Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » piątek, 23 lutego 2024, 10:11

Warto też obserwować tether'ka :D Kapitalizacja około 100 miliardów dolarów, technicznie patrząc na wykres, dopiero teraz powinna zacząć się faza dynamiczny, stromych wzrostów i potencjalny zasięg cup and handle jakieś 140MLD-160MLD$ :D Ewentualnie też obserwować to: https://www.federalreserve.gov/releases ... efault.htm :D Co do samych ETF to raczej zbyt krótki horyzont, raczej przydałby się dane z kilku miesięcy, więc co najwyżej można jakoś grać na szybkie swingi :D

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 79
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ao1989 » piątek, 23 lutego 2024, 10:22

anagamidev pisze: piątek, 23 lutego 2024, 10:11Warto też obserwować tether'ka Kapitalizacja około 100 miliardów dolarów
Szanowny Panie @anagamidev - za coś trzeba puścić shorty.

Pozdrawiam serdecznie.

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 17 maja 2021
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: nowystary » piątek, 23 lutego 2024, 11:44

A czy nikt z was nie myśli, że faktycznie możemy mieć tą przedwczesną bańkę i że będą chcieli rozegrać wszystko do listopada 2024 ? Wtedy wybory w USA i jest spora szansa, że może wygrać Trump, a to może mocno negatywnie namieszać w sytuacji geopolitycznej i na rynkach światowych...

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 20 lutego 2024
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sockpuppet13 » piątek, 23 lutego 2024, 12:34

ao1989 pisze: piątek, 23 lutego 2024, 10:22za coś trzeba puścić shorty.
Taa tylko historycznie byly to longi. Prawdziwe, ale co dla niektorych smutne jezeli juz w jakikolwiek sposob to tak odnosic.

Ja jednak czuje ze spadnie, pepe odpala, patrzac na wykres "to musi jebnac", etfy skonczyly pompowac, na ut i x mowia ze "poleci", sprzedaje i lykam szorciki za kaske z tetrka!

EDIT: czy mozna prosic o nakiete - "czy twoj kot uwaza, ze jebnie?" tak/nie, dziekuje.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 79
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ao1989 » piątek, 23 lutego 2024, 12:45

sockpuppet13 pisze: piątek, 23 lutego 2024, 12:34Taa tylko historycznie byly to longi.
Szanowany Panie @sockpuppet13, nie zawsze. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.

Pozdrawiam serdecznie

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 20 lutego 2024
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sockpuppet13 » piątek, 23 lutego 2024, 12:52

ao1989 pisze: piątek, 23 lutego 2024, 12:45Szanowany Panie @sockpuppet13, nie zawsze. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.
Nie pisalem, ze zawsze w kazdym okresie i w kazdje skali, tylko ze historycznie, nanies topy na wykres, nikogo nie wprowadzam w blad, prosze mi tu niczego takiego nie zarzucac bo ja nie gram w pingponga, ale moge...


ao1989 pisze: piątek, 23 lutego 2024, 10:22za coś trzeba puścić shorty.
Jakie shorty, keidy, prosze nie wprowadzac ludzi w blad.

EDIT:
sockpuppet13 pisze: piątek, 23 lutego 2024, 12:52Prawdziwe, ale co dla niektorych smutne jezeli juz w jakikolwiek sposob to tak odnosic.

Aby byla jasnosc, to odnosilo sie do plusika, ktory Pan dostal a nie konkretnie Pana odpowiedzi. Pozdrawiam.

Dodano po 19 minutach 14 sekundach:
Jessszu te noze od dolu, to zaraz zleci, amerykanie chca wyssac kase ze swiata na prowadzenie wojny, ta mini konsolka 50-53 wprowadza tyle zamieszania a mialo juz leciec, tymczasem alt seson w pelni ale to wieszczy koniec wzrostow i potem juz tylko kaplica, czujem to calym sobom. Kref sie bedzie lac.

[do admina, prosze nie kasowac postu, bo to sa moje odczucia a one sa bardzo istotne podczas gry w bitakojna - tu sie cala strategia na tym opiera proszem Pana]

Te emocje mnie wykoncza chyba przerzuce sie na kawe albo pharme...

