Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1117
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 12 marca 2024, 18:30

@atlas1234 mówisz o dołku czy szczycie? ;)

e: wyciągnęli.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 258
Rejestracja: 21 stycznia 2018
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pabblo_pl » wtorek, 12 marca 2024, 18:57

CzarnaOwca pisze: wtorek, 12 marca 2024, 18:30e: wyciągnęli.


A to nie było klasyczne czyszczenie longów?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1826
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » wtorek, 12 marca 2024, 19:04

@pabblo_pl to takie bieda szyby , jakie wybicie longów jak są zasadzone od 15 :arrow: 30k a mało kto zauważył że jest rok wyborczy i jak wczoraj Trump chwalił krypto tak Biden odwrotnie wysyła ustawę o podniesienie podatku za mining do 30% z kwoty prądu . Władzę do wyborów ma kto :?: już pomijam te blokady kont rozszerzone przez rząd PL do ustawy MICA
Mnie to pasuje , podnosicie i co dwa dni siły brak i wybijamy , tylko to poważnie żadne wybijanie , żarty takie , za dużo jeszcze tych oszołomów jest skupujących . Kilka prób musi być aż puszczą
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Początkujący
Posty: 469
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » wtorek, 12 marca 2024, 21:48

Pleasek89 pisze: wtorek, 12 marca 2024, 16:45
adamjttk pisze: wtorek, 12 marca 2024, 16:17Czym jest BTC zadecyduje przeciez rynek w przyszlosci (a ta zapowiada sie fascynujaco wbrew temu co piszesz) a nie random z polskiego forum btc, probujacy napchac kieszenie kilkoma dolarami zanim go kurs zacznie parzyc (no offence, sam do tych randomow rowniez naleze a czasami jedynie glosno tu mysle o dalszej przyszlosci)
Nie to miałem na myśli. To jest dalej rynek finansowy, niczym się nie różni od giełdy czy graniem na ropie, masz tylko innych graczy, inną skalę wzrostu, inne ryzyko itd. ale finalnie ropa, akcje jak i Bitcoin same w sobie są nam obojętne i traktuje się je jako narzędzie to pomnażania majątku. Debatowanie czy Bitcoin stanie się cyfrowym złotem czy umrze śmiercią naturalną z perspektywy idealistycznej mnie nie interesuje i tak bardzo jak możesz to w tej chwili zaprzeczać Ciebie też nie interesuje. Gdybym Ci powiedział, że Bitcoin stanie się światową rezerwą walutową, ale jego cena spadnie o 50% to byłbyś zainteresowany kupnem?

Dlatego piszę ponownie, mniej fantastyki, więcej chłodnej analizy co do kursu a idee zostaw na inny wątek.

I ponownie, wiem, że to Twoja pierwsza hossa i ciężko się nie ekscytować, ale takie idealistyczne gadanie nic nie dodaje do wątku. Za parę lat spojrzysz na swoje posty z dzisiaj i przyznasz mi rację.
Dzieki za ten post

1. Mamy fundamentalnie rozne zdanie apropo BTC, Ty jestes zeby sie tylko nachapac a rownie dobrze moglbys to robic na tulipanach (nie robi Ci to roznicy), ja od kilku lat zaczynam byc coraz bardziej zafascynowany idea BTC (dopiero teraz gdy widze ze zapuscil solidne korzenie w systemie i nie odpusci). Nie zrozum mnie zle tylko bo ja tez chce i sie nachapie na tej hossie bo jestem obkupiony po szyje wbrew wszelkim zdrowym dywersyfikacjom portfela.
2. Debatowanie o przyszlosci BTC to CORE jego wyceny, to nie ma nic wspolnego z idealizmem a ma WSZYSTKO wspolne z jego kursem. Zeby jego adopcja zataczala coraz szersze kregi jego cena musi rosnac i rosnac z uwagi na bardzo ograniczona ilosc a wzrastajaca popularnosc.
3. Co do Twojego pytania - jest nielogiczne bo zaprzecza samo sobie, zeby byc waluta rezerwowa jego wycena MUSI urosnac dziesiatki razy jeszcze.
A odpowiadajac na nie - TAK, na koniec dnia jego wycena jest wazna ale dla mnie nie najwazniejsza. BTC to mozliwosc powrotu do parytetu zlota w jeszcze lepszej, nowoczesniejszej odslonie.
Myslalem ze ostatnie lata covidu, opetanego drukowania i rozdawania kasy kazdemu i za nic czegos ludzi nauczyly. Ze ludzie oprzytomnieja jak widza jak rzady ich okradaja bez pozwolenia a jest na to srodek zaradczy. Widze ze sie mylilem :(

