Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1826
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » czwartek, 21 marca 2024, 16:47

@anagamidev i ten film ma pokazać co :?: Chciałbyś żeby majątek Polaków , zbiorczo , w postaci naszego Polskiego skarbca trafił do kogo , do BlackRock i inwestował w jakieś monetki :shock: nie ma kryptowaluty godnej skarbca RP . 100 % tego to spekulacja bez ładu i składu . To jest już odlepienie level master , jak wysłanie do STS żeby obstawiali mecze w tenisa lol albo w kupony lotka wrzucili ( przynajmniej to Polskie firmy są .. )
dobrze że te środowisko kryptowalutowe w Polsce traktowane jest jak dwu głowy zółw czy jaszczurka z 3 językami , ciekawostka traktowana mało poważnie , widzę że niektórzy mają wizję na wzór Salvadoru i prezydenta wygywającego wybory ( chociaż konstytucyjnie nie miał prawa startować nawet .. )
Lekko poleciałeś wariatkowem , karty baseballistów albo pokemony jeszcze dorzućmy do rezerwy NBP lol
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9210
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7039
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 21 marca 2024, 16:54

@bitup nie chodzi mi o konkretny bank centralny :D Chodzi o to, że w sumie to potwierdza, że potencjalnie mamy teraz faktycznie niewyczerpane źródełko, czyli praktycznie bezpośrednie podpięcie do drukarek na całym świecie samego Bitcoina :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 258
Rejestracja: 21 stycznia 2018
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pabblo_pl » czwartek, 21 marca 2024, 17:25

Coś ciekawego w
Spoiler:
Coinbase to launch futures trading for dogecoin, litecoin, and bitcoin cash on April 1
Mar 20, 202422:10 GMT+1
Dogecoin might have begun as a joke, but this April Fool's Day, it's getting serious attention. Coinbase Derivatives plans to kick off futures trading for the top dog in memecoins, alongside litecoin and bitcoin cash.

On March 7, through three separate letters to the Commodities Futures Trading Commission (CFTC), the crypto exchange announced its intention to launch monthly cash-settled futures contracts for dogecoin, litecoin and bitcoin cash. These communications, directed to CFTC Secretary Christopher Kirkpatrick, detailed the proposed contracts' sizes, settlement methods (leveraging a benchmark rate by Market Vector), and structure.

Coinbase highlighted in these letters that it's leveraging the self-certification route under CFTC Regulation 40.2(a) to list these futures contracts. This procedure permits exchanges to introduce new offerings without awaiting direct CFTC approval, provided they affirm the product's adherence to the Commodity Exchange Act and CFTC regulations.

Given that all three cryptocurrencies stem from bitcoin, which the Securities and Exchange Commission recognizes as a commodity, their classification raises interesting regulatory questions. Bloomberg Intelligence ETF research analyst James Seyffart posted on X.com, "This is interesting... wonder if the SEC objects to these being classified 'commodities futures' versus 'securities futures'. Given their origins from Bitcoin, arguing these as securities would be challenging, especially after spot #Bitcoin ETF approvals. Coinbase's selection might be strategic."

Disclaimer: The Block is an independent media outlet that delivers news, research, and data. As of November 2023, Foresight Ventures is a majority investor of The Block. Foresight Ventures invests in other companies in the crypto space. Crypto exchange Bitget is an anchor LP for Foresight Ventures. The Block continues to operate independently to deliver objective, impactful, and timely information about the crypto industry. Here are our current financial disclosures.

© 2023 The Block. All Rights Reserved. This article is provided for informational purposes only. It is not offered or intended to be used as legal, tax, investment, financial, or other advice.
Co do kursu nadal uważam że będzie próba powrotu powyżej 70k usd.. Jeśli się nie uda po Halvingu Maj - Czerwiec korekta..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9210
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7039
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 21 marca 2024, 17:31

@pabblo_pl joke coin jest najlepszy :D Dzisiaj futuresy jutro ETF'y :D Future is bright :D
Spoiler:
anagamidev pisze: piątek, 23 sierpnia 2019, 23:32 @DjVegas98 co do potencjalnego altseason'tu to warto obserwować też poza dominacją, największego shita i joke coin'a :D Jest na swoich minimach, zwykle z tych rejonów odpala się rakieta :D Warto wrzucić przykładowo 1 BTC, żeby go pomnożyć razy dwa co najmniej :D

W USD stabilny wzrost :D Warto zauważyć, że cena jest jakieś 1440% wyższa niż w 2017 roku, lepiej nawet niż BTC 1k -> 10.4k$ :D Czyż kryptowaluty nie potwierdzają swojego sukcesu i bycia swego rodzaju store of value? :D
Spoiler:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 marca 2024, 17:56 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 258
Rejestracja: 21 stycznia 2018
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pabblo_pl » czwartek, 21 marca 2024, 17:36

anagamidev pisze: czwartek, 21 marca 2024, 17:31Dzisiaj featuresy jutro ETF'y
Dokładnie to miałem na myśli, SEC nie zakwestionuje LTC, czy Bitcoin cash bo wywodzą się z BTC, który uznali..
A sławne ETH, próbują pod papiery wartościowe podciągnąć..
Cóż pożyjemy zobaczymy, chyba że wujek "Stalin" coś na miesza.
Nie wiem czy czytaliście, ale Rosja zakazała Krypto i konfiskują wszystkim.

