Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1858
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1605
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » poniedziałek, 2 stycznia 2023, 12:00


Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Janome » poniedziałek, 2 stycznia 2023, 12:39

fetek pisze: poniedziałek, 2 stycznia 2023, 11:19stary lewak za pomocą EU szybciej pokaże co to nowa ekonomia, wprowadzi restart gospodarki, ograniczy nam swobody i możliwości,


Ja wiem co oni chcą ale pisałem wczoraj w wątku walki z gotówką - to nie jest takie proste.

Stare lewaki tez korzystają na tym, że część społeczeństwa chce się bogacić i ma ku temu narzędzia - to ich napędza. Można śmiało zapytać, że skoro tak im to krypto przeszkadza to czemu do tej pory go nie zbanowali?

ETH da zarobić jeszcze te 2 cykle powiedzmy dopóki ludzie się nie zaczną zastanawiać czy to w ogóle jest potrzebne :D do pomnożenia btc jak znalazł :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6752
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6577
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 2 stycznia 2023, 16:49

Janome pisze: czwartek, 29 grudnia 2022, 21:31Wszystkie POS L1 inne niż ETH typuję do powolnej śmierci. Są zbędne. Cardano, Avax, Near, Algo itd. Nikt tego nie używa.
Zgodzę się.

Paradoksalnie POS wydaje się gwoździem do trumny wielu shitcoinów.

Na każdym prawie jest teraz jakiś staking. A kasa na staking bierze się... z powietrza ("dodruku" - minting). I żeby to było 2% rocznie... ale gdzie tam.

Obrazek

Jak coś takiego może mieć rację bytu? :)

Mam wrażenie, że POS to trochę droga donikąd. Te terawatogodziny wsadzane w PoW nabierają jednak odrobinę sensu w porównaniu z alternatywą. Do tego halvingi to jednak super sprawa - zamiast praktycznie ręcznego sterowania "skarbnicą" przez devów i niekontrolowanym dodruku.

Znaczna część coinów na chainach Binance/Cosmos ma 20-30% inflacji.... śmiejemy się z PLN, a już on wypada lepiej.

Przy braku zainteresowania, taka inflacja zarżnie te coiny w 2-3 lata, praktycznie do zera $. Na staking (i to max 5% rocznie) może pozwolić sobie ETH, ale nie jakiś GównoCoin z wolumenem 0,2 BTC dziennie na Binance. Przy bessie w ogóle nie ma zainteresowania, a tu jeszcze potworna presja podażowa związana z upłynnianiem "ukopu", co przy wartościach 20-30% już wypada dramatycznie. A tu kwiatki na 100%+ się zdarzają nawet.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 2 stycznia 2023, 17:24

Janome pisze: czwartek, 29 grudnia 2022, 21:31Wszystkie POS L1 inne niż ETH typuję do powolnej śmierci. Są zbędne. Cardano, Avax, Near, Algo itd. Nikt tego nie używa.
Wyszedł konwerter ERC20-ADA. Wspierany jest przez kilka projektów, więc niektórzy widzą potencjał w Cardano.

BitJanusz pisze: poniedziałek, 2 stycznia 2023, 16:49 Mam wrażenie, że POS to trochę droga donikąd. Te terawatogodziny wsadzane w PoW nabierają jednak odrobinę sensu w porównaniu z alternatywą. Do tego halvingi to jednak super sprawa - zamiast praktycznie ręcznego sterowania "skarbnicą" przez devów i niekontrolowanym dodruku.
ETH stało się deflacyjne. Ostatnio ktoś tutaj wrzucał takie info z wykresem. Projekty POS (nieliczne) też mają zaimplementowany algorytm spalania.

Najbliższy halving Marzec 2024 pokaże czy obcięcie nagrody ma jeszcze jakieś znaczenie.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 18 grudnia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Petros » poniedziałek, 2 stycznia 2023, 17:25

@BitJanusz A co z przejściem na ISO20022 ? Czy może to je podratować?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2067
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: blink » poniedziałek, 2 stycznia 2023, 17:51

shinya56 pisze: poniedziałek, 2 stycznia 2023, 17:24ETH stało się deflacyjne. Ostatnio ktoś tutaj wrzucał takie info z wykresem. Projekty POS (nieliczne) też mają zaimplementowany algorytm spalania.


