Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » piątek, 18 listopada 2022, 08:20

voodoom pisze: czwartek, 17 listopada 2022, 23:41Dla mnie pierwszy warunek by kupić jest taki jak pisałem miesiące temu - skoro crypto otworzyło bessę, to i pierwsze je skończy (tak jak Amazon), wystarczy cierpliwie czekać chwili gdy US zrobi nowy low a BTC nie
Ja tam myślę, że w podobnym momencie zakończą. Po za tym krypto od siebie jeszcze dolewa oliwy do ognia. I tak jak ostatnio indexy były wyciągane tak btc zaliczył zwałe.
voodoom pisze: czwartek, 17 listopada 2022, 23:41czy po 15k, czy po 5k czy po 500$.
3-4k$ to uczciwa cena jeśli w ogóle coś się ostanie z krypto
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » piątek, 18 listopada 2022, 10:55

Żarty żartami, ale dla mnie na obecną chwilę to najbardziej racjonalny scenariusz:

Obrazek

Kapitulacja w okolicy 12k a następnie 9 miesięczny boczniak. Zupełnie nie widzę szybkiego wyjścia na jakieś wyższe poziomy ze względu smród na krypto który skutecznie odstraszył inwestorów na jakiś czas. Nie wyklucza to oczywiście tymczasowych rajdów na altach.

Scenariusz z amazonem możliwy wyłącznie w przypadku dalszego pękania na indexach. Ale tam za jakiś czas rzeczywiście jest możliwa zmiana polityki fedu. Kryzys wojenny wbrew pozorom również może być powoli zażegnywany.
- Wzmożony atak rakietowy w ostatnich dniach na ukrainę to możliwe pozycjonowanie się rosji przed negocjacjami
- Postawa USA i Polski wobec ostatniego incydentu. Ukraina, specjalnie czy przez przypadek wykorzystując sytuacje chciała wciągnąć Nato do wojny. Żałosny i desperacki ruch przypominający łapanie się ostatniej deski ratunku. Widać coraz większy opór co do dalszego finansowania wojny i ciągnięcia tego cyrku. Wygląda jakby powoli wszystkim się już to nudziło. Chiny również dążą do stabilizacji, tak by to wyglądało przynajmniej po ich ostatnich ruchach.

Po za tym, fraktal sprawdza się, dopóki się sprawdza i wcale nie musi zostać wypełniony.

Indykejtor ala Kanciarz, tyle że nie za 5k a za darmo. Wiadomo że już jest mocno popularny. Nie koniecznie trzeba się na mi nie wiem jak opierać ale daje jakieś spojrzenie.
Obrazek
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 18 listopada 2022, 15:08

Ładnie wyjaśnili Capo, to tak a propo tych dużych kont na tt:



Nie pamiętam kto go tutaj tak bronił. :roll:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » piątek, 18 listopada 2022, 18:45

Zapraszam na nowy barometr kursu

Od kilku miesięcy mamy długi i wyniszczający psychicznie inwestorów, okres fali C, który powtarza się już któryś raz z rzędu od 2010 roku. To taki czas kursowej zimy (niebieski) który trzeba po prostu przetrwać/przeczekać (może jeszcze nawet kilka/kilkanaście miesięcy). Najlepiej w tym czasie zając się czymś innym i ewentualnie zaplanować sobie zakupy. Mieliśmy szczyt bańki, teraz czas na dołek, ta historia powtarza się cyklicznie.
Nie ma co się poddawać emocjom w stylu Socjo czy też moonboyów. Kurs nie spadnie ani do 500$ ani nie wyskoczy nagle do 100k. Wydarzenia skrajne mają zawsze mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia (jednak nie zerowe) a granie pod nie to taki skrajny hazard stawiający wszystko na jedną kartę. Płyńcie falą prawdopodobieństwa... ;)

Powodzenia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 21 czerwca 2011
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: b0il3r » piątek, 18 listopada 2022, 19:05

Płyniemy, płyniemy, niektórzy z pądem inni pod prąd. :roll: ;)

pozdrawiam
pomoglem :arrow: 1CTkaZbY9iWx3EuLZUmuUmkhb7JfXwcnBX :mrgreen: BTC

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6407
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1681
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: maxi82 » sobota, 19 listopada 2022, 00:58

 ! Wiadomość z: maxi82
OT. posprzątany..
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 248
Rejestracja: 3 kwietnia 2020
Reputacja: 1146
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Godstar » sobota, 19 listopada 2022, 08:38

Cześć,
Czy u was tez zmniejszyła się na Binance ilość kontraktów futures dla danego lewarowania ?
Wcześniej na 1:25 można było postawić kontraktów do 2,5 mln USD, teraz ograniczenie jest do 1 mln.
To samo tyczy się eth.
Potwierdzi ktoś czy to tylko mnie zlimitowali ?

Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 107
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: uzar007 » sobota, 19 listopada 2022, 09:01

Oho

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 19 listopada 2022, 09:22

@uzar007 to prawdopodobnie jakiś internal.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: blink » sobota, 19 listopada 2022, 12:25

Za to na derywatywy wpłynęło 7,7 mld$. Może być grubo tylko nie wiadomo w którą stronę :D

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 19 listopada 2022, 12:29

@blink, jak na kontrakty to z reguły by pompować kurs.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 19 listopada 2022, 13:12

voodoom pisze: czwartek, 17 listopada 2022, 23:41Osobiście myślę że ten dołek to poprawią jeszcze z ca. 10 razy, aż wszystkim się znudzi. Problem dla byków na rynkach jest teraz taki - ta "korekta" (czyt. bessa) już tyle razy przynosiła nowe dołki, że teraz po każdym wybiciu zapala się na pewnym poziomie w głowach panika "a co jeśli to znowu spadnie" i wywalają assety.
Bierzesz pod uwagę, że na Bitcoinie mamy odwrócenie trendu (długoterminowe) ?
MA210 przebite, a wcześniej stanowiło wsparcie.

Gdzieś tam, z tyłu głowy myślę, że możemy mieć zamianę miejsc. W sensie Bitcoina coś innego zastąpi, zapewne ETH.
Dla mnie rynek ma mega potencjał i jeżeli będziemy mieć faktycznie długą i wyniszczająca bessę to urodzi się kilka fajnych projektów jak po bańce dotcom.

Obrazek

Obrazek

Na tęczy też się "wysypał".

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 19 listopada 2022, 13:34

shinya56 pisze: sobota, 19 listopada 2022, 13:12Bierzesz pod uwagę, że na Bitcoinie mamy odwrócenie trendu (długoterminowe) ?
MA210 przebite, a wcześniej stanowiło wsparcie.
Z drugiej strony już przebijamy 4x i zawsze zakupy w okolicach i pod dawały ponad przeciętne zyski w długim terminie :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 19 listopada 2022, 13:59

anagamidev pisze: sobota, 19 listopada 2022, 13:34Z drugiej strony już przebijamy 4x i zawsze zakupy w okolicach i pod dawały ponad przeciętne zyski w długim terminie
Do tej pory były to "szarpnięcia". Na obecną chwile tylko halving może coś pomóc.

Z drugiej strony możemy się bujać w jakimś tam przedziale i też będzie git. Niższa cena to lepsze % do wykręcenia :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: domator » sobota, 19 listopada 2022, 15:58

Patrzac na ten tęczowy wykres - i tym podobne budowane na podstawie calej historii BTC - niewątpliwie jesteśmy w dość ważnym punkcie. Mysle tu o perspektywie lat.
1. Nastapiło zaburzenie systemu i mamy jedyną i niepowtarzalną okazję kupić bardzo tanio BTC.
lub
2. Nastąpił początek końca BTC czyli jak mowi fibo korekta wszystkiego albo jak mowią inni - BTC po 500$ soon.
Tertium non datur.
Ja jestem oczywiscie wielkim frajerem ze nie sprzedalem nic na szczytach. I oczywiscie to zaburza moje postrzeganie rzeczywistosci.
Myśle ze to powinno byc pytanie na kolejna ankiete. Bo ciekaw jestem waszego zdania. 1 czy 2. Zakladajac ze mam racje i nie ma trzeciej mozliwosci.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » sobota, 19 listopada 2022, 16:11

domator pisze: sobota, 19 listopada 2022, 15:582. Nastąpił początek końca BTC czyli jak mowi fibo korekta wszystkiego albo jak mowią inni - BTC po 500$ soon.
Tertium non datur.
I to jest bardzo ciekawa hipoteza. Dlatego nie ma co się obrażać na to że próbuje się rozważyć taką opcję bo takie prawdopodobieństwo istnieje. I prezentowanie możliwych niższych poziomów cenowych to nie jest zwykła licytacja kto da niżej jak to bywało w poprzednich "bessach".

