Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 13 marca 2023, 06:21

No to niezły mieliśmy rollercoaster.

Udało się wrócić do strefy konsolidacji.
viewtopic.php?f=27&t=25968&start=79060#p761815

Obrazek

Tego się trzymam.
viewtopic.php?f=27&t=25968&start=79140#p761898
viewtopic.php?f=27&t=25968&start=79140#p761911

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » poniedziałek, 13 marca 2023, 07:13

PLAN DNIA na 5min jesli nie jest to silny ruch a tylko manipulacja widze to tak

Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 marca 2023, 10:42 przez Majkos, łącznie zmieniany 4 razy.
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » poniedziałek, 13 marca 2023, 07:38

Jak na razie ruch z tego fraktala co pokazałem wcześniej robią idealnie, pierwsza strefa zebrana, pytanie czy wystarczy pary na zebranie kolejnej do 24k. Ale i tak zdania nie zmieniam że później w dół. Jeszcze potrzymam to co mam i zobaczę jak się rozwija sytuacja.

Ten Signature bank został zamknięty? To praktycznie odcięli cały rynek USA od możliwości wymiany na FIAT. Jeśli to prawda to kolejny cios dla płynności na krypto :/
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 marca 2023, 07:42 przez Vilv, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 7527
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2782
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » poniedziałek, 13 marca 2023, 07:41





Krypto moze na tej sytuacji duzo zyskac wizerunkowo. Tylko czy jest kon ktory to pociagnie?

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Janome » poniedziałek, 13 marca 2023, 08:07

Janome pisze: piątek, 10 marca 2023, 12:19Zakupy właśnie zrobione, potroiłem zawartość BTC i średnia wynosi teraz 20 230$. Wiem, że miałem już nie dokupywać ale okazja jest przednia. Chciałem bity poniżej 20k to mam. Może jeszcze troche spadnie ale pogłębienia dołka nie będzie - wszystkie negatywne newsy traktują o błędzie ludzkim. BTC działa niezmiennie a ETH niezmiennie się rozwija. Za 2 lata będziemy na poziomach co najmniej 3x wyżej. Nie ma co ryzykować bo w każdej chwili teraz może przyjsć odreagowanie kiedy ludzie się zorientują, że po raz kolejny dali się nabrać na debilny FUD.


To już się staje trochę za proste. Kolejny tanie bitki (podobnie jak po FTX) uzyskane kosztem inwestorów, którzy sprzedają w panice bo nie potrafią wyczuć skumulowanego, sztucznego FUDu tak jasnego, że przedszkolak by się zorientował. Możecie mówić, że jestem arogancki ale to, że w środe-czwartek ktoś użył wystrzału negatywnych newsów do zbicia ceny było oczywiste. Pozdro dla obkupionych sub 20k 8-)

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » poniedziałek, 13 marca 2023, 08:15

Aha to już wiadomo skąd pompa... Jak zawsze binance musi zarobić na likwidacjach więc sami je wywołują.


Dodano po 9 minutach 26 sekundach:
ciekawe kto miał inside info przed ogłoszeniem :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 13 marca 2023, 08:44

@Vilv, ahhh te manipulacje, tego nie dało się przewidzieć. Kto jak zwykle najbardziej panikował na forum? :P
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 13348
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 13 marca 2023, 08:49

Janome pisze: poniedziałek, 13 marca 2023, 08:07To już się staje trochę za proste. Kolejny tanie bitki (podobnie jak po FTX) uzyskane kosztem inwestorów, którzy sprzedają w panice bo nie potrafią wyczuć skumulowanego, sztucznego FUDu tak jasnego, że przedszkolak by się zorientował. Możecie mówić, że jestem arogancki ale to, że w środe-czwartek ktoś użył wystrzału negatywnych newsów do zbicia ceny było oczywiste.


Od razu tam "arogancki"... każdy z nas kiedyś czuł się jak Bóg Giełdy, który jako jedyny rozszyfrował Rynek ;)

Dlatego szczerze i z pełną sympatią radzę, wydrukuj sobie wielki plakat z napisem "PYCHA KROCZY PRZED UPADKIEM", powieś nad kompem i zerkaj każdego dnia zanim zaczniesz grać. Just saying... 8-)

PS. gratuluję dobrego ruchu i udanego początku tygodnia :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 13 marca 2023, 09:00

socjolog2008 pisze: niedziela, 12 marca 2023, 17:01 A jeszcze większa ironia to FED ratujące crypto banki ratujące crypto..