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: JacekW_BB » piątek, 23 lutego 2024, 13:39

nowystary pisze: piątek, 23 lutego 2024, 11:44 A czy nikt z was nie myśli, że faktycznie możemy mieć tą przedwczesną bańkę i że będą chcieli rozegrać wszystko do listopada 2024 ? Wtedy wybory w USA i jest spora szansa, że może wygrać Trump, a to może mocno negatywnie namieszać w sytuacji geopolitycznej i na rynkach światowych...
W analogicznym okresie 2020 r. wglądało to podobnie - idziemy jak po sznurku. Wybory w USA w praktyce niewiele zmienią - to tylko teatr - kierunek polityki poszczególnych mocarstw został obrany.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 23 lutego 2024, 15:14

nowystary pisze: piątek, 23 lutego 2024, 11:44A czy nikt z was nie myśli, że faktycznie możemy mieć tą przedwczesną bańkę i że będą chcieli rozegrać wszystko do listopada 2024 ? Wtedy wybory w USA i jest spora szansa, że może wygrać Trump, a to może mocno negatywnie namieszać w sytuacji geopolitycznej i na rynkach światowych...
Ja piszę o takiej możliwości już od jakiegoś czasu ze względu na ETFy.

JacekW_BB pisze: piątek, 23 lutego 2024, 13:39W analogicznym okresie 2020 r. wglądało to podobnie - idziemy jak po sznurku.
Co tu jest podobnego?

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 79
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ao1989 » piątek, 23 lutego 2024, 15:21

Szanowni Państwo.

Czy naprawdę nie widza Państwo pewnych analogii do listopada 2022 gdzie większość rynku czekała na słynne 12k, tak jak teraz większość rynku czeka na ATH? Ta sama wiara, ale przeciwny wektor kursu BTC. Czas oczyszczenia nadchodzi. W weekend zobaczymy 48k, a to dopiero początek wielomiesięcznej korekty przed właściwymi wzrostami w Q4.

@fusywszklanejkuli Szanowny Panie, co mówią Pana fusy w szklanej kuli?

Pozdrawiam serdecznie


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
26
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » piątek, 23 lutego 2024, 15:25

Najważniejsze w grze w Bitcoina jest rozszyfrowanie poczynań grubasów. Teraz na przykład realizują oni ETF-owy plan, nieprzypadkowo opracowany już rok temu, kiedy trwała kampania SEC przeciwko krypto, a tak naprawdę zastanawiano się, w jaki sposób najlepiej zmanipulować i pozbawić bitcoinów ludzi światka krypto. Na tajnej naradzie z udziałem Larry'ego Finka, Abigail Johnson i Michaela Sonnensheina zapadły przy cygarach i koniaku kluczowe ustalenia. Koniaku było więcej niż cygar, ustalenia były zatem dość płynne i rozmyte. Na szczęście Abigail nie pije, więc notowała, i tylko dlatego na drugi dzień było wiadomo, co właściwie zostało postanowione. Na tej podstawie przygotowano potem szczegółowy harmonogram ile w danym dniu dany fundusz ma zaraportować fałszywych napływów lub odpływów. Ma to wywołać najpierw euforię dziecinnie naiwnych krypto leszczy, którym się wydaje, że patrzą na prawdziwe dane o gigantycznym popycie, a później katastrofalny krach, napędzany rzekomym masowym wycofywaniem środków z ETF-ów oraz nagonką antykrypto zorganizowaną przez SEC, polityków i media, czego próbę i przedsmak mieliśmy rok temu. Kiedy w okolicach $10k wszyscy, nawet najtwardsi hodlerzy, ostatecznie uznają, że tym razem to już na pewno koniec Bitcoina, a anagamidev skasuje sygnaturkę i zacznie używać kropki zamiast :D, fundusze rozpoczną agresywny skup pod kolejną bańkę, nie dając krypciarzom szans na korzystne odkupienie wyrzuconych w panice bitcoinów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 23 lutego 2024, 15:25

ao1989 pisze: piątek, 23 lutego 2024, 15:21Czy naprawdę nie widza Państwo pewnych analogii do listopada 2022 gdzie większość rynku czekała na słynne 12k
Szanowny Panie,
widać teraz pewne analogie do 2022, wtedy większość rynku czekała na słynne 12k, teraz większość rynku czeka na ogromną korektę.

Pozdrawiam, życzę miłego weekendu.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 79
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ao1989 » piątek, 23 lutego 2024, 15:29

ergorg pisze: piątek, 23 lutego 2024, 15:25Szanowny Panie,
widać teraz pewne analogię do 2022, wtedy większość rynku czekała na słynne 12k, teraz większość rynku czeka na ogromną korektę.