Pamiętajmy, że coraz więcej danych i tego typu modeli powstało w ostatnich latach i są one dostępne za darmo, na wyciągnięcie ręki, innymi słowy powszechnie znane. A jeśli coś staje się powszechnie znane, przestaje działać.
I tak jak widać, jak kolega wyżej, sporo jest osób które może powoli rozważać tego typu scenariusz, nawet jeśli kupowali dużo taniej. To nie jest oczywiście krytyka @domator, ale przykład, że znajdzie się naprawdę wielu którzy mogą się zacząć wyprzedawać.

Kluczem według mnie są tutaj USA. Jeśli tam będziemy kontynuować spadki czyli mamy klasyczne pękanie bani na indexach poziomy typu 5k za btc wcale nie są wyssane z palca. Zwyczajnie reset całego kilkunastoletniego trendu wzrostowego.

Dlatego ja wybieram opcję bezpieczną i wstrzymuje się z zakupami póki nie zobaczę conajmniej z pół roku boczniaka. Jak widać po okresie letnim takie zachowawcze podejście się opłaciło.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 5 sierpnia 2019
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CamillusPL » sobota, 19 listopada 2022, 19:12

Co sądzicie o możliwości upadku USDT? Na ile są szanse i jakie byłyby skutki?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Kutalisk » sobota, 19 listopada 2022, 19:43

rubel pisze: sobota, 19 listopada 2022, 16:11domator pisze: ↑ sobota, 19 listopada 2022, 15:58
2. Nastąpił początek końca BTC czyli jak mowi fibo korekta wszystkiego albo jak mowią inni - BTC po 500$ soon.
Tertium non datur.
I to jest bardzo ciekawa hipoteza. Dlatego nie ma co się obrażać na to że próbuje się rozważyć taką opcję bo takie prawdopodobieństwo istnieje. I prezentowanie możliwych niższych poziomów cenowych to nie jest zwykła licytacja kto da niżej jak to bywało w poprzednich "bessach".

Pamiętajmy, że coraz więcej danych i tego typu modeli powstało w ostatnich latach i są one dostępne za darmo, na wyciągnięcie ręki, innymi słowy powszechnie znane. A jeśli coś staje się powszechnie znane, przestaje działać.
I tak jak widać, jak kolega wyżej, sporo jest osób które może powoli rozważać tego typu scenariusz, nawet jeśli kupowali dużo taniej. To nie jest oczywiście krytyka @domator, ale przykład, że znajdzie się naprawdę wielu którzy mogą się zacząć wyprzedawać.
Taki scenariusz kreślił już swego czasu Prezes w 2018/19 roku. Wtedy się nie sprawdziło ale paliwo na wzrostu 10x-100x już się chyba skończyło i jest to coraz bardziej prawdopodobne. Nie każdy kursant fila niekoniecznego albo k. gejcarza zostanie milionerem. Jeśli już wszyscy widzą ten schemat to niekoniecznie znowu będzie tak samo.
Ostatnio zmieniony sobota, 19 listopada 2022, 19:56 przez Kutalisk, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 14 listopada 2022
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: warsaw_fan » sobota, 19 listopada 2022, 19:53

CamillusPL pisze: sobota, 19 listopada 2022, 19:12 Co sądzicie o możliwości upadku USDT? Na ile są szanse i jakie byłyby skutki?
Takie same jak BTC po 500$. Zwykłe straszenie coś w stylu "a żeby somsiadowi ten passat w końcu padł!"

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » sobota, 19 listopada 2022, 20:49

Kutalisk pisze: sobota, 19 listopada 2022, 19:43Wtedy się nie sprawdziło
Tylko że wtedy mieliśmy takich okoliczności z poza krypto. Plus 2021 który był dziwny. Trochę wygląda jak dystrybucja całego długie cyklu.
Kutalisk pisze: sobota, 19 listopada 2022, 19:43Nie każdy kursant fila niekoniecznego albo k. gejcarza zostanie milionerem. Jeśli już wszyscy widzą ten schemat to niekoniecznie znowu będzie tak samo.
Otóż to. Też dla mnie jest to zbyt oczywiste że cały czas bardzo dużo się słyszy o DCA, skupowaniu pod przyszłą hossę jakby to była oczywista oczywistość.
Nie opowiadam się jednoznacznie za tym scenariuszem, być może jesteśmy blisko końca spadków ale mimo wszystko biorę to bardzo poważnie pod uwagę.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: kim_dzong_un i 32 gości