Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 753
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Delhi » piątek, 24 listopada 2023, 18:29

Ja nie zdążyłem nic z longa zamknąć trudno końcowo na BE jeśli tak wyjdzie i już nic nie zakładam na weekend bo zaraz chop fest

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » piątek, 24 listopada 2023, 18:48

Patrząc na momentum interwał 12h mamy wygaśnięcie impulsu. Dobrze to widać na ETH, które trochę wyprzedziło Bitcoina. Z tego co widać Bitcoin też słabnie.

Dwie opcje. Nie przebijemy lokalnego szczytu 38k $. Druga opcja szybki strzał do zniesienia 0.5 - 41k $ i powrót <37k $.

EDIT.
Pozycja zamknięta i wchodzę w lekkiego shorta. Jak nie wybijemy tego co wyżej napisałem target to 31k $ - 27.9k $. Z tego obszaru powinniśmy mocno wybić zniesienie 0.5, które zaprowadzi Nas do 0.618 - 47k $. Więc cały czas pro wzrostowo.

Obrazek

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 780
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jahu » piątek, 24 listopada 2023, 20:09


Przypominam swoją prognozę, którą wkleiłem tutaj 19 marca. I jeszcze cytat odnośnie poziomów cenowych:
Jahu pisze: sobota, 22 kwietnia 2023, 00:32$31k to szczyt na 2023 rok, chyba że w końcówce roku dobijemy do $40k.

Wykres miał przedstawiać mniej więcej jak to widzę i póki co mniej więcej się sprawdza. Póki co, bo prawdopodobieństwo, że sprawdzi się do końca jest małe, nie oszukujmy się. Ale prawdopodobieństwo, że kształt wykresu pozostanie zbliżony jest już dużo większe.

Pytanie: co dalej? Aktualna formacja kanału wzrostowego jest charakterystyczna dla hossy na BTC, gdzie inwestorzy tak się niecierpliwią przed kolejnym wybiciem, że cena ciągle rośnie mimo, że jest w konsolidacji. Wydaje się więc, że czeka nas jeszcze jedna szpilka w górę, do $40k-$42k, potem jakiś czas dystrybucji i korekta. Rynek oczekuje ETFów, halvingu, a do tego dolar spada i ogólne nastroje są pozytywne, giełda też rośnie, dlatego nie spodziewam się żadnej większej korekty przed ogłoszeniem ETF i przed halvingiem. No chyba, że ETFy zostaną odroczone lub zablokowane na dłużej, bo większość spodziewa się akceptacji w końcu stycznia i w tych okolicach spodziewałbym się korekty "sell the news" o 20%-30% do $30k, co prawdopodobnie będzie ostatnią okazją by kupić BTC na jakiejś szpilce poniżej $30k. Wyjście z tej korekty zajmie nam kolejne miesiące, ale za rok o tej porze powinniśmy już powoli zbliżać się do ATH, czyli poziom $50k-$60k. Największa niewiadoma jak dla mnie to czy to ATH uda się przebić i kiedy, ale za wcześnie jeszcze na takie rozważania.

Następny update pewnie po halvingu na korekcie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 24 listopada 2023, 20:54

Myślałem trochę nad poprawnym oznaczeniem obecnego ruchu i jeśli trójkąt nam się wypełnił bardzo możliwe, że mamy obecnie korektę pierwszego impulsu wzrostowego. Istotne utrzymanie 37500$, jeśli to się wypełni to w niedługim czasie widziałbym 41k$.




Sam mam zamiar redukować pozycję jeśli zejdziemy poniżej 37500$.

Dodano po 33 minutach 38 sekundach:
Dołożyłem do L i SL na 36800.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » piątek, 24 listopada 2023, 21:38

ergorg pisze: piątek, 24 listopada 2023, 21:28Dołożyłem do L i SL na 36800.
Dosłownie 5 minut wcześniej dołożyłem do longa a SL ustawiony na 36.750$ :D

Walka z upartą LT, byłoby fajnie jakby zamknęło dzienną powyżej (37,9k):
Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 753
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Delhi » piątek, 24 listopada 2023, 22:58

Obrazek

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lekarz » piątek, 24 listopada 2023, 23:15

A co to ma znaczyć?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 25 listopada 2023, 08:03

Nie mam pomysłu co do Bitcoina i ETH. Myślałem, że przez noc spadniemy, a trzymamy się wysoko przy oporze.

