Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 16 stycznia 2023, 21:12

Myślę, że możemy rozgrywać schemat zbliżony do tego poniżej. Czekam na korektę wybicia (top nie zdziwi mnie na poziomie 23-25k, może nawet wyżej) czy to w formie zniesienia wzrostów czy dłuższej, minimum kilkutygodniowej konsolidacji i wracam do gry z zamiarem intensywnego longowania. Na poprzedniej hossie plułem sobie w brodę, że mogłem spokojnie grać bardziej agresywnie i wyjść spokojnie z 2-3x większym profitem, teraz tego błędu nie popełnię.
Obrazek

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 18 marca 2014
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamII » poniedziałek, 16 stycznia 2023, 23:40

nexushash, ktory juz tu nie zaglada ale prowadzi bloga napisal ze fed uruchamia nowy dodruk, wiecie cos o tym? To mialoby pozytywny skutek dla wszystkich rynkow. Zrodlo: https://www.crypto-trader.pl/

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 4 stycznia 2014
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: JanBatory » wtorek, 17 stycznia 2023, 09:43

Dodatkowo FED zapowiedział kontynuację dodruku w roku 2023 na poziomie 1700 mld $


Bardzo ciekawe, zadnej informacji nie moge znalezc a to byłaby zmiana polityki FEDu o 180*
Moze ktos cos slyszal kto to powiedzial? ustanowił?

to by zmienilo moje plany calkowicie
bo plany mam ze wszystko idzie do gory do 1 lutego
a pozniej FED jastrzebio i korekta potężna

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Janome » wtorek, 17 stycznia 2023, 10:19

@adamII dzięki za linka
JanBatory pisze: wtorek, 17 stycznia 2023, 09:43zadnej informacji nie moge znalezc a to byłaby zmiana polityki FEDu o 180*

Jak za 3-4 lata spojrzysz na wykres to będzie wyraznie widoczne, że pivot mieliśmy w grudniu. Po prostu dużo osób już nakręciło się w głowie na pogłębienie dołka i ta informacja jeszcze nie dochodzi ;)

Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Księżyc

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: tomaroc » wtorek, 17 stycznia 2023, 10:26

Czyli Bitcoin już nigdy nie będzie poniżej 20k $ :-D

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Janome » wtorek, 17 stycznia 2023, 10:32

tomaroc pisze: wtorek, 17 stycznia 2023, 10:26Czyli Bitcoin już nigdy nie będzie poniżej 20k $

Nie potwierdzę. Jeśli bym to zrobił to 19k byśmy zobaczyli jeszcze dzisiaj :lol:

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 5 stycznia 2014
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kristiano92 » wtorek, 17 stycznia 2023, 13:24


Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 4 stycznia 2014
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: JanBatory » wtorek, 17 stycznia 2023, 17:00

to jest opinia analityka
i taka jest wlasnie nagonka w fake tv

Czyli gram swoje nadal,
dzisiaj o polnocy licze ze USD sie umocni, jen sie oslabi
i moze krypto poleci troche w dół,
zapakuje sie w BTC, ETH i czekam do 1 lutego na FED

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 1027
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Arcymistrz1990 » wtorek, 17 stycznia 2023, 19:26

Witajcie, jeśli o mnie chodzi to ja zakończyłem zwiększanie ekspozycji (ponowną akumulacje) na BTC i ETH w dniu 11.12.2022.
Obecnie obserwuję rynek i zachowuję spokój. Sądzę, że to dopiero początek (w dłuższym terminie, lokalnie możliwe korekty) swingu wzrostowego. Kluczową kwestią jaką należy rozpoznać w najbliższych dniach jest to czy powrócą hurtowe zakupy instytucjonalne:
- jeśli nie, to spodziewam się odreagowania w ok. 43 000 USD po czym spadki i budowanie jakichś większych struktur konsolidacyjnych (czyt. klasyczny cykl halvingowy)
- jeśli tak, to nie wykluczam wzrostów w ciągu najbliższych miesięcy do wydających się obecnie za abstrakcyjne wycen na poziomie 300-400k USD. Media wtedy przypomną, że BTC to jednak nie piramida finansowa tylko hedge antyinflacyjny i będziemy mieli manie inwestorów detalicznych co będzie idelanym ekosystemem do zakończenia cyklu wzrostowego od momentu powstania.

