Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 182
Rejestracja: 27 września 2023
Reputacja: 185
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mess_on_a_mission » wtorek, 5 marca 2024, 10:52

@ergorg oj zią zią zią, działają i to jak tylko, że w log. na eth to już w ogóle co do 1 usd ;)

wystarczą dwa punkty dolnej bandy i odrzut od/zarysowanie miediany żeby móc łapać top

SVG Image

SVG Image

SVG Image


na btc mam taką odważną projekcję dlatego liczę, że tu jednak odrzuci 8-)

wtedy target nawet 240 z końcem roku.. ale jeszcze za wcześnie, zobaczymy

SVG Image

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 5 listopada 2022
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Hoyden » wtorek, 5 marca 2024, 11:50

JacekW_BB pisze: wtorek, 5 marca 2024, 08:08 @up taka sytuacja była choćby latem 2020 r. A wtedy nie było ETF-ów. Myślę, że wiele osób jest przerażonych, bo kolejny paradygmat upada (ATH przed halvingiem).
kompletnie tego nie rozumiem - jakie ATH ?? o jakim wy (cała ta reszta co też o tym pisze )piszecie ? ATH tego cyklu będzie około 2025 r tak . a nie teraz. tak samo jak ATH poprzedniego było i poprzedniego i poprzedniego ... to że btc dobija i przekracza POPRZEDNIE ATH to nie oznacza tego że to jego obecne , co to za brednie ?? jak w poprzednim cyklu btc przebijał 20 k, ATH z grudnia 2017 r to nikt nic sobie z tego nie robił i było wszystko dobrze, to może sprawdzmy kiedy to zrobił :
https://www.statmuse.com/money/ask/pric ... in-in-2020

ooo niemożliwe - było to 16 grudnia 2020 r ... Niesamowite przebił ATH z 2017 i poszedł sobie spokojnie do góry dalej :) ale następne pojawiło się dopiero w 2021 r na poziomie 70 k . I teraz jak ja zakładam np że etf przyspieszył trochę ten cykl np o 6 mscy, no to by się nawet zgadzało... Ja nie wiem wytłumaczcie mi no i co się stanie że przebije ATH z poprzedniego cyklu co ??? przebije i ........?????

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » wtorek, 5 marca 2024, 11:53

ergorg pisze: wtorek, 5 marca 2024, 09:52Imo mie ma co patrzeć na AT. Są wpływy będzie rosło.

Wielokrotnie spotkałem się z podobnymi stwierdzeniami, ale dziwne, że i Ty tak napisałeś. Przecież kurs jest odzwierciedleniem wszystkich czynników wpływających nań w danej chwili, a analiza techniczna zajmuje się głównie właśnie jego analizą. AT stosowana zgodnie ze sztuką nie jest bezmyślnym bazgraniem po wykresie albo wyszukiwaniem na siłę określonych kształtów lub prawidłowości historycznych, nie jest też metodą, której moc prognostyczna wykracza poza wskazanie zwiększonego prawdopodobieństwa ruchu kursu w danym kierunku.

Całkiem możliwe, że obecny rajd jest spowodowany zarówno przez absorpcję podaży przez ETF-y,* jak i przez spekulantów grających pod absorpcję podaży przez ETF-y. Nawet jak ten pierwszy czynnik utrzymuje się lub wzmaga,** to ten drugi może być bardzo niestabilny. Gdzie zobaczymy symptomy nierównowagi, a w konsekwencji zaburzenie struktury trendu? W zachowaniu kursu, na wykresie. A to domena AT.

* Zakładam, że zakupy OTC, jeśli mają miejsce, i tak absorbują podaż, która trafiłaby na giełdy, więc zawczasu zbijam kontrargument o ich niewpływaniu na kurs.
** Dla uproszczenia pomijam trzecią możliwość.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 5 marca 2024, 11:55

Hoyden pisze: wtorek, 5 marca 2024, 01:37bohater naszej opowieści mięknie - to co już nie ma zapewnień o spadku do 20-30 k w ciągu 2-3 miesięcy ?
Tak, możliwość = gwarancja. Weź idź kup sobie słownik języka polskiego, bo dalej posty o możliwości spadków interpretujesz jako pewniak. Nic nigdy nie jest pewne na rynkach. Na chyba, że dla ciebie strażniku szklanej kuli.
Hoyden pisze: wtorek, 5 marca 2024, 01:37to teraz bezpiecznie rozpatrujemy 2 scenariusze co ?aaa to omów ten drugi scenariusz bo jakoś słabo go opisałeś - " albo idziemy stąd prosto na szczyt tego cyklu." tzn do czego idziemy ?
xDDD

