Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1827
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » poniedziałek, 19 lutego 2024, 08:50

Hoyden pisze: poniedziałek, 19 lutego 2024, 00:59kto z was tutaj na forum ma jakiekolwiek skałki złota co

Prawdopodobnie każdy pomimo swoich pierdollo o wyższości btc
Hoyden pisze: poniedziałek, 19 lutego 2024, 00:59adopcja to pokazuje

Coinbase usuwa natywne płatności Bitcoin z platformy sprzedawców
Coinbase Commerce przestanie wspierać Bitcoin i podobne monety UTXO. Aby używać Bitcoina do płatności, kupujący będą potrzebować konta Coinbase.

LOL p2p electronic cash system
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Weteran
Posty: 13348
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 19 lutego 2024, 08:56

ergorg pisze: poniedziałek, 19 lutego 2024, 07:25ETH już pod 3k$ podchodzi, pewno będą pompować aż do maja i decyzji ws ETFów.


Trochę słabo ostatnio śledziłem sprawy, próbuję to właśnie nadrobić i czytam, że ETF'y powstały w styczniu: https://blockworks.co/news/bitcoin-etfs ... -blackrock

O jakiej decyzji mówisz?

Weteran
Posty: 13348
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 19 lutego 2024, 09:15

Hoyden pisze: poniedziałek, 19 lutego 2024, 00:59ALE.. i tutaj dochodzi coś o czym chyba wszyscy zapominają - czym jest złoto dla ludzi a czym są kryptowaluty dla ludzi. Dalej twierdzę że krypto zadomowi się wśród przeciętnego kowalskiego szybciej - sprawniej - łatwiej - niż całe to złoto i inwestycje z nim związane. Złoto to wynalazek przeszłości, jest dla fanów, dużych kapitałów - rządów które mają gdzie to cholerstwo trzymać i mają co z nim zrobić. Czy przeciętny kowalski jest zainteresowany trzymaniem jakiś skał w domu ? no pewnie że nie, zapytajcie się ludzi na ulicy. czy bita będzie trzymał ? będzie. dlaczego ? bo jest to 10000 razy wygodniejsze - dlatego . A potem kolwalskiego zainteresuje to co jest w bicie użyteczne - wolnościowa wymiana wartości . I nagle go olśni jak tutaj nas dawno olśniło do czego służyć maja krypto, i jak można z krypto wygrywać przeciwko podatkom , systemowi, bankom, itp - słowem zobaczy jak można uratowac kasę przed zaborczym systemem. wtedy się zacznie. A co z papierowym bitcoinem ? ano moim zdaniem zostanie wyparty i odrzucony - nikt świadomy go nie będzie chciał - tak świadomy użytkownik kowalski - ktoś się zaśmieje - no jak kowalski ma się stać świadomy ? ano stanie się bo te informacje w świecie krypto łatwo i szybko się rozchodzą i myślę że kowalski jak kupi papierowego bita to po jakimś czasie zrozumie że należy go wypierdolić i zamienić na prawdziwego takiego na własnym portfelu To się będzie działo na 100 %. Bo dzieje się teraz na naszych oczach. ludzie w krypto szybko się ucza - mimo że tego nie widac to adopcja to pokazuje. W złocie nie mają się czego uczyć bo ich to nie interesuje - jak pisałem wcześniej - a kto z was tutaj na forum ma jakiekolwiek skałki złota co ?? no przyznać się tyle piszecie czasem o tym złocie, porównujecie go do bita, przewyższacie wartość złota, podajecie przykłady, wykresy, fundusze i inne pierdolety - no a kto ma je w chacie ? no kto ? ....................i cisza................ no więc właśnie



O Panie... Nawet nie wiem od czego zacząć, bo mylisz się praktycznie we wszystkim co napisałeś :D

Może od końca: Jak napisał mój przedmówca: myślę, że prawie każdy tutaj ma "skałki złota". Ja mam. Większość moich bliskich znajomych (kompletnie nie związanych z krypto), którzy mają co najmniej kilkadziesiąty tys. oszczędności ma złoto fizyczne. Nawet moja babcia ciułająca emeryturę kupowała złoto (i dolary) :)

Dalej: nie wiem w jakiej bańce siedzisz, ale złoto było przetrwalnikiem wartości od tysięcy lat, a Bitcoin ma 10 lat. Bardzo liczę, że zostanie "cyfrowym złotem" naszych czasów, ale nie mam wątpliwości, że 99% ludzi wybralaby lśniący kawałek metalu a nie bity. I tak zostanie jeszcze długo. Dość spojrzeć na państwa: jaka część rezerw banków to zloto w sztabkach, a jaka to kryptowaluty? ;)
Więc złoto nie musi "się zadomawiać" u przeciętnego Kowalskiego, bo jest zadomowione od zawsze.

Dalej: Kowalskiego nie zainteresuje "wolnościowa wymiana własności", bo kryptowaluty takiej nie zapewnią. Bo rządzący systemem finansowym na to nie pozwolą. Jeśli jakieś krypto stanie się popularne w "wolnościowej wymianie własności", będzie mogło to zapewnić i ominąć oficjalne kanały, zostanie zbanowane. Podatki mają być szczelne i skutecznie ściągane, system finansowy ma być stabilny.

