Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 753
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Delhi » niedziela, 26 listopada 2023, 21:51

@ergorg Nowy SL LONG 37150 i w razie czego > zmniejszenie dźwigni o 75% i short ze stopem gdzieś gdzie jeszcze nie wiem .. do ustalenia jakby nam ten recovery padł

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 250
Rejestracja: 3 kwietnia 2020
Reputacja: 1150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Godstar » niedziela, 26 listopada 2023, 22:06

@starynowynick
Tak, tylko to wszystko rynek już wycenił.
Po publikacji newsa nie będzie już pod co rosnąć.
Dlatego im później publikacja tym lepiej dla Byków.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » niedziela, 26 listopada 2023, 22:09

@Godstar, jak to pod co? Po akceptacji ETFów będzie rosnąć pod ich start. To będzie różnica kilku miesięcy prawdopodobnie pomiędzy tymi eventami. :lol:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2021
Reputacja: 177
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sebamistrz » niedziela, 26 listopada 2023, 22:14

Ja tu nie widzę nic więcej niż lekkie przebicie ATH i rozładowanie napięcia. A w kolejnej hossie nawet nie przebicie ATH, wszystko to zaskoczy ulicę i pozwoli rozładować się grubasom. Nie bierzesz pod uwagę czegoś takiego jak znudzenia, rozmycia tematu krypto w kolejnych latach, pojawienie się nowych technologii, nowych opcji inwestycji, sztucznej inteligencji itp.

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 250
Rejestracja: 3 kwietnia 2020
Reputacja: 1150
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Godstar » niedziela, 26 listopada 2023, 22:25

@ergorg no właściwe może być, choć 2x już takiego fomo nie dostaniemy.
Co do kursu - przetrzymałem moje ski dokładając do marginu, są w końcu na plusie ustawiam SL na BE 37 900.
Obecne podbicie trochę mi wygląda na sztuczny ruch przed zwalą.
Zobaczymy co da rynek, jest ciężko ale to dlatego tak rzadko gram krotkie pozycje.:D

Ja to rozgrywam w MT.
Moją przewagą jest to, że nie wyzbyłem się spot, dlatego short jest niejakim hedgem na portfelu.
Gdybym się pomyli pójdzie SL a opcja na wzrost wykupiona.

Niczego nie można być na rynku pewnym.
To wiem na pewno, jak czegoś byłem święcie przekonanym zazwyczaj szło w drugą stronę

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 17 listopada 2023
Reputacja: -16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: starynowynick » niedziela, 26 listopada 2023, 22:45

@Godstar te instutucje MUSZA "kupic" BTC. Rozumiesz? SEC nie moze pozwolic im wpompowac grubej kasy i... "Pufff it's gone!" mysi byc jakas podstawa i nie ma byc BTC W TYCH INSTYTUCJACH ("nalezace" do nich). I oczywiscie bedzei to taki wal "BTC" :) A to dlatego, ze MONOPOL wrzuca kase bo na starych rynkach juz nie dryga. I jak MONOPOL wrzuca, to oczywiscie, ze ma ktos jakies tam "klucze" i te instytucje beda sobie tam sie miotac - kit z nimi.

Bajer jest taki aby zaden zwykly kowalski nie walil przez te ETF, tylko sam przez gielde i do portfela gdzei ma klucze przy piersi. A te MONOPOLE moga sobie wrzucac przez te ETFy (bo tak nakazuje LEWO) i co tam z nimi bedzie to mi lata kolo nogi. Jak debile kowalscy zechca inwestowac w ETF a nie bezposrednio przez gieldy w BTC, to wroze swietlana przyszlosc, skonczy sie jak z ksiazeczkami mieszkaniowymi czy tam ambergoldem :)

I teraz tak:
ergorg pisze: niedziela, 26 listopada 2023, 22:09@Godstar, jak to pod co? Po akceptacji ETFów będzie rosnąć pod ich start. To będzie różnica kilku miesięcy prawdopodobnie pomiędzy tymi eventami. :lol:
Jak JA to widze, akceptacja ETF, cena w dol (sell the news). Dzialanie ETF - tutaj beda big bangs, bo musze one "kupic" BTC (kraza plotki, ze niektore juz skupuja...). Dalej spadeczek, a potem to juz wrozenie z fusow z finalem pewnym jak to, ze biednemu zawsze kij w oczy - "HOW DARE YOU!" rynek sie rozjebal przez to wstretne krypto (nie przez nasze dodruki, pozyczki, podatki i debilne lewo) i trzeba tego zakazac! Pytanie bedzie wtedy do czego mielibysmy wrocic. Ale BUI to juz inny temat, musicie sie najpierw oswoic z tym :) W kazdym razie przejma krypto od frajerow bo maja dolara a potem ustalom co chca.

I oczywiscie te instytucje musze "tracic z glowa", bo jak za duzo sie tam wylozy nie tych Panow co trzeba, to zaraz sie tam wezma za cos co w ogole sie nie tylka BTC ale tyka sie DOLARA, w stylu tether, lewo, pozwolenia, zezwolenia, certyfikaty, nakazy i to ze krypto uzywaja narkotyzujacy sie pedofile a dolar jest czysty jak lza.

Acha no i o chetnym patrzac na system finansowy gdzie swietnie rade daje sobie np glapa, to bym sie nie bal :P Juz nawet umyslowe ameby cos tam kumaja ze te krypto to inne jest od "ich" pieniedzy w banku, tylko dalej jest "a co Pan w urzedzie powie, oj moze sie gniewac ze to dotykam!", wiec niektorzy boja sie o tym nawet mlaskac, co nie znaczy ze "za plecami US" nie beda chcieli tam zaniesc grosza jak wykres strzeli.

Zanaczam ze sa to dywagacje, bo jest zbyt wiele zmiennych aby to poukladac, nie wiadomo kiedy bedzie akceptacja (moze po kolejnej odmowie, wtedy bedzie dodatkowy ruch gora i dol), moze panowie nie ustawili wszystkiego po swojemu (to tak jakby kowalski mogl sobie drukowac dolara a w domu - no wykluczone), wiec beda chciali jeszcze cos tam mlucnac aby spacyfikowac niepokorne jednostki (np tether - ostre zjazdy), w miedzy czasie moze cos grzmotnac w stylu kolejna ukraina/izrael (jedne z nielicznych rzeczy, ktore ukazuja prawdziwa cene bitcoina - up), itd. itp.

Wydaje mi sie tez, ze niewiele osob pamieta o prawie kopernika (greshama), ze gorszy pieniadz wypiera lepszy. Kazdu woli placic dolarem niz zlotem, ale to nie znaczy ze zloto wyrzuca do smieci, wrecz przeciwnie zloto jest porzadane w skarbcu BARDZIEJ niz dolar. Z krypto jest podobnie, ale jest duzo fajnych kojnow co umozliwia swietny transfer - korzystajcie Panowie, "jebac biede" :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » niedziela, 26 listopada 2023, 22:56

Co do ETF ja uważam, że nie będzie sell the news jeżeli nie będzie miał kto sprzedawać a nie będzie miał kto sprzedawać dopóki nie zacznie wchodzić ulica. A ulica nie zacznie wchodzić dopóki nie zrobi się ponownie głośno o BTC :D Nie ten poziom cenowy, moim zdaniem musiałoby podbić pow. 50k żeby krypto wróciło na czołówki gazet.

Dla zatwardziałych holderów to nie jest poziom do wychodzenia, musiałaby pójść naprawdę mocna pompka. Cały czas też się zastanawiam co INNEGO wydarzy się w tym cyklu, bo klasyczne podbijanie i korekty 15-25% aż do ceny 100-200k pod koniec 2025r. nie za bardzo chcę wierzyć, zbyt wiele osób to obstawia. Naprawdę nic mnie chyba nie zdziwi na krypto na tym etapie.

Co do aktualnego kursu zaczynam mieć też wrażenie, że budowany jest na coraz większej niepewności i może tak sobie dreptać w górę jeszcze jakiś czas gdzie w powietrzu będzie cały czas wisiało ryzyko korekty. Typowa klasyczna wspinaczka po ścianie strachu, gdzie im wyżej idzie kurs tym większa niepewność korekty i wszystko się napędza. Dlatego też dalej nie wychodzę z longa tylko co uda się pójść małe pięterko up tylko podwyższam SL.

P.S. Ładnie wyciągają dzienną na koniec tygodnia.
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 listopada 2023, 23:10 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 4 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 250
Rejestracja: 3 kwietnia 2020
Reputacja: 1150
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Godstar » niedziela, 26 listopada 2023, 22:58

@starynowynick Tylko te instytucje chyba nie są tak głupie, że będą kupować na parkiecie tylko zapewne OTC.
Mogą kupić pakiet 50 tys btc a 2x tyle grać na short.
Także ten argument imo jest zbyt oczywisty i nie jest to takie proste.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » niedziela, 26 listopada 2023, 23:17

Godstar pisze: niedziela, 26 listopada 2023, 22:58Tylko te instytucje chyba nie są tak głupie, że będą kupować na parkiecie tylko zapewne OTC.
No na pewno jeżeli instytucje wchodzą lub będą chciały wejść na rynek to nie ma opcji żeby skupowały BTC na open markecie, momentalnie podbiłyby kurs o kilkadziesiąt procent.

Pytanie jest inne jaki jest też ich sens wchodzenia - czy to zwykły hedge i custodial na zasadzie pakujemy 1% kapitału w aktywa cyfrowe i bawimy się w hold czy realna gra rynkowa.

Dla mnie wejście instytucji na rynek to w praktyce więcej pola do manipulacji kursem a ich działania to może być machanie marchewką przed osłem.
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 listopada 2023, 23:23 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 5 listopada 2022
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Hoyden » niedziela, 26 listopada 2023, 23:22

bitup pisze: niedziela, 26 listopada 2023, 18:13 Nie rozumiem jak można oczekiwać jeszcze wzrostów po takim odreagowaniu w trendzie spadkowym
:arrow: SEC nie powinien klepać żadnego ETF na walor przez który większość volumenu z Binance , do czego sam się prezes przyznał było praniem pieniędzy :shock:
gdzie nie wypuszczą go w tej chwili po podpisaniu ( przyznaniu się ) i jako ich nowy Tajny Współpracownik będzie sypać żeby przypadkiem nie dostać tych 10 lat więzienia a
dla USA 4 miliardy $ to kilka godzin drukowania , ich ściągalność samej kary wisi , bardziej chodzi o to czego się dowiedzą
:arrow: kraje UE również powinny się przyjrzeć działalności giełdy binance w Europie skoro prezes się przyznał w USA
i cała ta reszta której się nawet nie chce śledzić , portfel Satoshi

zamykające się giełdy itd cała sprawa Binance się nawet dobrze nie rozkręciła a byczki już uznali po sprawie ;)
no nie :arrow: narracja kolejnych tygodni to czy i na ile CZ pójdzie siedzieć , na tacy musi coś dać , a co on atrakcyjnego ma i zna i używał przy praniu :?: Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-BjZtrNOwcC
volumen piorących zniknie z Binance to co będzie :?:
Przecież nie było żadnego prania pieniedzy przez Binance. to wydumany argument SEC i mediów . Faktycznie to było tylko nie zgodność z jakimiś tam aktywami na giełdzie czyli ta sama sprawa wałkowana wcześniej i wystosowana do innych giełd. A CZ poszedł na ugodę aby ratować giełdę i się podłozył pod te wydumane oskarżenia , zapłacić i mieć z głowy tych oszołomów z USA. Cała sprawa z Binance od początku to jeden wielki FUD i się to właśnie kończy, czyli kolejny powód do spadków jest właśnie zamykany.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: blink » poniedziałek, 27 listopada 2023, 10:19

Hoyden pisze: niedziela, 26 listopada 2023, 23:22Przecież nie było żadnego prania pieniedzy przez Binance. to wydumany argument SEC i mediów . Faktycznie to było tylko nie zgodność z jakimiś tam aktywami na giełdzie czyli ta sama sprawa wałkowana wcześniej i wystosowana do innych giełd. A CZ poszedł na ugodę aby ratować giełdę i się podłozył pod te wydumane oskarżenia , zapłacić i mieć z głowy tych oszołomów z USA. Cała sprawa z Binance od początku to jeden wielki FUD i się to właśnie kończy, czyli kolejny powód do spadków jest właśnie zamykany.