Szanowny Panie. Trzeba byś ślepcem, żeby nie dostrzec że sentyment na rynku jest ultrabyczy i przeważa narracja o ATH i ETF które spowodują szybszą hosse, bez żadnej głębszej korekty. Idealny czas na oczyszczenie. Nie wiem na jakiej podstawie uważa Pan, że "większość rynku czeka na korektę". Otóż nie, większość rynku czeka na ATH.

" [...] wtedy przystąpili do Niego uczniowie i rzekli: «Wiesz, że faryzeusze zgorszyli się, gdy usłyszeli to powiedzenie?» On zaś odrzekł: «Każda roślina, której nie sadził mój Ojciec niebieski, będzie wyrwana. Zostawcie ich! To są ślepi przewodnicy ślepych. Lecz jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną"

@fusywszklanejkuli dziękuję Panu, za wypowiedź. Aż naszła mnie chęć na lampeczkę koniaczku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » piątek, 23 lutego 2024, 15:31

ergorg pisze: piątek, 23 lutego 2024, 15:25teraz większość rynku czeka na ogromną korektę.
Chwileczkę...większość nie czeka na ATH i 100k? A moja większość jest mojsza niż Twojsza :mrgreen:

A tak serio to "czekanie" na korektę to za dużo powiedziane. Wątpię, że to jest chciejstwo "peroniarzy" tylko stwierdzenie faktu, że rynek jest zbyt mocno zbyt wcześnie nagrzany.

Dodano po 9 minutach 47 sekundach:
ergorg pisze: piątek, 23 lutego 2024, 15:40nie, w mojej bańce informacyjnej większość oczekuje korekty, im głębsza tym lepiej. Co poradzić.
Moja bańka jest mojsza :mrgreen:
Ostatnio zmieniony piątek, 23 lutego 2024, 15:43 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 74
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pomocny » piątek, 23 lutego 2024, 15:43

ao1989 pisze: piątek, 23 lutego 2024, 15:21Czy naprawdę nie widza Państwo pewnych analogii do listopada 2022 gdzie większość rynku czekała na słynne 12k, tak jak teraz większość rynku czeka na ATH? Ta sama wiara, ale przeciwny wektor kursu BTC. Czas oczyszczenia nadchodzi. W weekend zobaczymy 48k, a to dopiero początek wielomiesięcznej korekty przed właściwymi wzrostami w Q4.
Widzę analogię.
Podobnie jak w listopadzie 2022 mogliśmy spadać lub iść w górę, tak samo teraz możemy spadać lub iść w górę :lol:
Podobnie jak wtedy, także teraz obrany kierunek jest mi obojętny.
Nie czekam na ATH i 100k$. Nie czekam także na mitycznie niskie poziomy, które nigdy się nie zrealizują.
Pójdziemy w górę to fajnie, będzie korekta, też dobrze, bo będę mógł dokupić taniej. Jedna różnica jest - teraz mam nieco altów, w większości AI. Może jestem naiwny, ale jestem przekonany, że nawet po korekcie która może nastąpić i tak ich cena będzie wyżej niż w momencie ich zakupu. Całkiem możliwe też, że niektóre z nich pójdą swoją drogą i gdy btc będzie spadać, one będą rosły. Nie byłoby to nic niezwykłego.

Mimo, że obrany kierunek jest mi obojętny, to bardziej ucieszy mnie powolny ruch w górę.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 25 sierpnia 2014
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: huba » piątek, 23 lutego 2024, 15:44

ao1989 pisze: piątek, 23 lutego 2024, 15:21Czy naprawdę nie widza Państwo pewnych analogii do listopada 2022 gdzie większość rynku czekała na słynne 12k, tak jak teraz większość rynku czeka na ATH? Ta sama wiara, ale przeciwny wektor kursu BTC. Czas oczyszczenia nadchodzi. W weekend zobaczymy 48k, a to dopiero początek wielomiesięcznej korekty przed właściwymi wzrostami w Q4.