Dalej: Kowalski nie "wypierdoli papierowego bita na 100%". Wprost przeciwnie. Jeśli Bitcoin trafi "pod strzechy", to w zdecydowanej większości będzie się obracać jego papierowymi certyfikatami. "To się będzie działo na 100 %." ;) Skąd to wiem? Bo to już miało raz miejsce w przeszłości: papierowe pieniądze zastąpiły złoto. Ludzie zawsze wybierają wygodę, nawet kosztem bezpieczeństwa. Nawet przy gorszych warunkach i większych kosztach. A ludzie dziś są jeszcze bardziej wygoni. I chętnie dopłacą byle ktoś zdjął z nich odpowiedzialność. Nawet za własne pieniądze. 99% ludzi nie będzie chciało instrumentu, w którym można bezpowrotnie utracić wszystkie środki robiąc błąd techniczny w przelewie.
Chcesz przykład z innej branży: gry na Steam. Chyba każdy już wie, że gry kupowane na Steam nie należą do niego. Platforma może w każdej chwili je zablokować, usunąć. I co? Ile procent rynku na Valve (Steam) a ile platformy pozwalające ściągnąć sobie instalkę gry bez DRM (Humble Bundle, GOG)? Wygoda, aktualizacje same się robią, można sobie poprzeglądać... Ludzie nawet dopłacają by mieć grę na Steam, a nie instalkę do ręcznej instalacji.


Podsumowując krótko: jesteś pasjonatem i marzycielem. To miło, ale rzeczywistość jest daleka od marzeń.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 19 lutego 2024, 09:17 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 19 lutego 2024, 09:16

ekonokomik pisze: poniedziałek, 19 lutego 2024, 08:56O jakiej decyzji mówisz?
ETFy na ETH

Dodano po 1 minucie 2 sekundach:
ekonokomik pisze: poniedziałek, 19 lutego 2024, 09:15 Jak napisał mój przedmówca: myślę, że prawie każdy tutaj ma "skałki złota". Ja mam. Większość moich bliskich znajomych (kompletnie nie związanych z krypto), którzy mają co najmniej kilkadziesiąty tys. oszczędności ma złoto fizyczne.
Moi znajomi natomiast z którymi dzialam Paul Crow i Kyudo właśnie w ostatnim czasie zamienili złoto na BTC. (Sam nie posiadam złota)

Wrzucę jeszcze raz to:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 13348
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 19 lutego 2024, 09:20

ergorg pisze: poniedziałek, 19 lutego 2024, 09:17Moi znajomi natomiast z którymi dzialam Paul Crow i Kyudo właśnie w ostatnim czasie zamienili złoto na BTC.


Ale była to decyzja inwestycyjna (w oczekiwaniu na nadchodzącą bańkę) czy, zastąpili zloto Bitcoinem w jego funkcji przetrwalnika wartości?
I czy zamienili całe złoto na BTC? W moich oszczędnościach złoto stanowi kilkanaście procent portfela. Traktuję je raczej jako długoterminowe ubezpieczenie na każdą, nawet najgorszą okoliczność.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 19 lutego 2024, 09:29

ekonokomik pisze: poniedziałek, 19 lutego 2024, 09:20le była to decyzja inwestycyjna (w oczekiwaniu na nadchodzącą bańkę) czy, zastąpili zloto Bitcoinem w jego funkcji przetrwalnika wartości?
I czy zamienili całe złoto na BTC? W moich oszczędnościach złoto stanowi kilkanaście procent portfela. Traktuję je raczej jako długoterminowe ubezpieczenie na każdą, nawet najgorszą okoliczność.
Spekulacyjna, ludzie jak kaczki polecą tam gdzie są większe wzrosty a te ruchy już widać na ETFach, do tego łatwiej wywieźć BTC w razie wojny aniżeli złoto.

"Zmiany w moim portfelu:
- Po wielu latach zdecydowałem się zlikwidować pozycję złota fizycznego w Szwajcarii - jedna z moich gorszych inwestycji. Z złota się w końcu wyrasta 😅"

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9210
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7041
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 19 lutego 2024, 10:35

ekonokomik pisze: poniedziałek, 19 lutego 2024, 09:15Dalej: nie wiem w jakiej bańce siedzisz, ale złoto było przetrwalnikiem wartości od tysięcy lat, a Bitcoin ma 10 lat. Bardzo liczę, że zostanie "cyfrowym złotem" naszych czasów, ale nie mam wątpliwości, że 99% ludzi wybralaby lśniący kawałek metalu a nie bity. I tak zostanie jeszcze długo.
Wydaje mi się, że trochę zatrzymałeś się na etapie raczkującego Bitcoin'a 10 lat temu :D BTC już dawno stał się globalnym aktywem, regularnie we wszystkich serwisach finansowych jest wzmiankowany, akceptacja ETF daje dodatkowego boost'a :D I właśnie BTC też prawdopodobnie będzie jeszcze 100-1000 lat święcił triumfy jako GOLD 2.0; dopiero jak pojawi się GOLD 3.0 będzie wytracał swój impet :D Problem z złotem jest taki, że jest go bardzo dużo w kosmosie i to, że pewnie cała Afryka na nim siedzi, technologia idzie do przodu, więc pewnie koszty wydobycia, odnajdywania nowych złóż czy jego kreacji będą maleć; dwa ma już bardzo dużą kapitalizację, więc jakieś +100% to wg. mnie to jest perspektywa 10-20 lat, żeby na tym coś zarobić :D Może się mylę i zrobi te 500-1000%, aczkolwiek wg. mnie większe szanse ma na to BTC, który wg. mnie osiągnie wartość 1M-10M$ i stanie się po prostu nudny, aczkolwiek dzięki swojej ograniczonej podaży, będzie dużo lepszym przechowywaczem wartości :D