Dokładnie, nie spełnili wymagań odnośnie przeciwdziałania prania brudnych pieniędzy. Jakich? Tego nikt nie wie bo jak Binance próbował spełnić wytyczne z USA to oni nie określili żadnych w tym temacie :lol: Jest to oczywiście dojechanie CZ za SBFa i FTXa :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 27 listopada 2023, 10:30

@blink +1

Tylko nie rozumiem dlaczego zarzuty dla CZ miałyby decydować o losie BTC. To naprawdę jest powód by ludzie sprzedawali swoje BTC? :roll:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1827
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » poniedziałek, 27 listopada 2023, 11:12

Hoyden pisze: niedziela, 26 listopada 2023, 23:22Przecież nie było żadnego prania pieniedzy przez Binance

Pewnie, były nieprawidłowości w ułożeniu faktur w segregatorze i dlatego 4. 3 miliarda $ zgodzili się zapłacić ... BTC i inne kryptowaluty pokolorowane z portfeli binance latają jeszcze na legalu , pewnie się rozejdzie po kościach . Zwyczajnie złośliwi są
Ja sobie tylko wstawiam informacje biegunowo rozproszone , wiadomo że nic się nie dzieje , że to zasadniczo FUD i idzie prosto na 1 mln $ za btc . Po co to drążyć
Bitomaty normalnie działają , giełdy rozmieniają na fiat ( tylko nie za dużo na raz bo wtedy tak ) :arrow:

a z praniem na mniejszych giełdach robią o tak

szukam dziury w całym , to oczywiste jest i właściwie nie na miejscu
Dobrze zawsze jak ktokolwiek napisze przed i wstawi informację ;)
później nie da się pisać że czegoś nie dało się przewidzieć
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Początkujący
Posty: 223
Rejestracja: 12 września 2018
Reputacja: 198
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eazzy0 » poniedziałek, 27 listopada 2023, 11:23

bitup pisze: poniedziałek, 27 listopada 2023, 11:12Pewnie, były nieprawidłowości w ułożeniu faktur w segregatorze i dlatego 4. 3 miliarda $ zgodzili się zapłacić ... BTC i inne kryptowaluty pokolorowane z portfeli binance latają jeszcze na legalu , pewnie się rozejdzie po kościach . Zwyczajnie złośliwi są



Mam nadzieję że trzymasz wszystkie swoje pieniądze i oszczędności bezpiecznie w skarpecie a nie w tych śmiesznych bankach które zaraz wszystkie upadną. Przecież 380 miliardów kar nie wzięło się z niczego

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1827
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » poniedziałek, 27 listopada 2023, 11:33

Eazzy0 pisze: poniedziałek, 27 listopada 2023, 11:23Mam nadzieję że trzymasz wszystkie swoje pieniądze i oszczędności bezpiecznie w skarpecie a nie w tych śmiesznych bankach

W skarpecie , w bankach , w kruszcach i u brokerów z gwarantowanym depozytem i nie więcej jak gwarancja BFK i KNF oraz 5% kapitału w kryptowalutach Dash i BSV na portfelach . Odnośnie takich argumentów to zawsze jednak lepiej pamiętać o
:arrow: cała moc utrzymująca sieći kryptowalutowe m. in . jak BTC jest w rękach banków i funduszy inwestycyjnych a notowana jest na Nasdaq ( nie ma wolnych minerów od kilku już lat , to są nadzorowane firmy .. )
:arrow: zabezpieczenie pegu stablecoinów do walut fiat jest również w bankach , funduszach inwestycyjnych , papierach wartościowych , obligacjach i w wiekszości USA
;)