To mamy opcję nr 2 a indexy puchną zielenią i moje FTSE100 z Daxem
murlok pisze: poniedziałek, 13 marca 2023, 01:53A może czeka nas teraz minibullrun pod hasłem "banki to skam, nie daj się oszukać, przenieś hajs w krypto" XD

;) i yeb
Przy okazji zaczynam zbierać na platformie FX nośnik stablecoinów serutity ETH
Spoiler:
Obrazek
SHORT SHORT SHORT to nie dość że służy stablom to jeszcze wypłaca dywidendy . O my goood XD
i zamknięte ale to żre zabezpieczenie na cmc/ wszystkie środki na FTSE100/DAX
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 marca 2023, 09:33 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 3 razy.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Janome » poniedziałek, 13 marca 2023, 09:03

ekonokomik pisze: poniedziałek, 13 marca 2023, 08:49"PYCHA KROCZY PRZED UPADKIEM"


Naprawdę nazywamy pychą zwrócenie uwagi na to, że rynek crypto po raz setny robi dokładnie to samo, żeby nakłonić inwestorów do sprzedania ze stratą pod wymyślone wydarzenie? Przeciez te 'newsy' z czwartku to nic innego jak 'china ban' w ładniejszym opakowaniu.

Przykładowo:

new-york-attorney-general-kucoin-ethereum-security

Jakaś durna baba, z ryja niemająca o niczym pojęcia, powiedziała że w/g niej ETH to ona by sobie sklasyfikowała go jako security. I cyk -10% promocja bo oczywiście zaraz SEC się wezmie za ETH i w ogóle zbanuje w USA. :lol:

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » poniedziałek, 13 marca 2023, 09:06

ergorg pisze: poniedziałek, 13 marca 2023, 08:44@Vilv, ahhh te manipulacje, tego nie dało się przewidzieć. Kto jak zwykle najbardziej panikował na forum?
Ale co panikował? Zwalił się kurs z 25k do 19k. Sprzedałem na samej górce i mówiłem że spadnie. Spadło bardzo dużo i pisałem wczoraj że szykuje się odbicie do tych 2 stref. Pierwsza zaliczona, druga zobaczymy, jak binance ma kupować to możliwe że tam spompują to i zbiorą cała tą strefę. A zdania nie zmieniam że długo terminowo i tak się zwalimy niżej.

Dla ciebie @ergorg jak ktoś ma odmienne zdanie i widzi zagrożenia które potrafi argumentować to od razu panikarz. Za bardzo doszukujesz się w tym wszystkim emocji. Zapytałeś się wczoraj jak widzę podwyżkę i dolara. To ci odpowiedziałem. Dziś w kwestii dolara scenariusz się materializuje bo tak jak napisałem jest to związane z ucieczką do obligów. W długim terminie dolar zostanie nadal mocny i wcale się nie zdziwię jak jeszcze zobaczymy go po 4,7zł i to możliwe że w tyrm roku. Ja tutaj nie widzę hossy na btc, może będzie ale od 2024 i to tak w drugiej połowie.

Zarobiłeś na tej panice to dobrze ja też to wykorzystałem. A jak bym był panikarz to bym rynku nie dotykał a przecież robiłem różne ruchy na nim i to na plus. Wyprzedał bym się(a kupowałem po tych spadkach i to nie idealnie na samym dołku bo nie jestem typem co musi upolować idealnie dołek) też z krypto ale pisałem wczoraj że zostawiam bo widzę potencjał na ruch w górę. Tak się zachowuje panikarz?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 marca 2023, 09:15 przez Vilv, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 200
Rejestracja: 6 sierpnia 2018
Reputacja: 377
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: graczyk » poniedziałek, 13 marca 2023, 09:11

Bardzo elegancko. USDC sprzedane, zysk na porządne wakacje 2 tygodniowe wakacje z rodziną skasowany :D

Teraz moim zdaniem nic wielkiego nie będzie na rynkach. Czekamy na jutrzejsze dane o inflacji, ale biorąc pod uwagę,że już brakuje płynności w gospodarce, więc raczej inflacja będzie nam w najbliższych miesiącach spadać(zgodnie z przewidywaniami).