Ostatnio zmieniony poniedziałek, 19 lutego 2024, 10:49 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 13348
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 19 lutego 2024, 10:45

Widzę, że fala optymizmu mnie dzisiaj nakryje ;)

Chciałem tylko zwrócić uwagę, na dwie rzeczy:
- oprócz USD i Funta chyba mało która z walut będących na topie 100 lat temu dziś nadal istnieje (nie mówiąc już o 1000 lat),
- przy cenie $10 mln. za BTC kapitalizacja "fizycznych" Bitcoinów wyniosłaby około 210 bilionów USD, czyli 10x więcej niż roczne PKB USA. O rozmaitych instrumentach pochodnych nawet nie wspomnę.

Tymczasem złoto fizyczne, ten "barbarzyński relikt", jest w użyciu od kilku tys. lat i nadal zapełnia skarbce wszystkich państw świata.
Bitcoin jest w użyciu od 14 lat.

Pozwolicie więc, że poczekam z fetowaniem zastąpienia złota przez Bitcoina ;)

Początkujący
Posty: 173
Rejestracja: 21 stycznia 2023
Reputacja: 263
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel2 » poniedziałek, 19 lutego 2024, 10:57

Do końca lutego okolice 58k a potem dłuższa korekta i boczniak :twisted:

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » poniedziałek, 19 lutego 2024, 11:02

anagamidev pisze: poniedziałek, 19 lutego 2024, 10:35będzie jeszcze 100-1000 lat święcił triumfy jako GOLD 2.0
100-1000lat :shock: oj widzę w wątku powoli etap irracjonalnej euforii ... ale jeszcze trochę to potrwa , jak w każdym poście będą takie treści wtedy czas aby się zwijać.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9210
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7041
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 19 lutego 2024, 11:21

@koparki przecież BTC będzie istniał rok może dwa i później spadnie do 0 i skończy się rynek crypto, right? :D Tak długo jak będzie istniał Internet tak długo będzie istniał BTC czyli jedyny zdecentralizowany i działający pieniądz cyfrowy :D

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 5 listopada 2022
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Hoyden » poniedziałek, 19 lutego 2024, 13:32

ekonokomik pisze: poniedziałek, 19 lutego 2024, 09:15
Hoyden pisze: poniedziałek, 19 lutego 2024, 00:59ALE.. i tutaj dochodzi coś o czym chyba wszyscy zapominają - czym jest złoto dla ludzi a czym są kryptowaluty dla ludzi. Dalej twierdzę że krypto zadomowi się wśród przeciętnego kowalskiego szybciej - sprawniej - łatwiej - niż całe to złoto i inwestycje z nim związane. Złoto to wynalazek przeszłości, jest dla fanów, dużych kapitałów - rządów które mają gdzie to cholerstwo trzymać i mają co z nim zrobić. Czy przeciętny kowalski jest zainteresowany trzymaniem jakiś skał w domu ? no pewnie że nie, zapytajcie się ludzi na ulicy. czy bita będzie trzymał ? będzie. dlaczego ? bo jest to 10000 razy wygodniejsze - dlatego . A potem kolwalskiego zainteresuje to co jest w bicie użyteczne - wolnościowa wymiana wartości . I nagle go olśni jak tutaj nas dawno olśniło do czego służyć maja krypto, i jak można z krypto wygrywać przeciwko podatkom , systemowi, bankom, itp - słowem zobaczy jak można uratowac kasę przed zaborczym systemem. wtedy się zacznie. A co z papierowym bitcoinem ? ano moim zdaniem zostanie wyparty i odrzucony - nikt świadomy go nie będzie chciał - tak świadomy użytkownik kowalski - ktoś się zaśmieje - no jak kowalski ma się stać świadomy ? ano stanie się bo te informacje w świecie krypto łatwo i szybko się rozchodzą i myślę że kowalski jak kupi papierowego bita to po jakimś czasie zrozumie że należy go wypierdolić i zamienić na prawdziwego takiego na własnym portfelu To się będzie działo na 100 %. Bo dzieje się teraz na naszych oczach. ludzie w krypto szybko się ucza - mimo że tego nie widac to adopcja to pokazuje. W złocie nie mają się czego uczyć bo ich to nie interesuje - jak pisałem wcześniej - a kto z was tutaj na forum ma jakiekolwiek skałki złota co ?? no przyznać się tyle piszecie czasem o tym złocie, porównujecie go do bita, przewyższacie wartość złota, podajecie przykłady, wykresy, fundusze i inne pierdolety - no a kto ma je w chacie ? no kto ? ....................i cisza................ no więc właśnie



