Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 846
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 486
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » poniedziałek, 11 marca 2024, 01:51

Wygląda jakby miała pójść niebawem korekta, choć może lekko pociągną jeszcze kurs do góry (brakuje typowego knota na 1W przed korektą).

Początkujący
Posty: 468
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 381
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » poniedziałek, 11 marca 2024, 08:15

adamjttk pisze: niedziela, 10 marca 2024, 16:28 Jak na moje jedziemy >70k jeszcze dzisiaj w nocy, poki co o korekcie mozna sobie pomarzyc.
Teraz nie jest wyleszczanie tych ktorzy kupuja na gorce, obecnie jest wyleszczanie tych, ktorzy mysleli ze sie zaladuja za 40k miesiac przed/po halvingu.
Te osoby beda teraz wskakiwac przy 80-90k bo predzej czy pozniej nerwy puszcza ze sie nie zalapali z zakupami na obecny cykl a pociag odjezdza coraz dalej.
No i 70k wybite, pieknie jeszcze shortujacych wyczyscili laga w dol ^^
Jedziemy po 75k w tym tygodniu a moze i kilka k wiecej

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 846
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 486
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » poniedziałek, 11 marca 2024, 08:32

Ale leci 71k na liczniku.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 11 marca 2024, 08:48

Hahaha właśnie odezwał mi się alarm na wykresie na bitcoinwisdom, który ustawiłem na 70000 w 2021 :D

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 11 marca 2024, 08:51

@Bitmar Dawno nie miałem takiego problemu z odpowiedzią na pytanie w ankiecie, bo OBIE odpowiedzi uważam za prawdziwe. ;)

"To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie" - wciąż najprawdopodobniejszy scenariusz w perspektywie kilku najbliższych miesięcy.
"Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty" - prawdziwe w perspektywie 2024 i 2025.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 26 stycznia 2024
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: 88duguid » poniedziałek, 11 marca 2024, 08:59

Widzę , że dalej do niektórych nie dociera i nie mogą zaakceptowac , że to będzie bańka jakiej jeszcze ten rynek nie widział. Pieniądze.plyna. I pamiętajmy , że dalej jest to płytki rynek :) Tymczasem proszę się rozkoszować i nie zapomnieć brać zysków :)

Weteran
Posty: 7525
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2782
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » poniedziałek, 11 marca 2024, 09:07

ekonokomik pisze: poniedziałek, 11 marca 2024, 08:51Dawno nie miałem takiego problemu z odpowiedzią na pytanie w ankiecie


Dla mnie PA jest totalnie nieczytelne, jestesmy na btc i eth 50% od ma20. Osoby ze starymi bitami to maja ciekawa zagadke czy i kiedy sprzedac.
Moze nalezy na wykres patrzec, od akceptacji etf jako dzien 1 i wtedy lecimy jak od poczatku btc osiadajac 300k-1mln+

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 11 marca 2024, 09:12

pael pisze: poniedziałek, 11 marca 2024, 09:07Moze nalezy na wykres patrzec, od akceptacji etf jako dzien 1 i wtedy lecimy jak od poczatku btc osiadajac 300k-1mln+


Czyli ETF to wg Ciebie nawet nie gamechanger ale "osobliwość"? ;)

Ale przecież oni nie muszą kupować milionów BTC, prawda? A euforia związana z dowolnym wydarzeniem w "świecie bitcoina" zawsze w końcu opada.

Sądzisz, że nawet jeśli ETFy zaczną kręcić lody, sterować tym rynkiem i robić huśtawki to będzie to w obszarze jaki wymieniłeś? :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 11 marca 2024, 09:13

Halving tuż tuż :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 468
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 381
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » poniedziałek, 11 marca 2024, 09:17

Mozna juz powiedziec, ze od poczatku lutego zaczela nam sie kolejna banka na BTC.
Czy i kiedy bedzie korekta jest mniej istotne - jedziemy juz obecnie ostro do gory.

Po prawie 2 latach hodlowania - w mojej glowie rodza sie juz mozliwe scenariusze na top i wyjscie.