Tutaj można sprawdzić: https://ultrasound.money/
Wydobyto 5tys ETH, zamiast 1,3 mln :D

Początkujący
Posty: 1754
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 459
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » poniedziałek, 2 stycznia 2023, 18:02

Janome pisze: poniedziałek, 2 stycznia 2023, 12:39 Ja wiem co oni chcą ale pisałem wczoraj w wątku walki z gotówką - to nie jest takie proste.
problem w tym że to jest proste, w tym roku bardzo mocno przyspieszyło wiele procesów, które to ułatwiają i nie mówię tutaj o samej gotówce bo jej się sami pozbywamy. Następne 3-5 lat będzie kluczowe, jeśli nic się nie zmieni to w chinach będzie więcej wolności
Janome pisze: poniedziałek, 2 stycznia 2023, 12:39Stare lewaki tez korzystają na tym, że część społeczeństwa chce się bogacić i ma ku temu narzędzia - to ich napędza. Można śmiało zapytać, że skoro tak im to krypto przeszkadza to czemu do tej pory go nie zbanowali?
bo taniej i korzystniej je przejąć, myślisz dlaczego ostatnio wszyscy idą w POS ? :mrgreen: Nawet ETH jest kontrolowane przez garstkę osób.
shinya56 pisze: poniedziałek, 2 stycznia 2023, 17:24 Wyszedł konwerter ERC20-ADA. Wspierany jest przez kilka projektów, więc niektórzy widzą potencjał w Cardano.
no dobra ale oni dużo obiecuj a niewiele dowożą.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1858
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1605
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » poniedziałek, 2 stycznia 2023, 21:39

Obrazek
53 dni od fedu stoi w miejscu i czeka :arrow: na kolejne odczyty fedu :?:
udaje że upadek ftx wszystko naprawił :?: wszystkie problemy i oszuści z rynku znikneli :?:
na co właściwie czeka , spadki są jedynym kierunkiem oczywiście pomijając tezę o 50 `tej akumulacji od końca 2021 którą zawsze widzą byki :roll: i dopiero fed przyśpieszy te spadki :?:
dev btc któremu kradną btc z portfela i woła o pomoc fbi to jest już kuriozum

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6752
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6577
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 2 stycznia 2023, 22:42

@mudol @DjVegas98 Inflację na większości coinów możecie sprawdzić na stronie CoinCodex.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 1754
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 459
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » wtorek, 3 stycznia 2023, 10:17

bitup pisze: poniedziałek, 2 stycznia 2023, 21:3953 dni od fedu stoi w miejscu i czeka :arrow: na kolejne odczyty fedu :?:
bo mało kto już na tym gra.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » wtorek, 3 stycznia 2023, 11:00

shinya56 pisze: poniedziałek, 2 stycznia 2023, 17:24Najbliższy halving Marzec 2024 pokaże czy obcięcie nagrody ma jeszcze jakieś znaczenie.
A moim skromnym zdaniem, będzie jak zwykle tylko że mniejszy zakres. Szczyt nowego ruchy wzrostowego pewnie 25/26. Ale na samym BTC możemy np. nie przebić ATH albo zrobić maks 100k$. Tak jak od czerwca byłem za spadkami tak teraz uważam że dołek mamy już za sobą.

W mojej subiektywnej opinii przez lato większość widziała akumulację i powtórzenie kolejnego cyklu. Z kolei po pogłębieniu low i kolejnych straszakach słychać więcej wątpliwości co do kolejnej hossy, wpływu halvingu itp. A nawet że to już koniec krypto.

Na NQ mieliśmy retest dołka i wygląda na wyciąganie.

Z drugiej strony wiele zagrożeń jest dalej realnych i to nie jest tak że jestem super pewny swojego scenariusza.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » wtorek, 3 stycznia 2023, 12:04

@rubel 100k to i tak jest marnota dzisiaj...
Realne ATH na Bitcoinie dziś to z 80k, doliczając inflację od tamtego czasu...
Grubo ponad 99% altów przyniesie Ci w longterm straty albo mniejsze zarobki niż BTC.

EW to jedna z największych głupot jakie wymyślono.

Zarobiłeś dzięki moim analizom gruby szmal? Zawsze możesz coś kopsnąć koledze. ;)

ETH:0xe878F6845aB2894F8315cdD7880C6cfd0F10a694

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » wtorek, 3 stycznia 2023, 12:13

DjVegas98 pisze: wtorek, 3 stycznia 2023, 12:04@rubel 100k to i tak jest marnota dzisiaj...
Pożyjemy zobaczymy ;).