O Panie... Nawet nie wiem od czego zacząć, bo mylisz się praktycznie we wszystkim co napisałeś :D
Może od końca: Jak napisał mój przedmówca: myślę, że prawie każdy tutaj ma "skałki złota". Ja mam. Większość moich bliskich znajomych (kompletnie nie związanych z krypto), którzy mają co najmniej kilkadziesiąty tys. oszczędności ma złoto fizyczne. Nawet moja babcia ciułająca emeryturę kupowała złoto (i dolary) :)
no i chwała Ci za to. znalazł się jakiś jeden. ok czekam na następnych. jak to się mówi - jedna jaskółka .... :-)
Dalej: nie wiem w jakiej bańce siedzisz, ale złoto było przetrwalnikiem wartości od tysięcy lat, a Bitcoin ma 10 lat. Bardzo liczę, że zostanie "cyfrowym złotem" naszych czasów, ale nie mam wątpliwości, że 99% ludzi wybralaby lśniący kawałek metalu a nie bity. I tak zostanie jeszcze długo. Dość spojrzeć na państwa: jaka część rezerw banków to zloto w sztabkach, a jaka to kryptowaluty? ;)
Więc złoto nie musi "się zadomawiać" u przeciętnego Kowalskiego, bo jest zadomowione od zawsze.
Dobrze napisałeś - "BYŁO" . to przeszłość już w dobie krypto. Serio, 99 % ludzi ? bzdura. to zrób sondę i połaź po ulicy i popytaj czy ktoś ma złoto z ankietowanych a kto ma bitcoina, to że ludzie Ci powiedzą że może i wybrali by złoto to jedno, ale to takie pierdolenie, bo go nie wybiorą ostatecznie bo to lenie śmierdzące i kupno i trzymanie złota jest niewygodne a tym bardziej sprzedaż, do tego dochodzi rejestracja , mogą ci go zabrać skarbowo, przy sprzedaży musisz pokazać papiery , próby itp słowem to średniowiecze. Prędzej więcej ankietowanych będzie miało bita niż złoto . I tak dalej twierdzę że w przyszłości zadomowi się to co wygodne czyli bitek a nie jakiś kawałek metalu.
Dalej: Kowalskiego nie zainteresuje "wolnościowa wymiana własności", bo kryptowaluty takiej nie zapewnią. Bo rządzący systemem finansowym na to nie pozwolą. Jeśli jakieś krypto stanie się popularne w "wolnościowej wymianie własności", będzie mogło to zapewnić i ominąć oficjalne kanały, zostanie zbanowane. Podatki mają być szczelne i skutecznie ściągane, system finansowy ma być stabilny.
I tu już mam odpowiedź z kim mam do czynienia. Kolejny obrońca systemu , podatków, US i całego tego gówna które upada na naszych oczach ? aha serio ? :-) Następny co pisze o jakimś magicznym "banowaniu" krypto ? Pomijam że to fizycznie nie możliwe i nigdy się nie stanie, to siedzę na tyle długo w rynku że o tym magicznym banowaniu już słyszałem setki razy. No chiny zbanowały. przepraszam co zbanowały ? za przeproszeniem co CI zbanują ? Dziś jak chcę to anonimowo sprzedaję bita za 500 tys zł w gotówce i nawet nikt się nie dowie że go sprzedałem. NIKT. ja nie mówię już o przewaleniu milionów w krypto anonimowo. da się :) od tego są krypto przecież . Ja już nie będę Ci tu pisał o sposobach, bo to nie ten temat dyskusji teraz, ale powiem jedno - zawsze znajdzie się ktoś kto kupi od Ciebie btc i to będzie już tylko rosło w górę a nie malało a rządy to sobie mogą banować konta na FB jedynie .i to jest ta siła kryptowalut o której dowiadują się co chwilę właśnie szarzy kowalscy. skoro ja wiem jak to zrobić to myślisz że ktoś inny się nie dowie ? serio ? :-)
Dalej: Kowalski nie "wypierdoli papierowego bita na 100%". Wprost przeciwnie. Jeśli Bitcoin trafi "pod strzechy", to w zdecydowanej większości będzie się obracać jego papierowymi certyfikatami. "To się będzie działo na 100 %." ;) Skąd to wiem? Bo to już miało raz miejsce w przeszłości: papierowe pieniądze zastąpiły złoto. Ludzie zawsze wybierają wygodę, nawet kosztem bezpieczeństwa. Nawet przy gorszych warunkach i większych kosztach. A ludzie dziś są jeszcze bardziej wygoni. I chętnie dopłacą byle ktoś zdjął z nich odpowiedzialność. Nawet za własne pieniądze. 99% ludzi nie będzie chciało instrumentu, w którym można bezpowrotnie utracić wszystkie środki robiąc błąd techniczny w przelewie.
Chcesz przykład z innej branży: gry na Steam. Chyba każdy już wie, że gry kupowane na Steam nie należą do niego. Platforma może w każdej chwili je zablokować, usunąć. I co? Ile procent rynku na Valve (Steam) a ile platformy pozwalające ściągnąć sobie instalkę gry bez DRM (Humble Bundle, GOG)? Wygoda, aktualizacje same się robią, można sobie poprzeglądać... Ludzie nawet dopłacają by mieć grę na Steam, a nie instalkę do ręcznej instalacji.
