.

Hong Kong’s in-kind ETF creation model could be a significant opportunity to considerably increase assets under management (AUM) and trading volume for these products, according to a research note by Bloomberg ETF analyst Rebecca Sin, shared in a March 26 X post by Eric Balchunas:

“Hong Kong is aiming for in-kind creation of the ETF, unlike the US, where the transaction is cash only — in the US, it’s cash in, Bitcoin ETF out, while Hong Kong aims for Bitcoin in, ETF out. This could be an opportunity for the market.”

Pamietam ze byla o tym dyskusja cash/in-kind apropo amerykanskich ETF

przetlumaczy to ktos na ludzki czym beda sie roznily w praktyce te fundusze?
W US jest $-->ETF, w HK bedzie BTC-->ETF
US rozumiem, jet mnostwo ludzi ktorzy wierza w bita ale przerastaja ich technikalia no i chca miec parasol podatkowy.
A Hong Kong? Po co ktos kto ma juz BTC mialby zamieniac je na ETF? Ze wzgledow podatkowych? Czy tylko dla wygody?

Weteran
Posty: 7559
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » piątek, 26 kwietnia 2024, 11:49

adamjttk pisze: piątek, 26 kwietnia 2024, 10:52Niedzwiedzie probowaly wielokrotnie, nie sa w stanie zbic obecnie kursu ponizej 60k.

i wielokrotnie, ze nie sa w stanie przebic 7x k

Nie wiem skad tak pewnosc, jak w najlepszym razie jestes w horyzontalnej konsoli, kanale spadkowym.
ETF bardzo sie schlodzily, bez blackrocka rzucajacego naglowkami to co nam da paliwo i to na okres wakacyjny?

Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 10 marca 2024
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zmarzniety0 » piątek, 26 kwietnia 2024, 11:57

Takie coś znalazłem. Mnie śmieszy.
Obrazek

I takie pytanie. Czy skoro jestem załadowany w BTC i wiszę sobie...
Czy miałoby sens na przykład kupić ETH za część posiadanego BTC i liczyć że coś z tego uzyskam kiedy pójdzie do góry ?
Bo na samym BTC i tak jestem na stracie i muszę czekać aż kurs wzrośnie żeby wrócić na zero. To może jest jakiś sens by zainwestować te BTC w coś co możliwe że urośnie ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 236
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 195
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » piątek, 26 kwietnia 2024, 12:35

@bitup No i się uspokoiło:

Obrazek

Podobno w dzień halvingu odpalili jakąś nową Layer 2, ale hype już opadło jak widać

Dodano po 4 minutach 24 sekundach:
@Zmarzniety0 To że będzie halving było informacją publiczną, więc rynek wycenia to na przestrzeni miesięcy i lat

Więc nie oczekuj że zobaczysz wpływ halvingu w ciągu paru dni

Ale jak dotąd zawsze w perspektywie roku / półtora BTC zyskiwał na wartości od kilkuset do kilku tysięcy procent. To jest fakt

Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 10 marca 2024
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zmarzniety0 » piątek, 26 kwietnia 2024, 13:07

Właśnie zauważyłem że fajerwerki o których wszędzie mówiono, najwyraźniej nie dojechały lub były przereklamowane.
Dlatego siedzę spokojnie, ale też rozważam czy można by gdzieś coś jeszcze ugrać w tym czasie.

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 20 grudnia 2023
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Gural » piątek, 26 kwietnia 2024, 13:53

Myślę panowie że zobaczymy taki ruch na btc jak w kwietniu 2021, czyli mala przejazdzaka w dół i w okolicach lipca/sierpnia, będziemy dopiero rozpoczynać prawidłową hosse. Euforia po etf opadła, nie ma co ukrywać. Dużo osób jest zaladowane w alty po uszy z myślą o zarobkach rzędu x10-20... te same nastroje były w tam tym czasie, dla mnie te wszystkie wykresy są za kolorowe

Weteran
Posty: 7559
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » piątek, 26 kwietnia 2024, 15:17

Coraz bardziej mi sie ten wykres nie podoba, mozna wyrysowac flage na 1d, a jak ona wyjdzie w dol to mozemy dobic moze nie do tp celebryty, ale 45-47k. Wolalbym w gore, ale to nie koncert zyczen.

Początkujący
Posty: 150
Rejestracja: 11 marca 2021
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: WojciechT » piątek, 26 kwietnia 2024, 16:29

Yogi77 pisze: środa, 24 kwietnia 2024, 22:18Wydaje Ci się że jest za drogo, bo cena jest przy górnej krawędzi wykresu?

Typowy błąd amatora ;)

Identycznie myślałem bodajże w 2016, gdy BTC odzyskiwał poprzednie ATH około 1000$
Wiesz, ja potrafię liczyć i wiem, że inny przedział finansowy jest potrzebny, aby podbić kurs z 1000 do 18K, a inny przedział finansowy potrzebny jest, aby podbić kurs z 66k.
Przykładowo przy 1000$ za BTC za 1 000 000$ można było kupić 1000BTC, a obecnie za taką sumę można kupić raptem 15BTC.
To samo z halvingiem, który obecnie nie ma praktycznie żądnego wpływu na podaż, a ty ciągle powielasz informacje o jego wpływie. Bezsensu, matematyki nie oszukasz.
Yogi77 pisze: środa, 24 kwietnia 2024, 22:18Czyli brak siły na altcoinach potwierdza, że nie ma bańki. A na BTC nawet jeszcze nie mieliśmy nowego ATH względem złota
Moim zdaniem nie ma to żadnego znaczenia. Kurs BTC trzyma jeszcze ulica, która wierzy w samospełniającą się magiczną przepowiednię o wzrostach związanych najpierw z halvingiem, a potem cyklem pohalvingowym. To jest tylko kwestia czasu, gdy ludzie zrozumieją, że obecnie nie ma żadnych szans na to, aby osiągnąć chociażby 80K. Oczywiście cały czas piszę o krótkim terminie np. do grudnia.
Pierwszym ważnym terminem będzie 23 maja i decyzja o ETFie dla ETH - raczej będzie to decyzja negatywna.
Drugim ważnym terminem będzie to okres od lipca i dalej do końca roku. Jeżeli w tym czasie BTC nie zanotuje żadnych większych ruchów, to raczej kurs zanurkuje.
Duże kwoty, na długi termin traktuję jako inwestycję. To znaczy nie kupuję pod momentum, tylko skupuję głównie w bessie czy na korektach hossy tak jak teraz. Generalnie w spokojniejszych okresach
W taki sposób można zmarnować sporo czasu. czyt bezsensu zamrozić gotówkę na wiele lat. Nie dosyć, że zmarnujesz obecne hossę, to także kolejną, którą wykorzystasz jedynie do tego, aby odzyskać wcześniej włożone pieniądze ewentualnie z niewielkim zyskiem. Ty twardo zakładasz wzrosty x2, x3 a one z poziomu 66K mogą nigdy nie nadejść lub nadejdą, ale w perspektywie kilkunastu lat.. Moim zdaniem nie ma żadnego logicznego sensu, aby przy 66K wchodzić w BTC z myślą o długoterminowym hodlu.
Już widzę jak w trakcie takiego ruchu będziesz organizował kasę, wymieniał, czekał aż przelewy ci dojdą, jeszcze nie daj Boże bank ci coś przyblokuje lub giełda
W końcu jest hossa, a więc pieniądze na inwestycje raczej każdy ma - najczęściej w stablach.
JRaz piszesz że mamy szansę na max +40% od ATH a drugi raz że jak będzie 80K to już lecimy na dwa miliony. Zdecyduj się
Nie, nie zdecyduję, bo w końcu są to kryptowaluty i jestem gotowy na każdą ewentualność, ale głównie pilnuję tego, aby nie utkwić z kapitałem na obecnej górce.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 236
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 195
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » piątek, 26 kwietnia 2024, 17:35

@WojciechT To nie jest kwestia kapitalizacji tylko głębokości rynku. Te hodlowane BTC poza giełdami nie stanowią podaży, która może powstrzymywać wzrost ceny. Piałem o tym w poprzednim poście, ale się do tego nie odniosłeś.

Oszacuj jaki procent na rynku (orderbooki, oferty OTC) to BTC górników, bo właśnie to ma znaczenie, a nie ogólny ich udział w całej kapitalizacji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » piątek, 26 kwietnia 2024, 18:18

ETH
MACD 4H fatalnie wygląda.

Bitcoin nie lepszy.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 10 kwietnia 2024
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: naciuje » piątek, 26 kwietnia 2024, 18:36

@@WojciechT

"Przykładowo przy 1000$ za BTC za 1 000 000$ można było kupić 1000BTC, a obecnie za taką sumę można kupić raptem 15BTC."
- i co to zmienia? Jak cena lata po +300% w ciagu kilkunastu miesiecy i potrafi z dnia na dzien krecic +- 5% /10% to znaczy ze tu wciaz jest bardzo płytko.

"Kurs BTC trzyma jeszcze ulica, która wierzy w samospełniającą się magiczną przepowiednię o wzrostach związanych najpierw z halvingiem, a potem cyklem pohalvingowym."
- cykle, halvingi - uwazasz że ulica ktora ma stworzyć głebokosc do odkupu zbieranych na konsolach altow i bita ma pojecie o cyklach?
- zdefiniuj prosze kim dla ciebie jest ulica?

"tylko kwestia czasu, gdy ludzie zrozumieją, że obecnie nie ma żadnych szans na to, aby osiągnąć chociażby 80K"
- to co pewniaczek all in short?

"W taki sposób można zmarnować sporo czasu. czyt bezsensu zamrozić gotówkę na wiele lat. "
- to jak juz tak doradzasz inwestycyjnie to w co wsadzic gotowke aby jej sobie nie zamrozic?
- czyli majac wieksze pieniadze proponujesz tu wskoczyc tam wyskoczyc i moze jeszcze gdzies troszke poskakac?

"Nie, nie zdecyduję, bo w końcu są to kryptowaluty i jestem gotowy na każdą ewentualność, ale głównie pilnuję tego, aby nie utkwić z kapitałem na obecnej górce."
- jezeli ladujesz tam oszczednosci zycia to masz racje. Dlatego istnieje dywersyfikacja i zarzadzanie pieniedzmi.
- obecne gorki kiedys moga okazac sie dolkami... takie gadanie nie ma sensu.
- jezeli ktos chce dolaczyc do rynku bo zaspal to kiedy twoim zdaniem bedzie najblizsza dobra okazja?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1847
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1598
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » piątek, 26 kwietnia 2024, 19:51

Yogi77 pisze: piątek, 26 kwietnia 2024, 12:39@bitup No i się uspokoiło:

zgadza się i ogólnie wesoło w tych kryptowalutach się robi


Weteran
Posty: 7559
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » piątek, 26 kwietnia 2024, 21:11

bitup pisze: piątek, 26 kwietnia 2024, 19:51zgadza się i ogólnie wesoło w tych kryptowalutach się robi


te newsy juz sa raczej neutralne, dla nowych to totalnie bez znaczenia, starzy jeszcze maja sciezki. Mysle, ze kyc dla ceny jest bez wiekszego znaczenia

Początkujący
Posty: 250
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wloczykij78 » piątek, 26 kwietnia 2024, 22:21

Zmarzniety0 pisze: piątek, 26 kwietnia 2024, 11:57Czy miałoby sens na przykład kupić ETH za część posiadanego BTC i liczyć że coś z tego uzyskam kiedy pójdzie do góry ?
Bo na samym BTC i tak jestem na stracie i muszę czekać aż kurs wzrośnie żeby wrócić na zero. To może jest jakiś sens by zainwestować te BTC w coś co możliwe że urośnie ?


Czasem tak robię - część środków z BTC przesuwam na alty, szczególnie obserwując kalendarz wydarzeń, co się dzieje (albo zaraz zacznie się dziać) na niektórych altach. Musisz tylko pamiętać, że z reguły alty są bardziej "niestabilne". Z jednej strony przy byle pierdnięciu bitka potrafią zaliczyć kilkukrotnie większe wahania kursu, w korelacji z kierunkiem nadanym przez krypto nr. 1, z drugiej ... istnieje takie zjawisko altseason, kiedy bitek wykonuje jakieś niemrawe podrygi, alty potrafią wyciągać niezłe skoki kursu, dające fajny zarobek.
Ale to już twoja decyzja, alty z reguły (no może poza etherem) są bardziej niestabilne więc obarczone większym ryzykiem, ale przez dużą zmienność dają większą radochę przy graniu. A co do ethera - niektórzy (w tym i ja) są zdania że ether wkrótce pójdzie śladem bitka, dołączając do klubu ETFów. I osobiście część kapitału trzymam w etherze właśnie, ale to tak bardziej longterm.

Weteran
Posty: 7559
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » sobota, 27 kwietnia 2024, 10:13



Kurz opadl, w watku cisza, nowych brak. Po dobrych paru latach na rynkach tym co sprawdza sie najlepiej jest narracja, gdy sie zaczyna i podchwytuje - wskakuj. Gdy euforia wjezdza i nowi wieszcza rychle miliony, czas uciekac, wrocic gdy znowu zacznie sie nakrecanie nowej opowiesci.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9217
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7048
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 27 kwietnia 2024, 13:12

RSI 4h znów w okolicach 30, więc kolejna okazja pod mniejsze większe odbicie :D Chociaż weekend to może lepiej czekać do poniedziałku :D Ale uśrednianko można uskuteczniać, nie zasypiać gruszek w popiele, skupować dipy na wychłodzonych wskaźnikach czy to BTC czy altów :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 125
Rejestracja: 31 grudnia 2020
Reputacja: 125
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: EL POLAKO » sobota, 27 kwietnia 2024, 16:16

Opłaty na sieci wracają do normy. Na razie 2 dolary. I o co tyle krzyku...

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, hps i 33 gości