Co do samych banków, sama utrata płynności nie musi oznaczać,że deponenci nic nie otrzymają. Z Lehmana deponenci uzyskali 100%, a chyba nawet obligacje(czyli spłacane w drugiej kolejności) uzyskali większość kapitału.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » poniedziałek, 13 marca 2023, 09:19

@graczyk Patrz na piątek, będzie rolowanie, wtedy będą ruchy. Jak dziś rynek zareaguje paniką i spadkami to i tak przed końcem tygodnia pewnie wróci na te poziomy i od następnego tygodnia zacznie się ruch z dużym prawdopodobieństwem w dół. Trzeba patrzeć gdzie popłynie kasa.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 13 marca 2023, 10:31

Vilv pisze: poniedziałek, 13 marca 2023, 09:19Jak dziś rynek zareaguje paniką i spadkami to i tak przed końcem tygodnia pewnie wróci na te poziomy
No chyba, że kilka następnych klocków domina się wysypie

"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » poniedziałek, 13 marca 2023, 10:43

Majkos pisze: poniedziałek, 13 marca 2023, 07:13 PLAN DNIA na 5min jesli nie jest to silny ruch a tylko manipulacja widze to tak

Update :

Pierwszy zasieg z wykresu osiagniety


Ale dax to mistrzostwo, i kurcze za krotko trzymalem


.

Dodano po 3 minutach 31 sekundach:
Vilv pisze: poniedziałek, 13 marca 2023, 09:19Patrz na piątek, będzie rolowanie, wtedy będą ruchy.
Jutro tez sa dane w USA CPI
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 13 marca 2023, 11:31

@Majkos poziomy marzenie na L na DAX, CAC40 to samo, FTSE100 i UK jako jedyne szybko sobie poradziło z SVB i HSBC przejmuje - to jest mój konik index. Tu dalej pozostaje kwestia security i pato stable - dostaliście od losu wyjście z rynku crypto/ ile osób z tego skorzysta :?: :roll: Z Polskich PKOBP ja już obserwuje (to też potęga blik) budżet na ratowanie banków to się crypto chwilowo podpina ale... ono miało walczyć z bankami a nie być przez nie ratowane XD
Obrazek
teraz pewnie narracja że Bitcoin jest jedynym lekarstwem na upadające banki i wtedy ..coś nie kliknie
socjolog2008 pisze: niedziela, 12 marca 2023, 14:39@Vilv rynek w UK i Niemiecki odbije, Polski sektorowo utrzyma lub zacznie odbijać. Złoto i srebro się umacniać. Spadki i panikę zobaczysz na dwóch połączonych ogniwach crypto i bankach :lol: Taki typ.

Indexy w nocy odbicie gdzie się zredukowałem (za mało) i schiz /teraz dobieram a metale szlachetne jasno pokazują co jest zabezpieczeniem. Złoto i srebro @FlyingAtom naganiamy dalej ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 marca 2023, 11:44 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 13 marca 2023, 11:44

socjolog2008 pisze: poniedziałek, 13 marca 2023, 11:31teraz pewnie narracja że Bitcoin jest jedynym lekarstwem na upadające banki i wtedy ..coś nie kliknie
Dla mnie trochę inaczej. Krypto w rozumieniu BTC jest lekarstwem przed stratami w upadających bankach a nie na upadające banki.

Początkujący
Posty: 200
Rejestracja: 6 sierpnia 2018
Reputacja: 377
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: graczyk » poniedziałek, 13 marca 2023, 12:14

Jak dla mnie to wszystko bardzo ładnie się spina. Do tych idio.... w FED już zaczyna docierać co narobili(wyssanie w krótkim czasie kilku bilionów USD z rynku to recepta na deflację i kryzys płynności). Polityka monetarna powinna być przewidywalna i możliwie jak najmniej zmienna, tak aby nie doprowadzać do sztucznych perturbacji.