to już nie są te same kryptowaluty co były na początku :arrow: obeszli wszystko sprowadzając wyceny krypto aktywów do stabli nad którymi mają 100 % kontrolę
To już dawno nie jest hasło ,, bądz własnym bankiem '' masz jedynie klucze prywatne do cyfrowych assetów których cena jest uzależniona wyłącznie od giełd i stablecoinów
p2p praktycznie nie jest używane , co można sprawdzić statycznie po volumentach giełd zdecentralizowanych oraz przepływach na blockchainach panie :arrow: jaki % to giełdy z i na a jaki zdecentralizowane i pomiędzy portfelami
Rozproszone po portfelach są wyłącznie kryptowaluty :arrow: ich peg trzymają za twarz
https://mobile.cointracking.info/global ... anguage=pl

To co się dzieje jest bardzo niedobre , nie wciskam wam spadków na x cenę i nie gram na kursie btcusd
ale waluta wolnościowa to dawno nie jest :arrow: został sam marketing ( bardzo dobry i profesjonalny )

Dodano po 16 minutach 59 sekundach:

to nie jest wróżbiarstwo jakie wielu tu uprawia a dane historyczne i statystyczne
można sprawdzić co się działo z volumenami bitmex i bitfinex po regulacjach i podgryzaniu przez SEC .
Nie więcej tylko analiza danych , będą gryźć i kąsać a czy kurs wzrośnie czy spadnie o 1000 $ to jest mi obojętne
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 184
Rejestracja: 27 września 2023
Reputacja: 185
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mess_on_a_mission » poniedziałek, 27 listopada 2023, 12:34

Oznaki słabości na kursie.

ETH :arrow:

Coś za bardzo wyraźny ten trójkącik zwyżkujący, jak nie zachowamy struktury to lecimy testować lt od kwietnia według mnie a później albo test mediany i max okolice 2200 albo fajerwerki do 2600.

SVG Image

Początkujący
Posty: 331
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: odoja » poniedziałek, 27 listopada 2023, 12:54

bitup pisze: poniedziałek, 27 listopada 2023, 11:50

To co się dzieje jest bardzo niedobre , nie wciskam wam spadków na x cenę i nie gram na kursie btcusd
ale waluta wolnościowa to dawno nie jest :arrow: został sam marketing ( bardzo dobry i profesjonalny )
Bitup ,dobry człowieku, masz rację po części, chciałbym żeby było więcej takich osób jak Ty, które tak pieczołowicie wytykałyby "samemu systemowi" jego liczne błędy...tutaj nie ma opcji, że osiągniesz jakikolwiek sukces (to jest za malutki rynek). Krypto przetrwa wszystko, a jak nie przetrwa, to i moim zdaniem cały system się zawali, wiadomo tylko w jakiej kolejności.

Jak pierwszy raz w 2009 roku usłyszałem o btc, pomysł wydawał się ciekawy, ale później i tak doszedłem do wniosku, że jaki nie byłby to pieniądz, to jest pic na wodę, to będzie zawsze ułuda, bo to nie o to chodzi, żeby jeden pieniądz zamienić na inny :roll:, bo wtedy miałby zapanować pokój na świecie?? 8-) Jedyne czego żałuję, to że wróciłem do tematu dopiero w końcówce 2015...

ps. w zeszłym miesiącu kupowałem działkę, i z ciekawości spytałem się jak ludzie płacą za nie (płaciłęm gotówką) , i powiedział, że właśnie płacą w większości...żywą gotóweczką. Miał sporo przypadków, gdzie ludziom konta blokowali,bo nagle przyszło im zapłacić większą kwotę, a bank według ich historii postawił ich pod ścianą "oszustów", bo jak to tak, z historii w banku nie wynika, że ich w ogóle stać na coś takiego, ale oczywiście to tylko i wyłącznie ze względu na ich bezpieczeństwo...parodia.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 25 sierpnia 2014
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: huba » poniedziałek, 27 listopada 2023, 12:57