PS. Podczas tej hossy nawet jak za rok zobaczymy 300k USD na kursie, jeden awaryjny bitcoin u mnie w portfelu zostanie tak czy inaczej, moze sobie i na 50k spasc po kolejnym roku, zupelnie mi to nie bedzie przeszkadzac.
Dla Ciebie to bedzie przehodlowanie i wyleszczenie a dla mnie bedzie to zwykla dywersyfikacja w razie gdyby moje czarne przewidywania apropo funduszy sie spelnily. To jest moja walka z moja bieda mentalnoscia.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 29 sierpnia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań
Napiwki: 1EKonomiknRTo644WVjLGKgjBGyqjAtKbs

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Ekonomik » wtorek, 12 marca 2024, 22:52

Nie wszyscy widzą w BTC aktyw dzięki któremu można tylko szybko zarobić. Ja swoją przygodę z BTC rozpocząłem od transakcji za jego pomocą. Dopiero potem jak zauważyłem, jak kurs BTC się waha trafiłem na to forum.

A co do CORE czyli analizy fundamentalnej: pakowalibyście się w ropę, gdyby wszystkie wskaźniki prognozowały wzrosty a rządy wszystkich krajów ogłosiłyby, że od 1 lipca mogą być rejestrowane tylko elektryki? Nigdzie przecież nie jest napisane, że to wątek tylko i wyłącznie do analizy technicznej.

Początkujący
Posty: 173
Rejestracja: 21 stycznia 2023
Reputacja: 263
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel2 » środa, 13 marca 2024, 08:39

Ekonomik pisze: wtorek, 12 marca 2024, 22:52Ja swoją przygodę z BTC rozpocząłem od transakcji za jego pomocą. Dopiero potem jak zauważyłem, jak kurs BTC się waha trafiłem na to forum.
Ja podobnie - w 2012 robiąc zakupy na.. silkroadzie :lol: :lol: :lol:

Początkujący
Posty: 469
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » środa, 13 marca 2024, 09:08

Tempo pozerania BTC jest niewiarygodne.
Mielismy spadek na 69k ktory zostal zezarty w ciagu doslownie godzin.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Bitcoi ... 10084.html

"Nie ma wątpliwości, że za bieżącym rajdem na rynku kryptowalut stoją bitcoinowe ETF-y, dopuszczone w styczniu do obrotu w Stanach Zjednoczonych. Dzięki nim miliony Amerykanów otrzymało prosty sposób na uzyskanie ekspozycji na rynek kryptowalut poprzez giełdowe fundusze notowane na Nasdaq i NYSE. Nowe produkty ułatwiły również wejście instytucjom i zarządcom aktywów.

Po 8 tygodniach od ich dopuszczenia do obrotu ETF-y typu spot na bitcoina wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem. 12 marca 10 giełdowych funduszy BTC odnotowało drugi największy dzienny dopływ środków od uruchomienia w wysokości 8,5 mld USD."

https://x.com/EricBalchunas/status/1767 ... 66486?s=20

"Liderem wśród nowych ETF-ów jest BlackRock iShares Bitcoin ETF, który przyciągnął do siebie już około 15 mld USD. Fundusze gromadzą bitcoiny w imieniu klientów za pośrednictwem usług powierniczych (w przypadku BlackRock jej dostawcą jest Coinbase - największa amerykańska giełda kryptowalut). Bitcoiny znikają z rynku w bardzo szybkim tempie. Popyt wciąż rośnie przy ograniczonej podaży, a cena pierwszej kryptowaluty pobija kolejne rekordy."

No i poczatki wciagania ulicy:

"Kryptowaluty przyciągają tymczasem coraz większą uwagę tzw. ulicy, czyli osób, które nie interesują się na co dzień inwestowaniem. W ostatnich dniach probitcoinowy filmik na Instagramie podał dalej swoim 146 mln obserwujących kanadyjski gwiazdor Drake. "


Moje zdanie pozostaje takie samo - bedziemy mieli zadyszke w okolicach halvingu i ~100k, nie zdziwi mnie w ogole jak sciagnie kurs o nawet 30% bo chetnych do realizacji zyskow z poziomow 20k (x5) bedzie mnostwo.

A potem halving i wyczyszczone konto Grayscale zrobia z dnia na dzien KRATER w podazy BTC a kurs pojdzie parabolicznie do gory gdy rozochocona ulica bedzie wrzucac dutki a chetnych do sprzedazy bedzie o rzad wielkosci mniej. Licze i czekam na 15-20% wzrosty w ciagu jednej doby.