O ATH przed halvingiem czy podwójnej bańce pisałem pierwszy na forum jak jeszcze było 2 (czy początki 3) z przodu kiedy jeszcze miałeś pełne gacie i p***doliłeś, że bessa jeszcze może potrwać. Odświeżyć ci pamięć?
Hoyden pisze: wtorek, 5 marca 2024, 01:37konkrety proszę pana , to jest poważne forum nie piaskownica dla dzieci
Od konkretów to jesteś ty geniuszu, ewidentnie wiesz gdzie będzie top, którego dnia i co się wydarzy na kursie krok po kroku. Pisałem o możliwości korekty, bo nie pasowały mi tak szybkie szybkie i dynamicznie wzrosty (ale powtarzam MILIONOWY raz - niczego nie sprzedałem na holda, po prostu wycofałem się z tradingu), scenariusz się nie sprawdził to dostosowuję się do nowej sytuacji. W przeciwieństwie do ciebie, bo tańczysz jak ci grają a rżniesz cwaniaka i choćby nagle walnęło o 50% to i tak byś japy nie zamknął i uważał, że masz rację.
Ostatnio zmieniony wtorek, 5 marca 2024, 12:11 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 4 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 5 marca 2024, 11:57

@fusywszklanejkuli, wsparcia, opory wynikające z PA czy orderbooka? jasne. Bardziej mi chodziło, że nie ma co liczyć przede wszystkim fal bo zawsze się któraś okaże rozszerzoną. Wskaźniki też przestają być przydatne, F&G czy RSI mogą być miesiącami przegrzane. A najlepiej uprościć to do własnie patrzenia na dane, póki są wpływy - up, większy outflow przez kilka dni - korekta.

Dodano po 2 minutach 19 sekundach:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 5 marca 2024, 12:00

ergorg pisze: wtorek, 5 marca 2024, 08:06Weź zobacz wykres poprzedniej bańki jeszcze raz, mieliśmy dystrybucję (konsolę) przez 3 miesiące praktycznie wiec w ogóle się nie pokrywa z tym co piszesz a wzrosty były tak samo szalone, parę razy po 30% w ciągu tygodnia.
Dystrybucja, finalnie i tak spadek. Kojarzysz akumulację po bańce?

Moim zdaniem podwójny top to była totalna anomalia na rynku. Komuś bardzo zależało żeby kurs nie poszedł na 100k+, bo na takich poziomach właczałaby się spora podaż. Na poziomie 55-70k praktycznie nikt się nie spodziewał topu poprzedniego cyklu (i mnie też wydymało, spokojnie mogłem wyjąć 2-3x większy profit) i szczerze z perspektywy czasu to było idealne miejsce na dystrybucję. Po takiej akcji dzisiaj rynek byłby dużo bardziej ostrożny na powtórkę.

Początkujący
Posty: 469
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » wtorek, 5 marca 2024, 12:10

Kolego Pleasek odpowiem Ci na spokojnie jak wroce do domu jutro po 2 tyg wakacji, duzo sie dzialo.
Na szybko to:
1. Niepotrzebnie robisz wycieczki osobiste, kazdy z nas gra tu w jednej druzynie i chce zarobic, im wiecej ciekawych i przeciwstawnych pomyslow tym lepiej, kazdy sobie sam dopasuje strategie, "mialem racje" zostawmy dla nastolatkow

2. Podaj konkretnie poziom na ktorym sprzedajesz btc bo na razie wrzucasz po 3 opcje w co drugim poscie i za pol roku bedziesz mial 100 roznych cytatow swoich do wklejania ze miales racje. Konkretnie. Poziom cenowy? Jak tak to jaki. Poziom datowy? Jak tak to kiedy?
Ja moich btc nie dotkne przed 150k a wiekszosc planuje puscic w okolicach 200k. Nie martwi mnie przehodlowanie o kolejny cykl i 4 lata jakbym nie mial racji, mam z czego zyc. Jezeli bedzie tak jak mysle to nawet za 200k nie oddam wszystkich bitow bobuwazam ze etfy bardzo zakloca cykle.
Jezeli osiagniemy 150-200k jeszcze w tym roku to nie sprzedam nawet polowy moich bitow bo wierze, ze w 25' poprawimy szczyty (mocno)

3. Gdzie sie podzialy te Zaory, Janome i Twoje, kolegi rubla, kolegi Jahu posty ze przebicie ATH przed halvingiem to fantasmagorie? Ze trzeba wyleszczyc ludzi (dlynne szachy 7D) i zaraz 30k czy 40k zobaczymy a tymczasem witamy sie z 70k?

4. Kolego ergorg, marnuje na Ciebie polowe moich plusow, dxiekuje za Twoje posty, keep up the good work.

5. Jeszcze o korekcie nieuchronnej. Prosze spojrzec na wykres nvidii, netflixa, mety etc etc. Tak dla trzezwosci osadu.

6. Ulicy zadnej tu nie ma. NIE MA. Pies z kulawa noga sie btc nie interesuje poza ludzmi z poprzednich cykli. Ulica sie pojawi po przekroczeniu okraglej setki a zacznie kupowac po 150k i dzieki niej polecimy na 200k+

7. Moje fusy - pierwsza korekta o powiedzmy 30% czy 40% bedzie tuz przed 100k, tam bedxie bardxo duzo odob realixowac 400-500% zysku z zakupow 17-25k sprzed 2 lat.

8. Moze te 30% up w tydzien to zakupy szejka z Arabii Saudyjskiej, tak die wszyscy z tego twitta smiali ;)

Początkujący
Posty: 173
Rejestracja: 21 stycznia 2023
Reputacja: 263
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel2 » wtorek, 5 marca 2024, 12:23

@adamjttk Straszną toksynę tu siejesz, przeinaczasz, manipulujesz i prowokujesz innych.
adamjttk pisze: wtorek, 5 marca 2024, 12:10 Niepotrzebnie robisz wycieczki osobiste
Sam je robisz, nie akceptujesz że ktoś może mieć inne sporzenie od ciebie.
adamjttk pisze: wtorek, 5 marca 2024, 12:103. Gdzie sie podzialy te Zaory, Janome i Twoje, kolegi rubla, kolegi Jahu posty ze przebicie ATH przed halvingiem to fantasmagorie?
rubel2 pisze: poniedziałek, 12 lutego 2024, 16:21Jak dla mnie tak może wyglądać najbliższy czas. To taki scenariusz że tak powiem zdroworozsądkowy.
A alternatywny to przyspieszenie wzrostów.
Tak to jest anomalia, co nie znaczy że nie może się wydarzyć.
Ja nigdy nie pisałem że coś musi, w porównaniu do ciebie. W krypto wszystko jest możliwe i nie ma czegoś takiego że idzie jak po sznurku.

Strasznie się czyta takiego neofitę. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Już wole starego dobrego socjologa :lol: :lol:

Po za tym nie ma co się podniecać btc bo na wielu altach dawno są porobione mega wyniki. Ale wiadomo, zaraz tutaj powyciągają że jakieś stare dziadki nie chcą rosnąć. :twisted:

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1827
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » wtorek, 5 marca 2024, 12:35

adamjttk pisze: wtorek, 5 marca 2024, 12:10Prosze spojrzec na wykres nvidii, netflixa, mety etc etc. Tak dla trzezwosci osadu.

To są spółki technologiczne
adamjttk pisze: wtorek, 5 marca 2024, 12:10Ulicy zadnej tu nie ma. NIE MA. Pies z kulawa noga sie btc nie interesuje poza ludzmi z poprzednich cykli. Ulica sie pojawi po przekroczeniu okraglej setki a zacznie kupowac po 150k i dzieki niej polecimy na 200k+