Ogólnie jestem nastawiony pro wzrostowo, ale czy wybijemy z tego miejsca czy z niższych poziomów to trudno określić. Momentum na interwale 12h wygasło. Jeszcze jest dniówka, ale też widoczne jest osłabnięcie. Tak czy inaczej zniesienie 0.5 - 41k $ to raczej wszystko w tym impulsie.

Do następnego tygodnia powinno się wyjaśnić. Osobiście wolałbym trochę odreagowania. Jeżeli zajdziemy do niesienia 0.618 to może się okazać, że wzrosty od Stycznia 2023 to tylko korekta spadków i możemy się bujać od 47k $ do 15k $. Co w samo sobie nie jest złe, bo łatwiej będzie wykręcić %.

Obrazek

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 182
Rejestracja: 27 września 2023
Reputacja: 185
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mess_on_a_mission » sobota, 25 listopada 2023, 11:17

RSI na 1D do 46 i odpalamy ETH?

Później może jeszcze 41

SVG Image

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 17 listopada 2023
Reputacja: -16
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: starynowynick » sobota, 25 listopada 2023, 15:31

Lord_Bafford pisze: piątek, 24 listopada 2023, 12:16W jaki sposób miałoby się to rozwalić tak na zdrowy rozsądek?
W taki, ze na rynku gra sie po to aby zarabic. Widziales kiedys rynek na ktory wiekszosc zarabia?
Pleasek89 pisze: piątek, 24 listopada 2023, 12:55Wiedzieć a kupić :D Ulica to zamyka cykl a nie wchodzi na początku.
Dkladnie, przewidywac a byc pewnym, to kompletnie rozne rzeczy.
adamjttk pisze: piątek, 24 listopada 2023, 13:50Jak czasem czytam tu na forum posty apropo bankowosci - ze taki Santander kaze ludziom wypelniac ankiety ze nie handluja krypto bo inaczej ich zegna, ze taki mbank mrozi ludziom konto bo kilka miesiecy pod rzad przyszlo kilka tysiecy PLN nadprogramowo od kolegi albo ktos sobie przelal 10k PLN z gieldy i nagle "pranie pieniedzy" i "terroryzm" to nie szastal bym z tym brakiem uzytecznosci tak bardzo.
A czy KTOKOLWIEK z IQ powyzej 50 sie spodziewal czegos innego? Przeciez kazdy komu zabiera sie kase (a w tym wypadku SYSTEMOWY MONOPOL) piszczy i robi WSZYSTKO aby utrzymac sie przy korycie (patrzcie politycy z szopki PO/PIS dla ciemengo ludu co co 4 lata ma zacmienie, prawda jest taka, ze nie liczy sie aborcja bo to robisz i tak kiedy chcesz i jak chcesz, tylko ile kasy wyciagaja ci z portfela - za trudno zrozumiec, ze Pan majacy niewolnikow mysli TYLKO o tym aby wyciagnac z nich WIECEJ).
CzarnaOwca pisze: piątek, 24 listopada 2023, 15:20Nie no bez przesady, do dziś pamiętam Twoje wykresy
Qrwa ludzie czy wy sie jeszcze nie nauczyliscie, ze te wasze wykresy mozna o kant dupy potluc? Ile razy historia musi sie powtorzyc aby to do was dotarlo? Przeciez juz bylibyscie milionerami...

Mozna cos wrzucic pod tytulem "mi wydaje sie, ze..." ale spierac sie o te bazgrolu przy rynku ktory mamy to trzeba byc... Inaczej, radzilbym sie wziasc za cos innego niz grac na rynku z takim podejscie.

Ja 4 lata temu przewidzialem 2 topy! Tylko sie mylnalem o kilka tysiaczkow!
fetek pisze: piątek, 24 listopada 2023, 16:28lecimy ?
Na ksiezyc!
ergorg pisze: piątek, 24 listopada 2023, 18:06mimo wszystko bo prędzej czy później te 40k wybijemy.
I predzej czy pozniej BTC bedzie po 0. A we wtorek o 15:55:59 ciocia ma imieniny - ktora z tych info jest wazniejsza?
shinya56 pisze: piątek, 24 listopada 2023, 18:48Dwie opcje.
2.5

Ale ogolnie MI, WYDAJE SIE (z dosw. wiem), ze nic co rosnie przez miesiac, nie rosnie dalej bez korekty. Zakladajac, ze caly rynek podnieca sie ETFami (ktore jak ktos zdrowo mysli to psuja rynek a nie go naprawiaja - nie mowie, ze nie da sie na tym zarobic) to spadek nie moze byc za gleboki (na styczen musza byki byc gotowe wojowac, co po swietach bedzie ciezkie).