Czeka nas fantastyczny spektakl i kto wie, moze rzeczywiscie racje maja Ci co mowia, ze cykl rozegra sie jeszcze w 2024r
Ostatnio zmieniony środa, 13 marca 2024, 09:14 przez adamjttk, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9210
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7041
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » środa, 13 marca 2024, 09:09

Nowe ATH :D Yay :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 12 stycznia 2024
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jopek » środa, 13 marca 2024, 09:21

Ma ktoś może stronkę z wpływami do ETF? Dopóki Ergorg się nie zbanował wstawiał często grafikę do podglądu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » środa, 13 marca 2024, 09:24

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 14 listopada 2022
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: warsaw_fan » środa, 13 marca 2024, 11:55

No to media powoli się budzą:
wyborcza (gazeta) i główna strona:
Obrazek

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 20 grudnia 2023
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Gural » środa, 13 marca 2024, 12:03

Ciekawie to wygląda, ludzie można powiedzieć że już uwierzyli ze bitcoin nie poleci na dol, tylko i wyłącznie do góry, ładują się w stare alty na potęgę, co to będzie?

Żeby nam tej ulicy nie wystraszyli za wczasu, myślę że jak je**ie to ino roz ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9210
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7041
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » środa, 13 marca 2024, 12:17

Gural pisze: środa, 13 marca 2024, 12:03Ciekawie to wygląda, ludzie można powiedzieć że już uwierzyli ze bitcoin nie poleci na dol, tylko i wyłącznie do góry, ładują się w stare alty na potęgę, co to będzie?
Nie no, bez przesady, rośnie pionowo, wiadome, że to kiedyś runie :D Tylko, że bańka ma to do siebie, że po prostu roztrzaskuje najśmielsze wyobrażenia o niej, gdzie wszelkie dotychczasowe wskaźniki stają się nieprzydatne :D I dlatego mówi się, że bańka jakiej świat nie widział :D Tylko jak np. ja sobie przypominam rok 2017 to tam dosłownie już od 2016 roku kiedy BTC przebił 700$ wszyscy analitycy, tutaj starzy wyjadacze krzyczeli, że to bańka, że to pierdyknie, że nie ma sensu wchodzić, że to nie ma prawa istnieć, że to ostatnia w historii taka bania, że to jest szczyt głupoty i chciwości, że te wirtualne pieniążki nie mają żadnej wartości :D Jednak na przekór wszystkiemu to rosło i rosło, a tych cen już nigdy potem nie mieliśmy szans odwiedzić :D Wg. mnie ETF'y dają szansę na podobną bańkę :D Może być tak, że szczytem bańki będzie faktycznie 300k-420k$ i korekta 70-80% już nie dosięgnie obecnych cen albo je muśnie :D Po prostu w tym roku zmieniła się perspektywa, że jakieś 60k$ to już nie jest nie wiadomo co, a 100k$ w zasadzie jest formalnością czy w tym roku czy w kolejnym cyklu :D Teraz 100k$ wydaje się bardziej prawdopodobne niż 10k$, które już praktycznie jest niemożliwe, a jeszcze rok temu były głosy, że Bitcoin już nigdy nie przebije swojego ATH :D

Spoiler:
### edited: 2024-03-13 12:34 ###
Spoiler:
anagamidev pisze: niedziela, 21 lutego 2021, 16:36 BTC jednak zawstydził Teslę :D



Chociaż Tesla może wbić 2222$ wkrótce, aczkolwiek analogicznie BTC powinien wbić jakieś 80k$ :D
Spoiler:
anagamidev pisze: czwartek, 26 listopada 2020, 20:20
Spoiler:
socjolog2008 pisze: czwartek, 26 listopada 2020, 19:18Znika 100 miliardów dolarów kapitalizacji ,taka to magia przy tak mizernych spadkach w ilości sprzedanych BTC. Panowie nadejdzie dzień sądu ostatecznego, jeszcze nie teraz
Nie do końca tak jest. To że kupisz jakiegoś shitcoin'a i podbijesz cenę o 1$ kapitałem 100$ i zwiększysz jego kapitalizację o 1M$, nie znaczy, że nagle cudownie ten milion dolarów na giełdę wpłynął :D Poza tym jedni się obkupili drudzy się wyprzedali, buy low sell high, proste :D Serio troll z Ciebie niezły