Tak czy inaczej pozostaje optymistą, choć nie planuję już zwiększać ekspozycji. Jest ona wystarczająca.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » wtorek, 17 stycznia 2023, 21:21

Z tym pivotem to bym się tak nie spieszył ponieważ jest niebezpieczeństwo na rynku ropy. Popatrzcie że ropa zaczyna się umacniać. Arabia Saudyjska zatwierdziła budżet w którym uwzględnia nadwyżkę budżetową do czego potrzebuje ropy w cenie 75-80USD za baryłkę. Wiec raczej nie ma co się spodziewać jakiś gwałtownych przecen. USA będzie musiało uzupełnić swoje rezerwy w końcu które paliło aby obniżyć cenę na świecie i przyhamować inflację. Chińczycy za to kończą walkę z Covid więc może im wzrosnąć zapotrzebowanie. Europa wypina się na rosyjską ropę więc jest pewne ryzyko że ropa może zacząć się umacniać to raczej nie wpłynie pozytywnie na spadek inflacji. Trzeba bacznie obserwować co się dzieje na ropie bo spore umocnienie może wpłynąć na decyzję Fedu w sprawie obniżek. W latach 80 przeżywaliśmy podobny kryzys tylko był wywołany embargiem za wojnę izraelsko-arabską. Teraz mamy wojnę ukraińsko-rosyjską czego konsekwencje mogą być podobne ale raczej nie aż tak mocne.

edit:

Dziś ROPA 86,69$ +3,02%. Najdrożej od 1 grudnia 2022.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 17 stycznia 2023, 22:45

krotkanazwausera pisze: wtorek, 17 stycznia 2023, 22:29gdyby btc zaliczyl poziom ponizej 8k wpierdalalbym przez reszte zycia pasztet
Spoiler:
Co do kursu to czekam na jakaś korektę 19-20k$, ale czy się wydarzy to nie mam pewności. Prędzej czy później czeka nas 25k$.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 17 stycznia 2023, 23:03

Podobnie jak @ergorg mam duże wątpliwości co do korekty. Na tą chwilę dla mnie najbardziej realnym scenariuszem jest kilkutygodniowa konsolidacja żeby dodać niepewności do rynku i dalej up. Tak czy siak myślę, że rozgrywanie najbliższych tygodni/miesięcy nie będzie tak proste jak long z 17k na 20/21k. Obstawiam wspinaczkę po ścianie strachu.
Obrazek

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » środa, 18 stycznia 2023, 08:22

To ja dodam od siebie jeszcze 5groszy. Dolar wygląda na to że jednak będzie się chwilowo umacniał. Raczej nie spodziewam się jakiegoś ogromnego odbicia na DXY ale te 1-2% może zrobić. To może być dobry moment na zdrową korektę btc. Jest jeszcze kwestia Ukrainy, zbliża się pomału kontrofensywa rosji, plan mają uderzyć na Łuck i Lwów, to było by bardzo mądre posunięcie aby odciąć ich od dostaw broni z Nato. Zaś zaostrzenie konfliktu i rozlanie się na nowe tereny myślę że może wywindować ceny ropy. Tak że co do inflacji to sukcesu jeszcze nie ma co otrąbiać. Będzie ciekawie

Początkujący
Posty: 468
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 381
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » środa, 18 stycznia 2023, 10:25

Mam pytanie do madrych, doswiadczonych uzytkownikow tego forum.
Co sprawilo, ze w ciagu ostatnich 10 dni BTC urosl nagle, po kilku tygodniach nudy, o ponad 25% z 17k na 21k?

To znaczy, gdy spadal jak kamien w wode - mielismy wiele madrych opinii, wykresow, zasiegow spadkow, upadaly gieldy, rosla inflacja, podnosili stopy procentowe, Powell etc i bylo sto powodow dlaczego tak sie dzieje i predykcji ile to jeszcze poleci.

Co jest przyczyna obecnych wzrostow i dlaczego wielomiesieczne niedzwiedzie zamieniaja sie nagle w byki?

I jezeli nie ma co do tych wzrostow jakichs solidnych fundamentow a BTC bedzie dalej roslo - czy mozna zalozyc, ze wykres chadza wlasnymi drogami jak to bywalo wiele razy w przeszlosci i wiekszosc predykcji jest o kant d...?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1826
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1578
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » środa, 18 stycznia 2023, 10:38

adamjttk pisze: środa, 18 stycznia 2023, 10:25jakichs solidnych fundamentow a BTC

Czego :roll: tego zdania nie rozumiem
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » środa, 18 stycznia 2023, 10:53

Rynki grają na pivot FEDu, czyli zmiana nastawienia z jastrzębiego na gołębie. Inflacja jak na razie spada więc cykl podnoszenia stóp % jest raczej bliski końca. Więc rynki zaczynają rosnąć bo liczą na to że nie długo będą obniżać stopy i rozpocznie się dodruk. A dodruk i tani kredyt=dopływ świeżej gotówki na rynek. Do tego recesja która nadchodzi na ten moment nie wygląda tak strasznie jak się zapowiadało kilka miesięcy temu. Rynek pracy trzyma się dość mocno. A do ilu urośnie btc to tego nikt nie wie i czy w ogóle urośnie. Żadna z osób nie ma szklanej kuli żeby przepowiadać przyszłość. Równie dobrze btc może nigdy nie zrobić nowych szczytów albo spaść do zera. Wszystko to gra prawdopodobieństwa co się może wydarzyć.

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Janome » środa, 18 stycznia 2023, 11:28

adamjttk pisze: środa, 18 stycznia 2023, 10:25Co sprawilo, ze w ciagu ostatnich 10 dni BTC urosl nagle, po kilku tygodniach nudy, o ponad 25% z 17k na 21k?


Z asetami takimi jak BTC jest ten problem, że ludzie nie do końca potrafią oszacować czy jest on wart 1$ czy milion $. Więc jeśli patrzysz tylko na ostatnie 10 dni to odpowiedz jest jedna - urosło ponieważ więcej 'kapitału' chce kupić niż sprzedać (celowo nie piszę, że więcej osób kupuje niż sprzedaje bo to nie tak działa). Pojawiają się większe kwoty kupujących w porównaniu do sprzedających więc cena idzie powoli do góry. Powodów może być wiele ale nigdy nie dojdziesz na 100% dlaczego kurs się tak porusza, szczególnie na tak krótkim interwale. Ja obstawiam, że pierwsi shortujący już zniecierpliwili się czekając na 500$ i stwierdzili, że dołek za nami. Ze sprzedających zmienili się w kupujących - kapitał przeszedł z selli na buye więc cena poszła do góry. Im więcej osób pójdzie tą drogą tym dalej zajedziemy na tym zielonym ruchu wzrostowym. Nie było żadnych zmian w fundamentach, w sumie mało co się zmieniło przez ostatnie pół roku.

ps. kilka tygodnie nudy to nie jest dużo. Poprzednie cykle serwowały kilka miesięcy prawie zerowej aktywności. Pamiętaj, że mamy za sobą cały rok gdzie non stop bujało kursem.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » środa, 18 stycznia 2023, 11:42

adamjttk pisze: środa, 18 stycznia 2023, 10:25Co sprawilo, ze w ciagu ostatnich 10 dni BTC urosl nagle, po kilku tygodniach nudy, o ponad 25% z 17k na 21k?
Było sporo kresek nabudowanych powyżej ceny na dole, na pewno wiele spóźnionych shortów z ciasno zapiętymi SLami tuż powyżej tych kresek, a do tego po tak długim wymęczeniu kursu już ciężko było się spodziewać jakiejś znaczącej podaży w rejonie 18-20k - myślę że to wszystko razem pozwoliło tak szybko urosnąć. Ciekawi mnie natomiast jak duża część wzrostu była spowodowana przez organiczne zakupy spot, a jak mocno to wywieźli przez wycinanie shortów - ma ktoś jakieś dane na ten temat?
Vilv pisze: środa, 18 stycznia 2023, 10:53Rynki grają na pivot FEDu, czyli zmiana nastawienia z jastrzębiego na gołębie. Inflacja jak na razie spada więc cykl podnoszenia stóp % jest raczej bliski końca. Więc rynki zaczynają rosnąć bo liczą na to że nie długo będą obniżać stopy i rozpocznie się dodruk.
Gdzieś mi wczoraj mignęła ciekawa opinia - FED wchodził w pivot i dodruk zawsze wobec jakiejś tragicznej sytuacji gospodarczej. Jeśli obecnie FED ma rację że gospodarka jest silna, to myślę że rynek może się srogo rozczarować tą nadzieją prędkiego pivotu. Owszem, może i skończą podnosić stopy niebawem, ale to nie znaczy że zaczną je zaraz obniżać - zerowe stopy nie są dobre dla gospodarki, prowadzą do patologii i nie dają bankom zbyt wiele miejsca do regulacji sytuacji. Dlatego moim zdaniem jeśli będą mieli możliwość - to potrzymają te stopy na kilku % tyle ile się da, dopóki nie wydarzy się jakiś nowy armageddon - a wtedy znowu można się wpierw spodziewać reakcji rynku na armageddon, zanim zacznie się hurraoptymistyczne żarcie niskich stóp.

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Janome » środa, 18 stycznia 2023, 11:46

voodoom pisze: środa, 18 stycznia 2023, 11:42Gdzieś mi wczoraj mignęła ciekawa opinia - FED wchodził w pivot i dodruk zawsze wobec jakiejś tragicznej sytuacji gospodarczej.


Jakiś twitterowiec rzucił plotke, niczym na razie nie popartą. Ale wydaje mi się, że ruch na krypto zaczał się dobre kilka dni wcześniej.

Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 107
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: uzar007 » środa, 18 stycznia 2023, 16:51


Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], cafard, Google [Bot] i 27 gości