---

Tak rzeklem i jest to porada inwestycyjna*! Oszczednosci wplacac mnie na konto**. ***reklamacje wysylamy na osle gnajac go na pustynie
* tylko we wskazanym terminie
** oferta jest wazna tylko 10 sekund
*** pustynie rozumiemy poprzez miejsce z temp +50C

BTW z ostatnich newsow - jutro zamierzaja zaakceptowac ETFera i cena ma byc po bilion (tylko nie mowcie nikomu).

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1827
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » sobota, 25 listopada 2023, 22:41



w tym wszystkim to najbardziej szkoda Satoshiego , chciał stworzyć coś wielkiego a wyszło jak wyszło ;)
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 8 października 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Karolak » sobota, 25 listopada 2023, 22:58

Adopcja wieksza wsród rodaków niż na GPW(1,4% polaków inwestuje)

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 17 maja 2021
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: nowystary » niedziela, 26 listopada 2023, 12:16

Paradoksalnie niska codzienna adopcja to doskonała wiadomość. Gdyby BTC stał się powszechnym środkiem płatniczym to nie mógłby być przedmiotem spekulacji i moglibyśmy zapomnieć o kolejnych cyklach i wykręconych % zysku. Kryptowaluty wyłącznie jako dobro inwestycyjne gwarantują możliwość sensownego zwrotu. Minus taki, że któraś z kolejnych baniek będzie tą ostatnią przynajmniej dla 99% coinów. BTC z czasem (po osiągnięciu odpowiedniego mcap) może stać się konkurencją dla złota ale wtedy fluktuacja cen będzie dużo mniejsza.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1827
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » niedziela, 26 listopada 2023, 12:25

bitup pisze: wtorek, 21 listopada 2023, 18:48Tacy wolnościowcy a jak wam obiecają wzrosty to przystaniecie i na Bankmana na czele ETF kartelu Kolumbijskiego , byle rosło ( i nawet nieszczególnie musi działać , niech będzie jak solanka https://mempool.space )

Paradoksalnie tu będzie wszystko dobrą wiadomością i pozytywną , dopóki rośnie ;)
po wszystkim każdy jak zwykle przewidział i wyszło na jego . Krypto norma
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 17 maja 2021
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: nowystary » niedziela, 26 listopada 2023, 12:58

Mimo wszystko łatwość dostępu do crypto się zmieniła. W 2013 kupić BTC z gwarancją uczciwości było dużo trudniej, dzisiaj wystarczy jedynie karta debetowa.
Z newsami masz rację, prawie wszystko można dopasować do panującej koniunktury i nadać mu zabarwienie pozytywne lub negatywne ale widać też, że traktujesz crypto poprzez pryzmat ideologiczny, stąd twoje rozczarowanie. Dla mnie od początku to był rodzaj tokenów hazardowych i nic więcej. Na tą chwilę wyszedłem z 60% kapitału do stabli i obserwuje co będzie dalej. Nie bardzo wierzę w 45k bez solidnej korekty.

Początkujący
Posty: 452
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: łabondź2020 » niedziela, 26 listopada 2023, 14:17

starynowynick pisze: sobota, 25 listopada 2023, 15:31to spadek nie moze byc za gleboki
Bzdura, spadek może być głęboki, doświadczenie nie nauczyło?

Dodano po 1 minucie 42 sekundach:
@starynowynick Napisz w skrócie jak rozgrywasz, pod co, z jakimi poziomami, w jakim interwale czasowym i zweryfikujemy.

Dodano po 1 minucie 46 sekundach:
shinya56 pisze: sobota, 25 listopada 2023, 08:03może się okazać, że wzrosty od Stycznia 2023 to tylko korekta spadków i możemy się bujać od 47k $ do 15k $
Jak oceniasz prawdopodobieństwo takiego scenariusza?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » niedziela, 26 listopada 2023, 15:13

@łabondź2020

Aktualnie od Stycznia 2023 jesteśmy w korekcie trendu spadkowego. Zniesienia wewnętrzne 0.5 i 0.618 statystycznie oznaczają korektę. Zniesienia zewnętrzne > 1 oznaczają nowy trend. Czyli wybicie ATH można dopiero traktować jako zmianę trendu na wzrostowy. Technicznie tak to wygląda. No, ale Nas to nie interesuje bo to bardzo odległy termin.

Obrazek

Aktualną sytuacje tutaj opisałem.
viewtopic.php?p=774083&sid=8bf258560e46 ... 1a#p774047

Wygląda na to, że skończyła się płynność i rynek wyżej nie podejdzie w tym impulsie. Płynności będziemy szukać na niższych poziomach i z tego miejsca powinniśmy dojść do zniesienia 0.618 - 47k $, które można traktować jako zakończenie korekty.

Co do Twojego pytania.
łabondź2020 pisze: niedziela, 26 listopada 2023, 14:21Jak oceniasz prawdopodobieństwo takiego scenariusza?

Jeżeli się okaże, że jesteśmy w korekcie (na obecną chwilę ciężko to stwierdzić) to możemy testować dołek 16k $ jako podwójne dno i dopiero zacząć nowy trend. W tej opcji nowe ATH to kwestia nawet kilku lat. Scenariuszy jest dużo więc lepiej skupić się na najbliższych tygodniach, a nie przewidywać co będzie za rok bo to nie ma sensu.

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 846
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 486
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » niedziela, 26 listopada 2023, 15:32

Muszę przyznać, że trochę mnie poniosło z tym wybiciem 40k w ciągu 24-48h. Owszem, zrobiło nowe HH, ale bardzo nieśmiało zaznaczając tylko górną bandę. Teraz kurs zszedł do mediany. Na RSI 1h uwolniło się dużo powietrza. Podtrzymanie kurs powyżej mediany byłoby dobrym sygnałem do dalszego wzrostu. Jednak nie czuć już tej odwagi zakupowej co wcześniej. Pierwsze poważniejsze załamanie mogłoby znieść kurs do EMA200 4h na 35300, bo nie wydaje mi się aby tym razem dolna banda utrzymała kurs w kanale.
Obrazek

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Janome » niedziela, 26 listopada 2023, 16:09

Piątkowe ujadanie zapakowanych na górce wyznaczyło mi top w tej trwającej bessie, teraz to nic tylko czekać na duże spadki.

Odkupię po taniości od amatorów, którzy mnie minusowali. Nie pierwszy raz tutaj 8-)

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 17 listopada 2023
Reputacja: -16
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: starynowynick » niedziela, 26 listopada 2023, 16:41

Karolak pisze: sobota, 25 listopada 2023, 22:58Adopcja wieksza wsród rodaków niż na GPW(1,4% polaków inwestuje)


Dokladnie, taka ankieta to mozna wsrod polakow mierzyc rozmiar przyrodzenia. Sam pobieram okolo 1/3 dochodu w krypto - ale to specyficzne srodowisko :) i oczywisnie nie w BTC bo on sie do tego nie nadaje. A polskie WPW to 100% insider news i po co na niej inwestowac jak mozna w USA majac dostep do praktycznie wszystkiego z wieksza plynnoscia i lepszymi regulami. A PLN to szmata, ktora natychmiast jest wymieniana na waluty obce, PM, materialy, narzedzia - czyli to na czym nie moze polozyc lap kapitan panstwo (NIE mieszkania). Gdyby nie monopol placenia za niektore rzeczy w PLN (ktory niektorzy ludzie respektuja bo z tego zyja), to w ogole nie trzymalbym tego w portfelu. Czytaj dalej.
łabondź2020 pisze: niedziela, 26 listopada 2023, 14:21Bzdura, spadek może być głęboki, doświadczenie nie nauczyło?
Pisalem odnosnie przedstawionej sytuacji. Swietnie, ze masz inne zdanie - sprawdzimy, podaj tylko dokladne poziomy i czas. A moje doswiadczenie podpowiada najbardziej przewidywalne scenariusze mojej osobie nie twojej, wiec skup sie na swoim i pokaz jak dobrze dziala na zleceniach.
łabondź2020 pisze: niedziela, 26 listopada 2023, 14:21@starynowynick Napisz w skrócie jak rozgrywasz, pod co, z jakimi poziomami, w jakim interwale czasowym i zweryfikujemy.
Jak chcesz audytu to zapraszam na priv, >500k, jak chcesz skosic mi ogrodek, posprzatac i wyniesc smieci, to we wtorek o 15:55:59, tylko wez klapki.
shinya56 pisze: niedziela, 26 listopada 2023, 15:13Scenariuszy jest dużo więc lepiej skupić się na najbliższych tygodniach, a nie przewidywać co będzie za rok bo to nie ma sensu.
To zalezy jaki kto ma styl gry. Ja gram bardziej long (bo nie mam czasu) i DLA MNIE nie bardzo - zawsze warto rozrysowac sobie scnariusze.