Oczywiście na początku tak będzie ale zobaczy że jego kolega ma prawdziwy portfel i zapyta go co to . Dalej , zobaczy że jego btc zabrała skarbówka z konta etf a koledze nie zabrała i zapyta jak to zrobił. Dalej, zobaczy że w mediach w internecie piszą coś magicznego o własnych portfelach sprzętowych i że należy trzymać klucze prywatne u siebie. Zobaczy tak samo jak ze złotem - zapytaj ludzi czy wolą papierowe złoto czy fizyczne w skarpecie ? ja rozumiem że wygoda i propaganda może spowodować że ludzie najpierw bedą kupować papierowego btc bo to będzie dla nich wygodne i jasne tak się musi stać aby adopcja poszła w górę, ale zapewniam cię że szybko rządy i banki im pokażą że zrobili ogromny bład , bardzo szybko bo to nie będzie jak ze złotem . Informacje w krypto przewalają się miliardy lata świeltne szybciej od info o złocie, świadomość kryptowaluciarzy jest bardzo duża , ludzie jak odczują na własnej skórze co oznacza papier od prawdziwych kluczy prywatnych , dlaczego ? bo idzie zamordyzm. ja to widzę to obudzenie już w świadomości ludzi, już nawet na zwykłych forach kobieta pytała mnie jak uchronić swoją emeryturę bo wie i czuje że po ostanich zmianach mogą jej tą kasę zapierdzielić z konta, i podawałem jej rozwiązania w stylu revolut i krypto - 60 paro letnia kobieta :) A to początek. więc jak ktoś tego nie widzi to jest po prostu ślepy albo... jest obrońcą systemu i nie chce widzieć tego zamordyzmu który nadchodzi ( temat rzeka wraz z CBDC ).
A co do Steam - kiedyś natrafiłem na kilka przykładów wkurzonych - i znowu - ŚWIADOMYCH - graczy - którzy po jakimś czasie walki z tego typu grami ściągneli wreszcie z torenta - w sumie nawet legalnie według prawa - kopię tej gry aby mieć spokój własnie z problemami jakie sprawiały orginały. Jasne - wygoda. tak to daje wygode jak napisałeś. Problem przychodzi w momencie jak ktoś chce sprzedać "swoją" grę która nie jest jego bo jej nie ma.. tylko dostęp do konta - tu pojawia się odwieczny problem własności, ale w przypadku gier i platformy Steam akurat jest to słuszne - to rodzaj usługi na którą się godzą gracze - usługi ostatecznej - a bitcoin nie jest usługą czy produktem ostatecznym tylko służy do wolnościowej wymiany wartości, i oczywiście do spekulacji dziś w większym stopniu jeszcze na gieldach . Jeżeli by ktoś zakazał handlowanie kontami na platformie steam czy kodami do gier itp to gracze by się ostro wkurzyli i pewnie by powstał bunt - zreszta ostanio już powstaje bo się nagle graczom zaczyna nie podoba ten system pseudo własności - było juz kilka artykułów na ten temat jak jakiś tam producent gry coś za bardzo chciał namieszać i musiał się wycofać - podsumowująć ten system przetrwa jeżeli da się ludziom/graczom dalej choćby cień możliwości panowania nad swoją niby własnością, czyli odsprzedażą konta, kodu , sciągnięcia gry z torennta itp .Pod kontrolą oczywiście ale możliwość musi być :) inaczej mają bunt graczy którzy mają jednak konkurencję i mogą sobie kupić Playstation i zagrać w grę - no proszę - kupioną fizycznie na nośniku czy ściagniętną legalnie . Jak jest konkurencja która daje wolność to myslisz że ktoś drugi zabierze tą wolność i jeszcze będzie się tym chwalil że to przyciągnie klientów ? nie sądzę.
Podsumowując krótko: jesteś pasjonatem i marzycielem. To miło, ale rzeczywistość jest daleka od marzeń.
Podsumowując - jestem jak najbardziej realistą , obserwując otoczenie, będąc w rynku od 2014 r czyli o wiele dłużej niż większość z was tutaj razem wziętych i widząc co się dzieje na szerokim horyzoncie zdarzeń. System pada a obrońcy systemu się wkurzają i szamocą jak im ktoś pokazuje jak wyjść z systemu i go obejść za pomocą krypto - i mnie to szczerze śmieszy .
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 19 lutego 2024, 13:42 przez Hoyden, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » poniedziałek, 19 lutego 2024, 13:35

Ja uważam, że pod koniec tej bańki aktywo kapitalizowane mniej więcej jak Apple i Microsoft, nie będzie tak łatwo sprowadzić do "piwnicy", jak to miało miejsce do tej pory.
Czyli jak Bitcoin "spuchnąłby" do takich rozmiarów, to czy w ogóle istnieje możliwość uwalenia kursu o historyczne -70/-80%, gdy przyjdzie bessa na rynkach?

Obrazek


Czy raczej zasięgi korekt mogą być zbliżone do bluechipów z nasdaqa?
Finalnie BTC do kilku, kilkunastu lat z racji swojego m.cap może być tak nudny jak złoto i mieć wprost proporcjonalne wachania do jego m.cap.
Z biegiem lat fundusze etf spodziewam się dostaną więcej projektów do zabawy, bo raczej powątpiewam, żeby ten rynek nagle przestał się rozwijać i przyciągać podmioty głodne ponadprzeciętnych zysków.


// Naprawdę ta bańka może być najbardziej nietypowa ze wszystkich, bo ludzie, którzy wyprzedadzą się na 150-200k, mogą nie mieć okazji odkupić Bita >50% taniej.
Gdy BTC będzie podobnie skapitalizowane jak Apple, to raczej odpuszczę spekułę na BTC totalnie i będę szukał innych okazji, domyślnie siedząc większościowo w stablach a nie w BTC jak ma to miejsce teraz.

I właśnie bo ktoś tam pisał o złocie wcześniej. Trzeba pamiętać, że po 14 latach BTC stanowi juz prawie 1/13 rynku złota. To bardzo dużo!!!


Kolejny bet na następne lata na który stawiam, to jest to, że jeżeli BTC pójdzie na nowe rekordy, to rynek jako całość będzie bardzo mocno się rozwijał i rozwadniał.
W efekcie tego dominacja będzie szła na nowe minima historyczne.
Aczkolwiek czy bohaterami tych wzrostów będą obecne alty czy jeszcze nie istniejące (np. z top 10)? To bardzo ciężko powiedzieć.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 19 lutego 2024, 13:47 przez DjVegas98, łącznie zmieniany 3 razy.
Grubo ponad 99% altów przyniesie Ci w longterm straty albo mniejsze zarobki niż BTC.

EW to jedna z największych głupot jakie wymyślono.

Zarobiłeś dzięki moim analizom gruby szmal? Zawsze możesz coś kopsnąć koledze. ;)

ETH:0xe878F6845aB2894F8315cdD7880C6cfd0F10a694

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1827
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » poniedziałek, 19 lutego 2024, 13:47

Hoyden pisze: poniedziałek, 19 lutego 2024, 13:32Dobrze napisałeś - "BYŁO" . to przeszłość już w dobie krypto. Serio, 99 % ludzi ? bzdura. to zrób sondę i połaź po ulicy i popytaj czy ktoś ma złoto z ankietowanych a kto ma bitcoina

Ty się z jakiegoś kantoru krypto urwałeś :?: , masz złoto na sobie nawet , kobieta ma ;) obrączki , łańcuszki , kolczyki itd tylko to nie inwestycyjne bo z próbą / domieszką po odjęciu której to złoto w czystej postaci 99 ,99 %
DjVegas98 pisze: poniedziałek, 19 lutego 2024, 13:35że po 14 latach BTC stanowi juz prawie 1/13 rynku złota. To bardzo dużo!!!

wirtualnie jest ,, niby '' i dopiero w ETF widać prawdziwe $ a w 80 % to są takie firmy które same na siebie w kongresie USA dołki kopią


Tu masz pokazane zainteresowanie :arrow: viewtopic.php?f=27&t=25968&start=84280#p779200, w małej społeczności jaką są hazardziści kryptowalutowi to jest temat top a w rzeczywistym świecie to nisza , ciekawostka technologiczna w ramach operatora płatności beta
:arrow: co ponieważ jak pokazuje post z samej góry szykują coś kompletnie innego krypto :arrow: bramka :arrow: zakupy i zaczynają pokazywać wprost od coinbase co planują
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 5 listopada 2022
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Hoyden » poniedziałek, 19 lutego 2024, 14:26

bitup pisze: poniedziałek, 19 lutego 2024, 13:47Ty się z jakiegoś kantoru krypto urwałeś , masz złoto na sobie nawet , kobieta ma obrączki , łańcuszki , kolczyki itd tylko nie pełne bo próba nie jest inwestycyjna


po1. to nie jest złoto inwestycyjne. często takie wyroby nie posiadają nawet prób i certyfikatów.
po2. to weź to sprzedaj :) i co zrobisz ? polecisz do lokalnego lombardu kłócić się o cenę i twierdząc że cena rynkowa uncji to 8000 + tam zł , twój wisiorek wazy połowę z tego więc ty chcesz 4k pln - to cię szybko właściciel lombardu wyjaśni i poda swoją cenę kupna. proszę Cię, zejdź na ziemię
po3. Wyroby ze złota to bardziej są jak TOKENY w świecie krypto - to jest przestrzał cenowy od A do Z, wzgledem wartości właśnie tego czegoś za czym stoi dany token i danej powiedziałbym chwili czy mody na ten TOKEN czyli np jakiś naszyjnik bo jest ładny czy kolczyk, czy pierścionek bo jest zaręczynowy - mam dalej tłumaczyć ? Bitcoin = złoto w ziemi. Złota obrączka = token. A co dzieje się na rynku tokenów ? na czyjej sieci one się tworzą ? jak spada ich wartość w danym czasie ? zrozumiałeś ? czy mam to dalej ciągnąć. tylko po co .

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1827
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » poniedziałek, 19 lutego 2024, 14:47

Hoyden pisze: poniedziałek, 19 lutego 2024, 14:26to nie jest złoto inwestycyjne. często takie wyroby nie posiadają nawet prób i certyfikatów

Złoto to złoto , kwas i masz czyste złoto ale liczby bo ja nie lubię pierdollolo
BTC po 14 latach istnienia w euro to 951 miliardów :arrow: https://finance.yahoo.com/quote/BTC-EUR/
Wartość rynku jubilerskiego na 2023 to 345 miliardów euro 1 /3 całej kapitalizacji .. :arrow: https://blog.arvato.pl/rynek-bizuterii-w-europie/
Statystyki na świecie :arrow: https://www.statista.com/topics/5163/je ... icOverview
Wartość całego rynku jubilerskiego który opiera się o złoto , srebro i kamienie i to są te twoje nic nie warte błyskotki
DjVegas98 pisze: poniedziałek, 19 lutego 2024, 13:35że po 14 latach BTC stanowi juz prawie 1/13 rynku złota. To bardzo dużo!!!