Początkujący
Posty: 74
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pomocny » czwartek, 21 marca 2024, 18:14

Hoyden pisze: czwartek, 21 marca 2024, 10:33dzisiejsze antminery pobierają od 2000 do tam ok 3000 + WAT . 2-3 k wh. takie 2 -3 czajniki na wodę włączone non stop powiedzmy albo fareliki. i powiedzmy mamy halving z ok 6 btc na 3
zaciekawił mnie temat i postanowiłem to sprawdzić
Antminer S19 który chyba był topem poprzedniej bańki ma pobó około 3300W i kopie 90Th
aktualnie najmocniejsze wersje S21 hydro kopiące 335Th biorą 5360W. Zwykłe S21 kopią 200Th za 3500W. Nie wiem jak to się przekłada na opłacalnośc, ale bez liczenia słabo mi to wygląda, chyba, że prąd się ma za darmo

https://shop.bitmain.com/product/

Widziałes też i inne maszyny innych producentów (hydro) które brały i 6000-7000W
Ciekawe, jak to się wszystko będzie spinać (opłacalność) po halvinfu) skoro już teraz szału nie ma. Nie wiem też jak z kolejną generacją koparek, bo widzę, że przyrosty mocy kolejnych generacji są jakby coraz mniejsze i dzieje się to kosztem znacznego zwiekszenia poboru (wersje hydro)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: domator » czwartek, 21 marca 2024, 18:16

@pomocny ale wiesz ze to nie ma najmniejszego znaczenia dla bitcoina?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 74
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pomocny » czwartek, 21 marca 2024, 18:24

to prawda, na logikę, to nie powinno mieć żadnego przełożenia
ale w praktyce wygląda to czasami, jakby jednak jakaś zależność była

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 212
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » czwartek, 21 marca 2024, 19:10

@pomocny Pewna zależność jest, ale nie jest prawdą, że cena zmierza do kosztu wydobycia (lub odwrotnie)

Jeśli cena jest wyższa niż koszt wydobycia:

1) Coraz więcej górników, zwiększenie konkurencji pomiędzy górnikami (wzrasta hashrate) -> zwiększanie kosztu wydobycia
2) Górnicy mogą ze sobą konkurować przy sprzedaży obniżając ceny (bo jest z czego opuszczać skoro wszyscy są na plusie) -> zmniejszanie ceny

W drugą stronę, jeśli koszt wydobycia jest wyższy niż cena:

1) Coraz mniej górników, bo działalność przestaje się opłacać (spada hashrate) -> zmniejszenie kosztu wydobycia
2) Górnicy nie chcą sprzedawać ze stratą, więc spada podaż -> zwiększanie ceny

A więc obydwa są ze sobą powiązane, jest korelacja, ale nie jest tak że jedna z wielkości podąża zawsze za drugą

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1826
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » czwartek, 21 marca 2024, 19:19

Mining btc jak mining , to już biznes przemysłowy i niedostępny dla nikogo ( smutna konsekwencja algrotymu i wprowadzenia pool`i )
Istotniejsze po którymś halvingu są FEE za transkacje a trend kupowania przez fundusze do trzymania a nie używania ( płacenia fee ) źle wróży biznesowi minigowemu
Kopany blok to biznes ale równie istotne jest i było FEE do wykoapnego bloku
a te spadają :arrow: https://ycharts.com/indicators/bitcoin_ ... action_fee

Podstawy jak ktoś kopał ;)
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 120
Rejestracja: 2 maja 2021
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fledermaus » czwartek, 21 marca 2024, 19:35

Co do współczesnych rozwiązań w temacie koparek, nie wiem czy widzieliście jakiś czas temu filmik chłopaków z Kangi, była rozmowa z polskim przedsiębiorcą instalującym koparki krypto zanurzane w cieczy, która następnie odprowadzana jest jako czynnik ogrzewający przydomowe baseny, ogrody a nawet betonowe podjazdy w sieciach myjni samochodowych (żeby podłoże zimą nie zamarzało). Jeśli jest to wszystko połączone z fotowoltaiką to bilans całości ładnie się spina (przynajmniej na papierze), bo na ogrzewanie basenu i tych myjni i tak musieliby wydawać kasę. Firma praktycznie 100% zamówień realizuje za granicą, dużych zamówień.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1826
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » czwartek, 21 marca 2024, 19:41

Pierdollolo powtarzane co Hossę , spina się jak hossa trwa a później robi fikołka jak firma PNT lata temu , zastępowanie pomp ciepła , rozprowadzanie ciepłęgo powietrza po domu ze strychu , podgrzewanie wody lol - to bajdurzenie hossanowe które można samemu sprawdzić jak działa na ( na strychu czy w piwnicy to ci się może zapalić i żaden ubezpieczyciel ci nie da ubezpieczenia na dom ;) chyba że chcesz mieć panel na balkonie i ogrzewać 3 pokoje mieszkanie wk.ając sąsiadów odgłosami silnika odrzutowego

najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 120
Rejestracja: 2 maja 2021
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fledermaus » czwartek, 21 marca 2024, 19:45

@bitup nie znam szczegółów i niuansów ale jeśli firma od kilku dobrych lat jest na rynku i ma te zamówienia to chyba się to klientom jakoś opłaca i nie puszcza chałupy z dymem. Jak pisałem, za granicą działają a tam ubezpieczenia mogą już działać inaczej. Np czy w PL możliwe jest dokupienie ubezpieczenia typu 'whatever happens' do telefonu?

Początkujący
Posty: 74
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pomocny » czwartek, 21 marca 2024, 19:59

kiedyś dla znajomego robiłem kalkulację czy to się spina - cały taki pakiet - to już było jakiś czas temu, ale to są tego typu rozwiązania na których najlepiej zarabiają ich producenci. Tak samo jak podczas gorączki złota najlepiej zarabiają producenci łopat, czy jakoś tak.

To są rozwiązania do bogatej klienteli, która i tak chce mieć podgrzewaną wodę w basenie i podgrzewany podjazd i te PV, to dlaczego w pakiecie nie ma dostać jeszcze tych bitcoinów? :D
Z perspektywy "kowalskiego" i opłacalności ekonomicznej całego takiego przedsięwzięcia nie będzie się to spinać, może przez krótki czas hossy, bo wtedy wszystko się spina

Początkujący
Posty: 1741
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » czwartek, 21 marca 2024, 20:27



jakiś komentarz ?

Początkujący
Posty: 220
Rejestracja: 10 lutego 2018
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: atlas1234 » czwartek, 21 marca 2024, 20:30

Czym więcej złych wiadomości tym bliżej końca korekty :D

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1826
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » czwartek, 21 marca 2024, 20:44

fetek pisze: czwartek, 21 marca 2024, 20:27 jakiś komentarz ?

Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-6rCAKU37nh
:arrow: https://www.coingecko.com/pl/giełdy/okx
stracą klientów z UE , gorzej jak to pójdzie na rynki UE globalnie razem z MICA
No powiem ci ostatnio zredukowałem się znacznie i same kryptowaluty jakoś mnie mniej pochłaniają to i newsów nie szukam szczególnie pieczołowicie , nie widziałem tego :shock: . Zdołowałem nawet ukopanymi kilkoma blokami BTCw kurs na xeggex ( co nie zmienia faktu że dalej kopię ) Znaczny news ciekawe jak to się rozwinie i czy ich odetną od rynku UE całkowicie , tether ma niby 104 miliardy $ cap :roll:

Dodano po 27 minutach 35 sekundach:
Z pewnością będę dalej utrzymywać sieć Haroldcoina i Harold meme przetrwa co by nie było :lol:
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 marca 2024, 21:12 przez bitup, łącznie zmieniany 1 raz.
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Początkujący
Posty: 222
Rejestracja: 12 września 2018
Reputacja: 198
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eazzy0 » czwartek, 21 marca 2024, 21:12


Albo stąd atak na 68.5k+ albo imo pogłębiamy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 753
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Delhi » czwartek, 21 marca 2024, 21:37

Po złamaniu struktury 12h jakiś już czas temu .. weszliśmy w fazę CHOP czyli klasyczne zabieranie ludziom kasy.

Tak sobie myślałem jak by tutaj uprościć plan i wydaje mi się że : 1M close > 69200 = long / 1M close < 69200 short jest kozackim uproszczeniem tematu.

jakiekolwiek byście tam kreski i chmurki nie rysowali ... uproszczanie tematu zawsze wygra

10 days and counting ... :o

edit : Taka myśl mnie jeszcze naszła.. po co mam longować teraz kiedy niedźwiedzie rządzą skalą 12h. Nie ma sensu - dla mnie
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 marca 2024, 21:48 przez Delhi, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 1741
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » czwartek, 21 marca 2024, 21:45

bitup pisze: czwartek, 21 marca 2024, 21:12 stracą klientów z UE , gorzej jak to pójdzie na rynki UE globalnie razem z MICA
no właśnie to mnie martwi... skoro można zablokować coś tak popularnego to reszta jest kwestią czasu i żadne VPNy i inne pierdoły nie pomogą.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Karolak, pacinoscar, Ratchet i 41 gości