Tymczasem, RSI ładnie się chłodzi :D No i 16444$ odklepane :D buy buy buy


Na 1w się robi bearish engulfing, raczej już po hossie, przynajmniej na razie ; ) :D
Spoiler:
I tutaj kolejny dowód, że ISHS na szczycie może się sprawdzić :D AT działa :D
anagamidev pisze: piątek, 23 października 2020, 08:55 @shinya56 no nie do końca, bo tak jak mówię, że jeśli ten ISHS się realizuje to może być najpierw 21000$, a poźniej właśnie spadek i dopiero 12600$ czy coś :D No i tak retest ISHS jest na cenach 12500$, zatem nie powinniśmy spadać poniżej tego poziomu, jeśli ten poziom zostanie przebity to będę musiał zrewidować swój pogląd na rynek w tym momencie oraz też warto na chłodno spojrzeć na przegrzane RSI to tu to tam i nie napalać się na jedną opcję, ale tak jak mowię, w długim terminie ciężko będzie pobić regularnie skupującego HODL'era, zatem warto w oparciu o tę daną podejmować działania na tym byczym rynku :D

Być może teraz będzie jakaś beztrendowa konsola na wychłodzenie i reakumulację. Na na razie ewidentnie jesteśmy w hossie od marca, coraz wyższe szczyty coraz wyższe dołki :D

I na logu, bo "reakumulacja" trwa już 469 dni ok. :D
Analogia do tesli :D Oczywiście pół żartem pół serio :D Aczkolwiek jeśli coś zdarzyło się raz, to może zdarzyć się ponownie gdzieś :D
Spoiler:
anagamidev pisze: sobota, 11 lipca 2020, 18:32
Ostatnio zmieniony środa, 13 marca 2024, 12:35 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 282
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 74
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pawel296 » środa, 13 marca 2024, 12:31

400k$ jest tak samo prawdopodobne jak to że BTC osiągnie 1kk$ i tak samo prawdopodobne jak dla ludzi 10 lat temu 10k$. Nie wiadomo gdzie będzie kurs za rok, czy 4 lata. Więc bez sensu nazywać kogoś moonem, bo w ostatecznym rozrachunku może okazać się, że ta osoba miała rację. :D

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 17 maja 2021
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: nowystary » środa, 13 marca 2024, 12:49

W końcu się zaczyna, na stronie głównej gazeta.pl duży artykuł: Nadchodzi halving bitcoina. Przebije 100 tys. dol.? "Kupuj plotki, sprzedawaj fakty"
https://next.gazeta.pl/inwestycje/7,187 ... =BoxOpImg8

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 12 stycznia 2024
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jopek » środa, 13 marca 2024, 13:24

Chyba nie ma co się kierować naszymi mediami. Ciekawe jak tam prasa i portale za oceanem. Raczej nie my Polacy, pompujemy aż tak dziada.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 144
Rejestracja: 15 września 2016
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: elemeleq » środa, 13 marca 2024, 19:57


Początkujący
Posty: 298
Rejestracja: 12 sierpnia 2021
Reputacja: 183
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kisiel » środa, 13 marca 2024, 20:06

Przed halvingiem miało nie być ATH. Jednak było. Po halvingu na 100 % wzrośnie. Kolejny paradygmat przed nami. Ciekawe czy się sprawdzi.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 846
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 486
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » środa, 13 marca 2024, 20:11

nowystary pisze: środa, 13 marca 2024, 12:49 W końcu się zaczyna, na stronie głównej gazeta.pl duży artykuł: Nadchodzi halving bitcoina. Przebije 100 tys. dol.? "Kupuj plotki, sprzedawaj fakty"
https://next.gazeta.pl/inwestycje/7,187 ... =BoxOpImg8
Fakty z ETF coś nie bardzo chciały się "sprzedać" :D

Początkujący
Posty: 469
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » środa, 13 marca 2024, 22:49

DEVIN RYAN: Yeah, absolutely. First off, great to be here. What we talked about, we actually put a report out last night. There's been $10 billion of net inflows into these ETFs over the last two months. We are saying that we think there will be $220 billion of additional net inflows into these ETFs over the next three years. So the comment is that the ETFs are truly transformational for this space.

Mowimy tylko w praktyce o fidelity i blackrock.
Ile zajmie wskoczenie na karuzele bogaczom/innym poteznym instytucjom czy wrecz panstwom? Rok? Dwa?

Mam nieodparte wrazenie ze jeszcze NIC nie widzielismy na kursie. Ze cala zabawa dopiero przed nami.


------------------------
kolejny dzien, kolejne ATH
a tymczasem Saylor zbiera kolejne pol miliarda zeby miec okragle 1% wszystkich dostepnych bitcoinow :)


Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: juscik, shinya56, szajsiwo i 43 gości