Rynek bitcoina to 1 Tryliard w 90 % stablecoinów a może 5 - 10 $ a rynek złota 13, 6 tryliarda $ Amerykańskich
i jak widać na obrazku ta kapitalizacja złota rośnie 5 :arrow: 6 razy szybciej ostatnie lata , rośnie wszystko to i rośnie przy okazji asset ,, krypto '' ;)
:arrow: https://companiesmarketcap.com/gold/marketcap/
:arrow: https://ingoldwetrust.report/chart-gold ... p/?lang=en
Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-tt3iz4XqPK

*Bzdury jakie wy tu wypisujecie przed napisaniem zweryfikujcie ;)
a ta kapitalizacja btc i krypto jako całości to jest taka dość mocno dyskusyjna i pokazywane kwoty cena x moneta ma się tak do rzeczywistości jak kapitalizacja Bernard L. Madoff Investment Securities LLC w szczycie , nic FTX nie nauczył jak to działa :?:
Spoiler:
w skrócie nie pochylając się nad żadną walutą tak
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 5 listopada 2022
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Hoyden » poniedziałek, 19 lutego 2024, 15:46

Nie no ty tak serio ? w sumie nie wiem od czego zacząć. takiego pomieszania z poplątaniem to dawno nie wdziłałem, do tego niesamowity obrońca złota jakby to było zbawienie ludzkości względem krypto .... No dobra proszę pana... jakoś muszę zacząć :-)
Złoto to złoto , kwas i masz czyste złoto ale liczby bo ja nie lubię pierdollolo
Pisałem wcześniej - weź ten swój zajebisty naszyjnik i go sprzedaj. No dawaj zobaczymy ile dostaniesz w jakimś skupie - tylko jakim. wystawisz go na allegro ? wycena produktów ze złota jest subiektywna tak samo jak wycena butelki wina. Winogrona mają swoją powiedzmy stałą cene ale już wino zrobione w tych butelkach nie - dlaczego ? bo dla jednego wartość tego naszyjnika będzie duża a dla innego będzie to badziew - jego nie będzie interesowało że to jest zrobione ze ZŁOTA, ma to w dupie - czy tego nie idzie naprawdę zrozumieć ? to jest takie pierdolenie że aż czytać się tego nie chce. Przetapiasz ten twój naszyjnik i co ? idziesz z kawałkiem złota do jubilera i mówisz mu , no paniee to super naszyjnik był, czyste złoto, a koleś pokaż pan próbę , papiery ... A jak nie to da ci cenę jak najniższą jeżeli w ogóle da bo np stwierdzi że próbujesz mu opchnąć coś nielegalnego a on nie zamierza być paserem. Jak mówie - wyroby jubilerskie są jak Tokeny w świecie krypto i mają wartość na ODPOWIEDNICH rynkach albo odpowiednich środowiskach , często hermetycznych i zamkniętych. Dla zwykłego kowalskiego te rynki są bardzo trudno dostępne - w sensie handlu i obrotami takimi wyrobami, on dostaje do sklepu gotowy produkt często przeceniony o wartość subiektywną danego wyrobu i praktycznie ZAWSZE przy sprzedaży takiego produktu NIE UZYSKA już wartosci zakupu - to jak z autem z salonu - wartość spada w momencie zakupu już drastycznie. Uff przebrnęliśmy przez to może dotrze, a jak nie do ja się poddaję.... dobra lecimy dalej...
BTC po 14 latach istnienia w euro to 951 miliardów :arrow: https://finance.yahoo.com/quote/BTC-EUR/
Kapitalizacja Bitcoina na daną chwilę wynosi odpowiednio: $1,022,982,996,411 (coinmarketcap) . samego bitcoina - słowem ponad Biliard USD . Nie podaję tu specjalnie całej kapitalizacji krypto. tylko btc.
Wartość całego rynku jubilerskiego który opiera się o złoto , srebro i kamienie i to są te twoje nic nie warte błyskotki
Jak pisałem kilka razy wcześniej - są warte dla jakiejś kobiety ale już dla jakiegoś faceta warte są inaczej, a raczej on by to właśnie przetopił i wycenił samą wartość kruszcu z jakiego jest zrobiona ta błyskotka. czyli powiedzmy sobie szczerze - wartość rynbku jubilerskiego jest PRZEWARTOŚCIOWANA i SPEKULACYJNA na wyższym poziomie niz chyba kryptowaluty, bo wystarczy że zmieni się moda, albo komuś coś się nie spodoba to wartość spada. tego nie ma w bitcoinie ale za to dokładnie to jest w TOKENACH prodkukowanych i kreowanych na masową skalę , czy jakiś się utrzyma zależy od mody czy użyteczności. Oczywiście rynek jubilerski ma się dobrze ze względu na piękno błyskotek jakim zachwycaja się ludzie ale tak naprawdę jaka to wartość ? dla mnie spekulacyjna na maxa. do tego nie dla wszystkich ludzi w przeciwieństwie do bitcoina więc nie ma co tu porównywać nawet tych rynków.
Rynek bitcoina to 1 Tryliard w 90 % stablecoinów a może 5 - 10 $ a rynek złota 13, 6 tryliarda $ Amerykańskich
i jak widać na obrazku ta kapitalizacja złota rośnie 5 :arrow: 6 razy szybciej ostatnie lata , rośnie wszystko to i rośnie przy okazji asset ,, krypto '' ;)
Zrobiłem sobie zrzut ekranu tego posta i zapisałem. Pokażę go na tym forum za kilka lat . tak pokaże :-) Bo ja jestem przekonany że kapitalizacja krypto prześcignie całą kapitalizację złota / jubilerstwa/ w ciągu kilku czy kilkunastu lat spokojnie, w tym tempie może i kilku lat . Walisz mi wykresami itp a ja ci podam jeden wykres który sobie wygoogluj bo mi się nie chce tu wklejac - o ile wartość całej kapitalizacji krypto wzrosła w ciągu 10 lat , jaki to jest wykres (liniowy czy może paraboliczny ) i jak postępuje . 10 lat !!!!! to ile ma złoto ? kilka tysięcy lat kapitalizacji ? eeeee... może złe porównanie co , notowania są od powiedzmy XIX wieku, no to 200 lat kapitalizacji .... i gdzie jesteśmy ? A teraz mała konkuzja - Konieczny to dobrze powiedział , a co myslisz zrobią ci młodzi którzy siedzą w komórkach i w internecie, te dzieciaki które nie mają jeszcze 18 lat, ci wszyscy co płacą komórkami, gdzie oni polecą za kilka lat jak dorosną ? w złoto czy w bitcoina co ? co zrobią następne pokolenia co ? zaczną kupować złoto ? serio ? buhahaha. kto bawi się w złoto ? STARZY LUDZIE którzy siedzą w bankach i w rządach - ich czas się kończy. Tak pociągną i umrą a w raz z nimi większość wartości rynkowej złota. zostanie złoto oczywiście w wartości metalu w nauce i technice - tu nie kwestionowane. To że rządy NARAZIE skupują złoto - aaaaaa buuuuuu bo nieeeeeeeeeee - haha SALWADOR - dał przykład - i za nim polecą następni , to pewne. prędzej czy później rządy zaczną skupować bitcoina, moim zadaniem kwestia 2 cykli czyli ok 10 lat. bo potem i tak cykle się wypłaszczą w raz z postępującą adopcją.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1827
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » poniedziałek, 19 lutego 2024, 16:09

@Hoyden rozumiem i podsumowując . Jesteś targetem do którego trafił btc ze swoją ofertą technologiczną , przechowywania środków , anonimowości i wolności , walki z bankami . Wszysytko poza btc jest nie warte uwagi , złe , przewartościowane i właściwie opartę o modę lub głupie
Jedziecie po milion , nie bierzecie jeńców , ath przebicie to kwestia czasu
Przez następne 1000 lat wszyskie pokolenia będą kupować i hodlować btc , banki zrezygnują ze złota i przejdą na btc , rządy przejdą rezygnując ze swoich walut i banków centralnych
OK . Kończymy dyskusję bo to suchar i szkoda mojego czasu
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 5 listopada 2022
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Hoyden » poniedziałek, 19 lutego 2024, 16:41

bitup pisze: poniedziałek, 19 lutego 2024, 16:09@Hoyden rozumiem i podsumowując . Jesteś targetem do którego trafił btc ze swoją ofertą technologiczną , przechowywania środków , anonimowości i wolności , walki z bankami . Wszysytko poza btc jest nie warte uwagi , złe , przewartościowane i właściwie opartę o modę lub głupie
Jedziecie po milion , nie bierzecie jeńców , ath przebicie to kwestia czasu
Przez następne 1000 lat wszyskie pokolenia będą kupować i hodlować btc , banki zrezygnują ze złota i przejdą na btc , rządy przejdą rezygnując ze swoich walut i banków centralnych
OK . Kończymy dyskusję bo to suchar i szkoda mojego czasu


Drugi zrzut ekranu zrobiony :-) Pozdrawiam i do zobaczenia za 4-5-6 lat.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9210
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7041
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 19 lutego 2024, 17:27

@bitup za dużo sobie dopowiadasz :D Pewnie wiele różnych rzeczy jest przewartościowanych, być może też sam BTC, chwilowo, średnioterminowo czy długoterminowo, ale nie o tym rzecz :D Po prost tak wynika z tych ostatnich 14 lat niemalże istnienia Bitcoin'a, jego ograniczona ilość oraz to, że posiadaczy, spekulantów, inwestorów przybywa będzie tak czy siak podwyższać jego kapitalizację :D BTC może nie jest super idealny, ale jest wystarczająco dobry i to wszystko :D Rozumiem, że chciałbyś BTC po 100$, aczkolwiek przy tylu chętnych na korzystanie z tej technologi i takich wahaniach, które przyciągają jeszcze więcej zainteresowanych utrzymanie przez długi czas takiej ceny jest niemożliwe, musieliby drukować na 3 zmiany BTC, żeby zaspokoić popyt, pomyśl trochę :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 19 lutego 2024, 17:43 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], kemot80 i 35 gości