Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Janome » środa, 10 stycznia 2024, 11:42

pael pisze: środa, 10 stycznia 2024, 11:28 jaka jest teraz narracja zalet BTC?

Obecnie narracja to kup i hodl bo wiecznie rośnie :D

Jako sov i ochrona kapitału to bardziej bym postawił na inne POW - ltc, doge, kaspa -> dzisiaj na BTC kładą łapska bankierzy i rząd USA a pierwsze co będa chcieli zrobić to wydymać hodlerów.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 212
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » środa, 10 stycznia 2024, 11:44

pael pisze: środa, 10 stycznia 2024, 11:28
Janome pisze: środa, 10 stycznia 2024, 11:09Degeneraci się napalili na pieniądze instytucji przeciwko którym został stworzony bitcoin. T
Moje pytania poprzednio zostaly bez odpowiedzi, więc ponowie, jaka jest teraz narracja zalet BTC? Szybki transfer, sov, optional byob, coś jeszcze zostało?
1. SoV
2. Szybki i bezpieczny transfer większych kwot pieniędzy
3. Ochrona majątku przed windykacją (jeśli ktoś nie dysponuje co najmniej dziesiątkami milionów to nie opłaca mu się bawić w zagraniczne spółki czy fundacje jak to robią przeważnie grube ryby)

Gdyby to nie miało realnych zastosowań to by się to już dawno posypało

Weteran
Posty: 7526
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2782
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » środa, 10 stycznia 2024, 11:48

Sov i bezpieczny, a mówimy o ryzykownej klasie aktywów, dziwnie to brzmi ale niech będzie.
3. W tym tempie "adopcji" kuc wallety i blacklisty coinow to kwestia czasu.

Pytam co jeszcze jest podnoszone jako zalety bo ja konkretnie w przypadku BTC nie widzę oboecanej fundamentalnej autostrady do nieba, ale kto wie, może marka wystarczy.

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Janome » środa, 10 stycznia 2024, 11:58

Yogi77 pisze: środa, 10 stycznia 2024, 11:441. SoV

Choć potężne wachania kursu trochę to poddają w wątpliwość to powiedzmy że na razie tak. Ale czy naprawdę zakładamy, że BTC będzie pierwszym w historii aktywem, które będzie rosło wiecznie? Czy ostatnie 2 lata BTC był SOV? Jak ktoś ma w jakimś aktywie w styczniu 22 1 mln zł a w grudniu 22 300 tys. to o jakim sov my mówimy?
Yogi77 pisze: środa, 10 stycznia 2024, 11:442. Szybki i bezpieczny transfer większych kwot pieniędzy

Szybki, w porównaniu do banków tak.
Bezpieczny też, nikt Ci nie zablokuje.
Dodałbym jeszcze, że działa w weekendy.
Ale działa to tylko dopóki przesyłacie sobie ze znajomym internetowe dropsy. Jeszcze trzeba potem wyjść na FIAT i będzie to stopniowo utrudniane.
Szybkość i bezpieczeństwo - we wszystkim lepsze jest Monero. Dlaczego ludzie nie używają tego crypto? Zostawiam do przemyśleń, ja swoje mam.
Yogi77 pisze: środa, 10 stycznia 2024, 11:443. Ochrona majątku przed windykacją

Tak samo można gotówe czy złoto trzymać u babci fizycznie i też komornik się nie dowie.

Ogólnie to nie jest w ogóle to co miało być ale BTC jakieś tam zastosowania niszowe ma. Tylko wydaje mi się, że ludzie w takich rozważaniach bagatelizują przejście crypto -> fiat w krajach 'cywilizowanych', które będzie coraz bardziej pilnowane.

No chyba, że ktoś mieszka na karaibach to wtedy rzeczywiście można sobie przejść i żyć w 100% crypto. Zależy gdzie mieszkasz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 212
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » środa, 10 stycznia 2024, 12:05

@pael Z BTC to raczej nie jest takie proste

Jakoś nie mogą sobie poradzić tak łatwo jak z Liberty Reserve czy e-gold ;)

Walletów oKYCować się nie da bez zmian w kodzie bitcoin core (a tak kontrowersyjna zmiana oznaczałaby fork, a następnie śmierć przejętej przez rząd odnowy łańcucha, która przecież straciłaby wtedy sens)

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 4 stycznia 2014
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: JanBatory » środa, 10 stycznia 2024, 12:07

jakie macie zdanie na temat SatoshiVM ?
zaskoczy takie cos?