Nie jest to nic personalnego do ciebie ale myślę że właśnie JEŚLI będzie kolejny cykl wzrostowy a tak zakładam to wielu tak będzie myśleć i skończy się jak zwykle że miało rosnąć nie wiadomo jak wysoko. Będą się prześcigać w predykcjach 200k, 500k, 1m$ a nie zrobimy nic spektakularnego.
DjVegas98 pisze: wtorek, 3 stycznia 2023, 12:04Realne ATH na Bitcoinie dziś to z 80k, doliczając inflację od tamtego czasu...
No to jakbyś wytłumaczył że przy ogromny przyroście pieniądza covidowego zrobiliśmy 3xATH z 2017. A przy obecnej inflacji spadliśmy poniżej tego ath?

Po prostu potencjał wzrostowy na BTC się wyczerpuje.

Podobnie jak LTC. Po bańce 2017 spadło poniżej ath z 2013r i w cyklu 2021 doszło jedynie do ath z 2017.

Ja już staroci nie dotykam bo nic wielkiego tam się nie wydarzy w mojej ocenie.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » wtorek, 3 stycznia 2023, 12:25

rubel pisze: wtorek, 3 stycznia 2023, 12:13Po prostu potencjał wzrostowy na BTC się wyczerpuje.

Oczywiście, że się wyczerpuje. Ludzie nie umią sobie policzyć jaką kapitalizację musiałby mieć ten walor przy 300-400k.
Jest to w obecnych warunkach praktycznie niemożliwe.
Więc jeżeli kiedykolwiek zbliżymy się do ATH to walor, który max. może ci na daną chwilę dać max kilkadziesiąt % w longterm, a możesz na nim stracić 80% i więcej, będzie imo mocno nieatrakcyjny i z biegiem czasu dobre, innowacyjne alty będą zyskiwać na znaczeniu...
Bitcoin jest jak Yahoo kiedyś.
Prędzej czy później kapitał przejdzie na bardziej innowacyjne projekty no chyba, że BTC będzie traktowany jak złoto i będzie trzymał mocno kapitalizacje, w co wątpie w najbliższych latach, bo na razie się nie wykazał.
Grubo ponad 99% altów przyniesie Ci w longterm straty albo mniejsze zarobki niż BTC.

EW to jedna z największych głupot jakie wymyślono.

Zarobiłeś dzięki moim analizom gruby szmal? Zawsze możesz coś kopsnąć koledze. ;)

ETH:0xe878F6845aB2894F8315cdD7880C6cfd0F10a694

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » wtorek, 3 stycznia 2023, 12:33

@DjVegas98 Ja prawdopodobnie nie planuje zakupu BTC chociaż kto wie. Ale w kontekście budowy portfela, jako ta część bardziej bezpieczna i pewna, jest to opcja godna rozważenia.
BTC dla mnie zostanie już bardziej jako wyznacznik rynku. A cały 23r uważam jest dobry to tego żeby się edukować i robić research i skupować sobie powoli bez pośpiechu nowe projekty żeby je wyrzucić w 25r.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 363
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 1039
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Arcymistrz1990 » wtorek, 3 stycznia 2023, 13:40

DjVegas98 pisze: wtorek, 3 stycznia 2023, 12:25 Ludzie nie umią sobie policzyć jaką kapitalizację musiałby mieć ten walor przy 300-400k.

A co ma piernik do wiatraka? Dla ruchu cenowego kapitalizacja nie ma żadnego znaczenia.
Ważne jest to jakie wolumeny znajdują się w obrocie handlowym w czasie aktualnym. Wyceny na poziomie 300-400k USD są możliwe przy zaangażowaniu nawet niewielkiej ilości nowego kapitału pod warunkiem, że hodlerzy nie będą zainteresowani wprowadzaniem swoich coinów do obrotu handlowego (do sprzedaży).
W mojej ocenie bezpieczeństwo sieci, rozproszenie podaży w sieci oraz sama ekonomika BTC (halvingi i malejąca inflacja) wciąż przemawiają za BTC.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » wtorek, 3 stycznia 2023, 17:43

rubel pisze: wtorek, 3 stycznia 2023, 11:00A moim skromnym zdaniem, będzie jak zwykle tylko że mniejszy zakres. Szczyt nowego ruchy wzrostowego pewnie 25/26. Ale na samym BTC możemy np. nie przebić ATH albo zrobić maks 100k$.
Teraz może być tak, że będziemy odbijać się od MA210, ale w druga stronę. Jeżeli w najbliższym czasie będziemy mieć odreagowanie to według tego schematu 25k $ powinno być maks. co Bitcoin może zrobić i dalej jazda w dół. Kwestia czy na Bitcoinie mamy koniec cyklu wzrostowego od początku jego powstania.