ulicy jest sporo , każdy w biurze ma coś z krypto i z reguły meme coiny dla jaj lub tokeny giełd , patio jednego z biurowców w Gdańsku Oliva , spory biurowiec teraz i lunch
mielą w tv temat od kilku dni a w porze obiadowej przewija się tu z 200 osób +
krypto OK ale że ktoś ma kupować dopiero przy 150 - 500 - 1 mln to nie rozumiem po co jak teraz chcąć mogliby kupować , kto zna cykle i widział ten rynek wie jak to się zawsze kończy . Musiałyby to być kompletne świeżaki z ziemianki odcięte od telewizora 10 lat
Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-yS0bgRm9N8
dla beki to ja ludzi w biurowcu na masternoda tego namawiam , dla zabawy żeby poznać technologię
Spoiler:
i ta bańka najbardziej przypomina jak dla mnie 2017 i ładowanie pod korek wszystkiego , wtedy to był początek ico i małpek a dzisiaj piesek , małpka , śmieszny ludzik , cokolwiek co zrobi 10000 % https://coinmarketcap.com/pl/view/memes/
Ostatnio zmieniony wtorek, 5 marca 2024, 13:22 przez bitup, łącznie zmieniany 1 raz.
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 3061
Rejestracja: 7 września 2017
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sens » wtorek, 5 marca 2024, 13:18

Tak się kończy brak rozsądku ;)

Obrazek

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 20 grudnia 2023
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Gural » wtorek, 5 marca 2024, 13:23

Dziś kumpel pojechał pożyczyć na krypto kasę 😆

Chyba ludzie uwierzyli wkoncu że to będzie pompowało bez końca, czyli czekamy na korektę, pewność zawsze źle się kończy ;)

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: JacekW_BB » wtorek, 5 marca 2024, 13:26

Nawet, jak wchodzi teraz ulica (dotąd słyszę tu dowody anegdotyczne) to nie oznacza od razu końca hossy. A najwyżej korektę.
Przed nami ETF na ETH, halving, dalsze zakupy ETF-ów BTC i cięcia stóp proc. przez Fed.

Odnoszę wrażenie, że wszystko skończy się tak jak dotąd - ci, którzy najbardziej komplikowali sprawę, stracili.

Początkujący
Posty: 173
Rejestracja: 21 stycznia 2023
Reputacja: 263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel2 » wtorek, 5 marca 2024, 13:31

JacekW_BB pisze: wtorek, 5 marca 2024, 13:26ci, którzy najbardziej komplikowali sprawę, stracili.
a ci którzy realizowali zyski... zyskali 8-)

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: gmotyw » wtorek, 5 marca 2024, 13:32

rubel2 pisze: wtorek, 5 marca 2024, 13:31a ci którzy realizowali zyski... zyskali


zaraz będzie korekta to dokupimy i ponownie na wzroście zyskamy

Początkujący
Posty: 173
Rejestracja: 21 stycznia 2023
Reputacja: 263
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel2 » wtorek, 5 marca 2024, 13:34

gmotyw pisze: wtorek, 5 marca 2024, 13:32zaraz będzie korekta to dokupimy i ponownie na wzroście zyskamy
ja bym nic nie kupowal, czy bedzie korekta, czy nie. Moze jakieś poszczególne alty jeszcze.

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 20 grudnia 2023
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Gural » wtorek, 5 marca 2024, 13:36

Dlaczego rubel2?

Początkujący
Posty: 173
Rejestracja: 21 stycznia 2023
Reputacja: 263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel2 » wtorek, 5 marca 2024, 13:37

@Gural bo czas na zakupy był, cały 2023. Przynajmniej dla mnie. Ale niech każdy sobie robi co chcę ze swoją kasą.

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: gmotyw » wtorek, 5 marca 2024, 13:39

rubel2 pisze: wtorek, 5 marca 2024, 13:34ja bym nic nie kupowal, czy bedzie korekta, czy nie. Moze jakieś poszczególne alty jeszcze.

ja jestem ciekawy jak sobie ETH poradzi, takie 35/40 tyś PLN jest całkiem realne do zrobienia, poprzednie ~20

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1827
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » wtorek, 5 marca 2024, 13:43

rubel2 pisze: wtorek, 5 marca 2024, 13:34ja bym nic nie kupowal, czy bedzie korekta, czy nie

najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Początkujący
Posty: 173
Rejestracja: 21 stycznia 2023
Reputacja: 263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel2 » wtorek, 5 marca 2024, 14:07

@bitup ta, wdziałem zenka :lol:



Ciekawe czy gancarz indykejtor w koncu wybije szczyty 8-)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości