Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 7525
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2782
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » poniedziałek, 11 marca 2024, 13:20

Zakładacie dodruk czy z jakiego sektora przepłynie do nas kasa?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 11 marca 2024, 13:22

@Tazz28 ja to piszę w perspektywie wielu lat, w ramach kolejnych baniek, na razie obecna się nie rozkręciła dobrze, ale, wydaje mi się, że tylko te, które mają własny blockchain i które przekroczą jakąś tam kapitalizację powiedzmy 1T$(1 bilion) mają na to szanse, czyli ETH, XRP, DOGE, itp. itd :D

### edited: 2024-03-11 13:36 ###
Tak w ogóle zakładając ten pułap 1T$ to raczej BTC poniżej 50k$ jakoś mocno już nie spadnie :D Więc o jakichś 10k$ czy 30k$ to można sobie zapomnieć raczej :D Chociaż pytanie czy spadniemy poniżej 69k$ może być już mało zasadne :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 marca 2024, 13:39 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 74
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pomocny » poniedziałek, 11 marca 2024, 13:28

Tazz28 pisze: poniedziałek, 11 marca 2024, 13:16PS: przestańcie patrzeć na stare trupy z poprzedniej hossy to wtedy zobaczycie, że w top 100 jest co najmniej 10 coinów które zrobiło min. 1000% przez ostatni rok.
A jak przekroczą znacznie granice komfortu psychicznego i zajrzą w CMC do 100-200 lub 200-300(lub dalej) to zobaczą ich jeszcze, jeszcze więcej :lol:
Widzę, że pewne rzeczy się nie zmieniają...

to z pewnością pomoże, wystarczy użyć
https://cryptobubbles.net/
Tylko nie piszcie, że gracie na tych starych trupach, bo one są bezpieczne i sprawdzone. Po ich wynikach widać, jakie są bezpieczne i jakie mają wyniki xD

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 20 grudnia 2023
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Gural » poniedziałek, 11 marca 2024, 13:32

Za pewne alty, które będą dawały najwięcej % wychodziły końcówka 2023 i teraz, te wcześniejsze już sporo zrobiły, zresztą czas pokaże ;)

Początkujący
Posty: 468
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 381
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » poniedziałek, 11 marca 2024, 14:42

anagamidev pisze: poniedziałek, 11 marca 2024, 12:27żeby rozładować takich ruch muszą powstać nowe giełdy :D
Daj znac jakby co bo trzymam akcje coinbase ciagle, kurs cisnie do gory az milo ;P
anagamidev pisze: poniedziałek, 11 marca 2024, 12:27dodatkowo mamy legitne ETF'y, gdzie nie trzeba się obawiać padnięcia giełdy
To jest cos czego mi sie wydaje wiekszosc uzytkownikow BTC tutaj na forum nie rozumie, nie przyjmuje do wiadomosci.
Na forum tu sa w grubej wiekszosci ludzie techniczni, w kwiecie wieku, umieja w internet, umieja w portfele sprzetowe, w PINy i hasla, w bezpieczenstwo, nie dadza sie na wnuczka zrobic etc etc
Miazdzaca wiekszosc ludzi z kasa na swiecie to ludzie niezbyt techniczni, moga byc specjalistami w swoim fachu, miec setki tysiecy $ do zainwestowania, lubic nawet btc ale bojacy sie wejsc w ten rynek bo go nie rozumieja, kojarzy im sie z niekonczacym scamem, z jakimis "hakerami", z efktownymi upadkami gield i przekretami idacymi w miliardy dolarow o ktorych jest glosno w wiadomosciach.
Nikt "powazny" przy zdrowych zmyslach nie chce ladowac w cos takiego swoich oszczednosci.

Fundusze obrocily sytuacje o 180 stopni z dnia na dzien, zmienily wszystko.

Teraz etfy takim ludziom to umozliwiaja --> jeden klik, jeden teleon do opiekuna i "panie Zbyszku, prosze ulokowac 5% moich oszczednosci w te krypto o ktorych wszyscy mowia" --> blackrock tych klientow nie wydyma, nie upadnie, nie zniknie jutro, srodki sa zabezpieczone przez panstwo do jakiejs tam kwoty i mozna myslec o horyzoncie liczonym w DEKADACH.

I to jest ten niewiarygodny wplyw funduszy dzieki ktoremu mamy natychmiastowa pompe na kursie BTC.
A najsmieszniejsze jest to, ze to moze byc dopiero poczatek i ten prawdziwy "moon" --> efekt kuli snieznej bo za tymi kilkoma funduszami pojda instytucje finansowe ktore lokuja niewyobrazalna dla Kowalskiego kase.

Podam glupi przyklad - norweski fundusz olejowy
https://www.nbim.no/no/
Jego wartosc na dzisiaj to 1550 miliardow dolarow (!)

Jezeli jutro pojawi sie bialy labadz i szef funduszu stwierdzi ze jest sklonny wsadzic GLUPIE 1% w bitcoina (a ta chwila predzej czy pozniej wg mnie NADEJDZIE) --> mowimy o natychmiastowym wplywie rzedu 15 miliardow $.
Jakie to bedzie mialo przelozenie na kurs? --> cena w ciagu tygodnia moze sie PODWOIC wg roznych analiz ktore mowia, ze 100M $ kapitalu powoduje wzrost ceny BTC o 1%.

https://www.bloomberg.com/news/articles ... price-by-1

Takich funduszy jest dziesiatki, jedna decyzja moze spowodowac lawine/kaskade i obudzimy sie w innej rzeczywistosci jezeli chodzi o wycene BTC.

Na razie to odlegla przyszlosc, moze potrwac jeszcze kilka lat ale nie jest juz jakas fantasmagoria.

Dlatego moim zdaniem na dzisiaj moze byc skrajna glupota nie zostawic sobie chociazby 1 BTC w portfelu, nawet jak jego cena dojdzie do 200 czy 250k $ bo za 5 czy nawet 10 lat nikogo z nas po prostu juz fizycznie moze nie byc stac na jednego pelnego bitcoina bo ich wartosc bedzie abstrakcyjna i beda trzymane jedynie przez fundusze i najwytrwalszych, najbardziej hardcorowych hodlerow.

Dodano po 43 minutach 1 sekundzie:
Tazz28 pisze: poniedziałek, 11 marca 2024, 13:16przestańcie patrzeć na stare trupy z poprzedniej hossy to wtedy zobaczycie, że w top 100 jest co najmniej 10 coinów które zrobiło min. 1000% przez ostatni rok.
Idac ta logika to jak jutro puszcze 100 zakladow u bukmachera z prawdopodobienstwem 1:10 to pewnie te 10 zakladow tez wejdzie :oops:

Altseason raczej czym innym imho powinien sie charakteryzowac bo jak na moje poki co to zdecydowana wiekszosc altow stoi nadal % gorzej od BTC za ostatnie 18 mies i ciezko z tym polemizowac.
Sa niechlubne wyjatki jak SOL ale analiza wsteczna zawsze skuteczna, powrzucajcie tutaj troche screenow z wynikami jak juz te miliony na tej solanie wszyscy zarobili bo to byl przeciez PEWNIAK :roll:

Początkujący
Posty: 173
Rejestracja: 21 stycznia 2023
Reputacja: 263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel2 » poniedziałek, 11 marca 2024, 15:29

pomocny pisze: poniedziałek, 11 marca 2024, 13:28Tylko nie piszcie, że gracie na tych starych trupach
Daj sobie spokój, też tu miałem taką misję... szkoda czasu. Ja teraz sobie exploruję ton, base i socialfi. Jest ciekawie i będzie jeszcze ciekawiej.

A BTC fajnie, trzeba się cieszyć. Ja tu do 90-100k nie widzę jakiejś dłuższej korekty i te poziomy jak dla mnie nawet w tym miesiącu mogą zrobić, ale nie znam się, nie wiem, zobaczymy. :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 128
Rejestracja: 2 listopada 2017
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Tazz28 » poniedziałek, 11 marca 2024, 15:41

adamjttk pisze: poniedziałek, 11 marca 2024, 15:25 mowimy o natychmiastowym wplywie rzedu 15 miliardow $.
Jakie to bedzie mialo przelozenie na kurs? --> cena w ciagu tygodnia moze sie PODWOIC wg roznych analiz ktore mowia, ze 100M $ kapitalu powoduje wzrost ceny BTC o 1%.
No nie przesadzajmy :D Nikt nie zrobi market buy na 15mld USD. Patrząc jaki jest skup BTC przez ETFy to cena by poszła jakieś 10-15% w ciągu tygodnia ;)
adamjttk pisze: poniedziałek, 11 marca 2024, 15:25Altseason raczej czym innym imho powinien sie charakteryzowac bo jak na moje poki co to zdecydowana wiekszosc altow stoi nadal % gorzej od BTC za ostatnie 18 mies i ciezko z tym polemizowac.
Sa niechlubne wyjatki jak SOL ale analiza wsteczna zawsze skuteczna, powrzucajcie tutaj troche screenow z wynikami jak juz te miliony na tej solanie wszyscy zarobili bo to byl przeciez PEWNIAK
Mieć przekonanie, że coś mega urośnie a np. wziąć kredyt i się w to zapakować to dwie różne kwestie. Zgadzam się co do SOL jednak - akurat tutaj trzeba było być świrem, żeby sądzić że tak odbije od 8 USD do 150, ale wg mnie to wina tego, że ETH po przejściu na POS stał się kolejnym shitcoinem, na dodatek drogim w przesyłaniu więc alternatyw w top 10 brak. Jeszcze w lecie 2022 miałem trochę DOT, SOL czy MATIC'a ale w samą porę uciekłem.

Na prawdziwe odbicie altów gdzie ich marketcap podskoczy proporcjonalnie to przyjdzie jeszcze czas, co nie znaczy, że wszystkie się załapią na pociąg i część zdechnie śmiecią naturalną. Myślę, że BTC korekta czeka niedługo, max na 85k i wtedy odreagowanie altów może

Początkujący
Posty: 468
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 381
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » poniedziałek, 11 marca 2024, 15:50

Tazz28 pisze: poniedziałek, 11 marca 2024, 15:41No nie przesadzajmy Nikt nie zrobi market buy na 15mld USD. Patrząc jaki jest skup BTC przez ETFy to cena by poszła jakieś 10-15% w ciągu tygodnia
Mi sie wydaje, ze poki co to my jeszcze NIC nie widzielismy.
Ludzie ktorzy spodziewaja sie nieuchronnej korekty moga zostac koncertowo wyleszczeni w tym cyklu.

Pamietajmy, ze wiekszosc BTC ktore napychaja obecnie ETF pochodzi nadal z Grayscale i nie maja wplywu na cene - ot przechodzi z jednej kieszeni do drugiej.

Tutaj prawdziwa lawina sie zacznie w momencie, gdy podaz spadnie o polowe a bity z Grayscale przestana wyplywac.
Jezeli obecny popyt sie utrzyma to dla mnie bedzie czyms absolutnie normalnym ze bedziemy swiadkiem w tym cyklu dni, w ktorych bedziemy widziec 15-20% wzrostu kursu w ciagu jednej doby. W dzisiejszych dolarach mowimy:
- zasypiam i jest 70k USD
- budze sie i jest 80-85k USD

Wtedy bedzie zwarcie na stykach i bedziemy mieli prawdziwe FOMO i sraczke w mediach czego zycze WSZYSTKIM tutaj ludziom na forum

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 128
Rejestracja: 2 listopada 2017
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Tazz28 » poniedziałek, 11 marca 2024, 15:56

adamjttk pisze: poniedziałek, 11 marca 2024, 15:50Pamietajmy, ze wiekszosc BTC ktore napychaja obecnie ETF pochodzi nadal z Grayscale i nie maja wplywu na cene - ot przechodzi z jednej kieszeni do drugiej.
No właśnie. Pytanie ile jest naprawdę świeżego kapitału, może niedługo się przekonamy. I nie zapominajmy, że ktoś to musi im sprzedawać, a jak sprzeda to część wpadnie w wyssane alty.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1826
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » poniedziałek, 11 marca 2024, 16:26

Yogi77 pisze: poniedziałek, 11 marca 2024, 09:46 No i widzisz, poniedziałek, przelewy zaczęły dochodzić no i po korekcie. Niestety, nie dadzą taniej kupić ;)

jednak 18 % wpadło ;) a zasadę mam że biorę każde 10 % i nawet
wróciłem z pracy , usiadłem i patrze i nie wiem co tu rysują , rynki jak nikkei225 lecą i reszta , nie rozumiem to się zdrzemnę i zobaczę wieczorem czy jest tu coś do zagrania
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Początkujący
Posty: 468
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 381
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » poniedziałek, 11 marca 2024, 16:26

Panu Saylorowi, ktory ma usredniona cene ~33k za swoje bity nie przeszkadza skupowac je dalej za 68k usd.
800 milionow $

Obrazek

Ps. Prawdopodobnie przyszly prezydent USA o BTC:
(to niesamowite jaka droge w ciagu poltorej dekady pokonal bitcoin, od szemranego scamu czy magicznych krasnali dla narkomanow do tematu rozmow najwiekszych funduszy inwestycyjnych na swiecie czy prezydentow USA)

https://www.cnbc.com/2024/03/11/trump-s ... tcoin.html

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 11 marca 2024, 16:49

adamjttk pisze: poniedziałek, 11 marca 2024, 16:26Panu Saylorowi, ktory ma usredniona cene ~33k za swoje bity nie przeszkadza skupowac je dalej za 68k usd.
800 milionow $
No robi wrażenie :D Teoria zbiornikowa :D
viewtopic.php?f=8&t=13098
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 5 listopada 2022
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Hoyden » poniedziałek, 11 marca 2024, 17:09

ja tak dla zrozumienia wpływu ETF na rynek złota dla przykładu co się stało z kursem złota :
https://pl.beincrypto.com/zloto-wzroslo ... oin-slady/

Obrazek

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1826
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » poniedziałek, 11 marca 2024, 22:48

forum.bitcoin.pl w dniu wybicia nowego historycznego ath padło na kilka godzin z powodu braku ruchu lol , nowy paradygmat
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 11 marca 2024, 23:03

@bitup no po przebiciu ATH to w zasadzie przez rok dwa trzy będzie siepał co kilka dni nowe szczyty, to jednak to spowszednieje, ludzie będą zmęczeni wzrostami i w końcu pójdzie pompka na 100-200% w kilka tygodni wtedy znowu będą emocje, euforia i pęknięcie :D
Spoiler:
anagamidev pisze: sobota, 9 grudnia 2023, 23:17 @Fibo korekta może jakaś być, ale patrząc na BTC/USD, 12M to jeszcze 2-4 lata pompowania, więc dopiero w przedbiegach jesteśmy, imo :D
Spoiler:
Błogosławieni ci co nie widzieli, a obkupili się, albowiem oni w milionach pławić się będą :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 marca 2024, 23:16 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 846
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 486
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » poniedziałek, 11 marca 2024, 23:03

Sytuacja jest nowego typu, ATH przed halvingiem. Sporo osób przestało już wierzyć w korektę. Jeszcze nie odrzucałbym tego tak kategorycznie. RSI 1D/1W podgrzane mocno, ale miejsce na dalszą pompę wciąż jest. Tygodniówkę na upartego do 95-100 mogliby cisnąć :)

Weteran
Posty: 7525
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2782
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » poniedziałek, 11 marca 2024, 23:27

bitup pisze: poniedziałek, 11 marca 2024, 22:48forum.bitcoin.pl w dniu wybicia nowego historycznego ath padło na kilka godzin z powodu braku ruchu lol , nowy paradygmat


inne media rzadza - fb, x, discord
Hoyden pisze: poniedziałek, 11 marca 2024, 17:09ja tak dla zrozumienia wpływu ETF na rynek złota dla przykładu co się stało z kursem złota :


uroslo tylko lekko ponad x2 od poprzedzajacego ATH

Weteran
Posty: 7525
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2782
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » wtorek, 12 marca 2024, 06:07



Przed covidem tez sprzedawali, ok. 0.5-rok przed

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » wtorek, 12 marca 2024, 08:15

pael pisze: wtorek, 12 marca 2024, 06:07Przed covidem tez sprzedawali, ok. 0.5-rok przed


@pael Wojna będzie. Przed wojną też był wungiel. ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 212
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » wtorek, 12 marca 2024, 08:38

adamjttk pisze: poniedziałek, 11 marca 2024, 15:25Dlatego moim zdaniem na dzisiaj moze byc skrajna glupota nie zostawic sobie chociazby 1 BTC w portfelu, nawet jak jego cena dojdzie do 200 czy 250k $
Naprawdę wątpię że ktoś z nas zdoła przetrzymać 1 BTC przez najbliższe dekady

Jak BlackRock zaproponuje cenę 1m $ / BTC to najtwardszym hodlerom zaczną pękać zwieracze ;)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fledermaus, Google [Bot] i 30 gości