Wydaje się być to za proste, a takie przeceny raczej byłby tylko okazją dla ulicy :) Korekta pewnie przyjdzie, ale nie z tych poziomów, gdzie każdy widzi ewidentny popyt BTC przez grube ryby.
W przeszłości na początku cyklu sentyment byczy nie zawsze zwiastował spadek, pomimo mniej sprzyjających wiatrów w porównaniu do teraz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 79
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ao1989 » piątek, 23 lutego 2024, 16:35

huba pisze: piątek, 23 lutego 2024, 15:44Wydaje się być to za proste, a takie przeceny raczej byłby tylko okazją dla ulicy
Szanowny Panie, a nie wydaje się Panu za proste to, że od razu polecimy ATH dając tej ulicy tak imponujące zyski?
huba pisze: piątek, 23 lutego 2024, 15:44gdzie każdy widzi ewidentny popyt BTC
A czy to że każdy widzi ewidentny popyt nie jest dla Pana lamką ostrzegawczą, że to zbyt bycze i czas wyleszczyć 95% portfeli na zysku?
huba pisze: piątek, 23 lutego 2024, 15:44W przeszłości na początku cyklu sentyment byczy nie zawsze zwiastował spadek
Pełna zgoda, dlatego mimo moich prognoz dotyczących korekt nie wykluczam scenariuszu z ATH (10-20% szans według mnie).

Pozdrawiam serdecznie.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1826
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » piątek, 23 lutego 2024, 16:51

ao1989 pisze: piątek, 23 lutego 2024, 16:35 Szanowny Panie, a nie wydaje się Panu za proste to, że od razu polecimy ATH dając tej ulicy tak imponujące zyski?

Ja pozwolę sobię odpowiedzieć , a nie posiadam btc i nie mam żadnej pozycji , wolę alty
ulicy dali już zarobić ponieważ każdy oszołom z tego btc robi bfd , dca , hodl i są po 200 % na plusie zapewne niektórzy i to akurat nie jest argument bo co tutaj mają do zaproponowania jeszcze za % na tym btc :arrow: w szczytowaniu tutaj co piszą o tym 100 k to tylko 100%
ao1989 pisze: piątek, 23 lutego 2024, 16:35 A czy to że każdy widzi ewidentny popyt nie jest dla Pana lamką ostrzegawczą, że to zbyt bycze i czas wyleszczyć 95% portfeli na zysku?

żeby wyleszczyć trzeba by to posłać pod ziemię i to nie jest żadne 40 czy 30 k a poziomy gdzie wchodzili czyli te 15 k+ czy nawet mniej , nawet mogą to podładować i @fetek się wczoraj pytał o informacje odnośnie indexowania portfeli , gdzie ustawa nad kopalniami i sprzętem jest już .. Coś innego się wydarzy , na btc przy tym co się dzieje na rynkach i akcjach jest mniej ludzi jak zawsze , a i nieszczególnie tematy jest na tyle podniecający po tylu latach żeby ktoś o tym nie słyszał i miał akurat teraz przyjść tutaj a nie pójść gdzie bezpieczniej
Sam zachodzę w głowę jaka będzie bramka nr 3 , bo to nie będzie żadna z tych dwóch co omawiacie spadnie / wzrośnie :arrow: żeby zrobić rozpierduchę fanom kryptowalut to i efekt to trzeba to zaprowadzić albo na 1 000 000 $ lub 1$ , inaczej mało kto się tym emocjonuje w dobie AI , pieniędzy wlewających się pociągami na wszystkie indexy świata czy pociągiem pancernym z 600 miliardami zł które jadą do Polski i GPW
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 846
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 486
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » piątek, 23 lutego 2024, 17:39

Bardzo ale to bardzo trudno uwierzyć, aby to mogło spaść poniżej 20k. Nie ma rzeczy niemożliwych, ale nie wiem co by się musiało wydarzyć, aby sięgnęło tak nisko. Chyba wojna na Tajwanie albo coś innego dużego, jakaś gruba rzeź finansowa w USA.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 120
Rejestracja: 2 maja 2021
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fledermaus » piątek, 23 lutego 2024, 17:48

Słyszeliście już o aresztowaniu właściciela kantoru krypto?


Ktoś kupił u niego kryptowaluty i przelał oszustom. Prokuratorzy na szkoleniu dostali nakaz stawiania zarzutów współudziału w oszustwie jeśli transakcja była poniżej €1000 i nie wykonano KYC gdy ustawa tego nawet nie wymaga... :shock:

upp
Początkujący
Posty: 89
Rejestracja: 9 sierpnia 2022
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: upp » piątek, 23 lutego 2024, 17:59

Do aktualności o opinii EU o BTC, oraz informacji o aresztowaniu kantorowca można dodać jeszcze komunikat GIIF https://www.gov.pl/web/finanse/komunika ... irtualnych

Ciekawe jak MiCA wpłynie na rynek krypto, gdy nawet będą problemy z trzymaniem krypto na swoim portfelu.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 30 gości