Najwazniejsze pytania:
Czy przez to, ze hossa na BTC rozpoczela sie jeszcze przed halvingiem - znaczy sie ze i koniec hossy bedzie wczesniej?
Czy moze jednak hossa w tym cyklu bedzie odrobine dluzsza i przeciagnie sie po bozemu do polowy 2025r?

Ludzie ktorzy chcieli sie obkupic chwile przed halvingiem zostali juz wyleszczeni, to jest fakt, beda dokupywac duzo drozej albo obejda sie smakiem w tym cyklu.

Teraz trzeba myslec zeby nie przehodlowac i nie zostac wyleszczonym na gorze.

Moje scenariusze do rozkminy (poziomy orientacyjne i nie az tak wazne):

1. Jedziemy na ~150k w ciagu powiedzmy pol roku (lokalne korekty po 20-30% sa niewazne) --> i tyle.
2. Jedziemy na ~150k, spuszczamy powietrze na jesien i prawdziwa pompe zaczynamy koniec 2024/poczatek 2025r, ktora moze sie skonczyc na grubo ponad 200k (i mam na mysli naprawde grubo)

Glupio by sie bylo wyprzedac na np 150k, jezeli po kolejnych 6 mies zobaczylibysmy np 250k, bardzo glupio.
Glupio tez by bylo zostac z torbami na kolejny cykl (ktory zreszta przez etf moze byc zupelnie juz inny, cholera go wie)

Bezpiecznym zagraniem wydaje sie DCA od powiedzmy 150k ale mysle bedzie duzo pulapek, zmylek i tak.
Trzeba bedzie w ciagu kilku mies podjac jakas meska decyzje.

Jakie sa wasze plany?

Weteran
Posty: 7525
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2782
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » poniedziałek, 11 marca 2024, 09:21

@ekonokomik moja odpowiedz calkiem powaznie brzmi nie wiem.

Po pierwsze jestem zaskoczony akceptacja, chociaz biorac pod uwage ze aplikantem byl blackrock...
Po drugie nie wiem co beda robic bo nie wiem jaki jest cel wejscia fundow, prowizja, kontrola rynku?

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 11 marca 2024, 09:21

88duguid pisze: poniedziałek, 11 marca 2024, 08:59Widzę , że dalej do niektórych nie dociera i nie mogą zaakceptowac , że to będzie bańka jakiej jeszcze ten rynek nie widział.


Widzę, że dalej do niektórych nie dociera, że żadne pieniądze nie wykasują z wykresów pojęcia "korekta" ;)

A co do "bańki jakiej jeszcze ten rynek nie widział" to czekam na nią od lat (choć myślałem, że to ta z 2021 rozwinie się w ostatnia megabańkę:

ekonokomik pisze: sobota, 19 grudnia 2020, 10:38Ale widzę furtkę: przeciwnie do poprzedniej bańki, tym razem możemy mieć silne zainteresowanie mainstreamu. I nie chodzi mi o artykuły na onecie jako swoiste ciekawostki ze świata hi-tech, czy paski w CNN, ale o wejście inwestorów instytucjonalnych, akceptację Bitcoina jako jednego z najważniejszych graczy na światowej mapie finansowej, nowy przebój inwestycyjny, porównywanie go ze złotem fizycznym i oficjalne deklaracje poważnych banków, że wkładają część swoich środków w BTC. Takie rzeczy.

Takie wydarzenia mogą spowodować wystrzelenie kursu do poziomów kilkuset tys. $, a jednocześnie przekonają do Bitcoina sporą część tych, którzy wcześniej uznali go za geekowską zabawę o podejrzanej legalności. Zresztą to już nie będzie miało większego znaczenia. Bo "zwykli ludzie" wejdą w krypro nawet nieświadomie, przez rozmaite fundusze, plany emerytalne, agregujące instrumenty pochodne itp.

Czy to będzie oznaczało ostateczne zwycięstwo Bitcoina? Niestety nie. Mam na ten temat swoją hipotezę od 3 lat: Obawiam się, że będzie to raczej próba jego zawłaszczenia i opanowania przez banksterkę. Wykorzystają Bitcoina jako kolejny sposób by ubrać ludzi w "instrumenty finansowe" w zamian za realne dobra. To oczywiście skrót myślowy, ale do tego się to finalnie sprowadzi.
A potem pęknie megabania. Okaże się, że jak zwykle najbogatsi tego świata wyszli z tego cali na biało, a stracili "zwykli ludzie". Będzie to afera dekady, w świetle reflektorów, o której będzie się kręcić filmy na wzór "Big short". I wtedy Bitcoin stanie się oficjalnie "winnym" ogromnego kryzysu finansowego i wrogiem publicznym nr 1. A konkretnie to jego "wady": brak nadzoru, brak kontroli, brak bezpieczeństwa. Dlatego zostanie zastąpiony dobrymi, bezpiecznymi kryptowalutami emitowanymi przez banki centralne, zapewne również zdelegalizowany. Ale dopiero wtedy. Dopiero gdy pozwoli najbogatszym znów się wzbogacić.

Taką mam fatalistyczną wizję na najbliższe 4 - 6 lat.

Dlatego piszę często, że najbliższa bańka na Bitcoinie będzie tą ostatnią. Ale nie zmienia to faktu, że wciąż, w krótkim terminie będzie można na tej bańce zarobić. Najważniejsze jednak, dużo ważniejsze niż podczas poprzednich baniek, to wiedzieć kiedy wyjść.

Początkujący
Posty: 468
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 381
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » poniedziałek, 11 marca 2024, 09:44

ekonokomik pisze: poniedziałek, 11 marca 2024, 09:21Widzę, że dalej do niektórych nie dociera, że żadne pieniądze nie wykasują z wykresów pojęcia "korekta"
Masz oczywiscie 100% racji.
Jest tylko jedno male ale - jest wg mnie bardzo prawdopodobne, ze fundusze beda teraz pelnic role troche takiej poduszki przed hardcorowymi 70-80% korektami w kolejnych cyklach.

Klientela na fundusze jest bardziej stabilna i dlugoterminowa - nie beda sie wyprzedawac panicznie regularnie co 4 lata.
Duzo kasy ktore tam zostalo ulokowane --> zostalo tam ulokowane nie na kilka lat a na kilkanascie czy wrecz kilkadziesiat lat i warto miec to na uwadze.

Korekty beda oczywiscie dalej, ale czy nadal 70-80% od ATH?
Imho niekoniecznie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 212
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » poniedziałek, 11 marca 2024, 09:46

bitup pisze: niedziela, 10 marca 2024, 23:47 :arrow: viewtopic.php?f=27&p=781032#p781016
;)
No i widzisz, poniedziałek, przelewy zaczęły dochodzić no i po korekcie. Niestety, nie dadzą taniej kupić ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 11 marca 2024, 09:46

88duguid pisze: poniedziałek, 11 marca 2024, 08:59Widzę , że dalej do niektórych nie dociera i nie mogą zaakceptowac , że to będzie bańka jakiej jeszcze ten rynek nie widział.
Na pewno bańka trwa, bo jesteśmy na nieznanych poziomach od kilku chwil :D Chociaż, żeby nie spaść poniżej obecnych poziomów kurs musiałby urosnąć do 357k$ czy tych muskowych 420k$ zakładając koretkę 80% :D Aczkolwiek też można interpretować to tak zgodnie z falami, że mieliśmy te ponad 10 lat pompowania w ramach fazy stealth, zrobiliśmy korektę całego tego cyklu, bo przebiliśmy poprzednie ATH na 20k$ :D I teraz zaczęła się pierwsza fala fazy institutional, która potrwa bez mała 10-20 lat i też w ramach tego powinno się odbyć kilka pomniejszych baniek :D

### edited: 2024-03-11 10:26 ###
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 marca 2024, 10:26 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 7525
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2782
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » poniedziałek, 11 marca 2024, 09:47

@ekonokomik pomyliles sie o "banke" ;-)
Prognozowales wtedy poziomy? ;-)

Obrazek

to fibo 1.618 to jakies ~~200k, 3x obecny poziom

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 11 marca 2024, 10:21

anagamidev pisze: poniedziałek, 11 marca 2024, 09:46Chociaż, żeby nie spaść poniżej obecnych poziomów kurs musiałby urosnąć do 357k$ czy tych muskowych 420k$ zakładając koretkę 80%
Coś turbooptymistycznego:

"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 20 grudnia 2023
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Gural » poniedziałek, 11 marca 2024, 10:25

adamjttk pisze: niedziela, 10 marca 2024, 16:28
bitup pisze: niedziela, 10 marca 2024, 16:06Szkopuł to wyjście i wejście anonimowo fiat
Mamy 200 krajow na swiecie, do dowolnego mozna sie dostac samolotem w ciagu kilku(nastu) godzin jezeli ktos chce/potrzebuje.
Obecnie to juz jest tylko walka z wiatrakami i Kowalskim ktory ma kilka k euro a poanstwo koniecznie chce wycisnac swoje 19% z tego "bogactwa".

Ogolnie polowa popularnosci btc wynika chyba z tego obrzydliwego wtykania nosa rzadzacych do nieswojej kieszeni (bardziej i bardziej) a wymowka na wchodzenie z butami do czyjegos prywatnego zycia jest zawsze taka sama - terroryzm, pedofilia i inne tego typu bzdury.

Jak na moje - niech docisna srube 3x bardziej i szybciej - tym szybciej ludzie odwroca sie od obecnej bankowosci ktora dzisiaj zamiast spelniac swoja podstawowa role (bezpieczenstwo, stabilnosc i wygoda) jest w praktyce kolejnym narzedziem opresyjnym wladzy.
pavlo4444 pisze: niedziela, 10 marca 2024, 15:42
adamjttk pisze: sobota, 9 marca 2024, 23:33W ciagu kilku dni wybijemy 75k a dojscie 95-100k zajmie juz nie wiecej niz 4-6 tyg

Bardzo optymistyczne założenia.
Ja wczoraj sprzedałem wszystkie alty, z zadowalającym zyskiem. Moim zdaniem najbliższy okres będzie na czerwono. Następne zakupy dopiero po korekcie, nieważne na jakich poziomach się rozegra.
Jak na moje jedziemy >70k jeszcze dzisiaj w nocy, poki co o korekcie mozna sobie pomarzyc.
Teraz nie jest wyleszczanie tych ktorzy kupuja na gorce, obecnie jest wyleszczanie tych, ktorzy mysleli ze sie zaladuja za 40k miesiac przed/po halvingu.
Te osoby beda teraz wskakiwac przy 80-90k bo predzej czy pozniej nerwy puszcza ze sie nie zalapali z zakupami na obecny cykl a pociag odjezdza coraz dalej.

Na tych poziomach to będą ładować się ludzie w alty, a nie bitka ;p

Początkujący
Posty: 282
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 74
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pawel296 » poniedziałek, 11 marca 2024, 10:43

A ja mam troszke inne pytanie, jak to jest... Obecnie trzymam cały kapitał w BTC. Kiedy najlepiej jest się ładować w alty? 4 lata temu byłem zafiksowany na pewnym projekcie, trzymałem tam cały hajs, no i bańka uciekła. Teraz nie chcę popełnić tego błędu. Dlatego przeniosłem się na BTC i wyczekuje momentu wejścia w alty. Widzę, że wraz ze wzrostem alty tracą względem BTC. Czy jest prawdopodobne, że jak BTC osiągnie te magiczne 200k czy tam ile, to zaczną się wzrosty na altach? Chciałbym się dowiedzieć od osoby które śledziły rynek, jak to wyglądało poprzednio. Niestety ja nie śledziłem, bo miałem klapki na oczach.

// Te 200k to w "przenośni". Bardziej mam na myśli duży wzrost, który większość prognozuje.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 76
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KR2615 » poniedziałek, 11 marca 2024, 10:49

pawel296 pisze: poniedziałek, 11 marca 2024, 10:43Czy jest prawdopodobne, że jak BTC osiągnie te magiczne 200k czy tam ile, to zaczną się wzrosty na altach?

Nie wiem ale ja robię tak, że w okolicach poziomu 200k (wyjście rozplanowałem na 5 części, od 180k do 220k z krokiem 10k) przechodzę w alty, które trzymają stabilny kurs względem dolara. Jak BTC będzie w dołku po nowym ATH z końca 2025 to z powrotem go odkupuję. Myślę, że będą to okolice 2026/2027

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot], jacek-g i 29 gości