"A contributor based Bitcoin ZK Rollup Layer 2 solution with native BTC gas"

---------------------------
wczoraj była ciekawa widoczność pokazana
BTC sell the news
szedł jak kamien w dół

a ETH trzymało się i poszedł tam kapitał

Czyli obstawiam teraz taki scenaraiusz:
BTC pobuja i boczniak do halvingu
a inne krypto będą akumulowane pod przyszłe ETF`y
czyli ETH, XRP itd.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 212
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » środa, 10 stycznia 2024, 12:10

Janome pisze: środa, 10 stycznia 2024, 11:58Tylko wydaje mi się, że ludzie w takich rozważaniach bagatelizują przejście crypto -> fiat w krajach 'cywilizowanych', które będzie coraz bardziej pilnowane.
A jak pozbyć się drobnych cinkciarzy działających w szarej strefie i ponoszących ryzyko w zamian za dobry spread (patrz np. obrót dewizami czy złotem w czasach PRL)?

Bo całkowicie się nie da.

Też absurdalne wydaje się założenie, że wszystkie jurysdykcje na świecie wprowadzają jednocześnie taki zakaz.

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Janome » środa, 10 stycznia 2024, 12:19

Yogi77 pisze: środa, 10 stycznia 2024, 12:10wszystkie jurysdykcje na świecie wprowadzają jednocześnie taki zakaz.

Mówię z perspektywy kogoś kto mieszka w UE, UK i USA i obraca pieniędzmi/ zakupami w tej strefie.
Yogi77 pisze: środa, 10 stycznia 2024, 12:10 jak pozbyć się drobnych cinkciarzy działających w szarej strefie

Racja nie da się. Ale jeśli rząd doprowadzi do tego (a jest na najlepszej drodze), że będziesz musiał się zadawać ze szarą strefą i cinkciarzami, żeby wymienić swoje satoshi to BTC traci walor 'bezpieczny', 'pewny', 'szybki' i raczej odpadają większe transfer (chyba, że chcesz ryzykować transfery liczone w mln zł z przestępcą). Więc jak pisałem wcześniej - możesz sobie wymieniać z kolegami dropsy w tajemnicy ale nic konkretnego za to nie kupisz.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1826
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » środa, 10 stycznia 2024, 12:53

Janome pisze: środa, 10 stycznia 2024, 11:58 Szybkość i bezpieczeństwo - we wszystkim lepsze jest Monero. Dlaczego ludzie nie używają tego crypto? Zostawiam do przemyśleń, ja swoje mam.

Pełna zgoda , dodam dash i zcash i inne ciekawe private coiny a że ludzie tego nie mają gdzieś robiłem z micro zasięgami testy na X wczoraj
Spoiler:
i nie mają tego gdzieś prawdziwi kryptowaluciarze a nie pieski SEC`u i ETF . Czytajcie więcej bitcointalk gdzie więcej się rozmawia o technologi niż wstawianie zrobionych % bez PNL i co zrobi SEC LOL
JanBatory pisze: środa, 10 stycznia 2024, 12:07 a inne krypto będą akumulowane pod przyszłe ETF`y

Tak i Grayscale robił koniec grudnia oraz 4 i 8 stycznia aktualizację https://www.sec.gov/edgar/browse/?CIK=1 ... er=exclude
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 212
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » środa, 10 stycznia 2024, 13:34

@Janome Haha, dość drogie te „dropsy”, bo ja tam w explorerze widuje na co dzień transakcje na miliony dolarów ;)

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Janome » środa, 10 stycznia 2024, 13:40

Yogi77 pisze: środa, 10 stycznia 2024, 13:34ja tam w explorerze widuje na co dzień transakcje na miliony dolarów


I to oznacza, że ... ? ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 753
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Delhi » środa, 10 stycznia 2024, 13:56

Odkryli wczoraj karty na BTC co się stanie po zatwierdzeniu czyli DÓŁ także grać dzisiaj co innego na podbitce lub nawet stąd z niską dźwignią myślę max x3 to głupota