1 - jest to korekta i dalej lecimy w dol.
2 - jest to poczatek nowej hossy.

W pierwszym przypadku spadek bedzie glebszy, w drugim - mniejszy. W co celuje mozna jasno wywnioskowac z moich postow. Natomiast dlaczego 1 lub 2 ma sie ziscic, to juz jest szeroki horyzont gospodarki, zmian kulturowych, nowych technologii, sytuacji geopolitycznej, kalkulacji, docierajacych informacji ze struktur wewnetrznych, itd. Warto dodac, ze w przypadku 2 - ustrzelimy te ~45k, co w przypadku 1 moze byc watpliwe.

Media karmia nas ETF, ktory niby ma byc dobrodziejstwem. Rozpatrujac ten przypadek - owszem doleci DOLAR do rynku (ktory i tak juz jest zalezny od dolara, bo wyceniany jest w dolarze) i to duzo, "legalnymi" srodkami. Oczywiscie bedzie to dolar BEZ JAKIEGOKOLWIEK POKRYCIA, po prostu bedzie go mozna wpompowac. Cena krypto wyskoczy - bo musi, zarobimy, ale czy to jest zdrowe? Oczywiscie, ze nie. Tylko namiesza, znowu beda banki, inflacja, koszyki beda musialy dynamicznie przelewac jeden do drugiego. Jak cos nieproporcjonalnie rosnie, to potem nieproporcjonalnie spada, czyli czesc osob straci.

Koniec koncow jest ten sam - zyska to co dzis i tak zyskuje, straci to co dzis i tak traci (z malymi wyjatkami bo pekna napompowane do granic mozliwosci banki). To tylko takie chwilowe przyspieszenie wydarzenia, lecimy w kierunku betonowej sciany i glowe bedziemy mieli na betonowej scianie. Jezeli ktos mysli, ze on jest bezpieczny, to tak nie dziala. Moze co najwyzej wsadzic kogos przed siebie, ale i tak uderzenie bedzie mocne. Smiem twierdzic, ze czesci osob tylko sie wydaje, ze wsadzi kogos przed siebie a w rzeczywisctosci, sa na piewszej kontaktowej linii :) Na sciane wpada MASA, POWIAZANYCH ze soba osob.

Dobre jest tylko to, ze czesc mentalnych stereotypow poleci na leb na szyje. To stare morony (nie mowie, ze sa to ZLI ludzie, tylko ulomni), co przez 30 lat robily w kolko to samo, nie zdajac pytan i dajac sobie nalozyc coraz to nowsze podatki, pytajac wlasne dzieci dlaczego sobie nie radza, jednoczesnie przez 30 lat placac na cudze dzieci, beda MUSIALY sie, NIE zreflektowac, bo na to sa intelektualnie za slabi, tylko zrec chleb z cebula. Co bardzo duzo pozmienia - na lepsze. Bo ludzie, ktorzy wiedza jak dziala system go wykoleja. Ale to jest MOJE zdanie (natomiast to co nastapi dalej, moze wcale nie byc lepsze - ale to juz zadanie dla przyszlych pokolen).

Jezeli ktos nie potrafi, zaplacic za usluge np taka IOTA (gdzie transfer ma za free) czy ADA (gdzie moze dostac po pewnym czasie darmowy transfer), no to o czym my mowimy? Wszyscy marudza, ze krypto jest niepraktyczne - to ludzie sa niepraktyczni. Jak nie potrafisz placic krypro i pokombinowac na te 10k PLN z bankiem miesiecznie, no to sie przy czym innym (anonimowosc, prywatnosc, wiedza, technologia) tez nie odnajdziesz - mozesz dalej do konca zycia placic podatki i dziwic sie ze jest coraz gorzej. Nie patrz na basie w sklepie, bo ona zrobi tylko to co wiekszosc, bo tylko to mentalnie potrafi. Krypto zmieni swiat, ale nie same, dochodza rewelacyjne technologie (energia! - oczywiscie nie to co jest przedtawiane w panstwowych [innyc NIE ma] mediach) i pamietajcie, ze ludzie zmienia sie na samym koncu, jezeli dotrwaja do tej zmiany.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], bn801, Google [Bot], Pan Inwestor i 28 gości