Banki w USA nie są w złej sytuacji, problemem jest cała gospodarka z której zbyt szybko zaczęły uciekać pieniądze. Dzisiaj już nikt nie mówi o podwyżce o 0,5%, a nawet rynek wycenia,że jest 27% na to,że już podwyżki nie będzie.

https://www.cmegroup.com/markets/intere ... -tool.html

Rynek wycenia,że na koniec roku stopy procentowe będą jak teraz, a daje prawdopodobieństwo na 46,6%,że będą niższe niż aktualnie.

Aktualnie rynek spodziewa się jednej podwyżki stóp(na najbliższym posiedzeniu) i na tym koniec. Potem w listopadzie obniżka. Ja uważam,że kluczowe jest najbliższe posiedzenie. Jeżeli tam nie będzie podwyżki stóp to na kolejnych posiedzeniach już nie dojdzie do nich.

O ile 2 tygodnie temu byłem w zdecydowanej mniejszości, tak teraz jestem w większości, co do przewidywania przyszłych stóp procentowych 8-) Czekamy na jutrzejszą inflację i na FED 22 marca. Jak jutro wskaźnik CPI nie przebije 300, to moim zdaniem można powoli ogłaszać hossę :D

https://www.investing.com/economic-cale ... .s.a.-1549

Ja oczekuje wskazania na poziomie ok. 299,5.

Obligacje USA wystartowały w górę, więc automatycznie bilansy banków się poprawią(w tym oczywiście Silicon Valley, który część straty 1,8mld USD właśnie odrobił). FED musi tylko nie doprowadzić do kolejnego rajdu w dół. Jak miałbym obstawiać to moim zdaniem wszyscy wierzyciele(w tym posiadacze obligacji podporządkowanych, a w szczególności deponenci, czyli Circle-emitent USDC) otrzymają swoją kasę.

Generalnie bardzo dobrze się stało, oczywiście szkoda akcjonariuszy banku,że FED dostał informację co narobił. Traktowanie polityki monetarnej jak gry komputerowej, bez żadnego przemyślenia tego może się zakończyć totalnym kryzysem, a FED właśnie dostał trailer tego co się może wydarzyć jak dalej utrzymają swoją politykę. Mam nadzieję,że wkrótce usłyszymy oficjalnie,że to koniec tego cyrku w zabawę w jastrzębie.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » poniedziałek, 13 marca 2023, 13:08

socjolog2008 pisze: poniedziałek, 13 marca 2023, 11:31teraz pewnie narracja że Bitcoin jest jedynym lekarstwem na upadające banki i wtedy ..coś nie kliknie
Padł bym ze śmiechu jak by się okazało że giełdy robiły to samo co banki(czytaj kasy nie ma) i btc na giełdach nie ma bo sprzedali bokiem a tam są takie wydrukowane przez nich w wewnętrznym systemie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 13 marca 2023, 13:17

@Vilv to już było robione przecież - na takich rezerwach nieistniejących btc leciał gox, bitcurex, bitmarket, bitfinex a ostatnio ftx - tylko wtedy ogłaszają hack z reguły. A jak masz czas zrób sobie analizę ile bitków leży nie dotykanych od x czasu, jaka jest baza monetarna a ile jest w ruchu na giełdach. Ileś tam zagineło.
Bardzo możliwe że płynność dostarczają też platformy fx na bazach tickerów z giełd crypto.
Banki i zabezpieczenie stabli ale wycofanie walorów crypto z fx, to byłby zonk dodatkowy - wpuścili w 2017 to i mogą zakazać tego (w sumie najprostrze i najszybciej osiągalne w rękach regulatorów)
Obrazek
Dzisiaj na chwile otworzyłem S na ETH i po 8$ spadku zamknąłem - dlaczego ? 50% zwiększyli zabezpieczenie w stosunku jeszcze do zeszłotygodniowych pozycji jak otwierałem na crypto..czyli zabierają podwójnie i zajmują więcej depo - sami się boją i zabezpieczają
To wiele możliwości jeszcze przed nami
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, Bing [Bot], Pan Inwestor i 42 gości