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 120
Rejestracja: 2 maja 2021
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fledermaus » środa, 10 stycznia 2024, 14:23

Ale niech już jednak zatwierdzą... Jeśli dzisiaj by przesunęli decyzję to jeszcze gorszego nura damy po takim kwasie jaki wczoraj zafundowano. Gary znowu upokorzony (ktoś za to odpowie), ludzie z całego świata patrzą na ten cyrk i nie dowierzają.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » środa, 10 stycznia 2024, 14:28

Delhi pisze: środa, 10 stycznia 2024, 13:56Odkryli wczoraj karty na BTC co się stanie po zatwierdzeniu czyli DÓŁ także grać dzisiaj co innego na podbitce lub nawet stąd z niską dźwignią myślę max x3 to głupota
Tak pokręciłeś, że nie wiem co jest głupotą. :lol:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Janome » środa, 10 stycznia 2024, 14:46

fledermaus pisze: środa, 10 stycznia 2024, 14:23 Gary znowu upokorzony


Wprost przeciwnie, Gary kręci wszystkimi amatorami z crypto jak frajerami. Obecnie kreator kursu cyberpunkowego prywatnego p2p electronic cash system :D

Początkujący
Posty: 468
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 381
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » środa, 10 stycznia 2024, 15:20

Janome pisze: środa, 10 stycznia 2024, 14:46Wprost przeciwnie, Gary kręci wszystkimi amatorami z crypto jak frajerami. Obecnie kreator kursu cyberpunkowego prywatnego p2p electronic cash system
Imho niepotrzebnie sie fiksujesz takimi detalami, dla samego BTC takie epizody to jest mniej niz pierdniecie, oddal wykres odrobine i nawet tego nie zauwazysz. Jedynce co SEC robi obecnie z tymi etf to przyspiesza odrobine i cywilizuje adopcje, chca czy nie chca ciezko dalej ukrywac slonia w pokoju i udawac glupa.

PS. Sila niedzwiedzi jest ZENUJACA, nie sa w stanie zbic kursu nic, te pierdniecia po 1000 czy 2000 to jest komedia.
Jak na moje przed koncem tego tygodnia jeszcze przegrasz nasz zaklad.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » środa, 10 stycznia 2024, 15:33

Do której to muszą klepnąć?
Grubo ponad 99% altów przyniesie Ci w longterm straty albo mniejsze zarobki niż BTC.

EW to jedna z największych głupot jakie wymyślono.

Zarobiłeś dzięki moim analizom gruby szmal? Zawsze możesz coś kopsnąć koledze. ;)

ETH:0xe878F6845aB2894F8315cdD7880C6cfd0F10a694

Początkujący
Posty: 1741
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » środa, 10 stycznia 2024, 15:40

adamjttk pisze: środa, 10 stycznia 2024, 15:20PS. Sila niedzwiedzi jest ZENUJACA, nie sa w stanie zbic kursu nic, te pierdniecia po 1000 czy 2000 to jest komedia.
Jak na moje przed koncem tego tygodnia jeszcze przegrasz nasz zaklad.
czyli kolejny raz przebijemy 50k ? :mrgreen:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 753
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Delhi » środa, 10 stycznia 2024, 15:42

@ergorg w wolnym tłumaczeniu tego co napisałem short 47k-48k x2- x3 max dźwignia co w tym głupiego jest też nie rozumiem co w tym miało by być pokręconego.

Proste jak wyjście do żabki to gumy do rzucia.


Edit : 45-46k też spoko tyle że tutaj max x2 więcej bym nie dawał w najgorszym scenariuszu wyszedł bym na 0 na korekcie z ponad 50k

Skąd wiem że nie będzie ath za chwile ?

Na to pytanie mogę odpowiedzieć jedynie : NO k!@#$% WEŹ NIE TROLUJ

Tak jak Fibo wcześniej pisał robimy same trójki .. kiedyś to musi się zawalić

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Janome » środa, 10 stycznia 2024, 15:55

adamjttk pisze: środa, 10 stycznia 2024, 15:20PS. Sila niedzwiedzi jest ZENUJACA, nie sa w stanie zbic kursu nic, te pierdniecia po 1000 czy 2000 to jest komedia.


Spokojnie byczku, ruch w doł dopiero się rozkręca 8-)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: sebamistrz i 27 gości