bitup pisze: poniedziałek, 27 listopada 2023, 11:50to już nie są te same kryptowaluty co były na początku :arrow: obeszli wszystko sprowadzając wyceny krypto aktywów do stabli nad którymi mają 100 % kontrolę
To już dawno nie jest hasło ,, bądz własnym bankiem '' masz jedynie klucze prywatne do cyfrowych assetów których cena jest uzależniona wyłącznie od giełd i stablecoinów
p2p praktycznie nie jest używane , co można sprawdzić statycznie po volumentach giełd zdecentralizowanych oraz przepływach na blockchainach panie :arrow: jaki % to giełdy z i na a jaki zdecentralizowane i pomiędzy portfelami
Rozproszone po portfelach są wyłącznie kryptowaluty :arrow: ich peg trzymają za twarz
https://mobile.cointracking.info/global ... anguage=pl

To co się dzieje jest bardzo niedobre , nie wciskam wam spadków na x cenę i nie gram na kursie btcusd
ale waluta wolnościowa to dawno nie jest :arrow: został sam marketing ( bardzo dobry i profesjonalny )

Na pewno nie jest tym co było na początku, w pewnym sensie bitcoin się dostosował i zaczął być cyfrowym złotem a nie formą płatności :) Pamiętam jak jeszcze pisano na forum, że jak wejdą krypto na forexa to już będzie koniec wzrostów i pewnie koniec samego krypto.
Taka kolej rzeczy, jak przychodzi większy kapitał to on zaczyna dyktować warunki, co z drugiej strony przynajmniej siebie nie spuści do zera :)

Początkujący
Posty: 1741
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » poniedziałek, 27 listopada 2023, 13:33

wybronią czy lecimy niżej ?

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 17 listopada 2023
Reputacja: -16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: starynowynick » poniedziałek, 27 listopada 2023, 14:31

Godstar pisze: niedziela, 26 listopada 2023, 22:58Także ten argument imo jest zbyt oczywisty i nie jest to takie proste.
Alez jest.
Godstar pisze: niedziela, 26 listopada 2023, 22:58Mogą kupić pakiet 50 tys btc a 2x tyle grać na short.
Sam sobie zaprzeczasz bo gdzie tu beda klienci? Chca powiazac krypto MOCNIEJ z dolarem, tak aby ruchem dolara sterowac krypto ale chca na tym zarabiac - wygryzc posrednikow. A w tym wypadku musza byc klienci. Nie bijesz klienta, tylko pokazujesz mu marchewke aby przejac jego kase.

@bitup
BOJ w hardballa moze grac tylko z gieldami i to z glupimi, ktore nie sa w stanie narobic mu kosztow, zaszyfrowac danych albo sie przeniesc. Ciekawe jak US sobie beda radzic z takimi userami jak ja - so nie papla przez telefon, ma zwykle konto, szyfruje wiadomosci, uzywa rowniez anonimowych krypto, korzysta z defi. Ciekawe jak wykaza, ze cyfrowy pieniadz (CBDC) nie sluzy praniu brudnych pieniedzy :) Bedac w USA widzalem, jak amerykanie kombinuja aby dostac krypto na zagraniczncyh gieldach i jest to mega proste. BOJ moze tylko upierdalac glupich posrednikow, ale nie moze ruszyc klientow bo Ci zwyczajnie zaczna wtedy omijac przy wiekszych kwotach wspolpracujace z nim banki - sprawdzone. Nie zapominajmy, ze krypto moga byc sprzedawane na ulicach (patrz kraje z inflacja >50%).

Zawsze mozna zrobic test i sprawdzic czy gieldy beda funkcjonowac w oparciu o np euro. Zarobi dodatkowo cinkciarz czy tam walutomat. Rynek nie zniknie, odczepia sie tylko najslabsi i najglusi cala reszta zna ta gre. Dla mnie moze to byc nawet chinski juan chodz wolalbym aby to nie bylo peso :)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot], mess_on_a_mission, otrzezwienie, sebamistrz i 39 gości