Obrazek

DjVegas98 pisze: wtorek, 3 stycznia 2023, 12:25Oczywiście, że się wyczerpuje. Ludzie nie umią sobie policzyć jaką kapitalizację musiałby mieć ten walor przy 300-400k.
Dlatego trzeba szukać innych projektów z kapitalizacją na małym poziomie. Ten rynek cały czas ma potencjał na dobre %. Dobry przegląd projektów i w ciągu 2-3 lat powinno mocno zaprocentować.
Ostatnio zmieniony wtorek, 3 stycznia 2023, 17:58 przez shinya56, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » wtorek, 3 stycznia 2023, 17:55

shinya56 pisze: wtorek, 3 stycznia 2023, 17:43Kwestia czy na Bitcoinie mamy koniec cyklu wzrostowego od początku jego powstania.
Ja tak zakładałem i uważam że dalej to może być w grze, ale mimo wszystko zmieniłem nastawienie na bardziej optymistyczne.
shinya56 pisze: wtorek, 3 stycznia 2023, 17:43Dlatego trzeba szukać innych projektów z kapitalizacją na małym poziomie. Ten rynek cały czas ma potencjał na dobre %.
Dokładnie tak. Oczywiście nie zniechęcam nikogo do BTC i nie stane się jego naczelnym hejterem. Wciąż jest największym pewniakiem w tym zwariowanym świecie krypto, ale według mnie potencjał wzrostowy będzie malał co zresztą pokazują ostatnie lata i ostatni cykl wzrostowy.

Dlatego zamiast emocjonowania się samym BTC polecam poświęcić obecny rok na edukacje, uważne śledzenie nowych trendów, ciekawych projektów które mogą mieć większy potencjał.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Początkujący
Posty: 332
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 316
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: odoja » wtorek, 3 stycznia 2023, 18:11

Tylko właśnie, po cholerę kolejne nowe projekty, trendy?? Pewnie ponownie z 90% z czasem okaże się bublem, ala Luna czy SOLANA (która miała upaść jakoś chwilę temu, a zaliczyła największy wzrost ze ścisłej czołówki w ostatnich dniach) jak poprzednio i poprzednio i poprzednio i ponownie będzie gadka o tych przyszłych projektach jako już przeszłych beznadziejnych ,a takie LTC nadal będzie w czołówce, i wciąż będzie dobijało do swojego ATH, co może stanowić znacznie pewniejsze źródło zysku niż nowe niepewne projekty. Oczywiście malutki procent będzie wart tego wysiłku przetrzebienia internetu, ale szczerze,jak ktoś ma chęci i czas to się dokopie i wygra milion. Ile takich osób będzie? Oby na tyle ,aby faktycznie te wartościowe projekty wybić wysoko.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » wtorek, 3 stycznia 2023, 18:17

odoja pisze: wtorek, 3 stycznia 2023, 18:11Tylko właśnie, po cholerę kolejne nowe projekty, trendy??
Żeby zarobić :lol:
odoja pisze: wtorek, 3 stycznia 2023, 18:11Oczywiście malutki procent będzie wart tego wysiłku przetrzebienia internetu, ale szczerze,jak ktoś ma chęci i czas to się dokopie i wygra milion.
No właśnie większości się nie chce a to wcale nie takie trudne. I potem będą skupować w 25r nowe luny solany itp bo nagle każdy influencer o tym mówi zamiast kupić trochę wcześniej.
odoja pisze: wtorek, 3 stycznia 2023, 18:11co może stanowić znacznie pewniejsze źródło zysku niż nowe niepewne projekty
Pewnie, co kto woli. Mi osobiście najwięcej dawało zarobić właśnie takie podejście, a kupowanie staroci kompletnie się nie sprawdziło.
Dla mnie kupienie "solidnego" nowego projektu wcale nie jest bardziej ryzykowne. Kwestia odpowiedniej dywersyfikacji i samego researchu, przecież nie mówie tu o jakiś shitach memach na bsc itp. :lol: Tam to rzeczywiście loteria.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości